Z kraju

Marsz Niepodległości: Obywatele RP szykują kontrę

Lider organizacji Obywatele RP Paweł Kasprzak w rozmowie z portalem wPolityce przedstawił swoje plany z okazji tego wydarzenia.

11 listopada przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu ulicami Warszawy po raz kolejny przejdzie Marsz Niepodległości, organizowany przez narodowców. Aktywiści z Obywateli RP zamierzają wyjść im naprzeciw.

– Nie będziemy wykrzykiwać hasła „Konstytucja”. Będziemy próbowali stanąć – mogę to powiedzieć panu i policji, która to z pewnością przeczyta – dokładnie w tym samym miejscu, skąd nas rok temu wyniesiono – mówił lider organizacji Paweł Kasprzak w wywiadzie dla wPolityce. Poinformował także, że Obywatele RP będą na wszelkie możliwe, pokojowe sposoby, próbowali przeciwdziałać przestępstwom, o ile się pojawią, rzeczywiście próbując zablokować ten marsz.

Dodatkowo z jego ust padły słowa krytyki zaadresowane do Prawa i Sprawiedliwości, jak również opozycji za podejście do Marszu Niepodległości. – Nie dają rady, tchórzą przed tym wzywaniem. To trzeba zatrzymać, dlatego my stajemy dokładnie tam, gdzie powinny stać służby państwa – powiedział Kasprzak.

Źródła: dorzeczy.pl, Facebook

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

20 komentarzy

20 Komentarzy

 1. nacjonalista.pl

  4 listopada 2018 at 09:32

  Stanisław Piasecki: Żołnierz niepodległości – marszałek Piłsudski.

 2. klioes vel pislamista

  4 listopada 2018 at 09:36

  UBywatele…

 3. Tomasz

  4 listopada 2018 at 09:47

  BÓG HONOR OJCZYZNA ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY ,TARGOWICA 2018 otrzymuje polecenia z Niemiec i Rosji oraz judaszowe srebniki tak samo jak TARGOWICA W XVIII Z Rosji i Niemiec ,Motłoch bolszewicki chce zorganizować prowokacje by polała się niewinna krew Polek i Polek i Polaków nienawidzą Wolnej Niepodległej Katolickiej Polski ,

  • semperparatus

   4 listopada 2018 at 11:14

   Przypominam,że utożsamianie bolszewizmu z Rosją i Rosjanami jest albo błędem albo celową dywersją(w postaci dezinformacji).Chrześcijańska Rosja była główną ofiarą komunizmu…W represjach reżimu bolszewickiego zginęło prawdopodobnie nie mniej niż 60 milionów obywateli byłego Imperium…A sama tzw.”rewolucja pażdziernikowa”była zorganizowana i przeprowadzona przez ośrodki zagraniczne…żydowską Wall Street i niemiecki Sztab Generalny…

   • Piotrx

    4 listopada 2018 at 13:38

    Niestety ale bardzo ważną przyczyną wybuchu rewolucji w Rosji był też upadek moralny narodu a szczególnie jego elit (podobnie jak wcześniej we Francji). Mnóstwo Rosjan „poszło” na współpracę z bolszewizmem w tym bardzo wielu byłych carskich dygnitarzy i wojskowych.

    Jak słusznie stwierdzi Romuald Gładkowski:

    “Rewolucję zawsze poprzedza rozkład narodu, “kryzys obywatelski”. Siły rewolucyjne dochodzą do głosu wówczas, gdy narodowi zaczyna brakować politycznych autorytetów. Działanie twórcze, służące rozwojowi kraju, zostaje zastąpione agitacją. To nie burdy uliczne stanowią główne niebezpieczeństwo dla narodu, ale AIDS ideologiczny, którym bez wątpienia jest filozofia liberalizmu. To zabójcza dla narodu próba służenia dwom panom na raz, którą podsyca interwencja ukrytych sił, jak sprzysiężenia masońskie i międzynarodowe organizacje. Siła rewolucyjnego sprzysiężenia jest zawsze większa niż widać to na pierwszy rzut oka. (…) Odpowiedzialność ponosi liberalizm duchowy elity narodu, który nie pozwala dostrzec powagi sytuacji. Uśpiony liberalizmem naród nagle staje przed groźbą pożarów i bandytyzmu. Jest zaskoczony i bezradny.

    „Masoński slogan: „Wszyscy ludzie są braćmi” rozlegał się tak we Francji z roku 1789, jak i w Rosji z roku 1917.

    Wyrośli na turańszczyźnie Rosjanie byli mniej patriotyczni od Francuzów. Naród rosyjski nie posiadał głów koronowanych ukształtowanych na rzymskich zasadach, na zdobyczach cywilizacji łacińskiej. Dlatego też, najpierw nihilizm Nieczajewa, a później bolszewizm Lenina, mogły się jedynie tam przyjąć. Pomimo wielu starań, łaciński Zachód oparł się nihilistom i bolszewikom. Turańska Rosja nie była w stanie tego uczynić i została pochłonięta. Do głosu doszło żydostwo pochodzenia niemieckiego, które utworzyło czerwoną arystokrację. Bolszewizm, ze swoim socjalizmem państwowym, popartym przez interbankierów, poszedł śladami Babeufa. Bolszewicy realizowali plany jakobinów punkt po punkcie. Pięcioramienna gwiazda , symbol syjonizmu, była na czapkach bolszewików od początków rewolucji”

    • klioes vel pislamista

     6 listopada 2018 at 00:00

     Marsz niepodległości i twórcza Ania

     Zaledwie kilometrów trzysta
     Od Auschwitz, miejsca gdzie Polacy
     Obóz – dla Żydów oczywista! –
     Wznieśli naziolski, znów łajdacy
     Stroją się biało i czerwono!
     (Choć im wyraźnie zabroniono…)

     Faszyści (czyli zwykle para
     Z kilkorgiem dzieci) flagi niosą!
     Antifa wstrzymać się ich stara:
     Maski, kastety… czasem z kosą
     Lub gazem, wielce pokojowo
     Chce draniom zrobić to i owo.

     Ania Appelbaum, żona Zdradka
     Pisze: „Polacy to nie wszyscy…”
     Ach, postępowa jest! (nie-matka)
     I postępowcy są jej bliscy,
     Którzy, choć jeszcze są jak larwy,
     Ale wnet wzlecą… w tęczy barwy!

     Tak jest, „nie wszyscy to Polacy”!
     Anię cytować wszak wypada…
     Wygrały Jacki, co są cacy,
     Pawełek, Rafał… W Polsce biada
     Faszystom będzie! Staną marsze,
     Co są od pięknych parad starsze!

     Czaskoski czaskać się nie będzie:
     Budżet Warsiawki – na parady!
     Tęczowość trzeba mieć na względzie
     I gender mądre też wykłady…
     Da uratować się Wybiórczą.
     A w niej Appelbaum – Anię twórczą!

 4. Tomasz

  4 listopada 2018 at 12:44

  Rosja carska dokonała rozbiorów Polski razem z Niemcami i Austrią oraz zakulisowo z Wlk Brytanią i Iiluminatami, To była kara na schizmatycka Rosję Carską m i n za rozbiory Polski tj Rewolucja Bolszewicka mająca na celu zniszczyć Rosję opartą na wartościach Chrześcijańskich ,Obecna Federacja Rosyjska jest post-Bolszewicka nie ma nic wspólnego z Rosją Carską ,

  • semperparatus

   4 listopada 2018 at 16:28

   Tak piszesz jakbyś popierał zniszczenie starej Rosji i rzez jej obywateli…Jesteś popłuczyną zbankrutowanego piłsudyzmu…który przez traktat w Mikaszewiczach poparł mega-zbrodniarzy…Lenina(Goldmana) i Trockiego(Bronsteina)…i przez to doprowadził do największego ludobójstwa w historii…Każdy uczciwy chrześcijanin powinien w tym czasie poprzeć rosyjskich braci walczących o swoją zagrożoną przez bolszewizm ojczyznę i własne przetrwanie…Straszliwe skutki tego antyludzkiego i antypolskiego czynu (agenta i zdrajcy)-Piłsudskiego ciągną się za Rosją , Polską i światem aż do dzisiaj…

 5. Piotrx

  4 listopada 2018 at 13:29

  MARSZ MILIONA NA 100-LECIE
  11 listopada 2018 roku – Rondo Dmowskiego, godzina 14:00

  Trwa nagonka medialna na Marsz Niepodległości. Niektórzy dziennikarze są już tak perfidni w swoim zaangażowaniu, że celowo mylą nazwę naszego Stowarzyszenia Marsz Niepodległości z innymi organizacjami i rozszerzają nasz program o dodatkowy dzień w sobotę.

  Program naszego Marszu jest dostępny na stronie http://www.marszniepodleglosci.pl/program.

  Pragnę również dodać, że Stowarzyszenie Marsz Niepodległości apelowało o udział do Prezydenta RP Grup Rekonstrukcji Historycznej oraz do wszystkich, którym idea niepodległości Państwa Polskiego jest bliska sercu. Więcej na ten temat możecie Państwo usłyszeć w programie telewizyjnym w Mediach Narodowych poniżej.

  Bulwersujący jest też atak ze stronu Unii Europejskiej, która w oficjalnym dokumencie wymienia Marsz Niepodległości jako organizację, z którą rządy powinny walczyć. Nie ma już miejsca na sprawiedliwość, bo Ci ludzie wiedzą, że prawda jest po naszej stronie. Trzeba zatem uderzyć w nas propagandą. Czy tak sobie wyobrażaliśmy wspólnotę Państw? Czy jest to kolejny krok, aby zniszczyć państwa narodowe? Odpowiedź pozostawiam Państwu.

  ….

  Jeszcze jedna istotna wiadomość. W tym roku po raz pierwszy na całej długości marszu będzie jeden system nagłośnienia. Kosztowało to ponad 100 tysięcy złotych, ale wiem, że warto było zainwestować takie pieniądze. Prowadzący będzie odpowiedzialny za rozpoczynanie zawołań i pieśni patriotycznych i nie będę ukrywał, że mam gęsią skórkę na myśl, że kilkaset tysięcy Polaków odśpiewa Rotę, Z dawna Polski Tyś Królową, My chcemy Boga, czy Boże coś Polskę. Mam nadzieję, że 11 listopada cały świat usłyszy nasz śpiew, a zagraniczne media zobaczą w tym marszu przykład do naśladowania.

  • TM

   4 listopada 2018 at 16:28

   Jest to szlachetne pobożne życzenie. Ta władza jeśli już doposci do marszu to jak najszybciej go zdelegalizuje.Zagraniczne kłamliwe ,wrogie nam ośrodki propagandowe, opłaca i zorganizują prowokacje tak jak to było w lasach śląskich, aby obrzydzić odradzający się PATRIOTYZM POLAKÓW, Rozpoczęliśmy w 1981r.SOLIDARNOSC ZWYCIĘSTWO DUCHA NAD MATERIA i ta sprawę kotynuja ORGANIZATORZY MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI.Od stuleci nasi wrogowie zewnętrzni i wewnętrzni aby pokonać i zniszczyć Polaków, oprócz działań militarnych, gospodarczych jako główna arenę walki prowadzą bardzo rozbudowana na wszystkich polach walkę o zniszczenie i zdegenerowanie DUCHA POLSKIEGO opartego oszlachetnym umiłowaniu OJCZYZNY i WIERZE PRZODKÓW krótko mówiąc streszczone w zawołaniu BÓG HONOR OJCZYZNA.Glone uderzenie zaczyna się odniszczenie także od wewnątrz ŚWIETEGO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO. DO ZOBACZENIA NA WSPANIAŁEJ PATRITYCZNEJ UROCZYSTOŚCI ! DZIĘKCZYNNY!MARSZU.

 6. Tomasz

  4 listopada 2018 at 16:11

  Boże Coś Polskę … prze twe ołtarze zanosim błaganie ojczyznę wolną zachowaj Panie należy obecnie śpiewać gdyż byt wolnej Polski jest zagrożony podobnie jak w XVIII przez prywatę polityków ,sprzedawczyków Targowicę 2018 ,pornografia,pijaństwo,grzechy przeciwko czystości,mordownie dzieci poczętych,narkomania,rozwody .deprawacja młodzieży w szkołach przez „nauczycieli”I LGTB ,Potrzebna jest modlitwa różańcowa za ojczyznę oraz celebrowanie Mszy Świętych za ojczyznę .Dobrze zakupiony został system nagłośnienia będzie można reagować na prowokację Motłochu bolszewickiego które będą w tym roku będą chcieli spowodować rozwiązanie Marszu Niepodległości przez Panią Gawor szefa bezpieczeństwa Miasta Warszawy byłego oficera Milicji Obywatelskiej???

  • Andrzej

   4 listopada 2018 at 16:54

   Przed Twe ołtarze zanosim błaganie: Ojczyznę wolną racz nam WRÓCIĆ, Panie

 7. Tomasz

  4 listopada 2018 at 22:36

  Semparatus sam jesteś popłuczną Piłsudzkiego

  • semperparatus

   5 listopada 2018 at 08:00

   Trzy błędy w jednym zdaniu zrobiłeś analfabeto…i jak tu z takim dyskutować ? Do szkoły(podstawowej)marsz!

 8. ewka

  5 listopada 2018 at 08:52

  O godz.11.00 przed Sejmem odmawiamy Różaniec. Następnie odbędzie się Msza św.w intencji Ojczyzny. Potem udajemy się na Rondo Dmowskiego…
  Pozdrawiam i do miłego !

 9. JARO

  5 listopada 2018 at 09:09

  zachodzi pytanie – czy policja państwowa (a więc płacona z naszych podatków) dobrze zabezpieczy MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI, czy weźmie kolejny raz (jak za PełO i ZSL-u) udział w prowokacji? czy będzie tak konsekwentna w gonieniu bandytów (wszelkiej maści zdegenerowanych lewaków „naszych” i tych przybłędów z zagranicy, ściąganych na potęgę do Polski na te święto w celu jego zniszczenia w oczach opinii publicznej), jak, nie przymierzając, niemiecka goniąca „ekologów-faszystów” w Niemczech, gdy blokowali tory do i z kopalni? czy masowe branie L-4 przez policjantów ma coś wspólnego z tym wydarzeniem, czy tylko, jak mówią sami zainteresowani, z dbaniem o zdrowie, bo (nie)rząd nie zadbał o to? jak tak ma wyglądać cała ta policja, to może lepiej dać Polakom broń do samoobrony, a tę bandę niedorajdów rozwiązać i pieniądze tracone na nich przeznaczyć na prawdziwe, realne uzbrojenie dla wojska? chociaż i z tym wojskiem, to też ten teges ten sam problem; jak nie urok, to sraczka; oj, organizujmy się wspólnie, bo ta banda zdziczałych lewaków, rodzimego chowu i międzynarodowego, nas wykończy; organizujmy się; najlepiej wokół polskiej królowej Maryi;

 10. Tomasz

  5 listopada 2018 at 13:29

  Spadaj tchórzu ukrywający się pod nieznanym nic do zerówki Panslawista się znalazł z Bożej łaski

 11. semperparatus

  5 listopada 2018 at 17:35

  Prawda w oczy kole? Nie masz żadnych merytorycznych argumentów…ciemna maso…Udajesz wroga bolszewii…a tak naprawdę-stoisz po jej stronie…To całkiem tak jak tow.Ziuk…

 12. JAVA ASSIGNMENT HELP

  6 listopada 2018 at 05:25

  You should try to keep your article short. If you want to finish in lessen time. Make sure worlds limit should not exceed more than 500 words. Try to add only relevant data and information. If you feel that you are stuck, you can take assignment help online to get a proper idea. There are several web services which can help you to find out a suitable solution to your problems.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra