Kościół

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 5 stycznia 2017

biblia(1)czwartek, Ewangelia (J 1, 43-51)

Jezus postanowił udać się do Galilei. i spotkał Filipa.

Jezus powiedział do niego: «Pójdź za Mną!» Filip zaś pochodził z Betsaidy, z miasta Andrzeja i Piotra. Filip spotkał Natanaela i powiedział do niego: «Znaleźliśmy Tego, o którym pisał Mojżesz w Prawie i Prorocy – Jezusa, syna Józefa, z Nazaretu». Rzekł do niego Natanael: «Czy może być co dobrego z Nazaretu?» Odpowiedział mu Filip: «Chodź i zobacz».

Jezus ujrzał, jak Natanael podchodzi do Niego, i powiedział o nim: «Oto prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu». Powiedział do Niego Natanael: «Skąd mnie znasz?» Odrzekł mu Jezus: «Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip, gdy byłeś pod figowcem».

Odpowiedział Mu Natanael: «Rabbi, Ty jesteś Synem Bożym, Ty jesteś Królem Izraela!»

Odparł Mu Jezus: «Czy dlatego wierzysz, że powiedziałem ci: Widziałem cię pod figowcem? Zobaczysz jeszcze więcej niż to».

Potem powiedział do niego: «zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Ujrzycie niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących nad Syna Człowieczego».

Tylko że to wszystko ujrzymy i my! Ale jak docierają do nas te Słowa? Jak poezja, która jest tylko czyjąś wizją? Jak fantastyka, która dotyczy jakiegoś innego świata, ale nie naszego? Jak baśń, wizja która dotyczy kogoś, kto na to zasługuje, ale to nie my?

Jezus nie daje nigdy obietnicy, która już nie jest w Nim spełniona! To jest Boża aktualizacja wydarzeń już w Nim dokonana. Gdyby tak nie było, nie byłby Bogiem, a Nim jest!

A zatem, Ty i ja, razem z Maryją, Natanaelem… z wszystkimi ujrzymy: „niebiosa otwarte i aniołów Bożych wstępujących i zstępujących nad Syna Człowieczego”!

Dlaczego tak wielu nie chce w to uwierzyć?

Bo pozwalają zagnieździć się i rozwijać w sercach pewnej okropnej pokusie, która jest podpowiedzią złego o poczuciu winy, a tę zły chce wpoić nam jako dominujące uczucie w człowieku. To jest kłamstwo! Żal za grzechy bierze się z miłości do Chrystusa, a gnębiące człowieka i paraliżujące w działaniu i w wierze poczucie winy, to pomysł złego, wsączany w serca.

Tak! Jesteśmy Nazaretem! Jesteśmy grzesznikami! Słabymi nędznikami! Nędznikami najszczęśliwszymi, bo Jezus Chrystus życzy sobie nieustannie pochodzić z nas!

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

15 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra