Z zagranicy

Biedni syryjscy uchodźcy molestowani przez kanadyjskie dziewczęta

prawy.pl_images_nowe_rozne_a_z_i_imigranci_mlodziezPrzybyli do Kanady uchodźcy z Syrii skarżą się na… nadmierne powodzenie wśród lokalnych kobiet. Kanadyjki nie dają im spokoju.
Rodzina państwa Hendawi przybyła do do małej rybackiej wioski Shelburne w kanadyjskiej Nowej Szkocji prosto z Syrii. Miasteczko, które ich przyjęło, zebrało fundusze na zapewnienie imigrantom roku życia w nowym miejscu. Rodzina Hendawi to małżeństwo z trzema synami (osiemnastoletni Saed, szesnastoletni Mohamad i piętnastoletni Ahmed) i córka. Są jedynymi Syryjczykami we wsi.

Pastorka Joanne McFadden, która pomagała rodzinie w nowym kraju, odebrała telefon od dyrektora szkoły Shelburne Regional High School – Uhhh, Joanne, mamy problem. Wszystkie dziewczyny w szkole uganiają się za chłopcami Hendawi. Nawet nie przyszło nam do głowy, że coś takiego jest możliwe. Okazało się, że mamy kilka spraw do rozwiązania – opowiada pastorka.

Od listopada zeszłego roku do Kanady jako „uchodźcy” przybyło ponad 30 tys. Syryjczyków. Prawie połowa z nich jest sponsorowana przynajmniej do pewnego stopnia przez prywatne osoby. Imigranci wspomagani przez rząd są zazwyczaj lokowani w dużych miastach, podczas gdy ci, którzy są prywatnie sponsorowani, mogą znaleźć się w dowolnym miejscu. W ponad 300 gminach w całym kraju mieszkańcy połączyli siły w celu zapewnienia tzw. uchodźcom mieszkań, lekcji języka angielskiego, kursów na prawo jazdy czy nauki kanadyjskich zwyczajów.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

78 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra