Felieton

Tusk jest przegranym niemieckim politykiem

Wysuwając kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego na to śmieszne stanowisko rząd Polski osiągnął kilka celów jednocześnie. Powiedzieć, że to był szach mat, to nic nie powiedzieć.

 

Tusk przegrał, bo został. Jakby nie został, też by przegrał, ale mniej. Więc jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. Wszyscy zobaczyli jakich mamy sąsiadów, bo co do Niemców, to nikt poważny chyba nie miał złudzeń?

Niemcy są naszym sąsiadem. Oczywiście. Niemcy są też naszym wrogiem. Co nie wszystkim wydawało się takie oczywiste. Wystarczy spojrzeć na sytuację Polaków w Niemczech i porównać z sytuacją Niemców w Polsce. Właśnie o tym przypomnieli. Niemcy od lat próbują nas gospodarczo zniewolić i podporządkować sobie politycznie. Za czasów Platformy udało im się to prawie w stu procentach. Teraz nastał polski rząd i dla Niemców zaczęła się „górka”.

Przepchniecie Donalda Tuska na stanowisko kierownika czegoś tam ma jedynie znaczenie symboliczne. Dobrze się stało, że polski rząd twardo stał przy swoim stanowisku. Donald Tusk wyrzekł się ojczyzny, a raczej pokazał, który kraj jest jego faktyczną ojczyzną. Nie chciał poparcia polskiego rządu, nie starał się o poparcie polskiego rządu i kandydował wbrew opinii polskiego rządu. Czy trzeba więcej, żeby wyrzec się swej ojczyzny? Był posłuszny Niemcom, więc kogo zdradził?

Kandydatura Jacka Saryusz-Wolskiego była strzałem w dziesiątkę. To była mistrzowska zagrywka na kilku poziomach:

1/ Tusk wypada z polskiej polityki na długie lata. Co prawda kanclerz Merkel widzi w nim swego lokaja, tak jak caryca Katarzyna II (nota bene także Niemka) widziała lokaja w ostatnim królu Polski Stanisławie Poniatowskim, ale to się już nie uda. Nawet jak Tusk dołoży sobie imię August – nic to nie pomoże, tak jak nie pomogło Poniatowskiemu. Tusk wyrzekł się Polski.

Odsłonięcie jawnie antypolskiej i filogermańskiej twarzy Tuska w dłuższej perspektywie zniwelowało do minimum jego przyszłe próby powrotu do polityki polskiej. Przysłowiowy dziadek z Wehrmachtu, to przy obecnym „hołdzie berlińskim Tuska”, to pikuś. Tusk od dziś jest politykiem niemieckim, działającym na rzecz Niemiec i przeciw Polsce. Odium filoniemieckości i antypolskości spadnie na cała Platformę Obywatelską, a czego jak czego, ale wysługiwania się Niemcom Polacy nie lubią.

2/ doszło do rozłamu w samej Platformie Obywatelskiej – ich wieloletni, ważny polityk stał się od teraz jej wrogiem, dzięki czemu hipokryzja jej członków po raz kolejny ukazała się w całej pełni. Wyrzucenie Jacka Saryusz-Wolskiego z Platformy Obywatelskiej prowadzi do poważnego osłabienia tej partii na forum Parlamentu Europejskiego i co nietrudno przewidzieć – przełoży się to na najbliższe wybory do Eurokołchozu.

3/ wystawienie kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego zmusiło Niemców do otwartego forsowania kandydatury Tuska, co odsłoniło jego rzeczywiste zaplecze polityczne. Niemcy nie mogą już udawać, że to kandydat rządu polskiego. To niemiecki kandydat posłusznie wykonujący rozkazy Berlina. Wszyscy właśnie o tym się przekonali.

4/ wszystkie kłamstwa Tuska o jego neutralności rozsypały się w puch. Dzięki sporowi wokół tej kandydatury wszyscy w Polsce i w Europie po raz kolejny przekonali się o stronniczości tego polityka i jego koniunkturalizmie. Oczywiście dla skorumpowanym i cynicznych polityków brukselskich, to nic nowego, ale po raz kolejny Europejczycy widzą, że „Tusk jest nagi”. Ta karta może zostać wykorzystana w przyszłych wyborach i będzie to silna karta, zwłaszcza w obszarze narracji medialnej.

5/ paradoksalnie dobrze się stało dla Prawa i Sprawiedliwości, że Tusk został na swym zydelku. Obecnie sytuacja w Polsce wciąż jest labilna, podgrzewana przez wrogów z zewnątrz i wewnątrz. Rząd Polski nie może liczyć na spokojną i merytoryczną opozycję, dlatego ewentualne pojawienie się Tuska, jak „utrąconego” przez PiS mogłoby zjednoczyć opozycję, co nie jest wskazane. Tymczasem opozycyjni liderzy dalej będą się ścigać kto jest najbardziej odklejony od rzeczywistości.

6/ wisienką na torcie są zbliżające się przesłuchania świadków w temacie Amber Gold. Wchodzą one w decydująca fazę. Niedługo zostanie przesłuchany Michał Tusk-Bąk. Z pewnością niewiele będzie pamiętał, ale będzie przesłuchany. Ponadto pani Barbara Kijanko wniesie swoje co nieco do tematu Tuskowej Platformy Obywatelskiej. Dzięki temu, że Tusk został w Brukseli cała Europa dowie się o dziwnie podejrzanych powiązaniach syna, co jeszcze bardziej osłabi jego pozycję i przyklei do Niemiec.

Podsumowując Tusk został, bo miał zostać. Dla PiS- ważnym było, jak odciąć się od tej tragicznej kandydatury. I udało się to w stu procentach. Tusk został i Tusk przegrał. PiS nie przyłożył to tego ręki i nie może być posądzany o działanie wbrew interesom Polski i Polaków. Tusk musiał wyrzec się publicznie polskiego rządu. Nie chciał, ale musiał. To początek jego końca.

Nie było innego rozwiązania. Mógł tylko przegrać bardziej lub mniej. Przegrał bardziej. Za chwilę zwali mu się na głowę kryzys z imigrantami i wtedy po raz kolejny wszyscy w Europie przekonają się, że Tusk jest do niczego i do niczego nie jest nikomu potrzebny. Oczywiście poza Niemcami. Będzie haratał w gałę i rysował kredkami po brukselskich ulicach, trzymając się za rączkę z innymi politykami. Oni takich hodują i hołubią.

Ale dla Polski będzie tylko lepiej. Im słabszy Eurokołchoz, czyli mający na czele słabych potakiwaczy, tym lepiej dla Polski.

Dr Paweł Janowski

Redaktor naczelny miesięcznika „Czas Solidarności”

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

97 komentarzy

97 Komentarzy

 1. orgi

  11 marca 2017 at 08:43

  na wielu filmikach , zdjęciach tuSSk jest pokazywany z prawą ręką w kieszeni …. taki sposób zachowania przynależny jest raczej osobnikom z „nizin społecznych” …. „slamsóf” …. etc, etc …. a biorąc to humorystycznie tuSSk musi uważać by fi..t mu paznokci nie poodgryzał !

 2. tma

  11 marca 2017 at 08:45

  Obawiam się, że PiS ma tylko jeden podstawowy cel: jak najdłużej utrzymać się przy władzy. Pozostawienie Tuska w Brukseli w tym sensie jest sukcesem.
  Jednak sposób w jaki to zrobiono, postawił Polskę jako państwo w bardzo niedobrej sytuacji. Doszło do groźnego precedensu, że Polska głosowała sama przeciwko wszystkim pozostałym. To bardzo groźne, aby przyzwyczajać tzw. zwykłych ludzi na Zachodzie, do sytuacji, że Polska zostaje sama i przegrywa.
  Podsumowując: PiS wygrało, ale Polska przegrała.

  • gieptil

   11 marca 2017 at 09:34

   PiS definitywnie się osłonił, zdemaskował się jako antypolska agentura. Bo okazało się że jak jest okazja zepsuć stosunki ze wszystkimi sąsiadami ( nawet bardzo nam życzliwymi ) i wprowadzić Polskę w stan trwałej izolacji międzynarodowej, to PiS potrafi walczyć i rozdawać ciosy jak szaleniec na lewo i prawo. A jak chodzi o dziesiątki spraw innych gdzie rzeczywiście jest coś do załatwienia dla Polski i Polaków od ręki tylko trochę się postawić jakiejś ambasadzie, tylko troszeczkę – to wtedy PiS od razu odpuszcza. A bywa gorzej oferuje się gorliwe że on by więcej tej Polski sprzedał – my damy więcej, toż polskim bydłem handlujemy.
   A teraz coś do autora tekstu Pawła Janowskiego. A tak mi dzisiaj przyszło do głowy, jaka jest prawdziwa dewiza PiS? Ona powinna brzmieć „kłamiemy rano, kłamiemy w południe i kłamiemy wieczorem, kłamać bez przerwy to nasza dewiza”. To przez analogie już trochę zapomnianego wystąpienia premiera Węgier Gurczana, które warto przytoczyć, bo tam udało się nagrać tamtejszy PiS, gdy u nas jeszcze nie.

   „Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem.”, „I wówczas, zresztą, nic nie robiliśmy w ciągu czterech lat. Nic. Nie możecie mi podać ani jednego poważnego środka rządowego, z którego moglibyśmy być dumni, poza tym, że na końcu odzyskaliśmy władzę z gówna. Nic. Kiedy trzeba będzie rozliczyć się z krajem, powiedzą co robiliśmy w ciągu czterech lat, co mówimy?”, „Nie ma wielu opcji. Nie ma, dlatego, że spieprzyliśmy. Nie tylko trochę, ale bardzo.”

   • nie jedynak

    12 marca 2017 at 12:43

    alboś dureń, albo?????????????????

   • h.p.

    15 marca 2017 at 19:47

    Gieptil.Zacznij myśleć.To,co piszesz,to wypociny godne „totalnej”

  • oktaw

   12 marca 2017 at 11:27

   Myślę, że jednak wygrała Polska, a przegrało 27 państ , które głosowały na Donalda dlaczego. To proste? Tusk nie miał legitymacji własnego kraju, tak naprawdę do głosowania za jego kandydaturą nie powinno w ogóle dojść! Czy wyobrażacie sobie sytuację, że niemiecki polityk, który nie ma legitymacji niemieckiego rządu zostaje kimkolwiek w UE głosami pozostałych państw!. To nie demokratyczne choć 27:1 tak nie wyląda… Co jeszcze? Wmawia się polakom, że większość Polaków chciała, żeby Donald został w Bruxeli… Oczywiście osobiście go nie trawię i tego chciałem co nie znaczy, że go popieram! Moim zdaniem lepiej, żeby był jak najdalej od polski i Polaków.

   • tma

    17 marca 2017 at 17:44

    Tuska należy ignorować. Nie głosować ani za, ani przeciw, ani się wstrzymać. Można co najwyżej poszczuć psem.

 3. m

  11 marca 2017 at 09:27

  http://prawy.pl/47420-medytacje-ewangeliczne-z-dnia-11-marca-2017/
  Miłujmy Tuska!
  Przebaczmy mu, choć dobrze wie, co czyni;-).

  • Soroka

   11 marca 2017 at 09:46

   Księża na ten temat pitolą w kościołach, a ty, który co dopiero nauczył się wypowiadać słowa tu pitolisz. Zanim zacznie się wypowiadać na poważne tematy, najpierw trzeba poznać znaczenie słów!
   Wiesz co to znaczy przebaczyć? Oczywiście nie wiesz, bo pitolisz.
   Przebaczyć, to znaczy dobrowolnie odstąpić od zemsty i nic więcej!

   • m

    11 marca 2017 at 10:57

    przebaczyć
    wyzbyć się żalu, urazy, darować komuś winę
    (http://sjp.pl/przebaczy%C4%87)

    • Soroka

     12 marca 2017 at 12:04

     Wiedziałem że nie wiesz! Nie powtarzaj za głupcami!
     Przebaczenie jest to dobrowolne odstąpienie od zemsty i nic więcej! Wina trawa dopóki sam Bóg jej nie usunie. Robi to po pojednaniu się winnego z poszkodowanym, czyli po naprawieniu możliwych do naprawienia szkód i darowaniu reszty przez poszkodowanego, albo po odbyciu czyśćca, jeżeli winowajca przed śmiercią szczerze poprosi Boga o miłosierdzie.
     Żalu i urazy nie da się wyzbyć tak łatwo, bo człowiek ma pamięć, a zło niszczy więzi duchowe pomiędzy ludźmi.
     Dla materialistów (wyznawców materializmu), przebaczenie to abstrakcja, albo słowo używane do wprowadzenia w błąd przeciwnika. Dla materialistów wszyscy ludzie sa przeciwnikami.

     • Maks

      15 marca 2017 at 13:15

      Soroka najwyraźniej zna język polski lepiej niż autorzy słownika języka polskiego. Takiego nie przegadasz, szczególnie jak jest zaciekłym PiSiorem – wszelkie fakty dopasuje pod swoje teorie:)

 4. orgi

  11 marca 2017 at 09:40

  PO miało jeden cel , to utrzymać się przy władzy . niestety ich pazerność , łajdactwa oraz przekroczenie wszelkich norm ( Boskich czy też ludzkich )spowodowało ich odejście w niebyt .To co prezentują jest żałosne , sprowadza ich do roli chuliganerii , żuli , by nie powiedzieć PRZESTĘPCÓW pospolitych . Odnośnie zaś ostatnich wydarzeń w UE wydaje się ,że efekty będą widoczne w bliżej nieokreślonym czasie . A jakie ? teraz możemy tylko mnożyć opcje …..

  • gieptil

   11 marca 2017 at 10:10

   Od PO dużo gorszy jest PiS. Polski rynek hazardowy przetrwał jakoś rządy PO, natomiast PiS natychmiast przekazał zyski z niego zagranicy ( tak jak kiedyś to planował firmie G-tech, która tylko zmieniła nazwę ). Niedługo się dowiemy o kolejnych podobnych operacjach. Jak się zdaje PiS uruchomił intensywny szaber polskich złóż, dowiemy się niedługo gdy będą wjeżdżać maszyny na pola rolników. Aha, PiS bez rozgłosu uruchamia policję geologiczną, wyposażoną nawet w wozy opancerzone. Przeciw polskim chłopom. Bo rozdawanie złóż okazało się dobrym pretekstem do odbierania ziemi od tzw. „polskiego bydła” ( bo oni za takich nas mają ), bo jest zasada że jak firma ma koncesję pod ziemią, to może przejąć grunt ponad. Policja ma krwawo pacyfikować opór tzw. „polskiego bydła” którym PiS handluje.
   PiS jest czystej wody ohydną, skrajnie antypolską, skrajnie fałszywą, wręcz satanistyczną AGENTURĄ.

   • Jagoda

    11 marca 2017 at 10:57

    Piana z gieptilowego pyska wycieka!
    Gryzie ten gieptil rękę swego Pana kiedy tylko może mieszając prawdę z kłamstwem jak może i odbiegając od prawdy w artykule pana Pawła Janowskiego zawartej i mistrzowskiego pociągnięcia przywódców Polski.
    Szczekasz nie na temat gieptylu nienawistny i tym samym odsłoniłeś swoje prawdziwe oblicze i zadanie jakie tu na tym forum wykonujesz nienawistniku prostacki.
    Sprawy działań szkodliwych PiSu to inna historia a nie temat tego artykułu. Ten przypadek został rozegrany na piątkę przez PiS i w interesie nas tych wszystich Polaków co jesteśmy zmuszeni dzielić nasze terytorium z polskojęzyczną wspólnotą rozbójniczą gryzącą nas po rękach i toczącą nienawistną pianę z ich niepolskich pyskow.

    • gieptil

     11 marca 2017 at 11:06

     Jesteś jeszcze jednym płatnym pisowskim agentem sprzedawczykiem. Łgacie jak psy, wyprzedajecie Polskę na lewo i prawo, kradniecie, kłamiecie, zdradzacie, … a innych o to głośno oskrżacie na zasadzie „łapaj złodzieja”. Wy dranie, sprzedawczyki.

     • Egzorcysta

      11 marca 2017 at 15:36

      Geptil@ Gratuluje wiedzy i spostrzgawczosci.Takiego rozeznania sceny politycznej w Polsce zyczylby kazdemu Polakowi.Nie mniej musze dodac, ze inni ktorzy z racji malej wiedzy, lub wiedzy czerpanej z mediow glownego scieku maja diamtralnie innen zdanie, nie musza wcale byc agentura, nie musza byc kodziarzami, czy komunistami, ich wiedza o tym co wyrabiaja zydokomunisci w Polsce jest poprostu zadna.Ale widza, ze mozna sie wlaczyc do komentowania, robia to.
      Szczegolnie kobietom trzba wybaczyc, bo krytyukuja, nie wnoszac nic merytorycznie do wiedzy czytajacych.A kiedy zapytamy dlaczgo tak sadzi odpowie „bo tak”.Wiekszosc ludzi jest zdania, ze jak o czyms nie wiedza to znaczy ze to nie istnieje.Ale jest nadzieja, ze dzieki komentarzom takim jak Twoje, zglebia swoja wiedze w tematach ktore poruszasz nawet gdyby chcieli udowodnic ze to nieprawda co piszesz juz bedzie sukcesem bo z pewnoscia dokopia sie do tej samej wiedzy.https://www.youtube.com/watch?v=STSDdVWXdMM

    • HwwD

     11 marca 2017 at 20:12

     Szacunek pani Jagodo, teraz wiem ze jestesmy po tej samej stronie. Niech pani sie nie przejmuje panem gieptilem, on nie odroznia plewy od ziarna – i tyle w temacie pana gieptila.

   • m

    11 marca 2017 at 11:16

    „Bo rozdawanie złóż okazało się dobrym pretekstem do odbierania ziemi od tzw. „polskiego bydła” ( bo oni za takich nas mają ), bo jest zasada że jak firma ma koncesję pod ziemią, to może przejąć grunt ponad.” – jeśli tylko ceny płacone za ziemię nad złożami będą odpowiadały rzeczywistej (rynkowej) jej wartości, nie widzę problemu. A najlepiej la świętego spokoju, żeby były dwukrotnie wyższe.

    • gieptil

     11 marca 2017 at 11:28

     Fachowcy już dobrze wiedzą jak różnymi manewrami na pewien czas zbić ceny ziemi. To krótka piłka. Bez złudzeń, w polskich rękach pozostała jeszcze ziemia, złoża już chyba nie, lasy i mienie spółdzielni mieszkaniowych. I w tych obszarach należy oczekiwać tzw. „reform” w celu odebrania resztek własności Polakom. Gdyby fikali, to PiS sprowadził amerykańskie wojska. Ta brygada a faktycznie dywizja ( w Europie rozlokowano sprzęt całek IV dywizji US Army ) pustynna przeciwpartyzancka z Rosją oczywiście nie będzie walczyć. Będzie dbać aby w Polsce był tzw. „porządek”, czyli mordy w kubeł i cicho siedzieć polskie głupie bydło.

     • Egzorcysta

      11 marca 2017 at 21:26

     • tma

      11 marca 2017 at 22:57

      Tak sobie spokojnie myślę. I stawiam sobie samemu takie pytanie: czy naprawdę Amerykańskie koncerny nie mają gdzieś bliżej złóż metali, węgla i gazu łupkowego, tylko właśnie uparli się, żeby obrabować Polaków z tego nieopłacalnego gazu łupkowego, głębokich pokładów węgla, żałosnych rud żelaza, no i niezłych zasobów miedzi na ziemiach zachodnich. Tak sobie myślę i myślę. No i co? Ano Amerykanie mają dużo lepsze zasoby: w Kanadzie, tuż za miedzą jest wszystko, w dużych ilościach, na Alasce też sporo.
      Czy rzeczywiście powinniśmy się bać Amerykanów. A może jest ktoś bliżej, kto ma chrapkę na miedź, węgiel itp. Tak sobie myślę, i widzę, że owszem, owszem, jest blisko dość duży kraj z rozbuchanym przemysłem, który potrzebuje surowców i taniej siły roboczej do swoich fabryk. Zgadnij koteczku, kogo mam na myśli.

     • Tomek

      15 marca 2017 at 13:25

      Do @tma

      A jakież to niby wielkie inwestycje kradnące polskie złoża realizują Amerykanie? Z gazu łupkowego póki co nici, ową miedź to KGHM wydobywa i to nientylki w Polsce, ale wręcz w Kanadzie, pod nosem owych Amerykanów.

   • Wa cóś

    12 marca 2017 at 10:01

    do GIEPTILA. Prawo i Sprawiedliwość dostał mandat od Narodu i ma rządzić. Ma zrobić porządek poczynając od antypolskiej kasty, która w wielu (w tysiącach jak nie więcej) przypadkach lekceważyła, gnoiła polskiego podatnika i obywatela. Czym biedniejszy tym nie miał racji o cokolwiek się upominać. Jestem z pracy tego Rządu ZADOWOLONY i wieś także.
    Przestań PŁATNA SZUJO wypisywać GŁUPOTY, bowiem to o tobie i twojej NIENAWIŚCI świadczy. Gdzie dowody? TY i twoi mocodawcy – może byś ujawnił kogo reprezentujesz,jesteście przegrani. O wsi nie masz wariacie zielonego pojęcia.

   • Soth

    12 marca 2017 at 13:43

    Stronnictwo pruskie (PO) zamieniło się miejscami ze stronnictwem żydowsko-amerykańskim (PiS)
    ( pan S.Michalkiewicz )

 5. Soroka

  11 marca 2017 at 09:48

  Tusk, to nie jest żaden polityk, tylko marionetka w rekach czekisty i makreli!

  • gieptil

   11 marca 2017 at 09:58

   Kłamać bez przerwy – to twoja dewiza. Z czego żyjesz sprzedawczyku? Ze sprzedawania Polski, handlujesz polskim bydłem całe dnie i noce. Za głupich nas masz, prymitywne propagandowe brednie wypisujesz. Jak cały zresztą PiS, który ma jedną dewizę – kłamać bez przerwy, ani jednego słowa prawdy.

   • Jagoda

    11 marca 2017 at 11:04

    To już twój koniec gieptilu. Widzisz że cała wasza przestępcza struktura się wali razem z Tuskoidami i dlatego szarpiesz się bezsilnie w polskich sieciach do których wpadliście. Teraz już tylko centrala rybna pozostała. To już twój i twoich wspólników koniec. I ty o tym już dobrze wiesz!

    • gieptil

     11 marca 2017 at 11:15

     Takie brednie to dzieciom stara oszustko, kryminalistko. Z PO nigdy nic wspólnego nie miałem, z PiS kiedyś sympatyzowałem. Ale teraz już wiem, że PiS to banda wynajętych przez obce służby kryminalistów ( wynajętych do udawania wielce zaangażowanych polskich patriotów ), którzy za pieniądze tylko kłamią i kłamią, kłamią rano, w południe i wieczorem.

     • Jagoda

      11 marca 2017 at 11:35

      Weź tabletkę na uspokojenie i daj se siana.
      Nienawiścią daleko nie zajedziesz a przypomnę że aktualny temat jest: „mistrzowskie odsłonięcie powiązan Niemców z Tuskiem”
      P.S.
      Centrala ryna niedaleko więc nie szalej bo to nie pomaga!

     • Wa cóś

      12 marca 2017 at 10:14

      @gieptil. GIEPTILU, TY jesteś CHORY i NIEBEZPIECZNY. Czepiasz się PIS-u ale przemilczasz że to najpierw nkwd wytępiło prawych Polaków a dalej komuniści wyprali mózgi młodym dając im pracę w mieście i przywileje, co zaowocowało tym że większa część członków pzpr mówiła na wspólne mienie: „to nie moje, to państwowe, więc niech się marnuje”
      Część takich krążyła z partii do partii ( i krąży dalej) szukając aby nic nie robić a dobrze zarobić. Powoli z takimi w szeregach pisu, Jarosław sobie poradzi. PełO i pozostałe przyjęły taki element i na tym straciło. Nie pluj ma PIS, a sięgnij do historii. Może i TY jesteś taką popłuczyną czerwonej zarazy, która specjalizuje się w pluciu, bo jest lub czyje się przegrana.

    • Soroka

     12 marca 2017 at 12:09

     On chciał się podpisać „głuptil”, ale przy pisaniu się pomylił i już tak zostawił.

 6. nn

  11 marca 2017 at 11:43

  Tusk to zdrajca Polski i dobrze wiemy że jego działalność nie ma nic wspólnego z dobrem naszego kraju,czego się nie dotknął to zniszczył on i jego peowczycy.Merkelka się cieszy że dupencje będzie mieć nadal lizana przez kaczorka donalda.

 7. MOTYL35

  11 marca 2017 at 13:03

  Tusk nigdy nie oświadczył że jest Polakiem zawsze działał za pieniądze niemieckie. Chronił interesy niemieckie np.: bardzo drogi północny rurociąg aby wyeliminować Polskę, rurociąg ziemski jest bezpieczniejszy i znacznie tańszy. Likwidacja stoczni polskich, stocznie niemieckie przejęły nosze zamówienia itd. Nic nowego tak w 1039r.pomimo traktatow Polska zosta osamotniona, Europa jest sterroryzowana przez Niemcy.

 8. Kowalski

  11 marca 2017 at 13:17

  mozna to nazwac kompromitacja calej hitlerowskiej ue,zagrywka iscie pokerowa,brawo dla PIS,jednym ruchem na szachownicy jakim byla kandydatura zreszta posla z parti tuska skompromitowali cala unie i kapusi niemieckich tzw konfidentow unuijnych ktorzy zostali zdemaskowani za kim zawsze glosuja,nie ma co liczyc na nikogo z 27 pozostalych panstw,i dobrze ze to sie stalo w tak blachej sprawie jak wybor folksdojcza na sztucznie stworzona funkcje dla najbardziej zasluzonych filerowi w spodnicy,wiadomo bylo ze kanclerz rzeszy wynagrodzi hojnie swojego przydupasa vel oscar raz ze oboje przynalezi do stazi z bylego NRD gdzie agnt Oscar przyczynil sie do likwidacji Polski i polskiego przemyslu,oraz zpremedytacja zwalczal od zawsze polskosc jako nienormalnosc,a jego popisowym numerem wraz z niemiecko-bolszewicka agentura byl zamach pod Smolenskiem na 96 osob lecacych na obchody Katynia,wiec takie antypolskie szelmy jak rudy kryminalsta sa godnie honorowane wsrod 3 rzeszy i samego filera ze stazi,dalej bedzie mogl smiec otwierac i zamykac zebrania unijnych kacykow i pobierac wielkie apanaze w szatanskich ojro,easumujac ta cala unijna hucpe Polska ma tylko jednego sojusznika na swiecie i sa to Stany Ziednoczone Ameryki polnocnej!!!!,to wlasnie z nimi Polska ma szanse na rozwoj gospodarczo-militarny!!!,i to jedyna droga dla Polski,przeciwko bolszewicko-hitlerowskiej UE,ktora zamiast tworzenia sojuszu gospodarczego panstw narodowych niszczy je i zniewala oraz narzuca swoje warunki a dla niewygodnych pyskaczy, beda i obozy koncentracyjne jak za hitlera ,to tylko kwestia czasu,hitlerowcy podnosza glowy beda na innych zbrodnie rytualne jak kiedys na Zydach

  • gieptil

   11 marca 2017 at 13:22

   Widzę że następny pisowski kryminalista kowalski został ściągnięty w trybie pilnym z pomocą w celu szerzenia kłamstw i bredni. Wy kłamiecie zawsze.

   • Kowalski

    11 marca 2017 at 13:32

    duniu w onucach walisz putinowskim smrodem,prawda was boli?,smieciu dla kogo robisz,dla hitlerowcow czy stalinowcow???,to jeden i ten sam nurt ludobojcow,jeszcze pan polski was wysmaga batem po waszych zapizdzialych ryjach czerwonych,skad znasz pisownie polska?

    • gieptil

     11 marca 2017 at 13:47

     Jesteście zbrodniczą satanistyczną grupą przestępczą. Tak mówicie między sobą gdy was inni nie słyszą, kłamiecie zawsze.

     „Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem.”, „I wówczas, zresztą, nic nie robiliśmy w ciągu czterech lat. Nic. Nie możecie mi podać ani jednego poważnego środka rządowego, z którego moglibyśmy być dumni, poza tym, że na końcu odzyskaliśmy władzę z gówna. Nic. Kiedy trzeba będzie rozliczyć się z krajem, powiedzą co robiliśmy w ciągu czterech lat, co mówimy?”, „Nie ma wielu opcji. Nie ma, dlatego, że spieprzyliśmy. Nie tylko trochę, ale bardzo.”

     • Danka

      15 marca 2017 at 05:07

      Merkelica juz wczesniej przygarnela aferzystke Julie Tymoszenko !

    • Codreanu

     11 marca 2017 at 16:50

     Ciekawe jest to co mówisz, bo z tego co zauważyłem gieptil jest bardzo spokojny i opanowany, gdyby był agentem to rzucałby antypolskimi słowami na lewo i prawo. A co do pisowni to może spjórz na siebie, dlaczego nie używasz polskich znaków?

  • victory orbi

   15 marca 2017 at 04:42

   Sakiewicz zdrajca oglasza, ze Orban chcial Tuska z winy PIS i to jedt blad PIS, a nie Orbana i zdrajca Sakiewicz wiezie kluby GP na Wegry by swietowac swieto Wegrow jako bratanek i pochlebcaOrbana oraz, by lansowac swoja GazWyb, raczej Gaz Pol,pomylka. SAKIEWICZ, co jeszcze, zdrajco?

 9. Egzorcysta

  11 marca 2017 at 15:05

  Gratuluje wspanialego rozeznania w temacie. Jest jeszcze jeden elemnt taki troche osobny, i dosc obcy politykom, z racji dennej moralnosci ludzi zajmujacych sie w Polsce polityka.Wyobrazmy sobie ,ze jestesmy czlonkami ferajny rowerowej i jest nas 30stu, kazdy z nas mieszka w roznych miejscach miasta i zetknelo nas wspolne zainteresowanie i wypada wsrod nas wybrac
  jakiegos przedstawiciela i ktos uznal ,ze powinien nim zostac moj sasiad ktorego ja znam troche dluzej i wiem ze jest zlodziejem, ale pozostali tego nie wiedza, dlatego ja jestem przciwny jako jedyny, podczas gdy inni z racje tego ,ze nie wiedza jak upadly jest ten lewak.I ja uwazam, ze na to „stanowisko” chcialbym czlowieka prawego.Niestety nie znam innych wiec wstrzymuje sie od glosu na kogos innego i jestem przciwny temu ,ale wole milczec i nie mowic wszystkim tego,ze on jest zlodziejem i to jest powodem ze na niego nie glosowalem.Oczywiscie pis w swoich szeregach skupia i toleruje podobnych aferzystow i podobnie nie szanuje pieniedzy ludzi pracowitych ktorym je sila odebral, wiec az o takie motywy dzialnia pisu nie podejrzewam, jednak w moim mniemaniu wlasnie to powinno byc powodem, dlaczgo Polska nie poparla kandydatury polaka.(celowo z malej).Samo to, ze ktos jest z tych samych stron nie moze byc powodem by go wspierac, a tym bardziej kiedy jest unarzany w gooownie po czubek glowy.Kto nie wierzy, albo ma slaba pamiec, zapraszam do lekatury ,jakim procederom patronowal i chronil aferzystow towarzysz Donald razem ,ze swoim oficerem prowadzacycm.
  http://markd.pl/afery_po.pdf mozna by rzec ,ze jest to lista czynow, antypolskich dla prokuratora ktory powinien za ten patronat nad tymi aferami zarzadac 5000 lat wiezienia, a nawet plutonu exekucyjnego.I jezeli ktokolwiek tego czlowieka popiera, to jest albo beneficjentem zyskow jakie mu Donald umozliwil czyli wspolprzestepca, albo zupelnie nie ma wiedzy na temat 8 lat dzialnosci PO.Albo jest poprostu glupi i nie rozumie zwiazku takiej dzialnosci i takich rzadow, z sytuacja w naszym kraju.

  • gieptil

   11 marca 2017 at 15:51

   Problem polega na tym że satanistyczna sekta zwana PiS przebiegle wykorzystuje tę sprawę dla maksymalnego zaszkodzenia Polsce. Bo zostaliśmy sami i znienawidzeni. Bo PiS zamiast po prostu odpowiednio wcześnie poinformować co ma do Tuska, najpierw coś niejasno bąkał, a w ostatniej chwili gdy już było wszystko uzgodnione zrobił dziką wojnę stawiając wszystkich w trudnej sytuacji. I PiS zrobił to nie dla zasad, czy prawdy, on zrobił to ZŁOŚLIWIE. Bo jest to zbrodnicza sekta satanistów, i oni się zawsze cieszą gdy komuś zaszkodzą, gdy komuś narobią kłopotów, kogoś opluskwią, ich to bardzo cieszy.
   Polska może być w przededniu wojny. Już w 2013 roku, tuż przed Majdanem, zauważyłem ze dziwieniem na tablicy ogłoszeń w moim bloku że pojawiła się seria instrukcji jak zachować się podczas wojny. Już wtedy wojna była przewidywana ( zanim wybuchł Majdan już ktoś u góry wiedział że będzie ostra konfrontacja na wschodzie ). Na razie do niej nie doszło. Ale to wciąż jest na tapecie, nadal aktualne. Warto wiedzieć że my w Polsce samodzielnie już nawet prochu nie możemy produkować, polegamy na dostawach nitrogliceryny z Niemiec. Wisimy na ich łasce. A amunicji mamy prawdopodobnie tylko na kilka dni walki. Polska to już prawie trup jest, niby jeszcze chodzi. Obłąkane agresywne wyskoki satanistycznej sekty PiS zmierzają do tego, aby wreszcie ktoś się wkurzył i definitywnie skończył żywot katolickiej Polski. Oni celowo prowokują kolejne awantury aby zabić katolicką Polskę.

   • Ton

    11 marca 2017 at 16:09

    Jesteś tak zamroczony nienawiścią do PiSu, że nie dostrzegasz drugiego dna.

   • gieptil

    11 marca 2017 at 16:18

    A warto wiedzieć że Czarna Ręka która odpaliła I WŚ wcale nie była spontaniczną organizacją serbskich nacjonalistów, była tworem kilku zagranicznych służb specjalnych, a do tego oficerowie prowadzący byli masonami. I realizowali plan masoński zniszczenia dwóch chrześcijańskich cesarstw Rosji i Autro-Węgier przez wprowadzenie ich w stan wojny. Plan jak wiadomo się udał. Dzisiaj jest realizowany plan likwidacji katolickiej Polski, a tym któremu przydzielono rolę prowokatora który wyciągnie zawleczkę od granatu jest PiS.

    • Soth

     12 marca 2017 at 13:46

     jednym z efektów był traktat z Triannon, który braciom Węgrom zabrał blisko 70% terytorium

 10. Ton

  11 marca 2017 at 16:08

  Musze przyznać,że to było mistrzowskie posunięcie Kaczyńskiego. Przegrał, ale wygrał. A PO nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

  • m

   11 marca 2017 at 17:36

   To takie polskie: przegraliśmy, ale wygraliśmy.

 11. m

  11 marca 2017 at 17:39

  Zbuntowana 17-latka z Gorzowa Wielkopolskiego, która powiedziała Donaldowi Tuskowi w twarz, że jest zdrajcą, wreszcie zabrała głos i w tygodniku „wSieci” wyjaśnia, dlaczego jej zdaniem premier dopuścił się zdrady. Manifest licealistki ma 10 punktów.
  W punkcie pierwszym Marysia Sokołowska pisze: Pan Premier odebrał mi perspektywy.
  Tysiące wykształconych, młodych osób, po latach studiowania nie potrafią znaleźć dla siebie miejsca na polskim rynku pracy. Nie mogą przebić się przez sieć układów i znajomości, skazani są na pracę za grosze. To prowadzi do emigracji zarobkowej, ucieczki z Polski.
  Następnie dziewczyna wyjaśnia, że jej zdaniem Pan Premier nie szanuje Polski, przypominając wypowiedź obecnego premiera sprzed 27 lat.
  Mam tu konkretnie na myśli to, co ukazało się na przykład w 1987 roku na łamach magazynu „Znak”. Wówczas Donald Tusk argumentował, że „Polskość to nienormalność”. Że Polska – mówiąc w skrócie – to pewne urojenie.
  Marysia Sokołowska zwraca również uwagę na zadłużenie kraju i widmo katastrofy demograficznej, które wisi nad Polską. W punkcie trzecim manifestu oburza się na bezprecedensowy skok na pieniądze z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Odkładane wcześniej środki posłużyły do łatania dziury budżetowej – wyjaśnia licealistka. W punkcie czwartym podkreśla, że mamy najmniejszą dzietność spośród wszystkich krajów UE oraz że rząd nie potrafi przygotować spójnej polityki prorodzinnej.
  Punkt piąty to zarzut pod adresem Donalda Tuska, że pozwala na propagowanie ideologii gender, a szósty – że pod rządami Pana Premiera nie czuje się bezpiecznie.
  Najwięcej Marysia Sokołowska poświęca miejsca na wytłumaczenie, jak Pan Premier wspiera zakłamywanie historii. Wyrzuca Tuskowi, że brał udział w obaleniu rządu Jana Olszewskiego w 1992 roku, że przyłożył rękę do zapewnienia w ten sposób bezkarności agentów służb komunistycznych. Oburza się, że generał Wojciech Jaruzelski został pochowany z honorami, podczas gdy jej ojciec musiał czekać 10 lat w „wolnej” Polsce na zatarcie wyroku skazującego go na więzienie, chociaż dostał go za wierną służbę ojczyźnie. Nie chciał złożyć przysięgi wojskowej na wierność armii broniącej władzy ludowej w przymierzu z ZSRR – pisze licealistka z Gorzowa Wielkopolskiego i przechodzi do kolejnego punktu pod tytułem: Pan Premier nie chce wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.
  Na miano zdrady narodowej zasługuje dobrowolne oddanie w ręce Rosjan badania katastrofy smoleńskiej, w której tragicznie zginęli Nasz Prezydent Lech Kaczyński oraz elita polityczna Polski. Pan Premier pozwolił na to, by wersja rosyjskiego MAK stała się wersją obowiązującą w świecie, bo wolał wówczas jeździć na nartach, niż błyskawicznie sprostować kłamstwa gen. Anodiny – tłumaczy Marysia Sokołowska.
  W punkcie dziewiątym, jako jeden z dowodów na zdradę, 17-latka podaje, że Pan Premier udaremnił potrzebne odwierty. Nie pisze tego wprost, ale łatwo się zorientować, że chodzi o sprawę odwiertów w poszukiwaniu gorących źródeł, na jakie próbował uzyskać zgodę ojciec Tadeusz Rydzyk:
  Czy polski patriota mógłby świadomie torpedować realizację odwiertów geotermalnych w Toruniu? Miały one przecież służyć Polsce. W tym studentom WSKSiM, by mogli mieszkać w ogrzewanych akademikach.
  Argument ostatni, przemawiający za dopuszczeniem się zdrady, to to, że kultura osobista Pana Premiera pozostawia wiele do życzenia. – Panu Premierowi łatwo przychodzi szydzenie ze słabszych i wyśmiewanie ich. Pamiętam, jak wyśmiał publicznie starsze panie z Rodziny Radia Maryja – tłumaczy zbuntowana licealistka na łamach tygodnika „wSieci”.
  (W punkcie pierwszym Marysia Sokołowska pisze: Pan Premier odebrał mi perspektywy: REKLAMA REKLAMA REKLAMA Tysiące wykształconych, młodych osób, po latach studiowania nie potrafią znaleźć dla siebie miejsca na polskim rynku pracy. Nie mogą przebić się przez sieć układów i znajomości, skazani są na pracę za grosze. To prowadzi do emigracji zarobkowej, ucieczki z Polski. Następnie dziewczyna wyjaśnia, że jej zdaniem Pan Premier nie szanuje Polski, przypominając wypowiedź obecnego premiera sprzed 27 lat. Mam tu konkretnie na myśli to, co ukazało się na przykład w 1987 roku na łamach magazynu „Znak”. Wówczas Donald Tusk argumentował, że „Polskość to nienormalność”. Że Polska – mówiąc w skrócie – to pewne urojenie. Marysia Sokołowska zwraca również uwagę na zadłużenie kraju i widmo katastrofy demograficznej, które wisi nad Polską. W punkcie trzecim manifestu oburza się na bezprecedensowy skok na pieniądze z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Odkładane wcześniej środki posłużyły do łatania dziury budżetowej – wyjaśnia licealistka. W punkcie czwartym podkreśla, że mamy najmniejszą dzietność spośród wszystkich krajów UE oraz że rząd nie potrafi przygotować spójnej polityki prorodzinnej. Punkt piąty to zarzut pod adresem Donalda Tuska, że pozwala na propagowanie ideologii gender, a szósty – że pod rządami Pana Premiera nie czuje się bezpiecznie. Najwięcej Marysia Sokołowska poświęca miejsca na wytłumaczenie, jak Pan Premier wspiera zakłamywanie historii. Wyrzuca Tuskowi, że brał udział w obaleniu rządu Jana Olszewskiego w 1992 roku, że przyłożył rękę do zapewnienia w ten sposób bezkarności agentów służb komunistycznych. Oburza się, że generał Wojciech Jaruzelski został pochowany z honorami, podczas gdy jej ojciec musiał czekać 10 lat w „wolnej” Polsce na zatarcie wyroku skazującego go na więzienie, chociaż dostał go za wierną służbę ojczyźnie. Nie chciał złożyć przysięgi wojskowej na wierność armii broniącej władzy ludowej w przymierzu z ZSRR – pisze licealistka z Gorzowa Wielkopolskiego i przechodzi do kolejnego punktu pod tytułem: Pan Premier nie chce wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Na miano zdrady narodowej zasługuje dobrowolne oddanie w ręce Rosjan badania katastrofy smoleńskiej, w której tragicznie zginęli Nasz Prezydent Lech Kaczyński oraz elita polityczna Polski. Pan Premier pozwolił na to, by wersja rosyjskiego MAK stała się wersją obowiązującą w świecie, bo wolał wówczas jeździć na nartach, niż błyskawicznie sprostować kłamstwa gen. Anodiny – tłumaczy Marysia Sokołowska. W punkcie dziewiątym, jako jeden z dowodów na zdradę, 17-latka podaje, że Pan Premier udaremnił potrzebne odwierty. Nie pisze tego wprost, ale łatwo się zorientować, że chodzi o sprawę odwiertów w poszukiwaniu gorących źródeł, na jakie próbował uzyskać zgodę ojciec Tadeusz Rydzyk: Czy polski patriota mógłby świadomie torpedować realizację odwiertów geotermalnych w Toruniu? Miały one przecież służyć Polsce. W tym studentom WSKSiM, by mogli mieszkać w ogrzewanych akademikach. Argument ostatni, przemawiający za dopuszczeniem się zdrady, to to, że kultura osobista Pana Premiera pozostawia wiele do życzenia. – Panu Premierowi łatwo przychodzi szydzenie ze słabszych i wyśmiewanie ich. Pamiętam, jak wyśmiał publicznie starsze panie z Rodziny Radia Maryja – tłumaczy zbuntowana licealistka na łamach tygodnika „wSieci”.
  (http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/461385,marysia-sokolowska-licealistka-z-gorzowa-wyjasnia-dlaczego-donald-tusk-jest-zdrajca.html)

 12. emigrant

  11 marca 2017 at 21:20

  wtorkowa wizyta kanclerz Merkel w bialym domu moze przyniesc niespodziewany zwrot w calej UE,po pierwsze prezydent elekt Donald Tramp nie widzi potrzeby bycia dla niemieckiej UE i terorysowania sojusznikow USA takich jak Polska,bedzie omawiany brexit i likwidacja calej unii?,po drugie mam przygotowany caly dazen (12 sztuk) na pania kanclerz,nie wiem czy jej ten rudy przydupas tu bedzie,ale jakby cos to na niego beda 2 dazen swiezych jaj,chcialbym ich powitac na jakowo,o ile bedzie taka mozliwosc

  • victory orbi

   15 marca 2017 at 10:19

   Takiej mozliwosci nie bedzie, schowaj te jajka.Przeciez juz uprzedziles, takis madry!;););)

 13. tomek

  12 marca 2017 at 08:35

  Gieptil to kacspska wredna menda udaje patriota i troskę o Polske

 14. dawniej i dziś

  13 marca 2017 at 21:29

  Sytuacja się powtarza: w przeciwieństwie do wszystkich krajów Europy, tylko Polska nie poszła na współpracę z Adolfem H. W głosowaniu na D.Tuska tylko Polska nie poparła kandydata Adol.. ,sorry Angeli M.

 15. Danka

  14 marca 2017 at 19:10

  O to chodzi, ze ta Europa niewiele wie o prawdziwym Tusku, o jego dokonaniach w Polsce. Pamietam ,jak po powrocie z kraju ,gdzie bylo morze awantur, gigantyczne zadluzenie przez Rostowskiego, krzyk,ze jestesmy zrujnowani z bilionowym dlugiem przez tego kandydata z” Bydgoszczu”,potwornoie wysokie ceny w sklepach, bezrobocie potezne, ale maskowanehurra-optymistyczna tuskowa propaganda itp…,acha dymy i smog nad miasteczkami z powodu palenia smieciami z biedy i wysokich cen wegla i koksu- W BBC radio audycja o ekspansywnej gospodarce Tuska, o Tygrysie Europy, o geniuszu Tuska i Rostowskiego,cmokanie, ochy,achy…Ta polska gospodarka ppod wodza PO to miod ,malina, Korea Poludniowa/ a nie jak Polnocna/. To byl szok, tak audycja. Skoro takie kity wsadzaja do glow ludziom Zachodu i PIS nie ma zadnej powaznej polityki i nie widac aktywnosci propagandowej, by oswiecic te zakute …,to czyja to winsa? Nieobecni nie maja racji,a blogerzy nie maja czasu na siedzenie 24/24 przy kompach i otwieranie oczu .Macie kase, bierzcie sie do roboty,za to Polacy wam placa,zebyscie rozne V Kolumny nie glaskali po glowkach/ kto odpowiedzial xza prober puczu?80000 xzl zaplacili podatnicy xza okupacje Sejmu,za ochrone itp…,jak podawaly portale.Czy to byla ustawka,zeby odwrocic uwage od CETA i ustawy Blidy , ktora wprowadzic chce PIS-Polacy macie ulice,a kto kamienice?
  A ta Europa, co to jest? Tych kilkudziesieciu urzednikow obsadzonych na fotelach szefow panstw przy duzym jak wszyscy przypuszczaja udziale sluzb takich i innych w duchu europejskiej ustawy ?:)/
  o bratniej pomocy itp,co w Polsce PIS tylko przyklepal?

 16. Danka

  14 marca 2017 at 19:53

 17. Tomek

  15 marca 2017 at 13:21

  Błagam raz jeszcze, mniej takich zwycięstw polskiej dyplomacji. Jakże mocno trzeba być oderwanym od rzeczywistości by mówić, że Kaczyński osiągnął wielkie zwycięstwo bo np. obnażył to, że Tuska popierają Niemcy. Jakby to nie było wiadome od dawna. Jeśli już coś obnażył, to to że obok Niemiec popierają go także wszystkie inne, poza Polską kraje Europy i że w tak fundamentalnej sprawie cała Europa, włącznie z krajami o bajecznych sojuszach z którymi PiS trąbił na lewo i prawo, mówiąc delikatnie na nas gdzieś. Albo że dyplomacja w wydaniu PiS to amatorszczyzna i dyletanctwo.

 18. WWP

  15 marca 2017 at 13:43

  Nie będzie Merkel pluć nam w twarz. Ani Tusk dzieci tumanił Potężny wstanie hufiec nasz. Duch będzie nam hetmanił.

 19. victory orbi

  15 marca 2017 at 15:48

  Europa czy zastraszeni odebraniem funduszy przez Hollanda: My mamy fundusze, wy zasady!”hahaha PGloaowanie wygladalo tak, ze panowala cisza, a delikwenci siedzieli ze spuazczonymi glowami, kiedy paslo pytanie:” Kto przeciw?” HahahaA wezwanie kapeluszowego prezydenta Merkelicy przed oblicze prokuratpra wzwiazku z pelniona ongs funkxja premiera, ktorynie wiedzial, ze aluzby poqskieze sluzbami rosyjskimi zawarly przymierze.Taki ci to bystrzacha, haha

 20. Augusto de Arruda Botelho

  16 marca 2017 at 15:49

  It’s nearly impossible to find well-informed people in this particular subject,
  but you sound like you know what you’re talking
  about! Thanks

  • Danka

   18 marca 2017 at 02:23

   What you want to know if you dont know Polish? Could you write a little bit more ab.it?

 21. Sharron

  18 marca 2017 at 01:37

  Its like you read my mind! You appear to know so much about this,
  like you wrote the book in it or something.
  I think that you could do with some pics to drive the message home a bit,
  but other than that, this is wonderful blog. An excellent read.
  I’ll certainly be back.

  • Danka

   18 marca 2017 at 02:30

   „Some pigs?”Sharon ,what it means?
   Chyba heroldow „Ustawy o bratniej pomocy” tu widzimy.Sharon obiecuje,ze na pewno tu wroci.Tylko, czy cos z tego rozumie? Instrukcje to nie wszystko.Pisze o jakichs swiniach do swojego towarzysza wedrowki.

 22. http://patiocoversslidellla.com

  18 marca 2017 at 13:09

  Paragraph writing is also a excitement, if you be acquainted with then you can write otherwise it is complex to write.

 23. http://rodigun.ru/user/profile/3494

  18 marca 2017 at 18:51

  Greetings! Quick question that’s completely
  off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?

  My blog looks weird when viewing from my iphone.
  I’m trying to find a theme or plugin that might be able to fix this issue.
  If you have any suggestions, please share. With thanks!

 24. Sherrie

  19 marca 2017 at 08:20

  Hi there! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you
  knew where I could find a captcha plugin for my comment form?
  I’m using the same blog platform as yours and I’m having difficulty finding one?
  Thanks a lot!

 25. fifa 17 coins free no survey

  19 marca 2017 at 20:28

  It’s very easy to find out any topic on net as compared to books, as I found
  this article at this web page.

 26. Itamar Serpa Fernandes

  20 marca 2017 at 22:39

  Excellent post however I was wanting to know if you could write a litte more on this subject?
  I’d be very grateful if you could elaborate a little bit
  more. Thank you!

 27. Itamar Serpa Fernandes

  20 marca 2017 at 23:32

  hello there and thank you for your information – I have definitely picked up anything new from right here.
  I did however expertise several technical points using this website, as I experienced to reload the
  site lots of times previous to I could get it to load properly.
  I had been wondering if your hosting is OK?
  Not that I’m complaining, but slow loading instances times will often affect your placement in google and could damage your high quality score if advertising and marketing with Adwords.
  Well I’m adding this RSS to my email and can look out for a
  lot more of your respective exciting content. Ensure that you update this again very soon.

 28. Seth

  20 marca 2017 at 23:32

  I’m really impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog.
  Is this a paid theme or did you modify it yourself?
  Either way keep up the nice quality writing, it
  is rare to see a nice blog like this one these days.

 29. Chang

  20 marca 2017 at 23:52

  Hey! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting a new project
  in a community in the same niche. Your blog provided us valuable information to work
  on. You have done a marvellous job!

 30. choose forex

  21 marca 2017 at 06:38

  I think this is one of the most vital info for me.
  And i am glad reading your article. But want to
  remark on few general things, The site style is perfect, the articles is
  really excellent : D. Good job, cheers

 31. Rolland

  21 marca 2017 at 10:26

  Admiring the commitment you put into your site and in depth information you offer.
  It’s awesome to come across a blog every once in a while that isn’t the same outdated rehashed material.

  Great read! I’ve saved your site and I’m adding your RSS
  feeds to my Google account.

 32. Teri

  21 marca 2017 at 12:03

  Highly descriptive blog, I liked that a lot.
  Will there be a part 2?

 33. Itamar Serpa Fernandes

  21 marca 2017 at 21:41

  Wow, superb blog layout! How lengthy have you been running a blog for?

  you made running a blog look easy. The entire look of your website is excellent, as well as the content material!

 34. Dann

  21 marca 2017 at 23:16

  This design is spectacular! You most certainly know how to keep a reader
  amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Excellent job.
  I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it.
  Too cool!

 35. third cold sufferers

  22 marca 2017 at 00:15

  Now I am ready to do my breakfast, after having my breakfast coming again to read other news.

 36. food store reviews

  22 marca 2017 at 01:00

  Hi there, always i used to check blog posts here early in the dawn, because i love to find out more and more.

 37. Sherri.Birtwistle@203.155.220.174

  22 marca 2017 at 04:42

  hey there and thank you for your information – I have certainly
  picked up anything new from right here. I did however
  expertise some technical points using this site, since I experienced to reload the web site many times previous to I could get it
  to load correctly. I had been wondering if your web hosting is OK?
  Not that I’m complaining, but slow loading instances times will very frequently affect your placement in google and can damage your high-quality score if ads and marketing with Adwords.

  Well I am adding this RSS to my e-mail and can look out for a lot more
  of your respective interesting content. Make sure you update this again soon.

 38. Fae

  22 marca 2017 at 12:06

  I always emailed this blog post page to all my contacts, for the reason that if like to
  read it then my friends will too.

 39. various marketing

  22 marca 2017 at 16:58

  I’m not sure where you’re getting your info, but good topic.
  I needs to spend some time learning much more or understanding more.
  Thanks for excellent information I was looking for this information for my mission.

 40. Kai

  22 marca 2017 at 17:27

  I loved as much as you will receive carried out right here.
  The sketch is attractive, your authored subject matter stylish.

  nonetheless, you command get bought an shakiness over that you wish
  be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again since exactly
  the same nearly very often inside case you shield this increase.

 41. financial failure

  22 marca 2017 at 20:20

  Simply desire to say your article is as surprising. The clarity in your post is just cool and i can assume you’re an expert on this subject.
  Fine with your permission allow me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post.
  Thanks a million and please carry on the enjoyable work.

 42. Dorine

  23 marca 2017 at 01:23

  I know this site provides quality based articles and additional stuff, is there
  any other website which presents these stuff in quality?

 43. raising sales

  23 marca 2017 at 03:51

  Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging for?

  you make blogging look easy. The overall look of
  your site is great, let alone the content!

 44. Christal

  23 marca 2017 at 14:07

  I am not positive the place you are getting your information,
  but good topic. I needs to spend a while finding out much more or figuring out more.
  Thank you for magnificent info I used to be in search of this info for my mission.

 45. Georges Sadala

  23 marca 2017 at 22:03

  No matter if some one searches for his vital thing, so he/she needs to be available
  that in detail, so that thing is maintained over
  here.

 46. financial advisors stands

  23 marca 2017 at 23:31

  Greate article. Keep posting such kind of information on your page.
  Im really impressed by your site.
  Hello there, You’ve performed a fantastic job. I’ll definitely digg
  it and for my part suggest to my friends. I’m confident they will be
  benefited from this website.

 47. Reagan

  24 marca 2017 at 09:39

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make
  your point. You definitely know what youre talking about,
  why throw away your intelligence on just posting
  videos to your blog when you could be giving us something informative to read?

 48. Egli Diana Pinto

  24 marca 2017 at 18:25

  My developer is trying to persuade me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the costs.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress
  on a number of websites for about a year and am anxious about switching to another platform.

  I have heard excellent things about blogengine.net.
  Is there a way I can import all my wordpress posts into
  it? Any kind of help would be really appreciated!

 49. credit cards

  25 marca 2017 at 00:09

  This is really interesting, You are a very professional blogger.

  I have joined your feed and look ahead to seeking extra of your fantastic post.

  Also, I have shared your site in my social networks

 50. Louis

  25 marca 2017 at 06:29

  I just like the helpful information you supply
  on your articles. I will bookmark your blog and take a look at again right here frequently.
  I am quite certain I’ll be told a lot of new stuff right
  here! Good luck for the following!

 51. marketing trends

  25 marca 2017 at 11:41

  Hello There. I found your weblog the use of msn. This is an extremely smartly written article.
  I’ll make sure to bookmark it and return to learn extra of your useful info.

  Thanks for the post. I will definitely return.

 52. Itamar Serpa Fernandes

  26 marca 2017 at 22:32

  fantastic issues altogether, you simply gained a logo new reader.
  What might you suggest about your put up that you just made a few days ago?
  Any positive?

 53. money centers

  27 marca 2017 at 02:47

  Hey just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the images aren’t
  loading properly. I’m not sure why but I think its a linking issue.
  I’ve tried it in two different web browsers and both show the same results.

 54. Egli Diana Pinto

  29 marca 2017 at 06:21

  I love looking through a post that will make men and women think.

  Also, thanks for permitting me to comment!

 55. Egli Diana Pinto

  29 marca 2017 at 19:14

  Hi, all is going perfectly here and ofcourse every one is sharing information, that’s genuinely fine, keep up writing.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra