Wiara

Prymas nie chciał uchwały o uczczeniu objawień fatimskich

Prymas Polski wie najlepiej jak wprowadzić wiernych w atmosferę Tridum Sacrum… W Radiowej Jedynce odnosząc się do przyjętej niedawno przez Sejm uchwały o uczczeniu 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie powiedział, że „takie akty powinny być przyjmowane w Kościele, a nie w Sejmie, ponieważ Bóg nie domaga się żadnych deklaracji”.

Abp Wojciech Polak konsekwentnie wyznaje ideę rozdziału Kościoła od państwa, ale czy taką ideę wyznaje Pan Bóg? Według wielu encyklik (zwłaszcza tych starszych…) wciąż aktualne są słowa św. Pawła z Listu do Koryntian „Trzeba bowiem, aby On królował”, wszędzie, w naszych sercach, Kościele, domach, pracy i państwie. To ostatnie uzurpowało sobie podczas Rewolucji Francuskiej prawo do detronizacji Króla Królów i Królowej Nieba i Ziemi, ale co począć dzisiaj, kiedy za ideą detronizacyjną stoją katolicy? Księże Prymasie, już sama Matka Boża w Fatimie wtrącała się do polityki. Czy nie mówiła o „błędach Rosji”? Czy nie miała na myśli komunizmu? Domagała się poświęcenia Rosji, a nie świata, jak czynili to nieskutecznie późniejsi papieże, czego nie zaakceptowała nawet posłuszna siostra Łucja, wizjonerka z Fatimy.

A skoro wspomniałem wcześniej o Rewolucji Francuskiej, to Jego Ekscelencja Prymas Polski mówiąc o tym, że „Bóg nie domaga się żadnych deklaracji” mógłby przypomnieć sobie jeden z wielu ważnych w historii Kościoła i świata momentów. Oto on, kiedy Pan Jezus zażądał od św. Marii Małgorzaty Alacoque, żeby król Francji, Ludwik XIV, wraz z rodziną i całym dworem poświęcił się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. To było żądanie deklaracji duchowej wyrażonej w akcie, który dzisiaj nazwalibyśmy politycznym. Król zaniechał… a 100 lat później wybuchła Rewolucja Francuska, która jego potomka, króla i jego królową potraktowała w sposób, który znamy z kart historii.

Ciekawe też jak prymas Polski ocenia śluby Jana Kazimierza z 1656 roku, kiedy to król obrał Maryję na Królową Polski w uroczystym akcie publicznym?

A więc Matka Boża z Fatimy nie powinna gościć na kartach uchwały sejmowej tylko pozostać w naszym życiu prywatnym? Zdaniem wielu papieży prawo, ustawy, uchwały, nie powinny być odseparowane od wiary objawionej przez Boga. Swoje (katolickie) zdanie na ten temat miał m.in. papież Pius IX:

„Ateizm w prawodawstwie, obojętność w sprawach religii i szkodliwe maksymy, które maszerują pod sztandarem liberalnego katolicyzmu są prawdziwymi przyczynami zniszczenia państwa; One rujnują Francję. Uwierzcie mi, zło, które wskazuję jest straszliwsze niż rewolucja, straszliwsze nawet niż komuna. Zawsze potępiałem liberalny katolicyzm i – jeśli to będzie konieczne – potępię go ponownie, nawet czterdzieści razy.”

Nawiasem mówiąc, Prymas Polski nie pierwszy raz zabiera głos w sprawach polityki. Na Forum Ekonomicznym w Krynicy pastwił się nad nacjonalizmem. – Aprobata dla tego typu myślenia jest nie tylko niewłaściwa, ale też heretycka – mówił, a co ciekawe prawdziwych heretyków w dobie ekumenizmu nie można już nazywać heretykami tylko braćmi odłączonymi… Stare anatemy pozostawiono tylko dla wybrańców. Co symptomatyczne, prymasowi w Krynicy wtórował dominikanin o. Maciej Zięba (przez lata jeden z nielicznych kapłanów wychwalanych przez polityków Platformy Obywatelskiej) głosząc, że nacjonalizm to „pogaństwo, bezbożność i herezja”. Ale to w sumie już trochę inna historia…

Robert Wyrostkiewicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

315 komentarzy

315 Komentarzy

 1. Phil

  15 kwietnia 2017 at 09:25

  MENDA!

  • klioes vel pislamista

   15 kwietnia 2017 at 11:34

   „Nie sądźcie…”

   Myślę,że prymas chciał dać do zrozumienia PiSowi, że nie o deklaracje na pokaz chodzi, a o USTAWĘ antyaborcyjną…

  • Maria

   15 kwietnia 2017 at 12:47

   Powinniśmy stanowczo domagać się od PIS-u oraz polskiego Kościoła Katolickiego właściwego aktu Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Polska potrzebuje Bożej zmiany a nie dobrej zmiany!!! To jedyna doga oby Duch Święty zaczął swą mocą działać w polskim Narodzie.
   „Jeśli Pan miasta nie strzeże, daremnie czuwają straże” (Ps 127,1)
   Króluj nam Chryste!

   • JAWA

    15 kwietnia 2017 at 17:19

    jaki to jest „polski Kościół Katolicki”? jakiś „narodowy”? znowu ktoś che „intronizacji”?

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 17:17

   Phil, jak pięknie żeś napisał

 2. tma

  15 kwietnia 2017 at 10:20

  Jak widać problem tzw. misiewiczów dotyczy także Kościoła.
  Jak to ktoś ładnie ujął: dla młodego księdza najważniejszą sprawą jest szybko zostać biskupem – a potem to już ci mogą skoczyć.

 3. Soroka

  15 kwietnia 2017 at 10:33

  Religia jest to światopogląd według którego każdy wyznawca danego światopoglądu żyje.
  Jeżeli ktoś mówi że wyznaje chrześcijaństwo, a się go wstydzi, lub żyje wg światopoglądu materialistycznego, to jest człowiekiem doszczętnie zakłamanym.
  Pełna realizacja światopoglądu odbywa się właśnie w ustroju państwa.
  Jeżeli ktoś rozdziela państwo od Kościoła, to nie jest chrześcijaninem!!!

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 17:22

   czyli cesarzowi nie cesarskie, co za precyzja

 4. klioes vel pislamista

  15 kwietnia 2017 at 11:30

  Życzenia wielkanocne 2017 – sms

  Niech Baranek wielkanocny
  W naszych sercach będzie mocny!
  Niechaj Święto Zmartwychwstania
  Wytrwać w prawdzie naród skłania:
  Jest kobieta i mężczyzna.
  Z rodzin naród jest… Ojczyzna!
  Zachód kłamie i wschód kłamie;
  Widział pokój ktoś w islamie?
  Jak straż, która oniemiała,
  Tak się będzie Polski bała
  Swołocz wschodu i zachodu.
  Alleluja i do przodu!

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 17:32

   „Baranek wielkanocny” i „swołocz” w jednym stoją domu
   bez komentarza

 5. PrawNIK

  15 kwietnia 2017 at 11:47

  Ma absolutną rację. Jeszcze niech Sejm przyjmie uchwała że należy przestrzegać 10-ciu Przykazań Bożych, debilizm polityków nie zna granic. To tak jakby przyjmować uchwałą że woda jest mokra albo deszcz pada z góry na dół.

  • bardo

   15 kwietnia 2017 at 13:48

   Nie widzisz idiotyzmów, jakie wypisujesz? A krzyż ze ściany w Sejmie to według ciebie też powinni zdjąć? I medaliki schować? A kaplica w to co tam jeszcze robi? Dalej, zamknąć ją! No bo jak rozdział, to rozdział…
   Albo jesteś durniem, albo agentem wpływu.

   • JAWA

    15 kwietnia 2017 at 17:30

    A krzyż ze ściany w Sejmie to według którego paragrafu wisi?
    Kaplica w Sejmie to inna sprawa, bo nie na sali obrad. Medalik zaś jest czymś indywidualnym (tyle, że jak kto demonstracyjnie się obnosi niech pamięta „módl się w ukryciu” Mt 6,6 i „nie każdy , który Mi mówi: «Panie, Panie», wejdzie do królestwa niebieskiego” Mt 7, 21)

 6. qba

  15 kwietnia 2017 at 11:59

  Po owocach ich poznacie. Rządzący mają dawać świadectwo a nie puste deklaracje dla wzrostu słupków poparcia co tylko robi PiS. Prawdziwe świadectwo dali przy okazji ustawy antyaborcyjnej choć biskupi pokroju Pana Polaka nie byli tu wiele lepsi. Brakuje odwagi do niesienia Chrystusa Zmartwychwstałego!

 7. Danka

  15 kwietnia 2017 at 12:08

  O.Zieba bral udzial w spotkaniu Grupy Bilderberg i byl to dyzurny zakonnik w sbeckich stacjach.Jego problem z alkoholem, wylaczyl go z debaty publicznej nieco, bo sb nie sb, ale to bylo widac i slychac, choc nie bylo czuc.
  Jednak akurat co do uczczenia Objawien Fatimskich uwazam, ze ks.Prymas ma racje wg biblijnego przykazania,by „nie rzucac perel Kosciola przed wieprze”.

  • bardo

   15 kwietnia 2017 at 13:59

   Szczerego katolika powinien radować każdy objaw rozszerzania się świadectwa naszej wiary. Jeśli polski Sejm takie świadectwo daje, to skąd zamiast radości – irytacja u prymasa i u takich jak ty płytkich katolików? I skąd wzięłaś jakieś „biblijne przykazanie” (chyba chodziło o Ewangeliczne? naucz się to odróżniać) o rzucaniu „pereł Kościoła przed wieprze”? Niczego takiego św. Mateusz nie napisał. A Matka Boża mówi w swych przesłaniach do wszystkich ludzi i od wszystkich ludzi oczekuje reakcji. Tak do prostaczków, jak i sprawujących władzę. A Kościół nasz jest kościołem powszechnym. Nigdzie nie jest powiedziane, że uwielbienie dla Objawień Maryjnych wolno wyrażać tylko hierarchom.

   • Danka

    15 kwietnia 2017 at 14:27

    Groby PObielane!? Uwielbienie dla satanistow niech praktykuja, jak czynia to stale.A sami „Bigu swieczke, a diablu ogarek”, przy okazji „na oltarzu na msze ogonem dzwonia!” Oczywiscie, ze przykazanie Boga w Trojcy jedynego, a czy z Ewangelii czy z Biblii to dla Ciebie wazniejsze niz to madre przeslanie, by nie rzucac swych perel przed wieprze, bo podepcza je racicami swymi, a obrociwszy sie rozsarpia was”? Tak, to dotyczy skarbow Kosciola, czyli tradycji, doswidczen, objawien, duchowienstwa i ludu Bozego.Amen

   • Danka

    15 kwietnia 2017 at 14:58

    Bardo 13:59 Takich okraglostolowych obludnikow, ktorzy doprowadzili Narod 75%! do nedzy i exodusu z wlasnej Ojczyzny jak w stanie wojny- 2 miliony ludzi!!! To Chrystus nazywal „grobami pobielanymi”.Oni chca by swietsi niz sam Papiez i Prymas nagle! Oto Slowa Zbawiciela;
    IC

    Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości. (Mt 23, 27-28)

    • Tomek

     17 kwietnia 2017 at 18:28

     Obawiam się, Danko, że właśnie ty tego fragmentu nie zrozumiałaś. Groby pobielane to m.in. różnego rodzaju deklaracje, uchwały, intronizacje i inne pozorne akty „wiary”, na których wielu katolików tak bardzo się skupia, zamiast skupić się na swoim wnętrzu i na czynieniu dobra, zgodnie z naukami Chrystusa. To jest właśnie to, co robili faryzeusze. Jak bardzo prymas miał rację, świadczą choćby niektóre wpisy owych „faryzejskich” katolików, wyzywających go od bydlaka.

   • Danka

    15 kwietnia 2017 at 17:11

    Bardo .Bardzo ci pomyslodawcy pomyslowi, chyba dywersyjnie, poniewaz to nie dosc, ze obrazoburcze z ich strony, bo wielu swietobliwych mezow na Wiejskiej nie da sie zliczyc, to poza tym wciaganie autorytetu Kosciola w Polsce w kolejna awanture o krzyz i Maryje. Panstwo jest swieckie i na sali sejmowej sa nie tylko katolicy.Nie wolno na sile szargac swietosci i prowokowac zamieszki.

 8. Danka

  15 kwietnia 2017 at 12:27

  Uczniowie posluszni Antychrysta masona od nowego porzadku swiata chca polozyc lape na Objawieniach Madonny,? Antychryst NWO rzucil rekawice Bogu samemu, choc ledwo zipie, ale szkodzi, jak i sludzy przekupni jego tak samo, a nawet bardziej.Maja swoja Madonne satanistke.Wystarczy.

 9. stan

  15 kwietnia 2017 at 12:31

  W skład Komitetu Honorowego obchodów 500 lat Reformacji wchodzą m.in.: bp Margot Käßmann – ambasadorka Ewangelickiego Kościoła Niemiec ds. 500-lecia Reformacji, abp Wojciech POLAK – prymas Polski, Jerzy Buzek – europoseł i premier RP w latach 1997-2001, Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydent m. st. Warszawy, Krzysztof Penderecki – kompozytor i dyrygent, Jan Krenz – kompozytor i dyrygent, Jerzy Pilch – pisarz i publicysta.
  A WIĘC, ZA WYJĄTKIEM BISKUPKI, OBYWATELE POLSCY WIELCE ZASŁUŻENI DLA SPRAW POLSKICH.
  FATIMA BURZYŁABY TU WSZELKI PORZĄDEK.

  • bardo

   15 kwietnia 2017 at 14:04

   Ten Pilch, który pisywał w Obłudniku Powszechnym i do Playboy’a? Jakie są jego zasługi dla życia religijnego, poza tym,że jest protestantem i nawet w swojej sekcie, o ile wiem, mało praktykującym.

 10. Hania

  15 kwietnia 2017 at 12:32

  …tako rzecze osoba niewierząca…
  ( choćby tytularnie prymas)

 11. marian

  15 kwietnia 2017 at 13:12

  Kim jest Pan R. Wyrostkiewicz, ze lepiej od Prymasa rozumie słowa Chrystusowe ” co cesarskie oddajcie Cesarzowi co boskie Bogu’?
  Nie rozumiem jak „Prawy” może pozwalać na legalizowanie takich opinii na własnych łamach.

  • Danka

   15 kwietnia 2017 at 13:52

   Takie dyskusje maja sens i warto poznac rozne opinie.Bog nas obdarowal prawdziwa wolnoscia.Nasza rola, by takie opinie dyskontowac, podajac mocne argumenty. Alleluja!

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 17:40

   „Kim jest Pan R. Wyrostkiewicz, ze lepiej od Prymasa” no właśnie.
   „Oto on, kiedy Pan Jezus zażądał” prywatne objawienia nie są treścią wiary

   • Soplica

    16 kwietnia 2017 at 21:49

    Fatima jako jedyne objawienie nie jest uznawane jako „prywatne” @JAWA. Fatima jako jedyne objawienie zostało włączone do Magisterium Kościoła przez Encykliki i oficjalne nauki papieskie. A kto pod przykryciem trzyma światło ten niechybnie zbłądzi i tyle. Prymas nie jest „wyrocznią” w tych sprawach bo nie obejmują one zwykłego nauczania Kościoła!

  • Tomasz

   2 maja 2017 at 05:00

   Nie rozumiem jak Prawy PL umieszcza takie komentarze ??/

 12. Danka

  15 kwietnia 2017 at 13:58

  Marian.Trzeba nam pokory i otwartych szeroko oczu, bo sa tacy, ktorzy” patrza, a nie widza”, niekoniecznie ze zlej woli, moze o czyms nie wiedzieli, moze sa przez kogos nastawieni odpowiednio itp.
  Wystawienie takiego tekstu na sam szczyt portalu, to takze zacheta do dyskusji.Rozpoczal ja ktos okrzykiem oburzenia „menda”.Czy to glos katolika,szczerego narodowca?

 13. z-k

  15 kwietnia 2017 at 14:50

  Skąd Polskim Kościele taki wysyp hierarchów – żydoheretyków? Kto ich mianuje? Czerska? Mossad? Loża B’nai…? Kto….?

  • Danka

   15 kwietnia 2017 at 15:03

   A ty to z czyjego nadania szczujesz?

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 17:23

   właśnie

  • stary

   1 maja 2017 at 08:53

   Kto ich mianuje? – Danka 😉

 14. Danka

  15 kwietnia 2017 at 17:25

  Zona, nie wyreczaj ks.Prymasa w swoich zono-objawieniach.Pasuje Ci to do Twoich antypisowskich teorii.Tu trzeba dystansu i zrozumienia, ze Kusy jest podstepny i kusi…I wiary, ze Bog prowadzi Kosciol i nie opuszcza jego kaplanow.

 15. JAWA

  15 kwietnia 2017 at 17:45

  „jak prymas Polski ocenia śluby Jana Kazimierza”
  Mt 5,33 zabrania ślubowania
  z czyjego upoważnienia Jan Kazimierz czynił te śluby?

  poza tym Jan Kazimierz był krzywoprzysięzcą, jednym z warunków jego obioru było że zrzeknie się tytułu króla Szwecji, on zaś samowolnie dopisał tam „za stosowną domowi naszemu rekompensatą” itd

 16. Hania

  15 kwietnia 2017 at 18:06

  @ Danka

  „Prosze, Hania rozdaje tu sakry biskupie.A na oltarzu juz byla Hania i na msze dzwonila? Ogonem?;)”

  Gdyby Danka szybciej myślała niż pisała zrozumiałaby co miałam na mysli.

  Proszę pani, państwo tworzą ludzie, w Polsce 80 % to katolicy.
  I to katolicy otrzymali za zadanie utworzenia swojego państwa na zasadach Dekalogu.
  To przyrzekł Mieszko, dawno…dawno temu.
  Dzięki czemu weszliśmy w krąg cywilizacji łacińskiej.
  I, jesli mi jakiś hierarcha mówi, że symbole czy uchwały prokatolickie są do bani, to znaczy, że zatracił pan sens swojego pasterzowania…

  Kościół ma za zadanie doprowadzić nas do Zbawienia, prawda?
  I to Kościół na obowiązki w wychowywaniu ( czyli doprowadzeniu nas do Zbawienia)całego narodu.
  Po to Kapłani nie powinni zajmować się szlachetnymi paczkami tylko udzielaniem Sakramentów i nauczaniem Dekalogu.

  Kapłani, nie wstydźcie się Jezusa!

  • Danka

   15 kwietnia 2017 at 18:11

   Jako rzecze nadkaplan Hania….

 17. Hania

  15 kwietnia 2017 at 18:16

  Jest Pani zakreconą istotką, pisze jak na haju. Więc zakończmy dyskusję.Pozdrawiam.

  • Danka

   15 kwietnia 2017 at 18:32

   Pan/i Hania.Dlaczego tak szybko konczyc dyskusje, skoro Hani tak swobodnie szlo karcenie Prymasa i kaplanow ? Hania poszla sladem weza kusiciela?
   . Jego pokusa obiecuje pierwszym rodzicom równość z Bogiem przez uzurpowanie sobie samostanowienia o dobru i złu moralnym. Tymczasem rzeczywistym następstwem pierwszego upadku jest degradacja obrazowo opisana w Rdz 3,7.10.16-19.

  • Danka

   15 kwietnia 2017 at 18:32

   Pan/i Hania.Dlaczego tak szybko konczyc dyskusje, skoro Hani tak swobodnie szlo karcenie Prymasa i kaplanow ? Hania poszla sladem weza kusiciela?
   . Jego pokusa obiecuje pierwszym rodzicom równość z Bogiem przez uzurpowanie sobie samostanowienia o dobru i złu moralnym. Tymczasem rzeczywistym następstwem pierwszego upadku jest degradacja obrazowo opisana w Rdz 3,7.10.16-19.

 18. Danka

  15 kwietnia 2017 at 18:57

  Jawa!Hania pomylila ambone z mownica sejmowa.

 19. Danka

  15 kwietnia 2017 at 20:30

  Jawa8 maja czcimy sw.Stanislawa biskupa. ON jest przykladem, jaka powinna byc rola instytucji koscielnych itp.wzgledem wladzy.Na pewno nie bezkrytyczne klakierstwo i wykonywanie polecen wladz oraz przymykanie oczu na sprawy haniebne.
  Zamieszcze fragment listu Jana Pawla II z okazji 750-lecia ogliszenia, ze biskup Stanislaw to swiety dla wiernych z calego swiata, rocxnica kanonizacji w XIII wieku.

 20. Danka

  15 kwietnia 2017 at 20:46

  Wesolego Alleluja, kaplani!;) Ks.Prymasie zdrowia i sil oraz natchnien Ducha Sw. w trudnej pracy Pasterza Kosciola w Polsce.
  A dla ks.Isakowicza-Zalewskiego, wielkiego kaplana,ktory jest wzorem odwgi w poszukiwaniu Prawdy takze Wesolych Swiat i blogoslawienstwa Zmartwychwstalego Pana na kazdy dzien zycia! Wszystkim -nadziei!

 21. Seff

  16 kwietnia 2017 at 16:13

  „Są w waszym Kościele hierarchowie, którzy dla uzyskania tytułów stali się poddanymi ideologii rządzących. Są tacy, którzy zupełnie nie rozumieją, że oddanie należnej czci Bogu na kolanach jest drogą do odnowy narodu – 12 września 2010” – Adam Człowiek, Anioł Stróż Polski, Orędzia dla Polski i Polaków (2009-2014)

 22. mario

  16 kwietnia 2017 at 16:32

  Brzydze sie temu hipokrycie w sutannie. Smiechu warte , nawet szkoda dyskutowac o tak prostackim czlowieku ktory nazywa sie prymasem. On o prymasie nawet pojecia bladego nie ma. Tego typa zdradzaja slowa, to nie pierwszy raz kiedy wystepuje w roli poplecznika. Nie uznaje tego patałachy.

 23. Hania

  16 kwietnia 2017 at 18:44

  @ Danka

  Pani Danka sama sobie odpowiedziała na pytanie: czym powinien zajmować się Kościół.
  Chyba, że nie bardzo Pani rozumie o czym pisze?
  Bo wpierw atakuje mnie nieprzytomnie kiedy zwracam uwagę na to, że nikt inny, a tylko Kościół( ustami bp Polaka) powinien wprowadzać ład społeczny oparty na Dekalogu.
  A więc bp Polak ma w tej sferze swoje konkretne obowiązki ( podobne do św Stanisława)
  By potem opisywać ( albo wklejać bezrefleksyjnie) peany na cześć św Stanisława.
  Proszę przemyśleć nauki, które głosił święty wobec króla
  – nakazywał mu przyjąć podstawy cywilizacyjne, które stały się kamieniem węgielnym naszego istnienia w kręgu cywilizacji łacińskiej ( nie uczył łaciny ani Koranu 🙂 )
  Podstaw wolności indywidualnej, nie rodowej. Moralności , zgodnej z Dekalogiem. Dualizmu prawnego ale opartym na moralnosci chrześcijańskiej.Bo nie może być tak, by ” w rodzie” obowiązywało inne prawo niż ” w grodzie”
  To jest schizofrenia, proszę pani Danki.
  Ja choroby Pani nie życzę… 🙂

  …a teraz proszę porównać czym pasjonuje się bo Polak
  „takie akty powinny być przyjmowane w Kościele, a nie w Sejmie, ponieważ Bóg nie domaga się żadnych deklaracji”.

  To czego domaga się Bóg, jak nie naszego Credo publicznego i prywatnego?

  Pozdrawiam i naprawdę, kończę.
  Pani nie chwyta problemu.

 24. Danka

  17 kwietnia 2017 at 00:45

  Pani Hania? I towarzystwo wspomagajace? Jak sielanka na lace. Znowu cos pania Hanie wzruszylo i tu sprowadzilo? Klakierzy, badzmy szczerzy,nie POwalaja na kolana, choc brygada oddana.Ten ton apodyktyczny, jakby nieco polityczny, znac rutyne i podmiane sensu moich cytatow tresci.Nic to, wazne,ze w pani Hani schematach wszystko sie zmiesci…Pouczac ks.Prymasa? To porusza! Moze to sama pani Hania z Ratusza?

 25. tma

  17 kwietnia 2017 at 06:52

  Dlaczego Zmartwychwstały Chrystus nie objawił się Kajfaszowi? – Może w Królestwie Bożym status Kajfasza był tak niski, że nie wypadało. To tak, jakby król poszedł pogadać w Święta ze zwierzętami u gospodarza na dalekich przedmieściach stolicy.
  Do takiej tezy skłania mnie zachowanie Jezusa wobec Heroda – milczał, bo o czym było gadać z naćpanym paniczem? A przecież Herod ucieszył się na widok Jezusa i chętnie zobaczył by jakiś cud. A tu nic.
  Niejednemu pospolitemu pyszałkowi wydaje się, że Bóg, Stwórca świata, powinien osobiście pofatygować się do niego i dialogować.

  • Danka

   17 kwietnia 2017 at 12:43

   Pyszalkowie najchetniej udzielaliby pouczen Bogu samemu, bo Prymas to dla nich nie ten „szczebel”.
   ps.do m.przy okazji.Hania „skoro jedzie po Prymasie, to co ja sie bede frasowac, /ze jedzie i po mnie .Co wynika z kontekstu, rzecz jasna./Hania poucza.

 26. Danka

  17 kwietnia 2017 at 23:43

  Hania.To Pani odwraca kota ogonem i za nim sie chowa. Co ma wspolnego napominanie wladzy z nieszaniem sie do polityki? Ks.Prymas napomnial, ze to oni chca wmieszac Kosciol do polityki, zaslaniajac sie kultem Objawien Maryjnych.Szpagaty to Pani specjalnosc, ja trzynam sie stale tej samej narracji.Prymas slusznie zdecydowal.

 27. m.

  18 kwietnia 2017 at 21:03

  Na yt można znaleźć wykłady prof. Ewy Kurek (jest w nich mowa m.in. o wyraźnym zaniżaniu przez Żydów poniesionych przez nich ofiar podczas II WŚ, w holokauście).

  Edit: Oczywiście, że nie „zaniżanie”, ale ZAWYŻANIE miało być!
  Paux pa… Mea culpa.
  PS. Takie wytyczne dostali od wyższych rangą…
  (z tego co pamiętam jest też ciekawa opowieść Pani E.K. nt. ‚szeptania’ grzechów przez dostojnika – ‚duchownego’ podczas mszy)

 28. Hania

  18 kwietnia 2017 at 21:45

  „Paux pa… Mea culpa”

  „Ach, ja pamiętam czasy, kiedy do Ojczyzny

  Pierwszy raz zawitała moda francuszczyzny!

  Gdy raptem paniczyki młode z cudzych krajów

  Wtargnęli do nas hordą gorszą od Nogajów!

  Żałośnie było widzieć wyżółkłych młokosów,

  Gadających przez nosy, a często bez nosów,

  Miała nad umysłami wielką moc ta tłuszcza;

  Bo Pan Bóg, kiedy karę na naród przepuszcza,

  Odbiera naprzód rozum od obywateli”

  Ech..proszę uniżenie o właściwe używanie łaciny i francuszczyzny 🙂

  • m.

   18 kwietnia 2017 at 22:08

   Hanię, poproszę wpierwej o odpowiedź na moje pytania z dn. 17 kwietnia 2017 z godz. 23:53; później można się „pastwić” 😉 nad moimi literówkami.

   • Danka

    18 kwietnia 2017 at 22:54

    Hania czuwa.

    • m.

     19 kwietnia 2017 at 00:04

     Ale jak na taką „sprawiedliwą i świętą” 😉 , to jednak stwierdza schizofrenie u innych, w święto (o zgrozo! 😉 ) złośliwie(?) daruje obrazki „osłów” (czy tam czego, nie wnikam) … żeby w końcu zamiast wykazać się inteligentną odpowiedzią – wytyka „francuski” błąd 😉 …
     Retoryczne zapytanie: KIM JEST Hania….?
     😀

 29. mieszko

  18 kwietnia 2017 at 23:07

  Mocno lewacki ten cały prymas.

  • Danka

   19 kwietnia 2017 at 01:44

   Mieszko 1-szy sie odezwal.Pilnuj swoich farbowanych lisow od CETA trucicieli itp.

 30. Hania

  18 kwietnia 2017 at 23:39

  „Hanię, poproszę wpierwej o odpowiedź na moje pytania z dn. 17 kwietnia 2017 z godz. 23:53; później można się „pastwić” 😉 nad moimi literówkami.”

  Odpowiadam:
  na moje oko to muł ( bez urazy)

  czuwam..czuwam tak jak pani
  walczy z Czerską 🙂

  Pozdrawiam miłe panie!

  • m.

   19 kwietnia 2017 at 00:11

   Haniu, jest Pani przy nas (tzn. przy Dance i przy mnie;), pamięta i czuwa. 😉 😉
   …Ale na konkrety Pani nadal nie odpowiada: czy ta sejmowa uchwała wpłynie pozytywnie na Pani życie? Jeśli tak, to W JAKI SPOSÓB? Co ten ‚akt’ zmieni w Pani życiu? Sprawi, że będzie Pani lepszą osobą (katoliczką?) ?
   Pani Haniu, proszę o odpowiedź.

  • Danka

   19 kwietnia 2017 at 01:48

   Wiedzialam, ze to mutant! Ten na foto od Hani.My walczymy z Oszczerska./To nowe, bardziej adekwatne okreslenie Czerskiej./

 31. JARO

  19 kwietnia 2017 at 05:39

  niestety, ale Abp Polak to prawdopodobnie mason na wysokim stanowisku w polskim KK, usadowiony dla Jego (KK) likwidacji lub dużego osłabienia; i trzeba dodać, że wywiązuje się dobrze z powierzonego zadania; właśnie w szczegółach jego działalności jest odpowiedź na powyższe;

  • Danka

   19 kwietnia 2017 at 09:35

   JARO.Bzdury bez pokrycia :”prawdopodobnie”, oszczerstwo.
   Realnie decyzje podejmuje Rada Episkopatu Polski.

 32. Hania

  19 kwietnia 2017 at 07:56

  ” czy ta sejmowa uchwała wpłynie pozytywnie na Pani życie?”

  Szanowna Pani odpowiadam
  – tak

  Dlatego, że niedawno obchodziłam 1050 rocznicę Chrztu mojego państwa.
  Nie zamierzam zrezygnować w imię dobrego samopoczucia innowierców wyrzekać się swoich korzeni
  Bo to nie są złe korzenie.
  Nie wiem czy zna Pani uczucie dumy z faktu bycia Polakiem.
  Niekoniecznie łączę ten fakt z dumą z naszych aktualnych zarządców.
  Ciał i dusz, że tak skrótowo to ujmę…

  Pani Sobecka zrobiła dobrą robotę w sprawie Uchwały dot Fatimy.
  Nie mylę różnych porządków, nie wiem jak pani poseł zagłosowała w/s zakazu aborcji?
  Dała się panu prezesowi złamać?
  Pani odpowie, ja nie wiem.

 33. Danka

  19 kwietnia 2017 at 09:32

  Wprawdxie Hania odpowiada na pyt.m., ale Hsnia juz wskoczyla w temat o konflikcie Kukiza z Macierewiczem, z hajda na Radio Maryja i O.Dyr.Rydzyka. Poslanka Sobecka to jego prawa reka w Sejmie.Hania, i jak?

  • Soplica

   19 kwietnia 2017 at 10:46

   To ci Danka :))) Jak nie Newsweek’em to własna erudycją ale Jej musi być na wierzchu :))) Pani Haniu – szkoda czasu na przekonywanie „przekonanych” :)))

   • Danka

    19 kwietnia 2017 at 20:32

    Soplica nomen omen, wlasnie to jest znamienne, ze pisma wrogow Kosciola kat. Zajmuja sie opisem tej schizmatycznie podjetej uchwaly ku uciesze lewactwa z tych „Newsweekow”.Jakos pisma i portale prawicowe albo wstydliwie zamilczaja ten akt nieposluszenstwa wobec decyzji Glowy Kosciola katolickiego w Polsce albo marginalizuja go. I to wlasnie pokazuje komu na tym zalezalo, komu to smak akcje bigotek i tych, co to Bogu swieczke, a diablu ogarek na oltarzu, gdzie ogonem na msze dzwonia. Prymas mial racje, a Sobecka z Kaczynskim i zaplecze to „schizma”.

   • Danka

    19 kwietnia 2017 at 20:44

    Soplica, a moze ksiadz Robak? Czarna POlewka na obiadek nie POsmakowala? Takich swietych mezow to i aktualnie pod dostatkiem, alee nie kazdy za zupke morduje niedoszlego tescia Horeszke.;(

   • Danka

    19 kwietnia 2017 at 22:39

    Soplica zawital, by POprawic pointe dyskusji?
    Ad personam przyszarzowal ks.Robak? 🙂
    Dalszy jej ciag w temacie o konflikcie Kukiza z Macierewiczem, chyba w dziale :Z kraju.lub : Najnowsze.

 34. Seff

  19 kwietnia 2017 at 13:01

  „Módlcie się za waszych biskupów, którzy – niestety – nie rozpoznają znaków czasu, a zaangażowali się w poprawność polityczną”- 12 stycznia 2010. Adam Człowiek , Anioł Stróż Polski, Orędzia dla Polski i Polaków (2009-2014).

  • Danka

   19 kwietnia 2017 at 20:35

   Ze co? Ze kto? Aniol Stroz?

   • Soplica

    19 kwietnia 2017 at 23:32

    Danka- przestań p ajacowac. To forum nie jest Twoja własnością.

    • Danka

     20 kwietnia 2017 at 01:46

     A co to za argument w dtskusji? Chwytasz sie, Soplico, brzytwy? Co ma wlasnosc do wymiany opinii? Niezly z ks.Robaka od szat biskupich dyktator.”Przestac zartowac, bo ten parking nie jest wasza wlasnoscia!” Nie czytalam nigdy nic rownie hm..niemadrego na forum jakimkolwiek.Zleciakes tu na pomoc Hani, ktora wymiekla, lapiesz sie argumentow wylacznie ad personam, bo nie masz nic do powiedzenia

    • Danka

     20 kwietnia 2017 at 01:49

     Moze jestes ukrytym sponsorem?

 35. Soplica

  20 kwietnia 2017 at 09:34

  Szanowna Danko – aby być wiarygodnym trzeba pisać po polsku ( poprawnie) , z sensem, bez insynuacji i na temat. Jak już napisałem: proszę nie pajacować. Pozdrawiam.

 36. Danka

  20 kwietnia 2017 at 19:30

  W jednym zdaniu tyle ciosow na oslep ad personam. Tu Cie, ksieze Robaczku,sorry,Robaku vel Soplico boli:
  „Aby byc wiarygodnym trzeba pisac…….”:):)/ Poprawnie po polsku nie piszesz, bo zapomniales o przecinku przed „trzeba”, wiec ?/ A na temat, to moze w klimatach Lisowych naTemat byloby Ci bardziej do smaku?
  Wpadles na pomoc Hani,tej od szargania szat Prymasa ,w czym jej sekundujesz; Hani, ktora wymiekla i lapiesz sie juz czego POpadnie, zeby „miec to ostatnie slowo”, ktore tak Ci oscia, koscia w gardle stanelo,ze to nie Hania? Ja caly czas pisalam tu na temat slow ks. Prymasa. Twoje tematy wyraznie tu nie pasuja. Skieruj sie do pudelka, tam jest duzo ad personam , co cie tak meczy:
  http://www.pudelek.pl

 37. Danka

  21 kwietnia 2017 at 02:51

  Soplica vel Robak.Cala radosc i nagroda w tym, ze scisniete z tylu, daja imponujaca panorame z przodu.

 38. Danka

  21 kwietnia 2017 at 19:37

  Soplico, rozluzniles chociaz te swoje zaplecze scisniete? Trudno odchodzic z podniesionym czolem i ze scisnietym zapleczem..Widzisz m.Soplica vel ks.Robak zarzucil nam podejrzane ciagotki.Glodnemu chleb na mysli? 😉 Przypuszczam, ze ze zwiesxona glowa, powoli wraca Soplica i mowi do swej Hani,caly zaplakany , co go boli.Haniu, choc jestem tak piekny i gladki, zgadnij, co mnie uwiera? Moje…..!”

 39. recek

  21 kwietnia 2017 at 22:00

  Zawyła Danka z wielką radością
  że dowaliła z okrutną złością
  pewnemu panu chyba Soplicy
  któż tych błazenad u Danki zliczy?
  Plecie banały, głupstwami pluje
  inna znów pani też jej wtóruje.
  I tak dzieweczki się nakręcają
  a inni ubaw tylko z nich mają:)))

 40. Soplica

  23 kwietnia 2017 at 22:31

  I w końcu Panie @m i @Danka – znalazły „swoje” miejsce gdzie w pocie czoła będą mogły się „produkować” ku chwale głupoty ! :)))

 41. Danka

  27 kwietnia 2017 at 05:14

  Soplica nawarzyl piwa i wypil je sam, a”los ukradkiem drwiac, sie smial”z zaloznego POPISU Soplicy vel ks.Robaka.Soplica spointowac chcial, by marzenie jego sie w loncu spelnilo i jego zdanie ostatnie bylo.Ale „los ukradkiem drwiac sie snial i …Danke przywolal.;)

 42. m.

  7 maja 2017 at 03:31

  Kingdom of the BOTS! 😉

  Subscribe to this channel without unnecessary fusses… :/
  😉

 43. Maxima Youn

  8 maja 2017 at 00:37

  drukarki fiskalne warszawa

 44. metlife home loans customer service

  15 maja 2017 at 22:30

  I like this blog its a master peace ! Glad I detected this on google .

 45. Texas home warranty

  18 maja 2017 at 15:21

  This is great stuff! I’ve been looking online for a minute today, yet I never found anything like this. Is it OK to share on Google+? Keep up the fantastic work!

 46. My Video Channel

  26 maja 2017 at 21:03

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 47. avis wizzair

  31 maja 2017 at 04:48

  I am always browsing online for articles that can assist me. Thx!

 48. black magic specialist in pakistan

  1 czerwca 2017 at 20:42

  Hmm is anyone else encountering problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to figure out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any responses would be greatly appreciated.

 49. Gurgaon Escorts

  2 czerwca 2017 at 03:43

  Well I sincerely enjoyed reading it. This subject offered by you is very constructive for correct planning.

 50. www.findcoolpeople.com

  10 czerwca 2017 at 06:52

  There is noticeably a bundle to learn about this. I assume you made sure good factors in options also.

 51. Gorden Minimalis

  10 czerwca 2017 at 16:50

  Whats up this is somewhat of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding know-how so I wanted to get guidance from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!

 52. Fansedge

  11 czerwca 2017 at 12:44

  I every time spent my half an hour to read this weblog’s articles daily along with a cup of coffee.

 53. travel to south america

  11 czerwca 2017 at 14:14

  Very interesting information!Perfect just what I was looking for!

 54. boots shoes online shopping

  11 czerwca 2017 at 15:08

  {Don’t get me incorrect, we aren’t heading hungry, but issues are not fantastic at the second.

 55. geico home

  12 czerwca 2017 at 18:36

  I appreciate, cause I found just what I was looking for. You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

 56. Stefan

  13 czerwca 2017 at 19:31

  Muchas gracias por esta información, porque es justo lo que necesitaba saber sobre este tema tan sutil, que usualmente es difícil de encontrar en la web.

 57. artificial plants

  16 czerwca 2017 at 09:12

  Well I sincerely liked studying it. This article procured by you is very practical for accurate planning.

 58. auf wirtschaft.com

  21 czerwca 2017 at 18:17

  Very interesting points you have mentioned, appreciate it for putting up.

 59. progressive insurance

  25 czerwca 2017 at 20:00

  There is evidently a bundle to identify about this. I assume you made some good points in features also.

 60. self catering accommodation in Tanzania

  28 czerwca 2017 at 18:25

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 61. Christia Hineman

  29 czerwca 2017 at 05:33

  newport beach

 62. There may be noticeably a bundle to know about this. I assume you made sure good points in options also.

 63. Jose Lapinski

  4 lipca 2017 at 18:44

  Its like you read my mind! You seem to grasp a lot about this, like you wrote the e-book in it or something. I think that you could do with some p.c. to power the message house a bit, however instead of that, this is great blog. A great read. I will definitely be back.

 64. Security

  6 lipca 2017 at 16:20

  Well I sincerely liked reading it. This subject procured by you is very effective for proper planning.

 65. InventHelp customer service

  7 lipca 2017 at 22:26

  There is evidently a lot to realize about this. I consider you made various good points in features also.

 66. private investigators

  8 lipca 2017 at 19:52

  This is a topic close to my heart cheers, where are your contact details though?

 67. private detective singapore

  9 lipca 2017 at 12:18

  Keep functioning ,splendid job!

 68. Abby Toher

  9 lipca 2017 at 20:03

  Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do with a few pics to drive the message home a bit, but instead of that, this is fantastic blog. A great read. I’ll certainly be back.

 69. Would you be interested in exchanging links?

 70. летище варна полети

  13 lipca 2017 at 02:27

  Would you be interested in exchanging links?

 71. cats

  17 lipca 2017 at 12:36

  I am continually invstigating online for articles that can help me. Thx!

 72. Fanduel promo code

  19 lipca 2017 at 16:57

  whoah this weblog is wonderful i really like reading your articles. Stay up the great work! You know, a lot of people are searching round for this info, you could aid them greatly.

 73. Geico auto insurance quote

  22 lipca 2017 at 21:18

  You could certainly see your enthusiasm within the paintings you write. The arena hopes for even more passionate writers such as you who aren’t afraid to mention how they believe. All the time follow your heart.

 74. Junk removal

  23 lipca 2017 at 01:18

  Heya my business is with the main time frame below. I stumbled upon that aboard we find It really practical & it helped me to available a lot. I really hope to provide a thing yet again plus assist others just like you aided us.

 75. райънеър софия

  26 lipca 2017 at 08:07

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 76. click here

  4 sierpnia 2017 at 07:07

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 77. ер бг

  9 sierpnia 2017 at 08:50

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 78. online casino games

  9 sierpnia 2017 at 22:55

  But a smiling visitant here to share the love (:, btw great pattern.

 79. ghe luoi

  11 sierpnia 2017 at 14:56

  There is clearly a bundle to realize about this. I believe you made certain nice points in features also.

 80. Situs Togel

  12 sierpnia 2017 at 03:27

  Very interesting info !Perfect just what I was searching for! „The only gift is a portion of thyself.” by Ralph Waldo Emerson.

 81. Railway job alerts

  12 sierpnia 2017 at 08:58

  An fascinating discussion is value comment. I think that it’s best to write extra on this topic, it might not be a taboo subject however generally people are not enough to talk on such topics. To the next. Cheers

 82. gmail

  12 sierpnia 2017 at 20:46

  hi!,I like your writing so much! share we communicate more about your article on AOL? I require an expert on this area to solve my problem. Maybe that’s you! Looking forward to see you.

 83. Fire Sales

  14 sierpnia 2017 at 08:24

  You could certainly see your skills in the work you write. The world hopes for even more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. Always follow your heart.

 84. Lily

  14 sierpnia 2017 at 20:51

  korean celebrity fashion

 85. jual alat pemadam api

  18 sierpnia 2017 at 18:31

  Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with some pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is excellent blog. An excellent read. I’ll definitely be back.

 86. free snap milfs

  19 sierpnia 2017 at 23:44

  free snap milfs

 87. Okavango delta safari

  20 sierpnia 2017 at 18:26

  Keep working ,great job!

 88. le morne brabant history

  21 sierpnia 2017 at 19:10

  Enjoyed reading through this, very good stuff, appreciate it. „The hunger for love is much more difficult to remove than the hunger for bread.” by Mother Theresa.

 89. Fix my Computer Online

  22 sierpnia 2017 at 12:33

  I really like your writing style, wonderful information, appreciate it for putting up : D.

 90. Jesse Grillo

  24 sierpnia 2017 at 04:09

  I bet you make babies smile. Really Cool! You remind me of my mom. It is like you read my thoughts! You have the best ideas.

 91. Mehr zum Thema

  25 sierpnia 2017 at 10:52

  You could definitely see your enthusiasm in the paintings you write. The arena hopes for more passionate writers such as you who are not afraid to say how they believe. At all times go after your heart. „Until you’ve lost your reputation, you never realize what a burden it was.” by Margaret Mitchell.

 92. I couldn’t resist commenting

 93. Quelle

  29 sierpnia 2017 at 20:32

  I’ll immediately seize your rss feed as I can not find your email subscription hyperlink or newsletter service. Do you’ve any? Please allow me understand in order that I could subscribe. Thanks.

 94. man lift

  29 sierpnia 2017 at 22:32

  Nice read, I just passed this onto a colleague who was doing some research on that. And he actually bought me lunch since I found it for him smile Thus let me rephrase that: Thank you for lunch! „A human being has a natural desire to have more of a good thing than he needs.” by Mark Twain.

 95. escape room midlothian

  30 sierpnia 2017 at 00:30

  I wanted to thank you for this excellent read!! I definitely loved every bit of it. I have got you saved as a favorite to look at new things you post…

 96. discount furniture online shopping

  30 sierpnia 2017 at 01:36

  What’s Going down i’m new to this, I stumbled upon this I’ve found It absolutely useful and it has aided me out loads. I’m hoping to give a contribution & aid other users like its helped me. Great job.

 97. computer repair des plaines

  30 sierpnia 2017 at 03:55

  Awsome info and straight to the point. I am not sure if this is truly the best place to ask but do you people have any ideea where to get some professional writers? Thank you 🙂

 98. mac

  30 sierpnia 2017 at 07:01

  Sweet blog! I found it while searching on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Appreciate it

 99. Versicherungen Vergleich

  30 sierpnia 2017 at 09:27

  Outstanding post, you have pointed out some fantastic details , I likewise think this s a very good website.

 100. tech adviser

  30 sierpnia 2017 at 12:44

  You remind me of my bestie back in North Carolina. You seem to really know who you are. I am shocked at how fast your blog loaded on my cell phone. You always know just what to say.

 101. video production services

  30 sierpnia 2017 at 20:07

  hello there and thank you for your information – I have certainly picked up anything new from right here. I did however expertise some technical issues using this web site, since I experienced to reload the site lots of times previous to I could get it to load correctly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I am complaining, but sluggish loading instances times will often affect your placement in google and can damage your quality score if ads and marketing with Adwords. Well I’m adding this RSS to my e-mail and could look out for a lot more of your respective intriguing content. Make sure you update this again soon..

 102. Jason Spencer Student Loan

  31 sierpnia 2017 at 00:24

  Heya i am for the first time here. I came across this board and I in finding It really useful & it helped me out a lot. I hope to provide something again and help others like you aided me.

 103. graphic design services

  31 sierpnia 2017 at 01:31

  I like this post, enjoyed this one appreciate it for putting up. „I would sooner fail than not be among the greatest.” by John Keats.

 104. jason spencer dallas

  31 sierpnia 2017 at 05:25

  Very interesting details you have observed, thanks for posting.

 105. Tanzania

  31 sierpnia 2017 at 07:05

  Nice read, I just passed this onto a friend who was doing a little research on that. And he just bought me lunch because I found it for him smile Therefore let me rephrase that: Thanks for lunch!

 106. Jesse Grillo

  31 sierpnia 2017 at 10:56

  Your perspective is beyond refreshing. You have a number of great points there. I bookmarked it to my bookmark site list and will be checking back soon. I wants to be a master in this subject.

 107. Serengeti migration

  31 sierpnia 2017 at 13:31

  I like this web site very much, Its a very nice post to read and receive info .

 108. free dating sites

  31 sierpnia 2017 at 15:26

  There is clearly a bundle to know about this. I believe you made various good points in features also.

 109. mount Kilimanjaro climb

  31 sierpnia 2017 at 18:57

  I believe you have noted some very interesting points, thankyou for the post.

 110. Jesse Grillo

  31 sierpnia 2017 at 20:27

  No complaints on this end, simply a awesome piece. I really appreciate your efforts and I will be waiting for your further blog post thank you once again. I am on the same side as you.

 111. jason spencer dallas texas

  31 sierpnia 2017 at 20:29

  I’m not sure where you are getting your info, but good topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for excellent information I was looking for this information for my mission.

 112. lodge Tanzania

  1 września 2017 at 00:28

  But a smiling visitor here to share the love (:, btw great style and design.

 113. Jason Spencer Student Loan

  1 września 2017 at 01:35

  Hi , I do believe this is an excellent blog. I stumbled upon it on Yahoo , i will come back once again. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and help other people.

 114. Jesse Grillo

  1 września 2017 at 04:57

  I found this on Instagram Facebook pros would love this. You have opened my eyes to varying views on this topic with interesting and solid content. You have made my day! I shared this on Pinterest.

 115. tour operators in Africa

  1 września 2017 at 06:01

  I like what you guys are up too. Such clever work and reporting! Keep up the excellent works guys I¦ve incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my web site 🙂

 116. cannabis app

  1 września 2017 at 11:39

  I was reading on Saturday when I heard about your site. Do you have you tube videos on the topic? My pleasure to being here on your page. I discovered your site by luck You should be thanked more often. So thank you!!

 117. country financial

  1 września 2017 at 21:43

  Some genuinely wonderful info , Gladiolus I observed this.

 118. Jesse Grillo

  2 września 2017 at 01:37

  I discovered your websites via Facebook while searching for a related topic, your blog came up and I am glad it did Do you have videos on the subject? Facebook professionals would love this. I am impressed, I must say. Keep it up.

 119. Film management

  2 września 2017 at 02:27

  Only wanna comment on few general things, The website pattern is perfect, the articles is really superb. „To imagine is everything, to know is nothing at all.” by Anatole France.

 120. investment adviser

  2 września 2017 at 05:16

  If you can, shoot me an email and we can talk more because I have an idea you will like. There is ordinary, and then there is you. I willfor sure like your other sites. I truly think this article needs much more consideration. I will probably be again to read much more, thanks for that info.

 121. Film distribution partners

  2 września 2017 at 07:09

  excellent post, very informative. I wonder why the other specialists of this sector don’t notice this. You must continue your writing. I’m confident, you’ve a huge readers’ base already!

 122. film finance director

  2 września 2017 at 12:10

  I have been absent for a while, but now I remember why I used to love this web site. Thank you, I’ll try and check back more often. How frequently you update your website?

 123. nimble sage producers

  2 września 2017 at 16:55

  Hi, Neat post. There is a problem with your website in internet explorer, would check this… IE nonetheless is the market chief and a good portion of people will miss your great writing because of this problem.

 124. Sheldon Owen

  3 września 2017 at 03:16

  I was riding my bike on Wednesday when I discovered your site. When I read your page I could feel myself getting smarter. On a scale from 1 to 10, You are an 11. This guy I used to know enjoys your article.

 125. Bandar Taruhan Bola Terpercaya

  4 września 2017 at 06:40

  You made some clear points there. I looked on the internet for the issue and found most persons will agree with your site.

 126. Jesse Grillo

  4 września 2017 at 08:05

  I truly think this blog needs much more consideration. I will probably be again to read much more, thanks for that info. This will definitely be very useful for me when I get a chance to start my blog. Incredible! This blog looks just like my old one I discovered your website by chance Wow, that is a really magnificent way of thinking about it!

 127. Allstate motorcycle insurance cost

  4 września 2017 at 11:11

  Simply want to say your article is as astonishing. The clearness for your post is just excellent and that i could think you’re an expert in this subject. Well together with your permission let me to grasp your RSS feed to stay up to date with forthcoming post. Thank you 1,000,000 and please carry on the gratifying work.

 128. CEO adviser

  4 września 2017 at 12:40

  I just discovered your write ups on Thursday. You deserve a hug right now. This is so helpful!

 129. Martinique

  4 września 2017 at 15:45

  Hi there! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew where I could locate a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having difficulty finding one? Thanks a lot!

 130. Ken Clizbe

  4 września 2017 at 19:55

  Hmm it appears like your blog ate my first comment (it was super long) so I guess I’ll just sum it up what I submitted and say, I’m thoroughly enjoying your blog. I as well am an aspiring blog writer but I’m still new to everything. Do you have any tips for inexperienced blog writers? I’d really appreciate it.

 131. Botswana

  4 września 2017 at 20:36

  Those are yours alright! . We at least need to get these people stealing images to start blogging! They probably just did a image search and grabbed them. They look good though!

 132. Jesse Grillo

  5 września 2017 at 00:49

  This is an excellent, an eye-opener for sure! You are totally an expert.

 133. Okavango Delta

  5 września 2017 at 00:59

  I delight in, cause I discovered exactly what I was having a look for. You’ve ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

 134. jason spencer dallas texas

  5 września 2017 at 01:23

  Somebody essentially assist to make critically posts I’d state. This is the very first time I frequented your website page and so far? I amazed with the research you made to make this particular publish incredible. Fantastic activity!

 135. Tsodilo hills activities

  5 września 2017 at 05:25

  Hiya, I am really glad I’ve found this information. Nowadays bloggers publish only about gossips and net and this is really annoying. A good blog with interesting content, that is what I need. Thanks for keeping this web-site, I’ll be visiting it. Do you do newsletters? Can not find it.

 136. Botswana lodges

  5 września 2017 at 09:46

  I went over this site and I believe you have a lot of fantastic info , saved to bookmarks (:.

 137. jason spencer dallas texas

  5 września 2017 at 11:03

  Hello my loved one! I wish to say that this post is amazing, great written and include almost all important infos. I?¦d like to see extra posts like this .

 138. There are certainly a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

 139. tour operators in Africa

  5 września 2017 at 14:09

  As I website owner I conceive the content here is rattling superb, thankyou for your efforts.

 140. Farmers auto insurance

  5 września 2017 at 18:27

  certainly like your website however you have to take a look at the spelling on several of your posts. Several of them are rife with spelling issues and I find it very troublesome to tell the truth however I¦ll definitely come back again.

 141. hunting outfitters

  5 września 2017 at 23:03

  Please let me know if you’re looking for a writer for your blog. You have some really good articles and I feel I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely love to write some content for your blog in exchange for a link back to mine. Please send me an e-mail if interested. Cheers!

 142. Jesse Grillo

  6 września 2017 at 00:35

  After looking over a number of the blog posts on your blog, I seriously like your way of blogging. This girl I used to know likes your blogs. Your writing style reminds me of my professor.

 143. Jason spencer student loan relief

  6 września 2017 at 00:55

  As soon as I observed this website I went on reddit to share some of the love with them.

 144. Tennessee vacation rentals

  6 września 2017 at 03:19

  I went over this web site and I conceive you have a lot of good information, saved to favorites (:.

 145. cheat girlfriend

  6 września 2017 at 07:41

  We’re a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your site offered us with valuable info to work on. You have done an impressive job and our whole community will be grateful to you.

 146. Jason spencer student loan relief

  6 września 2017 at 09:49

  Very excellent visual appeal on this website , I’d rate it 10 10.

 147. jason spencer dallas texas

  6 września 2017 at 14:04

  I was very pleased to find this web-site.I wanted to thanks for your time for this wonderful read!! I definitely enjoying every little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you blog post.

 148. jason spencer dallas

  6 września 2017 at 18:22

  I couldn’t resist commenting

 149. Jason Spencer Student Loan

  6 września 2017 at 22:43

  Lovely just what I was looking for.Thanks to the author for taking his time on this one.

 150. http://addistontexas.net

  7 września 2017 at 02:58

  Simply desire to say your article is as astounding. The clarity in your post is just cool and i could assume you are an expert on this subject. Well with your permission allow me to grab your RSS feed to keep updated with forthcoming post. Thanks a million and please keep up the gratifying work.

 151. missing person

  7 września 2017 at 07:18

  With everything that appears to be developing throughout this specific subject matter, your viewpoints are rather refreshing. Nonetheless, I beg your pardon, but I do not subscribe to your entire plan, all be it stimulating none the less. It looks to everybody that your commentary are not entirely justified and in actuality you are your self not really completely confident of the assertion. In any event I did take pleasure in reading it.

 152. hire a detective

  7 września 2017 at 11:44

  Hi there! Would you mind if I share your blog with my zynga group? There’s a lot of people that I think would really appreciate your content. Please let me know. Thank you

 153. ideas Enatimedia

  7 września 2017 at 12:26

  I haven’t checked in here for a while because I thought it was getting boring, but the last several posts are good quality so I guess I’ll add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend 🙂

 154. corporate detectives

  7 września 2017 at 15:54

  Glad to be one of many visitants on this awful website : D.

 155. semen test

  7 września 2017 at 20:14

  Good blog! I truly love how it is simple on my eyes and the data are well written. I’m wondering how I could be notified whenever a new post has been made. I have subscribed to your RSS feed which must do the trick! Have a great day!

 156. sell my car for free

  7 września 2017 at 21:57

  Do you have a spam issue on this website; I also am a blogger, and I was wanting to know your situation; we have developed some nice procedures and we are looking to exchange techniques with other folks, please shoot me an email if interested.

 157. Jesse Grillo

  7 września 2017 at 23:33

  If your articles are always this helpful, I will be back. Your page is absolutely on point! Thanks for sharing your info. Thank you!

 158. find private eye

  8 września 2017 at 00:30

  Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article. I will make sure to bookmark it and come back to read more of your useful information. Thanks for the post. I will certainly comeback.

 159. Namibia

  8 września 2017 at 02:20

  I discovered your blog site on google and check a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I just additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more from you later on!…

 160. find a private eye

  8 września 2017 at 04:47

  Today, I went to the beach with my children. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is entirely off topic but I had to tell someone!

 161. Sossusvlei

  8 września 2017 at 06:35

  naturally like your web-site but you have to check the spelling on quite a few of your posts. Several of them are rife with spelling problems and I to find it very bothersome to tell the truth then again I?¦ll definitely come again again.

 162. catch cheat spouse

  8 września 2017 at 09:06

  you are really a good webmaster. The web site loading speed is incredible. It seems that you are doing any unique trick. In addition, The contents are masterwork. you have done a excellent job on this topic!

 163. Etosha national park

  8 września 2017 at 11:00

  I do not even know the way I ended up right here, however I believed this submit used to be great. I do not understand who you’re however certainly you are going to a well-known blogger if you are not already 😉 Cheers!

 164. Mozambique

  8 września 2017 at 11:10

  Right now it seems like Expression Engine is the best blogging platform available right now. (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?

 165. tech adviser

  8 września 2017 at 12:19

  Your perspective is incredibly refreshing. magnificent post, thanks a lot. My boyfriend is trying to learn more about this field. In my view, if all webmasters and bloggers made just right content material as you did, the web might be a lot more helpful than ever before.

 166. fee private investigators

  8 września 2017 at 13:34

  Magnificent beat ! I wish to apprentice while you amend your site, how could i subscribe for a blog website? The account helped me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast provided bright clear idea

 167. lodges in Namibia

  8 września 2017 at 15:16

  It’s really a nice and helpful piece of info. I’m glad that you shared this useful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 168. professional investigations

  8 września 2017 at 17:47

  Just a smiling visitor here to share the love (:, btw great design and style.

 169. tour operators in Africa

  8 września 2017 at 19:40

  I’ve been exploring for a bit for any high-quality articles or weblog posts in this sort of space . Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this website. Studying this info So i’m happy to convey that I’ve an incredibly excellent uncanny feeling I found out exactly what I needed. I such a lot indubitably will make sure to do not disregard this web site and provides it a glance regularly.

 170. Gorongosa National Park

  8 września 2017 at 20:31

  Yeah bookmaking this wasn’t a speculative conclusion great post! .

 171. find detectives

  8 września 2017 at 22:00

  Nice post. I was checking constantly this blog and I’m impressed! Very helpful info specifically the last part 🙂 I care for such information much. I was seeking this particular information for a very long time. Thank you and good luck.

 172. Mozambique lodges

  8 września 2017 at 23:50

  I love it when people come together and share opinions, great blog, keep it up.

 173. tour operators in Mozambique

  9 września 2017 at 04:03

  You are my inhalation, I possess few web logs and occasionally run out from to post .

 174. Bazaruto Island

  9 września 2017 at 05:50

  naturally like your web site however you need to check the spelling on quite a few of your posts. Many of them are rife with spelling issues and I find it very bothersome to inform the reality however I will certainly come again again.

 175. Jesse Grillo

  9 września 2017 at 05:56

  awesome little bit of written content. I really like your blog. I could not resist commenting. You should be thanked more often. So thank you!!

 176. friend blog

  9 września 2017 at 14:59

  Palms down, Apple’s application retail store wins through a mile. It’s a significant conclusion of all varieties of purposes vs a really unhappy variety of a handful for Zune. Microsoft has programs, particularly within just the realm of games, still I’m not certainly I’d will need to bet upon the foreseeable future if this function is significant toward oneself. The iPod is a significantly much better conclusion in that case.

 177. 峇里婚禮

  10 września 2017 at 04:44

  I always was concerned in this topic and stock still am, regards for putting up.

 178. Kenya

  10 września 2017 at 11:09

  I genuinely enjoy looking at on this internet site, it has wonderful articles. „And all the winds go sighing, For sweet things dying.” by Christina Georgina Rossetti.

 179. Maasai mara national reserve

  10 września 2017 at 15:09

  Magnificent website. Lots of useful info here. I’m sending it to some buddies ans additionally sharing in delicious. And certainly, thank you on your sweat!

 180. Nairobi national park

  10 września 2017 at 19:11

  Utterly indited articles, Really enjoyed studying.

 181. best lodges in Nairobi

  10 września 2017 at 23:14

  Thanks a lot for sharing this with all of us you actually know what you’re talking about! Bookmarked. Kindly also visit my web site =). We could have a link exchange contract between us!

 182. http://www.jasonspencerdallas.com

  11 września 2017 at 02:03

  Amazing! This blog looks just like my old one! It’s on a completely different subject but it has pretty much the same page layout and design. Wonderful choice of colors!

 183. Mauritius

  11 września 2017 at 07:29

  Hello! I could have sworn I’ve been to this blog before but after browsing through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely happy I found it and I’ll be book-marking and checking back frequently!

 184. buy instagram views

  11 września 2017 at 09:38

  Woah! I’m really digging the template/theme of this blog. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very difficult to get that „perfect balance” between superb usability and appearance. I must say you’ve done a superb job with this. In addition, the blog loads extremely quick for me on Chrome. Excellent Blog!

 185. jason spencer dallas texas

  11 września 2017 at 10:23

  Pretty nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve truly loved surfing around your weblog posts. After all I will be subscribing for your feed and I am hoping you write again soon!

 186. Grand Baie

  11 września 2017 at 11:29

  I am no longer certain where you are getting your info, but good topic. I must spend some time finding out more or understanding more. Thank you for wonderful information I used to be in search of this info for my mission.

 187. Chamarel lodges

  11 września 2017 at 13:34

  Hi, I think your site might be having browser compatibility issues. When I look at your website in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, fantastic blog!

 188. Black river gorges national park

  11 września 2017 at 15:33

  I enjoy the efforts you have put in this, thank you for all the great content.

 189. Mauritius tour operators

  11 września 2017 at 17:33

  Very interesting information!Perfect just what I was looking for! „All the really good ideas I ever had came to me while I was milking a cow.” by Grant Wood.

 190. best lodges in Mauritius

  11 września 2017 at 19:39

  Awsome info and right to the point. I don’t know if this is in fact the best place to ask but do you people have any ideea where to employ some professional writers? Thanks 🙂

 191. Jawatan Kosong Terkini

  11 września 2017 at 23:24

  I am impressed with this internet site, really I am a fan.

 192. study abroad consultants in Bangalore

  12 września 2017 at 03:28

  I’ve learn several excellent stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting. I surprise how much effort you set to make this type of magnificent informative web site.

 193. best mixes music

  12 września 2017 at 07:32

  Utterly written content material, Really enjoyed looking at.

 194. yellow pages directory

  12 września 2017 at 09:13

  You have observed very interesting points! ps decent site.

 195. Mp3 Free Download

  12 września 2017 at 11:37

  Hello my friend! I wish to say that this article is amazing, nice written and come with approximately all important infos. I would like to peer extra posts like this .

 196. Botswana telephone numbers

  12 września 2017 at 13:10

  Spot on with this write-up, I actually assume this website wants much more consideration. I’ll most likely be again to read much more, thanks for that info.

 197. Monografias

  12 września 2017 at 15:45

  Outstanding post, I conceive people should learn a lot from this site its really user pleasant.

 198. online yellow pages in Bangladesh

  12 września 2017 at 17:12

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 199. appartamenti

  12 września 2017 at 19:52

  Wow, amazing weblog format! How long have you ever been running a blog for? you make running a blog glance easy. The total glance of your site is excellent, let alone the content material!

 200. Australian business pages directory

  12 września 2017 at 23:16

  Hello, Neat post. There’s an issue with your website in web explorer, may check thisK IE still is the market leader and a big portion of people will leave out your fantastic writing because of this problem.

 201. best private beaches in the world

  13 września 2017 at 00:29

  Someone essentially assist to make seriously posts I’d state. This is the first time I frequented your web page and thus far? I surprised with the analysis you made to create this particular post amazing. Fantastic task!

 202. UK business directory list

  13 września 2017 at 03:13

  Hi there! This post couldn’t be written any better! Reading through this post reminds me of my previous room mate! He always kept talking about this. I will forward this article to him. Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!

 203. best adventure activities in the world

  13 września 2017 at 04:34

  Today, I went to the beachfront with my children. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.” She placed the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is completely off topic but I had to tell someone!

 204. does trophy hunting help conservation

  13 września 2017 at 07:14

  You got a very fantastic website, Glad I observed it through yahoo.

 205. African safari tour operators

  13 września 2017 at 08:41

  Keep functioning ,terrific job!

 206. traditions of Asia

  13 września 2017 at 12:48

  Lovely just what I was searching for.Thanks to the author for taking his clock time on this one.

 207. Sosegon

  13 września 2017 at 20:16

  Whats Taking place i am new to this, I stumbled upon this I’ve found It absolutely helpful and it has helped me out loads. I am hoping to contribute & assist other customers like its aided me. Great job.

 208. Wertgutachten

  14 września 2017 at 00:20

  Keep working ,great job!

 209. escape room arlington

  14 września 2017 at 02:58

  That is a really good tip especially to those new to the blogosphere. Simple but very accurate info… Appreciate your sharing this one. A must read article!

 210. homepage

  14 września 2017 at 04:12

  Good day! This post could not be written any better! Reading through this post reminds me of my good old room mate! He always kept chatting about this. I will forward this write-up to him. Fairly certain he will have a good read. Many thanks for sharing!

 211. combined health insurance

  14 września 2017 at 08:12

  You have noted very interesting points! ps nice site.

 212. liberty insurance quote

  14 września 2017 at 12:10

  I like what you guys are up also. Such clever work and reporting! Carry on the superb works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my website 🙂

 213. Distributor Jual pemadam kebakaran

  14 września 2017 at 16:03

  Thankyou for all your efforts that you have put in this. very interesting information.

 214. online kids shoes

  14 września 2017 at 16:07

  To create a good impact in 1 shot, one has to know nicely how to carry their charisma of attracting other people.|Footwear that are specifically developed for outdoor activities usually have ticker and anti slip sole. Well, this is most likely the final factor you require to be concerned about. As we know branded products are costlier than generic products.|Cost apart, they might not necessarily appear great on you. What ever type of shoes you are looking for, you will definitely find the preferred type of footwear online. „It was a tough time for the metropolis back again then.|Want to make certain no footwear and baggage only appear fantastic, but matches well. At these shops, you will get different types of footwear for males from some of the renowned brands. The degree of risk is dependent on your desires.|The internet-shops provide you enormous options in all the categories. The fantastic part is that sellers are constantly adding issues to Etsy, so there are new items everyday! I checked all the top shoe designers for a pattern.|The end result of gel materials stunned the shoes market significantly. Footwear that look good on Susan may not essential be appropriate for you. Advance tracks, like „We Can’t Stop” and „Wrecking Ball”, are tearing up the charts.|You will be in a position to save more money if you order two or much more bottles. The cost of one bottle of bowtrol is $39.ninety five. You can be 1 of the numerous consumers that support the crafters on Etsy.|You will just have to click on on the merchandise that you want and you can immediately have it. Aspis Forte is available at extremely low cost. It purchases directly from leading manufacturers, so it sells at a cheap price.|Try it and you may not regret for buying such a pair of operating shoes. In 2010, I saved over $200 on fitness center shoes and athletic attire alone! Vimax pills can be found on amazon marketplace.|Most of the portals offer 10025 cash back in case the consumer returns the item. But the typical size chart is not be suitable for operating. The most prominent function of Aspis Forte is reduced cost.|The important attention is that the most comfy footwear for you. Shoes that appear great on Susan might not essential be appropriate for you. Width in company with size, makes the footwear best for running.|These shoes are as mild-weight as feasible, but also extremely tough. Acquire more friction in between the ft and the shoe, it is a danger to harm the feet. But the typical dimension chart is not be appropriate for running.|If you’re used to using higher street stores then you may be lacking out on some of these advantages. Pay for each click marketing is here to stay. It is the greatest technologies in shoes factories.|This excludes the discount you will get when you use Vimax coupon code. Keeping safety and tenderness in thoughts, it is always good to go for soft soled footwear. That is why a woman is usually very particular about her footwear.|If you don’t like Limitless Shoes, there are plenty of other places to order from. But the typical size chart is not be appropriate for operating. They are very best for those who show serious over pronation.|Nevertheless, some people do make their shoes their trademark and put on similar kind of footwear all their lives.

 215. Jual alat pemadam kebakaran

  14 września 2017 at 19:52

  I conceive this web site contains some real great info for everyone : D.

 216. supplier alat pemadam kebakaran

  14 września 2017 at 23:39

  Excellent blog here! Also your site loads up very fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my web site loaded up as quickly as yours lol

 217. how to apply pr

  15 września 2017 at 00:23

  I like this post! Thanks.

 218. Jason Michael Spencer Student Loan Relief

  15 września 2017 at 03:35

  Glad to be one of several visitors on this amazing website : D.

 219. https://twitter.com/slrelief?lang=en

  15 września 2017 at 09:07

  I like this website its a master peace ! Glad I discovered this on google .

 220. jason spencer dallas

  15 września 2017 at 12:06

  I have been surfing on-line greater than three hours nowadays, yet I never found any attention-grabbing article like yours. It¦s pretty price sufficient for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made good content material as you did, the internet will probably be much more helpful than ever before.

 221. Jason spencer student loan relief

  15 września 2017 at 13:00

  I just could not depart your website before suggesting that I really enjoyed the standard information a person provide for your visitors? Is gonna be back often to check up on new posts

 222. jason spencer ceo student loan relief

  15 września 2017 at 16:50

  I was reading through some of your content on this site and I conceive this website is really instructive! Keep posting.

 223. https://www.facebook.com/slrelief/

  15 września 2017 at 20:35

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 224. jason spencer dallas

  15 września 2017 at 20:45

  Hi there, i read your blog from time to time and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam remarks? If so how do you reduce it, any plugin or anything you can suggest? I get so much lately it’s driving me insane so any support is very much appreciated.

 225. jason michael spencer

  16 września 2017 at 00:35

  This design is incredible! You obviously know how to keep a reader entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Excellent job. I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!

 226. site themes

  16 września 2017 at 01:12

  Fingers down, Apple’s app retailer wins via a mile. It can be a massive conclusion of all forms of purposes vs a quite unhappy amount of a handful for Zune. Microsoft has systems, in particular inside of the realm of video games, yet I’m not certain I would require to guess on the potential if this aspect is important toward by yourself. The iPod is a significantly much better alternative in that circumstance.

 227. jason michael spencer

  16 września 2017 at 04:25

  Thanks for all your efforts that you have put in this. very interesting information.

 228. Jason spencer student loan relief

  16 września 2017 at 08:15

  This really answered my problem, thank you!

 229. https://twitter.com/jasonspencer_?lang=en

  16 września 2017 at 12:52

  Hello very cool site!! Guy .. Excellent .. Amazing .. I’ll bookmark your site and take the feeds alsoKI’m satisfied to seek out so many useful information here within the post, we’d like work out more techniques on this regard, thanks for sharing. . . . . .

 230. not for profit

  16 września 2017 at 15:35

  I enjoy reading a post that can make people think. Also, thank you for allowing for me to comment!

 231. Gaynelle Smyrl

  16 września 2017 at 19:42

  Aw, this was a very nice post. In concept I want to put in writing like this moreover – taking time and precise effort to make an excellent article… but what can I say… I procrastinate alot and certainly not seem to get something done.

 232. apply for pr

  16 września 2017 at 20:28

  Great post!

 233. Wheat grass

  17 września 2017 at 00:42

  I like this website so much, saved to fav. „American soldiers must be turned into lambs and eating them is tolerated.” by Muammar Qaddafi.

 234. Gay cams

  17 września 2017 at 04:34

  I was just searching for this information for some time. After 6 hours of continuous Googleing, at last I got it in your website. I wonder what is the lack of Google strategy that don’t rank this type of informative sites in top of the list. Generally the top websites are full of garbage.

 235. best blog

  17 września 2017 at 10:44

  The Zune concentrates upon remaining a Portable Media Player. Not a web browser. Not a recreation machine. Quite possibly in the long run it will do even far better in people areas, still for already it’s a superior way to arrange and listen in the direction of your audio and videos, and is without peer inside that regard. The iPod’s advantages are its world-wide-web traveling to and programs. If these reliable further persuasive, quite possibly it is your perfect alternative.

 236. Jason Spencer Dallas

  17 września 2017 at 11:14

  I¦ve been exploring for a little for any high-quality articles or weblog posts on this sort of house . Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this web site. Reading this information So i¦m satisfied to show that I’ve a very good uncanny feeling I found out just what I needed. I so much undoubtedly will make sure to do not disregard this site and give it a glance regularly.

 237. jason spencer ceo student loan relief

  17 września 2017 at 15:05

  Merely wanna input on few general things, The website design is perfect, the written content is very excellent : D.

 238. Jason Spencer Dallas

  17 września 2017 at 18:59

  Hello! I just would like to give a huge thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

 239. singapore permanent resident

  17 września 2017 at 22:06

  I like this post! Thanks.

 240. Hello! I’m at work browsing your blog from my new iphone 4! Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts! Carry on the excellent work!

 241. jason spencer dallas

  18 września 2017 at 07:10

  What i don’t realize is in reality how you’re no longer actually much more well-favored than you may be right now. You’re very intelligent. You realize therefore considerably relating to this topic, produced me individually believe it from a lot of varied angles. Its like women and men don’t seem to be fascinated until it is one thing to accomplish with Lady gaga! Your own stuffs great. Always handle it up!

 242. jason michael spencer

  18 września 2017 at 10:59

  I’ve recently started a web site, the info you offer on this site has helped me greatly. Thank you for all of your time & work.

 243. permanent resident

  18 września 2017 at 22:15

  I like this post! Thanks.

 244. Namibia car rental 4x4

  19 września 2017 at 13:08

  I would like to thank you for the efforts you have put in writing this web site. I am hoping the same high-grade web site post from you in the upcoming also. Actually your creative writing abilities has inspired me to get my own website now. Actually the blogging is spreading its wings quickly. Your write up is a great example of it.

 245. pay less on car insurance

  19 września 2017 at 21:55

  Thank you for the good writeup. It actually used to be a amusement account it. Look complicated to far delivered agreeable from you! By the way, how can we keep in touch?

 246. Namibian domains

  20 września 2017 at 06:42

  Some truly fantastic blog posts on this internet site, thank you for contribution. „Better shun the bait, than struggle in the snare.” by John Dryden.

 247. escape room dallas

  20 września 2017 at 15:12

  Hello there! This blog post couldn’t be written any better! Looking through this post reminds me of my previous roommate! He always kept preaching about this. I’ll forward this post to him. Pretty sure he will have a good read. Many thanks for sharing!

 248. buy domain

  20 września 2017 at 15:26

  Thanks – Enjoyed this update, can I set it up so I receive an update sent in an email when there is a new article?

 249. Would you be interested in exchanging links?

 250. Africa trophy hunt

  21 września 2017 at 12:07

  Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I’ll make sure to bookmark it and return to read more of your useful info. Thanks for the post. I’ll certainly comeback.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra