Z kraju

Andrzej Maciejewski: Skoro w IPN jest lista agentów, ja chcę otrzymać listę lobbystów banków i instytucji finansowych we władzach państwa

Składam oficjalne zapytanie do pani premier o ujawnienie wykazu osób publicznych, ministrów, wiceministrów, dyrektorów departamentów o ich związki z bankami, instytucjami finansowymi czyli w perspektywie ostatnich pięciu lat ile i jakich osób pracowało w jakich bankach, instytucjach finansowych – poinformował poseł Andrzej Maciejewski (Kukiz’15).

– Czy posiadają udziały i akcje do dzisiaj? Jakie mają kontrakty menadżerskie na odchodne podpisane, bo wiem o tym, że pewne osoby mają takie kontrakty menadżerskie podpisane przy odchodzeniu z banków. Pytam się o to, aby była jasność i transparentność, czy w państwie polskim wysocy urzędnicy decydujący o polskim prawie, o polskiej gospodarce nie są ukrytymi lobbystami i nie działają na szkodę państwa polskiego. Pisma pójdą też do NBP w takim samym toku, KNF, to samo w kancelarii pana prezydenta, aby wreszcie wykazać, które osoby pracowały w bankach, instytucjach finansowych i jakimi akcjami dysponują – zapowiedział.

– Ma być transparentność. Skoro mamy listę agentów w IPN, ja chcę, aby władze polskie najważniejszych instytucji państwowych stworzyły listę lobbystów i byłych pracowników banków i instytucji finansowych i aby było wiadomo, które osoby, za co, gdzie i jak pracowały, aby nie było cienia wątpliwości i posądzania i nieposądzania. Wszyscy zasłużyliśmy na to, aby ta sprawa została wyjaśniona – stwierdził.

Dodał, że skieruje również pytanie do CBA „o przebadanie, jakie osoby i jaki poziom osób z tej grupy „R” VIP-owskiej zarobiła na tej słynnej informacji pana prezesa Kaczyńskiego”. – Panie prezesie Kaczyński, przez pana informacje o tym, że nie będzie ustawowego załatwienia sprawy tzw. frankowiczów, kursy banków poszły do góry, jednego dnia. Jednego dnia ktoś zarobił ogromne pieniądze. Sam wicepremier Morawiecki podobno zarobił 190 tys. złotych na samym tylko skoku kursowym. Czy to jest zgodne z polskim prawem? – indagował.

– Jesteśmy jako obywatele łojeni przez instytucje finansowe z każdej strony. To nie jest tylko problem frankowiczów. Państwo polskie w tych sprawach po prostu nie działa. Jesteśmy beznadziejni jako władza – ocenił.

Andrzej Maciejewski wyraził jednocześnie nadzieję, że za te pytania nie spotka go słynna „ciężarówka ze żwirem”…

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

54 komentarze

54 Komentarzy

 1. Soroka

  25 marca 2017 at 19:58

  Ta wypowiedź jest tak głupia, że poraża swoją głupotą!
  To jak? Kapusie dalej mają być w utajnieniu? A może ich znowu uaktywnić?
  A lobbyści i wahania kursów walut? Czyż nie chcieliśmy wolnego rynku?
  Czy Polskę zamieszkują sami głupcy?

  • Karolek

   26 marca 2017 at 14:11

   O co Ci chodzi?
   Ty wogóle na temat napisałeś?
   Gdzie mowa o kapusiach? Czy kapusie nie mieli być ujawnieni a ta lista lobbystów to dodatkowa sprawa o którą poseł Kukiz15 się dopomina w interpelacji?
   O co Ci chodzi?

   • Soroka

    26 marca 2017 at 15:07

    „Andrzej Maciejewski: Skoro w IPN jest lista agentów, ja chcę otrzymać listę lobbystów banków i instytucji finansowych we władzach państwa”
    Co ma lista agentów do listy lobbystów?!

    • Zona

     26 marca 2017 at 15:38

     Lobbysta to też agent i też działa na czyjeś (często państwowe) zlecenia – co zresztą doskonale wiesz i dlatego tak cię burzy że ktoś chciałby oprzeć rzeczywistość na prawdziwej transparentności a nie na waszych pisiackich grach teczkami.

     • Soroka

      26 marca 2017 at 15:48

      No właśnie! Dla ciebie kapusie to twoja parafia!
      Lobbyści nie działają w tajemnicy, a jeżeli tak robią, to łamią prawo i podlegają odpowiednim sankcjom. Jeżeli pan Poseł zna takie przypadki, to niech zgłasza prokuraturze, a ta działa przecież jawnie, bo tu nie jest Rosja.

    • Anna

     30 marca 2017 at 02:05

     A to, ze to TA SAMA LISTA! Ludzie, ciemność..widzę ciemność!Sorki ciemnotę ciemnego luda widzę!

  • Anna

   30 marca 2017 at 02:02

   Haaa Haaa- zastanów się nad swoja wypowiedzią? Świadczy o znikomym poziomie inteligencji, o wiedzy to nawet nie wspomnę!

 2. z-k

  25 marca 2017 at 20:20

  Kto kupił a kto opędzlował i za ile ustawę o wycince drzew, która w uzasadnieniu miała pomóc właścicielom działek na wycinkę przeszkadzających drzew w budowie domu a została zredagowana tak, że deweloprzy wycieli całe połacie miejskich i podmiejskich lasów oraz leśnych terenów nad jeziorami, rzekami, na górskich stokach itp? Jak to się ma do walki ze smogiem?

  • Soroka

   26 marca 2017 at 11:47

   Co to za głupie pitolenie!!!
   Nie wiesz o tym, że każda jednostka samorządowa ma swój plan zagospodarowania terenu i bez jej zezwolenia nikt niczego nie może wybudować?
   Chcesz manipulować głupcami?
   Przecież to platfusy arbuzami mają w łapach większość samorządów i to oni pozwalają na te budowy i wycinanie drzew.

  • Rolo

   27 marca 2017 at 09:56

   Jak widać jesteś kolejnym lemingiem dającym się nabierać na jakiś smog. Taki smog jak te lodówki z freonem które miały zniszczyć ziemię, jak cwaniaki nabili kabzy na nowych lodówkach to teraz wymyślili smog.

 3. gieptil

  25 marca 2017 at 20:23

  A kiedyś za rządów PO zostały z automatu odrolnione grunty na terenie miast. Ciekawe że nikt nie zaprotestował, ani nie zapytał. Jak się zdaje wszystkie partie opozycyjne dostały na tyle wcześniej cynk, że sobie wcześniej nakupiły takich gruntów bez liku, a później oczywiście sprzedały drożej. I tego nie musieli zaraz robić znani politycy, tylko zaprzyjaźnieni biznesmeni.
  Obawiam się że takie ujawnienie jak sugeruje autor i tak dużo nie zmieni. Ale trzeba z takimi kwestiami jakoś sobie radzić, i w miarę skutecznie, bo w przeciwnym razie będziemy mieli nadal to co mamy obecnie – tysiące cwanych i bardzo bogatych głąbów i nieliczne nowoczesne kreatywne biznesy. Bo większość obecnych dużych biznesów w Polsce powstała za sprawą ekskluzywnego dostępu do poufnych informacji, i do ważnych osób. I to dlatego oni nawet nie brali na serio pod uwagę tworzenia przemysłów nowoczesnych technologii, budowy samochodów, statków, telewizorów czy komputerów. Toż przy tym trzeba się strasznie napracować, a jaką wiedzę i talenty trzeba mieć.

  • Danka

   25 marca 2017 at 22:43

   „Odrolnione grunty na terenie miast?” Kon by sie usmial. Albo miasto albo wies.Gdzie chlop oral na Alejach Jerozolimskich?Za PO to „nie dziwota”

   • gieptil

    26 marca 2017 at 03:23

    Ależ na peryferiach wielu miast były grunty rolne, bo miasta rozszerzały swoje administracyjne granice. Na nich można było tylko uprawiać rolę z mocy prawa, a nie można było zbudować hipermarketu, osiedla domków, czy filii korporacji. Więc były bardzo tanie, bo odrolnienie było sztuką trudną i długotrwałą. Taki grunt to był kłopot, bo z roli dochód słaby, więc cena gruntu bardzo mała. A po ustawowym odrolnieniu hurtem te grunty przeszły do innej kategorii dochodowej. Jak kto wiedział wcześniej, to ustawił się do końca życia i żyje jak panisko i jeździ zachodnią bryką o wadze 2 tony.

    • m

     26 marca 2017 at 10:36

     Pomyśl tylko, ile kłopotów, żeby cos takiego zaparkować.

 4. pierre

  25 marca 2017 at 20:33

  PO I PiS to to samo!

  • Czarek

   26 marca 2017 at 10:06

   Oczywiście. Polecam bardzo książkę dziennikarza śledczego Leszka Misiaka: „Prawicowe dzieci czyli blef IV RP”. Nie taka droga, a bardzo godna uwagi. PIS = PO, ale przed „ludem” udają rywali.

 5. finka

  25 marca 2017 at 21:34

  A ja się pytam o lobbystów koncernów farmaceutycznych w rządzie i sejmie, dzieki nim przeforsowano ustawy czyniące z polskich dzieci króliki doswiadczalne.

  • pfof

   26 marca 2017 at 09:19

   Popieram też i pytam o lobbystów koncernów farmaceutycznych w rządzie i sejmie, dzieki nim przeforsowano ustawy czyniące z polskich dzieci króliki doswiadczalne.

 6. grzegorz

  25 marca 2017 at 22:12

  Warto cały czas obserwować poczynania b.premiera Marcinkiewicza, który na bezkrólewiu dostał w Londynie jako b. premier fuchę u tych oszustów w Goldman Sachs.Swoją drogą, ciekawe dla kogo kablował? Pewnie dla Goldmana infromując o realiach bankowych i tendencjach w Polsce.

  • Danka

   25 marca 2017 at 22:53

   Marcinkiewicz, zaslona dymna pana prezesa PIS, to szkodnik i obciach.Pan J.Kaczynski go wystawilna premiera na szkode Polakow.

 7. Zygmunt

  26 marca 2017 at 14:08

  Polacy, nie oczekujmy,że rząd cokolwiek wyjaśni.Nie będzie ujawniona ani lista bankowych lobbystów,ani zbiór zastrzeżony.

 8. Zona

  26 marca 2017 at 15:41

  Nigdy do takiej jawności nie dojdzie bo co wówczas zrobić informacją że nawet obecna premier była stypendystka Departamentu Stanu USA w ramach programu „International visitors”…

 9. Art

  26 marca 2017 at 17:42

  „PIS = PO, ale przed „ludem” udają rywali.”
  Ja myślę,że jest gorzej,gdyż PiS jest propolskie.Przepraszam,a PO też?

 10. Czesław

  26 marca 2017 at 19:07

  A może pytanie co załatwili Pan Prezydent i Pani Premier w Izraelu.

  • Zona

   26 marca 2017 at 20:26

   Może zapas świeczek na następną Chanukę i nowy siedmioramienny świecznik? Może ten cały „soroka” zna szczegóły?

 11. wiesscar

  26 marca 2017 at 19:33

  Michnik i jego koteria, Balcerowicz i jego uczniowie jak Petru.

 12. JARO

  27 marca 2017 at 09:37

  a ja tak z głupia frant, po info, że cudownie rządząca, w sposób absolutnie socjalistyczny, Wenezuela nie ma już żywności i leków, i musiała sprzedać swoje złoto (dużą część) – gdzie znajduje się nasze złoto? czyżby dalej w USA, Wlk. Brytanii, Francji, Niemczech i Rosji (tu jest tego sporo, ukradzionego i wywiezionego do III Rzeszy i Rosji w czasie II Wojny Światowej) i gdzie tam jeszcze; że co? że nie na temat? możliwe, ale mam inne zdanie w tym temacie; a jak już, to gdzie lista lobbystów firm farmaceutycznych w rządzie, sejmie, senacie, w kancelarii prezydenckiej, trujących nas i nasze dzieci chemią w tzw. szczepionkach?

 13. m

  28 marca 2017 at 09:39

  „I usłyszymy, że mamy wstać i nie porzucać noszy – to znaczy całej pamięci po grzechach, bo pamięć ta ma do odegrania ważne zadanie w naszym życiu! To nie znaczy, że mamy pielęgnować chore poczucie winy, tylko o to że pamiętanie własnych grzechów pomaga nam nie wpadać w pułapkę pychy i usprawnia nas do kochania ludzi takimi, jakimi są.” – http://prawy.pl/48331-medytacje-ewangeliczne-z-dni-28-marca-2017/

 14. nba live coins and cash

  1 kwietnia 2017 at 14:46

  whoah this blog is wonderful i love reading your posts.
  Keep up the great work! You understand, many individuals are looking
  round for this information, you could help them greatly.

 15. best cs go skin betting

  2 kwietnia 2017 at 04:05

  Hello there! I know this is kind of off topic but I was
  wondering if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form?

  I’m using the same blog platform as yours and I’m having trouble
  finding one? Thanks a lot!

 16. real mink lashes for sale

  2 kwietnia 2017 at 04:35

  This is a great tip especially to those fresh to the blogosphere.
  Short but very precise information… Appreciate your sharing this one.

  A must read post!

 17. Katharina

  2 kwietnia 2017 at 08:57

  Hello, every time i used to check weblog posts here early
  in the dawn, since i love to find out more and more.

 18. Lillian

  2 kwietnia 2017 at 13:12

  Hey there! I could have sworn I’ve been to this site before but after browsing through some of the post I realized it’s new to me.

  Anyhow, I’m definitely happy I found it and I’ll be bookmarking and checking back often!

 19. Elise

  3 kwietnia 2017 at 03:58

  Wow, awesome blog layout! How long have you been blogging for?
  you made blogging look easy. The overall look of your website is wonderful, let alone the content!

 20. manicure

  3 kwietnia 2017 at 13:50

  Hi there, just became alert to your blog through Google, and found that it’s really informative.
  I am gonna watch out for brussels. I will be grateful if you continue this in future.
  Numerous people will be benefited from your writing.
  Cheers!

 21. quangtri-ict.gov.vn

  3 kwietnia 2017 at 23:34

  Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to
  say that I have truly enjoyed surfing around your blog posts.
  In any case I will be subscribing to your rss feed and I hope you write again very soon!

 22. cs go awp skins for sale

  5 kwietnia 2017 at 19:06

  hey there and thank you for your info – I have definitely picked up something new from
  right here. I did however expertise a few technical points using this web
  site, since I experienced to reload the website
  lots of times previous to I could get it to load properly.
  I had been wondering if your web hosting is OK? Not that I’m complaining, but sluggish
  loading instances times will sometimes affect your placement in google and
  could damage your high quality score if ads and marketing with Adwords.
  Well I am adding this RSS to my email and could look out for much more of your respective interesting content.
  Make sure you update this again soon.

 23. www.spikejeon.tk

  6 kwietnia 2017 at 03:16

  Amazing! Its genuinely awesome article, I have got much clear idea on the topic of from this piece of writing.

 24. Garland

  7 kwietnia 2017 at 06:48

  If you want to obtain much from this paragraph
  then you have to apply such strategies to your won web site.

 25. Elvin

  7 kwietnia 2017 at 09:41

  Thanks for a marvelous posting! I certainly enjoyed
  reading it, you might be a great author.I will ensure that I
  bookmark your blog and will eventually come back very soon. I want to encourage you to continue your great job, have a nice weekend!

 26. esk.orga-consult.eu

  8 kwietnia 2017 at 01:06

  It’s actually a great and useful piece of
  info. I am satisfied that you just shared this helpful info with us.
  Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

 27. Brenda

  8 kwietnia 2017 at 03:08

  Your way of telling the whole thing in this article is really fastidious,
  all be able to without difficulty understand it, Thanks a lot.

 28. Jenny

  10 kwietnia 2017 at 09:53

  Good post however I was wondering if you could write a litte more on this topic?
  I’d be very grateful if you could elaborate a little bit further.

  Thank you!

 29. Norma

  11 kwietnia 2017 at 01:38

  I’m extremely inspired with your writing abilities and also with the format on your blog.

  Is this a paid subject or did you modify it yourself?
  Anyway stay up the excellent quality writing, it’s
  uncommon to see a great blog like this one these days..

 30. 14.139.211.2

  14 kwietnia 2017 at 14:33

  Hello, i believe that i saw you visited my blog thus i came to go back the desire?.I’m trying to in finding things to enhance my site!I guess its adequate
  to make use of some of your ideas!!

 31. nba mobile coins reddit

  14 kwietnia 2017 at 23:37

  Admiring the time and effort you put into your site and in depth
  information you offer. It’s great to come across a blog every once in a while that isn’t the same old rehashed material.
  Wonderful read! I’ve saved your site and I’m including your RSS feeds
  to my Google account.

 32. diamond silk lashes review

  21 kwietnia 2017 at 10:13

  I really like it when people come together and share views.
  Great site, continue the good work!

 33. Taj

  22 kwietnia 2017 at 09:23

  This article will help the internet visitors for building up new weblog or even a blog from start to end.

 34. www.servicecenterteam.com

  23 kwietnia 2017 at 03:06

  Do you mind if I quote a couple of your articles as long as I provide credit and sources back to your weblog?

  My website is in the exact same area of interest as yours
  and my users would truly benefit from a lot of the information you
  provide here. Please let me know if this alright with you.
  Thank you!

 35. Ardis

  23 kwietnia 2017 at 03:38

  When someone writes an article he/she retains the thought of a user in his/her mind that how
  a user can be aware of it. Thus that’s why this post is
  perfect. Thanks!

 36. Sonja

  24 kwietnia 2017 at 21:04

  Fantastic post however , I was wondering if you could write a litte more on this subject?
  I’d be very thankful if you could elaborate a little bit more.

  Thank you!

 37. Sherryl

  25 kwietnia 2017 at 01:32

  Hello there! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where
  I could locate a captcha plugin for my comment form?
  I’m using the same blog platform as yours and I’m having difficulty finding
  one? Thanks a lot!

 38. Edgardo

  25 kwietnia 2017 at 02:35

  It’s in reality a nice and useful piece of info. I am satisfied that you just shared this helpful info with us.

  Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

 39. Janine

  26 kwietnia 2017 at 15:01

  Pretty nice post. I simply stumbled upon your blog and wanted to say that I have truly loved browsing your blog
  posts. After all I will be subscribing for your feed and I hope you write again soon!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra