Skuteczna lewicowa propagandowa bajka dla dzieci
Jedną z kilku, wydanych przez wydawnictwo Krytyki Politycznej - instytucji narzucającej lewicy pogląd na świat - bajek indoktrynujących dzieci w duchu lewicowym jest praca Agnieszki Suchowierskiej „Mat i świat”.
„Mat i świat” to politycznie zaangażowana bajka ukazująca nierówności społeczne w zglobalizowanej gospodarce, uwarunkowująca dzieci w przekonaniu o szkodliwości kapitalizmu i potrzebie globalnego interwencjonizmu państwowego.
Bohaterem bajki jest miś Mat. Wyprodukowany zostaje w chińskiej fabryce, która eksploatuje prace nieletnich łamiąc zasady europejskiego prawa pracy. Miś jako luksusowy towar trafia do Europy Zachodniej, gdzie zostaje zakupiony w sklepie wykorzystującym pracę imigrantów za niską pensje, przez "burżujów" zepsutych dobrobytem i konsumpcjonizmem, a potem oddany wraz z innymi luksusowymi dobrami.
Wyrzuconymi rzeczami handluje Polak. W Polsce misia kupuje w "szmateksie" matka dla swojej córki. Rodzina córki jedzie na wakacje do Egiptu, gdzie miś zostaje pozostawiony w hotelu. Po wyjeździe turystów z Polski trafia do rodziny sprzątaczki egipskiego hotelu, a potem, gdy zostaje zgubiony przez jej dzieci, trafia do rodziny arabskiego pariasa żyjącego z zbierania odpadków.
W przeciwności do nachalnej propagandowo do granic groteski gender bajki „Kim jest ślimak Sam?”, która była opisana na lamach portalu Prawy.pl, „Mat i świat” jest o wiele subtelniejszy a więc zapewne skuteczniejszy. Jest inteligentniejszą formą indoktrynacji czyli kreowania pożądanych postaw.
Przestrzenią obecnej wojny między prawicą, chcącą zachować prawa i wolności obywateli, a lewicą, dążącą do odebrania tych praw i wolności ludziom, jest kultura. By przetrwać i zachować swoją wolność musimy na tej płaszczyźnie podjąć walkę, i w tej walce wykorzystywać broń oraz strategię skutecznie wykorzystywaną do tej pory przez lewicę.
Rzeczywistość ta stawia przed nami zadanie propagowania własnych poglądów poprzez wydawanie książek adresowanych do dzieci, wykorzystując kulturę, czy aktywnie udzielając się w działaniach społecznych.
Jan Bodakowski
© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Źródło: prawy.pl