Z kraju

Brytyjski polityk: UE chce zniszczyć Polskę i Polaków

daniel_kawczynskiUE chce zniszczyć Polskę i Polaków. Chce, żeby Polska była krajem podległym Niemcom i Brukseli – powiedział Daniel Kawczyński, konserwatywny deputowany brytyjskiej Izby Gmin, który przebywał z wizytą w Polsce.

Skrytykował przy tym całą politykę prowadzoną przez Unię Europejską.

– Wielka Brytania w ciągu ostatnich pięciu lat stworzyła więcej miejsc pracy niż cała Unia Europejska razem wzięta, a mimo tego biurokraci w Brukseli nadal nie są zainteresowani w nauczeniu się z naszych doświadczeń o niskiej regulacji oraz niskim opodatkowaniu. Unia Europejska ma dotyk o działaniu przeciwnym do dotyku króla Minosa – czego się nie dotknie zamiast w złoto zamienia się w pył – zauważył podczas czwartkowego posiedzenia Eurorealistycznego Zespołu Parlamentarnego. – Z tego względu bardzo obawiam się powoływania przez nią unijnej armii. W ramach NATO jako partnerzy jesteśmy bardzo silni. Rosjanie rozumieją jedynie negocjacje prowadzone z pozycji siły. NATO nie jest doskonałą organizacją, jednakże przez swoje istnienie utrzymuje pokój w Europie przez ponad 50 lat – dodał.

– Tym, co mnie bardzo martwi jest to, że Niemcy i Francja mówią teraz o wspólnej europejskiej armii. To mnie przeraża o tyle, że już widzę, jak w ciągu 20-30 lat będzie się wnosić o wypchnięcie Amerykanów i stworzenie europejskich sił obronnych. Nie wydaje mi się, aby w naszym interesie było posiadanie wojsk bezpieczeństwa bez zaangażowania Amerykanów w bronienie nas przed Rosją – tłumaczył.

Przysłowiowej suchej nitki na UE nie pozostawiła poseł prof. Krystyna Pawłowicz. – UE jest skrajnie totalitarnym systemem – mówiła. – Ich podstawowym celem jest doprowadzenie do tego, by wreszcie Niemcy graniczyły z Rosją. To jest zlikwidowanie Polski, krótko mówiąc. I w prasie niemieckiej przypomina się, i w rosyjskiej oczywiście też, że Polska przeszkadza w nawiązaniu kontaktu i Niemcom i Rosji – ostrzegała. – Ja się autentycznie boję – dodała, zwracając uwagę, iż jedyny ratunek to odbudowa polskiej gospodarki i polskiej siły.

Skrytykowała też pomysły rozbrojenia Polaków. Jej zdaniem Polacy powinni mieć dostęp do broni.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

23 Komentarzy

 1. panMarek

  27 października 2016 at 22:05

  Amerykanie widzieli dwukrotnie Francę z rozłożonymi nogami (wojny światowe) i jak mówi p. Michalkiewicz Franca tego Amerykańcom nie daruje nigdy.
  Sprzedadzą nas kurwy niemcom, przy pierwszej okazji.
  Co do poseł prof. Krystyna Pawłowicz to skoro „Skrytykowała też pomysły rozbrojenia Polaków. Jej zdaniem Polacy powinni mieć dostęp do broni.” to czemu jej Polakom nie zapewnią. Rządzą już rok. Ustawa – to w tym przypadku – jedno zdanie. Fałszywa baba, jak drewniane pięć złotych.

  • Przecław

   27 października 2016 at 22:18

   Coś ci się pomyliło panie Marku, Krystyna Pawłowicz jest tylko posłanką, nie rządzi w imieniu PiS, z rządami PiS nie ma praktycznie nic wspólnego. Ludzi takich zaletach i odwadze jak pani Pawłowicz powinniśmy nosić na rękach.

   • LSED

    28 października 2016 at 02:34

    @Przecław – Radzę się wstrzymać z pisaniem takich „śmiesznych” komentarzy wszak do 1 kwietnia jeszcze parę miesięcy…

   • Adamsky

    28 października 2016 at 17:02

    Akurat co do pani Pawłowicz to jest absolutna racja. Super babka! Nie wiem co ona robi w PiSie, może wykalkulowała, że lepiej tam być niż nie być i robić swoje. KAŻDY kto jest opluwany przez „media (do niedawna) głównego nurtu” jak Pani Pawłowicz, o.Rydzyk czy Macierewicz musi z zasady być dla nich człowiekiem niebezpiecznym, a co za tym idzie dla Polski dobrym! Te całe TVMy są jak żyroskopy, idealnie pokazują kogo należy w PL wspierać, ogólnie kto jest kim (oczywiście na zasadzie przeciwieństwa :). Coś niestety ostatnie chwalą Prezydenta Dudę, obym się mylił, ale boję się, że jeden pałac już stracony…

    • Czarodziej z Żoliborza

     28 października 2016 at 18:07

     o.Rydzyk już nie jest opluwany bo nie jest ŻADNYM zagrożeniem w tej chwili dla nikogo ,oprócz swoich wyznawców byś może.Wystarczy prześledzić tematy i gości „Rozmów niedokończonych” od roku mniej więcej.Od razu widać ,że wraz z PISSem problemów w Polsce nie ma ,no może trochę -jakieś tam lokalne i inne ,drobne.Rydzyk na starość zajął się pielęgnowaniem biznesu jak każdy biznesmen obracający milionami i nie chce kłopotów.Złośliwi nazywają to zdradą i sqy…stwem ale to nieprawda i wkładanie kija w szprychy.Co do Macierewicza to szkoda każdego słowa -największym zagrożeniem jest dla samego siebie i Polaków w imieniu których podgryza i sika na nogawkę Rosji i wszystkim tym ,których tam mu akurat w rozdzielniku wskażą.

   • henry

    30 października 2016 at 13:02

    Ta torba powinna byc odizolowana od spoleczenstwa !!!

    • zin

     1 listopada 2016 at 14:41

     Zino
     Pieprzysz glupoty

  • Faszysta

   29 października 2016 at 12:46

   @panMarek Bez Francji nie bylo by zadnych USA. Tego USA Francji nigdy nie wybaczy.

  • gosc12

   2 listopada 2016 at 08:11

   Człowieku,ty myslisz,że to takie proste? Polacy i broń.trochę brzmi groźnie,do posiadania broni TRZEBA DOROSNĄĆ!!jestem za,ale….

 2. Maciej Mystkowski

  27 października 2016 at 22:10

  Przecież PiS wyklucza wyjście Polski z UE, poparł umowę o wolnym handlu z Kanadą,podwyższa podatki,a pani Pawłowicz nie głosowała przeciw ostatniej uchwale o solidarności z Ukrainą,po co więc jakiekolwiek rzekome inicjatywy i/lub ,,troska” o Polaków i Polskę…. Prawda jest taka,że to za waszych rządów pani profesor,stracimy resztki niepodległości, a przed rozpaczliwym buntem Polaków, którzy widzą i rozumieją co im gotujecie, ma was chronić ściągnięta tu armia USA i ustawa 1066, bo bajki o wrogiej Rosji i flankach NATO wyśmiewają już dosłownie wszyscy!!! Proszę już nie bawić się w pozory, maska skrywająca prawdziwą twarz PiS-u definitywnie opadła!!!

 3. wars

  28 października 2016 at 06:49

  Oczywista, oczywistość padła z ust deputowanego i posłanki – jednak nasz „patriota i polityczny geniusz” oraz jego pomazańcy starają się tego nie dostrzegać – dokładnie tak jak ostentacyjnie proniemieccy zdrajcy…

 4. Thomx

  28 października 2016 at 10:48

  Historycznie patrząc Anglia od zawsze prowokuje niepokoje w Europie. To jest kolejna prowokacja, co nie znaczy, że nie mają racji. Anglikom nie zaufałbym nigdy.

 5. Prawy z Yorku

  28 października 2016 at 11:43

  Jak już to król Midas-ten był od złota. Minos to zupełnie inna historia.

  • Polak

   28 października 2016 at 12:42

   Taka oczywistość, a widać jak ludzie nie reagują w czytanym tekscie o czym innym.
   Oczywisty błąd a się nie reaguje. Po kilkakrotnym systematycznym umieszczeniu takiego błędu zaszczepi się ludziom że to Minos i Midas na początku (prawda jest względna) aby po pewnym czasie przejść na Minosa jako prawdę.
   To typowy przykład na działanie propagandy na podświadomość.
   Oczywiście tutaj była to zwykła pomyłka ale dobrze ilustrująca mechanizm fałszowania pojęć poprzez medialne służby na usługach właścicieli.

  • lurdi

   31 października 2016 at 11:22

   Prawy z Yotku może spójrz do Wikipedii i nie pisz o tym czego się nie nauczyłeś.

 6. Czarodziej z Żoliborza

  28 października 2016 at 14:32

  Polacy sami się niszczą wybierając dwa razy Kwaśniewskiego,Platformę i teraz PISS – antynarodową szajkę ,która oddaje w coraz większą niewolę zadłużenia naród ,fundując mu rozmaite „plusy” ku uciesze durniów w stylu wpolityce.pl i innych Srakiewiczów.

  • zbyszek

   30 października 2016 at 11:14

   powiedz mi tylko tyle kogo ty wybral bys a wszystko bede wiedzial o Tobie

  • henry

   30 października 2016 at 13:06

   Czarodziej zaglosuje na Ciebie .Startuj..

 7. Adam

  28 października 2016 at 16:22

 8. klioes vel pislamista

  29 października 2016 at 19:03

  Rozterka Rzecznika

  Wprost na biurko Praw Ludzkich Rzecznika,
  Światła skarga trafiła wzburzona.
  Skandal: „Dyskryminacja wynika!” –
  Pisze MNIEJSZOŚĆ. Czy rację ma ona?
  Skargę rzecznik rozsądzić ma.
  Ma rozsądzić… w rozterce trwa.

  Oj nie było to łatwe, nie było,
  Tę rzecznika uzyskać posadę!
  W jego Biurze jest ciepło i miło…
  Czemu rzecznik ma wchodzić z kimś w zwadę?
  Czemu wrogiem ma stać się kler?
  A gdy władzy się zmieni ster?!…

  Wujka rzecznik ma, który pociotkiem
  Jest biskupa. Z przeciwnej zaś strony
  Zyskał Urząd!… (Na pana, co z kotkiem
  Mieszka, liczyć nie może strapiony…)
  Co więc robić?… Tę skargę już
  Sześć miesięcy pokrywa kurz!

  Mniejsza o to, że mu opieszałość
  Ktoś zarzuci. Bo skarga takowa
  Też doń trafi… A „przez kadr niedbałość”
  On tę skargę pod biurko swe schowa.
  Mniejsza o to, że traci szmal
  Na ekspertów… Nie szmalu żal!!!

  Ekspertyzy kolejne zamawia,
  Bo ma rzecznik już swe doświadczenie.
  Budżet Biura problemu nie sprawia…
  (Złe limitu jest nieprzekroczenie!)
  Mniejsza! Ale znajomym, jak
  Spojrzeć w oczy, gdy stwierdzi tak:

  „Skarga słuszna jest.” Z drugiej zaś strony
  Partia, która rzecznika wyniosła,
  Plan postępu już ma ustalony
  I nie będzie litości dla osła,
  Co hamuje postępu bieg!
  Cierpi rzecznik, nieszczęsny człek…

  Gdy tak cierpi, rozważ Czytelniku,
  Jak wygodną, spokojną masz pracę!
  Korwińskiego unikaj wybryku,
  Pytań: „Po co na rzecznika tracę?!”
  Lecz go wspomóż!… Ma iść na targ?
  Biuru jego nie poskąp skarg!

 9. Stefan

  31 października 2016 at 15:01

  Zgadzam się z panemMarkiem. Durna baba z tej Pawłowicz jednak jest, mimo że pono profersorka. Dlaczego PiS nie zapewnił do tej pory dostępu do broni? Zapewne nigdy tego nie zrobi. Druga rzecz świadcząca o miernym pomyślunku „żrącej na obradach” jest zdanie: „Skrytykowała też pomysły rozbrojenia Polaków”. Żeby kogoś rozbroić, droga pani Pawłowicz, ten ktoś musi być najpierw uzbrojony. Nie przypominam sobie, żeby miał pod łóżkiem mausera. Przepraszam za ostre słowa pod adresem tej pani, ale dla mnie każdy z PiS, kto uwalił projekt „Stop Aborcji”, a zwłaszcza głupio tłumaczył ten haniebny postępek nie zasługuje na nic lepszego.
  Pozdrawiam.

 10. jorek

  2 listopada 2016 at 01:58

  no coz ten brytyjski polityk jak go nazywacie to zwykla kurwa i pedal w dodatku ale to szczegol ma w dupie molestowanie sexualne sprawa z jedenej rzadowej instytucij ten huj nic nie zrobil w tej spawie zwykla kurwa i do piachu z ta pedalska menda

 11. KelChalkhic

  26 czerwca 2017 at 06:42

  Difference Entre Viagra Et Levitra Best Cialis Online Diabetes Meds Online No Script

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra