Z zagranicy

Broń hipersoniczna, elektromagnetyczna, geofizyczna, akustyczna. Ekspert o uzbrojeniu rodem z science fiction

O broni hipersonicznej, elektromagnetycznej, geofizycznej czy akustycznej można było do tej pory usłyszeć z bardzo niewiarygodnych źródeł (znanych szczególnie z sensacyjnych wieści o UFO czy facetach w czerni). Są jednak źródła wiarygodne, w których można zaleźć wiarygodne informacje. Zainteresowani tematem nowoczesnych środków walki mogą bez obaw sięgną po (wydaną przez wydawnictwo Fronda) prace wykładowcy Akademii Sztuki Wojennej pułkownika Marka Wrzoska „Wojny przyszłości”.

Opisana przez eksperta broń hipersoniczna to ponaddźwiękowe pociski, latające bardzo nisko, a przez to trudno wykrywalne i skuteczne w niszczeniu obiektów przeciwnika.

Broń geofizyczna to środki służące do wywoływania amonali pogodowych. Urządzenia tego typu używane są już nawet w sektorze cywilnym. W rolnictwie działka przeciw-gradowe „tworzą wysokoenergetyczną fale uderzeniową wystrzeliwaną z prędkością 334 metrów na sekundę, która uniemożliwia dotarcie pary wodnej do” górnych warstw atmosfery i przemiany pary wodnej w grad. Chmury można rozpraszać jodkiem srebra, suchym lodem lub cementem, lub tworzyć za pomocą innych substancji. Działania te jednak są szkodliwe dla środowiska.

Prace nad bronią wywołującą anomalie pogodowe prowadziły już nazistowskie Niemcy. Celem niemieckich naukowców było zbudowanie urządzenia wywołującego poprzez wybuch wiru powietrza, który miał strącać samoloty.

Do broni geofizycznych zalicza się też silne i skumulowane fale ultrakrótkie podgrzewające fragment atmosfery, co może wywołać np. susze. Podejrzewa się też, że ta sama technologia może wywołać cyklony i awarie sieci energetycznej.

Amerykański projekt HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program, czyli Aktywna Aureola Wysokiej Częstotliwości Fal) ma oficjalnie na celu badanie procesów w jonosferze, jednak nieoficjalnie daje możliwość oddziaływania na systemy komunikacji radiowej, nawigacji, nadzoru elektronicznego, sieci energetyczne i może posłużyć jako broń metrologiczna, oraz psychotroniczna (czyli wpływać na myśli).

„HAARP pozwala także na kontrole fal ekstremalnie niskiej częstotliwości (ELF)” czyli promieniowania elektromagnetycznego (od 3 do 300 Hz). Fale takie przenikają skały i mury, służą do „kontroli najważniejszych funkcji mózgu i ciała”. Można nimi wpływać na myśli i emocje, podgrzewać ciało ludzkie, i negatywnie oddziaływać na zdrowie człowieka.

Prócz amerykańskiego HAARP w Rosji działa od 1981 roku Zakład Ocieplania Jonosfery Sura będący częścią Instytutu Badań Radio-fizyki. Zakład ten zajmuje się kwestiami: regulacji natężenia magnetosfery naziemnej Ziemi, niszczenia urządzeń naziemnych i satelitarnych, oddziaływaniem na urządzenia i pogodę. W swojej pracy wykorzystuje generatory Marxa i Tesli.

Broń elektromagnetyczna to broń skierowanej energii. Skuteczna „w tłumieniu manifestacji i demonstracji”. Może nie powodować trwałego uszczerbku na zdrowiu, niszczyć tylko elektronikę a nie -organizmy żywe. „Polega na wygenerowaniu bardzo krótkiego impulsu promieniowania elektromagnetycznego o wielkiej mocy”. Podobne efekty: dają wykorzystanie elektromagnesów i mają wybuchy jądrowe, burze magnetyczne oraz burze z piorunami.

Działanie broni elektromagnetycznej polega na tym, że „impuls elektromagnetyczny wyzwala wysokie napięcie w sieciach i urządzeniach elektrycznych oraz elektronicznych”. Zwiększenie napięcia wywołuje wzrost natężenia i temperatury, co niszczy elektrykę i elektronikę.

Broń mikrofalowa należy do broni elektromagnetycznych. Wykorzystuje fale o długości pomiędzy podczerwienią i falami ultrakrótkimi. „W przedziale zakresu promieniowania mikrofalowego (częstotliwość fal 300 MHz 300 GHz) funkcjonuje większość radarów”. „Mikrofale przenikają przez ubranie i powodują szybkie nagrzewanie powierzchni skóry. Człowiek pod ich wpływem odczuwa gorąco”. Może to wywoływać poparzenia i uszkodzenia gałek ocznych.

Wykorzystujące mikrofale systemy mobilne „mogą być także wykorzystywane do obrony przed uderzeniami z powietrza. Ponieważ silnie skoncentrowana wiązka promieniowania niszczy układy elektroniczne samolotów”. Po namierzeniu przez radar samolotu, emiter emituje wiązkę promieniowania w nadlatujący obiekt i go niszczy. Zaletą takiego systemu obronnego jest to, że nie potrzeba dostarczać mu pocisków. Taki emiter wiązki fal do zatrzymywania samochodów może też wykorzystywać policja.

Podobnie zaletą broni laserowej jest to, że nie potrzebuje ona amunicji, co redukuje koszty produkcji, składowania i dostarczania pocisków. Wiązka światła jest tania i nie trzeba uwzględniać warunków zewnętrznych jak przy strzelaniu tradycyjnym. Bronią laserową dysponuje USA, Rosja, Chiny (chińska policja ma też karabiny laserowe), Izrael oraz Niemy.

Do nowych typów broni zalicza się też broń soniczną (akustyczną, dźwiękowa). Fala dźwiękowa wywołuje wibrowanie elementów urządzenia i jego rozpad. Stosowana była już w średniowieczu gdy za pomocą drżenia dzwonu wykonywano bardzo szybko i sprawnie wyroki śmierci. Wykorzystywana jest też współcześnie przez policje dysponujące tarczami akustycznymi (tarczami z zamontowanymi emiterami dźwięków o niskiej częstotliwości, które wchodzą w rezonans z drogami oddechowymi człowieka i powodują, że pacyfikowany się dusi).

„W broni akustycznej wykorzystuje się infradźwięki (fale dźwiękowe niesłyszalne dla człowieka) oraz ultradźwięki (fale o wyższej częstotliwości równie niesłyszalne przez ludzi, za to rejestrowane przez psy i koty). Infradźwięki są niebezpieczne dla organizmu ludzkiego, ponieważ niektóre z ich częstotliwości mogą zakłócać prace serca, płuc a nawet uszkadzać mózg. Natomiast ultradźwięki wywołują u człowieka szereg nieprzyjemnych objawów, począwszy od stanów lękowych, poprzez bóle głowy, mdłości, a skończywszy na skurczach mięśni”.

Broń akustyczna może wywoływać w organizmach ludzi drgania zdolne „uszkodzić najważniejsze organy wewnętrzne” wywołać utratę koncentracji, zaburzenia wzroku i wywołać generowanie przez mózg fal alfa „generowanych jedynie w czasie snu albo podczas głębokiego odprężenia”.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

15 Komentarzy

 1. michu

  5 lipca 2018 at 10:23

  Ciekawe czy którąś z tych broni dysponuje Polska i którą jeśli jej nie posiada stara się pozyskać (oprócz zdolnej do rozpędzania demonstracji i manifestacji)? Wynika, że Rosja, Niemcy (tak blisko nas) i Izrael posiadają np broń laserową, a my co? Urzędników MON finansujemy?

  • Jan Bodakowski

   5 lipca 2018 at 12:23

   policja ma działka mikrofalowe, choć zgodnie z ustawą o policji nie może ich ożywać, często można było je zobaczyć przy demonstracjach narodowców

   • michu

    5 lipca 2018 at 14:32

    A wojsko co ma oprócz urzędników MON? Którąś z wyżej opisanych broni (oprócz takich do rozpędzania demonstracji)? Broń ABC (atomowa, biologiczna, chemiczna) i skuteczne sposoby jej przenoszenia? I co najważniejsze jeśli nie ma to o którą się stara?

 2. Termojądrowa Potęga Izraela

  5 lipca 2018 at 11:03

  Wy to nawet zębów nie macie.

  • Jan Bodakowski

   5 lipca 2018 at 12:25

   i co wam z broni której nie możecie użyć, jak zbombardujecie swoich sąsiadów, to wybuch do was dotrze nie tylko opad radioaktywny ale i fala uderzeniowa – sami sobie holocaust zrobicie

 3. JARO

  5 lipca 2018 at 11:59

  ciekawe jak taka nowoczesna broń jest podatna na „błysk” z nieba; będzie działać po tym, czy nie? więcej pytań nie mam;

  • Jan Bodakowski

   5 lipca 2018 at 12:22

   wojsko jest zabezpieczane przed impulsem elektromagnetycznym, który może wywołać eksplozja na słońcu, choćby dla tego, że musi być przygotowane na impuls elektromagnetyczny w wypadku wybuchu jądrowego

   • JARO

    5 lipca 2018 at 15:29

    raczej nie o to mi chodziło; ale za odpowiedź dziękuję;

 4. klioes vel pislamista

  5 lipca 2018 at 17:16

  Mons
  limeryk o śp. Jean-François
  dedykuję Ararowi z ndie.pl

  Młody Belg w miasteczku Mons
  Widząc Saracena dąs,
  W obronie kelnerki stanął bez kolczugi.
  I zaraz ugodzon nożem padł jak długi.
  Wstydu go nie okrył pąs!

  https://ndie.pl/belgia-19-latek-stanal-w-obronie-kelnerki-zostal-zadzgany-nozem-przez-imigranta-z-afryki/

 5. aalfa.oomega

  5 lipca 2018 at 23:52

  O broniach rodem z science-fiction, o najbliższej przyszłości mocarstwa USrael [JUDE chcą tylko od nas wyszlamować kasę, a prawdę mają gdzieś!; w przyszłości: skoro Polin ma być europejskim węzłem logistycznym – to chcą nim (po zawłaszczeniu) zarządzać!; o ich kolonii nad Wisłą: JUDEOpolonii], dżihadzie i 3.wojnie światowej – w książce pt.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

 6. neodymowy laser

  6 lipca 2018 at 08:16

  Broń laserowa! Pierwsze co robił Balcerowicz to niszczył polskie państwowe firmy produkujące monokryształy do budowy laserów.No to dobrego samopoczucia!

 7. klioes vel pislamista

  8 lipca 2018 at 17:15

  diot(k)a z wykształceniem

  „Więcej z małżeństw jednopłciowych
  Dzieci jest niż jest z hetero.”
  Kto autorem „odkryć” nowych?
  Profesorka… To dopiero!…

  Profesorka zwie się Płatek,
  Kryminolog z wykształcenia.
  Ile wśród pedałów matek
  Policzyła?… Nie wymienia.

  Sprawą jest wiadomą przecież,
  Że idiota wykształcony
  Większym jest idiotą. (Pleciesz,
  Profesorko nam androny!

  Gdybyś szkoły nie skończyła,
  To byś się nie wymądrzała.
  Za to dzieci byś rodziła.
  A więc byś nie zlewaczała!

  Mózg Ci wiara ogłupiła,
  Żeś już pełna jest mądrości.
  Bo masz dyplom. Coś bredziła,
  Dzieci z homo?… Chyba coś Ci!…

  Długo można o głupocie
  Twojej prawić bez przesady.
  Choć masz publikacji krocie…
  Oba samce – nie da rady!)

  Mądrość jest w prawdziwej cenie,
  A nie wymądrzanie takie.
  Nie idiotów „wykształcenie”!
  „Wykształcenie” – pytam – jakie!?

  Gdy idiot(k)a jest z dyplomem,
  Jest idiotą niebezpiecznym.
  Jakby w głowę pychy łomem
  On oberwał… Nie jest grzecznym!

  Gdy rzekomo wykształceni
  Jeszcze swych studentów kształcą,
  To – gdy tego się nie zmieni –
  Naród umysłowo zgwałcą.

 8. Pingback: 3n9ct5mwn9cwntctvbyb3vebce

 9. Pingback: Bronią mikrofalową w obywateli?

 10. Kelbreage

  8 czerwca 2019 at 00:24

  Amoxicillin Clav Drug cialis 5 mg best price usa Cialis Sources In Canada Achat Kamagra Voir Le Profil

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra