Felieton

Dziś Turcy w Holandii a jutro Ukraińcy w Polsce

Ostatnie zachowania mniejszości tureckiej w Holandii i w Niemczech pokazują, do czego doprowadzi niekontrolowany napływ setek tysięcy ludzi na terytorium państwa, z którym te masy się nie utożsamiają. Kilka milionów Turków w Niemczech i pół miliona w Holandii wystarczy, żeby zdestabilizować słabe struktury państwowe. Był czas kiedy Turcy budowali (przynajmniej w swojej pierwszej fali) niemiecki dobrobyt, ale teraz Niemcy będą musiały za to zapłacić, choć właściwie już płacą, bo finansują przecież socjal dla Turków.

Jednym z niewielu pozytywów sytuacji w jakiej znalazła się Polska po II wojnie światowej była jej struktura narodowościowa. W porównaniu do sytuacji po I wojnie światowej, kiedy to w granicach Polski znalazły się liczne mniejszości narodowe, które praktycznie poza Ormianami i Tatarami były wrogo nastawione do odradzającego się państwa polskiego, teraz Polska była krajem niemal jednolitym narodowościowo. Mordercze zapędy Ukraińców udało się spacyfikować dzięki sprawnie przeprowadzonej Akcji Wisła, której okrągłą 70. rocznicę obchodzimy w tym roku. Pozostali jeszcze tylko wrogo nastawieni do Polaków Żydzi, którzy zainstalowali się w aparacie komunistycznym. Byli to nadgorliwi sędziowie i kaci, choć nie rozliczeni po dziś dzień to w roku 1968 definitywnie odsunięci od władzy.

Z tego błogosławieństwa od losu, postanowiły nas odrzeć najpierw PO a teraz PiS. Były plany obdarowania nas tysiącami agresywnych islamistów, ale na skutek protestów społecznych odstąpiono przynajmniej na razie od tego niebezpiecznego pomysłu. Za to w głowach politycznych ułomków zrodziła się idea zasilenia Polski kilkoma milionami obywateli Ukrainy. Przyjęcie ich do Polski to według partii rządzącej kolejnych odcinek wojny ideologicznej z Rosją. Nikt nie zastanawia się jakie skutki gospodarcze, demograficzne, zdrowotne oraz dla bezpieczeństwa państwa przyniesie przyjęcie setek tysięcy ludzi, z których spora część kultywuje tradycje banderowskie, jest wrogo nastawiona do Polaków i państwa polskiego. A przecież jak pokazują historyczne doświadczenia Ukraińcy są dość specyficzną nacją, która nie potrafi zadbać o swoją państwowość we własnych granicach ale sprawnie i skutecznie organizuje się poza jej granicami czego przykładem jest diaspora ukraińska w Kanadzie, Polsce, na Słowacji, w Czechach czy na Białorusi. Wszędzie tam jest to społeczność roszczeniowa, ekspansyjna, agresywna i wyznająca zasadę cel uświęca środki.

Praktycznie od zawsze obce jest tej nacji poczucie honoru, za to bardzo bliskie makiaweliczne”Cel uświęca środki”. Jaka będzie postawa Ukraińców mieszkających w Polsce za lat 10, 20 czy 50? Czy jest jakiś ośrodek strategiczny w Polsce, który zająłby się monitorowaniem tego problemu? A służby bezpieczeństwa, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego czy Służba Kontrwywiadu Wojskowego biorą pod uwagę i analizują zagrożenia jakie niesienie ze sobą napływa takiej masy ludzkiej, która choć dzięki pracy u polskiego pracodawcy ma co do garnka włożyć, to jednak z pogardą mówi, że musi pracować u polskiego pana, domagając się przyłączenia Przemyśla do Ukrainy a Gdańska do Niemiec?

Czy dopiero kiedy ukraińscy radykałowie zaczną rozrabiać na polskich ulicach, to zdamy sobie sprawę, że na własne życzenie tak jak kiedyś Konrad Mazowiecki Krzyżaków, tak my dzisiaj banderowskich Ukraińców? Prawda jest bowiem taka, że większość Ukraińców, którzy są w Polsce, na Ukrainę nie wróci bo do czego tam wracać? Do kraju, który istnieje już tylko na papierze, karmiony kroplówką z Zachodu. Brak pracy albo głodowe pensje a w wypadku młodych mężczyzn zagrożeniem jest jeszcze wcielenia do istniejących resztek armii ukraińskiej. Owszem część tych Ukraińców ,zwłaszcza tych ze wschodniej Ukrainy mówiących po rosyjsku się zasymiluje, część wyjedzie na Zachód zabierając tam miejsca pracy Polakom, bo będą jeszcze tańsi niż nasi rodacy. Większość jednak zostanie w Polsce na stałe, korzystając z Programu 500+, darmowej nauki, darmowych studiów i całej masy innych ulg, jakie zaoferuje im państwo polskie, które od lat ma w większym poważaniu obcokrajowców niż Polaków.

Arkadiusz Miksa

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

295 komentarzy

295 Komentarzy

 1. Pomorzanin

  13 marca 2017 at 20:31

  Bardzo ciekawe spostrzeżenie! Przed oczami staję mi Kaczyński na Majdanie.

  • gieptil

   14 marca 2017 at 01:33

   Warto przypomnieć przebieg tamtych wydarzeń, bo już chyba nikt nie pamięta. Ukraina negocjowała umowę stowarzyszeniową z UE. I było sielankowo, miała być Europa na Ukrainie, umowa nie była nawet przetłumaczona na ukraiński. I Janukowycz był gotowy do jej podpisania, gdy wreszcie pojawiło się jej tłumaczenie na rosyjski ( podobno to Rosjanie przysłali je Janukowyczowi ??? ). On dopiero wtedy zorientował się że ta umowa oznacza całkowity upadek ukraińskiej gospodarki. On to wiele razy powtarzał publicznie i oczywiście wyraźnie mówił, że w związku z tym tej umowy nie podpisze. I wtedy rozległ się dziki ryk z Warszawy, „podpisz draniu podpisz” ryczało wielu na wiele głosów. Wtedy jeszcze nie zaczął się Majdan, zrobiłem szybką kalkulację. Ukraina ma więcej ludności od Polski, „reforma” ma być bardziej radykalna od tego co zrobił w Polsce Balcerowicz, 5 milionów ludzi nagle pozbawionych pracy to minimum, z tego minimum 2 miliony wleją się nam do Polski. A w Warszawie wciąż ryk „popisz draniu podpisz”. Czy oni nie potrafili zrobić podobnej kalkulacji do mojej? Bez złudzeń, zrobili i to dużo wcześniej. Ta akcja była pomyślana dużo wcześniej. Nie było przypadków, i nie były przypadkiem ryki Kaczyńskiego na Majdanie.

   • wiesscar

    14 marca 2017 at 14:16

    Mnie ciekawi współpraca Macierewicza z Michnikiem wcześniej bo w latach 70-tych. Potem zerwana.
    Przecież Polak z Żydem by się nie dogadał z racji różnić mentalnościowych. Zatem jak obaj panowie nawiązali współpracę? Macierewicz ponoć był pod wpływem Che co ciekawi bo taki katolik ortodoksyjny.
    Teraz tak kumpel Antoniego Naimski (głosowałem na niego) pochodzenia żydowskiego. Zatem jak oni się dogadywali?
    Kaczyński też zna Michnika.
    Całe to środowisko się przenika.
    Kowal.
    Poza tym czy Olszewski Jan byl/jest masonem?

    • wiesscar

     14 marca 2017 at 14:20

     Generalnie Polacy w PRL byli tak osłabieni po wojnie i stalinizmie że unikali działań w opozycji.
     Mała stabilizacja potem czasy Gierka które były luźne mimo dużej agentury. Synowie/córki stalinistow czyli trockisci sobie opozycję zorganizowali. Represje wobec nich siłą rzeczy były słabsze niż wobec Polaków.

    • kubaziel

     14 marca 2017 at 23:35

     ale antoni przecież zydem, więc nie rozumiem nad czym sie zastanawiasz?!!!

    • Andysmith

     16 marca 2017 at 23:54

     człowieku,Macierewicz jest żydem.Trochę poszperaj w internecie a znajdziesz jego prawdziwe nazwisko

    • m

     17 marca 2017 at 16:52

     Przy wódce Polak dogada się z każdym, nawet z Eskimosem, a co dopiero z Żydem.

 2. pierre

  13 marca 2017 at 20:37

  POPIS to jedna i ta sama k***a!

  • m

   17 marca 2017 at 16:53

   A nie dwie takie same k***y?

 3. tma

  13 marca 2017 at 20:50

  Podobieństwa są, ale i istotne różnice.
  Siła Turków w Niemczech to także wynik posiadania własnego silnego Państwa, coraz silniejszego, regionalnego mocarstwa. Niemcy są ciągle potęgą gospodarczą, ale kulturowo słabną w oczach. Jeśli z jakiegoś powodu niemiecka gospodarka padnie, to już po Niemcach.
  Ukraińcy w Polsce, to typowa ucieczka od biedy, od wojny, od przemocy, korupcji i beznadziei. Wyjazd do Niemiec, Włoch czy Anglii to dla Ukraińców definitywna emigracja i wykorzenienie kulturowe.
  Jeśli Turcy podpalą Niemcy, to mogą zawsze wrócić do ojczyzny, nad Bosfor. Dokąd wrócą Ukraińcy, jeśli podpalą Polskę?
  – Do Rosji.

  • Ula

   13 marca 2017 at 21:49

   Gdyby potrafil myslec, nie rozpalaliby bandryzmu, bo to tylko im szkodzi, ale to ich nie interesuje. Piluja galaz na ktorej siedza. Rozwalaja swoj wlasny otrzymany w prezencie kraj, to co im przszkodzi sprobowac zdemolowac Polske?

   • tma

    14 marca 2017 at 17:38

    @Ula, i tak i nie. Nie zapominajmy, że kilkadziesiąt tys. Ukraińców zginęło z rąk UPA, za odmowę współpracy w mordowaniu Polaków.
    „co im przeszkodzi spróbować zdemolować Polskę?” – my.

  • gosc

   13 marca 2017 at 21:59

   Dla mnie podstawowa różnica – Turcy nie zgotowali Niemcom odpowiednika rzezi wołyńskiej. Ukraińcy uważają Banderę i innych członków UPA za swych bohaterów, pewnego dnia mogą wziąć z nich wzór. Nie ma znaczenia ich słabe państwo, wystarczą im siekiery. Polacy są tak rozbrojeni jak niegdyś ludność Wołynia.

   • tma

    16 marca 2017 at 17:08

    Turcy wymordowali ok. 1,5 mln Ormian na początku XX w. Ukraińcy nie dorastają im do pięt, pod tym względem.
    Zachowajmy zdrowy rozsądek.

  • DarrDarek

   14 marca 2017 at 10:55

   „tma”, Twoje rozważania są typowe dla duraczonych marksizmem polityków i publicystów. Prawdziwy podział ludzi od stworzenia człowieka, to podział na dobrych i złych. Ludzie mogą wpaść pod wpływ zwodzenia zła i sami stają się złymi ludźmi. Źli ludzie nie potrafią stworzyć dobrego i bogatego państwa, mogą jedynie ukraść czyjeś owoce pracy, czy ostatecznie podstępem ukraść władzę i cieszyć się diabelską radością, że oszukali swojego „frajera”, który musi na nich teraz pracować. To stała cecha złych ludzi ujawniająca się od tysięcy lat.
   Gdy Ukraińców zachodnich opanowały banderowskie kanalie zła, to tam nie rozważano, co się stanie po wymordowaniu Polaków. Celem było dokonanie ludobójstwa, a potem liczyli, że będzie nagroda albo chociaż „jakoś to będzie”. A Boża nagroda jest tylko dla ludzi dobrych. „Jakoś to będzie”, to też nadzieja ludzi dobrych. Źli ludzie mają swojego króla zła a on nie jest skory do dawania nagród. On czeka na swoje ciemne dusze wpadające dobrowolnie w otchłań piekielną – królestwo króla zła.

   Wołyń i dawna Małopolska Wschodnia, to stały się po ludobójstwie najbiedniejszymi, wyludnionymi terenami Ukrainy. Do dziś tak tam jest. Stąd była ta histeria banderowska, że cały Wschód i Południe chciało się odłączyć. Stąd była wojna z Donbasem, zbrodnie w Mariupolu i Odessie w maju 2014 roku.

   Ten opis „roszczeniowych i ekspansywnych” organizacji banderowskich na świecie, to takie delikatne nazwanie organizacji złych ludzi, którzy chcą wyrwać dla siebie niezasłużone dobra. Stąd taką głupotą jest tolerowanie władzy państwowej, która dopuszcza do organizowania się zła, wspiera to zło środkami państwowymi i jest ślepa na zagrożenia jakie zło ze sobą niesie. Tak wyglądają władze niemal całej Europy, zorganizowane na bazie idei marksistowskich. Takie są skutki odsunięcia ludzi od Chrześcijaństwa. Lukę wypełnia Zło duchowe. Jedynym wygranym jest król zła – ludzie dobrowolnie poddają się złu i dają się zwodzić złu.

   • wiesscar

    14 marca 2017 at 14:29

    Grody Czerwienskie były od początku spornymi między Polanami a Rusinami. Dlatego do Lwowa włącznie się Polsce należały czyli połowa tych Grodów. Komuniści żydowscy prosili Stalina by Lwów wszedł do USRR.

 4. acton

  13 marca 2017 at 21:44

  Falszywa analogia. Turcy to zupelnie odmienna cywilizacja. Ukraincy są nam bliscy kulturowo. Uswiadomilem to sobie przed laty w NYC w „polskim” sklepie, ktory okazal sie ukrainskim. Te same maniery, styl ubierania i uroda. Za 25 lat ich dzieci będą Polakami o ukrainskich korzeniach i będą sluzyc za pomost miedzy Polską a Ukrainą

  • pe

   13 marca 2017 at 21:49

   Bzdura. Proszę poczytac czym skończyło sie podobne zyczeniowe myślenie polityków międzywojnia. Powinniśmy byc mądrzejsi o Wołyń. O rzeż Wołyńską.

   • Arkadiusz Miksa

    13 marca 2017 at 22:16

    mam nadzieję że jeśli idzie o maniery to zdecydowanie się różnimy 🙂

    • Tak właśnie uważam

     15 marca 2017 at 01:04

     „…w roku 1968 definitywnie odsunięci od władzy…” – Pan poważnie z tą „definitywnością”? O_O

     • Arkadiusz Miksa

      18 marca 2017 at 17:19

      oczywiście żartowałem 🙂 wiadomo jak jest 🙂 liczyłem na polemikę i się nie zawiodłem 🙂

  • CKM

   13 marca 2017 at 22:23

  • jaro7

   13 marca 2017 at 22:41

   ale bzdura,upaińcom bliżej do muzułmanów i ich średniowiecznej kultury niz do Europejskiej cywilizacji.jedni i drudzy sa prymitywni,roszczeniowi,agresywni i maja gen okrucieństwa we krwi.I właśnie oto chodzi rządzącym zydom na upainie i w Polsce.To takie NWO przy pomocy upaińców.Trzeba być ślepym by tego nie dostrzegać.Nie dziwi Cie że prezydent i premier Banderolandu którzy sa żydami nie tylko nie blokują rozwoju bandero-faszyzmu ale nawet go promują.Myśliusz ze nie wiedza co stalo się z ich pobratymcami w czasie II wś na upainie.

   • Faszysta

    14 marca 2017 at 21:36

    @jaro7, Jesli chodzi o prymitywizm i roszczeniowosc to Polacy w niczym nie odbiegaja od Ukraincow. Znam was od podszewki…

    • tma

     16 marca 2017 at 17:09

     I wzajemnie. Szalom.

  • wiesscar

   14 marca 2017 at 14:32

   Dużo Polaków trafiło do niewoli i zamieszkali w okolicach Kijowa.
   Chodzi o czasy średniowiecza. Stąd pula genów podobna. Tylko u Ukraińców czyli Rusinów doszła turecka i mongolska.

 5. Pomorzanin

  13 marca 2017 at 22:15

  Absolutnie nie jest to ta sama kultura, są podobieństwa, cywilizacyjnie Ukraina to mieszanka turańsko-bizantyńska zdegenerowana komunizmem i szowinizmem.

  • gieptil

   14 marca 2017 at 09:28

   Słowo „kozak” nie jest pochodzenia słowiańskiego. Początkowo kozacy to byli jacyś Tatarzy, czy Mongołowie, nie Słowianie. Później nastąpiła ekspansja na dzikie pola elementu słowiańskiego i to się zmieszało, nazwa pozostała.
   Dżigitowka.

   https://www.youtube.com/watch?v=4oIBj7yTnAQ&list=PL1AF0FE593B20B596

   • gieptil

    14 marca 2017 at 09:37

    Tam na dzikich polach zmieszali się ludzie od Chin po Polskę, którzy nie nadawali się do życia w uporządkowanym państwie, oni tam na te pola uciekali. Cenili bardziej wolność ( a raczej pełną anarchię ), niż porządek, bezpieczeństwo i jakieś zasady. Tak cenili wolność, że woleli się mordować regularnie między sobą, i też mordowali kogo popadło podczas najazdów na okoliczne państwa, z czego głównie żyli.
    Oczywiście piję do Korwina czy Michalkiewicza, tak wygląda ta złota, piękna wolność bez silnego państwa.

    • gieptil

     14 marca 2017 at 09:43

     A prawdopodobnie z rozbitej przez Słowian Chazarii też tam wielu przybyło, to się mieszało. A co wyszło to widzimy.

    • DarrDarek

     14 marca 2017 at 11:11

     O pojęciu wolności, to masz „gieptil” nieduże pojęcie. O tym, że trzeba bronić swej sfery dobra przed obcym złem, to wiedziano już od początku istnienia cywilizacji. Silne państwo jest dobre, o ile jest utworzone na bazie idei Dobra. Tylko wtedy silne państwo działa jako Pasterz dla swej owczarni. Gdy państwo jest przejęte przez złych ludzi, to wówczas staje się najgorszym tyranem nawet (a nawet, w szczególności) dla własnych poddanych.

     To co się dzieje w państwach post-chrześcijańskich, to właśnie takie powolne przejmowanie władzy przez Zło, bo ludzie przestali odróżniać Dobro od Zła. Ludzie odsunęli się od Boga myśląc, że Dobro będzie już tak rozpędem z dawnych pokoleń samo się pleniło, gdy nowe pokolenia będą oddawały się złu. Zbrodnie XX wieku pokazały, że Dobro nie utrzyma się samo, gdy ludzie odsuną się od Boga i będą oddawać się złu. Chwilowe przerażenie złem nie poskutkowało powrotem do prawdziwego Dobra, bo ludzie niewierzący w Boga są niczym rozproszona owczarnia przejmowana przez oszustów, przez kundle w owczej skórze. To się dzieje na naszych oczach.

 6. Robert B.

  13 marca 2017 at 23:03

  Dlatego żydostwo w postaci np. takiej żydowskiej gazety dla Polaków i żydowskich agencji wpływu typu „Otwarta Rzeczpospolita” się uwija jak w ukropie, żeby w Polsce było jak najwięcej mniejszości etnicznych. Wtedy można w każdym momencie wywołać rozruchy. Już żydostwo wie, jak to zrobić. Mają wielowiekowe doświadczenie. A potem jest … Raaatuuujcieee naaaas!

 7. Pingback: Od lat o tym mówię…kto przyjeżdża z Ukrainy? | BezPrzesady.com

 8. xx

  14 marca 2017 at 02:43

  Good job, Panie Arkadiuszu. Proszę ten temat systematycznie studiować i regularnie publikować. Ktoś te decyzje podejmuje, trzeba to info wygarnąć. Włączyć światło i z satysfakcją oglądać panikę. Cheers

 9. PrawNIK

  14 marca 2017 at 06:06

  W dodatku wszyscy (prawie) Ukraińcy w Polsce mają otrzymać z automatu polskie obywatelstwo. Umożliwi to tzw ustawa repatriacyjna która ma tyle wspólnego z repatriantami ile ustawa deubekizacyjna z ubekami.
  Ustawa przewiduje „uproszczone procedury” dla osób (i ich potomków) które przed 1939 rokiem mieszkały na terenach Polski.

  • DarrDarek

   14 marca 2017 at 13:18

   Czyli potomkowie zbrodniarzy banderowskich dostaną z automatu polskie obywatelstwo. Jeśli są jeszcze jacyś Polacy we władzach polskich, to pora by się obudzili.

   Ludzie władzy pierwsi poniosą karę w piekle za swoją małość, tchórzostwo i uwielbienie mamony; za stawanie się pionkami zła, które „tylko wykonywały rozkazy”.

   • wiesscar

    14 marca 2017 at 14:39

    Chcą tworzyć giedroyciowcy Miedzymorze tylko że banderowcy chcą państwo narodowe od Sanu do Kaukazu.

 10. m

  14 marca 2017 at 08:10

  Franciszek:Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem radość zawsze rodzi się i odradza.
  http://prawy.pl/47594-medytacje-ewangeliczne-z-dnia-14-marca-2017/

 11. JaF

  14 marca 2017 at 10:15

  DObry ukrainiec to martwy ukrainiec. Tak powtarzał mój dziadek. A jako Wołyniak, żołnierz 27 Dywizji Piechoty AK i jedyny ocalały z 6-ścio osobowej rodziny, wiedziałco mówi.
  Dodam, że jego rodzine i pozostałych Polaków ze wsi mordowali rezuńscy sąsiedzi. To dużo mówi o mentalności i wdzięczności wobec tego plemienia. Narodem ich nazwać się nie da.

  • gieptil

   14 marca 2017 at 10:27

   Tak oni żyją już od prawie tysiąca lat, to katowska kultura morderców. Nie poradziła z nimi sobie Litwa, I Rzeczpospolita, Rosja, Związek Radziecki. Są bardzo odporni na edukację. Być może wkrótce będziemy się musieli zmierzyć z ich bardzo brutalną agresją przeciw Polakom. Nie wiem czy Polska to przetrwa.

   • gieptil

    14 marca 2017 at 10:31

    Ale ta kultura ma swoją poezję, to jest najgorsze. To zwodnicza poezja ciągłej walki i zabijania. To ich wciąga jak narkotyk.

   • JaF

    14 marca 2017 at 12:35

    Lepsi z nami próbowali. Więc sobie możemy i z rezunami poradzić. Wystarczy iskra by wywołać falę gniewu w polskim społeczeństwie. Czasy w Europie idą takie, że siłowe rozwiązania nie wzbudzą większych sprzeciwów. Grunt by u władzy byli ludzie, którym zależy los Polski i Polaków, a nie humanizm, prawa mniejszości czy inne bzdety.

    • Faszysta

     14 marca 2017 at 21:27

     @JaF, Jestem do uslug!

   • wiesscar

    14 marca 2017 at 14:37

    Bandera studiował na polskich uczelniach.

 12. KatolikPolak

  14 marca 2017 at 10:29

  chyba trzeba poczekać aż przyjezdni banderowcy wymordują Polaków w Przemyślu i Chełmie by się „polski” rząd w warszawce ocknął

  • gieptil

   14 marca 2017 at 10:38

   Nie ocknie się. Bo to jest warszawka hitlerawka, każdy zabity Polak to dla nich dużo szczęścia.
   Ich trzeba siłą zmuszać, żeby uczcili ofiary Rzezi Wołyńskiej, siłą, widać jak im to nie pasuje, jakby się cieszyli z tej rzezi. Gdy ofiary tzw. katastrofy smoleńskiej, to co innego, maszerują i wspominają, i jakieś capstrzyki robią. A to tylko 96 osób.

   • gosc

    14 marca 2017 at 16:59

    Kaczyński powinien ocknąć się w końcu. Co miesiąc więcej ludzi ginie w wypadkach na drogach, w tym dzieci. Są to tragedie dla wielu rodzin i nie dostają wielkich odszkodowań smoleńskich.
    Więc jeśli już chce władza oficjalnie obchodzić miesięcznice, to wołyńskie. Inaczej stawia wyżej około stu osób zmarłych w wypadku od stu tysięcy brutalnie pomordowanych.

 13. myślę sobie że

  14 marca 2017 at 12:06

  Bardzo prawdziwy artykuł.
  Niestety te nasze „elity” chodzące na pasku Waszyngtonu nie potrafią myśleć strategicznie i nie mają wyobraźni.

 14. m

  14 marca 2017 at 12:17

  „Kilka milionów Turków w Niemczech i pół miliona w Holandii wystarczy, żeby zdestabilizować słabe struktury państwowe.” – te struktury nie są tak słabe, jak się wydaje. Jedna decyzja POLITYCZNA i koniec z dzielnicami, do których policja „boi” się wejść A jeśli Niemcy reaktywują Gestapo (a czemu nie?), to obcokrajowcy sami wyjadą z Niemiec.

 15. TZ.

  14 marca 2017 at 12:53

  Ukraińcy, ze względu na słabszą kulturę i bliskość genetyczną z nami, są wdzięcznym materiałem do polonizacji. Polacy powinni żenić się z Ukrainkami (piękne kobiety), Polki powinny wychodzić za mąż za Ukraińców – i polonizować, polonizować, wychowywać dzieci na Polaków. Jeśli jednak Ukraińców w Polsce jest dużo, skupiają się i organizują, to są odporni na polonizację i stają się groźni dla Polaków. Władze powinny wreszcie zauważyć ten problem, bo inaczej ich kolejna edycja obudzi się z ręką w nocniku. Pierwsza sprawa to położyć kres ukraińskiej, probanderowskiej propagandzie, którą szerzy m.in. Związek Ukraińców w Polsce i jego media.

  • Pomorzanin

   14 marca 2017 at 14:19

   Tylko polonizacja, czyli wychowywanie w cywilizacji łacińskiej i ewangelizacja. I brać przykład z Brytyjczyków, którzy zaczynają ograniczać napływ imigrantów, a nawet odbierają prawa nabyte imigrantom z UE. Tutaj trzeba prowadzić politykę elastyczną i tępić banderyzm na terenie Rzeczypospolitej, a komu się to nie podoba won! na wschód. Inny przykład z UE:
   http://www.bankier.pl/wiadomosc/Francja-bez-znajomosci-francuskiego-nie-dostaniesz-pracy-na-budowie-3665050.html
   Trzeba nie mniej jednak dać możliwość zamieszkania tym Ukraińcom, którzy chcą normalnie żyć i wybrali sobie Polskę, trzeba ich polonizować.

  • wiesscar

   14 marca 2017 at 14:49

   Ukraińców nie da się polonizowac. Prędzej oni część Polaków zbanderyzuja.
   Jakiś Polak na Ukrainie ma flagę polska i banderowska – zachwycali się tym sakiewiczowcy – tylko to już nie Polak a banderowciec.

   • Pomorzanin

    14 marca 2017 at 16:45

    Da się, wyższym poziomem cywilizacyjnym i kulturą. Tylko ona musi między Odrą a Bugiem zaistnieć. Jestem ciekaw ile potomków tzw. zabugajów z Wrocławia, Gdańska, Szczecina chciałoby wrócić na wschód? Inna sprawa to agentura ukraińska, która działa na rzecz Berlina i innych ośrodków międzynarodowych.

 16. Zygmunt

  14 marca 2017 at 13:29

  Bardzo dobry artykuł.Masowy napływ Ukraińców może się skończyć b.źle. Są zatrudniani w miejsce Polaków.Dużą część pieniędzy wywożą na Ukrainę,
  a nie obracają w Polsce.PIS chyba dąży do tego ,aby jak najwięcej zdolnych Polaków wyjechało z kraju.I to ma być dobra zmiana.
  Dla zachodnich koncernów Polacy są traktowani jakby byli kolonią.Gorsza jakość sprzedawanych towarów,wyższa cena.Poziom cen wzrasta,zwłaszcza w aptekach.Nikt tego nie kontroluje.
  Przez 1.5 roku PIS niewiele zrobił.Więcej gadania,niż działania.

  • wiesscar

   14 marca 2017 at 14:54

   Miedzymorze – to cel giedroyciowcow.
   Dodatkowo są przesłanki że Chazarzy chcą państwo stworzyć od Polski po Kaukaz.
   Jakiś konglomerat pod rządami żydowskimi.
   Dlatego wybór Clintonowej na prezydenta mógł oznaczać wojnę. Niech się Słowianie na wojnie wykrwawia a potem to państwo by sobie utworzyli.

   • wiesscar

    14 marca 2017 at 14:55

    Polacy – powinniśmy unikać wojny z Rosjanami.
    Banderowcy to wrogowie Słowian i slugusi Niemców.

    • wiesscar

     14 marca 2017 at 14:56

     Chyba nawet określali się jako Niemcy Wschodu.

     • wiesscar

      14 marca 2017 at 14:58

      Hitler to Austriak. Banderowców kształtowała też Austria. Do tej pory są silne więzi bo oligarchowie żydowscy z Ukrainy mieli swoje interesy w Wiedniu i szerzej Austrii.

 17. Danka

  14 marca 2017 at 18:52

  Nie panstwo polskie tylko „Bractwo Okraglego Stolu”,III RP w tym PIS i ochoczo prezydent Duda, ktory na nartach bedac ze Slowakami,obiecal dostep do Morza Czarnego ,bo chce zlikwidowania granic z Ukraina tak w ogole.Ocz\ywiscie,to zabiera miejsca pracy Polakom i oslabia presje na podniesienie plac /te 13 zl na godz to uderzenie w przedsiebiorcow, ktorzy skad to maja brac? Ukraincom placic?/Daniny ZUS itp wzrosly i skad? Poslowie sobie po 1000 zl dodali,a jakze,malo im. Trzeba sprawdzac dzialalnosc ich biur. Zrobcie taka akcje ogolnopolska. Niech czuja oddech Suwerena na plecach.
  W sumie fajnie, bo spelnia sie proroctwo Wernyhory,czy kogos na jego „ksztalt”/podobno to jakas nawiedzona przedwojenna wrozbitka napisala, ale nie jest to pewne:
  http://www.lososina.pl/pl/78578/0/Tresc____przepowiedni_tegoborskiej___.html

  Krzyż splugawiony razem z młotem padnie.
  Zaborcom nic nie zostanie.
  Mazurska ziemia Polsce znów przypadnie,
  a w Gdańsku port nasz powstanie.

  W ciężkich zmaganiach z butą Teutona
  Świat znowu krwią się zrumieni
  Gdy północ wschodem będzie zagrożona
  W poczwórną jedność się zmieni.
  /…/Bitna Białoruś, bujne Zaporoże
  Pod polskie dążą sztandary.
  Sięga nasz orzeł aż po Czarne Morze
  Wracając na szlak swój prastary.

  Witebsk, Odessa, Kijów i Czerkasy
  To Europy bastiony,
  a barbarzyńca aż po wieczne czasy
  do Azji ujdzie strwożony.

  Warszawa środkiem ustali się świata,
  Lecz Polski trzy są stolice.
  Dalekie błota porzuci Azjata,
  A smok odnowi swe lice.
  /…/
  Niezle, prawda? troche kolejnosc wydarzen pomieszana,ale Papieza przepowiedzieli w tym tekscie, kimkolwiek byl autor.ta przepowiednia byla bardzo popularna w czasie wojny, przepisywali ja wszyscy recznie i rozdawali jeden drugiemu….

  • Faszysta

   14 marca 2017 at 21:32

   @Danka, Granice z Ukraina mozna zlikwidowac likwidujac Ukraine…

  • m

   17 marca 2017 at 17:01

   Raczej „Ferajna Okrągłego Stołu”, jeśli nie masz nic przeciwko. Przez analogię do „Chłopców z ferajny” oczywiście.

 18. Danka

  14 marca 2017 at 18:56

  Jak to rozumiec w dobie obecnej:” W ciezkich zmaganiach z buta Teutona”….Tak, ten casus Tuska…z kapelusza merkelowej?

 19. eMigrant

  15 marca 2017 at 01:26

  Dziś Turcy w Holandii a Ukraińcy w Przemyślu już w poprzednich latach….

  • Arkadiusz Miksa

   18 marca 2017 at 17:21

   Właściwie ma Pan rację

 20. Tomek

  15 marca 2017 at 13:29

  Na tej zasadzie to można i pisać sobie, że jutro to Polacy w UK, czy Irlandii, a w Polsce Wietnamczycy. Jeśli nie odróżnia się problemu islamskiej kudności, która wcale się w danym kraju nie asymiluje, a wręcz przeciwnie, od Polaków czy Ukraińców wyjeżdżających do krajów bliskich kulturowoi tam pracujących, to wychodzą takie artykuły.

  • Pomorzanin

   15 marca 2017 at 17:31

   A czy Polacy robili na terenie UK na Brytyjczykach czystkę etniczną lub Wietnamczycy w PL? Czy wysuwamy roszczenia terytorialne wobec UK lub Wietnamczycy wobec RP?

  • Arkadiusz Miksa

   18 marca 2017 at 17:24

   Szanowny Panie różnica jest taka że Polacy w Norwegii, Anglii czy nawet w Niemczech nie są wrogo nastawieni do swoich chlebodawców. Ja też nic nie mam do Wietnamczyków w Polsce są dobrym przykładem pokojowo nastawionej mniejszości.

 21. m

  16 marca 2017 at 09:43

  Franciszek:Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem radość zawsze rodzi się i odradza.
  http://prawy.pl/47682-medytacje-ewangeliczne-z-dnia-16-marca-2017-r/#comment-179547
  Ewangelia łagodzi obyczaje.

 22. Marta

  16 marca 2017 at 13:57

  Teraz Ukraińcy są przyjmowani przyjmowani do pracy w Polsce, ale później może się to zmienić, będą żywić pogardę do tzw. polskich pracodawców i historia się powtórzy, tak samo było przed rzeźią wołyńską, Ukraińcy pracowali jako najemnicy, służba u polskich panów, a potem na skutek rodzącej się i narastającej ideologii banderowskiej zaczęli tych Polaków okrutnie mordować.Historia lubi się powtarzać.

  • tma

   16 marca 2017 at 17:14

   Pani Marto, z całym szacunkiem, ale w 1939 r. to Niemcy i Rosja napadły na Polskę, a nie Ukraina. – Ludzie sympatyczni, zachowajmy rozsądek.
   Ukraińcy wymordowali 200 tys. Polaków, czyli tyle, ile zginęło w Powstaniu Warszawskim. A Niemcy i Rosjanie mordowali nas MILIONAMI.

   • Andysmith

    17 marca 2017 at 01:31

    z tą różnicą,że ani niemcy ani ruscy do nas się nie pchaja bo mają nas w dup..ie(kasują nas w sposób finansowy,reszta im obojętna),a ukraińcy idą milionami więc są niezawodną bombą z opóźnionym zapłonem

    • tma

     20 marca 2017 at 18:04

     Ukraińcy w ub. roku wywieźli z Polski 5 mld zł. W tym czasie Niemcy wyssali pewnie 150 mld. – Niemieckie banki, niemieckie media, fundusze pseudostrukturalne UE, no i export, export, export – O czym mu tu mówimy?

   • Karolina

    18 marca 2017 at 00:40

    Ukraińcy napadali w 1939 r. na polskich żołnierzy wracających z frontu, napadali na całe oddziały. Można o tym poczytać we wspomnieniach, ja znam z opowieści rodzinnych.

    • Arkadiusz Miksa

     18 marca 2017 at 17:25

     dokładnie tak było

 23. Augusto de Arruda Botelho

  16 marca 2017 at 18:29

  Normally I don’t learn article on blogs, however I would like to say that
  this write-up very pressured me to take a look at and do
  so! Your writing style has been amazed me. Thanks, very nice post.

 24. Ukraincy to SZTUCZNIE sfabrykowany "naród"

  16 marca 2017 at 22:40

  Obecni tzw. „u-kraincy” czyli społeczność o faktycznej staro-polskiej i staro-ruskiej nazwie tzw. „u-Kraja” to SZTUCZNIE wygenerowana zgraja ZDEGENEROWANYCH leniwych agresywnych CHCIWCÓW prostackiego pospólstwa finansowana-FABRYKOWANA w interesie prusaków/Niemców w celu ATAKOWANIA i osłabienia od wewnątrz Rosji i Królestwa Polskiego.
  To pospólstwo z pogranicza Carskiej Rosji i Królestwa Polski czyli rozległych stepów i lasów, nie użytkowanych ziem i posługiwało się GWARĄ językową taką MIĘSZANKĄ językową staro-rosyjskiego i staro-polskiego języka.
  Na oryginalnych mapach z okresu do XVI wieku te tereny przy umownej granicy polsko-rosyjskiej były nazywane „u-Kraja” terytorium tych obydwu krajów czyli w obecnej mowie „na skraju” czyli przy granicy tych państw.
  Ta nazwa „u-Kraja” też była używana w staro-rosyjskim języku.
  W te dzikie tereny „u-Kraja” Królestwa Polskiego i Cesarstwa Rosyjskiego nikt nie inwestował, a nazwy tych terenów na mapach do XVIII wieku noszą nazwy pochodzące od nazwiska WŁAŚCICIELI konkretnych tamtejszych połaci ziemi, jak np. „Ziemia Czerwińska” lub „Ziemia Wiśnickiego”…itp.
  Oczywiście, ziemia jako TOWAR handlowy była kiedyś jak i teraz SPRZEDAWANA lub dzielona w podziałach SPADKÓW rodzinnych, więc ZMIENIAŁY się nazwiska właścicieli tych połaci ziemi. W ten sposób te stare mapy PRZESTAWAŁY być uniwersalne po ZMIANIE właściciela, więc te tereny zaczęto nazywać bardziej uniwersalnie „u-Kraja” z dodatkami nazw największych osda ludzkich, np. „ziemia Kijowska” lub „ziemia podolska” … itp.
  W te prerie czy nie uprawne stepy zarośnięte krzakami, pustkowia, lasy i bory były daleko ODDALONE od centrów cywilizacji i nie posiadały infrastruktury szlaków drogowych, były zamieszkałe przez prostackie pospulstwo trudniące się prymitywnym rolnictwem bez hodowli zwierzęcej, gdyż łownej dzikiej zwierzyny było ponad miarę, czyli życie tych plemion ludzkich „u-Kraja” było podobne do dzikich Indian amerykańskich.
  Te plemiona „u-Kraja” Rosji i Polski było napadane przez wojowniczych Tatarów i Mongołów a nawet Turków, co powodowało te ziemie mniej atrakcyjne do bezpiecznego zamieszkiwania.
  To NIE doinwestowanie terenów „u-Kraja” wywoływało GNIEW tych tam zamieszkałych „u-Krajowców”, traktowania ich po MACOSZEMU przez ówczesne centralne rządy Carskie i Królestwa Polskiego.
  Tą atmosferę NIEZADOWOLENIA lokalnych tubylców postanowili wykorzystać Prusacy/Niemcy dla własnych celów IMPERIALNYCH, czyli stworzenia wojujących PLEMON „u-Krajowców” przeciw Rosji i Polsce.
  Wysłani osadnicy z Prus/Niemiec na tereny „u-Kraja” Rosji i Polski zaczęli organizować lokalne BUNTY pospólstwa przeciw oficjalnym żołnierzom Rosji i Polski, którzy pomagali w zbieraniu „dziesięciny” czyli podatku na UTRZYMANIE lokalnej odziałów wojskowej kontrolowanej przez lokalnych właścicieli tych połaci ziemskich.
  Dopiero pod koniec XIX wieku nazwa „u-Kraja” jako nazwa tamtejszych terenów została ZAMIENIONA na nazwę łatwiejszą do wymawiania: „ukraina”.
  W te odległe terytoria NIE inwestowały centralne władze Rosji i Księstwa Warszawskiego pod zaborami Rosji. (Identycznie jak USA w XIX wieku, które centralny Waszyngton traktował jak KOLONIE, pobierał podatki ale wogóle NIE inwestował w POŁUDNIOWE Stany, dlatego one postanowiły się odzielić od USA i dlatego doszło do Wojny Secesyjnej w 1861roku co było w interesie imperialnej Anglii)
  Tamtejsze pospólstwo „ukrainy” było NACHALNIE agitowne propagndowo przez Niemieckich osadników przeciw Rosji, a gdy Polska się odrodziła 1918 roku to niemieccy osadnicy i handlarze też BUNTOWALI „ukrów” przeciw odrodzonej instytucji Państwa Polskiego jako LEGALNYCH posiadaczy tamtej ziemi od 1000 lat „u-Kraja” lub też od XIX wieku nazywanych Kresami Wschodnimi.
  Gramatyka i zasady pisowni GWARY ROSYJSKIEJ „u-Kraja” zostały bardziej skonkretyzowane i opracowane za pomocą FINASOWYCH funduszy oraz NIEMIECKICH językoznawców z Berlina.
  Tak właśnie został SZTUCZNIE sfabrykowany MARTWY tzw. „język ukraiński” który do dzisiaj NIE jest precyzyjny oraz BARDZO ubogi w słownictwo, faktycznie NIE nadający do stosowania współcześnie dla celów opisania nawet tych starych zjawisk przyrodniczych wskutek autentycznego BRAKU terminologii.
  Dlatego ci obecni SZTUCZNIE sfabrykowani zawzięci tzw. „ukranicy” neo-banderowcy jako tzw. „naród ukraiński” za pomocą niemieckiej i żydowskiej propagandy, mimo wszystko WOLĄ się posługiwać ŻYWYM językiem ROSYJSKIM, gdyż on jest bardzo rozbudowany i posiada własną współczesną terminologię BEZ potrzeby zapożyczania obcej np. angielskiej terminologii.
  Nie zapominać, że tzw. „język śląski” i „język kaszubski” to też MARTWE języki, które zostały SZTUCZNIE oficjalnie opracowane za FINANSE NIEMIECKIE z Berlina przez językoznawców NIEMIECKICH, a ten proces „opracowania gramatyk” tych MARTWYCH sztucznych języków został zatwierdzony przez NIEMIECKIE instytucje w 2004 roku i UE w Brukseli.
  Niemcy za pomocą tych SZTUCZNYCH operacji językowych z POLSKICH GWAR językowych „śląskiej” i „kaszubskiej” stworzyli następny PRECEDENS w celu SZTUCZNEGO ODZIELENIA Śląska i Pomorza Polski po przez przetworzenie polskiej GWARY w inny „nie polski język”.
  Przerobie POLSKIEJ GWARY językowej w inny język przez Niemców od już w latach 1950-tych od tego czasu AGRESJA niemiecka na Polskę na siłę chce SFARYKOWAĆ tzw. ODZIELNA sztucznie sfabrykowanych: tzw. „narodu śląskiego” i „narodu kaszubskiego” aby SZTUCZNIE ich ODSEPEROWAĆ od polskości w celu SKONFLIKTOWANIA ich z polskością.
  Na IDENTYCZNEJ zasadzie powstał tzw. „naród ukraiński” na terenie Rosji, a SZTUCZNIE spreparowany z SIŁĄ przeistoczonych Ruskich na „ukrainców”, którzy teraz są wspierani finansowo przez żydostwo amerykańskie, aby ich totalnie SKONFLIKTOWAĆ z Rosją.
  Ci tak zwani „ukraincy” mają wg. planów imperialnych Niemców i Żydów być ZAWSZE NATURALNYMI wrogami Rosji w IMPERIALNYM interesie Niemców i chciwych żydów, którzy usiłują teraz ZAWŁASZCZYĆ tą ukrainne, a będzie to możliwe tylko wtedy, jak imperialisci ROZGONIENIĄ tych „u-Krów” po całym Świecie tak aby na terenie tej „ukrainy” NIE stanowili zwartego społeczeństwa.

 25. m

  17 marca 2017 at 17:03

  Franciszek:Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem radość zawsze rodzi się i odradza.
  http://prawy.pl/47740-medytacje-ewangeliczne-z-dnia-17-marca-2017-r/
  Ewangelia łagodzi obyczaje.

 26. m

  17 marca 2017 at 17:05

  Podsumowując: strachy na Lachy ;-).

 27. dienlanhthanhhanh.com

  18 marca 2017 at 04:18

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the
  video to make your point. You obviously know what youre talking about, why
  waste your intelligence on just posting videos to your
  blog when you could be giving us something enlightening to read?

 28. Hey I am so grateful I found your blog page, I really found you by mistake, while I was researching on Digg for something else,
  Anyways I am here now and would just like to say thanks for a incredible post and
  a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I
  don’t have time to look over it all at the minute but I have book-marked it and also added in your RSS feeds, so when I
  have time I will be back to read more, Please do keep up the
  excellent b.

 29. mink lashes bad kitty

  18 marca 2017 at 11:22

  Thankfulness to my father who shared with me on the topic of this website, this
  webpage is in fact awesome.

 30. m

  18 marca 2017 at 14:48

  Franciszek:Radość Ewangelii napełnia serce i całe życie tych, którzy spotykają się z Jezusem. Ci, którzy pozwalają, żeby ich zbawił, zostają wyzwoleni od grzechu, od smutku, od wewnętrznej pustki, od izolacji. Z Jezusem Chrystusem radość zawsze rodzi się i odradza.
  http://prawy.pl/47779-medytacje-ewangeliczne-z-dnia-18-marca-2017/

 31. Pomorzanin

  18 marca 2017 at 18:17

  Tak działa czerwona hołota, która przygotowuje działania rewolucyjne w Polsce
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,21511206,adwokaci-chcieli-pomoc-czeczenom-na-granicy-nie-dostali-na.html

 32. madden mobile coins free

  18 marca 2017 at 18:54

  At this time it appears like Movable Type is the best blogging platform available right now.
  (from what I’ve read) Is that what you are using on your blog?

 33. Clinton

  19 marca 2017 at 15:05

  obviously like your web-site but you need to check the spelling on quite a few
  of your posts. A number of them are rife with spelling issues and I in finding it very
  bothersome to inform the truth then again I will definitely come back
  again.

 34. I savour, cause I found just what I was having
  a look for. You’ve ended my four day lengthy hunt!
  God Bless you man. Have a great day. Bye

 35. csgo skins for cash

  20 marca 2017 at 04:02

  Thanks for a marvelous posting! I certainly enjoyed reading it, you can be
  a great author. I will be sure to bookmark your blog and definitely will come
  back sometime soon. I want to encourage one to continue your great
  job, have a nice weekend!

 36. modern-roleplay.de

  20 marca 2017 at 04:50

  It’s actually a cool and useful piece of information. I am satisfied that you
  shared this useful information with us. Please stay us informed like this.
  Thanks for sharing.

 37. transfer money

  20 marca 2017 at 11:30

  Hello, I log on to your blog daily. Your story-telling style
  is awesome, keep it up!

 38. wonderful hair

  20 marca 2017 at 13:23

  Hello there, I discovered your web site by the use
  of Google whilst searching for a comparable matter, your website
  got here up, it looks good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

  Hi there, just turned into aware of your blog via Google, and found
  that it is truly informative. I am gonna watch out for brussels.
  I’ll appreciate in the event you continue this in future.
  Many folks will likely be benefited from your writing. Cheers!

 39. Sanora

  20 marca 2017 at 13:38

  I am really loving the theme/design of your website.
  Do you ever run into any web browser compatibility problems?
  A handful of my blog readers have complained about my website not operating correctly in Explorer but
  looks great in Opera. Do you have any suggestions to help fix this
  issue?

 40. e-currency trading

  20 marca 2017 at 13:40

  Hello, i read your blog occasionally and i own a
  similar one and i was just wondering if you get a lot of spam remarks?
  If so how do you protect against it, any plugin or anything you can advise?

  I get so much lately it’s driving me mad so any help
  is very much appreciated.

 41. Itamar Serpa Fernandes

  21 marca 2017 at 01:42

  I truly love your blog.. Very nice colors & theme. Did you build this web site yourself?

  Please reply back as I’m wanting to create my very own website
  and would like to learn where you got this from or just what the theme is named.
  Cheers!

 42. cs go skin trade reddit

  21 marca 2017 at 05:44

  It is truly a great and useful piece of information. I’m satisfied
  that you simply shared this helpful information with us.
  Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

 43. Jessica

  21 marca 2017 at 05:53

  You could certainly see your enthusiasm within the article you write.
  The world hopes for even more passionate writers such as
  you who are not afraid to mention how they believe. All the
  time follow your heart.

 44. Saul

  21 marca 2017 at 07:20

  As the admin of this website is working, no question very quickly
  it will be famous, due to its feature contents.

 45. Paul

  21 marca 2017 at 07:31

  Because the admin of this site is working, no question very quickly it
  will be renowned, due to its quality contents.

 46. fifa coins cheap and instant

  21 marca 2017 at 07:43

  I enjoy looking through a post that can make men and women think.
  Also, thanks for permitting me to comment!

 47. Jeffrey

  21 marca 2017 at 09:11

  Appreciate this post. Will try it out.

 48. Jefferey

  21 marca 2017 at 09:17

  It’s not my first time to go to see this site, i am
  browsing this website dailly and take pleasant information from here daily.

 49. Ewan

  21 marca 2017 at 09:39

  Hi there colleagues, its fantastic post about educationand entirely defined, keep
  it up all the time.

 50. Winfred

  21 marca 2017 at 21:41

  Hurrah, that’s what I was seeking for, what a data! present here at this webpage, thanks admin of this web site.

 51. Sonya

  22 marca 2017 at 01:05

  You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something which I
  think I would never understand. It seems too complex and very broad
  for me. I am looking forward for your next post, I’ll try to get the hang of it!

 52. Jada

  22 marca 2017 at 02:07

  I’m really impressed with your writing skills and also with the layout on your weblog.

  Is this a paid theme or did you customize it yourself?
  Anyway keep up the excellent quality writing, it’s rare to see a nice blog
  like this one nowadays.

 53. credit card

  22 marca 2017 at 06:11

  Its like you read my mind! You appear to know so much about this,
  like you wrote the book in it or something. I think that you
  could do with some pics to drive the message home a bit, but other than that, this is great blog.
  A great read. I’ll definitely be back.

 54. Hi! I could have sworn I’ve visited your blog before but after browsing through a few of the posts I realized it’s new to me.
  Anyways, I’m certainly delighted I discovered it and I’ll be bookmarking it
  and checking back regularly!

 55. Mellisa

  22 marca 2017 at 23:31

  Admiring the time and effort you put into your site and in depth information you offer.

  It’s good to come across a blog every once in a while that isn’t
  the same out of date rehashed information. Excellent read!
  I’ve bookmarked your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

 56. card reader

  23 marca 2017 at 00:25

  Great weblog right here! Additionally your site a
  lot up very fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link on your
  host? I desire my web site loaded up as quickly as yours lol

 57. faux mink lashes nyc

  23 marca 2017 at 04:58

  I think this is among the so much important info for me.

  And i am glad reading your article. But wanna statement on some common issues, The
  website taste is wonderful, the articles is actually nice
  : D. Good job, cheers

 58. livedocs.itaircnet.altervista.org

  23 marca 2017 at 05:10

  Post writing is also a excitement, if you be acquainted with afterward you can write if not it is difficult to write.

 59. Georges Sadala

  23 marca 2017 at 06:49

  My spouse and I absolutely love your blog and find
  the majority of your post’s to be precisely what I’m looking for.
  Do you offer guest writers to write content for you personally?
  I wouldn’t mind producing a post or elaborating on most of the subjects you write
  regarding here. Again, awesome blog!

 60. Georges Sadala

  23 marca 2017 at 06:49

  You ought to be a part of a contest for one of the most useful
  sites on the net. I am going to recommend this web
  site!

 61. velashape tips

  23 marca 2017 at 08:40

  Hello There. I found your weblog the usage of msn. That is an extremely well written article.
  I’ll make sure to bookmark it and come back to learn more
  of your useful information. Thanks for the post.
  I’ll definitely return.

 62. Katja

  23 marca 2017 at 12:20

  This site was… how do I say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me.
  Cheers!

 63. online home business

  23 marca 2017 at 17:30

  I am in fact thankful to the owner of this site who
  has shared this enormous article at at this place.

 64. Rhoda

  24 marca 2017 at 12:32

  Yes! Finally someone writes about business motivation.

 65. car computer exchange

  25 marca 2017 at 07:44

  When I initially commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox and now
  each time a comment is added I get four e-mails with the same comment.
  Is there any way you can remove people from that service?
  Thanks!

 66. Itamar Serpa Fernandes

  25 marca 2017 at 09:22

  Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for?
  you made blogging look easy. The overall look of your website is fantastic,
  let alone the content!

 67. Tami

  25 marca 2017 at 20:45

  Hi there, just became aware of your blog through Google, and found that it is
  really informative. I’m going to watch out for brussels.
  I will be grateful if you continue this in future.
  Lots of people will be benefited from your writing.
  Cheers!

 68. Egli Diana Pinto

  26 marca 2017 at 04:28

  Hurrah, that’s what I was searching for, what a stuff! present here at this website,
  thanks admin of this website.

 69. Antwan

  26 marca 2017 at 13:27

  This is my first time pay a quick visit at here and
  i am actually pleassant to read all at single place.

 70. Egli Diana Pinto

  27 marca 2017 at 08:48

  We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community.

  Your website provided us with helpful info to work on.
  You’ve performed an impressive process and our whole group will probably be grateful to
  you.

 71. budget rent a car

  28 marca 2017 at 04:36

  Nice weblog here! Also your web site so much
  up fast! What host are you using? Can I get your affiliate hyperlink to your
  host? I wish my site loaded up as fast as yours lol

 72. Itamar Serpa Fernandes

  28 marca 2017 at 10:17

  I’m not that much of a online reader to be honest but your sites
  really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your
  website to come back down the road. Cheers

 73. Egli Diana Pinto

  29 marca 2017 at 00:23

  Hi, I do think this is a great blog. I stumbledupon it 😉 I may come back yet again since
  I book marked it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and
  continue to help other people.

 74. workout music

  30 marca 2017 at 09:14

  No matter if some one searches for his necessary thing, therefore he/she desires to
  be available that in detail, thus that thing is maintained over here.

 75. Egli Diana Pinto

  1 kwietnia 2017 at 17:22

  Hello, Neat post. There is an issue together with your website in internet explorer,
  may check this? IE still is the market chief and a large part of other people will omit your
  excellent writing due to this problem.

 76. working online from home

  2 kwietnia 2017 at 00:50

  Hello, all is going perfectly here and ofcourse every one
  is sharing facts, that’s truly excellent, keep up writing.

 77. model baju batik kerja lengan panjang

  2 kwietnia 2017 at 05:59

  I do trust all of the concepts you have presented for your post.
  They’re very convincing and will definitely work.
  Nonetheless, the posts are very short for newbies.
  May just you please extend them a little from next time?
  Thank you for the post.

 78. konveksi baju di tangerang

  2 kwietnia 2017 at 22:09

  Hey there! This post couldn’t be written any better!

  Reading this post reminds me of my previous room mate!
  He always kept talking about this. I will forward this article to him.
  Fairly certain he will have a good read.
  Thanks for sharing!

 79. search engine optimization tips

  3 kwietnia 2017 at 08:27

  I think this is among the most important information for me.

  And i’m glad reading your article. But wanna remark on few general things, The
  site style is great, the articles is really excellent : D.
  Good job, cheers

 80. Itamar Serpa Fernandes

  4 kwietnia 2017 at 08:35

  When I initially commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox and
  now each time a comment is added I get four e-mails with the same comment.
  Is there any way you can remove me from that service?
  Thanks a lot!

 81. Tyson

  5 kwietnia 2017 at 11:59

  This site was… how do you say it? Relevant!!
  Finally I’ve found something which helped me. Many thanks!

 82. Megan

  5 kwietnia 2017 at 17:19

  Have you ever considered about including a little bit more than just your articles?

  I mean, what you say is valuable and everything. Nevertheless imagine if you added some great graphics or video clips to give your posts more, „pop”!
  Your content is excellent but with pics and clips, this blog could definitely be
  one of the best in its niche. Great blog!

 83. different home

  6 kwietnia 2017 at 08:12

  Hi, I do believe this is a great site. I stumbledupon it 😉 I am going to come back yet again since I book-marked it.
  Money and freedom is the greatest way to change, may you be rich and continue to guide other people.

 84. Itamar Serpa Fernandes

  6 kwietnia 2017 at 11:27

  These are really enormous ideas in on the topic of blogging.
  You have touched some good factors here. Any way keep up wrinting.

 85. Augusto de Arruda Botelho

  7 kwietnia 2017 at 11:00

  What i don’t understood is actually how you are not really much more neatly-liked than you might be now.
  You are so intelligent. You recognize therefore considerably relating
  to this subject, made me for my part believe it from numerous various angles.
  Its like men and women don’t seem to be involved until it’s one thing to do with Woman gaga!
  Your own stuffs nice. Always handle it up!

 86. http://banghenhabat.com

  7 kwietnia 2017 at 15:12

  I know this website offers quality depending posts and other material, is there any other website which gives such things
  in quality?

 87. Huey

  8 kwietnia 2017 at 05:56

  Have you ever considered writing an ebook or guest authoring on other websites?
  I have a blog based upon on the same ideas you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my audience would appreciate your work.

  If you’re even remotely interested, feel free to send me an email.

 88. Stanley

  8 kwietnia 2017 at 07:46

  Appreciate the recommendation. Let me try it out.

 89. Clyde

  9 kwietnia 2017 at 07:35

  Good post. I learn something new and challenging on blogs I stumbleupon everyday.
  It’s always exciting to read content from other writers and use a little
  something from their websites.

 90. Brock

  9 kwietnia 2017 at 12:23

  Appreciating the time and energy you put into your blog and in depth information you offer.
  It’s nice to come across a blog every once in a while that isn’t
  the same unwanted rehashed information. Fantastic read! I’ve bookmarked
  your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

 91. Nate

  9 kwietnia 2017 at 18:12

  This is the right webpage for anyone who wishes to understand this topic.
  You realize so much its almost hard to argue with you (not that
  I really will need to…HaHa). You definitely put a new
  spin on a topic that’s been written about for decades.
  Excellent stuff, just excellent!

 92. Evonne

  9 kwietnia 2017 at 18:53

  My brother suggested I might like this website. He was totally right.
  This post truly made my day. You cann’t imagine just how
  much time I had spent for this info! Thanks!

 93. Flor

  9 kwietnia 2017 at 21:01

  It’s nearly impossible to find well-informed people in this particular
  subject, however, you sound like you know what you’re
  talking about! Thanks

 94. Reggie

  10 kwietnia 2017 at 01:55

  Greetings from California! I’m bored to death at work so I decided to
  browse your blog on my iphone during lunch break. I really
  like the information you provide here and can’t wait
  to take a look when I get home. I’m shocked at how fast
  your blog loaded on my phone .. I’m not even using WIFI, just 3G ..
  Anyhow, excellent blog!

 95. Lucile

  10 kwietnia 2017 at 19:36

  Have you ever considered about including a little bit more
  than just your articles? I mean, what you say is fundamental and everything.
  However just imagine if you added some great photos or videos to
  give your posts more, „pop”! Your content is excellent
  but with pics and clips, this website could certainly be one
  of the most beneficial in its field. Wonderful blog!

 96. Georges Sadala

  11 kwietnia 2017 at 00:11

  I was excited to uncover this web site. I wanted to thank you for ones time due to this fantastic read!!

  I definitely appreciated every part of it and I have you saved to
  fav to check out new information in your site.

 97. Darcy

  11 kwietnia 2017 at 05:17

  If some one wishes to be updated with latest technologies then he must be pay
  a quick visit this web page and be up to date everyday.

 98. Augusto de Arruda Botelho

  11 kwietnia 2017 at 12:34

  Hurrah, that’s what I was seeking for, what
  a material! present here at this weblog, thanks admin of this
  web page.

 99. Reyna

  11 kwietnia 2017 at 15:12

  constantly i used to read smaller articles or reviews which as well clear their motive, and that is
  also happening with this article which I am reading at this place.

 100. Marcy

  12 kwietnia 2017 at 06:11

  Hi there, I want to subscribe for this web site to take most up-to-date updates, so where can i do it please help out.

 101. Augusto de Arruda Botelho

  12 kwietnia 2017 at 11:49

  It’s really a nice and helpful piece of information. I’m happy that you simply shared this useful
  information with us. Please keep us up to date like this.
  Thanks for sharing.

 102. Tanesha

  12 kwietnia 2017 at 14:12

  Hi, I think your site might be having browser compatibility issues.
  When I look at your website in Safari, it looks fine but
  when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
  I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, terrific blog!

 103. www.some1tolove.com

  13 kwietnia 2017 at 00:21

  Great blog you have got here.. It’s difficult to find high quality writing
  like yours these days. I seriously appreciate people like you!
  Take care!!

 104. find here

  13 kwietnia 2017 at 01:55

  I just want to tell you that I am just beginner to blogging and site-building and really savored you’re web blog. Likely I’m likely to bookmark your blog post . You amazingly have superb article content. With thanks for revealing your web site.

 105. Dell

  13 kwietnia 2017 at 08:25

  certainly like your web-site but you need to take a look at the
  spelling on several of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I find it very bothersome to inform the reality nevertheless I will surely come again again.

 106. Stormy

  13 kwietnia 2017 at 13:39

  Thanks for ones marvelous posting! I actually enjoyed reading it,
  you will be a great author. I will be sure to bookmark your blog and
  will come back later in life. I want to encourage that you continue your great
  posts, have a nice afternoon!

 107. Augusto de Arruda Botelho

  13 kwietnia 2017 at 18:36

  Ahaa, its good dialogue concerning this post at this place at this
  website, I have read all that, so at this time me also commenting here.

 108. Winfred

  13 kwietnia 2017 at 21:17

  Why visitors still make use of to read news papers when in this technological globe everything is
  existing on web?

 109. Ryder

  14 kwietnia 2017 at 08:44

  I am genuinely grateful to the owner of this website who has shared this wonderful article at
  at this time.

 110. Egli Diana Pinto

  14 kwietnia 2017 at 08:45

  Hi, all is going nicely here and ofcourse
  every one is sharing data, that’s really fine, keep up writing.

 111. heroquest-larp.co.uk

  14 kwietnia 2017 at 19:54

  Oh my goodness! Awesome article dude! Thanks, However I am having troubles with your RSS.
  I don’t know why I am unable to join it. Is there anybody
  else getting identical RSS problems? Anyone that knows the solution can you kindly respond?
  Thanx!!

 112. Roseanne

  15 kwietnia 2017 at 09:48

  Hey there, You have done a great job. I will definitely digg it
  and personally recommend to my friends. I’m confident they will be benefited from this website.

 113. Augusto de Arruda Botelho

  15 kwietnia 2017 at 13:30

  Hey there! Would you mind if I share your blog with my facebook group?
  There’s a lot of people that I think would really enjoy
  your content. Please let me know. Cheers

 114. Vernita

  15 kwietnia 2017 at 16:01

  Hello, i think that i saw you visited my site thus i
  came to “return the favor”.I’m trying to find things to improve my site!I suppose its ok to use some of
  your ideas!!

 115. Augusto de Arruda Botelho

  15 kwietnia 2017 at 17:33

  Superb post however , I was wanting to know if you could write a litte more on this
  topic? I’d be very thankful if you could elaborate a little bit further.
  Cheers!

 116. Kerri

  16 kwietnia 2017 at 01:56

  My brother suggested I would possibly like this web site.
  He was once entirely right. This post actually made
  my day. You cann’t imagine just how a lot time I had spent for this info!
  Thanks!

 117. Alberto

  16 kwietnia 2017 at 06:50

  Hi my family member! I want to say that this article is amazing, nice written and include
  approximately all significant infos. I would like to see extra posts like this .

 118. perth residential pest

  16 kwietnia 2017 at 09:52

  It’s impressive that you are getting ideas from this piece of writing as well as from our discussion made at this time.

 119. rental companies offer

  17 kwietnia 2017 at 02:53

  hello there and thank you for your info – I’ve
  definitely picked up something new from right here.
  I did however expertise a few technical issues using this website, as I experienced to
  reload the site a lot of times previous to I could
  get it to load correctly. I had been wondering if your web host is OK?
  Not that I’m complaining, but sluggish loading instances times will often affect your placement in google and can damage your high
  quality score if advertising and marketing with Adwords.
  Well I’m adding this RSS to my e-mail and can look out for much more of your respective intriguing content.
  Ensure that you update this again very soon.

 120. A motivating discussion is worth comment. I believe that
  you should write more on this issue, it may
  not be a taboo subject but generally people don’t discuss these topics.
  To the next! Many thanks!!

 121. Augusto de Arruda Botelho

  19 kwietnia 2017 at 12:24

  WOW just what I was searching for. Came here by searching for ig

 122. Charissa

  19 kwietnia 2017 at 12:30

  Highly descriptive post, I enjoyed that bit. Will there be a part 2?

 123. Magnolia

  20 kwietnia 2017 at 10:00

  hello there and thank you for your info – I’ve certainly picked
  up anything new from right here. I did however expertise several technical issues using this web site, since I experienced to
  reload the website a lot of times previous
  to I could get it to load properly. I had been wondering if
  your hosting is OK? Not that I am complaining, but sluggish loading
  instances times will often affect your placement in google and can damage your high-quality score if advertising and marketing
  with Adwords. Well I am adding this RSS to my e-mail and could look out for much more of your respective interesting content.
  Ensure that you update this again very soon.

 124. Filomena

  20 kwietnia 2017 at 11:14

  Link exchange is nothing else but it is just placing the other person’s website link on your page at appropriate
  place and other person will also do same in favor of you.

 125. Augusto de Arruda Botelho

  20 kwietnia 2017 at 12:05

  Admiring the dedication you put into your site and detailed information you provide.
  It’s awesome to come across a blog every once
  in a while that isn’t the same out of date rehashed material.
  Fantastic read! I’ve saved your site and I’m adding your RSS feeds
  to my Google account.

 126. Corrine

  20 kwietnia 2017 at 12:37

  Greetings! Very useful advice within this article! It’s the
  little changes that will make the greatest changes. Thanks
  for sharing!

 127. gmlaw.omegaguide.com

  20 kwietnia 2017 at 14:00

  I feel that is among the most important information for me.
  And i am glad reading your article. However should statement on some normal issues, The site
  style is perfect, the articles is in reality excellent :
  D. Good activity, cheers

 128. Akilah

  20 kwietnia 2017 at 15:13

  Just wish to say your article is as amazing.
  The clarity in your post is simply spectacular and i could
  assume you are an expert on this subject.
  Fine with your permission allow me to grab your RSS feed to
  keep up to date with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the gratifying work.

 129. Augusto de Arruda Botelho

  20 kwietnia 2017 at 17:44

  I am actually glad to read this weblog posts
  which consists of lots of valuable data, thanks for
  providing these statistics.

 130. Augusto de Arruda Botelho

  20 kwietnia 2017 at 18:18

  Thank you for sharing your info. I truly appreciate your
  efforts and I will be waiting for your further post thank
  you once again.

 131. wiki.truehealthdoc.com

  22 kwietnia 2017 at 08:59

  It’s great that you are getting thoughts from this piece of writing as
  well as from our argument made here.

 132. fifa coins free no survey

  22 kwietnia 2017 at 09:50

  Just wish to say your article is as surprising. The clearness in your post is
  just cool and i could assume you’re an expert on this subject.

  Well with your permission allow me to grab your feed to keep up to
  date with forthcoming post. Thanks a million and please continue the rewarding work.

 133. Clyde

  23 kwietnia 2017 at 06:33

  What a material of un-ambiguity and preserveness of precious knowledge on the topic of unexpected feelings.

 134. home security companies

  24 kwietnia 2017 at 10:54

  I’m no longer certain where you’re getting your info, however good topic.
  I needs to spend some time finding out more or figuring out
  more. Thank you for fantastic info I used to be looking for
  this info for my mission.

 135. Ulrich

  26 kwietnia 2017 at 00:51

  Hi friends, its fantastic piece of writing regarding teachingand fully defined, keep
  it up all the time.

 136. nba mobile coins for free

  26 kwietnia 2017 at 01:38

  I got this site from my buddy who told me concerning this web site and at the moment this time I
  am visiting this web page and reading very informative content at this place.

 137. Casey

  27 kwietnia 2017 at 21:57

  Informative article, exactly what I needed.

 138. KelliRodway

  30 kwietnia 2017 at 08:46

  I see your site needs some unique & fresh content. Writing manually is time consuming, but there is solution for this hard task.
  Just search for: Miftolo’s tools rewriter

 139. Candida

  30 kwietnia 2017 at 23:29

  Hello, i think that i saw you visited my blog thus i came to
  “return the favor”.I’m attempting to find things to enhance my web site!I suppose its ok to use
  some of your ideas!!

 140. Pamela

  1 maja 2017 at 06:20

  whoah this weblog is magnificent i like studying your articles.
  Stay up the good work! You know, lots of people are looking round for this information, you can help them greatly.

 141. Linnea

  1 maja 2017 at 13:19

  I believe everything posted made a lot of sense.
  However, think on this, suppose you added a little content?
  I ain’t saying your content is not good., but suppose you added something that grabbed a person’s attention? I mean Dziś Turcy w Holandii a
  jutro Ukraińcy w Polsce – Prawy.pl is a little boring.

  You should peek at Yahoo’s home page and note how they create
  article titles to grab viewers to open the links.
  You might add a video or a pic or two to grab people interested about what you’ve written.
  Just my opinion, it would make your blog a little livelier.

 142. I appreciate, cause I found just what I used to be having a look for.
  You’ve ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a nice day.

  Bye

 143. Modesta

  3 maja 2017 at 14:13

  This piece of writing is genuinely a fastidious one it assists new net visitors, who are wishing for blogging.

 144. Richie

  3 maja 2017 at 15:50

  Nice post. I learn something totally new and challenging on websites I stumbleupon on a daily basis.
  It’s always exciting to read through content from other authors and
  practice a little something from other web sites.

 145. Grady

  3 maja 2017 at 19:05

  I’m amazed, I have to admit. Rarely do I come across a blog
  that’s both educative and entertaining, and without a doubt,
  you have hit the nail on the head. The issue is something
  that too few men and women are speaking intelligently about.
  I’m very happy that I found this in my hunt for something regarding this.

 146. Mellissa

  3 maja 2017 at 21:18

  My partner and I stumbled over here from a different web address and thought I might as well check things out.

  I like what I see so i am just following you.
  Look forward to checking out your web page repeatedly.

 147. front lace wigs

  4 maja 2017 at 02:59

  Its like you learn my mind! You appear to understand so much approximately this, like you wrote the ebook in it or
  something. I think that you simply can do with some percent to drive the message home a bit, however instead of that, this is great blog.
  An excellent read. I’ll certainly be back.

 148. Klaudia

  6 maja 2017 at 02:30

  There is a number of ways you have access to the information within film production. Gas grills will need a wipe down before it can be stored away for next time.
  There are quantities of mailbox schemes, mutual funds, mortgages, bonds,
  shares, cards, insurance and list goes on.

 149. Molly

  6 maja 2017 at 03:56

  Hey there! Would you mind if I share your blog with my facebook group?
  There’s a lot of folks that I think would really enjoy your content.
  Please let me know. Cheers

 150. fotografia.folha.uol.com.br

  8 maja 2017 at 22:27

  I don’t even know how I ended up here, but I thought this post
  was good. I don’t know who you are but certainly you are going to a famous blogger if you
  aren’t already 😉 Cheers!

 151. weed control

  8 maja 2017 at 22:40

  Greetings from Los angeles! I’m bored to tears at work so I decided to check out your website on my
  iphone during lunch break. I love the knowledge you provide here and can’t wait to take a look when I get home.
  I’m amazed at how fast your blog loaded on my cell
  phone .. I’m not even using WIFI, just 3G ..
  Anyways, very good blog!

 152. politica.estadao.com.br

  9 maja 2017 at 06:31

  I visited many web sites except the audio quality for audio songs existing at this
  web site is actually wonderful.

 153. Carmen

  9 maja 2017 at 12:06

  Aw, this was an extremely nice post. Spending some
  time and actual effort to produce a top notch article… but what can I say… I put things off a lot
  and never seem to get nearly anything done.

 154. Lawerence

  9 maja 2017 at 22:07

  Spot on with this write-up, I absolutely believe that this website needs much more attention. I’ll
  probably be returning to see more, thanks for the advice!

 155. cheap pubg skins

  10 maja 2017 at 00:50

  It’s very effortless to find out any topic on net as compared to books,
  as I found this article at this web site.

 156. anak tidak suka makan nasi

  10 maja 2017 at 06:19

  Do you have any video of that? I’d like to find out more details.

 157. Rudolph

  11 maja 2017 at 01:37

  Department of Housing and Urban Development made an effort to help dependable homeowners
  who’ve credit which is more around the mortgage as
  opposed to valuation on the home. Imagine how you’ll feel knowing exactly what to do in order to keep your home.
  After all, anyone selling the home and collecting the instalments is keeping the majority
  of the risk, so features a large incentive to ensure that the transaction has substance
  and is also genuine.

 158. menu makanan untuk anak anak

  11 maja 2017 at 11:07

  Whoa! This blog looks just like my old one! It’s on a completely different topic but it has pretty much the same
  page layout and design. Outstanding choice of colors!

 159. glam seamless

  11 maja 2017 at 23:50

  I pay a quick visit day-to-day a few websites and sites to read
  posts, but this website gives feature based writing.

 160. car computer exchange

  12 maja 2017 at 14:45

  Heya! I’m at work surfing around your blog from my new iphone 3gs!

  Just wanted to say I love reading your blog and look forward
  to all your posts! Keep up the superb work!

 161. pt.wikipedia.org

  12 maja 2017 at 14:51

  Hello There. I discovered your weblog the usage of msn. That is a really well written article.
  I’ll be sure to bookmark it and return to learn extra of your helpful information. Thank you for the post.

  I’ll definitely return.

 162. Jere

  12 maja 2017 at 17:46

  Hey very interesting blog!

 163. Alfie

  12 maja 2017 at 17:59

  My partner and I absolutely love your blog and find many of
  your post’s to be just what I’m looking for. Do you offer guest writers to write content
  to suit your needs? I wouldn’t mind writing a post or elaborating
  on some of the subjects you write about here. Again, awesome site!

 164. Great beat ! I would like to apprentice while you amend
  your web site, how can i subscribe for a blog web site?
  The account helped me a acceptable deal. I had been a little bit acquainted
  of this your broadcast offered bright clear concept

 165. Orval

  13 maja 2017 at 00:58

  For newest news you have to pay a visit world-wide-web and on world-wide-web I found this web page as a best web page for hottest updates.

 166. legride.com

  13 maja 2017 at 16:31

  You really make it seem really easy together with your
  presentation but I in finding this matter to be actually one thing
  that I believe I would never understand. It sort of feels too complicated and extremely huge for me.
  I am having a look forward on your next post, I will attempt to get the
  cling of it!

 167. simple facebook

  13 maja 2017 at 20:13

  Hello, always i used to check web site posts here in the early
  hours in the break of day, because i enjoy
  to find out more and more.

 168. car computer exchange

  14 maja 2017 at 22:50

  Good post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon everyday.
  It will always be useful to read through content from other authors
  and use something from their sites.

 169. car computer exchange

  15 maja 2017 at 21:13

  Hi there! I’m at work surfing around your blog from my new
  iphone 3gs! Just wanted to say I love reading through your blog and look
  forward to all your posts! Keep up the fantastic work!

 170. ftijournal.com

  15 maja 2017 at 22:39

  Do you have any video of that? I’d want to find out some additional information.

 171. Magnificent beat ! I wish to apprentice at the same time as you amend
  your site, how can i subscribe for a blog site? The account helped me a acceptable deal.
  I were tiny bit familiar of this your broadcast offered vivid clear idea

 172. Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article.

  I will make sure to bookmark it and return to read more of your useful information. Thanks for
  the post. I’ll certainly comeback.

 173. lace wigs

  16 maja 2017 at 07:19

  Excellent post however I was wondering if you could write a litte more on this topic?
  I’d be very grateful if you could elaborate a little bit more.
  Appreciate it!

 174. Carin

  16 maja 2017 at 14:51

  I visit every day some sites and websites to read posts, but this web site gives quality based posts.

 175. Dwain

  17 maja 2017 at 14:02

  I would like to thank you for the efforts you have put in penning this
  blog. I’m hoping to view the same high-grade content from you later on as well.
  In fact, your creative writing abilities has motivated me
  to get my own, personal website now 😉

 176. Samual

  18 maja 2017 at 07:55

  Hello, everything is going sound here and ofcourse every one is sharing facts, that’s actually fine, keep up writing.

 177. Bitcoin Jan

  19 maja 2017 at 03:29

  Thank you for any other informative blog. Where else may just I am getting that kind of info written in such a perfect method?

  I have a project that I am simply now operating on, and I have been on the glance out for such
  info.

 178. green-bei.com

  19 maja 2017 at 13:29

  Hey there! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers?
  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any tips?

 179. card reader

  19 maja 2017 at 13:37

  Ahaa, its fastidious dialogue on the topic of this post here at
  this webpage, I have read all that, so at this time
  me also commenting here.

 180. 196.43.133.60

  19 maja 2017 at 19:22

  Hello mates, pleasant piece of writing and fastidious urging commented at this place, I am genuinely enjoying by
  these.

 181. www.griffithzone.com

  19 maja 2017 at 19:25

  There is definately a great deal to know about this issue.

  I really like all of the points you have made.

 182. wiki.piesdokwadratu.pl

  19 maja 2017 at 20:28

  I’m gone to tell my little brother, that he should also pay a visit this
  webpage on regular basis to get updated from latest information.

 183. http://rockndata.net

  20 maja 2017 at 11:03

  Hi, I do believe this is an excellent website. I stumbledupon it 😉
  I am going to return once again since I book-marked it.
  Money and freedom is the greatest way to change, may you be
  rich and continue to help other people.

 184. http://www.idaiwan.com

  20 maja 2017 at 13:23

  Hello! This is my first comment here so I just wanted to give a
  quick shout out and tell you I really enjoy reading your articles.
  Can you recommend any other blogs/websites/forums that go over the same topics?

  Thanks!

 185. african vacation

  20 maja 2017 at 13:30

  We are a group of volunteers and starting a new scheme in our
  community. Your website offered us with valuable info
  to work on. You have done an impressive job and our entire community will be grateful to you.

 186. bbs.gocso2.com

  20 maja 2017 at 15:24

  What’s up, its good article about media print, we all know media is a great source of data.

 187. mobsex.mobi

  21 maja 2017 at 03:22

  We’ve arrived at the end of the line and I have what I need!

 188. www.traveltyme.net.r15.millsys.org

  21 maja 2017 at 09:45

  I blog often and I genuinely appreciate your content. This article has really peaked my interest.
  I will bookmark your website and keep checking for new information about once
  per week. I subscribed to your RSS feed as well.

 189. cruise vacation

  21 maja 2017 at 14:24

  This information is invaluable. Where can I find out more?

 190. hair attachments

  21 maja 2017 at 18:35

  Simply want to say your article is as surprising.

  The clearness in your post is simply cool and i can assume you are an expert
  on this subject. Well with your permission let me to grab your feed to keep updated with forthcoming post.
  Thanks a million and please continue the enjoyable work.

 191. travel companies

  21 maja 2017 at 19:31

  Hi there! I’m at work surfing around your blog from
  my new iphone 4! Just wanted to say I love reading your
  blog and look forward to all your posts! Keep up the great
  work!

 192. Arnulfo

  22 maja 2017 at 03:40

  Pretty section of content. I just stumbled upon your weblog and in accession capital to assert that I
  get in fact enjoyed account your blog posts. Any way I
  will be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently quickly.

 193. Melba

  22 maja 2017 at 12:12

  Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I could add to my
  blog that automatically tweet my newest twitter updates.
  I’ve been looking for a plug-in like this for quite
  some time and was hoping maybe you would have some experience with something like this.
  Please let me know if you run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward
  to your new updates.

 194. cheap broadband

  22 maja 2017 at 13:34

  Wonderful blog! I found it while surfing
  around on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get
  listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to
  get there! Thank you

 195. Hi! I’ve been following your blog for some time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Humble
  Texas! Just wanted to say keep up the great job!

 196. android car pc

  22 maja 2017 at 18:48

  It’s amazing to go to see this web page and reading the views of all mates regarding this paragraph, while
  I am also keen of getting familiarity.

 197. apps.alus.co

  22 maja 2017 at 19:54

  Hey! Someone in my Facebook group shared this site with us so I came to check it out.
  I’m definitely enjoying the information. I’m bookmarking and will
  be tweeting this to my followers! Exceptional blog
  and terrific design.

 198. best broadband and tv deals

  22 maja 2017 at 20:28

  Awesome article.

 199. cheapest broadband deals

  22 maja 2017 at 22:23

  Hello, I read your blogs like every week. Your humoristic style is witty, keep it up!

 200. hire greenford company

  23 maja 2017 at 00:10

  Hi! I just wanted to ask if you ever have any trouble with hackers?
  My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing months of
  hard work due to no backup. Do you have any solutions to protect against hackers?

 201. My spouse and I stumbled over here coming from a different web address and thought I
  might as well check things out. I like what I see so now i’m
  following you. Look forward to checking out your web page yet again.

 202. value global resorts

  23 maja 2017 at 01:05

  I all the time used to read piece of writing in news papers but now as I am a user of web thus from now I am using net for content,
  thanks to web.

 203. broadband comparison

  23 maja 2017 at 03:36

  I appreciate, cause I discovered exactly what I was having a look for.
  You’ve ended my four day long hunt! God Bless you man. Have a great day.
  Bye

 204. bbs.iskyrobot.com

  23 maja 2017 at 03:38

  I do trust all of the ideas you have presented for your post.

  They are really convincing and can definitely work. Still, the posts are very brief for newbies.
  May just you please extend them a bit from subsequent
  time? Thanks for the post.

 205. Tabatha

  23 maja 2017 at 03:40

  Quality content is the key to be a focus for the people to pay a quick visit the site, that’s what this
  website is providing.

 206. travel insurance

  23 maja 2017 at 09:19

  I seriously love your website.. Excellent colors &
  theme. Did you develop this amazing site yourself?
  Please reply back as I’m hoping to create my very own site and
  want to find out where you got this from or exactly what
  the theme is named. Many thanks!

 207. Adell

  23 maja 2017 at 20:10

  Fantastic beat ! I wish to apprentice while you amend your web site, how could i subscribe for
  a blog website? The account aided me a acceptable deal. I had
  been a little bit acquainted of this your broadcast offered bright clear idea

 208. best broadband and phone deal

  23 maja 2017 at 20:44

  Hi there, always i used to check webpage posts here in the early hours in the daylight, because i love to gain knowledge of
  more and more.

 209. especially important

  24 maja 2017 at 03:35

  Wow, this article is nice, my younger sister is analyzing such things, therefore I am going
  to let know her.

 210. Chun

  24 maja 2017 at 04:17

  Right now it looks like Drupal is the top blogging platform out there right now.
  (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?

 211. Liza

  24 maja 2017 at 07:22

  I am in fact pleased to glance at this website posts which
  carries tons of valuable data, thanks for providing such statistics.

 212. www.klepp.kna.no

  24 maja 2017 at 10:18

  Highly descriptive blog, I loved that bit.
  Will there be a part 2?

 213. van hire online

  24 maja 2017 at 10:29

  hello there and thank you for your info – I have definitely picked up something new
  from right here. I did however expertise a few technical issues using this site, since I experienced to reload the web site many times previous to
  I could get it to load properly. I had been wondering if your hosting is OK?
  Not that I’m complaining, but sluggish loading instances times will often affect your placement in google and could damage
  your high quality score if ads and marketing with Adwords.
  Well I am adding this RSS to my email and can look out for much more of your
  respective fascinating content. Make sure you update this again very
  soon.

 214. Antony

  24 maja 2017 at 11:47

  I do not even know how I ended up here, but I thought this post was great.
  I do not know who you are but definitely you’re going to
  a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 215. Greetings! I know this is kinda off topic however I’d figured I’d
  ask. Would you be interested in trading links or
  maybe guest writing a blog article or vice-versa? My website addresses a lot of the same subjects as yours and I think we could greatly benefit from each other.
  If you are interested feel free to shoot me an email.
  I look forward to hearing from you! Terrific blog by the way!

 216. travel companies

  24 maja 2017 at 17:26

  I’m amazed, I must say. Rarely do I come across a blog that’s equally educative and interesting, and without a doubt, you’ve hit the nail on the head.
  The problem is something too few men and women are speaking intelligently about.
  Now i’m very happy that I found this in my search
  for something relating to this.

 217. Mia

  24 maja 2017 at 19:02

  Have you ever thought about including a little bit more than just your articles?

  I mean, what you say is fundamental and all. However think about if you added
  some great visuals or video clips to give your posts more, „pop”!
  Your content is excellent but with pics and clips, this site
  could certainly be one of the most beneficial in its niche.
  Great blog!

 218. Dee

  25 maja 2017 at 01:38

  Very energetic post, I liked that a lot. Will there be a part 2?

 219. computer diagnostics

  25 maja 2017 at 06:56

  Hi would you mind letting me know which webhost you’re utilizing?

  I’ve loaded your blog in 3 different browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most.
  Can you suggest a good web hosting provider at a honest
  price? Many thanks, I appreciate it!

 220. hot pink purple fascinators

  25 maja 2017 at 07:42

  Wow, incredible blog format! How long have you been blogging for? you make blogging glance easy. The full glance of your website is excellent, let alone the content!

 221. http://plasticwiki.org/

  25 maja 2017 at 11:22

  Greetings from California! I’m bored at work so I decided to check out your site on my iphone during lunch break.
  I enjoy the knowledge you provide here and can’t wait
  to take a look when I get home. I’m amazed at how fast your
  blog loaded on my mobile .. I’m not even using WIFI, just 3G ..

  Anyhow, fantastic blog!

 222. minzdrav.saratov.gov.ru

  25 maja 2017 at 19:25

  Nonetheless, there is really a more effective fix for this.

  The game is tested while using understanding of leaderboard promotions.
  There are varieties of postal service schemes, mutual funds, mortgages, bonds,
  shares, bank cards, insurance and list goes on.

 223. Romana Veno

  25 maja 2017 at 23:25

  I like this post, enjoyed this one regards for putting up.

 224. card scanner

  26 maja 2017 at 07:00

  Great information. Lucky me I discovered your website
  by chance (stumbleupon). I’ve bookmarked it for later!

 225. Minnie

  26 maja 2017 at 11:08

  It’s an amazing post for all the online visitors; they will get advantage from it I am sure.

 226. car hydrogen generator

  26 maja 2017 at 12:33

  My partner and I stumbled over here from a different page and thought I may as well check things out.

  I like what I see so now i’m following you. Look forward
  to looking at your web page repeatedly.

 227. broadband deals comparison

  26 maja 2017 at 15:12

  I am curious to find out what blog system you happen to be using?
  I’m experiencing some minor security issues with my latest site and I would like to find something more secure.

  Do you have any recommendations?

 228. fibre optic broadband

  26 maja 2017 at 20:41

  Hello, i believe that i noticed you visited my weblog so i got
  here to return the choose?.I’m attempting to to find issues to enhance my
  web site!I guess its adequate to use a few of your ideas!!

 229. Nora

  26 maja 2017 at 23:39

  What a material of un-ambiguity and preserveness of precious know-how concerning unexpected emotions.

 230. car computer exchange

  27 maja 2017 at 02:44

  Superb, what a web site it is! This web site gives useful information to us, keep it
  up.

 231. hire greenford company

  27 maja 2017 at 05:31

  Good info. Lucky me I recently found your blog by accident (stumbleupon).

  I have bookmarked it for later!

 232. stock trading platform

  27 maja 2017 at 09:46

  My brother recommended I would possibly like this web site.
  He used to be totally right. This put up truly made my day.
  You can not consider simply how a lot time I had spent for this info!

  Thanks!

 233. http://home.bbready.com

  27 maja 2017 at 15:40

  Hey terrific website! Does running a blog such as this take a
  lot of work? I have very little understanding of computer programming however I had been hoping to start my own blog in the
  near future. Anyway, if you have any ideas or techniques for new blog owners please share.

  I know this is off topic but I just had to ask.
  Thanks a lot!

 234. new.excelfence.com

  27 maja 2017 at 20:37

  It’s fantastic that you are getting ideas from this article as well as from our argument
  made here.

 235. Houston

  28 maja 2017 at 02:03

  Informative article, just what I was looking for.

 236. ChrEmpoday

  28 maja 2017 at 18:55

  Cephalexin Treatment Uti [url=http://zithro.xyz/order-zithromax-pills.php]Order Zithromax Pills[/url] Cialis 20 Mg Lowest Price 240 Buying Amoxicillin Trihydrate 500mg [url=http://propeus.xyz/propecia-pricing.php]Propecia Pricing[/url] Viagra Farmaco Da Banco Viagra Generico Por Internet [url=http://antab1.xyz/cheap-antabuse.php]Cheap Antabuse[/url] Levitra Price Per Pill Propecia How Long For Results [url=http://amox1.xyz/amoxicillin-price.php]Amoxicillin Price[/url] Puedo Tomar Viagra Aunque No Lo Necesite Kamagra China [url=http://cytobuy.xyz/cytotec-to-buy.php]Cytotec To Buy[/url] Cialis Prix Lilly Canadadrugs [url=http://cytobuy.xyz/order-generic-cytotec.php]Order Generic Cytotec[/url] Cialis Moins Cher Pharmacie Paris Kamagra Potenzmittel Erfahrung [url=http://strat1.xyz/buy-generic-strattera.php]Buy Generic Strattera[/url] Tadalafil Generico Italia Occipital Baldness Propecia [url=http://buycheapdapoxonline.xyz/buy-dapoxetine-priligy-online.php]Buy Dapoxetine Priligy Online[/url] Levitra Commentaires Buy Real Xenical [url=http://antab1.xyz/cheap-antabuse-usa.php]Cheap Antabuse Usa[/url] Levitra Dose Consigliata Nombre Droga Generica Viagra [url=http://levi1.xyz/buy-levitra-20mg.php]Buy Levitra 20mg[/url] Finasteride Ot Propecia Pharm Support Group Canada [url=http://strat1.xyz/purchase-generic-strattera.php]Purchase Generic Strattera[/url] I Overdosed On Keflex Cause Superinfection Conseils Pour Durer Plus Longtemps [url=http://las1.xyz/lasix-buy-online.php]Lasix Buy Online[/url] Cialis Viagra Effets Secondaires Viagra Dosierung Nebenwirkungen [url=http://buykama.xyz/generic-kamagra-buy.php]Generic Kamagra Buy[/url] Keflex Diarrhea Amoxicillin 875mg [url=http://cytobuy.xyz/cheap-cytotec-generic.php]Cheap Cytotec Generic[/url] El Cialis Funciona

 237. bbs.zgsyb.com

  28 maja 2017 at 23:55

  These are really enormous ideas in on the topic of
  blogging. You have touched some fastidious points here.
  Any way keep up wrinting.

 238. hoshiribe.gamerch.com

  29 maja 2017 at 16:22

  Hello everyone, it’s my first pay a visit at this web site, and
  post is in fact fruitful in support of me, keep up posting
  these types of posts.

 239. important documents

  29 maja 2017 at 22:25

  I blog quite often and I really appreciate your information. The article has really peaked my interest.
  I will bookmark your site and keep checking for new information about once per week.
  I opted in for your Feed as well.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra