Z kraju

PILNE: Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” apeluje!

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję” apeluje:

Szanowni Państwo,

6 lutego o godzinie 15:30 sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny zbierze się po raz pierwszy od chwili pierwszego czytania obywatelskiego projektu #ZatrzymajAborcję. To właśnie do tej komisji został skierowany projekt chroniący życie niepełnosprawnych dzieci. Komisja nie zamierza jednak zajmować się projektem przez najbliższe pół roku.

W tym samym czasie co 8 godzin w którymś z polskich szpitali jest brutalnie zabijane małe niewinne dziecko, a 830 000 obywateli, którzy podpisali się pod nowelizacją, oczekuje rychłego uchwalenia prawa ratującego chore dzieci przed aborcją.

Fundacja Życie i Rodzina organizuje o 15:30 pikietę antyaborcyjną pod Sejmem, w trakcie której będziemy uświadamiać, jak bardzo potrzebna jest zmiana prawa aborcyjnego i objęcie życia niepełnosprawnych dzieci taką samą ochroną jaką cieszą się obecnie dzieci zdrowe.

Bezpośrednio przed pikietą, o godzinie 15:00 przewidujemy briefing prasowy przedstawicieli Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej przy stoliku dziennikarskim na korytarzu Sejmu.

Stoimy na stanowisku, że Sejm powinien niezwłocznie podjąć prace nad projektem, który cieszy się rekordowym poparciem Polaków i jest wyrazem ich troski o bezpieczeństwo nienarodzonych dzieci. Jesteśmy gotowi do rozmowy o projekcie w każdej chwili, także w najbliższy wtorek. Dopisanie do porządku obrad komisji punktu dotyczącego projektu #ZatrzymajAborcję wymaga jedynie skorzystania przez posłów z prostej procedury uzupełnienia porządku obrad przewidzianej w regulaminie Sejmu i często stosowanej w trakcie prac parlamentarnych.

Także sama konstrukcja projektu sprawia, że nie wymaga on długiej dyskusji. Wykreślenie jednej przesłanki z obecnie obowiązującej ustawy aborcyjnej jest sprawą prostą i niekontrowersyjną. Nie ma też wątpliwości, że zabijanie dzieci nie powinno być nigdy traktowane jako jedna z metod prowadzenia przez państwo polityki społecznej i/lub prorodzinnej. Wierzymy, że Komisja Polityki Społecznej i Rodziny podzieli pogląd wyrażony przez obywateli i podejmując prace nad projektem #ZatrzymajAborcję aktywnie przyczyni się do zaprzestania zabijania dzieci w polskich szpitalach.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”

 

Źródło:Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj Aborcję”

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. m

  5 lutego 2018 at 17:20

  O. Rydzyk o „schizofrenii” PiS: Tu się szanuje zwierzątka, a równocześnie zabija się dzieci
  Krytycznie do planów PiS odniósł się ojciec Tadeusz Rydzyk, Wypowiedź redemptorysty, która miała paść jeszcze w styczniu na antenie Radia Maryja, cytuje „Super Express”. – Te futerka przejmie kto? Niemcy i Rosjanie najpierw. Czy kto jeszcze? – pytał. – I kotka żałować. Do więzienia wsadzą (…) Tu się szanuje zwierzątka. Trzeba je szanować, ale równocześnie zabija się dzieci w Polsce. I mówią, że to są katolicy. Pewnie wszyscy byli w kościele na Boże Narodzenie. I co to jest? To jest jakaś schizofrenia – oceniał ojciec Rydzyk.
  https://dorzeczy.pl/55219/O-Rydzyk-o-schizofrenii-PiS-Tu-sie-szanuje-zwierzatka-a-rownoczesnie-zabija-sie-dzieci.html

 2. frate

  5 lutego 2018 at 17:38

  pis woli się zajmować zwierzątkami futerkowymi bo to przecież najważniejszy problem w POlin, bo one tyle przecierpiały, a dzieci nienarodzone niech jeszcze poczekają pół roku, aż się zmieni nierząd na inny i problem sam zniknie przez przeprowadzoną aborcję!!! Ratujmy zwierzaki, kobiety, żydki, pedały i chó.j tam jeszcze wie co, a dziećmi to niech się zajmują faszyści z onru bo to jest niepopularny temat wśród światowych elit i piniędzy z pożyczek z żydowskich banków na przeterminowane szczepionki dla gojów ni będzie!!!

 3. Tomasz

  6 lutego 2018 at 03:32

  PIS partia etyki sytuacyjnej potępionej przez Świętą Matkę Kościół .Wolą zajmować się hodowlą zwierząt futerkowych czyli pozbawienie hodowców pracy a Polski dochodów z tej branży na rzecz Niemiec i Rosji ,

 4. Barbara

  7 lutego 2018 at 13:18

  Tak, tak – całej akcji „futerkowej” dał twarz JK. Zaczęło się od albumu z kotami. Postawmy sobie pytanie: czy politycy II RP zajmowali się takimi rzeczami, jak obrona zwierząt. Gdyby jakiś ówczesny polityk rzucił podobne hasło, niechybnie znalazłby się na przymusowym leczeniu. Dzisiaj można bez jakiejkolwiek większej konsekwencji rozpowszechniać tezy o trzeciej, bądź czwartej, czy kolejnej płci człowieka, o tym, że świat stworzył się z niczego, że zwierzęta mają takie same, bądź większe prawa od człowieka, że człowiek jest człowiekiem dopiero po urodzeniu, a i to – nie zawsze, że prawd jest więcej, niż tylko jedna…I to wszystko w imię wolności człowieka, a tak naprawdę ku uciesze wroga Boga i człowieka.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra