Historia to mnogość tego, co przeszłe - lecz także kuriozalne, absurdalne czy śmieszno-straszne. Monarchowie i zwykli ludzie popełniali różnorakie faux-pas odnotowane w annałach, do historii przechodziły różne powiedzenia i komentarze.Gdy pojawił się Internet różne dziwne sytuacje mogą być zobaczone przez osoby, które mieszkają daleko od nich. I właśnie ten felieton będzie poświęcony sytuacji tragikomicznej w swojej wymowie. Bo jak inaczej nazwać sytuację, w której przedszkole kompromituje się swoją reklamą z udziałem internetowego symbolu pedofilii?
W 2011 roku w miejscowości Mysłowice zostało otwarte przedszkole ,,Motylek". Na budynku umieszczono reklamę na której znajdował się miś zachęcający do zapisania dzieci do przedszkola. Niestety owym misiem był Pedobear.
Pedobear jest internetowym memem przedstawiającym misia o skłonnościach pedofilskich. Memy z Pedobearem operują czarnym poczuciem humoru w którym Pedobear próbuje dostać w swoje łapy dziecko lub w mniej lub bardziej zaowalowany sposób mówi o pedofilii (na przykład mem z misiem Uszatkiem w którym Uszatek mówiąc ,,misie lubią dzieci" zmienia się w Pedobeara).
Reklama przedszkola z misiem-pedofilem wisiała trzy dni budząc śmiech u internautów. Pojawiły się jednak głosy zaniepokojonych rodziców, którzy byli świadomi znaczenia Pedobeara.
Po trzech dniach nieszczęsną reklamę usunięto a winna okazała się agencja reklamowa, która po prostu stworzyła reklamę z wizerunkiem misia, który nie był objęty prawami autorskimi. Czy to jednak nie dziwne, że ludzie operujący na co dzień Internetem i oraz zapewne świadomi występującej w nim symboliki popełnili tak rażący błąd?
Ta pomyłką oczywiście dziś wspominana ku przestrodze, jednak niektórzy czuli się naprawdę zgorszeni reklamą. A znacznie większe pomyłki potrafiły wpływać na losy świata.
PS.
To także oznaka końca pewnej epoki, końca kolejnego wieku niewinności.Teletubisie, Odlotowe Agentki, Nemo, Timon i Pumba, Atomówki, Barbie, Krecik, Tom i Jerry, Kot w butach, Alvin i Wiewiórki, Świnka Peppa, Król Lew, Bob Budowniczy, Spider-Man, Asterix i Oberix, Bolek i Lolek, Dzwoneczek, 101 Dalmatyńczyków, Alicja w Krainie Czarów, Zakochany Kundel, Tabaluga, Pszczółka Maja, Gucio, Pinokio, Miś Uszatek, Scooby-Doo, Shrek, Gargamel, Księżniczki Disney'a, Kaczor Donald, postacie z Muminków i Gumisie, Król Julian: już w meandrach internetu po wielokroć - też wskutek działalności nienawistników lub innych dziwnych bywalców sieci -tych ze zwichrowaną psychiką nabrały nowej tożsamości, często uwikłanej w najnowsze trendy poprawności politycznej albo mającej programowo naruszyć system wartości, w których zostało wychowane polskie dziecko.