Rodzina

Wykop i Antyweb za aborcją

prawy.pl_images_nowe_stories_aborcja_plod20tydzienPortale technologiczne i serwisy włączają się w batalię światopoglądową na rzecz lewicy.

Wykop udostępnił 2 dni temu proaborcyjny baner z poparciem „Ogólnopolskiego Strajku Kobiet”. Włączenie się w promocję zabijania nienarodzonych dzieci tłumaczył tym, że serwis i jego użytkownicy: „byli w centrum ważnych wydarzeń społecznych w internecie, m.in. organizując w 2012 roku protest przeciw ACTA”.

Podczas zabierania głosu w sprawie portal nie powołuje się na fakty. Gianny Jessen w metryce urodzenia ma napisane: „urodzona w trakcie aborcji”. Takich informacji Wykop nie przytoczył, ale napisał: „Dziś jesteśmy w momencie, w którym władze naszego kraju staraja sie zburzyć niełatwy status quo w kwestii aborcji i praw kobiet, ale także w wielu innych sprawach, które w naszej ocenie zaczynają zbyt mocno ingerować w nasze prawa i wolność”. Rodzi się tu pytanie w jaki sposób Wykop broni tutaj prawa kobiety Gianny Jessen do życia?

Zamiast odpowiedzi na tę kwestie oferuje pomoc techniczną i zachęca: „Wspólnie z nami pokażcie, że jesteście z polskimi kobietami!”.

Na sytuacji z Wykopem sprawa się nie zamyka. Do akcji włączył się portal Antyweb. Zajmuje się on tematyką technologiczną, gier komputerowych i trendów w Internecie. Użytkownik Facebook Jacek Super (nie związany z autorem tego tekstu) skomentował (pisownia oryginalna): „Co to znaczy ze Antyweb popiera czarny protest? (…) Jesli popieracie czarny protest to znaczy ze uwazacie ze zabijanie dzieci z zespolem Downa jest prawidlowe, dozwolone, mimo zaawansowanego wieku plodu, albo ze popieracie to ze taka decyzje moze podjac kazda mama nienarodzonego dziecka. Co przeszkadza zeby pojsc krok dalej i pozwolic anulowac dziecko zaraz po urodzeniu jak sie nie spodoba bo bedzie miec zespol Downa, albo nawet pozniej? Bardzo bym prosil aby redakcja wyjasnila swoje zdanie na temat co popiera w tym protescie i za czym sie opowiada”.

Użytkownicy Wykop podjęli akcję protestacyjną. Pod tagiem #kury promują ukazywanie się na głównej stronie serwisu informacji o kurach i jajkach. W ten sposób chcą ośmieszyć akcję administracji Wykopu.

Jak zauważyła redaktor Caitlin Dewey na łamach Washington Post Reddit, anglojęzyczny odpowiednik Wykop, doczekał się inicjatywy Voat. Jest to serwis jaki powstał w odpowiedzi na cenzurę Reddit pod klucz marksistowski: „radykalnych feministek i sprawiedliwości społecznej”. Brak jednak w Polsce głosów, że istnieje potrzeba utworzenia nowego, konserwatywnego portalu. Wykopowicze sugerują, że taka sytuacja się u nas nie powtórzy.

Branża technologiczna staje się przykrywką w Polsce do forsowania światopoglądu. Felieton Grzegorza Marczaka z Antyweb krytykuje pisarza fantastyki Jacka Piekarę, bo obraził kobietę słowami: „Do aborcji potrzebne jest zapłodnienie… Do zapłodnienia potrzebny jest seks… Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!”. Autor tekstu dodaje: „Chciałbym być dobrze zrozumiany. Nie chodzi mi o poglądy. Każdy ma swoje i może je wyrażać wszędzie gdzie mu się podoba. To, czy ktoś popierał wczoraj biały protest czy czarny protest to jest jego sprawa. Kiedy jednak atakujemy w ten sposób, personalnie innego człowieka, to dla mnie granica zostaje przekroczona. Niezależnie od tego czy atakowany jest „lewakiem” czy „prawakiem”. Jeśli w taki sposób będziemy prowadzić dyskusje w mediach i będą to robić ‚ludzie kultury’ to upadniemy jeszcze niżej”. W optyce szacunku do człowieka Grzegorz Marczak zwraca uwagę na formę pisania o poglądach. Podobnie, jak Wykop nie pochyla się jednak nad faktami, czym jest aborcja na rzecz kwestii pobocznych. Carol Everett, właścicielka czterech klinik aborcyjnych odpowiedzialnych za 35 tys. „zabiegów” powiedziała: „Aborcja to umiejętnie reklamowany produkt, sprzedawany przerażonym osobom znajdującym się w kryzysie”.

Polska ten „produkt” zawdzięcza rozporządzeniu III Rzeszy z 9 marca 1943. William Brennman, autor „The abortion holocaust. Today’s final solution” przytoczył zdanie Adolfa Hitlera w tej sprawie: „osobiście zastrzelę tego idiotę, który chciałby wprowadzić w życie przepisy zabraniające aborcji na wschodnich terenach okupowanych”. Szef jego kancelarii Martin Borman skomentował: „Płodność Słowian jest niepożądana. Niech używają prezerwatyw albo robią skrobanki – im więcej, tym lepiej. Oświata jest niebezpieczna”.

To właśnie brak wiedzy pozwala, aby ludzie wierzyli, że w ciele kobiety człowiek nie pojawia się w chwili zapłodnienia i by pobierali program NSDAP dla polskich kobiet.

Gruntowanie takich postaw ma swą historię. Wanda Żółcińska na łamach PC World 7 czerwca 2006 przytaczała dane, że 62% osób popiera aborcję oraz informowała przy okazji, że dwie trzecie Europejczyków akceptuje homoseksualizm. Tak samo portal magazynu komputerowego Chip wskazał jak użyć prosodomickiego filtra na Facebooku: „dzięki któremu możesz wyrazić swoje poparcie i radość z wydarzeń, jakie miały miejsce wczoraj w USA”.

Aborcja i homoseksualizm są przykładami tematów jakie pojawiają się przy okazji na serwisach i portalach technologicznych. Ukazują jak promują światopogląd lewicy obok pisania o komputerach, czy globalnej pajęczynie. Sprzeciw Wykopowiczów ukazuje, że istnieje opór wobec propagandy marksistów, bo Internauci ją przejrzeli.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

51 komentarzy

51 Komentarzy

 1. myślący

  5 października 2016 at 08:55

  Kiedy w końcu zrozumiecie, że ani polskie prawo, ani prawo żadnego innego cywilizowanego kraju na świecie (za wyjątkiem lata temu Chin) nie nakazywało nikomu aborcji. Tym samym dopuszczanie aborcji, jej legalizowanie, nie ma nic wspólnego z ograniczaniem jakichkolwiek praw do życia. Natomiast zakazy wszelkiego rodzaju są bezpośrednim wprost ograniczaniem praw. I tyle. Póki nie zrozumiecie tej prostej rzeczy, nie zrozumiecie dalej niczego i rozmowa z wami nie ma sensu. Prawo karne po prostu jest ostatnią rzeczą jaką państwo może zrobić, aby rozwiązać problem niechcianych ciąż. Niestety dla wielu fanatyków z dziurami rozpoczęcie od prawa karnego to podstawa. I dlatego jest jak jest.

  • Beza Jolanty

   13 października 2016 at 12:28

   „(…) Tym samym dopuszczanie aborcji, jej legalizowanie, nie ma nic wspólnego z ograniczaniem jakichkolwiek praw do życia.” – słowo „jakichkoklwiek” jest tutaj bardzo na wyrost. Chyba, że uznamy za pewnik, że dziecku które ma się urodzić, nie przysługują żadne prawa włącznie z prawem do życia LUB że posiadanie tych praw zależy od czyjegoś subiektywnego odczucia (chcę rodzić => dziecko ma prawa, nie chcę rodzić => dziecko nie ma prawa). Jest to oczywistość dla radykalnych zwolenników aborcji, o czym rzadko mówią wprost, żeby nie obnażyć się ze swoim cynizmem. Takie stanowisko zaprezentowała ostatnio publicznie pani Clinton.

   Z kolei dla osoby kierującej się rozumem i logiką – nawet nie wiarą, jest to czysty absurd – prawa człowieka są niezmienne i niezbywalne. Ich posiadanie i wykonywanie nie może zależeć od czyjejś decyzji. Prawo do życia jest najważniejszym prawem podstawowym i każda aborcja je narusza w odniesieniu do dziecka, które ma się urodzić. W przypadku aborcji ma miejsce nie jak błędnie twierdzisz „ograniczenie” tego prawa, tylko jego całkowite pozbawienie, w dodatku całkowicie bezbronnej osoby.

   Dlatego też tyle wysiłku propagatorzy aborcji wkładają w dehumanizację i manipulowanie, że to „embrion”, „płód”, „produkt zapłodnienia”, „zwartość macicy”, „twój brzuch”, „twoja decyzja” etc. jak gdyby zastosowanie terminu medycznego automatycznie oznaczało, że nie mamy do czynienia z człowiekiem. W języku prawników to ‚nasciturus’, co nie znaczy, że nie mamy do czynienia z CZŁOWIEKIEM, konkretnie ludzkim dzieckiem na różnych etapach rozwoju.

   Z kolei takie twierdzenie „zakazy wszelkiego rodzaju są bezpośrednim wprost ograniczaniem praw” to już naprawdę jest mocno nieprzemyślane. Np. penalizacja kradzieży jest ograniczaniem jakiegoś prawa? Niech zgadnę – powszechnego prawa do kradzieży? Penalizacja mordowania, gwałtu, znęcania się nad kimś, molestowania dzieci, czy np. penalizacja korupcji – czy tego typu zakazy również ograniczają czyjeś prawa?

   Mienimy się cywilizowanym społeczeństwem, dlatego bo mamy prawo, ogólniej mówiąc – porządek prawny, który jest i działa w tym celu, aby człowieka chronić. Prawo nie jest po to, żeby komuś zapewnić komfort bytowania. Ujmując rzecz obrazowo – człowiek ma prawo się leczyć, ale nie ma czegoś takiego jak prawo do zdrowia. Człowiek ma prawo się bogacić, ale nie ma czegoś takiego jak bezwarunkowe prawo do życia w dostatku. I nie ma czegoś takiego jak prawo do aborcji, ponieważ takie prawo wiązałoby się z zalegalizowaniem naruszenia podstawowego prawa innej osoby.

   Współczesne lewicowe dyktatury (i hiper-dyktatury typu globalnych korporacji, czy organizacji międzynarodowych), twierdzą że istnieje coś takiego jak „prawa reprodukcyjne”, ale nie potrafią ich jasno zdefiniować, a włączając do nich aborcję zawsze wchodzą w sprzeczność z podstawowymi prawami człowieka. Z jednym się zgodzę – żeby rozmawiać trzeba najpierw zrozumieć, albo przynajmniej chcieć zrozumieć rzeczy nie tyle proste, co obiektywny stan rzeczy, a nie widzieć rzeczywistość życzeniowo i hejtować osoby o poglądach pro-life.

   Swoją drogą przezabawny jest ten podział na pro-life i pro-choice. Whose choice? chciałoby się zapytać, bo przecież w trakcie aborcji najbardziej zainteresowana osoba, jest całkowicie pozbawiona możliwości wyboru. Nie jest tak, że trzeba najpierw być alive, żeby móc być pro-choice? – taki śmieszno-straszny paradoks propagandy proaborcyjnej.

 2. Maciek

  5 października 2016 at 10:43

  W ramach uzupełnienia ,to problem aborcji na świecie pewnie ma podobne korzenie ,co „najstarszy zawód świata” . W przysiędze Hipokratesa (kilka wieków p.n.e) jest stosowny fragment zabraniający przyszłym adeptom sztuki lekarskiej uczestniczenia w tym procederze . Na szerokie wody ,jawnie ten problem zaczął wypływać pewnie za sprawą https://pl.wikipedia.org/wiki/Margaret_Sanger . Zostało to podchwycone przez wodza rewolucji i „postępu” Lenina i ZSSR obowiązywały odpowiednie regulacje prawne . W sanacyjnej IIRP także było pewne przyzwolenie na takie praktyki ,więc trudno uznawać Hitlera na ziemiach polskich za prekursora .

 3. Bolecnaprzodzie

  5 października 2016 at 10:49

  „Dobrze wiedzieć, że Dorocie Wellman nie grozi aborcja!”

  wysterylizowała się po pierwszym synu?

 4. Tom

  5 października 2016 at 12:31

  Do Myslacego i podobnych „myslicieli”.
  Skoro uważasz że „prawo” ma sankcjonowac zabijanie czy „usuwanie” ciąży, to dlaczego te same argumenty nie padają w temacie posiadania broni.
  Dlaczego nikt nie manifestuje na ulicy „moja broń, moja decyzja”???
  Przecież to prawie to samo.
  Bądźcie konsekwentni!
  Co za ściema i brak poszanowania obywatela.

 5. Jene Kobrin

  29 stycznia 2017 at 05:24

  cigar e-liquid

 6. April Slemp

  29 stycznia 2017 at 05:29

  buy traffic

 7. Omer Barbalich

  29 stycznia 2017 at 05:29

  kahala management

 8. Emmett Hannah

  29 stycznia 2017 at 05:36

  sale of the century slot machine

 9. Laveta Avella

  29 stycznia 2017 at 10:08

  immobilier de luxe

 10. Cleora Simich

  19 lutego 2017 at 18:22

  titanfall hack

 11. Dong Bergin

  20 lutego 2017 at 23:01

  Memory classes Dubai

 12. Kate Radomski

  20 lutego 2017 at 23:46

  Prada Nylon singola maniglia tracolla BR4807 in Rosolare

 13. Maragret Facchine

  21 lutego 2017 at 16:08

  Turn 25$ into Millions

 14. Rebecka Gelman

  21 lutego 2017 at 16:13

  New Yorker Online Shop

 15. Tobi Kantrowitz

  22 lutego 2017 at 08:34

  Diablo 3 Power Leveling EU

 16. Neville Bartoldus

  22 lutego 2017 at 08:54

  Idol Lash

 17. Dotty Degroote

  22 lutego 2017 at 14:16

  WONDERFUL Post.thanks for share..extra wait .. …CosmosEntertainment

 18. Myron Stoessel

  22 lutego 2017 at 16:22

  I agree with your points, excellent post.TubeSync

 19. Sanora

  22 lutego 2017 at 18:23

  I really like your writing style, great information, thanks for putting up : D.EBestWebHost

 20. Osvaldo Schuchart

  23 lutego 2017 at 08:42

  Loving the information on this website , you have done outstanding job on the posts.CosmosEntertainment

 21. navy fascinators for weddings

  2 marca 2017 at 05:51

  I would like to show my appreciation for your kindness for those who need guidance on that matter. Your personal commitment to getting the solution all over came to be really invaluable and has usually allowed regular people like me to realize their objectives. Your entire important recommendations can mean a great deal to me and even more to my office colleagues. Thanks a ton; from all of us.

 22. Annetta Suominen

  14 marca 2017 at 14:33

  Can I simply say what a relief to search out somebody who truly knows what theyre talking about on the internet. You positively know methods to bring an issue to mild and make it important. Extra folks must learn this and perceive this side of the story. I cant believe youre not more standard because you positively have the gift.

 23. beige and cream fascinators

  20 marca 2017 at 14:51

  Thanks a lot for sharing this with all folks you actually realize what you are speaking approximately! Bookmarked. Kindly also seek advice from my web site =). We will have a hyperlink alternate agreement between us!

 24. content samurai blackhat

  24 marca 2017 at 12:57

  An impressive share, I just now given this onto a colleague who had previously been doing little analysis about this. Anf the husband the fact is bought me breakfast simply because I stumbled upon it for him.. smile. So permit me to reword that: Thnx for your treat! But yeah Thnkx for spending some time to debate this, I find myself strongly over it and enjoy reading more about this topic. If possible, as you become expertise, might you mind updating your site with more details? It truly is highly of great help for me. Huge thumb up because of this text!

 25. black sequin fascinator

  24 marca 2017 at 16:48

  Hello there, You’ve done a fantastic job. I will definitely digg it and personally recommend to my friends. I am confident they’ll be benefited from this website.

 26. Technology

  25 marca 2017 at 01:09

  Sorry for the substantial critique, yet I’m rather loving the new Zune, and be expecting this, as well as the quality testimonials some other These contain prepared, will guidance by yourself come to a decision if it’s the specifically alternative for your self.

 27. sandals buy online

  28 marca 2017 at 22:27

  Hi, just wished to mention, I enjoyed this site publish. It was beneficial. Keep on posting! Also check out my net weblog; ครีมหน้าขาว

 28. best shoe online store

  30 marca 2017 at 17:25

  Very good blog publish. I absolutely appreciate this website. Keep creating!

 29. travel the world sailing

  1 kwietnia 2017 at 18:56

  Involving me and my husband we’ve owned even more MP3 avid gamers about the years than I can rely, which includes Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, and many others. But, the previous few decades I have resolved down to a person line of players. Why? Due to the fact I was satisfied in direction of come across how well-designed and entertaining in the direction of seek the services of the underappreciated (and widely mocked) Zunes are.

 30. Melvina Rosecrans

  3 kwietnia 2017 at 17:01

  buy womens boots

 31. music and audio news

  11 kwietnia 2017 at 19:43

  The fresh new Zune browser is astonishingly Great, however not as favourable as the iPod’s. It operates very well, yet just isn’t as quick as Safari, and includes a clunkier interface. If yourself often program upon making use of the internet browser that is not an issue, yet if you are creating in direction of read the web alot against your PMP then the iPod’s larger sized display screen and greater browser may perhaps be necessary.

 32. you could check here

  11 kwietnia 2017 at 20:20

  I just want to tell you that I’m new to blogging and truly savored you’re web-site. Very likely I’m want to bookmark your website . You amazingly come with amazing writings. Cheers for revealing your blog.

 33. the vacation homes

  19 kwietnia 2017 at 09:29

  Palms down, Apple’s application shop wins as a result of a mile. It really is a significant determination of all types of programs vs a alternatively not happy selection of a handful for Zune. Microsoft contains programs, in particular in the realm of video games, but I am not yes I might will need in direction of bet upon the long term if this function is important in direction of on your own. The iPod is a much much better decision in that situation.

 34. sports apparel sports

  21 kwietnia 2017 at 16:51

  I’ll machines this study to Two versions of americans: current Zune householders who are contemplating an enhance, and us citizens trying in direction of choose between a Zune and an iPod. (There are other players worth thinking of out there, together with the Sony Walkman X, still I anticipate this provides yourself plenty of data in direction of create an aware selection of the Zune vs players other than the iPod line as effectively.)

 35. Alec Tulis

  22 kwietnia 2017 at 00:03

  shoes at lowest price

 36. destination tips

  22 kwietnia 2017 at 12:41

  The fresh Zune browser is surprisingly Great, nevertheless not as superior as the iPod’s. It will work well, nonetheless isn’t really as prompt as Safari, and contains a clunkier interface. If yourself at times software upon taking the world wide web browser that’s not an issue, still if you are designing toward examine the internet alot against your PMP then the iPod’s more substantial display and superior browser may well be sizeable.

 37. айфел парфюм

  23 kwietnia 2017 at 06:39

  This web site is really a walk-through for all of the info you wanted about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and you’ll definitely discover it.

 38. Palmira Longiotti

  24 kwietnia 2017 at 21:37

  shoes shopping online sale

 39. navy fascinators for weddings

  28 kwietnia 2017 at 19:29

  I’m still learning from you, while I’m trying to achieve my goals. I absolutely enjoy reading everything that is written on your blog.Keep the posts coming. I loved it!

 40. hospital system credit union

  5 maja 2017 at 17:14

  Frankly I am already impressed from this website, which you dudes try todiscuss in this website figured out the solution at the end here we go view website: https://sites.google.com/view/hospitalmanagementsoftware/home

 41. Elmira Boudoin

  8 maja 2017 at 00:37

  slotomania free coins

 42. Nona Batistich

  8 maja 2017 at 23:15

  footwear shoes

 43. http://mobsex.mobi

  9 maja 2017 at 08:43

  I truly wanted to write down a message in order to say thanks to you for these magnificent steps you are placing here. My time consuming internet lookup has at the end of the day been rewarded with really good ideas to share with my companions. I would assert that we site visitors actually are extremely lucky to exist in a remarkable community with many marvellous professionals with great principles. I feel pretty grateful to have discovered your entire web page and look forward to so many more awesome moments reading here. Thanks again for a lot of things.michael kors outlet online http://www.michaelkors-outletsonline.us.com

 44. tabletki na usunięcie ciazy

  10 maja 2017 at 02:03

  Lots of useful information here.Here is my web blog; Garcinia Cambogia Review: Can it HelpYou Lose Weight? (tysyfs.com)

 45. przywracanie cyklu

  10 maja 2017 at 03:50

  Please let me know if you’re looking for a author for your site.You have some really great articles and I feel I would be a good asset.If you ever want to take some of the load off, I’d love to write some content for your blogin exchange for a link back to mine. Please blast me an email if interested.Thank you!

 46. Hello my family member! I wish to say that this article is awesome, great written and include approximately all vital infos. I would like to see more posts like this .

 47. mp4 porn

  16 maja 2017 at 09:07

  It’s actually nearly not possible to see well-aware readers on this issue, regrettably you look like you comprehend what you’re talking about! Thank Youhttp://www.shortmyurls.com/emeryeps

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra