Przyłącz się do podziękowań dla arcybiskupa Gądeckiego za obronę rodziny na Synodzie
Zasłużona dla walki z aborcją, pornografią i demoralizacją dzieci Fundacja Pro – Prawo do Życia, zorganizowała za pośrednictwem CitizenGo.org internetową zbiórkę podpisów pod podziękowaniami dla arcybiskupa Stanisława Gądeckiego za obronę rodziny na Synodzie.
Zdaniem Fundacji Pro w obliczu niepokojących doniesień medialnych o rzekomych herezjach pojawiających się rzekomo wśród biskupów ,,ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w czasie zakończonego w minioną niedzielę synodu o rodzinie, swoją wypowiedzią dla Radia Watykańskiego skierował dyskusję na właściwe tory”.
Jednoznacznie – jak podkreślają inicjatorzy apelu – opowiedział się przeciw odejściu od nauczania św. Jana Pawła II na temat małżeństwa. Powiedział, że synod ma pomóc rodzinom, a nie zajmować się patologiami. Sprzeciwił się określaniu mianem miłosierdzia tendencji dopuszczania do komunii świętej osób rozwiedzionych, żyjących w nowych związkach, a także afirmowania związków homoseksualnych.
- To wystąpienie i następujące po nim wypowiedzi innych biskupów, wiernych prawdzie, nazwano cudem Jana Pawła II – podkreślają działacze Fundacji Pro. Dlatego też wezwali do poparcia stanowiska arcybiskupa Gądeckiego i podziękowania mu za wierność nauczaniu papieża z Polski.
Podpisy zbierane są pod listem o poniższej treści:
"Czcigodny Księże Arcybiskupie!
Serdecznie dziękuję za jasne słowa w obronie małżeństwa i rodziny, które Ekscelencja wypowiedział podczas zakończonego właśnie Synodu.
Nauczanie o rodzinie świętego Jana Pawła II jest wielkim skarbem Kościoła. Słowa Ekscelencji sprawiły, że nadal będzie ono pewnym drogowskazem dla wszystkich wiernych.
Z poważaniem,
[Imię i nazwisko]"
Podziękowanie można złożyć TUTAJ.
Jan Bodakowski
© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Źródło: prawy.pl