Komorowski: ,,To fajnie, że dziś możemy śmiać się z tych zdjęć i scen'

0
0
0
/

Bronisław Komorowski dziś znów okazał "wielkim patriotą" i znawcą historii". W swoim stylu odniósł się do wydrzeń sprzed 33 lat...

 

- To naprawdę bardzo fajne, że dzisiaj możemy i angegdotą opowiadać tamten trudny czas, że dziś możemy śmiać się z tych zdjęć i scen - powiedział prezydent.
 

Cały fragment tej wypowiedzi został jednak zdjęty z oficjalnych depesz agencyjnych. - Nle wszyscy wiemy, że to jednak był podły czas, taki niedobry czas dla Polski, niedobry czas dla wielu z nas - dopisano oficjalnie w przekazach medialnych.

 

Kilka godzin później zapalił świeczkę w Belwederze. - Zapalamy świecę w imię pamięci o ofiarach stanu wojennego i o wszystkich stratach i bólach, które były udziałem wielu, wielu Polaków, wtedy przed 33 laty. Ale zapalamy tę świeczkę wolnej ojczyźnie ciesząc się, że tamta walka o wolność (...) dziś zakończyła się nie tylko wielkim sukcesem i pełną wolnością, ale również tym, że to my możemy myśleć w Polsce o wolności innych, możemy ich otaczać naszą solidarnością i naszą troską" - mówił prezydent.

 

Michał Polak

fot. arch.

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

 

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną