Z kraju

Sejm odrzucił poprawki przewidujące wzrost kwoty wolnej od podatku

prawy.pl_images_nowe_stories_ekonomia_podatki-pit-fotoliaPodczas głosowania nad poprawkami do sprawozdania Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Sejm zdecydowaną większością głosów odrzucił wszystkie poprawki przewidujące wzrost kwoty wolnej od podatku, również te uwzględnione we wniosku mniejszości, które przewidywały podwyższenie jej do poziomu minimum egzystencji czyli do 6500 złotych.

Pierwsza poprawka została odrzucona 219 głosami, natomiast wniosek mniejszości – 222.

Zanim doszło do głosowania poseł Kukiz’15 Jakub Kulesza, niejako uprzedzając fakty, zaapelował do wszystkich obywateli, aby w reakcji na próbę ominięcia przez rząd wyroku Trybunału Konstytucyjnego podatnicy ominęli wspomnianą ustawę. – Proponuję, aby po złożeniu deklaracji podatkowej do Urzędu Skarbowego zwrócili się państwo, opierając się na orzeczeniu TK, o zwrot nadpłaty podatku dochodowego – zachęcał. Dodał, że US z pewnością się z tym nie zgodzi i sprawa trafi do Naczelnego Sądu Administracyjnego i jeżeli sędziowie będą przychylni, uda się odzyskać należne obywatelom pieniądze. – Gorąco apeluję, aby ominąć tę ustawę i dochodzić swoich praw w sądzie – zaznaczył.

Całość ustawy, bez wyżej wymienionych poprawek, została przyjęta 227 głosami.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra