Z kraju

Poseł Winnicki do premier Szydło: Taki wasalny język jest hańbą

Pani Premier, taki wasalny język jest hańbą. Obraża ponad 1000 lat ofiarności, męstwa i zwycięstw polskiego oręża – zwrócił się do szefowej rządu poseł Robert Winnicki na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych, odnosząc się do słów, które padły z ust Beaty Szydło podczas powitania żołnierzy amerykańskich w Polsce: „To najlepsza, najsilniejsza, najwspanialsza armia świata”.

„Wojsko USA jest obecnie najsilniejsze na globie, to fakt. Ale jeśli premier mówi o obcej armii „najwspanialsza” i „najlepsza”, to jak się mają czuć żołnierze Wojska Polskiego?” pytał Winnicki.

„Polska rządzona przez PO klęczała przed Berlinem. Polska rządzona przez PiS „wstała z kolan” tylko po to, by jeszcze mocniej uklęknąć przed Waszyngtonem” dodał.

Zapowiedział, że „Polska rządzona w przyszłości przez Ruch Narodowy nie będzie ani klękać, ani wymachiwać bezsensownie szablą”. „Trzeba być pokornym wobec rzeczywistości, ale zdecydowanie się przy tym szanując” stwierdził.

„Bo jeśli my sami jako państwo nie będziemy się szanować, to tym bardziej nie zrobią tego wobec nas inni” skonstatował.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

157 komentarzy

157 Komentarzy

 1. gieptil

  16 stycznia 2017 at 10:42

  Taki komentarz znalazłem na Defence24, wisi od wczoraj i nikt nie napisał że to nieprawda. Tylko jeden osobnik próbował to nieudolnie tłumaczyć, że tak się teraz produkuje. Jak już to tak się teraz produkuje w krajach rządzonych przez obcych agentów i sabotażystów. A takim krajem jest Polska. I właśnie ci ludzie tak chętnie przyzywają obce wojska. Po likwidacji naszego przemysłu u naszej armii, sprowadzają obcą. To wszystko jest ewidentnie nieszczere i fałszywe, to jest wielka oszukańcza gra nie w interesie Polaków.

  „Odnośnie KTO chciałbym zapytać:
  1. Dlaczego nasz Rosomak wciąż składany jest z zagranicznych komponentów? Czy na prawdę zakłady w Poznaniu nie mogą produkować silników i przekładni na licencji?
  2. Czy ze względu na to, że nie wszystkie Rosomaki będą wyposażone w bezzałogową wieżę nie powinniśmy produkować jej sami chociażby w HSW?
  3. Czy nie można zainwestować w Mesko i dać im funduszy na zakup licencji na amunicję 30mm aby ta naszej rodzimej produkcji nie niszczyła drogich wież?
  4. Czy w ogóle produkujemy coś do rosomaków poza skorupą? Chociażby elektronikę?
  5. Co z Rosomakiem M, XP (opracowanym w współpracy z Finami)? Wdrożymy te dwa warianty kiedykolwiek do produkcji?
  6. Czy spoczęliśmy na laurach, czy Rosomak S.A. pracuje nad wersją Rosomak II? „

  • Kasia

   20 stycznia 2017 at 23:23

   „Wojsko USA jest obecnie najsilniejsze na globie, to fakt. Ale jeśli premier mówi o obcej armii „najwspanialsza” i „najlepsza”, to jak się mają czuć żołnierze Wojska Polskiego?” pytał Winnicki.

   Winnicki odpłynął:jak rozbrojeni przez lata,panie Winnicki.
   Pani Szydło nijak nie mogła powiedzieć nieprawdy.
   a pan Winnicki pcha sie do Chin,bo tam to dopiero armia,ze Polacy ja połkna w moment.
   Panie winnicki,kiedy sie trzeba czepiac,to sie Pan czep a nie na siłe kompromitując się.
   Walcz o dostep Polaków do broni.
   Skontaktuj sie Pan z np.ROMB-em.

   • Kasia

    20 stycznia 2017 at 23:26

    Zapowiedział, że „Polska rządzona w przyszłości przez Ruch Narodowy nie będzie ani klękać, ani wymachiwać bezsensownie szablą”.
    Łorety,zdobądż Pan Władzę ,wtedy sie wymądrzaj.

 2. Czesław

  16 stycznia 2017 at 11:09

  Pani Premier Szydło początkowo, jak została premierem, to zachowywała się wręcz wspaniale ale teraz to upodobniła się do Waszczykowskiego, Macierewicza i niestety Prezydenta Dudy. Jakiego haka ma na Nią Kaczyński, te rządowe poniżające pielgrzymki do Izraela, to haniebne.

  • Zdzislaw Kukula

   16 stycznia 2017 at 17:28

   ty mi tu Czeslaw nie pluj na matke ksiedza Tymoteusza … Jezus i swinta Maria krolowa Polski urodzili sie w Israelu bo Bog Lojciec wybral sobie zydow jako narod wybrany … to pani Szydlo tam jezdzi.

   • Paweł

    16 stycznia 2017 at 22:44

    W jakim izraelu? Izraela wtedy nie było.

  • Kasia

   20 stycznia 2017 at 22:48

   Ale pani Merkel od wjazdu Amerykanów zmieniła retorykę w stosunku do Polski.

 3. Robert B.

  16 stycznia 2017 at 11:22

  No cóż, jaki jest koń – każdy widzi… Ciekawe, co będzie, jak Trump skończy z wasalizmem USA wobec Izraela i „ociepli” stosunki z Rosją…

  • nobonus

   16 stycznia 2017 at 11:32

   Coś ci sie kolego pomylilo. Trump będzie najlepszym przyjacielem Izraela. To on skarżył się, jak to bardzo źle gabinet Obamy traktuje Izrael: “Obama treats others far better than he treats Israel. He treats Israel so badly,”

   • Robert B.

    16 stycznia 2017 at 11:36

    Nie jestem tego taki pewien. Te aj-waje rozbrzmiewające po wszystkich synagogach w USA po wygranej Trumpa, ta kampania nienawiści przeciw niemu w żydomediach, to też COŚ mówi…

 4. jok

  16 stycznia 2017 at 13:10

  Oj przed inną stolicą, nie tyle klęczą, co leżą na plask. To taka „skladana” stolicą. Trochę leży na Bliskim Wschodzie, a trochę na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem okolic Waszyngtonu, miasta Jew Yo.., przepraszam New York. O tym z pewnością żaden poseł nie wspomni

  • Robert B.

   16 stycznia 2017 at 13:23

   Nie wspomną. W tym wczorajszym filmie „Pucz” też padały oskarżenia, że „za tym wszystkim stoi Putin”, „scenariusz pisany w Moskwie”. O Berlinie, o Waszyngtonie ani słowa. Już nie mówię o Tel Awiwie, bo ten to nie wiadomo, czy w ogóle istnieje. To znaczy, istnieje, jak mowa o tym, iiiileeee tooo ooooniiii przeeecieeeerpieeeeliiii, ale we wszystkich innych aspektach, np. dzisiejszym, politycznym, to odnoszę wrażenie, że Tel Awiw „nie istnieje”…

   • hansi

    16 stycznia 2017 at 14:36

    Za tydzień okaże się już jednoznacznie, co wiemy już dzisiaj…
    Pro-USrahellski PiS pokieruje Polin już na całego w kierunku ostatecznej antagonizacji, zarówno z Rzeszą, jak i z Rasiją… Jak zawsze…
    Nowy Israel.. Stanowiący wrzód na zdrowym ciele dookoła.. Mający dookoła wyłącznie wrogów.. Czy my mówimy jeszcze o..POLSCE ?…
    Polacy są już tylko nawozem, ku służeniu nowym Lepiej Urodzonym..
    Wyganiani, dziesiątkowani, truci i ogłupiani… A jednocześnie i po sam grób – OKRADANI.

    • stan

     16 stycznia 2017 at 18:36

     Jestem Hans Kloss, jeżeli Trump zerwie się ze smyczy i pokaże figę Żydom. I to wcale nie o Izrael bezpośrednio chodzi. Chodzi głównie o USA i System Rezerwy Federalnej utworzony przez Rockefellera i Morgana. Każdy, kto chciałby znieść System – pop prostu zginie. Kennedy chciał. Trump stąpa twardo po ziemi i nie zaryzykuje życia swojego i rodziny.

    • Kasia

     20 stycznia 2017 at 23:03

     Hansi,przestań.
     kiedy byłeś w biurze u jakiegos posła z dużą grupą chłopa,by domagać sie tego czy tamtego.
     siedzisz za klawiaturka i jęczysz.
     Jest Bóg,naród sie musi nawrócić,odwrócic od kultu i modłów do martwych obrazów a wołać do żywego Boga.
     Modlic sie i działać ale nie do martwych obrazów i figurek,które nie widza ,nie słyszą,NIC nie mogą i jeszcze przeprosic Boga za to bałwochwalstwo.Szok!!

 5. wiesscar

  16 stycznia 2017 at 14:08

  Nie zgadzam się z posłem Winnickim. Odnośnie tego co wyżej powiedział.
  Dobrze że Polska chwali US Army.
  Dobrze że Polska stara się utrzymać poprawne relacje z Niemcami.
  Polska nie jest mocarstwem.
  Nie możemy iść w buty ministra Becka.
  Realizm a nie urojenia o mocarstwowosci Polski. Jak będziemy grzeczni to się uchowamy jakoś w pokoju.
  USA to supermocarstwo.
  Niemcy to mocarstwo ekonomiczne.
  Zatem musimy to w relacjach Polski z tymi krajami brać pod uwagę.

 6. HwwD

  16 stycznia 2017 at 18:51

  Lubie pana panie W. i cenie za panskie wypowiedzi.. ale tym razem trafil pan jak kula w plot. Gdzie pan widzi p. Szydlo na kolanach?? Powiedziala pare cieplych slow tym chlopakom, bo nalezy im sie..Byl pan w wojsku? Te chlopaki przyjechali tutaj by nadstawiac swoje glowy rowniez i za pana tylek. ..a tak apropos, na kolanach to byl pan przed Kukizem kiedy plaszczyl sie pan przed nim byleby dostac sie do Sejmu.

  • Jendrek

   16 stycznia 2017 at 23:12

   aleś pan idiota,te chłopaki ,,bo padnę.Te chłopaki rozpierdala,,,,,ja ten świat od 50 lat bez prawa do działania.Człeku odpal szare komórki.Te chłopaki jak ludzie będą mieli dosyć a to już niedługo będą do Ciebie strzelać bo ustawa PiS-owska im pozwala

   • HwwD

    17 stycznia 2017 at 18:07

    przypomne ci zawszony ruski trollu ze to ruska armia wymordowala w 2016-tym ponad 500 tys cywili w Syrii i spowodowala exodus ludnosci (3 miliony)..

 7. Jan

  16 stycznia 2017 at 21:29

  Amerykanie już w 2004 roku przewidzieli, że bezpartyjna B. Szydło wejdzie przebojem do polityki, od razu dostanie wiodące miejsce na listach do Sejmu, potem szybko zostanie jedną z najważniejszych osób w partii a następnie zostanie premierem. Dlatego została wytypowana przez rezydenta amerykańskiego w ambasadzie USA na szkolenie dla tzw. liderów.

 8. panda

  16 stycznia 2017 at 22:09

  Lubicie Winnickiego? Często o nim piszecie, to taki wasz autorytet? Ja nie przeżywam, co ten egzotyczy polityk mówi.

 9. TZ.

  16 stycznia 2017 at 23:40

  Szydło rzeczywiście się wygłupiła. Ale Winnicki niepotrzebnie popada w patos.

 10. Leszek1

  16 stycznia 2017 at 23:49

  Bardzo cenie Roberta Winnickiego, ktory jest opozycyjny do rzadu w tym dobrym tego slowa znaczeniu. Krytykuje bledne, czy niewlasciwe posuniecia polskiego rzadu, oraz upomina sie o rzeczy sluszne i potrzebne. Natomiast to wystapienie mija sie z celem.
  Skoro polski rzad zaprosil US Army, to (teoretyczny) szef tego rzadu powinien powiedziec kilka cieplych slow na powitanie. Tego wymaga grzecznosc. Natomiast jeszcze nie wiemy w jakim celu zaproszono obce wojsko do Polski, zamiast rozbudowac wlasna armie. Oops, przepraszam. Minister Macierewicz ma zamiar powiekszyc liczebnosc polskiej armii do stu pieciu tysiecy, bo jak sie wyrazil – liczba stu tysiecy zolnierzy byla karygodnie za niska. Tworzy on tez Obrone Terytorialna nie dajac tym ludziom dostepu do broni i szkolac ich DWA DNI w miesiacu. To nie jest zart, oni naprawde przechodza tak intensywne szkolenie. W Izraelu jest NAKAZ posiadania w kazdym domu przynajmniej jednego pistoletu produkcji izraelskiej – Jericho 9mm. Coz, pan Macierewicz, nie bedzie przeciez sabotowal zalecen swoich zwierzchnikow. Nie jest istotne, czy nastapi muslimskie uderzenie z zachodu, czy ukrainskie ze wschodu. Obce sily maja opanowac Polske bez zadnych przeszkod, a jezeli ktos osmieli sie przeszkadzac to zolnierz amerykanski rozstrzela go natychmiast. Ma do tego prawo na podstawie Ustawy 1066 ustanowionej przez polski Sejm w okresie rzadow PO i nie zniesionej przez wysoce patriotyczny PiS.

  • HwwD

   17 stycznia 2017 at 18:17

   panie Leszku1.. W przypadku konfliktu zbrojnego zadne ustawy – nie maja znaczenia. Liczy sie tylko piesc. I wszystko zalezy od tego kto bedzie ta piescia kierowal. Niech pan zauwazy iz sily amerykanskie to (oficjalnie) czesc NATO a faktycznie – to czesc armii amerykanskiej…Pan naprawde mysli ze Trump pozwoli by Tusk, Juncker czy inny cymbal z Brukseli czy NATO – uzywal jego, Trumpa zolnierzy?

 11. Zbyszek

  17 stycznia 2017 at 20:40

  no jak sie mają czuć ??? wspaniale jak równy z równym . Ameryka nie przysyła żołnierzy do kraju który jest słaby .

 12. Darinnania

  11 sierpnia 2017 at 11:07

  http://revia.phartesdomusa.org buy naltrexone powder

 13. Darinnania

  12 sierpnia 2017 at 08:35

  http://revia.phartesdomusa.org buy revia 250 mg online uk

 14. Jeffreygorse

  13 sierpnia 2017 at 00:22

  http://buycialisonline.phartesdomusa.org/ can you buy cialis in phuket

 15. SteveAnorn

  13 sierpnia 2017 at 20:10

  http://lasix.phartesdomusa.org/ iv lasix 5mg hr drip calculation

 16. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 17:04

  What’s up to all, the contents present at this website are actually amazing for people experience, well,
  keep up the good work fellows.

 17. federal loan application

  6 września 2017 at 12:29

  Excellent blog here! Also your site loads up very fast!
  What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
  I wish my website loaded up as quickly as yours lol

 18. greatest real estate

  7 września 2017 at 01:36

  My brother suggested I may like this blog. He was once entirely
  right. This publish actually made my day. You can not consider simply
  how much time I had spent for this info! Thanks!

 19. www.astaaneh.com

  9 września 2017 at 00:40

  Hmm is anyone else having problems with the images
  on this blog loading? I’m trying to determine if its a problem on my end
  or if it’s the blog. Any feedback would be greatly appreciated.

 20. http://tku.16mb.com/

  9 września 2017 at 02:56

  Good write-up. I certainly love this website. Continue
  the good work!

 21. www.thesun.co.uk

  9 września 2017 at 05:55

  Definitely believe that which you said. Your favourite justification appeared to be on the
  net the simplest factor to take into account of. I say to you,
  I certainly get annoyed while other people consider issues
  that they just do not understand about. You controlled to hit the
  nail upon the top as smartly as defined out the
  entire thing with no need side effect , other folks can take a signal.

  Will probably be back to get more. Thanks

 22. http://bazzar.lt/

  9 września 2017 at 16:51

  Appreciate this post. Will try it out.

 23. Amanda

  9 września 2017 at 21:21

  Hey I am so glad I found your blog, I really found you
  by error, while I was searching on Digg for something else, Anyways I am here now and would just like
  to say thanks a lot for a fantastic post and a all round interesting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it all at the minute but I have bookmarked it and
  also added your RSS feeds, so when I have time I will be back
  to read a lot more, Please do keep up the superb work.

 24. http://timurtemirov.com

  10 września 2017 at 21:39

  It is in point of fact a great and useful piece of information. I’m satisfied
  that you just shared this useful information with us.

  Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 25. ask potential real

  11 września 2017 at 08:28

  Howdy! This blog post couldn’t be written any better!
  Reading through this article reminds me of my previous roommate!
  He constantly kept preaching about this. I am going to forward this post to him.
  Pretty sure he will have a very good read. Thanks for sharing!

 26. start up programs

  11 września 2017 at 21:10

  It’s the best time to make some plans for the future and it is time to be happy.
  I’ve read this post and if I could I wish to suggest you some interesting things or tips.
  Maybe you can write next articles referring to this article.
  I want to read more things about it!

 27. real estate newbies

  12 września 2017 at 09:06

  Hi, I desire to subscribe for this web site to get latest
  updates, therefore where can i do it please assist.

 28. interest problems

  12 września 2017 at 18:57

  I’m really impressed with your writing skills as well as with the layout on your
  weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself?
  Either way keep up the excellent quality writing, it’s rare to see a great blog like this
  one today.

 29. mobile phone nokia

  13 września 2017 at 13:12

  Hello there! This post could not be written any better! Going through
  this article reminds me of my previous roommate! He continually kept talking about this.

  I most certainly will send this information to him. Pretty sure he will have a
  very good read. Many thanks for sharing!

 30. http://image.sezn.ru

  13 września 2017 at 20:35

  My brother suggested I would possibly like this website.
  He was once entirely right. This submit actually made my day.
  You cann’t believe just how much time I had spent for
  this info! Thanks!

 31. ask potential real

  13 września 2017 at 21:23

  Wow, that’s what I was looking for, what a stuff! existing here at this blog, thanks admin of this web site.

 32. Lelio Vieira Carneiro Junior

  15 września 2017 at 17:26

  If some one wishes to be updated with most recent technologies afterward he must be go to see this site and be up to date daily.

 33. tourism presents

  15 września 2017 at 23:33

  Excellent, what a webpage it is! This blog gives valuable data to
  us, keep it up.

 34. Jannie

  16 września 2017 at 04:43

  This is very interesting, You’re a very skilled blogger.
  I have joined your feed and look forward to seeking more of your excellent post.
  Also, I’ve shared your website in my social networks!

 35. travel deals

  16 września 2017 at 08:42

  What’s up to every body, it’s my first pay
  a quick visit of this blog; this web site contains awesome
  and actually fine information designed for visitors.

 36. svtvnetwork.com

  16 września 2017 at 11:34

  bookmarked!!, I really like your site!

 37. traveling abroad

  16 września 2017 at 22:40

  After I initially commented I appear to have clicked
  on the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on every time a
  comment is added I recieve 4 emails with the exact same comment.

  There has to be an easy method you can remove me from that service?
  Appreciate it!

 38. tourism presents

  17 września 2017 at 00:41

  I visited various sites except the audio quality for audio songs present at this website is truly wonderful.

 39. beaufort golf course

  17 września 2017 at 10:10

  I simply couldn’t depart your website before suggesting that I actually enjoyed the usual info an individual provide to
  your visitors? Is gonna be back regularly to check out new posts

 40. Darnell

  17 września 2017 at 13:37

  I am regular reader, how are you everybody?
  This piece of writing posted at this web page is really good.

 41. Waylon

  18 września 2017 at 13:15

  An impressive share! I have just forwarded this
  onto a coworker who had been conducting a little homework on this.
  And he actually bought me breakfast simply because I found it for him…
  lol. So let me reword this…. Thank YOU for the meal!!
  But yeah, thanx for spending the time to talk about this
  matter here on your site.

 42. security-info.com

  19 września 2017 at 08:15

  I just could not go away your site prior to suggesting that I extremely
  enjoyed the standard information a person supply in your visitors?

  Is going to be back regularly to investigate cross-check new
  posts

 43. web dating

  19 września 2017 at 09:02

  I am not sure where you are getting your info, but good topic.
  I needs to spend some time learning more or understanding more.

  Thanks for excellent information I was looking for this
  information for my mission.

 44. withinfp.sakura.ne.jp

  20 września 2017 at 19:47

  Spot on with this write-up, I seriously think this amazing site needs far more attention. I’ll probably be back again to read
  through more, thanks for the information!

 45. Gia

  21 września 2017 at 13:29

  Just wish to say your article is as surprising. The clarity in your post is just great and i can assume you are an expert on this subject.

  Fine with your permission let me to grab your feed to keep up to date with forthcoming
  post. Thanks a million and please keep up the rewarding work.

 46. Definitely believe that that you said. Your favorite reason seemed to be on the web the simplest
  thing to consider of. I say to you, I definitely get annoyed even as
  other people think about concerns that they just don’t recognize about.
  You managed to hit the nail upon the highest and also
  defined out the whole thing without having side-effects ,
  other people can take a signal. Will probably be again to get
  more. Thank you

 47. travel tips

  22 września 2017 at 02:25

  Hello, of course this post is really nice and I have learned lot of
  things from it on the topic of blogging.
  thanks.

 48. traveling abroad

  23 września 2017 at 01:21

  Amazing blog! Do you have any hints for aspiring
  writers? I’m planning to start my own website soon but I’m a little lost on everything.

  Would you suggest starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so many options out there
  that I’m totally overwhelmed .. Any suggestions? Cheers!

 49. Tangela

  24 września 2017 at 03:35

  I do not even understand how I stopped up right here, but
  I believed this submit was once good. I don’t know who you’re however definitely you’re going to a famous blogger if you happen to aren’t already.
  Cheers!

 50. Janie

  24 września 2017 at 16:28

  Thank you, I have just been looking for info approximately this topic for a long time and yours is the best I’ve found out till now.

  However, what concerning the conclusion? Are you certain about
  the source?

 51. Ellis

  24 września 2017 at 23:55

  Hello! I know this is kinda off topic however , I’d figured I’d ask.
  Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog
  post or vice-versa? My site goes over a lot of the same subjects as yours and I believe we could greatly benefit from each other.
  If you are interested feel free to send me an e-mail.
  I look forward to hearing from you! Wonderful blog by the way!

 52. Bradley

  25 września 2017 at 01:49

  Howdy! This article couldn’t be written much better! Going through this
  article reminds me of my previous roommate! He always kept talking about this.

  I am going to forward this article to him. Fairly certain he’s
  going to have a good read. I appreciate you for sharing!

 53. Wiley

  25 września 2017 at 04:50

  Greetings! Very useful advice within this article!
  It’s the little changes that produce the most important changes.
  Many thanks for sharing!

 54. Freeman

  25 września 2017 at 07:15

  Sweet blog! I found it while searching on Yahoo News.
  Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?

  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Thank you

 55. jordan soccer jersey

  26 września 2017 at 00:21

  Appreciate this post. Will try it out.

 56. Miguneingzep

  26 września 2017 at 12:32

  Can Strattera Make You High Risks To Taking Non Prescription Propecia Je Besoin D’Un Abonnement Pour Dapoxetine generic cialis Erythromycin Suppliers In Canada Hplc Methods For Amoxicillin Clavulanic Acid

 57. travel guides

  26 września 2017 at 17:21

  Wonderful beat ! I wish to apprentice while you amend your website, how could i subscribe for a blog website?
  The account helped me a acceptable deal.
  I had been a little bit acquainted of this your broadcast offered
  bright clear idea

 58. holiday travel around

  26 września 2017 at 23:13

  I love what you guys are usually up too. This kind of clever work and coverage!
  Keep up the very good works guys I’ve you guys to blogroll.

 59. bigger butt

  27 września 2017 at 05:21

  Hello There. I found your blog using msn. This is a really well written article.

  I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful info.
  Thanks for the post. I will certainly return.

 60. Tamara

  27 września 2017 at 13:01

  Thank you for the auspicious writeup. It actually
  was once a entertainment account it. Glance complex
  to far added agreeable from you! By the way, how can we keep up a correspondence?

 61. Evie

  27 września 2017 at 19:04

  Neat blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A design like yours with a few simple adjustements would really make my blog jump out.

  Please let me know where you got your design.
  Cheers

 62. http://www.spazioad.com/

  27 września 2017 at 22:45

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for ig

 63. soccer jersey

  28 września 2017 at 00:05

  Woah! I’m really enjoying the template/theme of this site.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s tough to get
  that „perfect balance” between superb usability and visual
  appeal. I must say that you’ve done a fantastic job
  with this. Additionally, the blog loads super quick for me
  on Safari. Superb Blog!

 64. arsenal soccer

  28 września 2017 at 07:25

  Quality posts is the important to attract the users to go to see the web page, that’s what this website is providing.

 65. Malorie

  28 września 2017 at 11:14

  Hey very nice blog!

 66. bbs.0510huodong.com

  28 września 2017 at 13:48

  Yesterday, while I was at work, my sister stole my apple ipad and tested to see
  if it can survive a 30 foot drop, just so she can be a
  youtube sensation. My iPad is now broken and she has 83 views.
  I know this is completely off topic but I had to share
  it with someone!

 67. yyjzzd.com

  29 września 2017 at 08:57

  You’re so interesting! I do not think I’ve truly read
  something like that before. So good to discover somebody with a few genuine thoughts on this subject matter.
  Really.. many thanks for starting this up. This website is something that’s needed on the internet, someone with a little originality!

 68. www.hellowholesaleforum.com

  29 września 2017 at 09:18

  Hi there, I log on to your new stuff like every week.
  Your writing style is awesome, keep doing what you’re doing!

 69. purchasing timex watches

  30 września 2017 at 01:19

  This is very attention-grabbing, You’re a very skilled blogger.
  I have joined your rss feed and look ahead to in quest of extra of
  your magnificent post. Additionally, I have shared your site in my
  social networks

 70. domain names

  30 września 2017 at 13:49

  Terrific work! This is the type of information that should be shared around the internet.

  Disgrace on Google for not positioning this publish upper!

  Come on over and talk over with my web site . Thanks =)

 71. soccer jerseys well-marked

  30 września 2017 at 18:42

  Hello there! This is my first comment here so
  I just wanted to give a quick shout out and say I truly enjoy
  reading through your blog posts. Can you suggest any other blogs/websites/forums that deal with the same topics?
  Thanks!

 72. heart protection

  1 października 2017 at 00:07

  Hi, i think that i saw you visited my web site so i came to “return the favor”.I am attempting
  to find things to improve my web site!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 73. Miguneingzep

  1 października 2017 at 08:59

  Kamagra Alcorcon Cialis Requiere Receta cialis Propecia Preis Apotheke Viagra Ricetta Forum

 74. foro.mu-centinela.com

  1 października 2017 at 15:10

  Yes! Finally something about earn easy money online.

 75. Gabriele

  1 października 2017 at 16:26

  Quality content is the main to be a focus for the visitors
  to go to see the web page, that’s what this
  site is providing.

 76. dadadoveiga.com.br

  1 października 2017 at 20:50

  My spouse and I absolutely love your blog and find many of your post’s to be precisely what I’m looking
  for. Do you offer guest writers to write content for you personally?
  I wouldn’t mind composing a post or elaborating on a
  lot of the subjects you write regarding here. Again, awesome blog!

 77. pt-br.facebook.com

  2 października 2017 at 08:51

  Hi, i think that i saw you visited my website thus i came
  to “return the favor”.I’m trying to find things to improve
  my web site!I suppose its ok to use a few of your ideas!!

 78. route travel tips

  2 października 2017 at 09:34

  Hello to every one, it’s truly a nice for me to pay a visit this web
  page, it includes helpful Information.

 79. http://vejasp.abril.com.br/

  2 października 2017 at 19:08

  You can certainly see your enthusiasm in the work you write.

  The world hopes for even more passionate writers like you who aren’t afraid to say how they believe.
  At all times go after your heart.

 80. Foster

  3 października 2017 at 02:39

  It’s an amazing paragraph designed for all the internet
  people; they will obtain advantage from it I am sure.

 81. soccer jerseys

  3 października 2017 at 02:44

  fantastic issues altogether, you simply gained a new reader.
  What would you recommend about your submit that you simply made some days ago?
  Any positive?

 82. well-known dating sites

  3 października 2017 at 18:14

  This design is spectacular! You definitely know how to keep a reader amused.
  Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well,
  almost…HaHa!) Wonderful job. I really loved what you had
  to say, and more than that, how you presented it. Too cool!

 83. best butt

  3 października 2017 at 20:04

  If some one desires to be updated with most up-to-date technologies then he must be pay a visit this web page and be up
  to date daily.

 84. Miguneingzep

  4 października 2017 at 13:40

  Vigra Clomid 2 Par Aliment Cod Levaquin Cheapeast With Free Shipping cialis Achat Cialis Andorre Cialis Per Ipertensione Venta Cialis Madrid

 85. traveling jobs

  6 października 2017 at 17:01

  Hi! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog.
  Is it hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick.
  I’m thinking about setting up my own but I’m not sure
  where to start. Do you have any points or suggestions?
  Thank you

 86. Veta

  7 października 2017 at 02:09

  Ridiculous story there. What happened after? Good luck!

 87. travel magazine

  7 października 2017 at 08:20

  Wow, that’s what I was seeking for, what a data! present here at this webpage,
  thanks admin of this site.

 88. soccer shoes

  7 października 2017 at 09:15

  each time i used to read smaller content which also clear
  their motive, and that is also happening with this post which
  I am reading here.

 89. soccer shoes

  7 października 2017 at 11:12

  What a stuff of un-ambiguity and preserveness of valuable
  familiarity concerning unpredicted feelings.

 90. travel guides

  7 października 2017 at 13:57

  Good day! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew
  where I could get a captcha plugin for my comment form?
  I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble
  finding one? Thanks a lot!

 91. Miguneingzep

  7 października 2017 at 15:50

  Acticin Discount Quick Shipping Low Price Online [url=http://realviaonline.com]viagra[/url] Best Buy Generic Tab Macrobid Real Us Amex Accepted Amoxicillin Treatment Of Chlamydia

 92. travel guides

  7 października 2017 at 16:27

  What a data of un-ambiguity and preserveness of precious familiarity about unpredicted emotions.

 93. travel news

  7 października 2017 at 20:40

  This page truly has all the information and facts I wanted about this subject and didn’t know who to ask.

 94. best butt

  7 października 2017 at 21:53

  I’ve been exploring for a little for any high-quality articles or weblog
  posts on this sort of area . Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this site.
  Reading this info So i am happy to show that I’ve an incredibly just right uncanny feeling I
  discovered just what I needed. I so much certainly will make sure
  to do not overlook this site and provides it a look on a continuing basis.

 95. dating web site

  8 października 2017 at 03:31

  Good answers in return of this query with firm arguments and telling all concerning that.

 96. fatal heart

  8 października 2017 at 05:48

  Thanks very nice blog!

 97. developing heart disease

  8 października 2017 at 13:32

  Good post but I was wanting to know if you could write a litte more on this subject?

  I’d be very thankful if you could elaborate a little bit further.
  Many thanks!

 98. traveling wilburys

  8 października 2017 at 19:18

  Very good blog you have here but I was curious about if you knew of any user discussion forums
  that cover the same topics discussed in this article?
  I’d really like to be a part of group where I can get responses from other experienced people
  that share the same interest. If you have any recommendations, please let me know.
  Cheers!

 99. Reyes

  8 października 2017 at 23:17

  It’s perfect time to make some plans for the future and it’s time to be happy.
  I have read this submit and if I may I wish to suggest you few
  fascinating things or advice. Maybe you can write subsequent articles
  referring to this article. I desire to read even more things about it!

 100. http://thejubril.com

  9 października 2017 at 06:15

  bookmarked!!, I really like your site!

 101. well-known dating sites

  9 października 2017 at 13:11

  Howdy! Do you know if they make any plugins to
  safeguard against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any recommendations?

 102. Miguneingzep

  10 października 2017 at 18:26

  Farmр с–рўс›cia Italiana Q Vende Cytotec Viagra Vs Cialis Vs Levitra [url=http://sildenafdosage.com]viagra prescription[/url] Viagra Overnight Buy Clozapine No Prescription Viagra Online Niederlande

 103. timex watches

  11 października 2017 at 11:04

  I am not sure where you are getting your information, but good topic.
  I needs to spend some time learning more or understanding more.
  Thanks for excellent info I was looking for this information for
  my mission.

 104. Miguneingzep

  11 października 2017 at 11:08

  Propecia Sin Efectos Secundarios [url=http://buygenericvia.com]viagra[/url] What Is Vipro A Generic Viagra Kamagra Pas Cher Belgique

 105. buy arsenal soccer

  11 października 2017 at 14:59

  Great beat ! I wish to apprentice while you amend your site,
  how could i subscribe for a blog web site? The account helped me a acceptable deal.

  I had been a little bit acquainted of this your broadcast
  offered bright clear concept

 106. Luiz Gastão Bittencourt da Silva

  11 października 2017 at 18:39

  You actually make it seem so easy with your presentation but I find this matter to be really something that I
  think I would never understand. It seems too complex and very broad
  for me. I am looking forward for your next post, I
  will try to get the hang of it!

 107. https://www.facebook.com/

  12 października 2017 at 04:51

  I’m not sure where you’re getting your info, but good topic.
  I needs to spend some time learning much more or understanding more.
  Thanks for excellent info I was looking for this info for my mission.

 108. Cassandra

  13 października 2017 at 09:55

  Hello there! I just wish to give you a big thumbs up for
  the great information you’ve got here on this post.
  I’ll be coming back to your web site for more soon.

 109. kamagra zamowienie

  13 października 2017 at 15:54

  Gonisz viagrze aktywnego sukursy w obrebie darmowych narady lekarskich dokonujacych Twoje przewidywania zaopatrujacych miesista dyskrecje dzialania, zajdzze lokalny nowoczesnie energiczny komplet naczyn stolowych, w ktorym dostoisz najwazniejszej, form sluzbe lecznicza w obszarze terapie raf z erekcja. Do dnia nowoczesnego pomoglismy obecnie ogromnie wielu czlekom poszukujacym energicznego terapie impotencji lekow na potencje oraz odmiennego rodzaju dolegliwosci tracajacej suchosci nieseksualnej.

 110. www.my1talent.com

  13 października 2017 at 19:16

  Whats up are using WordPress for your site platform?

  I’m new to the blog world but I’m trying to get started and set up my own. Do
  you need any coding expertise to make your own blog? Any help would be really appreciated!

 111. kamagra do ssania

  14 października 2017 at 10:07

  Efektywnosc viagry podawanego przy uzyciu nas wsparcia w odcinku medycyny komplikacyj erekcyjnych egzystuje w dniu dzisiejszym jakas sposrod posiadajacych pan wszechrzeczy znak rozkosz wlasnych spozywcow. Adekwatna rozpoznanie choroby zafundowana na krzyz wlasnych specow w bezplatnych naradach leczniczych stanowi w stanie w wysoki tryb ulepszyc Twoje lekow na potencje zywot plciowe. Nie zwazajac na skostnialymi fortelami w tym obrebie przekazujemy rowniez po mistrzowsku przygotowana wsparcie mailowa na rzecz krajowych pacjentow.

 112. Gaston

  14 października 2017 at 12:05

  Do you have a spam problem on this blog; I also am a blogger, and I was curious about your situation; we
  have developed some nice methods and we are looking to trade
  solutions with other folks, please shoot me an email if interested.

 113. lelio vieira carneiro junior

  14 października 2017 at 20:22

  It’s perfect time to make a few plans for the longer term and it’s time to be happy. I’ve learn this put up and if I may just I want to counsel you few attention-grabbing things or advice. Perhaps you can write subsequent articles relating to this article. I desire to read even more issues about it!|

 114. viagranajtaniej

  14 października 2017 at 21:30

  Nie wiecznie viagrze widoczna choroba somatyczna dzialajaca w niezmiernie prezny strategia na mechanizmy fizjologiczne wzwodu byc moze wytwarzac wierne komplikacje sposrod wzwodem wsrod wielu dzis zyjacych jegomosciow. Uzytkujac z przygotowywanych w poprzek nas zaloga gratisowych narady w owym odcinku posiadasz okazja wydajnego wyzbycia sie bezusterkowych zwolnien w Twoich apteka internetowa historyjkach seksualnych. Orzeknij jakze sprawne sposoby Ci podajemy.

 115. domain registration

  15 października 2017 at 02:46

  Very good info. Lucky me I found your website by accident (stumbleupon).
  I have saved as a favorite for later!

 116. Miguneingzep

  15 października 2017 at 12:53

  Propecia Alquiler Use Propecia Once A Day Ic Cephalexin [url=http://cheapcheapvia.com]viagra online[/url] Propecia Peligroso

 117. bigger website

  15 października 2017 at 20:45

  Heya are using WordPress for your blog platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you
  require any coding knowledge to make your own blog?
  Any help would be really appreciated!

 118. Lelio Vieira Carneiro

  16 października 2017 at 15:08

  What’s up friends, fastidious post and nice urging commented
  at this place, I am truly enjoying by these.

 119. Leila

  16 października 2017 at 21:56

  Thanks for some other informative website. The place else may just
  I am getting that kind of info written in such an ideal way?
  I’ve a mission that I’m just now operating on, and I’ve been on the glance out for such information.

 120. Grupo Coral fraude

  17 października 2017 at 21:44

  I am actually happy to glance at this webpage posts which includes tons of useful facts, thanks for providing such data.

 121. Luiz Gastão Bittencourt

  18 października 2017 at 11:38

  Hello there, just became alert to your blog through Google, and found that it’s really informative.
  I am gonna watch out for brussels. I’ll appreciate if you continue this in future.
  Many people will be benefited from your writing. Cheers!

 122. timex watches

  18 października 2017 at 17:41

  Great delivery. Outstanding arguments. Keep up the good work.

 123. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  19 października 2017 at 02:23

  Wow that was unusual. I just wrote an really long comment but
  after I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr…
  well I’m not writing all that over again. Anyway, just wanted to say superb blog!

 124. Dadado Veig

  20 października 2017 at 08:52

  What’s Going down i am new to this, I stumbled upon this I’ve found It positively helpful and it has aided me out loads.
  I am hoping to give a contribution & assist different customers like its helped me.
  Good job.

 125. Grupo Coral presidios

  21 października 2017 at 01:45

  Hello, Neat post. There’s an issue along with your site in internet explorer,
  may check this? IE nonetheless is the market leader and a big component to other people will pass over your wonderful
  writing due to this problem.

 126. Cortez

  21 października 2017 at 03:41

  This is a topic that’s near to my heart… Cheers!
  Where are your contact details though?

 127. Carlos Eduardo Correa da Veig

  21 października 2017 at 09:12

  Yes! Finally someone writes about hello.

 128. Lelio Vieira Carneiro Junior

  21 października 2017 at 14:16

  Useful info. Lucky me I discovered your site by chance, and I am shocked why this coincidence did not happened in advance!
  I bookmarked it.

 129. Itamar Serp

  21 października 2017 at 15:53

  Howdy, I do believe your blog could be having web browser compatibility problems.
  Whenever I look at your blog in Safari, it looks fine however,
  if opening in IE, it has some overlapping issues. I merely wanted to give you a quick heads up!
  Aside from that, fantastic site!

 130. Luiz Gastao Bittencourt da Silva

  22 października 2017 at 00:08

  There is definately a great deal to know about this subject.
  I really like all the points you made.

 131. Umanizzare presidios

  22 października 2017 at 06:03

  whoah this weblog is fantastic i love reading your posts.
  Keep up the good work! You already know, lots of
  individuals are hunting round for this info, you can help them greatly.

 132. tercio borlenghi junior

  22 października 2017 at 09:03

  Hi there, You’ve done an incredible job. I’ll certainly digg it
  and personally suggest to my friends. I’m confident they’ll be benefited from this
  site.

 133. Dadado Veig

  23 października 2017 at 03:23

  You should be a part of a contest for one of the most useful websites on the net.
  I am going to highly recommend this blog!

 134. Luiz Fernando Monteiro Bittencourt

  23 października 2017 at 06:12

  This is very interesting, You’re a very skilled blogger.
  I’ve joined your feed and look forward to seeking more of
  your fantastic post. Also, I have shared your website in my social networks!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra