Z zagranicy

Angela Merkel będzie się po raz czwarty ubiegać o fotel kanclerza

prawy.pl_images_nowe_stories_politycy_merkel_cduAngela Merkel zapowiedziała dziś na posiedzeniu prezydium swojej partii CDU, że w wyborach do Bundestagu w 2017 roku chce ubiegać się po raz czwarty o fotel kanclerza Niemiec. Zamierza też pozostać szefową partii.
O deklaracji Merkel złożonej na zamkniętym dla prasy posiedzeniu prezydium CDU poinformowały źródła w partii. Jej konferencja prasowa po obradach gremiów kierowniczych Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU), na której ma oficjalnie ogłosić swoją decyzję, odbędzie się o godz. 19 w Berlinie. 62-letnia Merkel stoi na czele CDU od 2000 roku, a od 2005 roku jest kanclerzem Niemiec. Wybory na szefa CDU odbędą się na początku grudnia na zjeździe partii w Essen. Szefowa niemieckiego rządu zwlekała od miesięcy – pomimo nacisków ze strony partyjnych sojuszników i mediów – z podjęciem decyzji, powtarzając, że ogłosi ją „w stosownym czasie”. Partie chadeckie CDU i CSU wyprzedzają aktualnego koalicjanta, a w przyszłej kampanii wyborczej największego konkurenta – SPD o 10 punktów procentowych. W bezpośrednim porównaniu Merkel bije na głowę szefa SPD Sigmara Gabriela.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

200 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra