Z zagranicy

Teledysk z niepełnosprawnymi podbija internet! [ZOBACZ VIDEO]

Znana wersja przeboju „Happy” Pharrella Williamsa doczekała się już wielu adaptacji. Ale ta jest niezwykła i do tego budzi najgłębiej schowane odczucia!

 

W teledysku wzięły udział osoby niepełnosprawne, w większości z syndromem Downa. W ciągu pół roku od publikacji obejrzało go już prawie dwa miliony internautów na całym świecie.

 

OBEJRZYJ NAGRANIE

 

 

Sam utwór z udziałem niepełnosprawnych osób wyzwala sporo pozytywnych emocji. Świadczą o tym komentarze w popularnym serwisie wymiany nagrań video. Co ciekawe, publikują je młodzi użytkownicy internetu z wielu państw.

 

Oryginalna wersja utworu „Happy” (jako singel Pharrella Williamsa) powstała 21 listopada 2013. Czterominutowy utwór uzyskał nominację do Oskara jako Najlepsza Piosenka Oryginalna (Best Original Song).

 

Razem z datą publikacji singla na stronie internetowej 24hoursofhappy.com ukazał się wideoklip do piosenki "Happy". Jest to pierwszy teledysk całodobowy na świecie. Rozpoczyna się sceną, w której uśmiechnięty Pharrell Williams klaszcze w dłonie przechadzając się w nocy po sklepach i parkingach Los Angeles.

 

Obraz z 360 razy zapętlonym czterominutowym utworem pokazuje różnych ludzi rzekomo śpiewających "Happy" i tańczących podczas spaceru przy ulicy. Niemal w ogóle w wideo nie występują nawiązania do filmu Minionki rozrabiają, który on promuje. Jedynym takowym jest kilkukrotne pojawienie się tytułowych bohaterów – minionków, między innymi w scenie z 3 godziny, gdzie Pharrell w ich otoczeniu tańczy w kinie, gdzie akurat wyświetlany jest ów film.

 

Występują tu m.in. znane osobistości jak Sérgio Mendes, Jamie Foxx, JoJo czy Magic Johnson. Sam Williams pojawia się łącznie 24 razy na początku każdej z godzin doby. Klip zrealizował zespół producencki „i am OTHER”. Oficjalny teledysk trwa natomiast ok. 4 minut i składa się ze scen wyciętych z dobowej wersji teledysku.

 

Inspirując się oryginałem polska grupa Lee Bross nagrała wideo non-profit, gdzie krakowianie tańczą do "Happy" w zimowej scenerii celem promocji radości z życia. W ślad Krakowa poszły inne miasta, m.in. Łódź, Poznań, Trójmiasto, Wrocław czy Toruń.

 

Michał Polak

fot. youtube.com

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

60 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra