Z zagranicy

Chińscy komuniści nie chcą chrześcijan w swoich szeregach

Władze Komunistycznej Partii Chin w prowincji Zhejiang oznajmiły, że nie będą przyjmować do swoich szeregów osób będących wyznawcami którejkolwiek z religii.

 

Kandydaci do członkostwa w KPCh będą musieli złożyć pisemne oświadczenie, w którym odrzucają przekonania religijne i deklarują ateizm. Ponadto wymagane będzie od nich przejście kursu marksizmu.

Prof. Li Yunlong z Szkoły Partyjnej przy Komitecie Centralnym Komunistycznej Partii Chin podkreśla, że osoby należące do KPCh mogą wierzyć jedynie w komunizm i ateizm, co jest też jednym z podstawowych warunków przystąpienia do ugrupowania. Jego zdaniem pielęgnowanie tych zasad jest niezbędne do zachowania obecnego kształtu partii i nie dopuszczenia aby pojawiły się w niej zachodnie trendy.

Miasto Wenzhou, będące stolicą prowincji Zhejiang, jest często nazywane "Jerozolimą Wschodu". Na 8 mln. mieszkańców, ok. milion to chrześcijanie.

Władze chwalą się, że tylko w drugiej połowie 2014 roku zburzono budynki o przeznaczeniu religijnym, których łączna powierzchnia sięgała 1,3 mln m2.

 

Jakub Klimkowicz
Źródło: www.globaltimes.cn/content/905305.shtml

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Aassignment help Online

    9 sierpnia 2018 at 08:58

    This Academic article is very good, infect it’s good to find such a useful content on your website. For education purpose you can look forward to the Assignment help Online .Our assignment experts works hard to live up to the expectations and provide total peace of mind.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra