Kościół

Odznaczenia Pro Ecclesia et Populo Archidiecezji Gdańskiej za rok 2011 rozdane!

W dniu 8 stycznia 2012 r. miało miejsce 14. spotkanie opłatkowe połączone z wręczeniem odznaczeń Pro Ecclesia et Populo (Dla Kościoła i Narodu) oraz koncert kolęd w wykonaniu chóru Symfonia z Gdyni.

 

Spotkanie zostało zorganizowane przez Kapitułę Nagrody Pro Ecclesia et Populo w Dworze Artusa w Gdańsku. Wzięło w nim udział ok. 200 przedstawicieli różnych ruchów i stowarzyszeń katolickich.

Gośćmi spotkania byli m.in. Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański, Hanna Zych-Cisoń Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Ewa Kamińka Wiceprezydent Gdańska.

Podczas spotkania wręczono odznaczenie „Pro Ecclesia et Populo” za rok 2011 następującym osobom:

Alinie Afanasjew w uznaniu całokształtu bogatej aktywności i dokonań na niwie kultury, sztuki i publicystyki;

Jadwidzie Sielskiej za wybitne zaangażowanie na rzecz wszechstronnej pomocy kobietom w ciąży kryzysowej i rodzinom znajdującym się w trudnych sytuacjach;

Leszkowi Onychirowi za wyjątkowe zaangażowanie w parafialnej Akcji Katolickiej przy Kolegiacie p.w. Najświętszego Serca Jezusowego, wydanie Pamiętników ś.p. Księdza Józefa Zator Przytockiego oraz redagowanie tekstów do biuletynu parafialnego „Wokół Serca”;

Wandzie i Antoniemu Walter za wieloletnią i ofiarną służbę na rzecz ewangelizacji, rozwijania dialogu małżeńskiego oraz przygotowanie narzeczonych do małżeństwa;

Wojciechowi Rybakowskiemu za zainicjowanie powstania i prowadzenie zespołu „Misterników Kaszubskich”, przygotowujących Misteria Męki Pańskiej w Kalwarii Wejherowskiej, inscenizacje patriotyczno – wychowawcze oraz pasję społecznikowską.

Dyplom uznania Pro Ecclesia et Populo otrzymał Chór "Symfonia" istniejący od 1930 roku i działającemu przy parafii p.w. Św. Antoniego w Gdyni, za nieprzeciętną działalność artystyczną poprzez uświetnianie uroczystości kościelnych w parafii i Archidiecezji Gdańskiej oraz poprzez propagowanie kultury muzycznej w Polsce i poza jej granicami.

tekst i fot. Antoni Szymański, przewodniczący Kapituły Pro Ecclesia et Populo

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra