Z kraju

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w uroczystościach pogrzebowych Łukasza Urbana

lukasz-700x352Łukasz Urban służył drugiemu człowiekowi i do końca bronił ludzkiej godności – powiedział biskup Henryk Wejman w homilii podczas Mszy żałobnej. W pogrzebie w Baniach (Zachodniopomorskie) udział wzięli prezydent Andrzej Duda, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński oraz szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.

Na uroczystościach pogrzebowych nie zabrakło też wojewody zachodniopomorskiego oraz przedstawiciela Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Polsce.

– Świętej pamięci Łukasz, żyjąc tu na ziemi, tworzył siebie. A tworzył siebie służąc drugiemu człowiekowi. Tę służbę spełniał w rozmaitej formie, w danym sobie czasie, nade wszystko jako zawodowy kierowca. Swoją pracę wykonywał sumiennie i z takim nastawieniem, aby jej owoce zawsze radowały odbiorców. Jego pracowitość i usłużność budziły w ludziach zaufanie do niego i otwartość na drugiego człowieka – powiedział bp Wejman.

– Okazywanie tego dobra innym z naszej strony będzie najpełniejszą formą wdzięczności wobec niego, ale zarazem także w myśl słów wybitnego naszego pisarza Romana Brandstaettera, który mówił o sobie +tylko wtedy jestem, gdy jestem dobrym+ będzie wyznacznikiem naszego działania i spełniania się w człowieczeństwie – powiedział bp Wejman.

Zwracając się do Boga biskup prosił m.in. by rodzinie i najbliższym dał siłę do trwania przy Nim. – Zaś krzywdzicieli pobudź do przemiany serca, aby nastał na tej ziemi upragniony pokój – zwrócił się w modlitwie.

List do uczestników uroczystości pogrzebowych wystosowała premier rządu Beata Szydło. Zawarła w nim kondolencje dla bliskich i przyjaciół tragicznie zmarłego kierowcy.

Hołd Łukaszowi Urbanowi złożą kierowcy, którzy na znak żałoby, punktualnie o godzinie 15:00 dadzą sygnał klaksonami. O godz. 16:00 wezmą oni udział w orszaku żałobnym na drodze S3.

Źródło: TVP Info

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. home security camera reviews 2015

    16 listopada 2017 at 05:49

    To safeguard family from harm?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra