Z zagranicy

Czy kolejny kraj zalegalizuje homozwiązki?

Kuba to najprawdopodobniej kraj, który jeszcze w tym roku zalegalizuje związki jednopłciowe. Córka Raula Castro, Mariela, zapewniła, że władze państwa zmierzają w tym kierunku.

W rozmowie z dziennikarzami strony Cubadebate.cu Mariela Castro poinformowała, że wstępne propozycje zmian kodeksu rodzinnego w kraju przechodzą już analizę prawną i zostały wprowadzone do harmonogramu legislacyjnego na rok 2012.

Córka R. Castro jest znaną na Kubie aktywistką na rzecz legalizacji homomałżeństw.

Analizując politykę rządu Kuby w tej kwestii wypowiedź M. Castro nie jest zaskoczeniem. Komunistyczny rząd od lat zezwala na szerzenie ideologii gejowskiej podczas parad homoseksualistów przechodzących głównymi ulicami miast. Z pieniędzy rządowych finansowane są m.in. szkolenia „antyhomofobiczne” oraz operacje zmiany płci.

Równocześnie Kuba przygotowuje się do wizyty Ojca Świętego. Benedykt XVI na wyspie będzie przebywał od 26 do 28 marca br. Nasuwa się pytanie czy do tego czasu komunistyczny rząd zdąży zająć się legalizacją homomałżeństw czy też tę sprawę odłoży na później?

Agata Bruchwald
Źródło: prolife.com.pl
fot. sxc.hu

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra