Z zagranicy

Angela Merkel będzie się po raz czwarty ubiegać o fotel kanclerza

prawy.pl_images_nowe_stories_politycy_merkel_cduAngela Merkel zapowiedziała dziś na posiedzeniu prezydium swojej partii CDU, że w wyborach do Bundestagu w 2017 roku chce ubiegać się po raz czwarty o fotel kanclerza Niemiec. Zamierza też pozostać szefową partii.
O deklaracji Merkel złożonej na zamkniętym dla prasy posiedzeniu prezydium CDU poinformowały źródła w partii. Jej konferencja prasowa po obradach gremiów kierowniczych Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), na której ma oficjalnie ogłosić swoją decyzję, odbędzie się o godz. 19 w Berlinie. 62-letnia Merkel stoi na czele CDU od 2000 roku, a od 2005 roku jest kanclerzem Niemiec. Wybory na szefa CDU odbędą się na początku grudnia na zjeździe partii w Essen. Szefowa niemieckiego rządu zwlekała od miesięcy – pomimo nacisków ze strony partyjnych sojuszników i mediów – z podjęciem decyzji, powtarzając, że ogłosi ją „w stosownym czasie”. Partie chadeckie CDU i CSU wyprzedzają aktualnego koalicjanta, a w przyszłej kampanii wyborczej największego konkurenta – SPD o 10 punktów procentowych. W bezpośrednim porównaniu Merkel bije na głowę szefa SPD Sigmara Gabriela.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

5 komentarzy

5 Komentarzy

  1. Soroka

    20 listopada 2016 at 20:35

    Na pewno Władimir Władimirowicz dał jej prikaz i musi się ubiegać!

  2. Egzorcysta

    22 listopada 2016 at 06:41

    Z wypowidzi niemieckich internautow wynika, ze ma poparcie wsrod spolecznstwa, chyba wsrod dzadkow i babc ktore nie maja wnuczkow, wynika ze aktualnie ma 2 procent poparcia Niemcow.Ale nie wykluczone, ze Bundestag jeszcze w tym skladzie wprowadzi nowa ustawe, ktora uwzgledni ze wybierac beda mogli nie tylko osoby bedace personelem niemickim,tj majacy dokument personalny, ale kazdy kto ma w Niemczech stale zameldowanie, czyli tez nachodzcy.Wtedy nowoprzybli,kazdy z nich bedzie glosowal na TW „Eryke”.Niemcy maja z Eryka ten sam problem co Polacy z Bolkiem.Pragnienie elyt USA ,by wygrala niemiecka Clinton, bedzie tez o wiele mocniej akcentowane jak przy samej Clintonowej.Media Niemieckie ktore podlegaja w zasadzie jako kraj kolonialny USA pod Reutera, i z pewnoscia nie beda mogly sie nachwalic Eryki, a kazdy inny bedzie w mniemaniu mediow najgorsza tragedia dla Niemiec.O ile jest tu ktos, kogo intersuje prawdziwa opozycja, a ma znajomych w Niemczch zaintersowanych wyborami, niech sie zapozna z nowa nimiecka partia DM czyli DeutscheMitte, to cos takiego jak Kukiz jako forma zgrupowania, ale zalozyciel Chistoph Hoerstel, ma dosc zdrowe prawe poglady (nie mylic z prawicowymi).A jego wiedza na tamt sytuacji na swiecie, jest jak 10 dziennikarzy sledczych, lacznie z kontaktami na najwyzszcch szczblach panstw zaatakowanych przez USA, nie tylko na Bliskim Wschodzie.Ujawnil kulisy podmiany rzadu na Ukrainie i Calego Majdany, ma weielu opozycyjnych przyjaciol w USA jako senatorow np Ron Paul.I bardzo pragnie to bagno osuszyc.Napisal wiele ciekawych ksiazek o finasowaniu Alkaidy i ISIS przez CIA, o szkoleniach przywdocow ISIS i alkaidy w osrodkach CIA w USA.Koto komu ile przekazywal pieniedzy ,uzbrojenia.Bardzo ciekawe ale sa tylko po niemiecku i angielsku.I ostanie 15 lat od kiedy przeczytalem jego pierwsza ksiazke nigdy mi nie „podpadl”, jak wielu innych opozycjonistow w roznych krajach.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra