Teledysk z niepełnosprawnymi podbija internet! [ZOBACZ VIDEO]
Znana wersja przeboju „Happy” Pharrella Williamsa doczekała się już wielu adaptacji. Ale ta jest niezwykła i do tego budzi najgłębiej schowane odczucia!
W teledysku wzięły udział osoby niepełnosprawne, w większości z syndromem Downa. W ciągu pół roku od publikacji obejrzało go już prawie dwa miliony internautów na całym świecie.
OBEJRZYJ NAGRANIE
Sam utwór z udziałem niepełnosprawnych osób wyzwala sporo pozytywnych emocji. Świadczą o tym komentarze w popularnym serwisie wymiany nagrań video. Co ciekawe, publikują je młodzi użytkownicy internetu z wielu państw.
Oryginalna wersja utworu „Happy” (jako singel Pharrella Williamsa) powstała 21 listopada 2013. Czterominutowy utwór uzyskał nominację do Oskara jako Najlepsza Piosenka Oryginalna (Best Original Song).
Razem z datą publikacji singla na stronie internetowej 24hoursofhappy.com ukazał się wideoklip do piosenki "Happy". Jest to pierwszy teledysk całodobowy na świecie. Rozpoczyna się sceną, w której uśmiechnięty Pharrell Williams klaszcze w dłonie przechadzając się w nocy po sklepach i parkingach Los Angeles.
Obraz z 360 razy zapętlonym czterominutowym utworem pokazuje różnych ludzi rzekomo śpiewających "Happy" i tańczących podczas spaceru przy ulicy. Niemal w ogóle w wideo nie występują nawiązania do filmu Minionki rozrabiają, który on promuje. Jedynym takowym jest kilkukrotne pojawienie się tytułowych bohaterów - minionków, między innymi w scenie z 3 godziny, gdzie Pharrell w ich otoczeniu tańczy w kinie, gdzie akurat wyświetlany jest ów film.
Występują tu m.in. znane osobistości jak Sérgio Mendes, Jamie Foxx, JoJo czy Magic Johnson. Sam Williams pojawia się łącznie 24 razy na początku każdej z godzin doby. Klip zrealizował zespół producencki „i am OTHER”. Oficjalny teledysk trwa natomiast ok. 4 minut i składa się ze scen wyciętych z dobowej wersji teledysku.
Inspirując się oryginałem polska grupa Lee Bross nagrała wideo non-profit, gdzie krakowianie tańczą do "Happy" w zimowej scenerii celem promocji radości z życia. W ślad Krakowa poszły inne miasta, m.in. Łódź, Poznań, Trójmiasto, Wrocław czy Toruń.
Michał Polak
fot. youtube.com
© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Źródło: prawy.pl