Felieton

Tusk jest przegranym niemieckim politykiem

Wysuwając kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego na to śmieszne stanowisko rząd Polski osiągnął kilka celów jednocześnie. Powiedzieć, że to był szach mat, to nic nie powiedzieć.

 

Tusk przegrał, bo został. Jakby nie został, też by przegrał, ale mniej. Więc jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. Wszyscy zobaczyli jakich mamy sąsiadów, bo co do Niemców, to nikt poważny chyba nie miał złudzeń?

Niemcy są naszym sąsiadem. Oczywiście. Niemcy są też naszym wrogiem. Co nie wszystkim wydawało się takie oczywiste. Wystarczy spojrzeć na sytuację Polaków w Niemczech i porównać z sytuacją Niemców w Polsce. Właśnie o tym przypomnieli. Niemcy od lat próbują nas gospodarczo zniewolić i podporządkować sobie politycznie. Za czasów Platformy udało im się to prawie w stu procentach. Teraz nastał polski rząd i dla Niemców zaczęła się „górka”.

Przepchniecie Donalda Tuska na stanowisko kierownika czegoś tam ma jedynie znaczenie symboliczne. Dobrze się stało, że polski rząd twardo stał przy swoim stanowisku. Donald Tusk wyrzekł się ojczyzny, a raczej pokazał, który kraj jest jego faktyczną ojczyzną. Nie chciał poparcia polskiego rządu, nie starał się o poparcie polskiego rządu i kandydował wbrew opinii polskiego rządu. Czy trzeba więcej, żeby wyrzec się swej ojczyzny? Był posłuszny Niemcom, więc kogo zdradził?

Kandydatura Jacka Saryusz-Wolskiego była strzałem w dziesiątkę. To była mistrzowska zagrywka na kilku poziomach:

1/ Tusk wypada z polskiej polityki na długie lata. Co prawda kanclerz Merkel widzi w nim swego lokaja, tak jak caryca Katarzyna II (nota bene także Niemka) widziała lokaja w ostatnim królu Polski Stanisławie Poniatowskim, ale to się już nie uda. Nawet jak Tusk dołoży sobie imię August – nic to nie pomoże, tak jak nie pomogło Poniatowskiemu. Tusk wyrzekł się Polski.

Odsłonięcie jawnie antypolskiej i filogermańskiej twarzy Tuska w dłuższej perspektywie zniwelowało do minimum jego przyszłe próby powrotu do polityki polskiej. Przysłowiowy dziadek z Wehrmachtu, to przy obecnym „hołdzie berlińskim Tuska”, to pikuś. Tusk od dziś jest politykiem niemieckim, działającym na rzecz Niemiec i przeciw Polsce. Odium filoniemieckości i antypolskości spadnie na cała Platformę Obywatelską, a czego jak czego, ale wysługiwania się Niemcom Polacy nie lubią.

2/ doszło do rozłamu w samej Platformie Obywatelskiej – ich wieloletni, ważny polityk stał się od teraz jej wrogiem, dzięki czemu hipokryzja jej członków po raz kolejny ukazała się w całej pełni. Wyrzucenie Jacka Saryusz-Wolskiego z Platformy Obywatelskiej prowadzi do poważnego osłabienia tej partii na forum Parlamentu Europejskiego i co nietrudno przewidzieć – przełoży się to na najbliższe wybory do Eurokołchozu.

3/ wystawienie kandydatury Jacka Saryusz-Wolskiego zmusiło Niemców do otwartego forsowania kandydatury Tuska, co odsłoniło jego rzeczywiste zaplecze polityczne. Niemcy nie mogą już udawać, że to kandydat rządu polskiego. To niemiecki kandydat posłusznie wykonujący rozkazy Berlina. Wszyscy właśnie o tym się przekonali.

4/ wszystkie kłamstwa Tuska o jego neutralności rozsypały się w puch. Dzięki sporowi wokół tej kandydatury wszyscy w Polsce i w Europie po raz kolejny przekonali się o stronniczości tego polityka i jego koniunkturalizmie. Oczywiście dla skorumpowanym i cynicznych polityków brukselskich, to nic nowego, ale po raz kolejny Europejczycy widzą, że „Tusk jest nagi”. Ta karta może zostać wykorzystana w przyszłych wyborach i będzie to silna karta, zwłaszcza w obszarze narracji medialnej.

5/ paradoksalnie dobrze się stało dla Prawa i Sprawiedliwości, że Tusk został na swym zydelku. Obecnie sytuacja w Polsce wciąż jest labilna, podgrzewana przez wrogów z zewnątrz i wewnątrz. Rząd Polski nie może liczyć na spokojną i merytoryczną opozycję, dlatego ewentualne pojawienie się Tuska, jak „utrąconego” przez PiS mogłoby zjednoczyć opozycję, co nie jest wskazane. Tymczasem opozycyjni liderzy dalej będą się ścigać kto jest najbardziej odklejony od rzeczywistości.

6/ wisienką na torcie są zbliżające się przesłuchania świadków w temacie Amber Gold. Wchodzą one w decydująca fazę. Niedługo zostanie przesłuchany Michał Tusk-Bąk. Z pewnością niewiele będzie pamiętał, ale będzie przesłuchany. Ponadto pani Barbara Kijanko wniesie swoje co nieco do tematu Tuskowej Platformy Obywatelskiej. Dzięki temu, że Tusk został w Brukseli cała Europa dowie się o dziwnie podejrzanych powiązaniach syna, co jeszcze bardziej osłabi jego pozycję i przyklei do Niemiec.

Podsumowując Tusk został, bo miał zostać. Dla PiS- ważnym było, jak odciąć się od tej tragicznej kandydatury. I udało się to w stu procentach. Tusk został i Tusk przegrał. PiS nie przyłożył to tego ręki i nie może być posądzany o działanie wbrew interesom Polski i Polaków. Tusk musiał wyrzec się publicznie polskiego rządu. Nie chciał, ale musiał. To początek jego końca.

Nie było innego rozwiązania. Mógł tylko przegrać bardziej lub mniej. Przegrał bardziej. Za chwilę zwali mu się na głowę kryzys z imigrantami i wtedy po raz kolejny wszyscy w Europie przekonają się, że Tusk jest do niczego i do niczego nie jest nikomu potrzebny. Oczywiście poza Niemcami. Będzie haratał w gałę i rysował kredkami po brukselskich ulicach, trzymając się za rączkę z innymi politykami. Oni takich hodują i hołubią.

Ale dla Polski będzie tylko lepiej. Im słabszy Eurokołchoz, czyli mający na czele słabych potakiwaczy, tym lepiej dla Polski.

Dr Paweł Janowski

Redaktor naczelny miesięcznika „Czas Solidarności”

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

278 komentarzy

278 Komentarzy

 1. orgi

  11 marca 2017 at 08:43

  na wielu filmikach , zdjęciach tuSSk jest pokazywany z prawą ręką w kieszeni …. taki sposób zachowania przynależny jest raczej osobnikom z „nizin społecznych” …. „slamsóf” …. etc, etc …. a biorąc to humorystycznie tuSSk musi uważać by fi..t mu paznokci nie poodgryzał !

 2. tma

  11 marca 2017 at 08:45

  Obawiam się, że PiS ma tylko jeden podstawowy cel: jak najdłużej utrzymać się przy władzy. Pozostawienie Tuska w Brukseli w tym sensie jest sukcesem.
  Jednak sposób w jaki to zrobiono, postawił Polskę jako państwo w bardzo niedobrej sytuacji. Doszło do groźnego precedensu, że Polska głosowała sama przeciwko wszystkim pozostałym. To bardzo groźne, aby przyzwyczajać tzw. zwykłych ludzi na Zachodzie, do sytuacji, że Polska zostaje sama i przegrywa.
  Podsumowując: PiS wygrało, ale Polska przegrała.

  • gieptil

   11 marca 2017 at 09:34

   PiS definitywnie się osłonił, zdemaskował się jako antypolska agentura. Bo okazało się że jak jest okazja zepsuć stosunki ze wszystkimi sąsiadami ( nawet bardzo nam życzliwymi ) i wprowadzić Polskę w stan trwałej izolacji międzynarodowej, to PiS potrafi walczyć i rozdawać ciosy jak szaleniec na lewo i prawo. A jak chodzi o dziesiątki spraw innych gdzie rzeczywiście jest coś do załatwienia dla Polski i Polaków od ręki tylko trochę się postawić jakiejś ambasadzie, tylko troszeczkę – to wtedy PiS od razu odpuszcza. A bywa gorzej oferuje się gorliwe że on by więcej tej Polski sprzedał – my damy więcej, toż polskim bydłem handlujemy.
   A teraz coś do autora tekstu Pawła Janowskiego. A tak mi dzisiaj przyszło do głowy, jaka jest prawdziwa dewiza PiS? Ona powinna brzmieć „kłamiemy rano, kłamiemy w południe i kłamiemy wieczorem, kłamać bez przerwy to nasza dewiza”. To przez analogie już trochę zapomnianego wystąpienia premiera Węgier Gurczana, które warto przytoczyć, bo tam udało się nagrać tamtejszy PiS, gdy u nas jeszcze nie.

   „Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem.”, „I wówczas, zresztą, nic nie robiliśmy w ciągu czterech lat. Nic. Nie możecie mi podać ani jednego poważnego środka rządowego, z którego moglibyśmy być dumni, poza tym, że na końcu odzyskaliśmy władzę z gówna. Nic. Kiedy trzeba będzie rozliczyć się z krajem, powiedzą co robiliśmy w ciągu czterech lat, co mówimy?”, „Nie ma wielu opcji. Nie ma, dlatego, że spieprzyliśmy. Nie tylko trochę, ale bardzo.”

   • nie jedynak

    12 marca 2017 at 12:43

    alboś dureń, albo?????????????????

   • h.p.

    15 marca 2017 at 19:47

    Gieptil.Zacznij myśleć.To,co piszesz,to wypociny godne „totalnej”

  • oktaw

   12 marca 2017 at 11:27

   Myślę, że jednak wygrała Polska, a przegrało 27 państ , które głosowały na Donalda dlaczego. To proste? Tusk nie miał legitymacji własnego kraju, tak naprawdę do głosowania za jego kandydaturą nie powinno w ogóle dojść! Czy wyobrażacie sobie sytuację, że niemiecki polityk, który nie ma legitymacji niemieckiego rządu zostaje kimkolwiek w UE głosami pozostałych państw!. To nie demokratyczne choć 27:1 tak nie wyląda… Co jeszcze? Wmawia się polakom, że większość Polaków chciała, żeby Donald został w Bruxeli… Oczywiście osobiście go nie trawię i tego chciałem co nie znaczy, że go popieram! Moim zdaniem lepiej, żeby był jak najdalej od polski i Polaków.

   • tma

    17 marca 2017 at 17:44

    Tuska należy ignorować. Nie głosować ani za, ani przeciw, ani się wstrzymać. Można co najwyżej poszczuć psem.

 3. m

  11 marca 2017 at 09:27

  http://prawy.pl/47420-medytacje-ewangeliczne-z-dnia-11-marca-2017/
  Miłujmy Tuska!
  Przebaczmy mu, choć dobrze wie, co czyni;-).

  • Soroka

   11 marca 2017 at 09:46

   Księża na ten temat pitolą w kościołach, a ty, który co dopiero nauczył się wypowiadać słowa tu pitolisz. Zanim zacznie się wypowiadać na poważne tematy, najpierw trzeba poznać znaczenie słów!
   Wiesz co to znaczy przebaczyć? Oczywiście nie wiesz, bo pitolisz.
   Przebaczyć, to znaczy dobrowolnie odstąpić od zemsty i nic więcej!

   • m

    11 marca 2017 at 10:57

    przebaczyć
    wyzbyć się żalu, urazy, darować komuś winę
    (http://sjp.pl/przebaczy%C4%87)

    • Soroka

     12 marca 2017 at 12:04

     Wiedziałem że nie wiesz! Nie powtarzaj za głupcami!
     Przebaczenie jest to dobrowolne odstąpienie od zemsty i nic więcej! Wina trawa dopóki sam Bóg jej nie usunie. Robi to po pojednaniu się winnego z poszkodowanym, czyli po naprawieniu możliwych do naprawienia szkód i darowaniu reszty przez poszkodowanego, albo po odbyciu czyśćca, jeżeli winowajca przed śmiercią szczerze poprosi Boga o miłosierdzie.
     Żalu i urazy nie da się wyzbyć tak łatwo, bo człowiek ma pamięć, a zło niszczy więzi duchowe pomiędzy ludźmi.
     Dla materialistów (wyznawców materializmu), przebaczenie to abstrakcja, albo słowo używane do wprowadzenia w błąd przeciwnika. Dla materialistów wszyscy ludzie sa przeciwnikami.

     • Maks

      15 marca 2017 at 13:15

      Soroka najwyraźniej zna język polski lepiej niż autorzy słownika języka polskiego. Takiego nie przegadasz, szczególnie jak jest zaciekłym PiSiorem – wszelkie fakty dopasuje pod swoje teorie:)

 4. orgi

  11 marca 2017 at 09:40

  PO miało jeden cel , to utrzymać się przy władzy . niestety ich pazerność , łajdactwa oraz przekroczenie wszelkich norm ( Boskich czy też ludzkich )spowodowało ich odejście w niebyt .To co prezentują jest żałosne , sprowadza ich do roli chuliganerii , żuli , by nie powiedzieć PRZESTĘPCÓW pospolitych . Odnośnie zaś ostatnich wydarzeń w UE wydaje się ,że efekty będą widoczne w bliżej nieokreślonym czasie . A jakie ? teraz możemy tylko mnożyć opcje …..

  • gieptil

   11 marca 2017 at 10:10

   Od PO dużo gorszy jest PiS. Polski rynek hazardowy przetrwał jakoś rządy PO, natomiast PiS natychmiast przekazał zyski z niego zagranicy ( tak jak kiedyś to planował firmie G-tech, która tylko zmieniła nazwę ). Niedługo się dowiemy o kolejnych podobnych operacjach. Jak się zdaje PiS uruchomił intensywny szaber polskich złóż, dowiemy się niedługo gdy będą wjeżdżać maszyny na pola rolników. Aha, PiS bez rozgłosu uruchamia policję geologiczną, wyposażoną nawet w wozy opancerzone. Przeciw polskim chłopom. Bo rozdawanie złóż okazało się dobrym pretekstem do odbierania ziemi od tzw. „polskiego bydła” ( bo oni za takich nas mają ), bo jest zasada że jak firma ma koncesję pod ziemią, to może przejąć grunt ponad. Policja ma krwawo pacyfikować opór tzw. „polskiego bydła” którym PiS handluje.
   PiS jest czystej wody ohydną, skrajnie antypolską, skrajnie fałszywą, wręcz satanistyczną AGENTURĄ.

   • Jagoda

    11 marca 2017 at 10:57

    Piana z gieptilowego pyska wycieka!
    Gryzie ten gieptil rękę swego Pana kiedy tylko może mieszając prawdę z kłamstwem jak może i odbiegając od prawdy w artykule pana Pawła Janowskiego zawartej i mistrzowskiego pociągnięcia przywódców Polski.
    Szczekasz nie na temat gieptylu nienawistny i tym samym odsłoniłeś swoje prawdziwe oblicze i zadanie jakie tu na tym forum wykonujesz nienawistniku prostacki.
    Sprawy działań szkodliwych PiSu to inna historia a nie temat tego artykułu. Ten przypadek został rozegrany na piątkę przez PiS i w interesie nas tych wszystich Polaków co jesteśmy zmuszeni dzielić nasze terytorium z polskojęzyczną wspólnotą rozbójniczą gryzącą nas po rękach i toczącą nienawistną pianę z ich niepolskich pyskow.

    • gieptil

     11 marca 2017 at 11:06

     Jesteś jeszcze jednym płatnym pisowskim agentem sprzedawczykiem. Łgacie jak psy, wyprzedajecie Polskę na lewo i prawo, kradniecie, kłamiecie, zdradzacie, … a innych o to głośno oskrżacie na zasadzie „łapaj złodzieja”. Wy dranie, sprzedawczyki.

     • Egzorcysta

      11 marca 2017 at 15:36

      Geptil@ Gratuluje wiedzy i spostrzgawczosci.Takiego rozeznania sceny politycznej w Polsce zyczylby kazdemu Polakowi.Nie mniej musze dodac, ze inni ktorzy z racji malej wiedzy, lub wiedzy czerpanej z mediow glownego scieku maja diamtralnie innen zdanie, nie musza wcale byc agentura, nie musza byc kodziarzami, czy komunistami, ich wiedza o tym co wyrabiaja zydokomunisci w Polsce jest poprostu zadna.Ale widza, ze mozna sie wlaczyc do komentowania, robia to.
      Szczegolnie kobietom trzba wybaczyc, bo krytyukuja, nie wnoszac nic merytorycznie do wiedzy czytajacych.A kiedy zapytamy dlaczgo tak sadzi odpowie „bo tak”.Wiekszosc ludzi jest zdania, ze jak o czyms nie wiedza to znaczy ze to nie istnieje.Ale jest nadzieja, ze dzieki komentarzom takim jak Twoje, zglebia swoja wiedze w tematach ktore poruszasz nawet gdyby chcieli udowodnic ze to nieprawda co piszesz juz bedzie sukcesem bo z pewnoscia dokopia sie do tej samej wiedzy.https://www.youtube.com/watch?v=STSDdVWXdMM

    • HwwD

     11 marca 2017 at 20:12

     Szacunek pani Jagodo, teraz wiem ze jestesmy po tej samej stronie. Niech pani sie nie przejmuje panem gieptilem, on nie odroznia plewy od ziarna – i tyle w temacie pana gieptila.

   • m

    11 marca 2017 at 11:16

    „Bo rozdawanie złóż okazało się dobrym pretekstem do odbierania ziemi od tzw. „polskiego bydła” ( bo oni za takich nas mają ), bo jest zasada że jak firma ma koncesję pod ziemią, to może przejąć grunt ponad.” – jeśli tylko ceny płacone za ziemię nad złożami będą odpowiadały rzeczywistej (rynkowej) jej wartości, nie widzę problemu. A najlepiej la świętego spokoju, żeby były dwukrotnie wyższe.

    • gieptil

     11 marca 2017 at 11:28

     Fachowcy już dobrze wiedzą jak różnymi manewrami na pewien czas zbić ceny ziemi. To krótka piłka. Bez złudzeń, w polskich rękach pozostała jeszcze ziemia, złoża już chyba nie, lasy i mienie spółdzielni mieszkaniowych. I w tych obszarach należy oczekiwać tzw. „reform” w celu odebrania resztek własności Polakom. Gdyby fikali, to PiS sprowadził amerykańskie wojska. Ta brygada a faktycznie dywizja ( w Europie rozlokowano sprzęt całek IV dywizji US Army ) pustynna przeciwpartyzancka z Rosją oczywiście nie będzie walczyć. Będzie dbać aby w Polsce był tzw. „porządek”, czyli mordy w kubeł i cicho siedzieć polskie głupie bydło.

     • Egzorcysta

      11 marca 2017 at 21:26

     • tma

      11 marca 2017 at 22:57

      Tak sobie spokojnie myślę. I stawiam sobie samemu takie pytanie: czy naprawdę Amerykańskie koncerny nie mają gdzieś bliżej złóż metali, węgla i gazu łupkowego, tylko właśnie uparli się, żeby obrabować Polaków z tego nieopłacalnego gazu łupkowego, głębokich pokładów węgla, żałosnych rud żelaza, no i niezłych zasobów miedzi na ziemiach zachodnich. Tak sobie myślę i myślę. No i co? Ano Amerykanie mają dużo lepsze zasoby: w Kanadzie, tuż za miedzą jest wszystko, w dużych ilościach, na Alasce też sporo.
      Czy rzeczywiście powinniśmy się bać Amerykanów. A może jest ktoś bliżej, kto ma chrapkę na miedź, węgiel itp. Tak sobie myślę, i widzę, że owszem, owszem, jest blisko dość duży kraj z rozbuchanym przemysłem, który potrzebuje surowców i taniej siły roboczej do swoich fabryk. Zgadnij koteczku, kogo mam na myśli.

     • Tomek

      15 marca 2017 at 13:25

      Do @tma

      A jakież to niby wielkie inwestycje kradnące polskie złoża realizują Amerykanie? Z gazu łupkowego póki co nici, ową miedź to KGHM wydobywa i to nientylki w Polsce, ale wręcz w Kanadzie, pod nosem owych Amerykanów.

   • Wa cóś

    12 marca 2017 at 10:01

    do GIEPTILA. Prawo i Sprawiedliwość dostał mandat od Narodu i ma rządzić. Ma zrobić porządek poczynając od antypolskiej kasty, która w wielu (w tysiącach jak nie więcej) przypadkach lekceważyła, gnoiła polskiego podatnika i obywatela. Czym biedniejszy tym nie miał racji o cokolwiek się upominać. Jestem z pracy tego Rządu ZADOWOLONY i wieś także.
    Przestań PŁATNA SZUJO wypisywać GŁUPOTY, bowiem to o tobie i twojej NIENAWIŚCI świadczy. Gdzie dowody? TY i twoi mocodawcy – może byś ujawnił kogo reprezentujesz,jesteście przegrani. O wsi nie masz wariacie zielonego pojęcia.

   • Soth

    12 marca 2017 at 13:43

    Stronnictwo pruskie (PO) zamieniło się miejscami ze stronnictwem żydowsko-amerykańskim (PiS)
    ( pan S.Michalkiewicz )

 5. Soroka

  11 marca 2017 at 09:48

  Tusk, to nie jest żaden polityk, tylko marionetka w rekach czekisty i makreli!

  • gieptil

   11 marca 2017 at 09:58

   Kłamać bez przerwy – to twoja dewiza. Z czego żyjesz sprzedawczyku? Ze sprzedawania Polski, handlujesz polskim bydłem całe dnie i noce. Za głupich nas masz, prymitywne propagandowe brednie wypisujesz. Jak cały zresztą PiS, który ma jedną dewizę – kłamać bez przerwy, ani jednego słowa prawdy.

   • Jagoda

    11 marca 2017 at 11:04

    To już twój koniec gieptilu. Widzisz że cała wasza przestępcza struktura się wali razem z Tuskoidami i dlatego szarpiesz się bezsilnie w polskich sieciach do których wpadliście. Teraz już tylko centrala rybna pozostała. To już twój i twoich wspólników koniec. I ty o tym już dobrze wiesz!

    • gieptil

     11 marca 2017 at 11:15

     Takie brednie to dzieciom stara oszustko, kryminalistko. Z PO nigdy nic wspólnego nie miałem, z PiS kiedyś sympatyzowałem. Ale teraz już wiem, że PiS to banda wynajętych przez obce służby kryminalistów ( wynajętych do udawania wielce zaangażowanych polskich patriotów ), którzy za pieniądze tylko kłamią i kłamią, kłamią rano, w południe i wieczorem.

     • Jagoda

      11 marca 2017 at 11:35

      Weź tabletkę na uspokojenie i daj se siana.
      Nienawiścią daleko nie zajedziesz a przypomnę że aktualny temat jest: „mistrzowskie odsłonięcie powiązan Niemców z Tuskiem”
      P.S.
      Centrala ryna niedaleko więc nie szalej bo to nie pomaga!

     • Wa cóś

      12 marca 2017 at 10:14

      @gieptil. GIEPTILU, TY jesteś CHORY i NIEBEZPIECZNY. Czepiasz się PIS-u ale przemilczasz że to najpierw nkwd wytępiło prawych Polaków a dalej komuniści wyprali mózgi młodym dając im pracę w mieście i przywileje, co zaowocowało tym że większa część członków pzpr mówiła na wspólne mienie: „to nie moje, to państwowe, więc niech się marnuje”
      Część takich krążyła z partii do partii ( i krąży dalej) szukając aby nic nie robić a dobrze zarobić. Powoli z takimi w szeregach pisu, Jarosław sobie poradzi. PełO i pozostałe przyjęły taki element i na tym straciło. Nie pluj ma PIS, a sięgnij do historii. Może i TY jesteś taką popłuczyną czerwonej zarazy, która specjalizuje się w pluciu, bo jest lub czyje się przegrana.

    • Soroka

     12 marca 2017 at 12:09

     On chciał się podpisać „głuptil”, ale przy pisaniu się pomylił i już tak zostawił.

 6. nn

  11 marca 2017 at 11:43

  Tusk to zdrajca Polski i dobrze wiemy że jego działalność nie ma nic wspólnego z dobrem naszego kraju,czego się nie dotknął to zniszczył on i jego peowczycy.Merkelka się cieszy że dupencje będzie mieć nadal lizana przez kaczorka donalda.

 7. MOTYL35

  11 marca 2017 at 13:03

  Tusk nigdy nie oświadczył że jest Polakiem zawsze działał za pieniądze niemieckie. Chronił interesy niemieckie np.: bardzo drogi północny rurociąg aby wyeliminować Polskę, rurociąg ziemski jest bezpieczniejszy i znacznie tańszy. Likwidacja stoczni polskich, stocznie niemieckie przejęły nosze zamówienia itd. Nic nowego tak w 1039r.pomimo traktatow Polska zosta osamotniona, Europa jest sterroryzowana przez Niemcy.

 8. Kowalski

  11 marca 2017 at 13:17

  mozna to nazwac kompromitacja calej hitlerowskiej ue,zagrywka iscie pokerowa,brawo dla PIS,jednym ruchem na szachownicy jakim byla kandydatura zreszta posla z parti tuska skompromitowali cala unie i kapusi niemieckich tzw konfidentow unuijnych ktorzy zostali zdemaskowani za kim zawsze glosuja,nie ma co liczyc na nikogo z 27 pozostalych panstw,i dobrze ze to sie stalo w tak blachej sprawie jak wybor folksdojcza na sztucznie stworzona funkcje dla najbardziej zasluzonych filerowi w spodnicy,wiadomo bylo ze kanclerz rzeszy wynagrodzi hojnie swojego przydupasa vel oscar raz ze oboje przynalezi do stazi z bylego NRD gdzie agnt Oscar przyczynil sie do likwidacji Polski i polskiego przemyslu,oraz zpremedytacja zwalczal od zawsze polskosc jako nienormalnosc,a jego popisowym numerem wraz z niemiecko-bolszewicka agentura byl zamach pod Smolenskiem na 96 osob lecacych na obchody Katynia,wiec takie antypolskie szelmy jak rudy kryminalsta sa godnie honorowane wsrod 3 rzeszy i samego filera ze stazi,dalej bedzie mogl smiec otwierac i zamykac zebrania unijnych kacykow i pobierac wielkie apanaze w szatanskich ojro,easumujac ta cala unijna hucpe Polska ma tylko jednego sojusznika na swiecie i sa to Stany Ziednoczone Ameryki polnocnej!!!!,to wlasnie z nimi Polska ma szanse na rozwoj gospodarczo-militarny!!!,i to jedyna droga dla Polski,przeciwko bolszewicko-hitlerowskiej UE,ktora zamiast tworzenia sojuszu gospodarczego panstw narodowych niszczy je i zniewala oraz narzuca swoje warunki a dla niewygodnych pyskaczy, beda i obozy koncentracyjne jak za hitlera ,to tylko kwestia czasu,hitlerowcy podnosza glowy beda na innych zbrodnie rytualne jak kiedys na Zydach

  • gieptil

   11 marca 2017 at 13:22

   Widzę że następny pisowski kryminalista kowalski został ściągnięty w trybie pilnym z pomocą w celu szerzenia kłamstw i bredni. Wy kłamiecie zawsze.

   • Kowalski

    11 marca 2017 at 13:32

    duniu w onucach walisz putinowskim smrodem,prawda was boli?,smieciu dla kogo robisz,dla hitlerowcow czy stalinowcow???,to jeden i ten sam nurt ludobojcow,jeszcze pan polski was wysmaga batem po waszych zapizdzialych ryjach czerwonych,skad znasz pisownie polska?

    • gieptil

     11 marca 2017 at 13:47

     Jesteście zbrodniczą satanistyczną grupą przestępczą. Tak mówicie między sobą gdy was inni nie słyszą, kłamiecie zawsze.

     „Kłamaliśmy rano, nocą i wieczorem.”, „I wówczas, zresztą, nic nie robiliśmy w ciągu czterech lat. Nic. Nie możecie mi podać ani jednego poważnego środka rządowego, z którego moglibyśmy być dumni, poza tym, że na końcu odzyskaliśmy władzę z gówna. Nic. Kiedy trzeba będzie rozliczyć się z krajem, powiedzą co robiliśmy w ciągu czterech lat, co mówimy?”, „Nie ma wielu opcji. Nie ma, dlatego, że spieprzyliśmy. Nie tylko trochę, ale bardzo.”

     • Danka

      15 marca 2017 at 05:07

      Merkelica juz wczesniej przygarnela aferzystke Julie Tymoszenko !

    • Codreanu

     11 marca 2017 at 16:50

     Ciekawe jest to co mówisz, bo z tego co zauważyłem gieptil jest bardzo spokojny i opanowany, gdyby był agentem to rzucałby antypolskimi słowami na lewo i prawo. A co do pisowni to może spjórz na siebie, dlaczego nie używasz polskich znaków?

  • victory orbi

   15 marca 2017 at 04:42

   Sakiewicz zdrajca oglasza, ze Orban chcial Tuska z winy PIS i to jedt blad PIS, a nie Orbana i zdrajca Sakiewicz wiezie kluby GP na Wegry by swietowac swieto Wegrow jako bratanek i pochlebcaOrbana oraz, by lansowac swoja GazWyb, raczej Gaz Pol,pomylka. SAKIEWICZ, co jeszcze, zdrajco?

 9. Egzorcysta

  11 marca 2017 at 15:05

  Gratuluje wspanialego rozeznania w temacie. Jest jeszcze jeden elemnt taki troche osobny, i dosc obcy politykom, z racji dennej moralnosci ludzi zajmujacych sie w Polsce polityka.Wyobrazmy sobie ,ze jestesmy czlonkami ferajny rowerowej i jest nas 30stu, kazdy z nas mieszka w roznych miejscach miasta i zetknelo nas wspolne zainteresowanie i wypada wsrod nas wybrac
  jakiegos przedstawiciela i ktos uznal ,ze powinien nim zostac moj sasiad ktorego ja znam troche dluzej i wiem ze jest zlodziejem, ale pozostali tego nie wiedza, dlatego ja jestem przciwny jako jedyny, podczas gdy inni z racje tego ,ze nie wiedza jak upadly jest ten lewak.I ja uwazam, ze na to „stanowisko” chcialbym czlowieka prawego.Niestety nie znam innych wiec wstrzymuje sie od glosu na kogos innego i jestem przciwny temu ,ale wole milczec i nie mowic wszystkim tego,ze on jest zlodziejem i to jest powodem ze na niego nie glosowalem.Oczywiscie pis w swoich szeregach skupia i toleruje podobnych aferzystow i podobnie nie szanuje pieniedzy ludzi pracowitych ktorym je sila odebral, wiec az o takie motywy dzialnia pisu nie podejrzewam, jednak w moim mniemaniu wlasnie to powinno byc powodem, dlaczgo Polska nie poparla kandydatury polaka.(celowo z malej).Samo to, ze ktos jest z tych samych stron nie moze byc powodem by go wspierac, a tym bardziej kiedy jest unarzany w gooownie po czubek glowy.Kto nie wierzy, albo ma slaba pamiec, zapraszam do lekatury ,jakim procederom patronowal i chronil aferzystow towarzysz Donald razem ,ze swoim oficerem prowadzacycm.
  http://markd.pl/afery_po.pdf mozna by rzec ,ze jest to lista czynow, antypolskich dla prokuratora ktory powinien za ten patronat nad tymi aferami zarzadac 5000 lat wiezienia, a nawet plutonu exekucyjnego.I jezeli ktokolwiek tego czlowieka popiera, to jest albo beneficjentem zyskow jakie mu Donald umozliwil czyli wspolprzestepca, albo zupelnie nie ma wiedzy na temat 8 lat dzialnosci PO.Albo jest poprostu glupi i nie rozumie zwiazku takiej dzialnosci i takich rzadow, z sytuacja w naszym kraju.

  • gieptil

   11 marca 2017 at 15:51

   Problem polega na tym że satanistyczna sekta zwana PiS przebiegle wykorzystuje tę sprawę dla maksymalnego zaszkodzenia Polsce. Bo zostaliśmy sami i znienawidzeni. Bo PiS zamiast po prostu odpowiednio wcześnie poinformować co ma do Tuska, najpierw coś niejasno bąkał, a w ostatniej chwili gdy już było wszystko uzgodnione zrobił dziką wojnę stawiając wszystkich w trudnej sytuacji. I PiS zrobił to nie dla zasad, czy prawdy, on zrobił to ZŁOŚLIWIE. Bo jest to zbrodnicza sekta satanistów, i oni się zawsze cieszą gdy komuś zaszkodzą, gdy komuś narobią kłopotów, kogoś opluskwią, ich to bardzo cieszy.
   Polska może być w przededniu wojny. Już w 2013 roku, tuż przed Majdanem, zauważyłem ze dziwieniem na tablicy ogłoszeń w moim bloku że pojawiła się seria instrukcji jak zachować się podczas wojny. Już wtedy wojna była przewidywana ( zanim wybuchł Majdan już ktoś u góry wiedział że będzie ostra konfrontacja na wschodzie ). Na razie do niej nie doszło. Ale to wciąż jest na tapecie, nadal aktualne. Warto wiedzieć że my w Polsce samodzielnie już nawet prochu nie możemy produkować, polegamy na dostawach nitrogliceryny z Niemiec. Wisimy na ich łasce. A amunicji mamy prawdopodobnie tylko na kilka dni walki. Polska to już prawie trup jest, niby jeszcze chodzi. Obłąkane agresywne wyskoki satanistycznej sekty PiS zmierzają do tego, aby wreszcie ktoś się wkurzył i definitywnie skończył żywot katolickiej Polski. Oni celowo prowokują kolejne awantury aby zabić katolicką Polskę.

   • Ton

    11 marca 2017 at 16:09

    Jesteś tak zamroczony nienawiścią do PiSu, że nie dostrzegasz drugiego dna.

   • gieptil

    11 marca 2017 at 16:18

    A warto wiedzieć że Czarna Ręka która odpaliła I WŚ wcale nie była spontaniczną organizacją serbskich nacjonalistów, była tworem kilku zagranicznych służb specjalnych, a do tego oficerowie prowadzący byli masonami. I realizowali plan masoński zniszczenia dwóch chrześcijańskich cesarstw Rosji i Autro-Węgier przez wprowadzenie ich w stan wojny. Plan jak wiadomo się udał. Dzisiaj jest realizowany plan likwidacji katolickiej Polski, a tym któremu przydzielono rolę prowokatora który wyciągnie zawleczkę od granatu jest PiS.

    • Soth

     12 marca 2017 at 13:46

     jednym z efektów był traktat z Triannon, który braciom Węgrom zabrał blisko 70% terytorium

 10. Ton

  11 marca 2017 at 16:08

  Musze przyznać,że to było mistrzowskie posunięcie Kaczyńskiego. Przegrał, ale wygrał. A PO nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

  • m

   11 marca 2017 at 17:36

   To takie polskie: przegraliśmy, ale wygraliśmy.

 11. m

  11 marca 2017 at 17:39

  Zbuntowana 17-latka z Gorzowa Wielkopolskiego, która powiedziała Donaldowi Tuskowi w twarz, że jest zdrajcą, wreszcie zabrała głos i w tygodniku „wSieci” wyjaśnia, dlaczego jej zdaniem premier dopuścił się zdrady. Manifest licealistki ma 10 punktów.
  W punkcie pierwszym Marysia Sokołowska pisze: Pan Premier odebrał mi perspektywy.
  Tysiące wykształconych, młodych osób, po latach studiowania nie potrafią znaleźć dla siebie miejsca na polskim rynku pracy. Nie mogą przebić się przez sieć układów i znajomości, skazani są na pracę za grosze. To prowadzi do emigracji zarobkowej, ucieczki z Polski.
  Następnie dziewczyna wyjaśnia, że jej zdaniem Pan Premier nie szanuje Polski, przypominając wypowiedź obecnego premiera sprzed 27 lat.
  Mam tu konkretnie na myśli to, co ukazało się na przykład w 1987 roku na łamach magazynu „Znak”. Wówczas Donald Tusk argumentował, że „Polskość to nienormalność”. Że Polska – mówiąc w skrócie – to pewne urojenie.
  Marysia Sokołowska zwraca również uwagę na zadłużenie kraju i widmo katastrofy demograficznej, które wisi nad Polską. W punkcie trzecim manifestu oburza się na bezprecedensowy skok na pieniądze z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Odkładane wcześniej środki posłużyły do łatania dziury budżetowej – wyjaśnia licealistka. W punkcie czwartym podkreśla, że mamy najmniejszą dzietność spośród wszystkich krajów UE oraz że rząd nie potrafi przygotować spójnej polityki prorodzinnej.
  Punkt piąty to zarzut pod adresem Donalda Tuska, że pozwala na propagowanie ideologii gender, a szósty – że pod rządami Pana Premiera nie czuje się bezpiecznie.
  Najwięcej Marysia Sokołowska poświęca miejsca na wytłumaczenie, jak Pan Premier wspiera zakłamywanie historii. Wyrzuca Tuskowi, że brał udział w obaleniu rządu Jana Olszewskiego w 1992 roku, że przyłożył rękę do zapewnienia w ten sposób bezkarności agentów służb komunistycznych. Oburza się, że generał Wojciech Jaruzelski został pochowany z honorami, podczas gdy jej ojciec musiał czekać 10 lat w „wolnej” Polsce na zatarcie wyroku skazującego go na więzienie, chociaż dostał go za wierną służbę ojczyźnie. Nie chciał złożyć przysięgi wojskowej na wierność armii broniącej władzy ludowej w przymierzu z ZSRR – pisze licealistka z Gorzowa Wielkopolskiego i przechodzi do kolejnego punktu pod tytułem: Pan Premier nie chce wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.
  Na miano zdrady narodowej zasługuje dobrowolne oddanie w ręce Rosjan badania katastrofy smoleńskiej, w której tragicznie zginęli Nasz Prezydent Lech Kaczyński oraz elita polityczna Polski. Pan Premier pozwolił na to, by wersja rosyjskiego MAK stała się wersją obowiązującą w świecie, bo wolał wówczas jeździć na nartach, niż błyskawicznie sprostować kłamstwa gen. Anodiny – tłumaczy Marysia Sokołowska.
  W punkcie dziewiątym, jako jeden z dowodów na zdradę, 17-latka podaje, że Pan Premier udaremnił potrzebne odwierty. Nie pisze tego wprost, ale łatwo się zorientować, że chodzi o sprawę odwiertów w poszukiwaniu gorących źródeł, na jakie próbował uzyskać zgodę ojciec Tadeusz Rydzyk:
  Czy polski patriota mógłby świadomie torpedować realizację odwiertów geotermalnych w Toruniu? Miały one przecież służyć Polsce. W tym studentom WSKSiM, by mogli mieszkać w ogrzewanych akademikach.
  Argument ostatni, przemawiający za dopuszczeniem się zdrady, to to, że kultura osobista Pana Premiera pozostawia wiele do życzenia. – Panu Premierowi łatwo przychodzi szydzenie ze słabszych i wyśmiewanie ich. Pamiętam, jak wyśmiał publicznie starsze panie z Rodziny Radia Maryja – tłumaczy zbuntowana licealistka na łamach tygodnika „wSieci”.
  (W punkcie pierwszym Marysia Sokołowska pisze: Pan Premier odebrał mi perspektywy: REKLAMA REKLAMA REKLAMA Tysiące wykształconych, młodych osób, po latach studiowania nie potrafią znaleźć dla siebie miejsca na polskim rynku pracy. Nie mogą przebić się przez sieć układów i znajomości, skazani są na pracę za grosze. To prowadzi do emigracji zarobkowej, ucieczki z Polski. Następnie dziewczyna wyjaśnia, że jej zdaniem Pan Premier nie szanuje Polski, przypominając wypowiedź obecnego premiera sprzed 27 lat. Mam tu konkretnie na myśli to, co ukazało się na przykład w 1987 roku na łamach magazynu „Znak”. Wówczas Donald Tusk argumentował, że „Polskość to nienormalność”. Że Polska – mówiąc w skrócie – to pewne urojenie. Marysia Sokołowska zwraca również uwagę na zadłużenie kraju i widmo katastrofy demograficznej, które wisi nad Polską. W punkcie trzecim manifestu oburza się na bezprecedensowy skok na pieniądze z Funduszu Rezerwy Demograficznej. Odkładane wcześniej środki posłużyły do łatania dziury budżetowej – wyjaśnia licealistka. W punkcie czwartym podkreśla, że mamy najmniejszą dzietność spośród wszystkich krajów UE oraz że rząd nie potrafi przygotować spójnej polityki prorodzinnej. Punkt piąty to zarzut pod adresem Donalda Tuska, że pozwala na propagowanie ideologii gender, a szósty – że pod rządami Pana Premiera nie czuje się bezpiecznie. Najwięcej Marysia Sokołowska poświęca miejsca na wytłumaczenie, jak Pan Premier wspiera zakłamywanie historii. Wyrzuca Tuskowi, że brał udział w obaleniu rządu Jana Olszewskiego w 1992 roku, że przyłożył rękę do zapewnienia w ten sposób bezkarności agentów służb komunistycznych. Oburza się, że generał Wojciech Jaruzelski został pochowany z honorami, podczas gdy jej ojciec musiał czekać 10 lat w „wolnej” Polsce na zatarcie wyroku skazującego go na więzienie, chociaż dostał go za wierną służbę ojczyźnie. Nie chciał złożyć przysięgi wojskowej na wierność armii broniącej władzy ludowej w przymierzu z ZSRR – pisze licealistka z Gorzowa Wielkopolskiego i przechodzi do kolejnego punktu pod tytułem: Pan Premier nie chce wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. Na miano zdrady narodowej zasługuje dobrowolne oddanie w ręce Rosjan badania katastrofy smoleńskiej, w której tragicznie zginęli Nasz Prezydent Lech Kaczyński oraz elita polityczna Polski. Pan Premier pozwolił na to, by wersja rosyjskiego MAK stała się wersją obowiązującą w świecie, bo wolał wówczas jeździć na nartach, niż błyskawicznie sprostować kłamstwa gen. Anodiny – tłumaczy Marysia Sokołowska. W punkcie dziewiątym, jako jeden z dowodów na zdradę, 17-latka podaje, że Pan Premier udaremnił potrzebne odwierty. Nie pisze tego wprost, ale łatwo się zorientować, że chodzi o sprawę odwiertów w poszukiwaniu gorących źródeł, na jakie próbował uzyskać zgodę ojciec Tadeusz Rydzyk: Czy polski patriota mógłby świadomie torpedować realizację odwiertów geotermalnych w Toruniu? Miały one przecież służyć Polsce. W tym studentom WSKSiM, by mogli mieszkać w ogrzewanych akademikach. Argument ostatni, przemawiający za dopuszczeniem się zdrady, to to, że kultura osobista Pana Premiera pozostawia wiele do życzenia. – Panu Premierowi łatwo przychodzi szydzenie ze słabszych i wyśmiewanie ich. Pamiętam, jak wyśmiał publicznie starsze panie z Rodziny Radia Maryja – tłumaczy zbuntowana licealistka na łamach tygodnika „wSieci”.
  (http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/461385,marysia-sokolowska-licealistka-z-gorzowa-wyjasnia-dlaczego-donald-tusk-jest-zdrajca.html)

 12. emigrant

  11 marca 2017 at 21:20

  wtorkowa wizyta kanclerz Merkel w bialym domu moze przyniesc niespodziewany zwrot w calej UE,po pierwsze prezydent elekt Donald Tramp nie widzi potrzeby bycia dla niemieckiej UE i terorysowania sojusznikow USA takich jak Polska,bedzie omawiany brexit i likwidacja calej unii?,po drugie mam przygotowany caly dazen (12 sztuk) na pania kanclerz,nie wiem czy jej ten rudy przydupas tu bedzie,ale jakby cos to na niego beda 2 dazen swiezych jaj,chcialbym ich powitac na jakowo,o ile bedzie taka mozliwosc

  • victory orbi

   15 marca 2017 at 10:19

   Takiej mozliwosci nie bedzie, schowaj te jajka.Przeciez juz uprzedziles, takis madry!;););)

 13. tomek

  12 marca 2017 at 08:35

  Gieptil to kacspska wredna menda udaje patriota i troskę o Polske

 14. dawniej i dziś

  13 marca 2017 at 21:29

  Sytuacja się powtarza: w przeciwieństwie do wszystkich krajów Europy, tylko Polska nie poszła na współpracę z Adolfem H. W głosowaniu na D.Tuska tylko Polska nie poparła kandydata Adol.. ,sorry Angeli M.

 15. Danka

  14 marca 2017 at 19:10

  O to chodzi, ze ta Europa niewiele wie o prawdziwym Tusku, o jego dokonaniach w Polsce. Pamietam ,jak po powrocie z kraju ,gdzie bylo morze awantur, gigantyczne zadluzenie przez Rostowskiego, krzyk,ze jestesmy zrujnowani z bilionowym dlugiem przez tego kandydata z” Bydgoszczu”,potwornoie wysokie ceny w sklepach, bezrobocie potezne, ale maskowanehurra-optymistyczna tuskowa propaganda itp…,acha dymy i smog nad miasteczkami z powodu palenia smieciami z biedy i wysokich cen wegla i koksu- W BBC radio audycja o ekspansywnej gospodarce Tuska, o Tygrysie Europy, o geniuszu Tuska i Rostowskiego,cmokanie, ochy,achy…Ta polska gospodarka ppod wodza PO to miod ,malina, Korea Poludniowa/ a nie jak Polnocna/. To byl szok, tak audycja. Skoro takie kity wsadzaja do glow ludziom Zachodu i PIS nie ma zadnej powaznej polityki i nie widac aktywnosci propagandowej, by oswiecic te zakute …,to czyja to winsa? Nieobecni nie maja racji,a blogerzy nie maja czasu na siedzenie 24/24 przy kompach i otwieranie oczu .Macie kase, bierzcie sie do roboty,za to Polacy wam placa,zebyscie rozne V Kolumny nie glaskali po glowkach/ kto odpowiedzial xza prober puczu?80000 xzl zaplacili podatnicy xza okupacje Sejmu,za ochrone itp…,jak podawaly portale.Czy to byla ustawka,zeby odwrocic uwage od CETA i ustawy Blidy , ktora wprowadzic chce PIS-Polacy macie ulice,a kto kamienice?
  A ta Europa, co to jest? Tych kilkudziesieciu urzednikow obsadzonych na fotelach szefow panstw przy duzym jak wszyscy przypuszczaja udziale sluzb takich i innych w duchu europejskiej ustawy ?:)/
  o bratniej pomocy itp,co w Polsce PIS tylko przyklepal?

 16. Danka

  14 marca 2017 at 19:53

 17. Tomek

  15 marca 2017 at 13:21

  Błagam raz jeszcze, mniej takich zwycięstw polskiej dyplomacji. Jakże mocno trzeba być oderwanym od rzeczywistości by mówić, że Kaczyński osiągnął wielkie zwycięstwo bo np. obnażył to, że Tuska popierają Niemcy. Jakby to nie było wiadome od dawna. Jeśli już coś obnażył, to to że obok Niemiec popierają go także wszystkie inne, poza Polską kraje Europy i że w tak fundamentalnej sprawie cała Europa, włącznie z krajami o bajecznych sojuszach z którymi PiS trąbił na lewo i prawo, mówiąc delikatnie na nas gdzieś. Albo że dyplomacja w wydaniu PiS to amatorszczyzna i dyletanctwo.

 18. WWP

  15 marca 2017 at 13:43

  Nie będzie Merkel pluć nam w twarz. Ani Tusk dzieci tumanił Potężny wstanie hufiec nasz. Duch będzie nam hetmanił.

 19. victory orbi

  15 marca 2017 at 15:48

  Europa czy zastraszeni odebraniem funduszy przez Hollanda: My mamy fundusze, wy zasady!”hahaha PGloaowanie wygladalo tak, ze panowala cisza, a delikwenci siedzieli ze spuazczonymi glowami, kiedy paslo pytanie:” Kto przeciw?” HahahaA wezwanie kapeluszowego prezydenta Merkelicy przed oblicze prokuratpra wzwiazku z pelniona ongs funkxja premiera, ktorynie wiedzial, ze aluzby poqskieze sluzbami rosyjskimi zawarly przymierze.Taki ci to bystrzacha, haha

 20. Augusto de Arruda Botelho

  16 marca 2017 at 15:49

  It’s nearly impossible to find well-informed people in this particular subject,
  but you sound like you know what you’re talking
  about! Thanks

  • Danka

   18 marca 2017 at 02:23

   What you want to know if you dont know Polish? Could you write a little bit more ab.it?

 21. Sharron

  18 marca 2017 at 01:37

  Its like you read my mind! You appear to know so much about this,
  like you wrote the book in it or something.
  I think that you could do with some pics to drive the message home a bit,
  but other than that, this is wonderful blog. An excellent read.
  I’ll certainly be back.

  • Danka

   18 marca 2017 at 02:30

   „Some pigs?”Sharon ,what it means?
   Chyba heroldow „Ustawy o bratniej pomocy” tu widzimy.Sharon obiecuje,ze na pewno tu wroci.Tylko, czy cos z tego rozumie? Instrukcje to nie wszystko.Pisze o jakichs swiniach do swojego towarzysza wedrowki.

 22. http://patiocoversslidellla.com

  18 marca 2017 at 13:09

  Paragraph writing is also a excitement, if you be acquainted with then you can write otherwise it is complex to write.

 23. http://rodigun.ru/user/profile/3494

  18 marca 2017 at 18:51

  Greetings! Quick question that’s completely
  off topic. Do you know how to make your site mobile friendly?

  My blog looks weird when viewing from my iphone.
  I’m trying to find a theme or plugin that might be able to fix this issue.
  If you have any suggestions, please share. With thanks!

 24. Sherrie

  19 marca 2017 at 08:20

  Hi there! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you
  knew where I could find a captcha plugin for my comment form?
  I’m using the same blog platform as yours and I’m having difficulty finding one?
  Thanks a lot!

 25. fifa 17 coins free no survey

  19 marca 2017 at 20:28

  It’s very easy to find out any topic on net as compared to books, as I found
  this article at this web page.

 26. Itamar Serpa Fernandes

  20 marca 2017 at 22:39

  Excellent post however I was wanting to know if you could write a litte more on this subject?
  I’d be very grateful if you could elaborate a little bit
  more. Thank you!

 27. Itamar Serpa Fernandes

  20 marca 2017 at 23:32

  hello there and thank you for your information – I have definitely picked up anything new from right here.
  I did however expertise several technical points using this website, as I experienced to reload the
  site lots of times previous to I could get it to load properly.
  I had been wondering if your hosting is OK?
  Not that I’m complaining, but slow loading instances times will often affect your placement in google and could damage your high quality score if advertising and marketing with Adwords.
  Well I’m adding this RSS to my email and can look out for a
  lot more of your respective exciting content. Ensure that you update this again very soon.

 28. Seth

  20 marca 2017 at 23:32

  I’m really impressed with your writing skills as well as with the layout on your weblog.
  Is this a paid theme or did you modify it yourself?
  Either way keep up the nice quality writing, it
  is rare to see a nice blog like this one these days.

  • Danka

   2 kwietnia 2017 at 02:30

   Dear! Its very kind of you to write such words.We are really happy ! Thanks

 29. Chang

  20 marca 2017 at 23:52

  Hey! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting a new project
  in a community in the same niche. Your blog provided us valuable information to work
  on. You have done a marvellous job!

  • Danka

   2 kwietnia 2017 at 02:35

   Great! All the best!

 30. choose forex

  21 marca 2017 at 06:38

  I think this is one of the most vital info for me.
  And i am glad reading your article. But want to
  remark on few general things, The site style is perfect, the articles is
  really excellent : D. Good job, cheers

  • Danka

   2 kwietnia 2017 at 02:42

   You are a good boy, really! Thanks very much 😉 Nice, you visit us here!

  • Danka

   2 kwietnia 2017 at 02:42

   You are a good boy, really! Thanks very much 😉 Nice, you visit us here!

 31. Rolland

  21 marca 2017 at 10:26

  Admiring the commitment you put into your site and in depth information you offer.
  It’s awesome to come across a blog every once in a while that isn’t the same outdated rehashed material.

  Great read! I’ve saved your site and I’m adding your RSS
  feeds to my Google account.

 32. Teri

  21 marca 2017 at 12:03

  Highly descriptive blog, I liked that a lot.
  Will there be a part 2?

 33. Itamar Serpa Fernandes

  21 marca 2017 at 21:41

  Wow, superb blog layout! How lengthy have you been running a blog for?

  you made running a blog look easy. The entire look of your website is excellent, as well as the content material!

 34. Dann

  21 marca 2017 at 23:16

  This design is spectacular! You most certainly know how to keep a reader
  amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Excellent job.
  I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it.
  Too cool!

 35. third cold sufferers

  22 marca 2017 at 00:15

  Now I am ready to do my breakfast, after having my breakfast coming again to read other news.

 36. food store reviews

  22 marca 2017 at 01:00

  Hi there, always i used to check blog posts here early in the dawn, because i love to find out more and more.

 37. Sherri.Birtwistle@203.155.220.174

  22 marca 2017 at 04:42

  hey there and thank you for your information – I have certainly
  picked up anything new from right here. I did however
  expertise some technical points using this site, since I experienced to reload the web site many times previous to I could get it
  to load correctly. I had been wondering if your web hosting is OK?
  Not that I’m complaining, but slow loading instances times will very frequently affect your placement in google and can damage your high-quality score if ads and marketing with Adwords.

  Well I am adding this RSS to my e-mail and can look out for a lot more
  of your respective interesting content. Make sure you update this again soon.

 38. Fae

  22 marca 2017 at 12:06

  I always emailed this blog post page to all my contacts, for the reason that if like to
  read it then my friends will too.

 39. various marketing

  22 marca 2017 at 16:58

  I’m not sure where you’re getting your info, but good topic.
  I needs to spend some time learning much more or understanding more.
  Thanks for excellent information I was looking for this information for my mission.

 40. Kai

  22 marca 2017 at 17:27

  I loved as much as you will receive carried out right here.
  The sketch is attractive, your authored subject matter stylish.

  nonetheless, you command get bought an shakiness over that you wish
  be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again since exactly
  the same nearly very often inside case you shield this increase.

 41. financial failure

  22 marca 2017 at 20:20

  Simply desire to say your article is as surprising. The clarity in your post is just cool and i can assume you’re an expert on this subject.
  Fine with your permission allow me to grab your feed to keep up to date with forthcoming post.
  Thanks a million and please carry on the enjoyable work.

 42. Dorine

  23 marca 2017 at 01:23

  I know this site provides quality based articles and additional stuff, is there
  any other website which presents these stuff in quality?

 43. raising sales

  23 marca 2017 at 03:51

  Wow, fantastic blog layout! How long have you been blogging for?

  you make blogging look easy. The overall look of
  your site is great, let alone the content!

 44. Christal

  23 marca 2017 at 14:07

  I am not positive the place you are getting your information,
  but good topic. I needs to spend a while finding out much more or figuring out more.
  Thank you for magnificent info I used to be in search of this info for my mission.

 45. Georges Sadala

  23 marca 2017 at 22:03

  No matter if some one searches for his vital thing, so he/she needs to be available
  that in detail, so that thing is maintained over
  here.

 46. financial advisors stands

  23 marca 2017 at 23:31

  Greate article. Keep posting such kind of information on your page.
  Im really impressed by your site.
  Hello there, You’ve performed a fantastic job. I’ll definitely digg
  it and for my part suggest to my friends. I’m confident they will be
  benefited from this website.

 47. Reagan

  24 marca 2017 at 09:39

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make
  your point. You definitely know what youre talking about,
  why throw away your intelligence on just posting
  videos to your blog when you could be giving us something informative to read?

 48. Egli Diana Pinto

  24 marca 2017 at 18:25

  My developer is trying to persuade me to move to .net from PHP.
  I have always disliked the idea because of the costs.
  But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress
  on a number of websites for about a year and am anxious about switching to another platform.

  I have heard excellent things about blogengine.net.
  Is there a way I can import all my wordpress posts into
  it? Any kind of help would be really appreciated!

 49. credit cards

  25 marca 2017 at 00:09

  This is really interesting, You are a very professional blogger.

  I have joined your feed and look ahead to seeking extra of your fantastic post.

  Also, I have shared your site in my social networks

 50. Louis

  25 marca 2017 at 06:29

  I just like the helpful information you supply
  on your articles. I will bookmark your blog and take a look at again right here frequently.
  I am quite certain I’ll be told a lot of new stuff right
  here! Good luck for the following!

 51. marketing trends

  25 marca 2017 at 11:41

  Hello There. I found your weblog the use of msn. This is an extremely smartly written article.
  I’ll make sure to bookmark it and return to learn extra of your useful info.

  Thanks for the post. I will definitely return.

 52. Itamar Serpa Fernandes

  26 marca 2017 at 22:32

  fantastic issues altogether, you simply gained a logo new reader.
  What might you suggest about your put up that you just made a few days ago?
  Any positive?

 53. money centers

  27 marca 2017 at 02:47

  Hey just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the images aren’t
  loading properly. I’m not sure why but I think its a linking issue.
  I’ve tried it in two different web browsers and both show the same results.

 54. Egli Diana Pinto

  29 marca 2017 at 06:21

  I love looking through a post that will make men and women think.

  Also, thanks for permitting me to comment!

 55. Egli Diana Pinto

  29 marca 2017 at 19:14

  Hi, all is going perfectly here and ofcourse every one is sharing information, that’s genuinely fine, keep up writing.

 56. exercise program

  30 marca 2017 at 13:18

  With havin so much content and articles do you ever
  run into any issues of plagorism or copyright violation? My blog has a lot of unique content I’ve
  either written myself or outsourced but it looks like a lot of
  it is popping it up all over the web without my agreement.
  Do you know any ways to help reduce content from being stolen? I’d really appreciate it.

 57. bandit video course

  1 kwietnia 2017 at 12:22

  Great weblog right here! Also your site lots up fast!

  What host are you the use of? Can I am getting your affiliate hyperlink in your host?
  I desire my web site loaded up as fast as yours lol

 58. spinning execise

  2 kwietnia 2017 at 00:37

  Hi there! This post could not be written any better!

  Reading through this post reminds me of my previous room mate!
  He always kept chatting about this. I will forward this
  page to him. Fairly certain he will have a
  good read. Thank you for sharing!

 59. desain baju batik kantor

  2 kwietnia 2017 at 03:51

  Fantastic blog! Do you have any tips for aspiring writers?
  I’m planning to start my own site soon but I’m a little lost on everything.
  Would you recommend starting with a free platform like WordPress or go for a paid option? There are so
  many options out there that I’m completely confused ..
  Any ideas? Bless you!

 60. Helen

  3 kwietnia 2017 at 08:14

  I’m not sure where you are getting your info, but great topic.
  I needs to spend some time learning more or understanding more.
  Thanks for magnificent information I was looking for this info for
  my mission.

 61. Hilario

  4 kwietnia 2017 at 18:15

  What’s up mates, fastidious post and nice urging commented
  at this place, I am actually enjoying by these.

 62. Itamar Serpa Fernandes

  4 kwietnia 2017 at 18:24

  I’m not sure why but this blog is loading very slow for me.
  Is anyone else having this issue or is it a issue on my end?

  I’ll check back later and see if the problem still exists.

 63. Manie

  5 kwietnia 2017 at 10:30

  I must thank you for the efforts you’ve put in writing this site.
  I am hoping to view the same high-grade blog posts from you in the future as well.
  In fact, your creative writing abilities has motivated me to get my very own blog now 😉

 64. Numbers

  5 kwietnia 2017 at 12:36

  Wow! Finally I got a website from where I can really get valuable information concerning
  my study and knowledge.

 65. manicure

  7 kwietnia 2017 at 15:00

  Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it’s truly informative.
  I am going to watch out for brussels. I will appreciate if
  you continue this in future. A lot of people will be
  benefited from your writing. Cheers!

 66. Janeen

  8 kwietnia 2017 at 06:48

  When some one searches for his essential thing, thus he/she wishes to be available that in detail, so that thing is maintained over here.

 67. Shayna

  8 kwietnia 2017 at 12:38

  Right here is the perfect webpage for anyone who wishes to understand this topic.
  You understand so much its almost tough to argue with you (not that I really would want to…HaHa).
  You definitely put a fresh spin on a subject that has been discussed for
  a long time. Excellent stuff, just excellent!

 68. Rozella

  8 kwietnia 2017 at 13:27

  Unquestionably consider that which you stated.
  Your favorite justification appeared to be at the net the simplest
  thing to bear in mind of. I say to you, I certainly get annoyed whilst folks think
  about worries that they plainly don’t recognise about. You
  managed to hit the nail upon the highest and defined out
  the whole thing with no need side-effects , people could take a signal.
  Will probably be again to get more. Thank you

 69. Theo

  8 kwietnia 2017 at 18:37

  Its like you read my mind! You appear to know a lot about this, like you wrote the book in it or something.
  I think that you could do with some pics to drive
  the message home a little bit, but instead of that, this is fantastic blog.
  A fantastic read. I will certainly be back.

 70. increase website traffic

  8 kwietnia 2017 at 20:16

  Every weekend i used to go to see this site, because i wish for
  enjoyment, for the reason that this this website conations
  really nice funny information too.

 71. seragam batik

  9 kwietnia 2017 at 02:19

  Do you mind if I quote a few of your posts as long as I
  provide credit and sources back to your weblog? My blog is in the exact same niche as yours and my users would truly benefit from a lot of the information you present here.

  Please let me know if this alright with you.
  Thanks!

 72. Lou

  9 kwietnia 2017 at 05:21

  Definitely consider that that you said. Your favourite reason seemed to
  be on the web the easiest factor to take into account of.
  I say to you, I certainly get annoyed at the same time as other people consider concerns that they just do
  not know about. You controlled to hit the nail upon the highest and also outlined
  out the entire thing without having side-effects , folks could take a signal.
  Will probably be back to get more. Thanks

 73. Drew

  9 kwietnia 2017 at 11:17

  Hi, its pleasant piece of writing about media print, we all understand media is a wonderful source of data.

 74. Geri

  9 kwietnia 2017 at 12:24

  Appreciate the recommendation. Let me try it out.

 75. Otis

  9 kwietnia 2017 at 13:28

  Hello to every single one, it’s in fact a good for me to go to see this website,
  it consists of important Information.

 76. Richie

  9 kwietnia 2017 at 15:06

  Hey there! I know this is kinda off topic but I
  was wondering which blog platform are you using
  for this site? I’m getting fed up of WordPress because I’ve
  had problems with hackers and I’m looking at alternatives for another platform.
  I would be great if you could point me in the direction of a good platform.

 77. Hannah

  9 kwietnia 2017 at 15:14

  I do not know if it’s just me or if everybody else encountering problems with your blog.
  It seems like some of the written text in your posts are running off the screen.
  Can somebody else please comment and let me know if this is happening to them as
  well? This may be a problem with my web browser because I’ve
  had this happen previously. Thanks

 78. Kay

  9 kwietnia 2017 at 16:53

  If some one wants expert view about blogging and site-building then i advise him/her to go to see this blog, Keep up the fastidious work.

 79. Del

  10 kwietnia 2017 at 02:01

  Great post however , I was wanting to know if you could write a litte more on this subject?
  I’d be very thankful if you could elaborate a little bit further.
  Bless you!

 80. Andres

  11 kwietnia 2017 at 04:00

  I am really impressed with your writing skills and also with the layout on your blog.
  Is this a paid theme or did you modify it yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it is rare to see a nice blog like
  this one nowadays.

 81. Astrid

  11 kwietnia 2017 at 04:39

  hello there and thank you for your information – I’ve definitely
  picked up something new from right here. I did however expertise several technical
  points using this web site, since I experienced to reload the web
  site a lot of times previous to I could get it to
  load properly. I had been wondering if your web host is OK?
  Not that I’m complaining, but sluggish loading instances times
  will sometimes affect your placement in google and
  could damage your quality score if ads and marketing with Adwords.
  Well I am adding this RSS to my email and can look out for much more of your respective exciting content.
  Make sure you update this again soon.

 82. Roscoe

  11 kwietnia 2017 at 07:03

  Excellent post. I used to be checking constantly this blog
  and I am inspired! Very useful information specially the final section :
  ) I deal with such information a lot. I used to be looking for this particular
  information for a very lengthy time. Thanks and best of luck.

 83. Mora

  11 kwietnia 2017 at 08:02

  Hey there, You’ve done an incredible job. I will definitely digg it and personally suggest
  to my friends. I am sure they’ll be benefited
  from this web site.

 84. Mattie

  11 kwietnia 2017 at 08:14

  Howdy! I could have sworn I’ve been to this website before but after browsing through a few of the articles I
  realized it’s new to me. Anyhow, I’m definitely pleased I came across it and I’ll be book-marking it and checking back frequently!

 85. Klaudia

  11 kwietnia 2017 at 10:24

  I’m extremely impressed with your writing talents and
  also with the format on your blog. Is this a paid subject or did you customize it your self?
  Anyway stay up the excellent high quality writing, it’s rare to peer a nice blog like this one today..

 86. Laurene

  11 kwietnia 2017 at 15:06

  It’s enormous that you are getting ideas from
  this piece of writing as well as from our dialogue made here.

 87. Fred

  12 kwietnia 2017 at 09:05

  Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo
  News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!

  Thanks

 88. Ray

  12 kwietnia 2017 at 12:59

  Have you ever considered about including a little bit more than just your articles?
  I mean, what you say is fundamental and everything.
  Nevertheless think about if you added some great images or videos to give your posts more,
  „pop”! Your content is excellent but with images and clips, this blog could certainly be one
  of the best in its field. Wonderful blog!

 89. http://lcshxw.com/

  12 kwietnia 2017 at 16:36

  Thanks a bunch for sharing this with all of us
  you really understand what you are talking about!
  Bookmarked. Kindly additionally consult with my site =).
  We may have a hyperlink trade contract among us

 90. Augusto de Arruda Botelho

  12 kwietnia 2017 at 18:10

  Hi there, I enjoy reading all of your post. I like to write a little comment to support you.

 91. Suzanne

  12 kwietnia 2017 at 21:03

  It’s very straightforward to find out any topic on web as compared to textbooks, as I found this article at this website.

 92. Charles

  12 kwietnia 2017 at 23:23

  Ahaa, its good conversation concerning this article here at this webpage, I have read
  all that, so now me also commenting at this place.

 93. learn this here now

  13 kwietnia 2017 at 00:37

  I simply want to tell you that I’m new to blogs and absolutely loved your blog site. More than likely I’m want to bookmark your blog . You certainly have fantastic posts. Thanks a lot for revealing your website page.

 94. Augusto de Arruda Botelho

  13 kwietnia 2017 at 09:59

  Great goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you are
  just extremely excellent. I actually like what you’ve acquired here, certainly like what you are stating and the way in which you
  say it. You make it enjoyable and you still take care of to keep it smart.
  I cant wait to read much more from you. This is actually a
  great web site.

 95. Quentin

  13 kwietnia 2017 at 10:16

  What’s up, just wanted to say, I enjoyed this blog post.
  It was helpful. Keep on posting!

 96. Jacinto

  13 kwietnia 2017 at 11:22

  This text is invaluable. Where can I find out more?

 97. Cornelius

  13 kwietnia 2017 at 13:48

  Because the admin of this web page is working, no question very shortly it will be well-known, due to its feature contents.

 98. Nannie

  14 kwietnia 2017 at 01:59

  I’m not positive where you are getting your
  information, however great topic. I must spend a while studying more or understanding more.
  Thank you for wonderful info I was on the lookout for this
  info for my mission.

 99. Egli Diana Pinto

  14 kwietnia 2017 at 08:30

  I’m really impressed along with your writing skills and also with
  the format in your blog. Is that this a paid subject or did you modify it your self?
  Anyway stay up the excellent quality writing, it is uncommon to peer a great weblog like this one these days..

 100. Elliott

  14 kwietnia 2017 at 09:28

  Hi there, I discovered your web site via Google even as looking for
  a comparable topic, your site came up, it seems to be good.
  I have bookmarked it in my google bookmarks.
  Hi there, just changed into alert to your blog thru Google,
  and found that it’s really informative. I’m
  gonna watch out for brussels. I’ll appreciate if you happen to
  continue this in future. Lots of people will likely be benefited from your writing.
  Cheers!

 101. Felisha

  14 kwietnia 2017 at 14:03

  You need to be a part of a contest for one of the highest quality sites on the web.
  I’m going to recommend this website!

 102. http://mjeshtriim.com/user/profile/2026

  14 kwietnia 2017 at 19:38

  Wow that was strange. I just wrote an extremely long comment but after I clicked submit my
  comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyhow, just wanted
  to say wonderful blog!

 103. fotografia.folha.uol.com.br

  15 kwietnia 2017 at 02:09

  Greetings! I know this is kinda off topic nevertheless I’d figured I’d ask.
  Would you be interested in exchanging links or maybe guest
  authoring a blog post or vice-versa? My site goes over a lot of
  the same topics as yours and I feel we could greatly benefit from each
  other. If you might be interested feel free to shoot me an e-mail.
  I look forward to hearing from you! Awesome blog
  by the way!

 104. Myrtle

  15 kwietnia 2017 at 09:15

  Hi, i think that i saw you visited my site thus i came to “return the favor”.I’m
  trying to find things to enhance my website!I suppose its ok to use
  a few of your ideas!!

 105. Valarie

  15 kwietnia 2017 at 22:02

  Thanks for sharing your thoughts. I really appreciate your
  efforts and I will be waiting for your next write ups thank you once again.

 106. Kasey

  15 kwietnia 2017 at 23:52

  I quite like reading through an article that
  can make men and women think. Also, many thanks for
  allowing me to comment!

 107. company offers basket

  18 kwietnia 2017 at 04:18

  I loved as much as you’ll receive carried out right here.
  The sketch is tasteful, your authored material stylish.
  nonetheless, you command get got an edginess over
  that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come
  further formerly again as exactly the same nearly very often inside case you shield
  this hike.

 108. Augusto de Arruda Botelho

  19 kwietnia 2017 at 06:42

  Thanks to my father who stated to me on the topic of this
  website, this webpage is really awesome.

 109. silk lash extensions calgary

  19 kwietnia 2017 at 08:37

  I like the valuable info you provide in your articles.

  I will bookmark your weblog and check again here frequently.

  I am quite certain I will learn lots of new stuff right here!
  Best of luck for the next!

 110. Cinda

  19 kwietnia 2017 at 12:15

  Interesting blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere?
  A design like yours with a few simple tweeks would really make
  my blog jump out. Please let me know where
  you got your theme. Thank you

 111. Augusto de Arruda Botelho

  19 kwietnia 2017 at 14:13

  I just like the valuable information you supply on your articles.
  I will bookmark your weblog and take a look at once more here regularly.
  I’m quite certain I will be told plenty of new stuff right
  right here! Best of luck for the following!

 112. Chelsea

  20 kwietnia 2017 at 07:11

  Hi there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if
  that would be ok. I’m definitely enjoying your blog and look forward to new updates.

 113. Augusto de Arruda Botelho

  20 kwietnia 2017 at 07:40

  I like the valuable info you provide in your articles.
  I’ll bookmark your weblog and check again here frequently.
  I am quite sure I’ll learn a lot of new stuff right here!
  Good luck for the next!

 114. Georges Sadala

  20 kwietnia 2017 at 09:10

  I have been surfing online more than 4 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
  It is pretty worth enough for me. In my view, if all web owners and bloggers made good content
  as you did, the net will be a lot more useful than ever before.

 115. Augusto de Arruda Botelho

  20 kwietnia 2017 at 09:23

  If you desire to obtain a good deal from this post then you have to apply such techniques to your won blog.

 116. Ezekiel

  20 kwietnia 2017 at 11:31

  Everyone loves what you guys are usually up too. Such clever work
  and reporting! Keep up the excellent works
  guys I’ve incorporated you guys to my blogroll.

 117. Augusto de Arruda Botelho

  20 kwietnia 2017 at 14:11

  Hey! I could have sworn I’ve been to this website before but after browsing through some of the post
  I realized it’s new to me. Nonetheless, I’m definitely glad I found it and I’ll
  be book-marking and checking back often!

 118. madden mobile coins for sale instagram

  20 kwietnia 2017 at 15:11

  For newest news you have to go to see web and on the web I found this website as a finest site for latest updates.

 119. Leonie

  20 kwietnia 2017 at 17:06

  Amazing! Its truly awesome article, I have got
  much clear idea on the topic of from this piece of writing.

 120. Danuta

  21 kwietnia 2017 at 03:31

  I’m not that much of a internet reader to be honest but
  your sites really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your site to come back in the future.
  All the best

 121. Tia

  21 kwietnia 2017 at 18:31

  Woah! I’m really enjoying the template/theme of this site.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very hard to get that „perfect balance” between superb usability and visual appeal.
  I must say that you’ve done a fantastic job with this.
  Additionally, the blog loads extremely quick for me on Safari.
  Excellent Blog!

 122. www.chushila.com

  21 kwietnia 2017 at 20:28

  Howdy I am so glad I found your weblog, I really found you by accident, while I was searching on Yahoo for something else, Nonetheless I am here now
  and would just like to say thanks a lot for a marvelous post and a all
  round interesting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go
  through it all at the minute but I have book-marked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a lot more,
  Please do keep up the awesome job.

 123. Sean

  22 kwietnia 2017 at 07:19

  Thank you for the good writeup. It in fact
  was a amusement account it. Look advanced to more added agreeable from you!

  However, how could we communicate?

 124. fifacoinsbuy.com review

  23 kwietnia 2017 at 05:01

  Hello, I wish for to subscribe for this weblog to get newest
  updates, so where can i do it please help.

 125. Roman Donoso

  23 kwietnia 2017 at 09:47

  I got what you intend, regards for posting.Woh I am glad to find this website through google.

 126. silk lashes vs faux mink

  24 kwietnia 2017 at 21:02

  Today, I went to the beach front with my kids. I found a sea shell and gave it to my
  4 year old daughter and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.”
  She placed the shell to her ear and screamed.
  There was a hermit crab inside and it pinched her ear.
  She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic
  but I had to tell someone!

 127. pubg skins

  25 kwietnia 2017 at 01:46

  Every weekend i used to pay a visit this web site, because i want enjoyment, since this this website conations really nice funny
  stuff too.

 128. www.mikaelsiebenrock.com

  26 kwietnia 2017 at 00:43

  I delight in, result in I found exactly what I was taking a look for.

  You’ve ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day.

  Bye

 129. Angelita

  26 kwietnia 2017 at 02:13

  Hello there! This is my first comment here so I just wanted to give a quick shout out and say I truly enjoy reading your blog posts.
  Can you recommend any other blogs/websites/forums that cover the same topics?
  Thanks!

 130. Alissa

  26 kwietnia 2017 at 13:56

  Hello Dear, are you actually visiting this web page on a regular basis, if so afterward you will without doubt take good know-how.

 131. Egli Diana Pinto

  27 kwietnia 2017 at 20:49

  Howdy! I know this is somewhat off topic but I was wondering
  which blog platform are you using for this site? I’m getting tired of WordPress because I’ve had problems with hackers and I’m looking at options for another platform.
  I would be great if you could point me in the direction of a good platform.

 132. small business

  28 kwietnia 2017 at 05:38

  Yes! Finally something about audio book industry.

 133. w88

  28 kwietnia 2017 at 08:45

  Your place is valueble for me. Thanks!…

 134. nba live coins ios

  28 kwietnia 2017 at 08:51

  Its such as you read my thoughts! You appear to know a lot approximately this, like you wrote the e-book in it or something.
  I believe that you can do with some percent to drive the message home a little bit,
  however other than that, that is excellent blog. A great read.

  I will definitely be back.

 135. w88

  28 kwietnia 2017 at 12:20

  Somebody necessarily lend a hand to make critically articles I’d state. That is the first time I frequented your website page and to this point? I surprised with the analysis you made to create this actual post incredible. Great process!

 136. Itamar Serpa Fernandes

  28 kwietnia 2017 at 12:23

  Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it’s truly informative.
  I am gonna watch out for brussels. I’ll be grateful if you continue this in future.
  Many people will be benefited from your writing.
  Cheers!

 137. post free ads without registration

  28 kwietnia 2017 at 17:37

  Thank you for another wonderful post. Where else may anybody get that kind of info in such a perfect manner of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I am at the search for such information.

 138. John

  29 kwietnia 2017 at 05:07

  I’m not sure where you’re getting your information, but good topic.
  I needs to spend some time learning much more or understanding more.
  Thanks for fantastic info I was looking for this
  info for my mission.

 139. Stuart

  29 kwietnia 2017 at 07:57

  These are genuinely impressive ideas in regarding blogging.
  You have touched some nice points here. Any way keep up wrinting.

 140. Alat pemadam kebakaran

  29 kwietnia 2017 at 10:19

  Good info. Lucky me I reach on your website by accident, I bookmarked it.

 141. Alat pemadam api

  29 kwietnia 2017 at 14:19

  I have recently started a web site, the info you provide on this web site has helped me tremendously. Thanks for all of your time & work.

 142. Alat pemadam kebakaran

  29 kwietnia 2017 at 23:21

  With havin so much content and articles do you ever run into any problems of plagorism or copyright infringement? My blog has a lot of completely unique content I’ve either authored myself or outsourced but it looks like a lot of it is popping it up all over the web without my authorization. Do you know any methods to help prevent content from being stolen? I’d truly appreciate it.

 143. Alat pemadam kebakaran

  30 kwietnia 2017 at 04:17

  Would love to constantly get updated outstanding web site! .

 144. Edmundo

  30 kwietnia 2017 at 08:30

  Hey! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting a new initiative in a
  community in the same niche. Your blog provided us
  valuable information to work on. You have done a wonderful
  job!

 145. Alat pemadam api

  30 kwietnia 2017 at 09:33

  Very interesting subject , appreciate it for putting up.

 146. Tabung Pemadam kebakaran

  30 kwietnia 2017 at 15:01

  Hi there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok. I’m absolutely enjoying your blog and look forward to new posts.

 147. Chicago star wars

  30 kwietnia 2017 at 21:06

  I consider something really special in this website .

 148. Alat pemadam api

  30 kwietnia 2017 at 23:31

  What’s Happening i’m new to this, I stumbled upon this I have found It positively helpful and it has aided me out loads. I hope to contribute & aid other users like its helped me. Great job.

 149. Alat pemadam kebakaran

  1 maja 2017 at 06:27

  You made various fine points there. I did a search on the subject and found most persons will go along with with your blog.

 150. Alat pemadam kebakaran

  1 maja 2017 at 14:57

  Hey there this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding know-how so I wanted to get guidance from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!

 151. Stephania

  2 maja 2017 at 15:25

  Heya i’m for the first time here. I found this board and I in finding It truly helpful & it helped me out much.
  I am hoping to present one thing back and aid others such as you helped me.

 152. Markus

  2 maja 2017 at 16:33

  Very good write-up. I definitely appreciate this website.
  Thanks!

 153. Gilda

  3 maja 2017 at 02:23

  I am regular reader, how are you everybody? This article posted at this website is in fact good.

 154. James Frazer-Mann

  3 maja 2017 at 08:40

  If some one wants expert view regarding blogging and site-building after
  that i suggest him/her to go to see this weblog, Keep up the good job.

 155. transformation

  3 maja 2017 at 09:09

  As soon as I detected this web site I went on reddit to share some of the love with them.

 156. buy mink lashes

  3 maja 2017 at 15:09

  I used to be able to find good information from your content.

 157. Control a Toddlers Biting

  3 maja 2017 at 15:34

  Hi, I think your site might be having browser compatibility issues. When I look at your website in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, fantastic blog!

 158. cheap csgo skins

  3 maja 2017 at 19:55

  Thanks to my father who stated to me about this website,
  this weblog is really remarkable.

 159. Software

  3 maja 2017 at 22:48

  Hey, I think your site might be having browser compatibility issues. When I look at your blog site in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, awesome blog!

 160. Business

  4 maja 2017 at 07:45

  you have a great blog here! would you like to make some invite posts on my blog?

 161. Becky

  4 maja 2017 at 19:34

  My spouse and I absolutely love your blog and find most of your post’s to be precisely what I’m
  looking for. Does one offer guest writers to
  write content for you personally? I wouldn’t mind publishing a post or
  elaborating on a lot of the subjects you write regarding
  here. Again, awesome website!

 162. versace bags uk

  5 maja 2017 at 05:45

  Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading? I’m trying to figure out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any responses would be greatly appreciated.

 163. end of lease cleaning

  5 maja 2017 at 13:01

  I’d have to examine with you here. Which isn’t something I often do! I take pleasure in reading a publish that can make individuals think. Additionally, thanks for allowing me to remark!

 164. kawa kolumbia excelso

  6 maja 2017 at 11:43

  I have been browsing online greater than three hours nowadays, yet I never found any fascinating article like yours. It is pretty price enough for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made good content material as you probably did, the internet shall be much more helpful than ever before.

 165. karmy dla psów

  6 maja 2017 at 20:20

  It is actually a great and helpful piece of information. I am happy that you just shared this useful information with us. Please keep us informed like this. Thank you for sharing.

 166. tornistry

  7 maja 2017 at 04:08

  I was looking at some of your posts on this website and I conceive this web site is rattling instructive! Continue posting.

 167. http://yanistyle.com

  7 maja 2017 at 11:48

  I like this blog very much, Its a really nice berth to read and find info .

 168. bags discount

  7 maja 2017 at 18:50

  I went over this website and I think you have a lot of fantastic info , bookmarked (:.

 169. glam seamless

  9 maja 2017 at 18:14

  Nice answers in return of this question with firm arguments and explaining all on the topic of that.

 170. Brandi

  10 maja 2017 at 00:05

  I’d like to find out more? I’d want to find out more details.

 171. http://mrandmrslove.com/

  10 maja 2017 at 00:49

  Its such as you learn my mind! You seem to know a lot about this, like
  you wrote the guide in it or something. I believe that you could
  do with a few % to drive the message house a bit, however instead of that, that is magnificent blog.
  An excellent read. I will certainly be back.

 172. Alina

  10 maja 2017 at 12:45

  I like what you guys tend to be up too. This kind of clever work and coverage!
  Keep up the fantastic works guys I’ve included you guys to my personal blogroll.

 173. dubai yacht rental

  10 maja 2017 at 14:54

  It’s actually a great and useful piece of information. I am glad that you just shared this useful information with us. Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

 174. Antje

  10 maja 2017 at 19:34

  I need to to thank you for this fantastic read!! I absolutely loved every bit of it.
  I have got you saved as a favorite to check out new things you post…

 175. yacht rental dubai price

  10 maja 2017 at 20:58

  Terrific work! This is the type of information that should be shared around the web. Shame on the search engines for not positioning this post higher! Come on over and visit my site . Thanks =)

 176. https://pt.wikipedia.org

  10 maja 2017 at 22:46

  Hey there I am so delighted I found your webpage, I really found you by error,
  while I was browsing on Yahoo for something else, Nonetheless I am
  here now and would just like to say thanks a lot for a marvelous post and a all
  round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it all
  at the moment but I have saved it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more,
  Please do keep up the awesome job.

 177. Marcia

  11 maja 2017 at 01:50

  It is the best time to make some plans for the future and
  it’s time to be happy. I’ve read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or tips.
  Maybe you can write next articles referring to this article.
  I wish to read more things about it!

 178. W88Live

  11 maja 2017 at 04:26

  I’m not sure where you are getting your info, but good topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for fantastic information I was looking for this info for my mission.

 179. Website Development Training Center

  11 maja 2017 at 12:22

  Thanks – Enjoyed this article, how can I make is so that I get an email sent to me when you write a fresh post?

 180. web page

  11 maja 2017 at 19:35

  I’ve been absent for some time, but now I remember why I used to love this site. Thank you, I will try and check back more frequently. How frequently you update your web site?

 181. cityofdartmouth.ca

  12 maja 2017 at 01:03

  Very nice article. I certainly appreciate this site.
  Continue the good work!

 182. computer protection

  12 maja 2017 at 10:21

  I like looking through an article that will make people think.
  Also, many thanks for permitting me to comment!

 183. ways to make money

  14 maja 2017 at 11:06

  F*ckin’ remarkable issues here. I am very happy to see your post. Thanks so much and i’m looking forward to contact you. Will you please drop me a mail?

 184. best single cup coffee maker

  14 maja 2017 at 15:28

  At this time it appears like Movable Type is the top blogging platform out there right now. (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?

 185. Genevieve

  14 maja 2017 at 16:15

  I’ve been browsing online more than 3 hours today, yet I never found any interesting article like yours.
  It’s pretty worth enough for me. In my view, if all site owners and bloggers made good content as you did,
  the web will be much more useful than ever before.

 186. Alat pemadam kebakaran

  14 maja 2017 at 23:50

  As soon as I found this site I went on reddit to share some of the love with them.

 187. 3gp porn

  15 maja 2017 at 05:43

  Nice post. Thank you!

 188. house insurance through Usaa

  15 maja 2017 at 06:11

  Super-Duper site! I am loving it!! Will be back later to read some more. I am taking your feeds also.

 189. credit card generator

  15 maja 2017 at 21:50

  Hi there I am so grateful I found your web site, I really found you
  by error, while I was searching on Yahoo for something else, Anyways I am here now and would just like
  to say thanks a lot for a remarkable post and a all round entertaining blog
  (I also love the theme/design), I don’t have time
  to read it all at the minute but I have book-marked it and also added in your RSS feeds, so
  when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the fantastic jo.

 190. metlife home insurance quotes

  15 maja 2017 at 23:42

  Really enjoyed this article, can I set it up so I get an update sent in an email when you publish a new post?

 191. marrakesh desert

  16 maja 2017 at 05:51

  I reckon something genuinely special in this web site.

 192. Monserrate

  16 maja 2017 at 07:53

  May I simply just say what a comfort to discover a person that actually understands what they’re discussing on the internet.
  You certainly understand how to bring a problem to light and
  make it important. More and more people need to look at this and
  understand this side of the story. I was surprised that you’re not more popular since
  you most certainly possess the gift.

 193. hair thickener

  16 maja 2017 at 10:35

  Have you ever thought about writing an ebook or guest authoring on other websites?
  I have a blog centered on the same subjects you discuss and would love to have you share
  some stories/information. I know my audience would enjoy your
  work. If you are even remotely interested, feel free to
  shoot me an email.

 194. car rental

  16 maja 2017 at 12:54

  Thank you, I have just been looking for information approximately this subject for ages
  and yours is the greatest I have found out till now.
  But, what in regards to the bottom line? Are you certain in regards
  to the supply?

 195. mp4 porn

  17 maja 2017 at 03:33

  I am also commenting to make you understand what a perfect experience my friend’s princess enjoyed reading through your web page. She mastered so many pieces, not to mention what it’s like to possess a wonderful coaching nature to have folks really easily completely grasp some multifaceted subject matter. You really did more than my expected results. Thank you for showing the productive, safe, revealing and in addition easy thoughts on that topic to Julie.

 196. comam.abuse.26l.mobi

  17 maja 2017 at 12:34

  Hurrah! After all I got a webpage from where I can truly get helpful information concerning
  my study and knowledge.

 197. Luisa

  18 maja 2017 at 05:17

  Thank you for any other informative blog. Where else
  may just I am getting that type of information written in such
  an ideal approach? I have a undertaking that I’m just now operating on, and I’ve been at the look out for such information.

 198. Augusto de Arruda Botelho

  18 maja 2017 at 07:14

  Wow, that’s what I was exploring for, what a data! existing here
  at this web site, thanks admin of this site.

 199. Mauro Luiz Zamprogno

  18 maja 2017 at 09:01

  Great site you have here but I was wanting to know if you knew of any message boards
  that cover the same topics talked about in this article?
  I’d really love to be a part of online community where I can get opinions from other knowledgeable people
  that share the same interest. If you have any recommendations, please let
  me know. Thanks a lot!

 200. contact us

  19 maja 2017 at 00:04

  I was curious if you ever considered changing the page layout of your blog? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 pictures. Maybe you could space it out better?

 201. molybdenum wire

  19 maja 2017 at 07:08

  I like this website very much, Its a very nice position to read and find info . „You have to lead people gently toward what they already know is right.” by Philip.

 202. http://everinspire.com/

  19 maja 2017 at 08:00

  You are so interesting! I don’t suppose I’ve truly read anything like
  this before. So nice to discover somebody with some
  original thoughts on this issue. Seriously.. thank you for starting this up.
  This web site is something that is required on the internet,
  someone with a bit of originality!

 203. zobacz

  19 maja 2017 at 14:38

  Hi there, I found your site via Google while searching for a related topic, your web site came up, it looks good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

 204. Monica

  19 maja 2017 at 22:31

  An impressive share! I have just forwarded this onto a co-worker who was conducting a little homework on this.
  And he in fact bought me lunch because I found it for
  him… lol. So allow me to reword this….

  Thank YOU for the meal!! But yeah, thanks for spending time
  to discuss this issue here on your blog.

 205. Crazy News

  20 maja 2017 at 00:09

  The next time I learn a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I imply, I know it was my choice to learn, however I really thought youd have one thing interesting to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you could possibly fix in the event you werent too busy in search of attention.

 206. important valuables

  20 maja 2017 at 00:15

  Hi everyone, it’s my first visit at this site, and post is genuinely fruitful for me, keep up posting these types of articles.

 207. important things

  20 maja 2017 at 03:33

  Good way of explaining, and pleasant post to get information regarding my presentation focus, which i am going to present
  in institution of higher education.

 208. wiki.griffins.com

  20 maja 2017 at 04:38

  If you are going for most excellent contents like myself, just go to see this web site daily as it presents feature contents,
  thanks

 209. gxquan.net

  20 maja 2017 at 05:27

  I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was great.
  I do not know who you are but certainly you’re going to a famous blogger if you are not already
  😉 Cheers!

 210. cruise vacation

  20 maja 2017 at 06:31

  Great beat ! I wish to apprentice whilst you amend your site, how could i subscribe for a weblog website?
  The account aided me a applicable deal. I have been a little bit familiar of
  this your broadcast provided brilliant clear idea

 211. resorts network compensation

  20 maja 2017 at 07:08

  Hi I am so thrilled I found your web site, I really found
  you by mistake, while I was researching on Askjeeve for something else, Nonetheless I am here
  now and would just like to say thank you for a incredible post and
  a all round entertaining blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read through it all at the minute
  but I have book-marked it and also added your RSS feeds,
  so when I have time I will be back to read a lot more, Please
  do keep up the superb work.

 212. free annual credit score

  20 maja 2017 at 07:30

  Hi there, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was just curious if you get a lot of spam comments? If so how do you prevent it, any plugin or anything you can recommend? I get so much lately it’s driving me crazy so any support is very much appreciated.

 213. Vicky

  20 maja 2017 at 09:36

  Simply want to say your article is as astonishing.
  The clarity in your post is simply nice and
  i could assume you’re an expert on this subject. Well with your permission let me to grab your
  RSS feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and
  please continue the rewarding work.

 214. We’re a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
  Your site provided us with valuable info to work on. You have done an impressive
  job and our entire community will be grateful to you.

 215. Eusebia

  20 maja 2017 at 12:56

  Hey very interesting blog!

 216. קמגרה כדורים

  20 maja 2017 at 14:45

  What’s Happening i’m new to this, I stumbled upon this I’ve found It positively useful and it has aided me out loads. I hope to contribute & help other users like its helped me. Great job.

 217. www.tefa.ee

  20 maja 2017 at 16:02

  I like the helpful info you provide for your articles.
  I will bookmark your weblog and take a look at once more right here frequently.

  I’m rather sure I will learn many new stuff right right here!
  Good luck for the following!

 218. Progressive car insurance

  20 maja 2017 at 22:31

  Hi! Someone in my Facebook group shared this website with us so I came to check it out. I’m definitely enjoying the information. I’m bookmarking and will be tweeting this to my followers! Terrific blog and excellent design.

 219. instant auto insurance

  21 maja 2017 at 00:12

  Simply a smiling visitant here to share the love (:, btw great pattern. „He profits most who serves best.” by Arthur F. Sheldon.

 220. www.wiki.mrmoseley.co.uk

  22 maja 2017 at 00:27

  I do not even know how I stopped up here, however
  I believed this publish was once great. I don’t know who
  you are but definitely you are going to a famous blogger in case you aren’t already.
  Cheers!

 221. Lourdes

  22 maja 2017 at 01:17

  Appreciation to my father who told me concerning this web site, this webpage is in fact amazing.

 222. car hire

  22 maja 2017 at 03:57

  Wonderful goods from you, man. I’ve be aware your stuff
  prior to and you’re simply extremely magnificent. I really like what you’ve got right
  here, certainly like what you’re stating and
  the way during which you say it. You make it enjoyable and you
  continue to care for to keep it wise. I cant wait to learn far more from you.
  That is actually a great web site.

 223. steal important

  22 maja 2017 at 10:15

  Oh my goodness! Impressive article dude! Thank you,
  However I am encountering troubles with your RSS. I don’t
  know the reason why I cannot join it. Is there anyone else having identical RSS problems?
  Anyone that knows the solution will you kindly respond?
  Thanx!!

 224. best broadband provider in my area

  22 maja 2017 at 11:07

  My brother suggested I might like this website.
  He was once totally right. This submit actually made my day.
  You cann’t believe just how a lot time I had spent for this info!

  Thank you!

 225. lin148323.com

  22 maja 2017 at 16:51

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for sfd

 226. resorts network compensation

  22 maja 2017 at 23:07

  If some one desires expert view concerning running a blog afterward
  i propose him/her to visit this blog, Keep up the good job.

 227. njabao.com

  23 maja 2017 at 04:06

  I’d like to thank you for the efforts you have put
  in penning this blog. I’m hoping to view the same
  high-grade blog posts from you later on as well. In truth, your creative writing abilities has encouraged
  me to get my very own blog now 😉

 228. Brianna

  23 maja 2017 at 07:39

  As the admin of this web site is working, no hesitation very soon it will be
  renowned, due to its quality contents.

 229. http://www.insportzknox.com.au/

  23 maja 2017 at 07:52

  Ridiculous story there. What occurred after? Take care!

 230. http://whodesign.com.cn/

  23 maja 2017 at 22:27

  Nice post. I learn something new and challenging on websites I
  stumbleupon everyday. It will always be useful to read through content from other authors and use something from other web sites.

 231. navy fascinators hats

  24 maja 2017 at 02:17

  hello!,I love your writing very so much! proportion we be in contact more about your post on AOL? I require an expert in this area to unravel my problem. Maybe that’s you! Looking ahead to peer you.

 232. Attrezzi Fitness

  24 maja 2017 at 03:50

  Thanks for sharing excellent informations. Your website is very cool. I’m impressed by the details that you have on this web site. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this website page, will come back for extra articles. You, my pal, ROCK! I found simply the info I already searched everywhere and simply could not come across. What a great website.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra