Z kraju

Brytyjski polityk: UE chce zniszczyć Polskę i Polaków

daniel_kawczynskiUE chce zniszczyć Polskę i Polaków. Chce, żeby Polska była krajem podległym Niemcom i Brukseli – powiedział Daniel Kawczyński, konserwatywny deputowany brytyjskiej Izby Gmin, który przebywał z wizytą w Polsce.

Skrytykował przy tym całą politykę prowadzoną przez Unię Europejską.

– Wielka Brytania w ciągu ostatnich pięciu lat stworzyła więcej miejsc pracy niż cała Unia Europejska razem wzięta, a mimo tego biurokraci w Brukseli nadal nie są zainteresowani w nauczeniu się z naszych doświadczeń o niskiej regulacji oraz niskim opodatkowaniu. Unia Europejska ma dotyk o działaniu przeciwnym do dotyku króla Minosa – czego się nie dotknie zamiast w złoto zamienia się w pył – zauważył podczas czwartkowego posiedzenia Eurorealistycznego Zespołu Parlamentarnego. – Z tego względu bardzo obawiam się powoływania przez nią unijnej armii. W ramach NATO jako partnerzy jesteśmy bardzo silni. Rosjanie rozumieją jedynie negocjacje prowadzone z pozycji siły. NATO nie jest doskonałą organizacją, jednakże przez swoje istnienie utrzymuje pokój w Europie przez ponad 50 lat – dodał.

– Tym, co mnie bardzo martwi jest to, że Niemcy i Francja mówią teraz o wspólnej europejskiej armii. To mnie przeraża o tyle, że już widzę, jak w ciągu 20-30 lat będzie się wnosić o wypchnięcie Amerykanów i stworzenie europejskich sił obronnych. Nie wydaje mi się, aby w naszym interesie było posiadanie wojsk bezpieczeństwa bez zaangażowania Amerykanów w bronienie nas przed Rosją – tłumaczył.

Przysłowiowej suchej nitki na UE nie pozostawiła poseł prof. Krystyna Pawłowicz. – UE jest skrajnie totalitarnym systemem – mówiła. – Ich podstawowym celem jest doprowadzenie do tego, by wreszcie Niemcy graniczyły z Rosją. To jest zlikwidowanie Polski, krótko mówiąc. I w prasie niemieckiej przypomina się, i w rosyjskiej oczywiście też, że Polska przeszkadza w nawiązaniu kontaktu i Niemcom i Rosji – ostrzegała. – Ja się autentycznie boję – dodała, zwracając uwagę, iż jedyny ratunek to odbudowa polskiej gospodarki i polskiej siły.

Skrytykowała też pomysły rozbrojenia Polaków. Jej zdaniem Polacy powinni mieć dostęp do broni.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

51 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra