Z kraju

Wojciech Sumliński: Przedsiębiorstwo Holokaust otwiera nowy rozdział

Sprawę przyjęcia przez Izbę Reprezentantów amerykańskiego Kongresu ustawy 447, dającej Departamentowi Stanu prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu oraz wspierania ich w odzyskiwaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców ostro skomentował dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński.

„Niech nam nikt nie opowiada bzdur i nie zaklina rzeczywistości mówiąc, że przegłosowana właśnie przez amerykański Kongres ustawa 447 – dająca prawo Departamentowi Stanu do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu oraz wspierania ich w odzyskaniu żydowskich majątków, które nie mają spadkobierców – nie ma żadnego znaczenia, bo gdyby nie miała znaczenia, Żydzi nie parliby tak mocno do jej przegłosowania” stwierdził na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych. „Niech nam nikt nie mówi więcej o przyjaźni polsko- żydowskiej czy polsko – izraelskiej, bo czegoś takiego nie ma i nigdy nie było” dodał.

Podkreślał, iż „Przedsiębiorstwo Holokaust na naszych oczach, przy otwartej kurtynie, otwiera właśnie nowy rozdział, który ma doprowadzić do wydarcia z Polski miliardów dolarów i do popchnięcia naszego kraju na skraj przepaści, a tymczasem polscy decydenci vide wicepremier Jarosław Gowin – „ustawa nie ma znaczenia prawnego, nie może być podstawą do roszczeń” – czy szef MSZ Jacek Czaputowicz (ten sam, który za Grossem kłamliwie obciąża Polaków o mord w Jedwabnem) – „nie przywiązywałbym do ustawy zbytniej wagi, ponieważ Polska nie jest w niej wymieniona w nazwie i w treści” – strugają durniów i mydlą nam oczy” ocenił.

„Trzeba zdać sobie sprawę, że stajemy właśnie w obliczu bardzo poważnego zagrożenia i tylko od nas, od naszej determinacji i odwagi, zależy to, czy pozwolimy na dalsze naigrywanie się z prawdy historycznej, naszej historii i naszego prawa” tłumaczył, podkreślając, iż opinia publiczna, to wielka siła, dużo większa, niż wielu mogłoby się wydawać i to od niej zależy, czy pozwolimy decydentom na dalsze upokarzanie naszego kraju i płaszczenie się przed Żydami, dla których fakty historyczne i polskie prawo nie mają żadnego znaczenia.

„Choćby wyło piekło i szatani – w tej sprawie, bez względu na wszystko, nie wolno nam ustąpić nawet na cal, bo od tego zależy nie tyle los następnej kadencji – jak patrzą politycy – ile następnych pokoleń. NON POSSUMUS” skonstatował Wojciech Sumliński.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

24 komentarze

24 Komentarzy

 1. Hania

  25 kwietnia 2018 at 11:45

  Nie rozumiem jednego:
  Pan Sumliński jako dziennikarz śledczy ma większą wiedzę od tzw zwykłych zjadaczy chleba
  Dlaczego więc pan Sumliński podczas spotkań mówi ciągle, że
  – daje PISowi ostatnią szansę do końca 2018 r!
  Do końca tego roku nie będzie co z Polski zbierać…

  • IGO

   25 kwietnia 2018 at 13:59

   Pani Haniu: tym razem mądrze Pani napisała.

   • prawo

    25 kwietnia 2018 at 14:27

    Dokładnie, w pani Hani budzi się myślenie, bo wszystko wskazuje na to – tajne rozmowy prezydenta, wyjazdy do Izraela, niepełnosprawni … – że PiS umówił się z żydami z USA, że zrobią to łapkami z Waszyngtonu a tu będą grać dalej dobroczyńcę Polaków. Trzeba wybrać czysto polski sejm, złożony z Polaków, po czym co miesiąc, bez nerwów komunikować tym zasrańcom:
    Kwiecień: brygada pancerna US Army – wypierdalać
    Maj: Redzikowo – wypierdalać
    Czerwiec: Patrioty – wypierdalać
    Lipiec: Helikoptery – wypierdalać
    Sierpień: Gaz – wypierdalać
    Wrzesień: Wycieczki z Izraela – wypierdalać

    i na koniec żydzi z Polski – wypierdalać
    Jak tak – to tak
    „Tajemniczy don Pedro” podpowiada:
    Eee, tam, wystarczy z siłą spokoju wysyłac rachunki za żądania żydowskie do Waszyngtonu. A to na podstawie Art. IV umowy indemnizacyjnej z 1960. Tekst tutaj: treaties.un.org/doc/Publication/UNTS/Volume 384/volume-384-I-5518-English.pdf

    Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób!
    Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

    • prawo

     25 kwietnia 2018 at 17:20

     Ojciec Augustyn Pelanowski OSPPE, znany i charyzmatyczny duszpasterz zdradza trochę tajemnic odnośnie proroctwa dla prezydenta Andrzeja Dudy. Oto słowa Pana Jezusa „Dałem wam znaki w Legnicy i Sokółce. Kto z was wie, dlaczego wam je dałem? Kto się tym przejął? Czy dalej wielu z was będzie przyjmować Komunię Świętą w stanie grzechu tylko ze względu na wstyd przed ludźmi? Czy Ja kapłanom lub osobom Mnie poświęconym pozwoliłem bez spowiedzi przyjmować Komunię? Czy pozwoliłem bez spowiedzi wam, dzieciom Kościoła, chodzić do Komunii? Kto wam na to pozwala? Czy nie wiecie, że jeśli do Mojej Krwi się nie uciekniecie, wasza krew się poleje? Szanujcie Eucharystię i brońcie jej, bo bliski jest zamach na nią. Nie śpijcie! Kiedy uczniowie spali w Ogrodzie Oliwnym, stracili Mnie i dopiero po zmartwychwstaniu zobaczyli. Czy wy też tak chcecie? Czy chcecie, bym odszedł od was, by Mnie wam zabrano? Okażcie przywiązanie do Mnie! Czy tylko z nazwy jesteście Słowianami, czyli ludźmi słowa? Jakież przywiązanie wasze do Mojego słowa? Czy tylko z nazwy jesteście Polakami – a nie dlatego, że na polu was znalazłem, we krwi i w wygnaniu, okupacji i niewoli Czemu szukacie nowych panów poza granicami swojego królestwa? Ja jestem waszym Panem, więc nie szukajcie panów, bo znowu staniecie się niewolnikami – mówi Pan. – Czy wasz prezydent nie nazwał mnie królem? To czemuż się lęka i uśmiecha do władców tego świata? Powinien płakać przede Mną, a wysłucham go, a nie uśmiechać się do władców zaprzedanych kłamstwu. Nie musi nikomu się podobać, tylko Mnie, a wzmocnię wasz kraj i wywyższę! Ja swoją Krwią wybielam wszystko. Dałem wam dwa znaki, i inne, lecz dlaczego nie rozumiecie, po co uczyniłem te cuda eucharystyczne? – mówi Pan.

  • Jacek

   25 kwietnia 2018 at 15:18

   Jam jest Polska, Ojczyzna twoja, ziemia Ojców, z której wzrosłeś. Wszystko, czymś jest, po Bogu mnie zawdzięczasz.
   1. Nie będziesz miał ukochania ziemskiego nade mnie.
   2. Nie będziesz wzywał imienia Polski dla własnej chwały, kariery albo nagrody.
   3. Pamiętaj, abyś Polsce oddał bez wahania majątek, szczęście osobiste i życie.
   4. Czcij Polskę, Ojczyznę twoją, jak matkę rodzoną.
   5. Z wrogami Polski walcz wytrwale do ostatniego tchu, do ostatniej kropli krwi w żyłach twoich.
   6. Walcz z własnym wygodnictwem i tchórzostwem. Pamiętaj, że tchórz nie może być Polakiem.
   7. Bądź bez litości dla zdrajców imienia polskiego.
   8. Zawsze i wszędzie śmiało stwierdzaj, że jesteś Polakiem.
   9. Nie dopuść, by wątpiono w Polskę.
   10. Nie pozwól, by ubliżano Polsce, poniżając Jej wielkość i Jej zasługi, Jej dorobek i Majestat.
   Będziesz miłował Polskę pierwszą po Bogu miłością. Będziesz Ją miłował więcej niż siebie samego.
   Opis: Dekalog Polaka napisany przez Zofię Kossak
   —————-
   Ostatni raz żydzi walczyli tysiąc osiemset lat temu. (…) Od tego czasu żydzi pasożytowali na ciele narodów europejskich, powszechnie znienawidzeni i pogardzani. Walczyli ze wszystkimi, lecz tylko podstępem, nigdy otwarcie, nigdy z bronią w ręku. Byli przyczyną, motorem trzech czwartych wojen toczonych w Europie przez poszczególne narody, lecz ślady swych wpływów zacierali najstaranniej. Pozornie nie brali udziału w niczym. Tchórzostwo żydowskie stało się przysłowiowe. Zatracili godność ludzką.
   Źródło: Wokół płonącego getta, „Prawda Młodych”, kwiecień–maj 1943.

   • Sara

    25 kwietnia 2018 at 20:40

    Piękne!!

  • szczygieł

   25 kwietnia 2018 at 16:45

   Wiele zależy od sytuacji gospodarczej, kursu złotego. Obecnie rząd jest w dużym stopniu zależny od ruchów transnarodowego kapitału, np. kurs złotego wpływa na koszt obsługi długu zagranicznego. Mamy przed sobą okres względnie kryzysowy (przynajmniej spowolnienie wzrostu gospodarczego) i zobaczymy w jakim stanie kraj się znajdzie a z nim PIS.

 2. Robert B.

  25 kwietnia 2018 at 12:10

  Łoooniiii thyyyleeee pszeciehpieeeli… Bokhactfo kiultiry szitooooskiej… Nahuuut szitooooski… Macie jak na talerzu, czym oni są. Możecie się łudzić i oszukiwać, ale to nie jest tak, że wszystko miało swoje przyczyny z wyjątkiem holokaustu.

 3. George

  25 kwietnia 2018 at 13:12

  Już trzeba się zacząć zbroić w noże, widły, siekiery, co tam kto ma pod ręką i czynnie wystąpić w obronie Polski. No i oczywiście rozliczyć zaprzaństwo i żydokomunę z PiS. Ciekawe gdzie czmychną? Do ukochanego Izraela?

  • szczygieł

   25 kwietnia 2018 at 18:16

   Widziałeś jak transnarodowy kapitał wyniszcza Ukrainę. Robi się to ekonomicznymi środkami i tu jest zagrożenie. Nie trzeba strzelać a można sobie podporządkować kraj.

 4. P.M.

  25 kwietnia 2018 at 13:16

  Niestety, nikt w tej sprawie nie wyjdzie na ulicę.

  • Robert B.

   25 kwietnia 2018 at 13:35

   Do czasu. Zamachów w Palestynie też nie było, dopóki nie pojawiło się tam żydostwo.

   Ja podziwiam, jeżeli chodzi o trzeźwość osądu, generała Franco. Ten nie dał się nabrać na jęki Żydów, jakie to z nich niepokalane niewiniątka z powodu holokaustu. Niewiele go one wzruszyły. Wiedział bowiem, CZYM oni są, co im siedzi we łbach, co to za mentalność. Do samej jego śmierci (rok 1975) Hiszpania nie nawiązała stosunków dyplomatycznych z Izraelem.

   • zbyszek

    25 kwietnia 2018 at 14:08

    Rzad nie zerwie stosunkow z Izraelem, ale my uwazamy, ze stosunki te sluza ludziom typu rzadzacy a wiec zrywamy z nimi wszelkie stosunki. Glupcy niech sie stosunkuja.

 5. jacek

  25 kwietnia 2018 at 14:05

  żydowski komuniści z PIS zacierają ręce, niedlugo zacznie się szaber!

  • LSED

   25 kwietnia 2018 at 18:47

   Żydokomuna z PiS/PC szabruje na całego od nastania PRL-bis.

 6. Sara

  25 kwietnia 2018 at 20:46

  Nareszcie pan nie może milczeć!! Dobrze ze jest pan z nami . Trudna walka przed nami musimy się zjednoczyć bo nasze władze okazały się zdrajcami!!

 7. TowariszczJacho

  25 kwietnia 2018 at 23:31

  POLACY POBUDKA Jude brać, Jude nawet Brata dla korzyści zamorduje wszak jest to napisane nawet w Piecioksiegu – znaczy Jude postępuje zgodnie ze swymi historycznymi wzorcami a Uczciwych nawet najbardziej, ten który oddał życie, niewinny, za wszystkich ludzi, też Jude czyli ich brat jak został potraktowany ? Ukrzyżowany- niech każdy sobie sam odpowie kim są i do czego są zdolni …

 8. Tomasz

  26 kwietnia 2018 at 16:22

  Jezus Chrystus do Żydów z Synagogi Szatana [por Apokalipsa śW Jana ]czyli to tych którzy wydali go na śmierć na Krzyżu „PLEMIE ŻMIJOWE GROBY POBIELANE .

 9. mj

  1 maja 2018 at 14:23

  Od żydów i wszelkiej zarazy szatana ochroń nas Panie !

 10. klioes vel pislamista

  1 maja 2018 at 21:13

  Prymas „Polak”

  Jeżeli wierzyć słowom prymasa,
  Jest w nas kompleksów wręcz cała masa!
  „Mamy poczucie jakieś niższości”
  No i „dlatego nie chcemy gości”.
  „Wierzymy w kradzież, gwałty i mordy…”
  *
  Wierzymy w Boga. A wrogie hordy
  Wciąż po imieniu nazwać umiemy.
  To Niemcy mają kompleksy, wiemy.
  A ZDRAJCY zawsze będą zdrajcami.
  Nawet, gdy zowią ICH Polakami.

 11. Grzegorz

  5 maja 2018 at 11:43

  Dziękuję za bardzo ważny artykuł Pana W. Sumlińskiego. Na temat rabunku jaki chcą dokonać Żydzi na Polsce Kaczyński,Duda,rząd milczy.Czy to są zdrajcy Polski?.

 12. Agata

  5 maja 2018 at 11:45

  PIS rozczarowuje.Miało być Jarosław Polskę zbaw.Oby nie było Jarosław Polskę zgub.

 13. Beata

  5 maja 2018 at 11:51

  PIS nie jest partią prawicową.Jest partią lewacką,w której jest pełno Żydów.Dlatego nie informują społeczeństwa o zbliżającej się katastrofie.Być może dlatego zmienili Panią Szydło.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra