Z kraju

Andrzej Maciejewski: Skoro w IPN jest lista agentów, ja chcę otrzymać listę lobbystów banków i instytucji finansowych we władzach państwa

Składam oficjalne zapytanie do pani premier o ujawnienie wykazu osób publicznych, ministrów, wiceministrów, dyrektorów departamentów o ich związki z bankami, instytucjami finansowymi czyli w perspektywie ostatnich pięciu lat ile i jakich osób pracowało w jakich bankach, instytucjach finansowych – poinformował poseł Andrzej Maciejewski (Kukiz’15).

– Czy posiadają udziały i akcje do dzisiaj? Jakie mają kontrakty menadżerskie na odchodne podpisane, bo wiem o tym, że pewne osoby mają takie kontrakty menadżerskie podpisane przy odchodzeniu z banków. Pytam się o to, aby była jasność i transparentność, czy w państwie polskim wysocy urzędnicy decydujący o polskim prawie, o polskiej gospodarce nie są ukrytymi lobbystami i nie działają na szkodę państwa polskiego. Pisma pójdą też do NBP w takim samym toku, KNF, to samo w kancelarii pana prezydenta, aby wreszcie wykazać, które osoby pracowały w bankach, instytucjach finansowych i jakimi akcjami dysponują – zapowiedział.

– Ma być transparentność. Skoro mamy listę agentów w IPN, ja chcę, aby władze polskie najważniejszych instytucji państwowych stworzyły listę lobbystów i byłych pracowników banków i instytucji finansowych i aby było wiadomo, które osoby, za co, gdzie i jak pracowały, aby nie było cienia wątpliwości i posądzania i nieposądzania. Wszyscy zasłużyliśmy na to, aby ta sprawa została wyjaśniona – stwierdził.

Dodał, że skieruje również pytanie do CBA „o przebadanie, jakie osoby i jaki poziom osób z tej grupy „R” VIP-owskiej zarobiła na tej słynnej informacji pana prezesa Kaczyńskiego”. – Panie prezesie Kaczyński, przez pana informacje o tym, że nie będzie ustawowego załatwienia sprawy tzw. frankowiczów, kursy banków poszły do góry, jednego dnia. Jednego dnia ktoś zarobił ogromne pieniądze. Sam wicepremier Morawiecki podobno zarobił 190 tys. złotych na samym tylko skoku kursowym. Czy to jest zgodne z polskim prawem? – indagował.

– Jesteśmy jako obywatele łojeni przez instytucje finansowe z każdej strony. To nie jest tylko problem frankowiczów. Państwo polskie w tych sprawach po prostu nie działa. Jesteśmy beznadziejni jako władza – ocenił.

Andrzej Maciejewski wyraził jednocześnie nadzieję, że za te pytania nie spotka go słynna „ciężarówka ze żwirem”…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

46 komentarzy

46 Komentarzy

 1. Soroka

  25 marca 2017 at 19:58

  Ta wypowiedź jest tak głupia, że poraża swoją głupotą!
  To jak? Kapusie dalej mają być w utajnieniu? A może ich znowu uaktywnić?
  A lobbyści i wahania kursów walut? Czyż nie chcieliśmy wolnego rynku?
  Czy Polskę zamieszkują sami głupcy?

  • Karolek

   26 marca 2017 at 14:11

   O co Ci chodzi?
   Ty wogóle na temat napisałeś?
   Gdzie mowa o kapusiach? Czy kapusie nie mieli być ujawnieni a ta lista lobbystów to dodatkowa sprawa o którą poseł Kukiz15 się dopomina w interpelacji?
   O co Ci chodzi?

  • Anna

   30 marca 2017 at 02:02

   Haaa Haaa- zastanów się nad swoja wypowiedzią? Świadczy o znikomym poziomie inteligencji, o wiedzy to nawet nie wspomnę!

 2. z-k

  25 marca 2017 at 20:20

  Kto kupił a kto opędzlował i za ile ustawę o wycince drzew, która w uzasadnieniu miała pomóc właścicielom działek na wycinkę przeszkadzających drzew w budowie domu a została zredagowana tak, że deweloprzy wycieli całe połacie miejskich i podmiejskich lasów oraz leśnych terenów nad jeziorami, rzekami, na górskich stokach itp? Jak to się ma do walki ze smogiem?

  • Soroka

   26 marca 2017 at 11:47

   Co to za głupie pitolenie!!!
   Nie wiesz o tym, że każda jednostka samorządowa ma swój plan zagospodarowania terenu i bez jej zezwolenia nikt niczego nie może wybudować?
   Chcesz manipulować głupcami?
   Przecież to platfusy arbuzami mają w łapach większość samorządów i to oni pozwalają na te budowy i wycinanie drzew.

  • Rolo

   27 marca 2017 at 09:56

   Jak widać jesteś kolejnym lemingiem dającym się nabierać na jakiś smog. Taki smog jak te lodówki z freonem które miały zniszczyć ziemię, jak cwaniaki nabili kabzy na nowych lodówkach to teraz wymyślili smog.

 3. gieptil

  25 marca 2017 at 20:23

  A kiedyś za rządów PO zostały z automatu odrolnione grunty na terenie miast. Ciekawe że nikt nie zaprotestował, ani nie zapytał. Jak się zdaje wszystkie partie opozycyjne dostały na tyle wcześniej cynk, że sobie wcześniej nakupiły takich gruntów bez liku, a później oczywiście sprzedały drożej. I tego nie musieli zaraz robić znani politycy, tylko zaprzyjaźnieni biznesmeni.
  Obawiam się że takie ujawnienie jak sugeruje autor i tak dużo nie zmieni. Ale trzeba z takimi kwestiami jakoś sobie radzić, i w miarę skutecznie, bo w przeciwnym razie będziemy mieli nadal to co mamy obecnie – tysiące cwanych i bardzo bogatych głąbów i nieliczne nowoczesne kreatywne biznesy. Bo większość obecnych dużych biznesów w Polsce powstała za sprawą ekskluzywnego dostępu do poufnych informacji, i do ważnych osób. I to dlatego oni nawet nie brali na serio pod uwagę tworzenia przemysłów nowoczesnych technologii, budowy samochodów, statków, telewizorów czy komputerów. Toż przy tym trzeba się strasznie napracować, a jaką wiedzę i talenty trzeba mieć.

  • Danka

   25 marca 2017 at 22:43

   „Odrolnione grunty na terenie miast?” Kon by sie usmial. Albo miasto albo wies.Gdzie chlop oral na Alejach Jerozolimskich?Za PO to „nie dziwota”

   • gieptil

    26 marca 2017 at 03:23

    Ależ na peryferiach wielu miast były grunty rolne, bo miasta rozszerzały swoje administracyjne granice. Na nich można było tylko uprawiać rolę z mocy prawa, a nie można było zbudować hipermarketu, osiedla domków, czy filii korporacji. Więc były bardzo tanie, bo odrolnienie było sztuką trudną i długotrwałą. Taki grunt to był kłopot, bo z roli dochód słaby, więc cena gruntu bardzo mała. A po ustawowym odrolnieniu hurtem te grunty przeszły do innej kategorii dochodowej. Jak kto wiedział wcześniej, to ustawił się do końca życia i żyje jak panisko i jeździ zachodnią bryką o wadze 2 tony.

    • m

     26 marca 2017 at 10:36

     Pomyśl tylko, ile kłopotów, żeby cos takiego zaparkować.

 4. pierre

  25 marca 2017 at 20:33

  PO I PiS to to samo!

  • Czarek

   26 marca 2017 at 10:06

   Oczywiście. Polecam bardzo książkę dziennikarza śledczego Leszka Misiaka: „Prawicowe dzieci czyli blef IV RP”. Nie taka droga, a bardzo godna uwagi. PIS = PO, ale przed „ludem” udają rywali.

 5. finka

  25 marca 2017 at 21:34

  A ja się pytam o lobbystów koncernów farmaceutycznych w rządzie i sejmie, dzieki nim przeforsowano ustawy czyniące z polskich dzieci króliki doswiadczalne.

  • pfof

   26 marca 2017 at 09:19

   Popieram też i pytam o lobbystów koncernów farmaceutycznych w rządzie i sejmie, dzieki nim przeforsowano ustawy czyniące z polskich dzieci króliki doswiadczalne.

 6. grzegorz

  25 marca 2017 at 22:12

  Warto cały czas obserwować poczynania b.premiera Marcinkiewicza, który na bezkrólewiu dostał w Londynie jako b. premier fuchę u tych oszustów w Goldman Sachs.Swoją drogą, ciekawe dla kogo kablował? Pewnie dla Goldmana infromując o realiach bankowych i tendencjach w Polsce.

  • Danka

   25 marca 2017 at 22:53

   Marcinkiewicz, zaslona dymna pana prezesa PIS, to szkodnik i obciach.Pan J.Kaczynski go wystawilna premiera na szkode Polakow.

 7. Zygmunt

  26 marca 2017 at 14:08

  Polacy, nie oczekujmy,że rząd cokolwiek wyjaśni.Nie będzie ujawniona ani lista bankowych lobbystów,ani zbiór zastrzeżony.

 8. Zona

  26 marca 2017 at 15:41

  Nigdy do takiej jawności nie dojdzie bo co wówczas zrobić informacją że nawet obecna premier była stypendystka Departamentu Stanu USA w ramach programu „International visitors”…

 9. Art

  26 marca 2017 at 17:42

  „PIS = PO, ale przed „ludem” udają rywali.”
  Ja myślę,że jest gorzej,gdyż PiS jest propolskie.Przepraszam,a PO też?

 10. Czesław

  26 marca 2017 at 19:07

  A może pytanie co załatwili Pan Prezydent i Pani Premier w Izraelu.

  • Zona

   26 marca 2017 at 20:26

   Może zapas świeczek na następną Chanukę i nowy siedmioramienny świecznik? Może ten cały „soroka” zna szczegóły?

 11. wiesscar

  26 marca 2017 at 19:33

  Michnik i jego koteria, Balcerowicz i jego uczniowie jak Petru.

 12. JARO

  27 marca 2017 at 09:37

  a ja tak z głupia frant, po info, że cudownie rządząca, w sposób absolutnie socjalistyczny, Wenezuela nie ma już żywności i leków, i musiała sprzedać swoje złoto (dużą część) – gdzie znajduje się nasze złoto? czyżby dalej w USA, Wlk. Brytanii, Francji, Niemczech i Rosji (tu jest tego sporo, ukradzionego i wywiezionego do III Rzeszy i Rosji w czasie II Wojny Światowej) i gdzie tam jeszcze; że co? że nie na temat? możliwe, ale mam inne zdanie w tym temacie; a jak już, to gdzie lista lobbystów firm farmaceutycznych w rządzie, sejmie, senacie, w kancelarii prezydenckiej, trujących nas i nasze dzieci chemią w tzw. szczepionkach?

 13. www.spikejeon.tk

  6 kwietnia 2017 at 03:16

  Amazing! Its genuinely awesome article, I have got much clear idea on the topic of from this piece of writing.

 14. Taj

  22 kwietnia 2017 at 09:23

  This article will help the internet visitors for building up new weblog or even a blog from start to end.

 15. ChasBiarge

  20 lipca 2017 at 12:23

  Levitra 10mg Orodispersible Information [url=http://pricescial.com]buy cialis[/url] Buy Finasteride 1mg Propecia Side Effects

 16. KennHitthype

  20 lipca 2017 at 19:00

  Least Expensive Viagra Prescription [url=http://cialvia.com]cialis[/url] Amoxil With Aspirin Buy

 17. KelChalkhic

  23 lipca 2017 at 13:41

  Ed Medicine [url=http://lowpricevia.com]buy viagra[/url] Viagra Cialis Levitra Cual Mejor

 18. ChasBiarge

  2 sierpnia 2017 at 18:55

  Cheap Viagra Super Active [url=http://cialvia.com]cialis[/url] Viagra En Las Mujeres

 19. KelChalkhic

  25 sierpnia 2017 at 04:23

  Amoxicillin With Alcohol [url=http://lowpricevia.com]viagra[/url] Buy Levaquin Made In Usa

 20. Miguneingzep

  26 września 2017 at 10:16

  accutane buy online reviews viagra cialis Cialis Impuissance Blog Super Generac Viagra Levitra Si Trova In Farmacia

 21. Miguneingzep

  1 października 2017 at 00:32

  Alcohol Y Viagra cialis Amoxicilline Posologie Angine

 22. Miguneingzep

  4 października 2017 at 12:44

  Propecia 2mg 5mg Acheter Finasteride Ligne Acheter Cialis Origine levitra soft tabs Viagra Duracion

 23. Miguneingzep

  10 października 2017 at 17:31

  Online Pharmacy In Costa Rica Kamagra Vendita In Tunisia bayer generic generic levitra 100mg Thyroxine Online No Prescription Lebensmittel Zur Levitra

 24. Miguneingzep

  15 października 2017 at 11:55

  Levitra Da Banco Zithromax Teva Theusdrugsmart Pill Viagra generic cialis Clomid Effets Secondaires Duphaston

 25. Miguneingzep

  23 października 2017 at 11:28

  Viagra A 40 Anni Levitra Tagesdosis generic cialis Cheap Cialis Without A Doctor Prednisolone Without Prescription Cialis 5mg Avaliable On Line Purchase

 26. Miguneingzep

  28 października 2017 at 10:42

  Quotazione Propecia Buy Diflucan For Yeast Infection cialis Propecia 1 Ano Macrobid Buying Overseas Cialis Euros

 27. Miguneingzep

  29 października 2017 at 02:21

  Priligy Prescrizione Medica Toronto Drug Store Online viagra Wellbutrin Xl 300 Mg Buy

 28. Miguneingzep

  2 listopada 2017 at 20:29

  On Line Canadian Pharmacies cialis online Doxycycline 10mg No Prior Script

 29. Miguneingzep

  8 listopada 2017 at 08:58

  Viagra Available In India Achat Cialis Discount online pharmacy Hytrin

 30. Miguneingzep

  13 listopada 2017 at 10:10

  Amoxil Junior viagra Caida De Pelo Propecia Finasteride Viagra Generique Indien Levitra Einnahme

 31. Miguneingzep

  25 listopada 2017 at 07:09

  Buy Clomid Online No Prescription Uk Online Kamagra Jelly Priligy Yahoo cialis Acquistare Viagra Senza Ricetta In Italia Propecia Comprar Online Baclofene Zentiva

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra