Z kraju

Sejm odrzucił poprawki przewidujące wzrost kwoty wolnej od podatku

prawy.pl_images_nowe_stories_ekonomia_podatki-pit-fotoliaPodczas głosowania nad poprawkami do sprawozdania Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Sejm zdecydowaną większością głosów odrzucił wszystkie poprawki przewidujące wzrost kwoty wolnej od podatku, również te uwzględnione we wniosku mniejszości, które przewidywały podwyższenie jej do poziomu minimum egzystencji czyli do 6500 złotych.

Pierwsza poprawka została odrzucona 219 głosami, natomiast wniosek mniejszości – 222.

Zanim doszło do głosowania poseł Kukiz’15 Jakub Kulesza, niejako uprzedzając fakty, zaapelował do wszystkich obywateli, aby w reakcji na próbę ominięcia przez rząd wyroku Trybunału Konstytucyjnego podatnicy ominęli wspomnianą ustawę. – Proponuję, aby po złożeniu deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego zwrócili się państwo, opierając się na orzeczeniu TK, o zwrot nadpłaty podatku dochodowego – zachęcał. Dodał, że US z pewnością się z tym nie zgodzi i sprawa trafi do Naczelnego Sądu Administracyjnego i jeżeli sędziowie będą przychylni, uda się odzyskać należne obywatelom pieniądze. – Gorąco apeluję, aby ominąć tę ustawę i dochodzić swoich praw w sądzie – zaznaczył.

Całość ustawy, bez wyżej wymienionych poprawek, została przyjęta 227 głosami.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. Tomek

  15 listopada 2016 at 21:16

  To jest kolejny przykład kpiny PiS z państwa. No, ale co im zrobią, tym bardziej, że Trybunał sparaliżowany. Ilu Polaków wystąpi z takim wnioskiem o nadpłatę? A nawet, jak wystąpi, to pieniądze otrzyma, jak pan Kulesza wskazuje, dopiero po wyroku NSA – czyli, 3-4 lata. To już nie ten rząd odda, więc co się PiS będzie martwił.

 2. George

  16 listopada 2016 at 10:34

  Parafrazując Gogola można by powiedzieć, że jedna jest tylko w Polsce porządna partia, PiS, ale i ona to świnie. Czegóż zresztą wymagać od socjalistów, nawet tych o rycie pobożnym? Paradygmatem partii socjalistycznych jest przychylanie ludziom nieba za pieniądze, które wcześniej trzeba im zabrać i PiS dokładnie to realizuje. Fundamentem zaś na którym partia socjalistyczna buduje swoją siłę jest etatyzm, rozbuchana biurokracja i skomplikowane prawo. Wszystko się zgadza.

 3. Adamsky

  16 listopada 2016 at 12:52

  To jest jedna i ta sama chadziarska mafia co ich pożal się boże poprzednicy, dlatego te wszystkie panie o dwóch nazwiskach znane z „reprywatyzacyji” w stolicy jeszcze nie siedzą! Talmud zabrania im karania „swoich”, natomiast gojów należy łupić i to właśnie robią. Kiedyś naiwnie myślałem, że przyjdzie PiS i pełownie powsadza do więzień, oj jaki byłem naiwny…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra