Parlament Europejski broni Asii Bibi

0
0
0
/

O sprawie Asii Bibi, Pakistanki skazanej na śmierć za wiarę, poinformował europosłów Paweł Kowal (PJN) w czasie sesji Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

- Wystosowałem apel, który podpisało już kilkudziesięciu posłów do Parlamentu Europejskiego, w sprawie Asii Bibi, chrześcijanki, której grozi śmierć w Pakistanie - mówił poseł Paweł Kowal podczas wystąpienia w Parlamencie Europejskim.

- Chciałbym jeszcze raz zaapelować do Wysokiej Przedstawiciel, a także do Parlamentu Europejskiego - kontynuował poseł do PE - żebyśmy działali w bardziej zdecydowany i skuteczny sposób. Jest to miara naszej wiarygodności jako tych, którzy występują w obronie praw człowieka - powinniśmy w zdecydowany sposób wywierać presję dyplomatyczną tak, by chrześcijanie nie byli prześladowani za swoją religię, by nie groziła im śmierć. Raz jeszcze ponawiam apel, zwracając uwagę, że od tego zależy powaga tej Izby - podkreślił Paweł Kowal. Po przemówieniu posła w sali rozległy się brawa.

Asia Bibi, a właściwie Asia Noreen, jest pierwszą kobietą w Pakistanie, którą skazano na śmierci przez powieszenie oraz na wysoką grzywnę za wiarę jaką wyznaje. Karę tę orzeczono, po trwającym ponad 16 miesięcy procesie, w listopadzie ubiegłego roku.

Dominika Ćosić: Głośno mówić o prześladowaniu chrześcijan! >>

Jeszcze przed wyrokiem Asia Bibi była niejednokrotnie prześladowana w swojej wiosce. Miejscowy imam oznajmił jej, że jeżeli nawróci się na islam i stanie się dobrą muzułmanką, uratuje swoje życie. Kobieta odmówiła.

Lokalny przywódca muzułmański wyznaczył nagrodę za jej zgładzenie w wysokości 500 tysięcy pakistańskich rupii, czyli blisko 6 tysięcy dolarów. Z tego też powodu przez 24 godziny na dobę kobieta przebywa w celi. Pakistanka nie przyjmuje nikogo oraz nie spożywa sporządzonych w więzieniu potraw. Je jedynie to co przynosi jej mąż.

Uratujmy życie skazanej na śmierć Pakistanki - poprzyj apel! >>

Kobieta, z mężem i piątką dzieci mieszkała w wiosce Ittanawalii. W miejscowości jest ok. 1500 rodzin z czego jedynie trzy są wyznania chrześcijańskiego.

List wystosowany przez Pawła Kowala w obronie Asii Bibi podpisali już m.in. Jacek Sariusz-Wolski i Joanna Seneszyn.

Agata Bruchwald
fot. Internet

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną