Z kraju

Jacek Międlar napisał książkę!

Jacek Międlar jest autorem książki: „Moja walka o prawdę – wyznania byłego księdza”.

Jacek Międlar już bez ogródek odsłonił się w tej autobiografii. Napisał m.in. „Po zrzucaniu sutanny stałem się wolny”. Słowa te można rozumieć dwojako, bo mogą dotyczyć cenzurowania go przez przełożonych, jak również faktu, że od kilku miesięcy jest ojcem.

Jacek Międlar przyznał przy tym, że pomimo dyspensy nie został jeszcze zwolniony z celibatu. Pomimo to powziął decyzję o założeniu rodziny.

Spotkanie promocyjne książki na wrocławskim rynku zakończyło się rozwiązaniem zgromadzenia przez Magistrat pod wpływem „antyfaszystów”.

 

 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

39 komentarzy

39 Komentarzy

 1. Marian

  4 sierpnia 2018 at 21:26

  Pan Jacek Międlar ma prawo do swoich poglądów, mądrych lub głupich, jak każdy człowiek. Jednak na jego miejscu powstrzymał bym się od pookreślania na każdym kroku, że kiedyś był księdzem. I raczej bym nie próbował od tego odcinać kupony…
  Wybrałeś inną drogę, bądź konsekwentny – nie jak kapryśne dziecko, któremu raz podoba się ta zabawka, a za chwilę inna.

 2. Marian

  4 sierpnia 2018 at 21:27

  A poza tym, to trzeba być niemałym pyszałkiem, aby sądzić, że cały świat przeżywa jego osobiste frustracje… Nikt nie zauważył upadku Ikara…

  • Tomek

   5 sierpnia 2018 at 10:46

   Marianie, w 100% tym razem się z Tobą zgodzę.

  • Marian

   5 sierpnia 2018 at 21:57

   @Tomek, to tylko przypadkowa zbieżność poglądów – my nie jesteśmy z tej samej bajki. Może i urodziłeś się w Polsce (powiedzmy na Ursynowie), może i dobrze mówisz po polsku, ale mentalnie to mieszkasz na przedmieściach Telavivu.
   Co do Międlara, to ja cały czas myślałem,że Międlar to wasz człowiek 😉

   • Tomek

    5 sierpnia 2018 at 22:40

    Marian, ja też mam taką nadzieję, że to przypadek:). Różnica między nami jest bowiem faktycznie kolosalna. Ja co prawda realnie czy mentalnie nie mieszkam ani na Ursynowie, ani na przedmieściach Tel Avivu, ale ty mentalnie mieszkasz w Wielkiej Lechii, umiejscowionej gdzieś między Strefą Gazy, Hiperboreą, Atlantydą, a najprawdopodobniej obłokami twojej fantazji. To są lata świetlne ode mnie:)

    A co do Międlara, hipotetycznie nawet mógłby być agentem Izraela, jako idiota do pokazywania i ośmieszania Polski. Ale pewnie nie jest. Ja, Marianie, w przeciwieństwie do ciebie, nie wyciągam hipotez z du…y i nie twierdzę, że jeśli coś jest hipotetycznie możliwe to tak musi być:)

 3. z-k

  4 sierpnia 2018 at 21:54

  Zamówiłem. Przeczytam i dopiero będę miał własne zdanie. Własne – nie żadnego Mariana, który książki nie czytał ale WIE

  • Marian

   4 sierpnia 2018 at 23:10

   OK, @z-k, masz rację, nie powinienem pisać swoich komentarzy jako pierwszy. Na przyszłość dam szansę innym. Dzięki.

  • banita

   5 sierpnia 2018 at 07:29

   z-k a kto ci każe podzielać zdanie mariana? Przecież on powiedział swoje. Na dodatek piszesz, że jeszcze nie masz zdania, więc w czym problem?? Nie czytałam i nie przeczytam Nie lubię Jacka pomimo że jest patriotą. Odszedł od kapłaństwa zamiast walczyć o godne kapłaństwo, nic nie sprawi by był moim idolem. Dostał szansę, nie wykorzystał jej. Gdyby tak myśleli i postępowali jak on inni wciąż bylibyśmy poddanymi 3 państw.

  • Tomek

   5 sierpnia 2018 at 10:47

   Wystarczy posłuchać Międlara, aby mieć na jego temat wyrobione zdanie. Wystarczy.

 4. Piotx

  4 sierpnia 2018 at 23:18

  „…..Napisał m.in. „Po zrzucaniu sutanny stałem się wolny”. Słowa te można rozumieć dwojako, bo mogą dotyczyć cenzurowania go przez przełożonych, jak również faktu, że od dwóch lat jest ojcem. Jacek Międlar przyznał przy tym, że pomimo dyspensy nie został jeszcze zwolniony z celibatu. Pomimo to powziął decyzję o założeniu rodziny.”

  Ta wiadomość mnie mocno zaskoczyła i jednocześnie zniesmaczyła.

  „Po zrzucaniu sutanny stałem się wolny” – od przysięgi także?

  Niestety ale J.M. minął się ze swoim powołaniem i złamał przysięgę

  Tak jak małżonkowie podczas ślubu składają przysięgę małżeńską tak ksiądz podczas święceń dokonał ślubowania Chrystusowi. Od tego momentu ksiądz jest zaślubiony Jezusowi Chrystusowi

  Utrata stanu duchownego nie niesie z sobą dyspensy od obowiązku celibatu, która udzielana jest tylko przez Biskupa Rzymskiego. Chyba że święcenia były przyjęte nieważnie.

  Kapłan to przede wszystkim „sługa ołtarza”

  „Chleb i wino niechaj przemieniają niepokalanym błogosławieństwem w Ciało i Krew Syna Twego”…. „obowiązkiem kapłana jest składać ofiarę, błogosławić, prowadzić, nauczać i chrzcić”

  Kanon 290 – Święcenia raz ważnie przyjęte nigdy nie tracą ważności. Jednakże duchowny traci stan duchowny:

  1° przez wyrok sądowy lub dekret administracyjny, stwierdzający nieważność święceń;
  2° przez karę wydalenia nałożoną zgodnie z przepisami prawa;
  3° przez reskrypt Stolicy Apostolskiej, którego to reskryptu Stolica Apostolska udziela diakonom tylko z poważnych przyczyn, a prezbiterom z najpoważniejszych.

  Kanon 291 – Oprócz wypadków, o których w kan. 290, n. 1, utrata stanu duchownego nie niesie z sobą dyspensy od obowiązku celibatu, która udzielana jest tylko przez Biskupa Rzymskiego.

  • Bajki i opowiastki

   4 sierpnia 2018 at 23:57

   o jaki legalista z tego Pietrka. Lepiej dla niego życ szczęsliwie i się realizowac poza byciem klechą, niz trwać w czymś co krępowałoby mu ręce. Jezusowi może służyć inaczej.

   • Piotrx

    6 sierpnia 2018 at 09:20

    jak się czyta takie wypociny to faktycznie są to tylko „bajki i opowiastki”

    bo żadnego głębszego sensu w tym nie ma, ani też rzeczowego odniesienia to tego co wcześniej zostało napisane

    a ponadto obraźliwe słowo „klecha” – jednoznacznie pokazuje kim jest piszący te słowa, bo katolikiem na pewno nie

    jego zdaniem bycie księdzem katolickim to nie jest powołanie na którego rozeznanie kandydat ma bodaj 6 lat (?) tylko „trwanie w czymś co krępuje ręce”

 5. Marco

  5 sierpnia 2018 at 09:04

  „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?” Mt 7,1-3

 6. Tomek

  5 sierpnia 2018 at 10:59

  Największym „wyczynem” Międlara było jego zatrzymanie na brytyjskim lotnisku rzekomo przez żydowskie służby:). A miało to przebieg taki, że brytyjska straż graniczna zapytała się Międlara, który dziwnie się zachowywał, jaki jest cel jego przyjazdu. Ten wypalił, że przyleciał walczyć z Żydami. Celnicy, widząc, że mają do czynienia z większego kalibru idiotą zażartowali, że to oni są Żydami. Ten głupek w to uwierzył i histeryzował potem w Internecie, że go Mossad zatrzymał:).

  Od tego czasu Międlar zidiociał i zbłaźnił się już zupełnie. Ostatnio pokazuje się w towarzystwie innego błazna jeżdżącego po Warszawie na rowerze w mundurze, jak ów twierdzi, Związku Jaszczurczego (a czasem, że Jaszczurzego:) i okazyjnie zbierającego liście od ONR na manifestacjach:).

  Na księdza się zupełnie nie nadawał i to nie tylko za zdradę ślubów czystości (notabene, dziecko, jak widać, zrobił swojej partnerce jeszcze w czasie, gdy w zgromadzeniu był), ale przede wszystkim, za sianie nienawiści i sprzeniewierzenie się nauce Kościoła.

  • marju73

   5 sierpnia 2018 at 14:10

   Byłeś i słyszałeś co powiedział na lotnisku mitomanie.

   • Tomek

    5 sierpnia 2018 at 21:16

    Nie, ale szereg osób było w tej grupie i to widziało, więc generalnie jest to tajemnica poliszynela – o tym się mówi. Stąd Międlar w środowisku narodowców jest synonimem obciachu i wszyscy od niego stronią, może poza wspomnianym komediantem na rowerku i równie głupim rybakiem.

    • gaga

     11 sierpnia 2018 at 16:56

     tomek tzw ksiadz Lemanski to twoj czlowiek !!!!!, przelacz wajhe na DerOnet !!!

  • rafał

   5 sierpnia 2018 at 16:08

   co za zje* z ciebie mitomanie. byłęś i słyszałeś?

   • Tomek

    5 sierpnia 2018 at 21:18

    Zjeb to wierzy, że służby izraelskie specjalnie po Międlara do UK poleciały, by go zatrzymać, prawilnego księdza patriotę z dzieckiem na boku. Ciężki zjeb. A odpowiedź masz wyżej, skąd o tym wiem.

  • tuszyn

   5 sierpnia 2018 at 19:15

   Ty się nie wypowiadaj bo jako dyżurny szachrajopropagandzista, wydelegowany na stałe pa polski portal wiadomo co napiszesz

   • Tomek

    5 sierpnia 2018 at 21:28

    Tak jest! Mossad mnie na stałe wydelegował, ten sam, co na lotnisku w Londynie!:) Prowadzę tajną operację o kryptonimie „Głąb kapuściany”. Odnajdujemy największe głąby w Internecie, porywamy, wywozimy do Izraela i sadzimy na kapuścianej grządce w kibicu. Uważaj tuszyn, bo na krótką listę wskoczysz:)

  • gaga

   11 sierpnia 2018 at 16:54

   zawsze mozesz modlic sie do prawdziwego swiatlego „ksiedza”Lemanskiego. To jest dopiero odlot !!!. Ten „wyzwolony” tzw ksiadz wyzywa publicznie iinych ksiezy od klechow a kobiete , Premiera RP nazwal cyt. bura suka” ( do sprawdzenia w necie). Tak ze masz swojego idola w sutannie i nie musisz sie zoladkowac nt J.Miedlara !!!

 7. darek

  5 sierpnia 2018 at 11:54

  prawie zawsze lub zawsze za upadkiem księdza stoi kobieta, i tu nie ma niespodzianki

  • Marian

   5 sierpnia 2018 at 12:58

   Za upadkiem księdza stoi zawsze diabeł. Reszta niech pozostanie milczeniem.

   • Maryjan to ciemniak

    5 sierpnia 2018 at 13:37

    za tobą też stoi diabeł, kretynie ze sredniowiecza

    • banita

     5 sierpnia 2018 at 14:41

     Widać że nie masz pojęcia czym było średniowiecze, i powtarzasz zakłamane stereotypy. Jesteś oświecony jak islamski uczony.

     • Maryjan to ciemniak

      5 sierpnia 2018 at 14:47

      ze Maryjan to ciemniak, to jest zakłamany stereotyp? popierdoliło cię, swiętojebliwcze?

     • Marian

      5 sierpnia 2018 at 16:20

      Nadepnąłem na ogon, sorrki

 8. Ptasiak

  5 sierpnia 2018 at 14:55

  Polecam tą książkę, i zwrócenie uwagi nie na osobę Pana Międlara, ale o tym pedalstwie szerzącym się w Kościele! Kościół upada ale dla wielu tu ważniejsze są jakieś głupawe uwagi na temat autora. Pan Krajski, także wydał kilka książek i to broniących kościół, kompletnie omijając problemy kościoła, a skupiając się na nachalnej propagandzie ksiądz-pedofil, choć z książki P. Międlara wynika że to też już jest w kościele. Więc mam pytanie… Jakiego kościoła oczekujecie? I co wy robicie żeby cokolwiek zmienić?

  • Maryjan to ciemniak

   5 sierpnia 2018 at 15:12

   oni nie oczekują żadnego Koscioła. To tylko prostaccy sekciarze, i oczekują sekty.

   • gaga

    11 sierpnia 2018 at 17:00

    WybGAz ludziku o nicku „maryan to ciemiak” za duzo trzepiesz swojego donka pod kolderka po nocach, no i nie trzymasz moczu, gacie mokre a ty okazujesz wszem i woec jakim jestes „zje..bem”

  • rafal

   5 sierpnia 2018 at 16:10

   ci którzy atakują JAcka to zwykli idioci którzy chronią piekielne status quo w kosciele. wstyd! spalcie sie ze wstydu.

   • Tomek

    5 sierpnia 2018 at 22:48

    No, Międlar rzeczywiście dbał o dobro Kościoła, że hoho. Ciekawe, czy bardziej to robił głosząc nienawistne i paranoiczne mowy, czy robiąc dziecko i łamiąc śluby czystości. Wstydź się, że takie bzdury wypisujesz.

 9. Hania

  5 sierpnia 2018 at 21:56

  Pan Międlar mógł mieć wpływ na młodzież
  A tak skończył na tym, że będzie miał wpływ tylko na swojego syna/ córkę.
  Szkoda bo to kolejne zniszczone kapłaństwo….
  Nie oceniam.

 10. Kmicic

  6 sierpnia 2018 at 07:35

  Miedlar jest juz protestrantem ale sie wstydzi do tego p^rzyznac . Wczesniej w, w swoich vlogach , wital sie z widzami pozdrawiajac tez Matke Boska i Obraz Matki Boskiej wisial na scianie . Teraz obrazu nie ma no i przywitania Miedlara sa typowo protestanckie . Chlopak po prostu minal sie zpowolaniem i jakby sie do tego przyznal toby bylo ok . Teraz wystepuje w roli pokrzywdzonego , taki syndrom . Najgorsze ze ciagnie za soba mlodych ,zagubionych .

 11. Paweł

  6 sierpnia 2018 at 08:36

  Gdy w Kościele dominują księża typu Pieronek /a tacy dominują/ to nie ma miejsca dla księży patriotów takich jak np ks Zalewski-Isakowicz czy Międlar. Dominują księża bezideowi którzy rozdają karty w kościelnej hierarchii.

 12. Anna

  6 sierpnia 2018 at 08:37

  Drogi Księże Jacku,proszę nie gorsz nas publicznym opowiadaniem nam o swoim życiu w grzechu i o swoim buncie.Rozumiem Księdza cierpienia,ale czas już wrócić do życia i przyjąć nawet cierpienia,które daje P.Bóg.Zostanie Ksiądz sam,nawet ukochana nie stanie z Księdzem przed Obliczem Boga.I ja i Ksiądz staniemy tam sami,a życie lecie bardzo szybko.Potrzebujemy świętych Kapłanów,którzy dadzą świadectwo o Bogu.Wróćmy do tego co P.Bóg od nas oczekuje.Modlę się za Księdza i pozdrawiam.

 13. Jeszcze Polska nie zginęła

  7 sierpnia 2018 at 22:05

  Nareszcie widać wyraźnie kim jesteście wy, lewackie dziady z prawy.pl Macie radochę, że możecie przywalić Międlarowi a jesteście szmatą niegodną wytrzeć jego butów. Będę każdego ostrzegał przed waszym parszywym portalem i nie przyjdzie tu nawet pies z kulawą nogą. Dziady jedne…

 14. z-k

  10 sierpnia 2018 at 23:27

  Dostałem z podpisem Autora. Zaczyna się dobrze. Ma ten człowiek coś do przekazania Rodakom. Oczywiście nie oduraczonym Michnikiem, Sakiewiczem , Blumsztajnem, Wilsztajnem, vel Grajewskim, Lisem, Pieronkiem czy Lemańskim

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra