Z kraju

Rostowski: Prezydenta i dwóch premierów postawić przed Trybunałem Stanu. Kaczyńskiego przed sądem

Były minister finansów, który nie tak dawno zeznawał przed sejmową komisją  ds. Amber Gold, był gościem radia ZET, gdzie komentował wyniki premiera Morawieckiego w zakresie uszczelnienia luki w podatku VAT. Strach przed kolejnymi ujawnianymi informacjami, dotyczącymi zaniedbań (być może nawet świadomych) poprzedniego rządu, najwyraźniej zmusza do obrony przez atak. Rostowski komentował także bieżące kwestie polityczne.

– Myślę, że tutaj to Mateusz Morawiecki ma wiele rzeczy do wytłumaczenia. W 2017 roku, kiedy Morawiecki był ministrem finansów, prawdziwa kwota pieniędzy, które służby skarbowe zabrały oszustom, to nie są jakieś teoretyczne szacunki tego, co może mogłoby być, ale prawdziwe, konkretne pieniądze zabezpieczone, zabrane, przejęte do budżetu państwa z rąk czy kont oszustów to 570 mln, a nie żadne miliardy złotych

– mówił Rostowski.

Co ciekawsze, w 2015 i 2014 roku, czyli za naszych rządów, ta kwota była ponad miliard. Prawie dwa razy większa. Czyli mamy do czynienia z po prostu katastrofalnym spadkiem skuteczności przeciwdziałań przeciwko oszustom VAT-owskim

– przekonywał.

Najwyraźniej były minister finansów celowo zboczył z toru, żeby zmylić słuchaczy. Nie chodzi przecież o doraźne wychwycenie kilkuset milionów a wypracowanie rozwiązań systemowych, które uniemożliwią tego typu sytuacje patologiczne. Rostowski z ochotą opowiadał natomiast o tym, kogo postawić przed Trybunałem Stanu, a kogo przed sądem.

– Na pewno trzeba będzie postawić przed Trybunałem Stanu prezydenta za łamanie Konstytucji. Premiera i byłą premier – za nieopublikowanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego. Dorzuciłbym jeszcze Jarosława Kaczyńskiego przed sąd powszechny za podżeganie do tamtych przestępstw

– zapowiadał.

Źródło: radiozet.pl
fot. Platforma Obywatelska RP/CC BY 2.0/Flickr

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. GG.

  12 października 2018 at 13:00

  .
  Proste ROZWIĄZANIE SYSTEMOWE:
  .
  .
  Państwo (czyli: MY) powinno zrezygnować z analizowania KOSZTÓW UZYSKANIA PRZYCHODU firm i uzależniania wysokości podatku dochodowego od wysokości tychże kosztów w skali rocznej.
  .
  CÓŻ NAS OBCHODZĄ KOSZTY UZYSKANIA PRZYCHODU W FIRMIE KOWALSKIEGO CZY PREZESA X ?
  .
  DOKŁADNIE – N_I_C
  .
  Niech panowie przedsiębiorcy kupują sobie „NA FIRMĘ” wszystko, co tylko zechcą (np. najpiękniejsze futra dla zgrabnych i powabnych pracownic, najdroższe auta dla całej swej rodziny i wszystkich swoich firmowych „przydupasów”, najdroższe siedziby firm, mieszkania i urlopy w najlepszych kurortach).
  .
  BĘDĄ MIELI MNIEJ PIENIĘDZY NA:
  .
  a/ opłacenie pracowników najemnych w wysokości USTALANEJ PRZEZ PAŃSTWO DLA POSZCZEGÓLNYCH TYPÓW STANOWISK PRACY W CAŁEJ POLSCE,
  .
  b/ zapłacenie podatku dochodowego od firm (działalności), który PAŃSTWO NALICZY IM AUTOMATYCZNIE OD DOCHODU (ROCZNEGO OBROTU), a nie – jak dotąd – od czystego zysku,
  .
  c/ zapłacenie – w uzasadnionych przypadkach – innych podatków i opłat.
  .
  Państwo musi patrzeć i pilnować dochodu (obrotu) rocznego firm i OD TEGO NALICZAĆ RYCZAŁTOWY PODATEK DOCHODOWY, według stawek jednakowych dla wszystkich firm w ramach poszczególnych kategorii działalności gospodarczej.
  .
  Słowem: państwo (czyli: MY) powinno wymagać płacenia przez przedsiębiorcę GODNYCH PENSJI PRACOWNIKOM I OKREŚLONYCH SUM ROCZNYCH PODATKÓW, a na co firmy wydadzą resztę dochodu (obrotu), to NIC NAS NIE OBCHODZI.
  .
  Jeśli przedsiębiorca się w danym roku „nie wyrobi” – to jego sprawa. Niech bierze kredyt w banku, albo NIECH BANKRUTUJE.
  .
  Nie ma w Polsce obowiązku bycia dożywotnio prywatnym przedsiębiorcą !
  .
  W każdej chwili nieudolny czy pechowy przedsiębiorca może sobie powrócić do pracy najemnej za „medianę”, a najlepiej za „dominantę” (ok. 1,5 tys. zł na rękę).
  .
  .
  PRZED REJESTRACJĄ KAŻDEJ FIRMY JEJ WŁAŚCICIELOWI NALEŻY WRĘCZYĆ ZROZUMIAŁE DLA KAŻDEGO OŚWIADCZENIE:
  .
  .
  „Będziesz sobie wydawał – jako przedsiębiorca – zysk swojej firmy na co tylko będziesz chciał,
  .
  POD WARUNKIEM, ŻE
  .
  a/ zlikwidujemy ci odliczanie tzw. kosztów uzyskania przychodu przy rozliczaniu podatku dochodowego, bo te twoje koszty NIC nas nie będą obchodzić, tak samo jak ciebie – jako przedsiębiorcę – nic nie obchodzą koszty utrzymania rodziny twojego pracownika (czy urzędnika państwowego),
  .
  b/ opodatkujemy twoją firmę PODATKIEM RYCZAŁTOWYM, którego stawka roczna zależeć będzie od kategorii działalności jaką prowadzisz w danym punkcie – i nie będzie nas obchodzić, czy się „wyrobisz” na ten podatek, czy nie, bo ciebie – jako przedsiębiorcę – zupełnie nie obchodzi to, czy naród się „wyrabia” do końca miesiąca, czy nie,
  .
  c/ każemy ci płacić wynagrodzenia twoim pracownikom według stawek USTALANYCH PRZEZ PAŃSTWO dla poszczególnych typów stanowisk pracy w całej Polsce, na subkonta poszczególnych pracowników w Urzędzie Pracy, który skontroluje ciebie automatycznie, czy płacisz pensje, podatki i składki zgodnie z zarejestrowaną obowiązkowo w UP umową i terminowo.
  .
  CZY TO CI ODPOWIADA ?
  .
  Nikt nie będzie pytał ciebie o zdanie, tak jak ty nie pytasz swoich pracowników (i urzędników państwowych), czy podoba im się twoja działalność gospodarcza i sposób traktowania i wynagradzania przez ciebie pracowników.
  .
  Zawsze jednak możesz zrezygnować z bycia przedsiębiorcą, tak jak twoi pracownicy (i urzędnicy państwowi) mogą – twoim zdaniem – zrezygnować z pracy u ciebie (czy na posadzie państwowej) i pójść sobie gdzieś indziej, czy wyjechać w świat.
  .
  Nie ma w Polsce obowiązku bycia przedsiębiorcą.”
  .
  .
  .

  • JARO

   12 października 2018 at 14:15

   kurna, to już nie jest nawet bolszewia, tylko czystej wody trockizm; a kysz, maro nieczysta;

   • Soplica

    12 października 2018 at 14:21

    JARO tu żadne a kysze nie pomogą, tu pomoże tylko rozkaz przejścia od przełożonego na inny ważny odcinek walki z …. no właśnie z czym?

    • GG.

     12 października 2018 at 15:02

     .
     Jaro: „to już nie jest nawet bolszewia, tylko czystej wody trockizm”.
     .
     Ależ skąd, to tylko PERSONALIZM (= ANTYSOCJALIZM).
     .
     .
     Natomiast BOLSZEWIA (KOMUNIZM STALINOWSKI I TROCKISTOWSKI) ORAZ LIBERALIZM-KAPITALIZM – TO ODMIANY SOCJALIZMU (UTOPII).
     .
     .
     Forma własności w gospodarce może być różna, ale właściwe traktowanie i wynagradzanie pracowników najemnych oraz uczciwe odprowadzanie dobrze obmyślanych podatków – JEST W CYWILIZACJI PERSONALISTYCZNEJ BEZWZGLĘDNYM PRIORYTETEM.
     .
     .

 2. Soplica

  12 października 2018 at 14:18

  GG jako niewątpliwy „doradca” pana Rostowskiego, „błysnął” mądrościami ekonomicznymi przerastając swego mistrza o głowę :)))
  Widmo odpowiedzialności za swe „czyny” widać zaślepia rozum i były minister gada głupoty. Czas pokaże jak to będzie.

 3. JARO

  12 października 2018 at 14:21

  mamy kolejny odcinek „A kto to mówi?” – część -nasta; a mówi to gostek, który już dawno powinien być zlicytowany do ostatnich usranych kalesonów i być na trwale przykuty do taczki i wozić kamień na podbudowę budowanych dróg lub ziemię z wykopu pod przejście z zatoki na Bałtyk w okolicach Elbląga; jednak te prostaki mają tupet, nie ma co; a bezczelne to złodziejstwo, że hej;

 4. hiob

  12 października 2018 at 14:42

  główny złodziej coś tan sobie popierduje po czosnku w judisz , … ale czy w ogóle warto na to zwracać uwagę

 5. Kowalski

  12 października 2018 at 15:26

  Uwaga!!!,oszust od ryzego herszta bandy poucza?,nastepny z nim wywiad juz z wiezienia ?,ile jeszcze czasu potrzebuje prokuratura zeby rozbic ten gang oszustow ktorzy rozkradli kraj i zamordowali 96 osob pod Smolenskiem w tym owczesnego prezydenta RP Lecha Kaczynskiego i dalej chodza po wolnosci i sie lansuja w obcych polskojezycznych wrogich mediach?

 6. Matwiej Płatow

  12 października 2018 at 18:37

  CIEKAWE co ma na sumieniu ten niby minister. Z Jego Oczu wygląda SZALEŃCZA Panika i Strach. Toż ON stosuje starą Złodziejską taktykę: TO NIE JA.To same ręce kradną ” Ot typowy ZAPRZANIEC.

 7. marju73

  12 października 2018 at 18:53

  Wnuk Rothfelda powinien rszem z TW Oskarem skończyć na szubienicy a co najmniej w ciemnym lochu.Niestety za pisoźydów to niemożliwe.

 8. Szkoda czasu i klawiaturu na opisywanie bełkotu takieg MEGA-złodzieja SQURWYSYNA jak rostowski !

  12 października 2018 at 19:38

  Czy autor podpisujący się „JP” orginalnego tego artykułu boisz się tego rozwydrzonego MEGA-ZŁODZIEJA squrwysyna Rostowskiego ???

  Te SQURWIELE bezkarne dalej nie rozliczone MEGA-ZŁODZIEJE jak Rostowski czy MORDAERCY Tusk, Schetyna czy Kopacz, Grad, komorowski . . . i cały ten przestępczy gang PO, to jedynie NADMUCHANE balony przez żydo-niemieckie media udający „bardzo mocnych nie tykalnych złodzeji” wynajętych w III RP przez NIEMIECKIE BND, CIA, Mosad grasujących w Polsce do dzisiaj.

  Wystraszony dupku „PJ” daj sobie spokój i NIE powtarzaj co bełkocze ten rozwydrzony bezkarny SQURWYSYN Rostowski, bo to jest BEŁKOT zwykłego MEGA-ZŁODZIEJA, którego należy ZMASAKROWAĆ i wrzucić bez skrupułów do wielkiego dołu z wapnem na przykład i za tą POTĘŻNĄ szkodę jaką on razem z Kopacz wyrządzili z zimną krwią z pełnym cynicznym wyrachowaniem nam wszystkim polskich obywatelom-polskiemu podatnikowi:
  „Prywatyzacja po polsku:
  W 2013 r. sprzedali PKL za 215 mln zł, by teraz odkupić je za 500 mln zł” :
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04577-Prywatyzacja-po-polsku-czyli-przypadek-PKL.htm
  Takich MEGA-złodziejstw ten bezkarny SQURWIEL Rostowski razem ze ZŁODZEJAMI Tuskiem i Kopacz zorganizowali TYSIĄCE rabując Polaków w interesie Niemców i Żydów!!!
  Takich MEGA-ZŁODZIESTW ten anty-polski SQURWIEL Rostowski + Kopacz + Tuska „sfinalizowali” pare tysięcy za co wzięli potężne łapówki od ZŁODZIEJI Niemców, żydów, angoli, a nawet hindusów lub sprytnych murzynów z Afryki !
  Należy badać i OPISYWAĆ ty GŁUPCZE „JP” jak strasznie nas polskich obywateli OBRABOWAŁ ten dalej bezkarny SQURWIEL Rostowski, który już dawno powinien być powieszony PUBLICZNIE na pierwszej lepszej latarni w tej żydo-mafijnej III RP przez ten wykołowany MOTŁOCH, który dalej nie rozumie jak został OBRABOWANY i siedzi cicho jak stado baranów lub WARIATÓW do których się też zalicza ta grupka wystraszonych głupków redaktorów tej witryny takich jak „JP” czy nawet Hałwa . . .

  • Polski Obywatel

   12 października 2018 at 19:52

   Kto zrobi listę lub spis wszystkich super-złodziejstw z wyliczeniem strat w MILIARDACH tych bezkarnych złodzieji bandytów Rostowskiego, Tuska, Kopacz, Grada, Scetyna, Arabskiego, Sławomir Neumann, Ukrainiec Siemoniak, Rafał Trzaskowski, Rafał Grupiński i im podobnych ZŁODZEJI !

   • Żydoska ZŁODZIEJKA A.Merkel zrobiła "Królem Europy" tego mega-złodzieja bendytę Tuska !

    12 października 2018 at 20:16

    Niebezpieczne związki Donalda Tuska! Kto naprawdę stoi za „królem Europy”?:
    https://www.youtube.com/watch?v=3w3NbABWBUw
    Jeśli nie rozliczymy i nie ROZWALIMY tych mega-złodzeji Tuska, Buzka, Boniego, Lewandowskiego, Bieleckiego, Rostowskiego, Balcerowicza . . . etc. to marny los czeka nasze dzieci i wnuki.
    Lewactwo i pedalstwo w UE usuneli karę śmierci za największe okrucieństwa tych co dorwali się do koryta i świecznika władzy, tylko po to, aby ani czuli się bezkarni i nas podatnika oraz przeciętnych obywateli tak strasznie zuchwale RABOWALI jak ci wymienieni powyżej + pełno innych super-złodziei mafiozów gangsterów z tzw. „partii” które faktycznie są autentycznymi zorganizowanymi gangami przestępczymi.
    Trzeba ich dopaść i ROZWALIĆ za ich ZBRODNIE zdrady !!!

    • Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu oficjalnie zatrudnia 700 "konsuli" . . . ! PO co aż 700 "konsuli niemieckich" we Wrocławiu ???

     12 października 2018 at 22:19

     Zgadnijcie, gdzie znajduje się największa placówka dyplomatyczna na świecie i do jakiego państwa należy?
     Jest to Konsulat Generalny Niemiec we Wrocławiu.
     Oficjalnie zatrudniają 700 „konsuli” czyli SZPEGÓW grasujących na Śląsku.
     Wynika z tego, że Niemcy mają tutaj szeroko zakrojone plany, do których zrealizowania potrzeba takiej rzeszy „konsuli” zwłaszcza tych so pracownikami służb specjalnych niemieckiego BND.
     Najważniejszą pozycją książkową rozprowadzaną przez 700 „KONSULI” niemickich była i jest książka Walichnowskiego „Czyja Własność” – niemiecka polityka wobec ziem zachodnich i północnych Polski.
     A pamiętacie wydarzenia związane z żydo-komunistą Zygmuntem Baumannem oprawcą NKWD, który „wykładał” w 2013r na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie prezydent Wrocławia ŻYD Rafał Dudkiewicz na prośbę też „KONSULI niemieckich” nakazał aresztować ponad 50-u studentów, którzy usiłowali przerwać pierwszy wykład tego żydowskiego zbrodniarza NKWD Baumanna:
     http://prawy.pl/5806-nacjonalistyczna-holota-skazana/
     Potem rektor uczelni tłumaczył się, że o wezwanie Policji w celu aresztowania krnąbrnych polskich studentów zażądali „KONSULE niemieccy” z Wrocławia, będący też na tym wykładzie żydo-komunisty oprawcy NKWD Baumanna.

     Potem to w 2014r już się dowiedzieliśmy po co jest, aż 700 „KONSULI niemieckich” we Wrocławiu, którzy faktycznie organizują sabotaż i rabunek Polski, nakłaniając teraz tam zamieszkałą ludność, aby znowóż organizować plebiscyty przyłączające Śląsk do Niemiec.
     Tych właśnie 700 „KONSULI niemieckich” akredytowanych przez żydo-niemickie władze miasta Wrocławia na czele z ŻYDEM Rafałem Dutkiewiczem obecnym prezydentem Wrocławia zamieniają Wrocław na Breslau. Właśnie taki prowadzony rozbój niemiecki popiera anty-polski gang PO na czele z mafiozami Tuskiem z Brukseli/Berlina, też żyd Schetyną i ŻYDEM Bogdanem Zdrojewskim z Wrocławia, który teraz jest „polskim posłem” . . . SIĆ! . . . do Parlamentu Europejskiego, a wcześniej w latach 2007-2014 był ministrem Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego . . . o ZGROZO, którego zastąpił następny ŻYD Piotr Gliński z syjonistycznego PiS.

     To właśnie ŻYD z polskim obywatelstwem B. Zdrojewski jako Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nagrodził żydo-komunistę oprawcę NKWD Z.Baumanna Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” czyli najważniejszym polskim odznaczeniem za działność na rzecz polskiej kultury, a danie tego odznaczenia żydoskiemu oprawcy NKWD Baumannowi to jawna PROFANACJA tego odznaczenia.

     Każdy nawet młody nie doświadczony ale krnąbrny działacz polskiego Ruch Narodowego będzie o 200% LEPSZY i UCZCIWSZY na wszystkie wybieralne urzędy na Śląsku i całej obecnej III RP, niż każdy doświadczony ZŁODZIEJ lub zakamuflowany żyd lub niemiec czy ukrainiec z PO=PiS=PSL=SLD itp. !!!!

   • Egzorcysta

    12 października 2018 at 23:33

    Takie listy czekaja, juz sa dawno zrobione PO 3600 afer, w 3 tomach, tu jest jeden z nich http://markd.pl/afery_po.pdf
    oczywiscie czekamy az PiS ich przescignie , choc to trudne, bo mamy dwie kategorie, trudno porownywac bandyte ze zlodziejem.To cos jak porownywac gruszki ze sliwkami.PiS nie kradnie az tak jak po, ale za to buduje fundamenty , swoim nastepcom, ktorzy jak rusza , to z Polski zrobia pustynie.

  • Kiedy ZLIKWIDUJEMY mega-złodziei żydów za ZBRODNIE rabowania naszych Polskich skarbów narodowych ?

   12 października 2018 at 23:12

   “Bogusław Wolniewicz SPRZEDAĆ KASPROWY…Warszawa”
   https://www.youtube.com/watch?v=YHHpL2K3DGo&x-yt-cl=85114404&x-yt-ts=1422579428
   Parę dni temu inne qurwy złodzieje czyli gang mafiozów PiS w ramach fałszywego przypodobania się polskiemu wyborcy, odkupili za podwójną cenę Polskie Koleje Linowe i Górę Kasprowy Wierch – nasz polski skarb Narodowy, perełkę polskiej turystyki ale NIE ma mowy o tym KTO będzie rozliczony za podniesienie ręki na nasz wspólny Skarb Narodowy przez poprzednich mega-złodzieji z 2013r, czyli wcześniejszego przekupczenia za bezcen.
   NIE ma mowy o rozliczeniach tego RABUNKU z 2013r i jak zwykle NIKT za tą ZBRODNIĘ zdrady nie idzie do więzienia za to SQURWYSYŃSKIE złodzejstwo w tym przypadku straty 300 milionów polskiego podatnika!
   Jak DŁUGO te QURWY żydy złodzeje „solidaruchy” z Warszawy będą nas polskich obywateli-podatników DYMAĆ z miliardów złotych ???!
   Co 5 do 8 lat jest ciagle to samo i się cyklicznie POWATARZA, po zmianie władzy partyjnego gangu złodziei na piedestałach centralnej „warszawki” tej III RP, znowuż jest organizowany następny RABUNEK na wielką skalę ale niestety żaden następny ŻYD ZŁODZIEJ nikogo nie ROZLICZA za ta stare ZUCHWAŁE RABUNKI na naszym polskim garbie podatnika.
   Ile razy będzie się jeszcze powtarzała ZBRODNIA złodziejstwa naszych wspólny polskich skarbów narodowych przez tych rozzuchwalonych SQURWYSYNÓW żydów gangsterów PO-PiS-PSL-SLD ??

 9. Przebudzcie sie!!!

  12 października 2018 at 20:20

  Cala ta sitwe polityczna, czyli uklad zamkniety okraglego stolu zdrady narodowej (PIS,PO,PSL,SLD oraz pozostale twory polityczne) poczawszy od 89 roku zapakowac do wagonow i wyslac ponownie w glab Rosji aby nauczyc pracy nierobow, jak mowi obecny premier Morawiecki „niech zapierdalaja kopiac doly” i zadnej darmowej sluzby zdrowia” a jedynie platnych znachorow z Kamczatki

 10. Złodzieje squrwiele gangu PO za ŁAPÓWKI sprzedali polskich obywateli zagranicznym cwaniakom

  12 października 2018 at 21:03

  W dwa dni po ZAMACHU Smoleńskim q 2010r ten ZŁODZIEJ łapówkarz Komorowski podpisuje ustawę, która umożliwiła sprzedaż EmiTela prywatnemu ZAGRANICZNEMU funduszowi.
  http://niewygodne.info.pl/artykul8/03692-Kontrowersyjny-podpis-dwa-dni-po-Smolensku.htm

  EmiTel to spółka odpowiadająca za przesył sygnału radiowo-telewizyjnego na terytorium Polski.
  Przez wiele lat była wpisana na listę spółek o STRATEGICZNYM znaczeniu dla Panstwa Polskiego, o czym wiedział ten mega-złodziej Komorowski.
  Polski rząd mógł bez problemu ZABLOKOWAĆ decyzje francuskiego Orange (który był jej właścicielem w związku z prywatyzacją TPSA). Ale do czasu.
  W marcu 2010r złodzeje mafiozi z gangu PO na zamówienie AGENTA niemieckiego Tuska, popartego przez tego anty-polskiego zdrajcę i złodzieja łapówkarza Komorowskiego „przegłosowali” ustawę regulującą NOWĄ listę spółek strategicznych, na której już NIE było EmiTela.
  Lech Kaczyński oficjalnie powiedział, że tą ustawę zawetuje, gdyż ona bezpośrednio godzi w polskie interesy finansowe i strategiczno-obronne Polski.
  Nie zdążył zawetować, gdyż mafiozi gangu PO zorganizowali na L.Kaczyńskiego zasadzkę, podkładając bomby w Warszawie w samolecie wiozącym jego na misję do Smoleńska 10-IV-2010r.
  Dwa dni po katambie lotniczej w Smoleńsku ustawę PODPISAŁ ten złodziej squrwiel B. Komorowski, co umożliwiło sprzedaż EmiTela prywatnemu ZAGRANICZNEMU funduszowi za 1,72 mld zł.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra