Z zagranicy

Marine Le Pen zostanie pozbawiona immunitetu

Eurodeputowani z Komisji Prawa Parlamentu Europejskiego zdecydowali o pozbawieniu immunitetu francuskiej eurodeputowanej a zarazem kandydatki na prezydenta Marine Le Pen, która tym samym odpowie za umieszczanie na portalu społecznościowym zdjęć obrazujących okrucieństwo bojowników Państwa Islamskiego.

Tym samym komisja przychyliła się do wniosku prokuratorów, domagających się uchylenia immunitetu Le Pen. Wprawdzie ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie zgromadzenie ogólne PE, niemniej jest to jedynie formalność, ponieważ jak wynika z parlamentarnej praktyki, eurodeputowani zwykle przychylają się do opinii komisji.

W sprawie serii tweetów udostępnionych przez liderkę Frontu Narodowego francuska prokuratura wszczęła śledztwo w grudniu 2015 roku. Wśród nich znalazła się fotografia zdekapitowanego ciała amerykańskiego reportera Jamesa Foley’a.

Zniesienie Le Pen immunitetu będzie dotyczyło jedynie wpisów na portalach społecznościowych, nie zaś stawianych jej zarzutów sprzeniewierzenia funduszy unijnych poprzez rzekome zatrudnianie fikcyjnych asystentów.

Le Pen dotychczas odmawiała złożenia zeznań podczas policyjnego dochodzenia w Nanterre, powołując się na swój status deputowanej do Parlamentu Europejskiego.

– To jedynie unaocznia francuskim obywatelom, czym jest Unia Europejska, czym jest Parlament Europejski, i że są one wszystkie częścią systemu, który chce powstrzymać moją kandydaturę w wyborach – skomentowała decyzję komisji Marine Le Pen, której wcześniej zabrano część uposażenia, za rzekome marnotrawienie unijnych funduszy. Le Pen oświadczyła, iż postrzega wspomniane kroki prawne jako mające podłoże polityczne i zaapelowała o moratorium na śledztwa do czasu przeminięcia gorącego okresu wyborczego.

Źródło: France24

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

  1. Arminda

    4 listopada 2017 at 23:41

    thx for the info

  2. unlock your hip flexors Reviews

    18 kwietnia 2018 at 03:22

    This is all we want from you guys.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra