Z kraju

Lekarki alarmujące o skutkach ubocznych szczepień zostaną pozbawione praw do wykonywania zawodu!?

www.prawy.pl_images_nowe_stories_zdrowie_szczepionkaNaczelny rzecznik odpowiedzialności zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej wszczął postępowanie wobec lekarek: dr n. med. Doroty Sienkiewicz i lek. Katarzyny Bross Grafn vol Wanderdorff, zarzucając im wypowiedzi „podające nieprawdziwe, niezgodne z aktualną wiedzą medyczną informacje o szkodliwości stosowania szczepień”.

Postępowanie to wszczęto w oparciu o artykuł na portalu Prawy.pl: http://prawy.pl/10642-mafia-szczepionkowa-w-polsce-siega-najwyzszych-szczebli/.

Zdaniem rzecznika odpowiedzialności zawodowej lek. Grzegorza Wrony ostrzeganie przed skutkami ubocznymi szczepień jest sprzeczne z obowiązującymi przepisami prawa [sic!]. Co więcej, staje on w obronie ekspertów Ministerstwa Zdrowia, którym już posłowie podczas posiedzeń sejmowej komisji zdrowia udowodnili brak obiektywizmu i sprzeczność interesów, wskazując, iż osoby opłacane przez bezpośrednio zainteresowanych we wprowadzeniu konkretnych zapisów do ustawy nie mogą jednocześnie pełnić funkcji niezależnych ekspertów. Otóż zdaniem Grzegorza Wrony nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, a przynajmniej tak wynika z pisma uzasadniającego wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec lekarzy, którzy wyrazili swój sprzeciw w tej sprawie.

Najwyraźniej rzecznikowi odpowiedzialności zawodowej nie podoba się wysuwane przez środowisko lekarzy uwrażliwiających na sposób i zasadność szczepień żądanie oczyszczenia polskiej administracji publicznej z osób działających w konflikcie interesów, piastujących ważne stanowiska publiczne oraz rozwiązania problemów systemu szczepień.

Warto zaznaczyć, że Naczelna Izba Lekarska nie dopuszcza żadnej merytorycznej debaty dotyczącej szczepień jako takich, ich kalendarza, wymiany doświadczeń, ale a priori poddaje osoby poddające krytyce obecne podejście do szczepień ostracyzmowi, lekceważąc ich doświadczenie lekarskie, i za mówienie prawdy usiłując pozbawić je prawa do wykonywania zawodu. Nie trzeba być zbytnio spostrzegawczym, żeby dostrzec, iż takie działania z etyką mają niewiele wspólnego, podobnie jak i z oficjalnie przyjmowaną przecież zasadą primum non nocere (po pierwsze nie szkodzić).

Tymczasem, jak wskazują sami lekarze, sytuacja, w której opłacana przez firmę farmaceutyczną osoba pełni funkcję niezależnego eksperta jest patologiczna, skandaliczna i niestety nierzadko spotykana. Ma ona – jak zaznaczają – kolosalne znaczenie dla bezpieczeństwa obywateli naszego kraju, osoby takie mają bowiem szerokie pole do narzucania obywatelom obowiązków realizujących interesy branży, przez którą są finansowani, oraz posiadają narzędzia do niszczenia ludzi, którzy występują w interesie obywateli, sprzecznym z interesami branży (np. represjami zagrożeni są lekarze realizujący prawa pacjenta).

Co ciekawe tymi kompletnie pozbawionymi skrupułów i nieetycznymi lekarzami Izba Lekarska podobnie zresztą jak i jej naczelny rzecznik odpowiedzialności zawodowej zająć się nie zamierzają, w pełni akceptując tę patologię.

Postępowanie wobec lekarek, które podały swoją wiedzę na temat skutków ubocznych szczepień do wiadomości publicznej ma zapewne podziałać niczym straszak na pozostałych lekarzy, aby nikt więcej nie śmiał zwrócić uwagi na przedziwną zbieżność wzrostu liczby przypadków autyzmu ze zwiększeniem liczby szczepień. Gdyby Izba Lekarska postępowała uczciwie, doprowadziłaby do publicznej debaty na temat szczepień, a nie utrącała lekarzy, którzy nie chcą forsować serwowanej przez firmy farmaceutyczne propagandy. A może po prostu obawia się, że w otwartej, merytorycznej dyskusji zwolennicy szczepień ponieśliby sromotną klęskę?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

97 komentarzy

97 Komentarzy

 1. vc bvc

  9 marca 2016 at 11:38

  pieprzona koryupcja tych zbrodniarzy.swoje dupy chronia debile

 2. llllll

  9 marca 2016 at 11:47

  TO NIECH TEZ P….. buc WEZNIE ODPOWIEDZIALNOSC ZA SKUTKI UBOCZNE , tacy jak on to powinni tracic bezpowrotnie prawo do wykonywania zawodu bo w taki sposob szkodza ludziom./on chyba nie wsie co to znaczy primum non nocere .a broni tej mafii bo sam do niej nalezy .a zawsze swinia odciagana od koryta kwiczy

 3. kris

  9 marca 2016 at 12:06

  Lekarze zagłady.

 4. Rozkurwiator

  9 marca 2016 at 12:25

  —-WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.– no to sie pierdol panie adminie serwisu – dno moralne

 5. wojtek

  9 marca 2016 at 13:59

  Można się gdzieś dowiedzieć co takiego mówiły? Równie dobrze mogły po prostu zniechęcać do szczepień bo należą do jakiejś anty-szczepionkowej sekty…

  • Jagna

   10 marca 2016 at 18:32

   na przykład dr Sienkiewicz prowadzi własne badania – o neuroligicznych uszkodzeniach dzieci. Przedstawiała na debacie w sejmie obserwacje z badań wynikających z jej codziennej praktyki zawodowej, również o reakcjach alergicznych. Ma dowody, że absolutnie nie jest to wszystko rzadkością, jak twierdzą etatowi znaFcy medialni…
   O lekarki się nie martwię – o swoje dupy muszą się zacząć martwić ci, którzy wdrażają represje wobec tych lekarzy i rodziców, ponieważ już wkrótce staną przed sądem 🙂 piep….na zorganizowana grupa przestępcza !!!

  • fgfg

   12 marca 2016 at 01:59

   To sobie idź i wstrzyknij w ten pusty łeb

 6. qweq

  9 marca 2016 at 14:13

  Są na szczęście odpowiedzialni lekarze, którzy pozwalają matce na wybór czy faszerować dziecko chemią czy nie.
  Wszystkie papiery oczywiście wypełnione, chemia leci do zlewu, a dziecko uratowane.

  • natalia

   9 marca 2016 at 15:51

   Leczyłam dziecko u dr Bross i nigdy nie chciała mnie przekonać, żebym w ogóle nie szczepiła dziecka. Zaproponowała, aby robić to dopiero po 2 r.ż dziecka gdy już będzie mówić, chodzić itp.

   Sama się sprzeciwiłam szczepieniom po skutkach ubocznych jakie wywołąło u mojego dziecka i dr tylko potwierdziła moje przypuszczenia, że winne były szczepionki.

 7. Kurz

  9 marca 2016 at 15:49

  Pozdrawiam agentów FSB z portalu Prawy.pl

 8. perem

  9 marca 2016 at 18:03

  jesli w uni jeden sad przyznal racje rodzicom,ze szczepionki doprowadzily do autyzmu dzieci, a bylo to we Wloszech to taki doopek z Naczelnej Izby Lekarskiej moze tym lekarkom poskakac po taborecie w obojetnie jakiej poczekalni. To troche potrwa , ale one wygraja i dobrze by bylo ,by byl to proces o charakterze precedensowym, ktory by takim prymitywom z NIL zamknal usta i zwiazal rece, a ludziom otworzyl oczy, ze szczepionki to nie samo dobro.

 9. Wojtek

  9 marca 2016 at 19:23

  Brawo! Czas zwalczyć tę debilną i niebezpieczną dla innych ludzi zarazę anty szczepionkową.

  • Izzu

   10 marca 2016 at 10:30

   Hipokrates sformułował przysięgę składaną do dziś przez adeptów sztuki lekarskiej, której zasadniczym przesłaniem jest „po pierwsze nie szkodzić” (łac. „Primus non nocere”).
   Według Hipokratesa zasadnicze znaczenie ma natura, a lekarz obserwujący chorego winien podpatrywać naturę, na niej polegać i nigdy jej nie szkodzić. Tak więc lekarz ma nawet obowiazek pouczyć pacjenta o skutkach ubocznych szczepionek i jemu dać wybór terapii, zwłaszcza jeśli chodzi o tak małe dzieci.

 10. Państwo totalitarne

  9 marca 2016 at 21:41

  Prawo do wykonywania zawodu powinni tracić lekarze ,którzy nie potrafią leczyć, lekceważą pacjentów ich zdrowie i życie na SORACH np. a nie lekarze którzy wiedzą co robią i robią to dobrze.

 11. Zmartwiony

  9 marca 2016 at 22:07

  Ej, ale jak mogą tak przechodzić obojętnie? Wiecie jakie efekty ma obecny w szczepionkach tlenek diwodoru?

 12. gsm1

  10 marca 2016 at 12:32

  Swoją drogą, czy to nie rozrzutność zabierać prawo wyk zawodu lekarzom prawdziwie zatroskanym o zdrowie pacjentów, specjalistom z długoletnim stażem, myślącym, nie bojącym się zadawać pytania? A może system ochrony zdrowia powinien pozatrudniać automaty do ślepego wypełniania nakazów firm farmaceutycznych? Czy nie potrzebujecie lekarzy po to, żeby własnym autorytetem tworzyli przykrywkę dla interesów lobby farmaceutycznego? jak to jest doktorze Wrona?

 13. matka

  10 marca 2016 at 16:59

  Należy sprawdzić każdą informację o ewentualnej szkodliwości preparatów podawanych dzieciom. I to właśnie powinno być priorytetem dla osób, które kierują naszym Państwem. Przecież zagrożone mogą być nasze dzieci, przyszłość naszego Narodu. Powinno nam zależeć na zdrowiu naszego społeczeństwa. To właśnie w takich sprawach winny być powoływane komisje złożone z niezależnych ekspertów. Nie powinno się karać osób prezentujących odmienne stanowisko w tak ważnej kwestii, lecz starać się je poznać, zbadać, podjąć dialog.

  • geptil

   10 marca 2016 at 19:15

   Przecież oni doskonale wiedzą, że jest ogromna szkodliwość, że są przypadki śmieci. Oni wiedzą że produkowane na Polskę szczepionki mają celowo wprowadzone zabójcze dodatki. Dlatego nigdy nie pozwolą na naukową analizę faktów. To zbrodniarze.

 14. Misi

  10 marca 2016 at 18:11

  Faszyzm idzie pełną parą, u mnie był nie dawno Herflik z gestapo, zwany dla nie poznaki pielęgniarzem, oczywiście jak na gestapo przystało wszedł jak do stajni z buciorami i zrobił przesłuchanie (tz. wizytę patronażową) w sprawie gdzie pracuję, co robię, jak tam materialnie, jaki dom, ile pokoi, ile kibli itp. No i oczywiście gestapowiec musiał się przywalić do szczepionek, bo nie szczepie i wała, z tumanem nie chciało mi się gadać bo to przerabiałem już u 3 pediatrów. Ale on wie lepiej, to mu podziękowałem i wyprosiłem i że mi w domu gnoju nie będzie robił, bo jak ma dzieci to niech sobie szczepi a od moich wara!

 15. k4m

  11 marca 2016 at 09:25

  a ja bym chcial znac nazwiska tych lekarek, niech zaczną mówić o tym głośno, niech nagrywają filmy, wywiady. i fajnie by bylo znac tych nazwy firm farmaceutycznych, bo caly czas to praktyczne jest pierdzielenie o teorii spiskowej bez dowodów.

 16. protatek

  11 marca 2016 at 22:10

  Wiecie, że autyzm powoduje szczepionki?

 17. finka

  12 marca 2016 at 20:53

  Skąd takie oburzenie Naczelnej Izby Lekarskiej, przecież w ulotkach szczepionkowych (dr Jaśkowski swego czasu cytował ulotkę szczepionki na odrę)są podane możliwe działania uboczne, od samego czytania o tych efektach można zejsć ze świata. Największą ostatnio zbrodnią przeciwko polskim dziewczynkom jest wprowadznie do kalendarza obowiązkowych szczepień HPV, z których Japonia zrezygnowała po fatalnych skutkach ubocznych. HPV powoduje bezpłodnosć u zwierząt doświadczalnych, a o efektach stosowania u ludzi można bedzie powiedziec po latach. Polskie nastolatki maja być królikami doświadczalnymi, Polska jako jedyny kraj na świecie wprowadziła HPV do obowiązkowych i jak tu nie mówić o spisku ?

 18. Pingback: Prof. Majewska: Alarm: Ataki skorumpowanego establiszmentu medycznego na lekarki | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

 19. Wojtas

  25 kwietnia 2016 at 11:25

  W psychiatryku widzę bez zmian. Nadal pacjenci domagają się zakazu szczepień. Moi drodzy pacjenci zakładu psychiatrycznego, gdyby nie te szczepienia nadal umierałyby wasze dzieci. I dlatego też będziemy je nadal szczepić. Nowa władza zmniejszyła, a w niektórych przypadkach odstawiła psychotropy to bardzo niepokojące….

 20. Mervin

  10 sierpnia 2017 at 07:29

  Greetings! Rather enlightening guidance inside this exclusive article! It’s the minor variations that will deliver the most important modifications. Quite a few because of for sharing!

 21. Kennethzew

  2 września 2017 at 05:45

 22. Miguneingzep

  27 września 2017 at 18:38

  Cialis Barcelona Cialis Adiccion cialis Vendita Cialis Senza Ricetta Buying Genuine Viagra No Procription Cephalexin Dog Dose

 23. Miguneingzep

  1 października 2017 at 18:28

  Buy Birth Control Online Fast cialis Cilag Preis Viagra 25mg Ch Getting Zoloft Overseas

 24. Miguneingzep

  5 października 2017 at 00:49

  Priligy Acquisto On Line levitra cheap Cialis Curativo Online Cash On Delivery Fluoxetine Overseas Stendra Cost

 25. Miguneingzep

  7 października 2017 at 23:24

  Purchasing Viagra In Canada Fainting Amoxicillin Bestellung Viagra Soft viagra prescription Reviews For Canadian Prescriptipn Plus Finasteride 1 G Propecia

 26. Miguneingzep

  11 października 2017 at 12:28

  Buy Tamoxifen Online Australia Sale Viagra Singapore Viagra Generic With Out Prescription buygenericlevitraonlineusa Smok Viagra Vegetale It

 27. Miguneingzep

  13 października 2017 at 18:44

  Zithromax Rash Propecia Online Sat?S viagra online pharmacy Amoxicillin Skin Disorders

 28. kamagra oral jelly

  14 października 2017 at 03:01

  Istniejac w sumy viagra profesjonalnie wykonujacym serwisem podtrzymujacym sie o nieorzeczone sposoby wplywu, ktore na dodatek awansujemy wielgachnym rutyna egzystujemy w poziomie zaoferowac stwierdzone plus w calosci wydajne strategie leczenia indywiduow sposrod problemami erekcyjnymi. Aspirujac obwarowac skonczona dyskrecje wlasnych sluzb przedkladamy miedzy pozostalymi takze wsparcie mailowa. Niewiedzione lekami na potencje przy uzyciu lokalnych fachmanow aktu odciazyly przedtem wybitnie wielu osobom.

 29. Miguneingzep

  15 października 2017 at 21:30

  Cialis En Belgique cheap cialis Levitra Peligroso Kamagra Stoke On Trent Potenzmittel Cialis Haltbarkeit

 30. Miguneingzep

  30 października 2017 at 04:22

  Clobetasol Want To Buy Medicine Cash Delivery Propecia Coupons viagra prescription Doxycycline Izotek Baltimore

 31. cialis sklep internetowy

  3 listopada 2017 at 02:11

  Raz za razem viagry z wiekszym natezeniem widomie nerwice plciowe w zestawieniu z dziarskimi mniej innymi slowy w wyzszym stopniu rodzajowymi zahamowaniami mentalnymi stanowia w stanie wplynac, na postac los zmyslowego wielu indywiduow. Powszedni napiecie a co chwila szybsze rata losu zdaja sie wzmacniac owego typu uzytki, wychodzac po drugiej stronie drogi coraz to wiekszemu zapotrzebowaniu w owej dyscyplinie upichcilismy okazala impulsy ofertowa darmowych narad nielekarskich na rzecz postaci posiadajacych szkopuly z wzwodem apteka internetowa.

 32. Miguneingzep

  5 listopada 2017 at 00:25

  Propecia Funcion viagra Cheapest Viagra 100mg

 33. kamagra w pigulce

  11 listopada 2017 at 04:29

  Jezeli odkad viagra jakiegos chronosa wyszukujesz bytu, co istnialoby w stanie przyniesc ulge Twoja wzwody oraz nie zanosisz w owym niedowolnego wiekszego szczescia, postanow sie na wizyta naszego sprawnie sprawiajacego serwu, ktory pomogl w tym momencie bardzo sporej liczbie osob. Nasze bieglosc tudziez tworczy uklad polecenia inkrustowany spora lekow na potencje wiedza takze uzusem dyskrecji zna w doskonaly postepowanie przyczynic sie do wyeliminowania Twoich zagwozdki sposrod erekcja.

 34. tania kamagra

  11 listopada 2017 at 20:47

  Egzystujac w sum viagra profesjonalnie sprawiajacym serwisem usprawiedliwiajacym sie o przetestowane procedury akcje, jakie dodatkowo awansujemy szerokim sprawdzianem stanowimy w stanie zaoferowac stwierdzone dodatkowo w caloksztaltow dynamiczne postepowania medycyny postan sposrod przeszkodami erekcyjnymi. Chcac obwarowac pelna dyskrecje niewlasnych uslug przekazujemy wsrod pozostalymi plus wsparcie mailowa. Przewazone apteka internetowa z wykorzystaniem polskich zawodowcow ruchu wspomogly poprzednio ogromnie wielu osobnikom.

 35. efekty farmacetyku kamagra

  13 listopada 2017 at 09:58

  Nie zawsze viagra widzialna choroba somatyczna wykonujaca w ogromnie udzielajacy sie procedura na mechanizmy fizjologiczne wzwodu przypadkiem prowokowac murowane ambarasy sposrod wzwodem posrod wielu teraz zyjacych klientow. Korzystajac sposrod szykowanych na skros nas placowka bezplatnych narad w tym limicie dysponujesz moznosc rezolutnego wyzbycia sie wiarygodnych zwolnien w Twoich lekow na potencje opowiadaniach seksualnych. Orzeknij na sposob prezne metody Ci przedkladamy.

 36. Miguneingzep

  16 listopada 2017 at 21:51

  Discount 10 Mg Cialis Levitra Im Preisvergleich viagra Levitra Ou Cialis Homme

 37. Miguneingzep

  17 listopada 2017 at 10:17

  Ovral No Prescription viagra Cialis Strips Buy Clomid Online

 38. działanie leku cialis

  23 listopada 2017 at 20:21

  Nie furt viagra wyczuwalna choroba somatyczna czyniaca w wielce aktywny wybieg na maszynerie fizjologiczne wzwodu byc moze uzyskiwac dziarskie tarapaty z wzwodem posrod wielu teraz egzystujacych jegomosciow. Uzytkujac sposrod upitraszonych przez nas oddzial darmowych narady w owym rozmiarze posiadasz prawdopodobienstwo rezolutnego wyzbycia sie solidnych zwolnien w Twoich lekami na potencje bajkach seksualnych. Sprawdz gdy czynne postepowania Owi wreczamy.

 39. kamagra gold

  24 listopada 2017 at 05:05

  W podwalinie o viagrze nieorzeczone kunszty a niebywale potezne rutyna lokalnych koneserzy istniejemy w stanie w nadzwyczaj prezny metoda podpierac rehabilitacja zaklocen erekcyjnych u mnogosci dzisiejszych klientow. Aplikujac sprawdzone rowniez w pelni przetestowane przy uzyciu nas procedury od czasu lat zanosimy obfite zwyciestwa w domenie kuracja cierpkosci plciowej. Podawane na skros nas lekow na potencje darmowe narady lekarskie wystaja na mozliwie najwazniejszym rzedzie.

 40. cialis - gdzie kupic

  24 listopada 2017 at 16:42

  Istniejac w sumy viagrze profesjonalnie wykonywajacym serwem opierajacym sie o nieorzeczone procedury imprezy, jakie malo tego wspieramy poteznym doswiadczeniem stanowimy w poziomie zaoferowac sprawdzone oraz w pelni aktywne sposoby medycyny osobnikow z szkopulami erekcyjnymi. Teskniac zapewnic calkowita dyskrecje nielokalnych uslug oferujemy posrod nieodmiennymi tez pomagier mailowa. Niewiedzione lekami na potencje przy uzyciu niewlasnych opiniodawcow operacje odciazyly wprzody wybitnie wielu typom.

 41. cialis viagra - sklep

  24 listopada 2017 at 23:08

  Dazysz viagrze funkcjonalnego pomoce w charakterze gratisowych konsultacji lekarskich spelniajacych Twoje wyczekiwania dostarczajacych syta dyskrecje akty, odwiedzajze wlasny nowoczesnie pelen energii serwis, w jakim pozyskasz najwyzszej, formo usluge medyczna w obrebie kuracje ambarasow sposrod erekcja. Az do dnia dzisiejszego wsparlismy wprzody niezwykle wielu czlekom zabiegajacym funkcjonalnego terapie impotencji apteka internetowa zas odrebnego sposobu niewygod obmacujacej suchosci nieseksualnej.

 42. JeffMymn

  25 listopada 2017 at 13:31

  Oxibutuinina viagra cialis Keflex Etoh Come Aquistare Kamagra Post.Pay isotretinoin website next day store by money order

 43. cialis impotencja

  25 listopada 2017 at 16:33

  Jesliby odkad viagry jednego okresu gonisz czegokolwiek, co egzystowaloby w poziomie odciazyc Twoja wzwody takze nie odnosisz w tym niejakiego wiekszego sukcesu, zadecyduj sie na wizyta lokalnego sprawnie wykonujacego serwu, ktory odciazyl wczesniej bardzo przewazajacej liczbie postan. Nielokalne praktyka zas kreatywny szyk zapomogi okraszony gigantyczna lekow na potencje erudycja tudziez postepowaniem dyskrecji podola w idealny metoda dodac sie az do wykluczenia Twoich szkopulow z wzwodem.

 44. Miguneingzep

  25 listopada 2017 at 16:33

  How Long Before Amoxicillin Expires levitra professional Cialis Es Un Vasodilatador Vendo Viagra Cialis Propecia Occasion Levitra 10 Mg Orodispersible

 45. cialis na potencje

  27 listopada 2017 at 02:59

  Skonczona viagrze sprawnosc erotyczna plus absencja szkopulow z wzwod to zamysl co chwila wiekszej ansamble dzisiaj mieszkajacych osobnikow. Odwiedzajac wlasny sprawnie rezolutny serw posiadasz prawdopodobienstwo wyzbycia sie stresu oraz zakutych sposrod przedtem zaklocen erekcji oraz rzutkiego wykluczenia skrytych zwolnien utrudniajacych Twoje zaleznosci plciowe. Wreczane z wykorzystaniem nas konsultacje nielekarskie wiedzione istnieja lekami na potencje przy uzyciu nieorzeczonych znawcow.

 46. viagra cena

  28 listopada 2017 at 01:39

  Coraz to viagrze bardziej zauwazalne nerwowosci seksualne w zjednoczeniu z dziarskimi skromniej wzglednie z wiekszym natezeniem tuzinkowymi zahamowaniami nieumyslowymi istnieja w poziomie wywrzec wplyw, na stan zywot zmyslowego wielu osobnikow. Powszedni napiecie takze coraz to szybsze wspolczynnik zywota zdaja sie poglebiac tego typu uzusu, wysiadajac po drugiej stronie drogi co chwila wiekszemu zapotrzebowaniu w tej krolestwu przygotowywalismy wielka idee ofertowa bezplatnych narady nielekarskich dla typow dysponujacych przeciwnosci sposrod wzwodem lekami na potencje.

 47. youtube

  29 listopada 2017 at 00:12

  you could have an ideal weblog right here! would you wish to make some invite posts on my blog?

 48. den pha led

  29 listopada 2017 at 01:46

  There’s noticeably a bundle to find out about this. I assume you made sure nice points in features also.

 49. dong ho sapphire gia re

  29 listopada 2017 at 12:32

  Spot on with this write-up, I really think this web site needs much more consideration. I’ll probably be once more to learn much more, thanks for that info.

 50. nha dat

  29 listopada 2017 at 13:34

  very nice post, i actually love this website, carry on it

 51. mua thung carton o dau

  29 listopada 2017 at 16:46

  you will have an awesome weblog right here! would you wish to make some invite posts on my weblog?

 52. otomatis like fb

  29 listopada 2017 at 23:02

  The subsequent time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I imply, I know it was my choice to read, however I really thought youd have one thing interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you would fix in the event you werent too busy searching for attention.

 53. see more of this

  30 listopada 2017 at 18:38

  It’s arduous to seek out knowledgeable people on this matter, but you sound like you already know what you’re speaking about! Thanks

 54. wrong head pony

  2 grudnia 2017 at 18:42

  Hi there! I simply want to give an enormous thumbs up for the good information you have got here on this post. I can be coming back to your weblog for extra soon.

 55. Learning Color Shapes Colors

  2 grudnia 2017 at 19:31

  It’s exhausting to seek out knowledgeable individuals on this matter, but you sound like you recognize what you’re talking about! Thanks

 56. click here

  2 grudnia 2017 at 22:24

  Hey! I just wish to give a huge thumbs up for the good info you could have right here on this post. I will probably be coming back to your weblog for more soon.

 57. see more

  2 grudnia 2017 at 23:37

  It’s laborious to seek out educated folks on this subject, but you sound like you recognize what you’re speaking about! Thanks

 58. check this out

  3 grudnia 2017 at 00:16

  It’s best to take part in a contest for probably the greatest blogs on the web. I’ll suggest this website!

 59. Alarmeringen

  3 grudnia 2017 at 23:43

  WONDERFUL Post.thanks for share..extra wait .. …

 60. coupon code

  4 grudnia 2017 at 12:03

  Oh my goodness! an incredible article dude. Thanks Nevertheless I’m experiencing situation with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting equivalent rss drawback? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 61. click here

  4 grudnia 2017 at 16:50

  Youre so cool! I dont suppose Ive read something like this before. So nice to find somebody with some unique thoughts on this subject. realy thanks for starting this up. this web site is one thing that’s wanted on the net, someone with just a little originality. helpful job for bringing something new to the internet!

 62. coupon code

  6 grudnia 2017 at 23:55

  Youre so cool! I dont suppose Ive learn anything like this before. So good to find somebody with some unique ideas on this subject. realy thanks for beginning this up. this web site is one thing that’s wanted on the web, someone with somewhat originality. useful job for bringing one thing new to the internet!

 63. see more

  7 grudnia 2017 at 00:25

  This actually answered my drawback, thanks!

 64. check this out

  7 grudnia 2017 at 01:36

  you have an amazing blog right here! would you wish to make some invite posts on my weblog?

 65. click here

  7 grudnia 2017 at 02:07

  The subsequent time I learn a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my option to learn, however I truly thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you possibly can fix for those who werent too busy looking for attention.

 66. magnetic sheeting

  8 grudnia 2017 at 01:28

  Oh my goodness! a tremendous article dude. Thank you Nevertheless I am experiencing problem with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting equivalent rss problem? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 67. packaging tape

  8 grudnia 2017 at 01:49

  very good publish, i certainly love this website, carry on it

 68. click here

  8 grudnia 2017 at 15:09

  Would you be all in favour of exchanging links?

 69. check this out

  11 grudnia 2017 at 08:10

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. …

 70. nagpur mp3, udisha

  11 grudnia 2017 at 09:50

  There’s noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice factors in features also.

 71. judi online

  11 grudnia 2017 at 10:37

  The next time I learn a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I do know it was my option to read, but I truly thought youd have one thing attention-grabbing to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could possibly fix when you werent too busy on the lookout for attention.

 72. Judi Bola

  11 grudnia 2017 at 15:07

  Whats up! I simply wish to give an enormous thumbs up for the great information you’ve gotten right here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

 73. click here

  11 grudnia 2017 at 16:04

  An interesting discussion is price comment. I think that you should write extra on this topic, it won’t be a taboo topic however generally individuals are not sufficient to talk on such topics. To the next. Cheers

 74. see here

  12 grudnia 2017 at 00:18

  Would you be interested in exchanging links?

 75. check this out

  13 grudnia 2017 at 13:47

  An fascinating discussion is worth comment. I think that you need to write extra on this subject, it might not be a taboo subject however generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 76. SEO Cornwall

  13 grudnia 2017 at 22:08

  After research a few of the blog posts in your web site now, and I truly like your means of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site record and will be checking back soon. Pls try my website online as well and let me know what you think.

 77. see more here

  14 grudnia 2017 at 11:45

  Aw, this was a very nice post. In thought I want to put in writing like this moreover – taking time and precise effort to make a very good article… however what can I say… I procrastinate alot and in no way appear to get one thing done.

 78. 808

  14 grudnia 2017 at 21:05

  Once I originally commented I clicked the -Notify me when new feedback are added- checkbox and now every time a comment is added I get 4 emails with the identical comment. Is there any means you may remove me from that service? Thanks!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra