Z kraju

Petru ma nowy plan: Zrobić wielką listę opozycji „Wspólnie dla Europy”

Były przewodniczący Nowoczesnej tłumaczył na antenie TVN24, że potrzebna jest konsolidacja wszystkich partii opozycyjnych w wyborach do parlamentu europejskiego. Jak zaznaczył, jeśli przyjrzeć się wynikom Koalicji Obywatelskiej to nie przekonała do siebie wyborców.

– Udało się obronić duże miasta. W dużym stopniu to była zasługa dobrych, dotychczasowych prezydentów tych miast. Ludzie dali im bardzo mocny mandat, a z drugiej strony te wyniki pokazują, że gdyby taka była atmosfera nastrojów politycznych, to PiS, obawiam się, wygrałoby wybory parlamentarne w 2019 roku

– mówił polityk.

– Koalicja Obywatelska, gdyby porównać elektoraty PO i Nowoczesnej z 2015, to relatywnie straciła, zagłosowało o 650 tysięcy osób mniej. (…) Uważam, że potrzebna jest wielka lista opozycji. Proponuję na wybory do europarlamentu zrobić komitet wyborczy osób, a nie partii politycznych, bo budowa koalicji wokół partii politycznych nie zadziała. W tych wyborach europejskich można zrezygnować z szyldów partyjnych, zrobić wielką listę opozycji. Niech to się nazywa „Wspólnie dla Europy”

– przekonywał Ryszard Petru.

Źródło: TVN24

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. jok

  3 listopada 2018 at 11:45

  Qrcze, nurtuje mnie myśl – a może to patrioci, no powiedzmy „prawie patrioci”?:)

  Może – świadomie lub bezwiednie – zachowują nasz kraj dla Niemiec i tzw. ży-komuny (przy czym beneficjenci będą sprawować władztwo z pewnymi ograniczeniami), w tym tej nadwiślańskiej?:)))

  Może w ten sposób chronią kraj przed wydaniem (ale tu już władztwo praktycznie bez ograniczeń) w ręce ży-wskich neokonów i „prawicowców” znad Potomaku, Hudson oraz znad morza Śródziemnego do których tak czy inaczej dołączy ży-komuna, może odwracając się nieco od Niemiec?

  Takie to nurtują mnie myśli ;)))

  • jok

   3 listopada 2018 at 11:47

   Oczywiście w tym drugim przypadku chodzi m. in. o ustawę 447

 2. SABOTAŻYSTA polaków Ryszard Petru to 100% AGEND niemieckiego BND i niemieckich interesów !

  4 listopada 2018 at 02:48

  Czy wy GŁUPCY zamieszkali w III RP do dzisiaj tego nie widzicie, że Ryszard Petru to 100% AGENT niemieckiego BND sprzedający Niemcom interesy przeciętnych Polaków i jest ZADANIOWANY przez BND grasujące w Polsce, OSTAWIAJĄCE cały jego sabotaż i DLATEGO on czuje się taki „mocny” !

  Bez tej „obstawy BND” dla rozwydrzonego SPRZEDWACZYKA i pomocy 700 „konsulów” niemieckich zatrudnionych w konsulacie niemieckim we Wrocławiu, ten Petru by tak otwarcie NIE DEPTAŁ polskich interesów z poddaniem ich na rzecz państwa niemieckiego !

  DLACZEGO skorumpowani łapówkami od BND i CIA ci tzw. dowódcy „polskiego BND” nie interesują się tym jak te żydy AGENCI niemieccy jak Petru, Tusek, Thun, Rafał Dudkiewicz, Boni, Zdrojewski Bogdan, Schetyna, Janusz Lewandowski, Waldy Dzikowski z Poznania, Sławomir Neumann z Gdańska, Rafał Grupiński z Poznania . . .itp. ŻYDY z polskim obywatelstwem kupczą owocami pracy wszystkich obywateli na prawo i lewo w interesie NIEMIC ?
  Ten 100% płatny AGENT niemieckiego BND Ryszard Petru już DAWNO powinien być ARESZTOWANY za prowadzenie SABOTAŻU przeciw państwu Polskiemu !!!!
  Bez WSPARCIA wywiadu niemieckiego i brania łapówek Ryszard Petru nie czuł się tak rozwydrzony w Polsce !!!!!

 3. klioes vel pislamista

  6 listopada 2018 at 19:16

  Gej Fujchu.jsztat versus Europa

  Geju Fujchu.jsztacie, gdy zwalczasz Orbana:
  „Za nasze pieniadze on niszczy Europę.”
  Myli się Pan bardzo. No bo, proszę Pana,
  Właśnie Pan ją niszczy! Zarabia Pan kopę
  Pieniędzy… Co robiąc? Pierdząc w ciepły stołek…
  ZA NASZE PIENIĄDZE, rozczochrańcu pierdzisz!
  A przy tym w głupocie niepojętej twierdzisz,
  Jak niedouczony (jesteś nim) matołek,
  Na przykład, że „w Polsce faszyści marsz mieli”,
  Albo, że „jest w Polsce prawo zagrożone”.
  Tak, jak Twoje zęby nierówno utkwione
  W twej gębie ze szczerbą (skąd Cię, lumpie wzięli?!);
  Albo jak pedalski przedziałek pośrodku
  Twego pustostanu, tęczowy wyrodku;
  W środku twoich myśli tkwi sedno głupoty:
  Europa – to Unia? Orban – tyran?… Co ty?!
  Orzeł biały znakiem jest faszystów?… RYLY?!
  Zdradź, czy Ci za brednie Niemcy zapłacili,
  Czy Soros, na którego jesteś przecież liście?…
  Geju Fujchu.jsztacie (czy jak Cię tam zowią),
  Nim znów Twoi kumple tęczę pobrązowią,
  Pierdnij sobie prawdą, jak przystało gliście!

  https://dorzeczy.pl/swiat/82900/Zabral-nasze-pieniadze-Chce-zniszczyc-Europe-Verhofstadt-rozpoczal-kampanie-przeciw-Orbanowi.html

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra