Z kraju

Premier nie pójdzie na Marsz Niepodległości. „Mogą znaleźć się również prowokatorzy”

Premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z tygodnikiem „Gazeta Polska” powiedział, że nie weźmie udziału w Marszu Niepodległości 11 listopada w Warszawie. 

– Nie chcemy uczestniczyć w imprezie, na której mogą znaleźć się również prowokatorzy, a organizatorzy Marszu Niepodległości nie są w stanie zapewnić spokojnego przebiegu manifestacji

– oświadczył szef polskiego rządu.

Morawiecki przekonywał też, że organizatorzy marszu nie zgodzili się, by iść tylko i wyłącznie z biało-czerwonymi flagami, bez żadnych transparentów i dlatego strona rządowa zrezygnowała z udziału. Premier przypomniał również o wydarzeniach z ubiegłego roku

– Znalazła się grupka osób: przysłowiowa łyżka dziegciu w beczce miodu, która zepsuła całą uroczystość, cały marsz

– ocenił Morawiecki.

gazetapolska.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

30 komentarzy

30 Komentarzy

 1. szalom

  7 listopada 2018 at 09:36

  Sierżant sztabowy nie pozwolił

 2. Pseudonym

  7 listopada 2018 at 09:46

  No i dobrze, wręcz głupio by to wyglądało, gdyby ten bankster „czcił niepodległość” Polski – wytrwale jednocześnie pracując na rzecz jej wynarodowienia, a Polakom każąc pracować „za miseczkę ryżu”.
  Kto w ogóle wpadł na pomysł, aby zaprosić tam kogoś takiego?

  • Kwal

   7 listopada 2018 at 10:40

   Pewnie na pomysł wpadli Karnowscy…

 3. Matwiej Płatow

  7 listopada 2018 at 10:02

  Byle tak dalej. Czyli wyłania się PODZIAŁ Polski .ZAPRZAŃCY-PO= Liberałowie ,SLD=KOMUCHY ,PSL=,,szlachta” Chłopska ,PiS =Koryto ,Ludzie o poglądach Narodowych. Czy Kiedyś będziemy Narodem? WĄTPIĘ. Od poparcia PiS trzeba odciąć Ludzi głosujących na PiS jako Mniejsze ZŁO ,oraz Ludzi o poglądach Narodowych-Endeckich nie mających SWEJ Partii.Czyli minimum 6-9%

  • Pseudonym

   7 listopada 2018 at 10:26

   Nie ma żadnego „podziału” – wszystkie te „mainstreamowe” partie to de facto frakcje jednej i tej samej „Partii Magdalenki”. Ew. „podziały” między nimi to co najwyżej kłótnie o stołki i forsę.

   • Kwal

    7 listopada 2018 at 10:44

    Dokładnie tak jest. To jedna i ciągle ta sama banda, banda żydowskich złodziei z lichwiarskiej międzynarodówki. Kłótnie to taki spektakl dla Narodu…

 4. marek

  7 listopada 2018 at 10:11

  w marszu niepodległości pójdą/idą ludzie,którzy są za niepodległością Polski,chcą jej bronić i o nią dbać; ci, którzy są za niepodległością inaczej, świętują inaczej.

 5. banita

  7 listopada 2018 at 10:13

  Śmierdzący tchórze. Byle pretekst by wycofać się. Odgrywanie Polaków już znudziło się prezydentowi pierwszemu dżentelmenowi swej żony oraz premierowi. Już po wyborach nie trzeba odstawiać komedii.
  Właśnie dlatego, że mogą być prowokacje POWINNI BYĆ NA MARSZU!!!!!!!!!!!!!
  Czy jeszcze ktoś myśli że to Polacy?? Że to patrioci??? O przepraszam patrioci tak, tyle że żydowscy.

 6. Tomasz

  7 listopada 2018 at 10:25

  Prezydent Wrocławia Dudtkiewicz zakazał Marszu Niepodległości we Wrocławiu

  • Pseudonym

   7 listopada 2018 at 10:27

   Żadne to zaskoczenie, skoro chodzi o Dutkiewicza.

  • Tomek

   7 listopada 2018 at 10:59

   A tu akurat dobrze – niepodległość ma czcić Międlar z tym drugim debilem Rybakiem? Serio? Jeśliby tylko w marszu szli, tak jak w Marszu Niepodległości w Warszawie mogą pojawić się jacyś dziwni ludzie, to jeszcze byłoby OK, ale oni tam byli jednymi z głównych organizatorów.

 7. PM

  7 listopada 2018 at 10:43

  A Pan Premier i Państwo Polskie które reprezentuje nie ma służb i środków aby zapobiec takim prowokacjom? Jeżeli nie, to po co nam taki premier?

  • Kwal

   7 listopada 2018 at 10:47

   Pan premier ma do dyspozycji tylko Mosad a ci nie będą chronić Polskich Patriotów…podobnie jak w Palestynie.

  • Malwinska

   7 listopada 2018 at 14:56

   Słusznie, było tyle czasu by wszystko porządnie przygotować, ale przecież ze strony rządu nie ma woli, by obchody 100-lecia odzyskania niepodległości obchodzić naprawdę uroczyście. Może gdyby chodziło o rocznicę powstania państwa Izrael dołożonoby wszelkich starañ….

 8. Tomek

  7 listopada 2018 at 11:03

  A nie będzie prowokatorów? Tzw. szturmowcy czy tam czarny sektor, którzy odpowiadają za ten debilny transparent o białej rasie z zeszłego roku to przypadkiem nie zaprosili tym razem banderowców z Siczy Zakarpackiej na marsz? Rozumiem, że nie zapanuje się nad całym tak dużym marszem, ale chyba taką grupkę jednak można zablokować i odizolować?

 9. m

  7 listopada 2018 at 11:16

  Ja nie chodzę do kibla, bo boję się prowokatorów. Żona twierdzi, że to przesada, ale ja tam swoje wiem.

 10. obserwator

  7 listopada 2018 at 11:20

  I bardzo dobrze. Najlepsze patriotyczne inicjatywy to takie gdzie PiS nie pcha swych tłustych, parchatych paluchów. Przykładem tego był zeszłoroczny Różaniec do Granic.

 11. hania

  7 listopada 2018 at 11:25

  Nie chcemy uczestniczyć w imprezie, na której mogą znaleźć się również prowokatorzy, a organizatorzy Marszu Niepodległości nie są w stanie zapewnić spokojnego przebiegu manifestacji

  – oświadczył szef polskiego rządu.”

  A od czego jest Policja szanowny panie premierze?

 12. klioes vel pislamista

  7 listopada 2018 at 11:49

  Na stulecie niepodległości

  Tak: Bóg, Honor, Ojczyzna!
  Nie: Zły, gender, lewizna.

 13. Kung Fu Korwin

  7 listopada 2018 at 12:48

  Ludzie 100 lat temu byli mniej bojaźliwi.
  Takich „odważnych” przywódców nam trzeba, daleko z nimi zajdziemy…

 14. dzielnicowy

  7 listopada 2018 at 13:05

  PISzczury taktycznie uciekają do nor, a Waletz dokończy dzieła rozjechania Marszu.

 15. do przestraszonej władzy

  7 listopada 2018 at 14:03

  żałosne, że władze Polskie nie potrafią zapewnić bezpieczeństwa kilkudziesięciu tysięcy Polaków przed grupami nasłanych prowokatorów a zapewniają, że potrafią OBRONIĆ całą Polskę? PO CO więc z Polaków ściągają podatki na zbrojenia, policję,itp,itd. KOGO chcą bronić, jeśli nie potrafią obronić jednego marszu świętujących Polaków?!
  Polacy! PRAWDA WAS WYZWOLI!

 16. finka

  7 listopada 2018 at 14:13

  Rząd ma policję, żeby pomóc zabezpieczyć Marsz Niepodległości, zwłaszcza, że obchodzimy stulecie. Na każdym marszu aą prowokatorzy, nie ma szans, żeby w największym marszu w Europie nie znalazła się jakaś grupka chuliganów. Policja powinna pilnować, żeby ukraińscy banderowcy w ogóle nie byli do Polski wpuszczeni, bo już zapowiedzieli udział i prowokacje. Podobnie Niemcy podobno już wczoraj widziano neo faszystów na warszawskich Bielanach, jak wysiadali z autokaru.

 17. marju73

  7 listopada 2018 at 16:47

  To żydowska ustawka!! Prezydent Dudłaj i bankster Morawiecki wykręcili się z uczestnictwa z Marszu Niepodległości żeby Prezydent Hajka go zakazała.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra