Z kraju

Lekarki alarmujące o skutkach ubocznych szczepień zostaną pozbawione praw do wykonywania zawodu!?

www.prawy.pl_images_nowe_stories_zdrowie_szczepionkaNaczelny rzecznik odpowiedzialności zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej wszczął postępowanie wobec lekarek: dr n. med. Doroty Sienkiewicz i lek. Katarzyny Bross Grafn vol Wanderdorff, zarzucając im wypowiedzi „podające nieprawdziwe, niezgodne z aktualną wiedzą medyczną informacje o szkodliwości stosowania szczepień”.

Postępowanie to wszczęto w oparciu o artykuł na portalu Prawy.pl: http://prawy.pl/10642-mafia-szczepionkowa-w-polsce-siega-najwyzszych-szczebli/.

Zdaniem rzecznika odpowiedzialności zawodowej lek. Grzegorza Wrony ostrzeganie przed skutkami ubocznymi szczepień jest sprzeczne z obowiązującymi przepisami prawa [sic!]. Co więcej, staje on w obronie ekspertów Ministerstwa Zdrowia, którym już posłowie podczas posiedzeń sejmowej komisji zdrowia udowodnili brak obiektywizmu i sprzeczność interesów, wskazując, iż osoby opłacane przez bezpośrednio zainteresowanych we wprowadzeniu konkretnych zapisów do ustawy nie mogą jednocześnie pełnić funkcji niezależnych ekspertów. Otóż zdaniem Grzegorza Wrony nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, a przynajmniej tak wynika z pisma uzasadniającego wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec lekarzy, którzy wyrazili swój sprzeciw w tej sprawie.

Najwyraźniej rzecznikowi odpowiedzialności zawodowej nie podoba się wysuwane przez środowisko lekarzy uwrażliwiających na sposób i zasadność szczepień żądanie oczyszczenia polskiej administracji publicznej z osób działających w konflikcie interesów, piastujących ważne stanowiska publiczne oraz rozwiązania problemów systemu szczepień.

Warto zaznaczyć, że Naczelna Izba Lekarska nie dopuszcza żadnej merytorycznej debaty dotyczącej szczepień jako takich, ich kalendarza, wymiany doświadczeń, ale a priori poddaje osoby poddające krytyce obecne podejście do szczepień ostracyzmowi, lekceważąc ich doświadczenie lekarskie, i za mówienie prawdy usiłując pozbawić je prawa do wykonywania zawodu. Nie trzeba być zbytnio spostrzegawczym, żeby dostrzec, iż takie działania z etyką mają niewiele wspólnego, podobnie jak i z oficjalnie przyjmowaną przecież zasadą primum non nocere (po pierwsze nie szkodzić).

Tymczasem, jak wskazują sami lekarze, sytuacja, w której opłacana przez firmę farmaceutyczną osoba pełni funkcję niezależnego eksperta jest patologiczna, skandaliczna i niestety nierzadko spotykana. Ma ona – jak zaznaczają – kolosalne znaczenie dla bezpieczeństwa obywateli naszego kraju, osoby takie mają bowiem szerokie pole do narzucania obywatelom obowiązków realizujących interesy branży, przez którą są finansowani, oraz posiadają narzędzia do niszczenia ludzi, którzy występują w interesie obywateli, sprzecznym z interesami branży (np. represjami zagrożeni są lekarze realizujący prawa pacjenta).

Co ciekawe tymi kompletnie pozbawionymi skrupułów i nieetycznymi lekarzami Izba Lekarska podobnie zresztą jak i jej naczelny rzecznik odpowiedzialności zawodowej zająć się nie zamierzają, w pełni akceptując tę patologię.

Postępowanie wobec lekarek, które podały swoją wiedzę na temat skutków ubocznych szczepień do wiadomości publicznej ma zapewne podziałać niczym straszak na pozostałych lekarzy, aby nikt więcej nie śmiał zwrócić uwagi na przedziwną zbieżność wzrostu liczby przypadków autyzmu ze zwiększeniem liczby szczepień. Gdyby Izba Lekarska postępowała uczciwie, doprowadziłaby do publicznej debaty na temat szczepień, a nie utrącała lekarzy, którzy nie chcą forsować serwowanej przez firmy farmaceutyczne propagandy. A może po prostu obawia się, że w otwartej, merytorycznej dyskusji zwolennicy szczepień ponieśliby sromotną klęskę?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

49 komentarzy

49 Komentarzy

 1. vc bvc

  9 marca 2016 at 11:38

  pieprzona koryupcja tych zbrodniarzy.swoje dupy chronia debile

 2. llllll

  9 marca 2016 at 11:47

  TO NIECH TEZ P….. buc WEZNIE ODPOWIEDZIALNOSC ZA SKUTKI UBOCZNE , tacy jak on to powinni tracic bezpowrotnie prawo do wykonywania zawodu bo w taki sposob szkodza ludziom./on chyba nie wsie co to znaczy primum non nocere .a broni tej mafii bo sam do niej nalezy .a zawsze swinia odciagana od koryta kwiczy

 3. kris

  9 marca 2016 at 12:06

  Lekarze zagłady.

 4. Rozkurwiator

  9 marca 2016 at 12:25

  —-WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.– no to sie pierdol panie adminie serwisu – dno moralne

 5. wojtek

  9 marca 2016 at 13:59

  Można się gdzieś dowiedzieć co takiego mówiły? Równie dobrze mogły po prostu zniechęcać do szczepień bo należą do jakiejś anty-szczepionkowej sekty…

  • Jagna

   10 marca 2016 at 18:32

   na przykład dr Sienkiewicz prowadzi własne badania – o neuroligicznych uszkodzeniach dzieci. Przedstawiała na debacie w sejmie obserwacje z badań wynikających z jej codziennej praktyki zawodowej, również o reakcjach alergicznych. Ma dowody, że absolutnie nie jest to wszystko rzadkością, jak twierdzą etatowi znaFcy medialni…
   O lekarki się nie martwię – o swoje dupy muszą się zacząć martwić ci, którzy wdrażają represje wobec tych lekarzy i rodziców, ponieważ już wkrótce staną przed sądem 🙂 piep….na zorganizowana grupa przestępcza !!!

  • fgfg

   12 marca 2016 at 01:59

   To sobie idź i wstrzyknij w ten pusty łeb

 6. qweq

  9 marca 2016 at 14:13

  Są na szczęście odpowiedzialni lekarze, którzy pozwalają matce na wybór czy faszerować dziecko chemią czy nie.
  Wszystkie papiery oczywiście wypełnione, chemia leci do zlewu, a dziecko uratowane.

  • natalia

   9 marca 2016 at 15:51

   Leczyłam dziecko u dr Bross i nigdy nie chciała mnie przekonać, żebym w ogóle nie szczepiła dziecka. Zaproponowała, aby robić to dopiero po 2 r.ż dziecka gdy już będzie mówić, chodzić itp.

   Sama się sprzeciwiłam szczepieniom po skutkach ubocznych jakie wywołąło u mojego dziecka i dr tylko potwierdziła moje przypuszczenia, że winne były szczepionki.

 7. Kurz

  9 marca 2016 at 15:49

  Pozdrawiam agentów FSB z portalu Prawy.pl

 8. perem

  9 marca 2016 at 18:03

  jesli w uni jeden sad przyznal racje rodzicom,ze szczepionki doprowadzily do autyzmu dzieci, a bylo to we Wloszech to taki doopek z Naczelnej Izby Lekarskiej moze tym lekarkom poskakac po taborecie w obojetnie jakiej poczekalni. To troche potrwa , ale one wygraja i dobrze by bylo ,by byl to proces o charakterze precedensowym, ktory by takim prymitywom z NIL zamknal usta i zwiazal rece, a ludziom otworzyl oczy, ze szczepionki to nie samo dobro.

 9. Wojtek

  9 marca 2016 at 19:23

  Brawo! Czas zwalczyć tę debilną i niebezpieczną dla innych ludzi zarazę anty szczepionkową.

  • Izzu

   10 marca 2016 at 10:30

   Hipokrates sformułował przysięgę składaną do dziś przez adeptów sztuki lekarskiej, której zasadniczym przesłaniem jest „po pierwsze nie szkodzić” (łac. „Primus non nocere”).
   Według Hipokratesa zasadnicze znaczenie ma natura, a lekarz obserwujący chorego winien podpatrywać naturę, na niej polegać i nigdy jej nie szkodzić. Tak więc lekarz ma nawet obowiazek pouczyć pacjenta o skutkach ubocznych szczepionek i jemu dać wybór terapii, zwłaszcza jeśli chodzi o tak małe dzieci.

 10. Państwo totalitarne

  9 marca 2016 at 21:41

  Prawo do wykonywania zawodu powinni tracić lekarze ,którzy nie potrafią leczyć, lekceważą pacjentów ich zdrowie i życie na SORACH np. a nie lekarze którzy wiedzą co robią i robią to dobrze.

 11. Zmartwiony

  9 marca 2016 at 22:07

  Ej, ale jak mogą tak przechodzić obojętnie? Wiecie jakie efekty ma obecny w szczepionkach tlenek diwodoru?

 12. gsm1

  10 marca 2016 at 12:32

  Swoją drogą, czy to nie rozrzutność zabierać prawo wyk zawodu lekarzom prawdziwie zatroskanym o zdrowie pacjentów, specjalistom z długoletnim stażem, myślącym, nie bojącym się zadawać pytania? A może system ochrony zdrowia powinien pozatrudniać automaty do ślepego wypełniania nakazów firm farmaceutycznych? Czy nie potrzebujecie lekarzy po to, żeby własnym autorytetem tworzyli przykrywkę dla interesów lobby farmaceutycznego? jak to jest doktorze Wrona?

 13. matka

  10 marca 2016 at 16:59

  Należy sprawdzić każdą informację o ewentualnej szkodliwości preparatów podawanych dzieciom. I to właśnie powinno być priorytetem dla osób, które kierują naszym Państwem. Przecież zagrożone mogą być nasze dzieci, przyszłość naszego Narodu. Powinno nam zależeć na zdrowiu naszego społeczeństwa. To właśnie w takich sprawach winny być powoływane komisje złożone z niezależnych ekspertów. Nie powinno się karać osób prezentujących odmienne stanowisko w tak ważnej kwestii, lecz starać się je poznać, zbadać, podjąć dialog.

  • geptil

   10 marca 2016 at 19:15

   Przecież oni doskonale wiedzą, że jest ogromna szkodliwość, że są przypadki śmieci. Oni wiedzą że produkowane na Polskę szczepionki mają celowo wprowadzone zabójcze dodatki. Dlatego nigdy nie pozwolą na naukową analizę faktów. To zbrodniarze.

 14. Misi

  10 marca 2016 at 18:11

  Faszyzm idzie pełną parą, u mnie był nie dawno Herflik z gestapo, zwany dla nie poznaki pielęgniarzem, oczywiście jak na gestapo przystało wszedł jak do stajni z buciorami i zrobił przesłuchanie (tz. wizytę patronażową) w sprawie gdzie pracuję, co robię, jak tam materialnie, jaki dom, ile pokoi, ile kibli itp. No i oczywiście gestapowiec musiał się przywalić do szczepionek, bo nie szczepie i wała, z tumanem nie chciało mi się gadać bo to przerabiałem już u 3 pediatrów. Ale on wie lepiej, to mu podziękowałem i wyprosiłem i że mi w domu gnoju nie będzie robił, bo jak ma dzieci to niech sobie szczepi a od moich wara!

 15. k4m

  11 marca 2016 at 09:25

  a ja bym chcial znac nazwiska tych lekarek, niech zaczną mówić o tym głośno, niech nagrywają filmy, wywiady. i fajnie by bylo znac tych nazwy firm farmaceutycznych, bo caly czas to praktyczne jest pierdzielenie o teorii spiskowej bez dowodów.

 16. protatek

  11 marca 2016 at 22:10

  Wiecie, że autyzm powoduje szczepionki?

 17. finka

  12 marca 2016 at 20:53

  Skąd takie oburzenie Naczelnej Izby Lekarskiej, przecież w ulotkach szczepionkowych (dr Jaśkowski swego czasu cytował ulotkę szczepionki na odrę)są podane możliwe działania uboczne, od samego czytania o tych efektach można zejsć ze świata. Największą ostatnio zbrodnią przeciwko polskim dziewczynkom jest wprowadznie do kalendarza obowiązkowych szczepień HPV, z których Japonia zrezygnowała po fatalnych skutkach ubocznych. HPV powoduje bezpłodnosć u zwierząt doświadczalnych, a o efektach stosowania u ludzi można bedzie powiedziec po latach. Polskie nastolatki maja być królikami doświadczalnymi, Polska jako jedyny kraj na świecie wprowadziła HPV do obowiązkowych i jak tu nie mówić o spisku ?

 18. Pingback: Prof. Majewska: Alarm: Ataki skorumpowanego establiszmentu medycznego na lekarki | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

 19. Wojtas

  25 kwietnia 2016 at 11:25

  W psychiatryku widzę bez zmian. Nadal pacjenci domagają się zakazu szczepień. Moi drodzy pacjenci zakładu psychiatrycznego, gdyby nie te szczepienia nadal umierałyby wasze dzieci. I dlatego też będziemy je nadal szczepić. Nowa władza zmniejszyła, a w niektórych przypadkach odstawiła psychotropy to bardzo niepokojące….

 20. Mervin

  10 sierpnia 2017 at 07:29

  Greetings! Rather enlightening guidance inside this exclusive article! It’s the minor variations that will deliver the most important modifications. Quite a few because of for sharing!

 21. Kennethzew

  2 września 2017 at 05:45

 22. Miguneingzep

  27 września 2017 at 18:38

  Cialis Barcelona Cialis Adiccion cialis Vendita Cialis Senza Ricetta Buying Genuine Viagra No Procription Cephalexin Dog Dose

 23. Miguneingzep

  1 października 2017 at 18:28

  Buy Birth Control Online Fast cialis Cilag Preis Viagra 25mg Ch Getting Zoloft Overseas

 24. Miguneingzep

  5 października 2017 at 00:49

  Priligy Acquisto On Line levitra cheap Cialis Curativo Online Cash On Delivery Fluoxetine Overseas Stendra Cost

 25. Miguneingzep

  7 października 2017 at 23:24

  Purchasing Viagra In Canada Fainting Amoxicillin Bestellung Viagra Soft viagra prescription Reviews For Canadian Prescriptipn Plus Finasteride 1 G Propecia

 26. Miguneingzep

  11 października 2017 at 12:28

  Buy Tamoxifen Online Australia Sale Viagra Singapore Viagra Generic With Out Prescription buygenericlevitraonlineusa Smok Viagra Vegetale It

 27. Miguneingzep

  13 października 2017 at 18:44

  Zithromax Rash Propecia Online Sat?S viagra online pharmacy Amoxicillin Skin Disorders

 28. kamagra oral jelly

  14 października 2017 at 03:01

  Istniejac w sumy viagra profesjonalnie wykonujacym serwisem podtrzymujacym sie o nieorzeczone sposoby wplywu, ktore na dodatek awansujemy wielgachnym rutyna egzystujemy w poziomie zaoferowac stwierdzone plus w calosci wydajne strategie leczenia indywiduow sposrod problemami erekcyjnymi. Aspirujac obwarowac skonczona dyskrecje wlasnych sluzb przedkladamy miedzy pozostalymi takze wsparcie mailowa. Niewiedzione lekami na potencje przy uzyciu lokalnych fachmanow aktu odciazyly przedtem wybitnie wielu osobom.

 29. kamagra znajdz opinie

  14 października 2017 at 13:07

  Skutecznosc viagrze przekazywanego na krzyz nas sukursu w charakterze rehabilitacje pasztetow erekcyjnych egzystuje w dniu dzisiejszym jakas z majacych stworzyciel strzalka przyjemnosc niepolskich kontrahentow. Godziwa ocena zbudowana na mocy krajowych specjalistow w darmowych naradach nielekarskich stanowi w poziomie w duzy strategia wniesc poprawki Twoje lekow na potencje bytowanie plciowe. Pozor standardowymi wyjsciami w owym charakterze proponujemy w podobny sposob ekstra przygotowana poparcie mailowa gwoli polskich pacjentow.

 30. Miguneingzep

  15 października 2017 at 21:30

  Cialis En Belgique cheap cialis Levitra Peligroso Kamagra Stoke On Trent Potenzmittel Cialis Haltbarkeit

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra