Z kraju

Jezus Chrystus ogłoszony Królem, ale nie Polski

prawy.pl_images_nowe_stories_wiara_chrystus-intronizacjaTo jest niestety tylko akt osobistego oddania się temu Królowaniu, a nie o charakterze publicznym, więc może być traktowany wyłącznie jako maleńki krok we właściwym kierunku – stwierdził prof. Jacek Bartyzel, odnosząc się do sobotnich uroczystości w krakowskich Łagiewnikach. I trudno odmówić mu racji. Wprawdzie w uroczystość Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana zgromadziła,oprócz licznych rzesz wiernych, także władze państwowe, jednakże w treści przyjętego dokumentu nie znalazł się zapis o Jezusie Chrystusie Królu Polski.

Jezus ma zatem królować jedynie w sercach Polaków, jakby cała pozostała przestrzeń została po prostu pozostawiona złemu. A przecież istotą Ślubów Jasnogórskich króla Jana Kazimierza było oddanie Maryi całej Polski we władanie, nie zaś ograniczenie się do grupy wiernych.

Zresztą kraj nie został przez władze publiczne przygotowany do oddania go Jezusowi. Utrzymano zbrodniczy kompromis aborcyjny, a w Konstytucji nadal wpisany jest zrównoważony rozwój, który niesie ze sobą deprawację dzieci, seksualizację oraz mordowanie nienarodzonych. Co ciekawe, dwóch zagorzałych orędowników wspomnianego zrównoważonego rozwoju, prezydent Andrzej Duda oraz prof. Jan Szyszko, stało w pierwszych rzędach przy odczytywaniu Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Czy przyjęcie tego aktu sprawi, iż odejdą od ideologii zrównoważonego rozwoju? Czy też może ich obecność na uroczystości miała jedynie charakter taktyczny i polityczny? Zresztą politycy Prawa i Sprawiedliwości nie raz udowodnili, że lubują się w szlifowaniu kardynalskich korytarzy, powoływaniu na katolickie wartości, co w zasadzie nijak się przekłada na podejmowane przez nich decyzje polityczne, rzutujące bezpośrednio na życie społeczne. Trzeba mieć naprawdę ogromny tupet, żeby uczestniczyć w uroczystości intronizacji, nie wyrzekając się zła, przy którym się uparcie trwa.

A przecież, jeżeli owa uroczystość intronizacji ma mieć znaczenie, chociaż jedynie w sercach, a nie w przestrzeni publicznej, to niezbędne jest właściwe przygotowanie się do niej, wyrzeczenie grzechu, szczere postanowienie poprawy i stan Łaski Uświęcającej. Naród nie został odpowiednio przygotowany do tego aktu przez kościelną hierarchę, jednakże politycy nie uczynili kompletnie nic, aby ich obecność budowała wspólnotę nie zaś gorszyła – projekt o zakazie aborcji wylądował w koszu, natomiast cały rząd narzuca sprzeczny z prawem naturalnym, o wierze nie wspomniawszy, konstrukt, elementem którego jest właśnie zabijanie nienarodzonych dzieci.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

56 komentarzy

56 Komentarzy

 1. Soroka

  19 listopada 2016 at 15:44

  „Jezus ma zatem królować jedynie w sercach Polaków,”
  Obłuda pod niebo śmierdząca!!! w
  Jeżeli coś króluje w ludzkim sercu, to człowiek tym żyje! Jeżeli człowiek nie żyje królestwem Chrystusa, to go w sercu nie ma!
  Panie Jezu Chryste! Jak długo jeszcze będziesz znosił stojących na czele Twojej Owczarni tych obłudników? Panie Jezu Chryste! Uwolnij nas od nich, a daj nam dobrych pasterzy, takich na Twoje podobieństwo. Prosimy Cię Panie.

  • wars

   19 listopada 2016 at 16:16

   Szmondaku brzytwą chrzczony nie wycieraj sobie brudnej gęby Chrystusem.

  • panMarek

   20 listopada 2016 at 15:45

   „To jest tylko akt osobistego oddania się temu Królowaniu, a nie o charakterze publicznym”
   … i dlatego w Łagiewnikach nie było żony prezydenta i jego teścia?

   • incaensus

    20 listopada 2016 at 20:59

    Akt zawiera odniesienie do Polski i władz.. Cyt.:„Uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie”.

 2. Tomek

  19 listopada 2016 at 16:30

  Prawdy nie da się przegłosować,zadekretować.Ani stłamsić.Wszyscy którzy chcą wiedzieć jaka ona jest, wiedzą.Panie Jezu Chryste przyjdź – czem prędzej- ze sprawiedliwym sądem nad nami.

  • wars

   19 listopada 2016 at 17:39

   Uważaj z życzeniami, bo mogą się spełnić… i płacz będzie i zgrzytanie zębów 😉

 3. MJE

  19 listopada 2016 at 17:14

  Czegoś tu nie rozumiem. Akt oddania zawiera wyraźne odniesienie do Polski.

  • MJE

   19 listopada 2016 at 17:16

   Konkretny fragment tekstu :„Uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie”.

 4. Tomasz

  19 listopada 2016 at 17:31

  To co to właściwie było ? Czy inny fundamentalista? Skoro co do literki musi być napisanie. To gdzie był ,jak była kampania wyborcza. Mógł sam coś zrobić. To jest wŁaśnie Plska. Krytykować ,wszelkie próby podniesienia kraju wdeptać w ziemię, ośmieszyć itd.
  Portal „prawy.pl” zaczyna przypominać powoli Zakamuflowany KOD,czy 5 kolumna. Żeby robić we własne gniazdo?

  • Paweł

   19 listopada 2016 at 17:43

   V kolumną jest PiS.

  • panda

   20 listopada 2016 at 16:51

   Na tym portalu niejkaka Wiejak zawsze wali w rząd, PiS i kościół. To ani chybi zielony ludzik zza wschodniej granicy. Zawsze rozpoznaję jej teksty bez patrzenia wczesniej kto jest autorem. Pierwsza manipulantka, gdyby miała bardziej myślących czytelników, to by nie miała co robić, bo by ją zmyli, ale ludziska nie włączają myślenia, tylko popierają, takie prawicowe lemingi.

   • Paweł

    22 listopada 2016 at 12:13

    Napisał to gość, który ufa PiS i zdradzieckim purpuratom. Śmiechu warte.

  • Tomasz

   24 listopada 2016 at 20:42

   Tomasz zmień nic.Jesteś na pewno wrogiem Tradycji Katolickiej skoro Tradycjonalistów nazywasz fundametalistami.

 5. Maria

  19 listopada 2016 at 18:07

  Piękna uroczystość, Aktu Jubileuszowego na zakończenie Roku Miłosierdzia, uznaliśmy Jezusa Chrystusa za naszego Pana, to bardzo dużo, i to wszystko. Na uroczystości był obecny Prezydent A.D, tak jak tysiące innych wiernych wziął udział w uroczystościach, i tylko tyle. Biskupi uznali Jezusa za swego Pana, a naród obecny na uroczystości, i nie tylko, za swego Króla, za Króla Polski. Coś tu nie hula.
  Ale czy to była Intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski, z pełnością nie.
  Jak się wydaje, to Prezydent Polski AD powinien odczytać Akt Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski, „swój” Akt, czytaj Akt narodu Polskiego, i w imieniu narodu Polskiego, klęcząc przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Czy to dużo, nie, z pewnością nie.
  Biskupi powinni stanowić drugi plan tej uroczystości, jako pasterze narodu Polskiego, razem z wiernymi. Po odczytaniu Aktu Intronizacji, po zawierzeniu Polski Jezusowi Chrystusowi Królowi Polski powinna się odbyć dziękczynna uroczysta Msza Św., w której uczestniczeń powinien Pan AD, Prezydent Polski.
  Jak się dało zauważyć, to biskupi odprawili swój Akt Jubileuszowy, i po zakończeniu Mszy Św. tłumnie przeszli koło Pana Prezydenta, traktując Go, jak pozostałych wiernych (…) Smutne.
  Czyżby powtórka z błędu kardynała Hlonda?
  Z Panem Bogiem

  • Marek

   20 listopada 2016 at 13:52

   Mario
   Po uroczystości, podobnie jak Ty, miałem szereg wątpliwości. Nie sposób odmówić Ci racji. Może nie jetem tak „dlekowzroczny” jak nasz Episkopat? Zyczyłbym sobie tego. Podobnie się czuję. Jednak staram się o ufość. Ufność, plan Bożego zbawienia. Pozrawiam.

 6. kindys

  19 listopada 2016 at 18:13

  Kaczyński musiał by abdykować , a on tego nie zrobi, nie uznaje żadnego zwierzchnictwa

  • incaensus

   20 listopada 2016 at 21:04

   Wyjątek stanowi wyjątek, to właśnie Kaczyński w głosowaniu był za pełną ochroną życia POCZĘTĘGO, a Duda jak większość posłów PiS przeciw!

 7. zioom

  19 listopada 2016 at 18:29

  Bez sensu jest intronizacja skoro nie ma Królestwa. Trzeba restutować Królestwo.

 8. Zuza

  19 listopada 2016 at 19:44

  Cytuję, biskupi w piśmie wyjaśnili, że „nie trzeba Chrystusa intronizować w znaczeniu wynoszenia Go na tron i nadawania Mu władzy ani też ogłaszać Go Królem. On przecież jest Królem królów i Panem panów na wieki”
  A Matka Boska, jest Matką wszystkich ludzi, bowiem to Jezus Chrystus na krzyżu nam to powiedział zwracając się do swego ucznia Jana, i do Maryi. A pomimo to, życzeniem Matki Boskiej przekazanej o. Mancinelli było, aby koronować Ją, na Królową Polski. Co też uczynił król Jan Kazimierz w znanej nam ówczesnej sytuacji Polski.
  I nikogo to już nie dziwi, i żaden biskup tego faktu nie kwestionuje, Matka Boska jest Królową Polski.
  Tylko biskupi z Jezusem Chrystusem mają problem.
  No cóż, faryzeusze również mieli problem z Jezusem Chrystusem.
  I tak, polscy biskupi mówią Jezusowi Chrystusowi kim On jest, jakby On sam o tym nie wiedział, a co więcej, odmawiają Mu tego, czego On sam pragnie od narodu polskiego mówiąc ustami S.B. Rozalii Celakówny i życząc sobie, aby Intronizować Go na Króla Polski, bo sobie ten naród umiłował, i uzasadnił swoje umiłowanie.
  Stańmy w prawdzie, i w zgodzie z Umiłowanym Jezusem Chrystusem, polski naród tego pragnie, pragnie Jezusa Chrystusa mieć za Króla Polski.
  Króluj nam Chryste.

 9. Adam

  19 listopada 2016 at 20:22

  Tomasz puknij się mocno w głowę.

 10. Celka

  19 listopada 2016 at 21:36

  Tak na marginesie, ostatnio Ojciec Dyrektor w Radio Maryja napomina wiernych o szacunku i odpowiednim zachowaniu w Sanktuarium. I słusznie. Oglądając dzisiejszą transmisję uroczystej Mszy Św., widzę, że podczas „Wierzę w Boga Ojca”, biskup celebrans złożył swoje ręce na brzuchu, inni biskupi spletli palce we „wianuszek”, a niektórzy uroczyście, jak przy pierwszej Komunii. Ojcze Dyrektorze, może jakieś rozmowy niedokończone w tym temacie, widzę, że mamy lekcję do odrobienia, abyśmy oglądając „replay” nie musieli się wstydzić. Z Panem Bogiem.

  • Adam

   19 listopada 2016 at 22:08

   O jakby jeszcze wejrzeć w dusze ! Ew. Jana 2:25 , Ew. Marka 4:22 , Ew. Łukasza 8:17 , Ew. Łukasza 12:2 .
   Cóż to że niejeden modli się ,,pobożnie” pod figurą a……..

 11. Kwal

  19 listopada 2016 at 23:34

  Nie można ogłosić Chrystusa Królem Polski bo żydostwo nie wydało takiego polecenia bp. Gądeckiemu, czołowemu judaiście w Polsce…nie jest to po linii judaizmu.

  • Jan

   20 listopada 2016 at 02:14

   Chrystus, to też Żyd, wyjątkowo tępy debilu

   • Tomek

    20 listopada 2016 at 02:16

    Jan, nie możemy wymagać od idiotów myślenia. Niestety.

   • Młoda

    20 listopada 2016 at 15:10

    Nie ma na to dowodu, że Jezus był Żydem, gdyż nie mówił po hebrajsku tylko po aramejsku, a po aramejsku mówią mieszkańcy Syrii, gdzie toczy się wojna. Jeśli był Żydem to dlaczego Go zabili?Zabili swojego?

   • rick

    20 listopada 2016 at 17:02

    Kwal ma rację.
    W dzisiejszym rozumieniu Pan Jezus nie jest żydem. Słowo ” żyd” oznacza dzisiaj nienawidzić Krzyża.
    Żaden żyd, który przyjmuje religię katolicką za swoją nie może stać się obywatelem Izraela.
    Żydzi czasów Chrystusa ogłosili, że tylko ten jest Żydem kto jest w Synagodze (szatana).Ten kto idzie za Chrystusem nie ma wstępu do Synagogi i przestaje być Żydem.

   • Kwal

    22 listopada 2016 at 00:20

    Musiałem wyjechać w dniu dodania komentarza przez „Jana” bo zaraz bym odpisał. Czynię to teraz. Otóż „Janie” wyjaśniam: Chrystus nie był żadnym Żydem, był Judejczykiem. W czasach jemu współczesnych nie było żadnego Izraela. Istniała Judea i Samaria. Chrystus urodził się w Judei stąd „Judejczyk”…Nie będę Ci durniu robił wykładu bo szkoda moich słów. Musisz posłuchać mądrych ludzi a nie durniów bo słuchanie tych drugich Ci strasznie zaszkodziło. Idź cymbale na wykład ks. Kneblewskiego, ks. Guza, ks. Chrostowskiego, red. Michalkiewicza, prof. Wolniewicza i wielu innych NIEUKU. Ten „Tomek” co to się wpisał pod Tobą to też taki „Szpagatowy Inteligent”…

   • Paweł

    22 listopada 2016 at 12:34

    Chrystus nie był żydem wyjątkowo tępy kretynie. Maryja również nie była żydówką. Znajdź mi na to choćby jeden dowód. Bardziej prawdopodobne jest, że byli rasy aryjskiej. Widzę, że durny Tomuś ci wtóruje, ale to typowe dla idiotów.

 12. Soplica

  19 listopada 2016 at 23:43

  Tylu biskupów prężyło się przy ołtarzu a żaden nie wpadł na pomysł przygotować naród do dzisiejszych uroczystości. Jeżeli proces R. Celakówny zakończył sie na szczeblu diecezjalnym to równa się to prawdziwym objawieniom mistyczki. A słowa Jezusa Chrystusa są jednoznaczne. Co dziś mieliśmy?

 13. mark.k.

  20 listopada 2016 at 01:58

  a ten prawy idzie do lewego!ani tu polski ani rodziny ani tradycji.

  • panda

   20 listopada 2016 at 17:01

   Podobne opinie wyrażałam tu już kilka miesięcy temu. Poza tym jakiś ciasny, zaściankowy jest ten prawy, temat nr 1 to rzeż wołyńska ważniejsza niż wszystko na świecie i poprzez ten pryzmat wszystko oceniane.

 14. Paweł

  20 listopada 2016 at 12:45

  Jezus ani Bóg (kim lub czymkolwiek by oni byli) nie są nacjonalistami…nacjonalistami są ludzie ze swoimi zapędami imperialnymi. To ludzie nie potrafią się dogadać którzy z reguły węszą jedynie zysku dla siebie w oderwaniu od wszystkich innych. To ludzie poprzez stworzone bariery czy to kulturalne czy to językowe, religijne nie potrafią się dogadać. To człowiek w całej swojej historii wprowadzał największe akty barbarzyństwa, mordując w najbardziej nie wyobrażalny sposób i to w imię religii, czy to patriotyzmu narodowego czy na tle różnic rasowych…Boga kimkolwiek by on był nie widzę w żadnych z tych działań a więc i nazywanie Boga czy to Jezusa Królem Polski, odnoszących się do kwestii czysto narodowościowych czy to nawet rasowych, uważam za działanie zupełnie nie na miejscu…

 15. wars

  20 listopada 2016 at 14:48

  Jak słusznie zauważyła autorka „kraj nie został przez władze publiczne przygotowany do oddania go Jezusowi” – abstrahując od sensu intronizacji chciałbym zauważyć, że równolegle z wypychaniem Chrystusa z przestrzeni publicznej kraj jest przygotowywany na kult Lecha Kaczyńskiego. Jak donosi z radością interia, gdy władze kościelne przygotowywały się do intronizacji władze polityczne z Kaczyńskim na czele świętowały przypadającą w piątek 14-tą (okrągłą) rocznicę zaprzysiężenia Lecha Kaczyńskiego na prezydenta stolicy. Wieńce pod tablicą na pl. Bankowym złożyli przedstawiciele władz państwowych i samorządowych. W uroczystości wziął udział prezes PiS Jarosław Kaczyński, a także marszałek i wicemarszałkowie Sejmu oraz ministrowie.

  Czy Lech Kaczyński zostanie ogłoszony świętym, nie wiem, ale jestem trochę zawiedziony, że przy okazji ekshumacji nie pobrano „relikwii” np. palca wskazującego…właściwy kierunek polityki zagranicznej, ale może to jeszcze nie ten etap 😉

 16. Młoda

  20 listopada 2016 at 15:01

  Dla mnie Jezus Chrystusa od dawna jest Królem i Panem, jest Królem mojego życia, Królem mojego serca i Jemu oddałam siebie z duszą i ciałem poprzez codzienna modlitwa i w uczestniczenie w Eucharystii nie tylko niedzielnej oraz odprawiam od dzieciństwa 9 pierwszych piątków miesiąca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oddałam swoje życie Panu Jezusowi i staram się żyć jak przykładna katoliczka choć oczywiście nikt nie jest idealny, ale Pan Jezus mi w tym pomaga, Ona pomaga mi wyjść z moich upadków i pokonywać moje słabości, On pomaga mi dźwigać mój krzyż i wszystkim, którzy chcą zawierzyć siebie, swoje życie, swoich bliskich Panu Jezusowi polecam rozpoczęcie praktykowania 9 pierwszych piątków miesiąca: spowiedź święta co miesiąc, komunia święta i msza święta w intencji wynagrodzenia za wszelkie zniewagi, bluźnierstwa dokonane przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i można też dołączyć swoją codzienną modlitwę w intencji Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski.Może ten sobotni Akt nie był pełny, ale najważniejsze, że był szkoda tylko, że nie do końca wypełniła się prośba Pana Jezusa wyrażona w orędziach do S.B. Rozalii Celakówny o Akcie Intronizacji Pana Jezusa na Króla Polski.Czas pokaże czy Nasz Pan i Zbawiciel przyjął ten akt.

 17. stan

  20 listopada 2016 at 15:04

  Nakrycie głowy Chrystusa składa się z dwóch diademów/koron, zamiast trzech. Jest to błąd, gdyż nie wyraża potrójnej władzy Chrystusa. Tym samym, Chrystus pozbawiony jest na tym obrazku jednej z władz. Jaka więc korona, taka intronizacja.

  • incaensus

   20 listopada 2016 at 20:57

   Akt intronizacyjny odbył się nie przed malowidłem czy figurą, lecz przed Żywym Chrystusem!

 18. incaensus

  20 listopada 2016 at 20:51

  Cyt.: „Trzeba mieć naprawdę ogromny tupet, żeby uczestniczyć w uroczystości intronizacji, nie wyrzekając się zła, przy którym się uparcie trwa”. TEGO AKURAT NIE WIEMY, I NIE MOŻEMY KOGOŚ OSĄDZAĆ, BYĆ TO JEST WŁAŚNIE TEN DOBRY KROK np. za pełną ochroną życia poczętego itd.
  (aluzja do autora tego artykułu)

 19. panMarek

  20 listopada 2016 at 22:27

  Tylu tu teologów, ze nic już nie napiszę.

 20. Mieczysław S.Kazimierzak

  21 listopada 2016 at 05:49

  Jezus Chrystus ma naturę boską,a więc nie może być przypisany do żadnego narodu.
  Aby lepiej zrozumieć DRAMAT ODKUPIENIA trzeba poznać TRAGEDIĘ GRECKĄ.Korzeniami kultury chrześcijańskiej jest antyczna Grecja.
  Tu trzeba pamiętać o polskim badaczu Tadeuszu Zielińskim i jego HISTORIA RELIGII STAROŻYTNEJ w skład,której wchodzą następujące tomy :
  I.Religia starożytnej Grecji.
  II.Religia hellenizmu.
  III.Hellenizm a judaizm
  IV.Religia Rzeczpospolitej Rzymskiej.
  V.Religia Cesarstwa Rzymskiego
  została zwieńczona : Chrześcijaństwo antyczne i tezami autora :
  Polski badacz antyku Tadeusz Zieliński w liście rozwodowym opisanym w HELLENIZM A JUDAIZM,jako tom III RELIGIE ŚWIATA ANTYCZNEGO takie zamieścił tezy,swoiste wyznanie wiary :
  I.Badania naukowe pochodzenia religii tak samo ,jak i badania naukowe pochodzenia życia,są z góry skazane na jałowość ignoramus et ignorabimu.
  II.Jak nie może zrozumieć sztuki antycznej człowiek,pozbawiony poczucia artystycznego,tak samo nie zrozumie antycznej religii ten komu brak uczucia religijnego.
  III.Zapal w sercu swoim jasną pochodnię uczucia religijnego,ale zostaw w domu mdły kaganek wyznaniowości,jeśli chcesz ,żeby świątynia religii antycznej pokazała swoje cuda.
  IV.Bóg się objawił w Pięknie,Prawdzie i w Dobru i doskonała jest tylko ta religia,która uwzględnia wszystkie te trzy objawienia w ich całości.
  V.Szczytem dążeń religijnych ludzkości jest chrześcijaństwo w swej najbardziej rozwiniętej postaci.
  VI.RELIGIA ANTYCZNA jest właściwym STARYM TESTAMENTEM tego chrześcijaństwa.

  W relacjach z diasporą żydowską istotną pozycję stanowi opisany list rozwodowy w HELLENIZM A JUDAIZM.

 21. Kwal

  21 listopada 2016 at 10:04

  Niestety światowe żydostwo się nie zgodziło i wydało rozkaz bp. Gadeckiemu i Polakowi, a że Ci żydoskiego pochodzenie to wszystko jasne…

 22. Krzychu

  21 listopada 2016 at 12:41

  Jest mi smutno, że tutaj kłócimy się miedzy sobą.
  Musimy być cały czas zjednoczeni.
  Jesteśmy po prostu rozgrywanii przez złego.
  Pan Zagłoba mówił:
  Kupą mości Panowie, kupy nikt nie ruszy.

 23. Mirek

  21 listopada 2016 at 15:07

  Przestańcie mącić w głowach i sercach Polaków. Zabieracie nam wiarę tak jak to robiła starszyzna Izraela. Nie pozwolili żydom rozpoznać czasów przyjścia Mesjasza. Co jeszcze powinno się wydarzyć aby Polacy uwierzyli, że Jezus jest Królem Polski i czekali z otwartymi sercami na działanie Boga.
  „Uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie”.

 24. Tomasz Filip

  21 listopada 2016 at 22:43

  Lepiej być królem serc niż kraju (ziemi, drzew, rzek itp.). Ostatecznie wszystko rozbija się o nasze serca. Zresztą Królową Polski jest Maryja, więc jak miałby Królem zostać Chrystus? Dwóch monarchów w jednym państwie?

  • tarpan

   22 listopada 2016 at 00:00

   niestety od kazimierzowskich ślubów 350 lat temu na nasz wspaniały wcześniej kraj same klęski spadają. Coś nam to królowanie na dobre nie wychodzi.

 25. F/X

  21 listopada 2016 at 23:41

  Jeżeli Chrystus jest żywy duchem i ciałem to intronizacja na króla Polski jest sensowna. Przed 2w.św. nie zdecyudowano się na ten akt i skutki były opłakane. Oby teraz nie było podobnie, gdyż to „przyjęcie za Króla i Pana” to zwykłe mataczenie. To, że elity władzy świeckiej i duchownej tak się przed tym bronią o czymś świadczy – nieprawdaż.

  • tarpan

   22 listopada 2016 at 00:07

   myślę, że zbliżone powody kierowały podobnym zgromadzeniem 2000 lat temu. Kalkulacje polityczne i niechęć do odnowy moralnej. Tylko i aż.

 26. tarpan

  22 listopada 2016 at 00:19

  I dobrze, że się tak stało. Intronizacja przy całkowicie ogłupiałym i nieprzygotowanym narodzie byłaby FIKCJĄ i BLUŹNIERSTWEM. Byłoby to po prostu obłudne wykorzystanie imienia Króla Królów.
  Jeśli myślimy o poważnej intronizacji Chrystusa na króla Polski, to MUSI się to wiązać z przyjęciem dekalogu jako obowiązującego prawa. Słowo monarchy jest prawem, wiec jest to oczywiste. Najpierw przygotujmy się sami i przygotujmy naród by uwieńczeniem stała się intronizacja. Chrześcijaństwo jest religią indywidualną. Musi chcieć tego na poważnie większość indywidualnych w Polsce.

 27. Maria

  22 listopada 2016 at 09:59

  Jezus Chrystus, żądając swojej Intronizacji na Króla Polski, co trzeba podkreślić, na Króla Polski, nie jest naiwny, doskonale zdaje sobie sprawę z naszych ułomności. Jeśli by tak nie było, to Jezus Chrystus nie zawracałby sobie głowę nami, Polakami. Jezus Chrystus ma konkretny plan, konkretną propozycję, tą jedną jedyną z tych nie do odrzucenia. Pan Bóg jest przede wszystkim Miłością, i jest Bogiem Sprawiedliwym. Intronizacja zgodnie z Jego życzeniem, zatem na Króla Polski, i dokonana przez władze nazwijmy to cywilne sprawi, że Jezus Chrystus będzie zabiegał u Ojca Niebieskiego łaskę działania Ducha Świętego w narodzie polskim, i na działanie narodu z Jego wolą, i na ochronę przed działaniem złego w narodzie. Nie bójmy się tego kochani biskupi. Szatan tak się rozpanoszył, i to wszędzie, że bez łaski działania Pana Boga, nie jesteśmy w stanie nic zmienić. I dlatego to jest tak ważne, i stąd też te zapowiedziane łaski. Dokładnie tak, jak prosił o to nasz rodak JPII, niech stąpi Duch Twój, i odnowi oblicze Ziemi, tej Ziemi. Zatem chodzi tu o działanie Ducha Świętego w Polsce, i w narodach sąsiednich, i na całym Bożym świecie. A Duch Święty dokona tego, co nam się wydaje teraz za niemożliwe, w co obecnie wątpimy, tylko musimy autentycznie zawierzyć naród polski Jezusowi Chrystusowi, i nie bać się, Intronizować Go na Króla Polski, jako naród, bowiem jak pokazuje Ewangelia, Pan Bóg w swej Miłości woli chroni narody, które są niezbędne dla zbawienia świata, zatem wszystkich ludzi. Poprzez narody przyjdzie zbawienie. Na tym polu toczy się walka z Szatanem. Z Panem Bogiem.

  • tarpan

   24 listopada 2016 at 17:03

   Zapomniałaś dodać, że Rozalia mówiła również o odnowie moralnej. Co logicznie prowadzi do żądania przestrzegania prawa. A jakie jest prawo Boga Jedynego, każdy Chrześcijanin powinien wiedzieć. Mojżesz dostał je na pustyni, a Chrystus potwierdził obowiązywanie.

 28. MOTYL35

  23 listopada 2016 at 21:15

  Nad faktami nie dyskutuje się; Fakt pierwszy Jezus Chrystus jasno i jednoznacznie oświadczył że życzy sobie aby ukochany NARÓD POLSKI INTRONIZOWAŁ GO. Fakt drugi: intronizacja jest ściśle określoną uroczystością. Fakt trzeci:sobotnia piękna uroczystość w Krakowie nie ma nic wspólnego z ŻĄDANIEM NASZEGO PANA JEZUSA CHRYSTUSA ODNOŚNIE INTRONIZACJI GO NA KRÓLA POLSKI.

 29. ChasBiarge

  20 lipca 2017 at 00:19

  Propecia Espana Receta Medica viagra Buying Tadalafil Online

 30. KennHitthype

  20 lipca 2017 at 01:53

  Amoxicillin Rash cialis Efectos Viagra Cuerpo Humano

 31. KelChalkhic

  20 lipca 2017 at 23:32

  Precio Cialis 5 Mg En Espana online pharmacy Viagra Generique Sans Ordonnance

 32. ChasBiarge

  2 sierpnia 2017 at 02:49

  Buy Suhagra Online India online pharmacy Secure Ordering Elocon Store

 33. KelChalkhic

  10 sierpnia 2017 at 11:13

  Difference Viagra Cialis cialis Viagra Achat Kamagra

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra