Z kraju

Poseł Winnicki do premier Szydło: Taki wasalny język jest hańbą

Pani Premier, taki wasalny język jest hańbą. Obraża ponad 1000 lat ofiarności, męstwa i zwycięstw polskiego oręża – zwrócił się do szefowej rządu poseł Robert Winnicki na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych, odnosząc się do słów, które padły z ust Beaty Szydło podczas powitania żołnierzy amerykańskich w Polsce: „To najlepsza, najsilniejsza, najwspanialsza armia świata”.

„Wojsko USA jest obecnie najsilniejsze na globie, to fakt. Ale jeśli premier mówi o obcej armii „najwspanialsza” i „najlepsza”, to jak się mają czuć żołnierze Wojska Polskiego?” pytał Winnicki.

„Polska rządzona przez PO klęczała przed Berlinem. Polska rządzona przez PiS „wstała z kolan” tylko po to, by jeszcze mocniej uklęknąć przed Waszyngtonem” dodał.

Zapowiedział, że „Polska rządzona w przyszłości przez Ruch Narodowy nie będzie ani klękać, ani wymachiwać bezsensownie szablą”. „Trzeba być pokornym wobec rzeczywistości, ale zdecydowanie się przy tym szanując” stwierdził.

„Bo jeśli my sami jako państwo nie będziemy się szanować, to tym bardziej nie zrobią tego wobec nas inni” skonstatował.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

46 komentarzy

46 Komentarzy

 1. gieptil

  16 stycznia 2017 at 10:42

  Taki komentarz znalazłem na Defence24, wisi od wczoraj i nikt nie napisał że to nieprawda. Tylko jeden osobnik próbował to nieudolnie tłumaczyć, że tak się teraz produkuje. Jak już to tak się teraz produkuje w krajach rządzonych przez obcych agentów i sabotażystów. A takim krajem jest Polska. I właśnie ci ludzie tak chętnie przyzywają obce wojska. Po likwidacji naszego przemysłu u naszej armii, sprowadzają obcą. To wszystko jest ewidentnie nieszczere i fałszywe, to jest wielka oszukańcza gra nie w interesie Polaków.

  „Odnośnie KTO chciałbym zapytać:
  1. Dlaczego nasz Rosomak wciąż składany jest z zagranicznych komponentów? Czy na prawdę zakłady w Poznaniu nie mogą produkować silników i przekładni na licencji?
  2. Czy ze względu na to, że nie wszystkie Rosomaki będą wyposażone w bezzałogową wieżę nie powinniśmy produkować jej sami chociażby w HSW?
  3. Czy nie można zainwestować w Mesko i dać im funduszy na zakup licencji na amunicję 30mm aby ta naszej rodzimej produkcji nie niszczyła drogich wież?
  4. Czy w ogóle produkujemy coś do rosomaków poza skorupą? Chociażby elektronikę?
  5. Co z Rosomakiem M, XP (opracowanym w współpracy z Finami)? Wdrożymy te dwa warianty kiedykolwiek do produkcji?
  6. Czy spoczęliśmy na laurach, czy Rosomak S.A. pracuje nad wersją Rosomak II? „

  • Kasia

   20 stycznia 2017 at 23:23

   „Wojsko USA jest obecnie najsilniejsze na globie, to fakt. Ale jeśli premier mówi o obcej armii „najwspanialsza” i „najlepsza”, to jak się mają czuć żołnierze Wojska Polskiego?” pytał Winnicki.

   Winnicki odpłynął:jak rozbrojeni przez lata,panie Winnicki.
   Pani Szydło nijak nie mogła powiedzieć nieprawdy.
   a pan Winnicki pcha sie do Chin,bo tam to dopiero armia,ze Polacy ja połkna w moment.
   Panie winnicki,kiedy sie trzeba czepiac,to sie Pan czep a nie na siłe kompromitując się.
   Walcz o dostep Polaków do broni.
   Skontaktuj sie Pan z np.ROMB-em.

   • Kasia

    20 stycznia 2017 at 23:26

    Zapowiedział, że „Polska rządzona w przyszłości przez Ruch Narodowy nie będzie ani klękać, ani wymachiwać bezsensownie szablą”.
    Łorety,zdobądż Pan Władzę ,wtedy sie wymądrzaj.

 2. Czesław

  16 stycznia 2017 at 11:09

  Pani Premier Szydło początkowo, jak została premierem, to zachowywała się wręcz wspaniale ale teraz to upodobniła się do Waszczykowskiego, Macierewicza i niestety Prezydenta Dudy. Jakiego haka ma na Nią Kaczyński, te rządowe poniżające pielgrzymki do Izraela, to haniebne.

  • Zdzislaw Kukula

   16 stycznia 2017 at 17:28

   ty mi tu Czeslaw nie pluj na matke ksiedza Tymoteusza … Jezus i swinta Maria krolowa Polski urodzili sie w Israelu bo Bog Lojciec wybral sobie zydow jako narod wybrany … to pani Szydlo tam jezdzi.

   • Paweł

    16 stycznia 2017 at 22:44

    W jakim izraelu? Izraela wtedy nie było.

  • Kasia

   20 stycznia 2017 at 22:48

   Ale pani Merkel od wjazdu Amerykanów zmieniła retorykę w stosunku do Polski.

 3. Robert B.

  16 stycznia 2017 at 11:22

  No cóż, jaki jest koń – każdy widzi… Ciekawe, co będzie, jak Trump skończy z wasalizmem USA wobec Izraela i „ociepli” stosunki z Rosją…

  • nobonus

   16 stycznia 2017 at 11:32

   Coś ci sie kolego pomylilo. Trump będzie najlepszym przyjacielem Izraela. To on skarżył się, jak to bardzo źle gabinet Obamy traktuje Izrael: “Obama treats others far better than he treats Israel. He treats Israel so badly,”

   • Robert B.

    16 stycznia 2017 at 11:36

    Nie jestem tego taki pewien. Te aj-waje rozbrzmiewające po wszystkich synagogach w USA po wygranej Trumpa, ta kampania nienawiści przeciw niemu w żydomediach, to też COŚ mówi…

    • aj waj

     16 stycznia 2017 at 12:42

     Donald Trump – ”Jak zostanę prezydentem to Izrael przestanie być państwem drugiej kategorii”…. coś jeszcze ??? Żydzi już nie moga doczekac się Trumpa w roli prezydenta (oficjalnie)… poza tym Trump chce przenieść ambasade USA do Jerozolimy i nie widzi w tym nic złego aby Jerozolima, na powrót stała sie stolicą Izraela… TYLKO Izraela.

 4. jok

  16 stycznia 2017 at 13:10

  Oj przed inną stolicą, nie tyle klęczą, co leżą na plask. To taka „skladana” stolicą. Trochę leży na Bliskim Wschodzie, a trochę na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem okolic Waszyngtonu, miasta Jew Yo.., przepraszam New York. O tym z pewnością żaden poseł nie wspomni

  • Robert B.

   16 stycznia 2017 at 13:23

   Nie wspomną. W tym wczorajszym filmie „Pucz” też padały oskarżenia, że „za tym wszystkim stoi Putin”, „scenariusz pisany w Moskwie”. O Berlinie, o Waszyngtonie ani słowa. Już nie mówię o Tel Awiwie, bo ten to nie wiadomo, czy w ogóle istnieje. To znaczy, istnieje, jak mowa o tym, iiiileeee tooo ooooniiii przeeecieeeerpieeeeliiii, ale we wszystkich innych aspektach, np. dzisiejszym, politycznym, to odnoszę wrażenie, że Tel Awiw „nie istnieje”…

   • hansi

    16 stycznia 2017 at 14:36

    Za tydzień okaże się już jednoznacznie, co wiemy już dzisiaj…
    Pro-USrahellski PiS pokieruje Polin już na całego w kierunku ostatecznej antagonizacji, zarówno z Rzeszą, jak i z Rasiją… Jak zawsze…
    Nowy Israel.. Stanowiący wrzód na zdrowym ciele dookoła.. Mający dookoła wyłącznie wrogów.. Czy my mówimy jeszcze o..POLSCE ?…
    Polacy są już tylko nawozem, ku służeniu nowym Lepiej Urodzonym..
    Wyganiani, dziesiątkowani, truci i ogłupiani… A jednocześnie i po sam grób – OKRADANI.

    • stan

     16 stycznia 2017 at 18:36

     Jestem Hans Kloss, jeżeli Trump zerwie się ze smyczy i pokaże figę Żydom. I to wcale nie o Izrael bezpośrednio chodzi. Chodzi głównie o USA i System Rezerwy Federalnej utworzony przez Rockefellera i Morgana. Każdy, kto chciałby znieść System – pop prostu zginie. Kennedy chciał. Trump stąpa twardo po ziemi i nie zaryzykuje życia swojego i rodziny.

    • Kasia

     20 stycznia 2017 at 23:03

     Hansi,przestań.
     kiedy byłeś w biurze u jakiegos posła z dużą grupą chłopa,by domagać sie tego czy tamtego.
     siedzisz za klawiaturka i jęczysz.
     Jest Bóg,naród sie musi nawrócić,odwrócic od kultu i modłów do martwych obrazów a wołać do żywego Boga.
     Modlic sie i działać ale nie do martwych obrazów i figurek,które nie widza ,nie słyszą,NIC nie mogą i jeszcze przeprosic Boga za to bałwochwalstwo.Szok!!

 5. wiesscar

  16 stycznia 2017 at 14:08

  Nie zgadzam się z posłem Winnickim. Odnośnie tego co wyżej powiedział.
  Dobrze że Polska chwali US Army.
  Dobrze że Polska stara się utrzymać poprawne relacje z Niemcami.
  Polska nie jest mocarstwem.
  Nie możemy iść w buty ministra Becka.
  Realizm a nie urojenia o mocarstwowosci Polski. Jak będziemy grzeczni to się uchowamy jakoś w pokoju.
  USA to supermocarstwo.
  Niemcy to mocarstwo ekonomiczne.
  Zatem musimy to w relacjach Polski z tymi krajami brać pod uwagę.

 6. Kwal

  16 stycznia 2017 at 14:13

  Nie wiecie czy Maliniak poleciał do Izraela – przydupas miał dzisiaj lecieć. Ciekawe czy zabrał czarny kapelusz…bo przecież odznaczać żyda Weissa Orderem Orła białego bez kapelusza to wstyd !

  • Zdzislaw Kukula

   16 stycznia 2017 at 17:33

   podobno zabral tylko jarmulke …

 7. zjs

  16 stycznia 2017 at 14:15

  A przed kim chce klękać Winnicki? Chce stać w postawie wyprostowanej i obrotowo? Tylko, że zawsze w pewnym momencie obrotu będzie stał do kogoś tyłem. Jak Beck w 1939 r.

  • Robert B.

   16 stycznia 2017 at 14:21

   Rozumiem, twoja strategia jest taka: wypiąć się jednemu i liczyć na zmiłowanie…

 8. HwwD

  16 stycznia 2017 at 18:51

  Lubie pana panie W. i cenie za panskie wypowiedzi.. ale tym razem trafil pan jak kula w plot. Gdzie pan widzi p. Szydlo na kolanach?? Powiedziala pare cieplych slow tym chlopakom, bo nalezy im sie..Byl pan w wojsku? Te chlopaki przyjechali tutaj by nadstawiac swoje glowy rowniez i za pana tylek. ..a tak apropos, na kolanach to byl pan przed Kukizem kiedy plaszczyl sie pan przed nim byleby dostac sie do Sejmu.

  • Jendrek

   16 stycznia 2017 at 23:12

   aleś pan idiota,te chłopaki ,,bo padnę.Te chłopaki rozpierdala,,,,,ja ten świat od 50 lat bez prawa do działania.Człeku odpal szare komórki.Te chłopaki jak ludzie będą mieli dosyć a to już niedługo będą do Ciebie strzelać bo ustawa PiS-owska im pozwala

   • HwwD

    17 stycznia 2017 at 18:07

    przypomne ci zawszony ruski trollu ze to ruska armia wymordowala w 2016-tym ponad 500 tys cywili w Syrii i spowodowala exodus ludnosci (3 miliony)..

 9. Jan

  16 stycznia 2017 at 21:29

  Amerykanie już w 2004 roku przewidzieli, że bezpartyjna B. Szydło wejdzie przebojem do polityki, od razu dostanie wiodące miejsce na listach do Sejmu, potem szybko zostanie jedną z najważniejszych osób w partii a następnie zostanie premierem. Dlatego została wytypowana przez rezydenta amerykańskiego w ambasadzie USA na szkolenie dla tzw. liderów.

 10. panda

  16 stycznia 2017 at 22:09

  Lubicie Winnickiego? Często o nim piszecie, to taki wasz autorytet? Ja nie przeżywam, co ten egzotyczy polityk mówi.

 11. TZ.

  16 stycznia 2017 at 23:40

  Szydło rzeczywiście się wygłupiła. Ale Winnicki niepotrzebnie popada w patos.

 12. Leszek1

  16 stycznia 2017 at 23:49

  Bardzo cenie Roberta Winnickiego, ktory jest opozycyjny do rzadu w tym dobrym tego slowa znaczeniu. Krytykuje bledne, czy niewlasciwe posuniecia polskiego rzadu, oraz upomina sie o rzeczy sluszne i potrzebne. Natomiast to wystapienie mija sie z celem.
  Skoro polski rzad zaprosil US Army, to (teoretyczny) szef tego rzadu powinien powiedziec kilka cieplych slow na powitanie. Tego wymaga grzecznosc. Natomiast jeszcze nie wiemy w jakim celu zaproszono obce wojsko do Polski, zamiast rozbudowac wlasna armie. Oops, przepraszam. Minister Macierewicz ma zamiar powiekszyc liczebnosc polskiej armii do stu pieciu tysiecy, bo jak sie wyrazil – liczba stu tysiecy zolnierzy byla karygodnie za niska. Tworzy on tez Obrone Terytorialna nie dajac tym ludziom dostepu do broni i szkolac ich DWA DNI w miesiacu. To nie jest zart, oni naprawde przechodza tak intensywne szkolenie. W Izraelu jest NAKAZ posiadania w kazdym domu przynajmniej jednego pistoletu produkcji izraelskiej – Jericho 9mm. Coz, pan Macierewicz, nie bedzie przeciez sabotowal zalecen swoich zwierzchnikow. Nie jest istotne, czy nastapi muslimskie uderzenie z zachodu, czy ukrainskie ze wschodu. Obce sily maja opanowac Polske bez zadnych przeszkod, a jezeli ktos osmieli sie przeszkadzac to zolnierz amerykanski rozstrzela go natychmiast. Ma do tego prawo na podstawie Ustawy 1066 ustanowionej przez polski Sejm w okresie rzadow PO i nie zniesionej przez wysoce patriotyczny PiS.

  • myślę sobie że

   17 stycznia 2017 at 11:25

   Rządy wasalskie w czystej postaci. Właśnie ta ustawa jest jednym z niezbitych dowodów.

   • HwwD

    17 stycznia 2017 at 19:35

    panski wpis – to dowod ze ma pan z mysleniem PO-wazne klopoty.. Rządy wasalskie prosze pana to bylo 8 lat Platformy.
    Nawet najgłupszy Leming zdaje sobie sprawę ze Tusk dostał posadkę w Brukseli za zdradę Polski.
    Tusk zlikwidował polskie banki, polskie cukrownie, polskie stocznie (na rozkaz Angeli, w ten sposob uratowal niemieckie stocznie), polskie kopalnie i polskie huty (4 miliony ludzi na bruk). W ten sposob Tusk zlikwidował przemysł ciężki i co niezmiernie ważne – przemysł na użytek armii- TYLKO ZA TO, w takim kraju jak np, USA, Chiny, Turcja czy Rosja Tusk bylby już dawno rozstrzelany.

  • HwwD

   17 stycznia 2017 at 18:17

   panie Leszku1.. W przypadku konfliktu zbrojnego zadne ustawy – nie maja znaczenia. Liczy sie tylko piesc. I wszystko zalezy od tego kto bedzie ta piescia kierowal. Niech pan zauwazy iz sily amerykanskie to (oficjalnie) czesc NATO a faktycznie – to czesc armii amerykanskiej…Pan naprawde mysli ze Trump pozwoli by Tusk, Juncker czy inny cymbal z Brukseli czy NATO – uzywal jego, Trumpa zolnierzy?

   • Leszek1

    18 stycznia 2017 at 00:41

    @HwwD. Wlasnie. Pokladam nadzieje w nowym prezydencie USA. Zydowskie media wprost wychodza ze skory, zeby go ponizyc, osmieszyc, zelzyc. Dlatego, ze powiedzial „USA is first” i konsekwentnie dazy w tym kierunku. Oni by chcieli by na pierwszym planie byl Izrael – tak jak to bylo dotychczas.
    Zachodzi wiec obawa o jego zycie. Z wielu wzgledow.
    Nie sadze jednak, ze Zydzi beda chcieli go zabic, bo to z pewnoscia wywolalo by wojne domowa i wystrzelanie olbrzymiej ilosci Zydow – czesto niewinnych. Trudno gdybac. Mysle, ze swiatowe zydostwo bedzie zmuszone stulic uszy po sobie, a Trump postawi Ameryke na nogi i wroca tu wreszcie wlasciwe proporcje. Ogon nie moze zbyt dlugo krecic psem. Trump ma olbrzymie poparcie wsrod prostych, zwyklych ludzi. Wiekszosc z nich to sa ludzie wolni i niezbyt potulni, a prawie kazdy ma spluwe w domu. Proba skrzywdzenia Trumpa, czlowieka ktoremu amerykanie uwierzyli na przekor olbrzymiej presji medialnej, moze sie bardzo zle skonczyc.

 13. Zbyszek

  17 stycznia 2017 at 20:40

  no jak sie mają czuć ??? wspaniale jak równy z równym . Ameryka nie przysyła żołnierzy do kraju który jest słaby .

 14. ChasBiarge

  20 lipca 2017 at 10:00

  Buy Generic Accutane Online cialis El Viagra Ayuda A Durar Mas

 15. KennHitthype

  20 lipca 2017 at 11:45

  Buy Tadalis Sx cialis Commander Cialis Prix Discount

 16. KelChalkhic

  21 lipca 2017 at 16:48

  Amoxicillin Cyp2d6 cialis Wirkt Nicht Cialis Levitra

 17. ChasBiarge

  2 sierpnia 2017 at 13:38

  Doxycycline Next Day Delivery viagra Viagra Kaufen Mit Paypal Bezahlen

 18. Darinnania

  11 sierpnia 2017 at 11:07

  http://revia.phartesdomusa.org buy naltrexone powder

 19. Darinnania

  12 sierpnia 2017 at 08:35

  http://revia.phartesdomusa.org buy revia 250 mg online uk

 20. Jeffreygorse

  13 sierpnia 2017 at 00:22

  http://buycialisonline.phartesdomusa.org/ can you buy cialis in phuket

 21. SteveAnorn

  13 sierpnia 2017 at 20:10

  http://lasix.phartesdomusa.org/ iv lasix 5mg hr drip calculation

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra