Siostra Michaela Pawlik o szkodliwości hinduizmu
Hinduizm jest świetnym przykładem tego jak wyznanie odmienne od promującego miłosierdzie katolicyzmu może szkodzić relacjom społecznym - dowodzi siostra Michaela Pawlik w swoim najnowszym artykule opublikowanym na łamach miesięcznika "Egzorcysta". Przyczyną społecznej szkodliwości hinduizmu jest wiara w reinkarnację.
Według autorki tekstu w hinduizmie niezwykle ważna jest dharma czyli obowiązek wynikający z przynależności do kasty. Sprzeniewierzenie się dharmie jest grzechem. Można dodać do informacji prezentowanych przez siostrę Michaele Pawlik, że dharma jest religijnym uzasadnieniem dla wyzysku i dyskryminacji w społeczeństwie kastowym.
Realizacja obowiązku dharmy skutkuje - według hinduistów - lepszą karmą i daje możliwość reinkarnacji w lepszym wcieleniu. Sprzeniewierzenie się się dharmie ma - zgodnie z przekonaniami hinduistycznymi - bezpośrednie konsekwencje w postaci gorszego wcielenia, większego cierpienia i dłuższej drogi do osiągnięcia nirwany.
Dharmą klasy żebraków jest wzbudzanie w przedstawicielach innych klas współczucia. Czyli rozwijając myśl siostry Michaeli Pawlik hinduizm kulturowo przeciwdziała podejmowaniu działań przez klasy nieuprzywilejowane w celu polepszenia swego losu, gwarantując tym samym nienaruszalność społeczeństwa kastowego, w interesie wyzyskiwaczy.
Otumanieni hinduizmem żebracy gotowi są okaleczać swoje dzieci, by te skutecznie wypełniały obowiązek swojej dharmy i wzbudzały współczucie kast wyższych.
Wiara w reinkarnację i dharmę sprawia, że hinduiści postrzegają pomoc chorym i kalekim za działalność szkodliwą, zakłócającą cykl reinkarnacji, uniemożliwiającą kolejne lepsze wcielenia.
Na łamach czerwcowego miesięcznika "Egzorcysta" Czytelnicy znajdą też świadectwa osób zniewolonych przez demony, rozmowę z byłym egzorcystą, artykuły o spektakularnej agresji ze strony demonów, charyzmacie uzdrawiania, objawieniach maryjnych, świętej Jadwidze Królowej Polski, teologiczne rozważania o Miłosierdziu Bożym i grzechu.
W miesięczniku można znaleźć też niezwykle interesujący artykuł profesora Grzegorza Kucharczyka o papieżu Piusie XII i jego pomocy dla Żydów podczas II wojny światowej, księdza profesora Ignacego Bokwy o tym, czym jest piekło, artykuły o sztuce religijnej, koncepcji Boga miłosiernego i sędziego sprawiedliwego, niedopuszczalności udzielania eucharystii osobom żyjącym w konkubinacie, teologiczne rozważania o ufności Bogu, i jak zwykle interesujący tekst Grzegorz Kasjaniuk o zaangażowaniu znanych zespołów rockowych w promocje anty katolicyzmu, zboczeń seksualnych, feminizmu, aborcji i swobody obyczajowej.
Jan Bodakowski
© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.
Źródło: prawy.pl