Niszczenie domów i zabór ziemi - kolejne instrumenty żydowskich represji wobec Palestyńczyków
Wielu stronników Izraela przedstawia państwo żydowskie jako jedyny kraj demokratyczny w regionie, bastion demokracji i zachodniej cywilizacji. Realia polityki izraelskiej opisane przez Normana Finkelsteina w książce „Wielka Hucpa” przeczą jednak takiej opinii.
Jednym z niezwykle bulwersujących aspektów polityki Izraela wobec Palestyńczyków, nie licząc mordowania i tortur, jest niszczenie Palestyńskich domów przez armię izraelską. Żydzi stosują taką metodę od 1967 roku, pod pretekstem odwetu. Zbyt często jednak ofiarami izraelskich działań są niewinni cywile.
Żydzi sukcesywnie, z roku na rok, pozbawiają coraz więcej palestyńskich rodzin całego majątku. Izraelscy okupanci dają Palestyńczykom maksymalnie godzinę na opuszczenie domu, często jest to jednak tylko kwadrans. Po tym czasie żydowskie buldożery niszczą wszystko. Drugim na świecie krajem, w którym wyburzano domy podejrzanych był Irak Saddama Husajna. Wyburzanie palestyńskich domów i konfiskata palestyńskiej ziemi następuje na podstawie decyzji administracyjnej izraelskiej armii, najczęściej wobec podejrzanych, którzy w końcu okazują się niewinni. Wysoki Trybunał Sprawiedliwości, czyli żydowski Sąd Najwyższy, określił ramy prawne wyburzeń i konfiskat. Izrael, podobnie jak Niemcy okupujący Polskę, stosuje odpowiedzialność zbiorową wobec całej rodziny podejrzanego.
Wyburzanie domów jest praktyką sprzeczną z prawem międzynarodowym. Pomimo to, Żydzi w Izraelu i na całym świecie popierają takie działania wobec okupowanej Palestyny. Żydzi do 2005 roku wyburzyli domy 32 proc. osób aresztowanych, 21 proc. poszukiwanych i 47 proc. zmarłych w zamachach Palestyńczyków. Wyburzano także domy, które podejrzani tylko wynajmowali. 50 proc. z tych domów nie należało do rodziny podejrzanego lub znajdowało się obok domu podejrzanego. Celem wyburzeń jest spowodowanie cierpień rodziny podejrzanego.
Wyburzane domy Palestyńczyków są umeblowane i zamieszkałe przez rodziny wielopokoleniowe. Żydzi wyburzają domy także te niedawno co wybudowane i w budowie. Palestyńczycy muszą Żydom płacić za wyburzenie własnych domów kwoty nawet w wysokości 25 tys. USD.
Żydzi wyburzają palestyńskie domy również po to, by realizować interesy żydowskiego przemysłu lub osadników. Wyburzenia domów mają miejsce najczęściej w środku nocy i bez ostrzeżenia, za pomocą produkowanych w USA buldożerów lub środków wybuchowych. Żydzi niszczą całe palestyńskie osiedla pod byle jakim pretekstem. Izrael odmawia płacenia odszkodowań za dokonane zniszczenia. Żydzi niszczą po wielokroć domy i osiedla Palestyńczyków, których już kilkukrotnie wypędzili z domów rodzinnych. Ofiarami żydowskich wyburzeń padają często najbiedniejsi Palestyńczycy.
Żydzi niszczą tysiące domów, setki budynków publicznych i przemysłowych, obszary ziemi uprawnej, całe osiedla palestyńskich domów, obozy dla palestyńskich uchodźców. Palestyńczycy wypędzeni z domów pozbawieni są najczęściej pracy i źródeł utrzymania. Dziesiątki tysięcy z nich żyje w strachu, że zostaną wypędzeni, a ich domy zostaną zniszczone.
Zdarza się, że Żydzi niszczą domy razem z znajdującymi się w ich wnętrzu mieszkańcami - osobami niezdolnymi do natychmiastowej ucieczki - kobietami, dziećmi, starcami, chorymi i niepełnosprawnymi. Żołnierze żydowscy mordują Palestyńczyków usiłujących pomóc pogrzebanym żywcem ofiarom.
Zgodnie z decyzją Sądu Najwyższego Izraela Arabowie nie mogą kupować ziemi w Izraelu. Izrael zabronił też Arabom budowania domów na należącej do nich ziemi, która znajduje się pod władzą Żydów. Równocześnie Izrael zezwala Żydom na budowanie nielegalnych domów i nielegalnych zakładów przemysłowych na terytoriach okupowanych.
Prócz domów Żydzi niszą buldożerami też palestyńską infrastrukturę, sady i grunty rolne - w które Palestyńczycy inwestowali majątki całych rodzin. Swoje bestialstwo Żydzi motywują względami militarnymi. Zniszczenie setek tysięcy hektarów sadów drzew owocowych, pozbawiło pracy i źródeł utrzymania tysiące Palestyńczyków.
Jan Bodakowski
fot. Agnieszka Piwar, prawy.pl (widok na Jerozolimę)
© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Źródło: prawy.pl