W dwa kwadranse obnażył prawdę o Gazecie Wyborczej [VIDEO]

0
0
0
/

Czy mamy takie skojarzenie: Murarz-Pedofil? Murarzy-pedofilów było dziewięćdziesięciu a ksiądz-pedofil jeden – tłumaczył podczas sympozjum pt. Oblicza Mediów red. Artur Dmochowski.

 

„Kościół Gazety Wyborczej” to tytuł wykładu, który w sobotę, 25 stycznia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej wygłosił red. Artur Dmochowski. Prowadzący zwrócił uwagę, że Gazeta Wyborcza ma wiele cech tabloidu. - Wystarczy spojrzeć na pierwszą stronę: krótkie, chwytliwe tytuły, często przekraczające granice dobrego smaku i wywoływanie silnych, negatywnych emocji - mówił red. Dmochowski.

 

OBEJRZYJ NAGRANIE:

 

 

 

Prelegent stwierdził, że Gazeta Wyborcza prowadzi otwartą wojnę z Kościołem. Za przykład podał wizerunek siostry Bernadety, która została oskarżona i skazana za nieprawidłowości w zarządzanym przez nią domu dziecka. Gazeta przedstawiła wówczas karykaturalny wizerunek siostry, który przypominał stalinowskie i hitlerowskie plakaty propagandowe.

 

Red. Dmochowski przytoczył wiele metod, jakie stosuje dziennik Agory w walce z Kościołem. Zaliczył do nich wyśmiewanie, regularne, zmasowane oczernianie, wskazywanie na pazerność duchownych oraz pedofilię. - Oskarżanie o pedofilię to najlepszy sposób walki. W ten sposób zniszczono jeden z najsilniejszych Kościołów, jakim był Kościół w Irlandii – mówił Dmochowski.

 

Artur Dmochowski w latach 1978 - 1981 był studentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, absolwent (1986) Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 1988 -1989 studia doktoranckie na UJ; absolwent studiów podyplomowych na University of Maryland (1992), 1994-1995 absolwent Monterey Institute of International Studies w Kalifornii z tytułem MA.

 

W 1980 rzecznik Komitetu Założycielskiego NZS AGH; w 1981 uczestnik strajków o rejestrację NZS. 1980-1984 działacz niezależnego, podziemnego ruchu wydawniczego: założyciel i redaktor naczelny pism „Od Nowa” i „Czas Solidarności”, w 1983 wydawnictwa NIE (Niezależna Inicjatywa Edytorska), redaktor, drukarz, organizator, kolporter. Organizator podziemnych kursów samokształceniowych; wielokrotnie zatrzymywany i przesłuchiwany. Rozpracowywany przez SB w ramach SOR kryptonim "Historyk" i "Inicjator".

 

Podczas demonstracji 1 maja 1984 w Nowej Hucie ciężko ranny. W 1984 w związku z zagrożeniem aresztowaniem ukrywał się przez 5 miesięcy – do amnestii. 1984-1985 przewodniczący Samorządu Studentów UJ, członek Senatu UJ. Od 1986 organizator, wykładowca Krakowskiej Wspólnoty Akademickiej w DA księży misjonarzy „Na Miasteczku”. KWA grupowała przedstawicieli rozwiązanych Samorządów Studenckich i stanowiła przejaw niezależnego ruchu studenckiego, związanego z podziemnym NZSem.

 

W 1989, 1992 redaktor „Nowego Dziennika” w Nowym Jorku. 1990-1991 kierownik redakcji TVP Kraków, 1993-1996 radca Ministra w MSZ. W 1994 przedstawiciel Polski w Misji Pokojowej KBWE w Gruzji, w 1996 w Misji OBWE w Bośni i Hercegowinie. W 1996 dyrektor programowy TV Wisła, zwolniony po przejęciu stacji przez TVN. 2000-2006 radca minister pełnomocny Ambasady RP w Rzymie. 2006-2009 twórca i dyrektor TVP Historia. Podobnie jak w 1996 zwolniony z powodów politycznych, podobnie odwołał się do sądu, który ponownie uznał zwolnienie za bezpodstawne.

 

Od 2011 redaktor Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie. Od 2012 redaktor naczelny Wydawnictwa Słowa i Myśli.

 

 

Współproducent filmu List z Polski (2010), współautor książki o tym samym tytule (2011).

 

not.mp

fot. youtube.com

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Źródło: prawy.pl

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną