Kardynał Dziwisz po raz pierwszy na rocznicy powstania Radia Maryja

0
0
0
/

Ks. kardynał Stanisław Dziwisz w tym roku będzie modlił się z Rodziną Radia Maryja z okazji 23. rocznicy powstania tej katolickiej rozgłośni. 29 listopada w Toruniu wygłosi homilię – zapowiedział to o. Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja.

 

„Rozpoczynamy o godz. 12.30 modlitwą różańcową. Następnie wystąpi zespół „Śląsk” w całej gali. Msza św. o godz. 15.30. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ten, który zawsze był przy boku ks. kard. Karola Wojtyły, a potem św. Jana Pawła II – ks. kard. Stanisław Dziwisz. Pragniemy przyjąć wszystkich jak najlepiej. Będziecie po podróży, zmęczeni, dlatego postaraliśmy się o parę tysięcy miejsc siedzących” - wymienia dyrektor Radia Maryja.

 

To pierwszy raz, kiedy w uroczystościach rocznicowych weźmie udział krakowski metropolita, ks. kard. Stanisław Dziwisz. W Toruniu, tzw. Porcie Drzewnym w pobliżu Wisły powstaje Świątynia pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Jej wnętrze ma jest wzorowane na styl kaplicy, w której codziennie modlił się Największy z Rodu Słowian.

 

Publikujemy pełną treść komunikatu radiowego (za: Nasz Dziennik):

 

Kochana Rodzino Radia Maryja, Przyjaciele, Współpracownicy,

 

Radio Maryja ma już 23 lata. Już wkrótce będziemy świętować dziękczynienie za ten dar na nasze czasy. Istnieje ono dzięki łasce Bożej i dzięki współpracy z tą łaską wielu ludzi, którzy spontanicznie nazwali się Rodziną Radia Maryja; którzy modlą się za to dzieło, posługują w nim, bronią tego dzieła, starając się o jego rozwój i wspomagając modlitwą i czynem; pomagają także materialnie, by je utrzymać.

 

Po Radiu Maryja powstał miesięcznik „W Naszej Rodzinie”, „Nasz Dziennik”, Fundacja Servire Veritati w Lublinie, czyli Instytut Edukacji Narodowej, gimnazjum i liceum w Szczecinku, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Szkoły te i uczelnia są na bardzo wysokim poziomie. Powstała Telewizja Trwam, Fundacja Nasza Przyszłość i Lux Veritatis. Te dzieła są przykładem, że razem, odpowiadając na łaskę Bożą, natchnienie Ducha Świętego można uczynić wiele. Można – po ludzku – uczynić z niczego wiele. W pojedynkę nawet geniusz niewiele uczyni.

 

Prosimy dalej o modlitwę i współpracę. Prosimy także o systematyczną pomoc w utrzymaniu Radia Maryja i Telewizji Trwam, a dzieła te kosztują miliony każdego miesiąca. Dla milionów słuchaczy i widzów jest to jednak możliwe. Byłoby trudne, a nawet niemożliwe dla grupy ludzi, nawet tysięcy. Dla milionów to tylko kwestia, by każdy chciał pomóc choć trochę. Choćby równowartość, jak często powtarzam, paczki papierosów każdego miesiąca. To po prostu kwestia ambicji katolika i Polaka. Kochani, za to właśnie, za tę współpracę, za ten dar Radia Maryja i resztę dzieł będziemy dziękować dwudziesty trzeci już raz. Można powiedzieć – jak te lata szybko lecą, ale najpierw pragniemy dziękować za świętego Jana Pawła II, za jego kanonizację, bo bez niego czym byłaby Polska? Jak wyglądałby świat? Nie byłoby też Radia Maryja. Mówię to z całą odpowiedzialnością.

 

Zapraszamy więc na dziękczynienie do Torunia, w sobotę (29 listopada). Rozpoczynamy o godz. 12.30 modlitwą różańcową. Następnie wystąpi zespół „Śląsk” w całej gali. Msza św. o godz. 15.30. Będzie jej przewodniczył i homilię wygłosi ten, który zawsze był przy boku ks. kard. Karola Wojtyły, a potem św. Jana Pawła II – ks. kard. Stanisław Dziwisz. Pragniemy przyjąć wszystkich jak najlepiej. Będziecie po podróży, zmęczeni, dlatego postaraliśmy się o parę tysięcy miejsc siedzących. Grupy wcześniej zgłoszone do biura Radia Maryja będą miały zarezerwowane miejsca siedzące, a miejscówki otrzymają w dniu świętowania. Gdzie i kiedy podamy w odpowiednim czasie. Na miejscu będzie można coś zjeść: jakąś kanapkę, kawałek kiełbasy, gorącą zupę, herbatę czy kawę. Będą też punkty z bezpłatnymi materiałami o Radiu Maryja i dziełach ewangelizacyjnych przy nim powstałych. Będą punkty z piernikami, książkami, pamiątkami. Dodam jeszcze, że miejsc siedzących będzie kilka tysięcy, ale ilość ostatecznie ograniczona.

 

Bóg zapłać za modlitwę, współdziałanie z Radiem Maryja i z Telewizją Trwam, z dziełami przy radiu powstałymi.

 

Bóg zapłać za zrozumienie.

 

Radio Maryja zaczęło nadawanie w wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętrzej Maryi Panny, 7 grudnia 1991 roku. Właścicielem koncesji jest Warszawska Prowincja Redemptorystów.

 

Przy Radiu Maryja powstała m.in. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Telewizja Trwam, Nasz Dziennik. We wrześniu 2011 roku Radio Maryja zajęło trzecią pozycję wśród najbardziej opiniotwórczych stacji radiowych. Na informacje pochodzące z toruńskiej rozgłośni media powoływały się łącznie 92 razy, dla porównania w tym samym okresie na Radio ZET powołano się 97 razy, natomiast na lidera rankingu – RMF FM – 417 razy.

 

Michał Polak

za: Nasz Dziennik

fot. Piotr Drabik, flickr.com, creative commons

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

 

Źródło: prawy.pl

Najnowsze
Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną