Wiara

Prymas nie chciał uchwały o uczczeniu objawień fatimskich

Prymas Polski wie najlepiej jak wprowadzić wiernych w atmosferę Tridum Sacrum… W Radiowej Jedynce odnosząc się do przyjętej niedawno przez Sejm uchwały o uczczeniu 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie powiedział, że „takie akty powinny być przyjmowane w Kościele, a nie w Sejmie, ponieważ Bóg nie domaga się żadnych deklaracji”.

Abp Wojciech Polak konsekwentnie wyznaje ideę rozdziału Kościoła od państwa, ale czy taką ideę wyznaje Pan Bóg? Według wielu encyklik (zwłaszcza tych starszych…) wciąż aktualne są słowa św. Pawła z Listu do Koryntian „Trzeba bowiem, aby On królował”, wszędzie, w naszych sercach, Kościele, domach, pracy i państwie. To ostatnie uzurpowało sobie podczas Rewolucji Francuskiej prawo do detronizacji Króla Królów i Królowej Nieba i Ziemi, ale co począć dzisiaj, kiedy za ideą detronizacyjną stoją katolicy? Księże Prymasie, już sama Matka Boża w Fatimie wtrącała się do polityki. Czy nie mówiła o „błędach Rosji”? Czy nie miała na myśli komunizmu? Domagała się poświęcenia Rosji, a nie świata, jak czynili to nieskutecznie późniejsi papieże, czego nie zaakceptowała nawet posłuszna siostra Łucja, wizjonerka z Fatimy.

A skoro wspomniałem wcześniej o Rewolucji Francuskiej, to Jego Ekscelencja Prymas Polski mówiąc o tym, że „Bóg nie domaga się żadnych deklaracji” mógłby przypomnieć sobie jeden z wielu ważnych w historii Kościoła i świata momentów. Oto on, kiedy Pan Jezus zażądał od św. Marii Małgorzaty Alacoque, żeby król Francji, Ludwik XIV, wraz z rodziną i całym dworem poświęcił się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. To było żądanie deklaracji duchowej wyrażonej w akcie, który dzisiaj nazwalibyśmy politycznym. Król zaniechał… a 100 lat później wybuchła Rewolucja Francuska, która jego potomka, króla i jego królową potraktowała w sposób, który znamy z kart historii.

Ciekawe też jak prymas Polski ocenia śluby Jana Kazimierza z 1656 roku, kiedy to król obrał Maryję na Królową Polski w uroczystym akcie publicznym?

A więc Matka Boża z Fatimy nie powinna gościć na kartach uchwały sejmowej tylko pozostać w naszym życiu prywatnym? Zdaniem wielu papieży prawo, ustawy, uchwały, nie powinny być odseparowane od wiary objawionej przez Boga. Swoje (katolickie) zdanie na ten temat miał m.in. papież Pius IX:

„Ateizm w prawodawstwie, obojętność w sprawach religii i szkodliwe maksymy, które maszerują pod sztandarem liberalnego katolicyzmu są prawdziwymi przyczynami zniszczenia państwa; One rujnują Francję. Uwierzcie mi, zło, które wskazuję jest straszliwsze niż rewolucja, straszliwsze nawet niż komuna. Zawsze potępiałem liberalny katolicyzm i – jeśli to będzie konieczne – potępię go ponownie, nawet czterdzieści razy.”

Nawiasem mówiąc, Prymas Polski nie pierwszy raz zabiera głos w sprawach polityki. Na Forum Ekonomicznym w Krynicy pastwił się nad nacjonalizmem. – Aprobata dla tego typu myślenia jest nie tylko niewłaściwa, ale też heretycka – mówił, a co ciekawe prawdziwych heretyków w dobie ekumenizmu nie można już nazywać heretykami tylko braćmi odłączonymi… Stare anatemy pozostawiono tylko dla wybrańców. Co symptomatyczne, prymasowi w Krynicy wtórował dominikanin o. Maciej Zięba (przez lata jeden z nielicznych kapłanów wychwalanych przez polityków Platformy Obywatelskiej) głosząc, że nacjonalizm to „pogaństwo, bezbożność i herezja”. Ale to w sumie już trochę inna historia…

Robert Wyrostkiewicz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

295 komentarzy

295 Komentarzy

 1. Phil

  15 kwietnia 2017 at 09:25

  MENDA!

  • klioes vel pislamista

   15 kwietnia 2017 at 11:34

   „Nie sądźcie…”

   Myślę,że prymas chciał dać do zrozumienia PiSowi, że nie o deklaracje na pokaz chodzi, a o USTAWĘ antyaborcyjną…

  • Maria

   15 kwietnia 2017 at 12:47

   Powinniśmy stanowczo domagać się od PIS-u oraz polskiego Kościoła Katolickiego właściwego aktu Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Polska potrzebuje Bożej zmiany a nie dobrej zmiany!!! To jedyna doga oby Duch Święty zaczął swą mocą działać w polskim Narodzie.
   „Jeśli Pan miasta nie strzeże, daremnie czuwają straże” (Ps 127,1)
   Króluj nam Chryste!

   • JAWA

    15 kwietnia 2017 at 17:19

    jaki to jest „polski Kościół Katolicki”? jakiś „narodowy”? znowu ktoś che „intronizacji”?

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 17:17

   Phil, jak pięknie żeś napisał

 2. tma

  15 kwietnia 2017 at 10:20

  Jak widać problem tzw. misiewiczów dotyczy także Kościoła.
  Jak to ktoś ładnie ujął: dla młodego księdza najważniejszą sprawą jest szybko zostać biskupem – a potem to już ci mogą skoczyć.

 3. Soroka

  15 kwietnia 2017 at 10:33

  Religia jest to światopogląd według którego każdy wyznawca danego światopoglądu żyje.
  Jeżeli ktoś mówi że wyznaje chrześcijaństwo, a się go wstydzi, lub żyje wg światopoglądu materialistycznego, to jest człowiekiem doszczętnie zakłamanym.
  Pełna realizacja światopoglądu odbywa się właśnie w ustroju państwa.
  Jeżeli ktoś rozdziela państwo od Kościoła, to nie jest chrześcijaninem!!!

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 17:22

   czyli cesarzowi nie cesarskie, co za precyzja

 4. klioes vel pislamista

  15 kwietnia 2017 at 11:30

  Życzenia wielkanocne 2017 – sms

  Niech Baranek wielkanocny
  W naszych sercach będzie mocny!
  Niechaj Święto Zmartwychwstania
  Wytrwać w prawdzie naród skłania:
  Jest kobieta i mężczyzna.
  Z rodzin naród jest… Ojczyzna!
  Zachód kłamie i wschód kłamie;
  Widział pokój ktoś w islamie?
  Jak straż, która oniemiała,
  Tak się będzie Polski bała
  Swołocz wschodu i zachodu.
  Alleluja i do przodu!

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 17:32

   „Baranek wielkanocny” i „swołocz” w jednym stoją domu
   bez komentarza

 5. PrawNIK

  15 kwietnia 2017 at 11:47

  Ma absolutną rację. Jeszcze niech Sejm przyjmie uchwała że należy przestrzegać 10-ciu Przykazań Bożych, debilizm polityków nie zna granic. To tak jakby przyjmować uchwałą że woda jest mokra albo deszcz pada z góry na dół.

  • bardo

   15 kwietnia 2017 at 13:48

   Nie widzisz idiotyzmów, jakie wypisujesz? A krzyż ze ściany w Sejmie to według ciebie też powinni zdjąć? I medaliki schować? A kaplica w to co tam jeszcze robi? Dalej, zamknąć ją! No bo jak rozdział, to rozdział…
   Albo jesteś durniem, albo agentem wpływu.

   • JAWA

    15 kwietnia 2017 at 17:30

    A krzyż ze ściany w Sejmie to według którego paragrafu wisi?
    Kaplica w Sejmie to inna sprawa, bo nie na sali obrad. Medalik zaś jest czymś indywidualnym (tyle, że jak kto demonstracyjnie się obnosi niech pamięta „módl się w ukryciu” Mt 6,6 i „nie każdy , który Mi mówi: «Panie, Panie», wejdzie do królestwa niebieskiego” Mt 7, 21)

 6. qba

  15 kwietnia 2017 at 11:59

  Po owocach ich poznacie. Rządzący mają dawać świadectwo a nie puste deklaracje dla wzrostu słupków poparcia co tylko robi PiS. Prawdziwe świadectwo dali przy okazji ustawy antyaborcyjnej choć biskupi pokroju Pana Polaka nie byli tu wiele lepsi. Brakuje odwagi do niesienia Chrystusa Zmartwychwstałego!

 7. Danka

  15 kwietnia 2017 at 12:08

  O.Zieba bral udzial w spotkaniu Grupy Bilderberg i byl to dyzurny zakonnik w sbeckich stacjach.Jego problem z alkoholem, wylaczyl go z debaty publicznej nieco, bo sb nie sb, ale to bylo widac i slychac, choc nie bylo czuc.
  Jednak akurat co do uczczenia Objawien Fatimskich uwazam, ze ks.Prymas ma racje wg biblijnego przykazania,by „nie rzucac perel Kosciola przed wieprze”.

  • bardo

   15 kwietnia 2017 at 13:59

   Szczerego katolika powinien radować każdy objaw rozszerzania się świadectwa naszej wiary. Jeśli polski Sejm takie świadectwo daje, to skąd zamiast radości – irytacja u prymasa i u takich jak ty płytkich katolików? I skąd wzięłaś jakieś „biblijne przykazanie” (chyba chodziło o Ewangeliczne? naucz się to odróżniać) o rzucaniu „pereł Kościoła przed wieprze”? Niczego takiego św. Mateusz nie napisał. A Matka Boża mówi w swych przesłaniach do wszystkich ludzi i od wszystkich ludzi oczekuje reakcji. Tak do prostaczków, jak i sprawujących władzę. A Kościół nasz jest kościołem powszechnym. Nigdzie nie jest powiedziane, że uwielbienie dla Objawień Maryjnych wolno wyrażać tylko hierarchom.

   • Danka

    15 kwietnia 2017 at 14:27

    Groby PObielane!? Uwielbienie dla satanistow niech praktykuja, jak czynia to stale.A sami „Bigu swieczke, a diablu ogarek”, przy okazji „na oltarzu na msze ogonem dzwonia!” Oczywiscie, ze przykazanie Boga w Trojcy jedynego, a czy z Ewangelii czy z Biblii to dla Ciebie wazniejsze niz to madre przeslanie, by nie rzucac swych perel przed wieprze, bo podepcza je racicami swymi, a obrociwszy sie rozsarpia was”? Tak, to dotyczy skarbow Kosciola, czyli tradycji, doswidczen, objawien, duchowienstwa i ludu Bozego.Amen

   • Danka

    15 kwietnia 2017 at 14:58

    Bardo 13:59 Takich okraglostolowych obludnikow, ktorzy doprowadzili Narod 75%! do nedzy i exodusu z wlasnej Ojczyzny jak w stanie wojny- 2 miliony ludzi!!! To Chrystus nazywal „grobami pobielanymi”.Oni chca by swietsi niz sam Papiez i Prymas nagle! Oto Slowa Zbawiciela;
    IC

    Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości. (Mt 23, 27-28)

    • Tomek

     17 kwietnia 2017 at 18:28

     Obawiam się, Danko, że właśnie ty tego fragmentu nie zrozumiałaś. Groby pobielane to m.in. różnego rodzaju deklaracje, uchwały, intronizacje i inne pozorne akty „wiary”, na których wielu katolików tak bardzo się skupia, zamiast skupić się na swoim wnętrzu i na czynieniu dobra, zgodnie z naukami Chrystusa. To jest właśnie to, co robili faryzeusze. Jak bardzo prymas miał rację, świadczą choćby niektóre wpisy owych „faryzejskich” katolików, wyzywających go od bydlaka.

   • Danka

    15 kwietnia 2017 at 17:11

    Bardo .Bardzo ci pomyslodawcy pomyslowi, chyba dywersyjnie, poniewaz to nie dosc, ze obrazoburcze z ich strony, bo wielu swietobliwych mezow na Wiejskiej nie da sie zliczyc, to poza tym wciaganie autorytetu Kosciola w Polsce w kolejna awanture o krzyz i Maryje. Panstwo jest swieckie i na sali sejmowej sa nie tylko katolicy.Nie wolno na sile szargac swietosci i prowokowac zamieszki.

 8. Danka

  15 kwietnia 2017 at 12:27

  Uczniowie posluszni Antychrysta masona od nowego porzadku swiata chca polozyc lape na Objawieniach Madonny,? Antychryst NWO rzucil rekawice Bogu samemu, choc ledwo zipie, ale szkodzi, jak i sludzy przekupni jego tak samo, a nawet bardziej.Maja swoja Madonne satanistke.Wystarczy.

 9. stan

  15 kwietnia 2017 at 12:31

  W skład Komitetu Honorowego obchodów 500 lat Reformacji wchodzą m.in.: bp Margot Käßmann – ambasadorka Ewangelickiego Kościoła Niemiec ds. 500-lecia Reformacji, abp Wojciech POLAK – prymas Polski, Jerzy Buzek – europoseł i premier RP w latach 1997-2001, Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydent m. st. Warszawy, Krzysztof Penderecki – kompozytor i dyrygent, Jan Krenz – kompozytor i dyrygent, Jerzy Pilch – pisarz i publicysta.
  A WIĘC, ZA WYJĄTKIEM BISKUPKI, OBYWATELE POLSCY WIELCE ZASŁUŻENI DLA SPRAW POLSKICH.
  FATIMA BURZYŁABY TU WSZELKI PORZĄDEK.

  • bardo

   15 kwietnia 2017 at 14:04

   Ten Pilch, który pisywał w Obłudniku Powszechnym i do Playboy’a? Jakie są jego zasługi dla życia religijnego, poza tym,że jest protestantem i nawet w swojej sekcie, o ile wiem, mało praktykującym.

 10. Hania

  15 kwietnia 2017 at 12:32

  …tako rzecze osoba niewierząca…
  ( choćby tytularnie prymas)

 11. marian

  15 kwietnia 2017 at 13:12

  Kim jest Pan R. Wyrostkiewicz, ze lepiej od Prymasa rozumie słowa Chrystusowe ” co cesarskie oddajcie Cesarzowi co boskie Bogu’?
  Nie rozumiem jak „Prawy” może pozwalać na legalizowanie takich opinii na własnych łamach.

  • Danka

   15 kwietnia 2017 at 13:52

   Takie dyskusje maja sens i warto poznac rozne opinie.Bog nas obdarowal prawdziwa wolnoscia.Nasza rola, by takie opinie dyskontowac, podajac mocne argumenty. Alleluja!

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 17:40

   „Kim jest Pan R. Wyrostkiewicz, ze lepiej od Prymasa” no właśnie.
   „Oto on, kiedy Pan Jezus zażądał” prywatne objawienia nie są treścią wiary

   • Soplica

    16 kwietnia 2017 at 21:49

    Fatima jako jedyne objawienie nie jest uznawane jako „prywatne” @JAWA. Fatima jako jedyne objawienie zostało włączone do Magisterium Kościoła przez Encykliki i oficjalne nauki papieskie. A kto pod przykryciem trzyma światło ten niechybnie zbłądzi i tyle. Prymas nie jest „wyrocznią” w tych sprawach bo nie obejmują one zwykłego nauczania Kościoła!

  • Tomasz

   2 maja 2017 at 05:00

   Nie rozumiem jak Prawy PL umieszcza takie komentarze ??/

 12. Danka

  15 kwietnia 2017 at 13:58

  Marian.Trzeba nam pokory i otwartych szeroko oczu, bo sa tacy, ktorzy” patrza, a nie widza”, niekoniecznie ze zlej woli, moze o czyms nie wiedzieli, moze sa przez kogos nastawieni odpowiednio itp.
  Wystawienie takiego tekstu na sam szczyt portalu, to takze zacheta do dyskusji.Rozpoczal ja ktos okrzykiem oburzenia „menda”.Czy to glos katolika,szczerego narodowca?

 13. z-k

  15 kwietnia 2017 at 14:50

  Skąd Polskim Kościele taki wysyp hierarchów – żydoheretyków? Kto ich mianuje? Czerska? Mossad? Loża B’nai…? Kto….?

  • Danka

   15 kwietnia 2017 at 15:03

   A ty to z czyjego nadania szczujesz?

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 17:23

   właśnie

  • stary

   1 maja 2017 at 08:53

   Kto ich mianuje? – Danka 😉

 14. Danka

  15 kwietnia 2017 at 17:25

  Zona, nie wyreczaj ks.Prymasa w swoich zono-objawieniach.Pasuje Ci to do Twoich antypisowskich teorii.Tu trzeba dystansu i zrozumienia, ze Kusy jest podstepny i kusi…I wiary, ze Bog prowadzi Kosciol i nie opuszcza jego kaplanow.

 15. JAWA

  15 kwietnia 2017 at 17:45

  „jak prymas Polski ocenia śluby Jana Kazimierza”
  Mt 5,33 zabrania ślubowania
  z czyjego upoważnienia Jan Kazimierz czynił te śluby?

  poza tym Jan Kazimierz był krzywoprzysięzcą, jednym z warunków jego obioru było że zrzeknie się tytułu króla Szwecji, on zaś samowolnie dopisał tam „za stosowną domowi naszemu rekompensatą” itd

 16. Hania

  15 kwietnia 2017 at 18:06

  @ Danka

  „Prosze, Hania rozdaje tu sakry biskupie.A na oltarzu juz byla Hania i na msze dzwonila? Ogonem?;)”

  Gdyby Danka szybciej myślała niż pisała zrozumiałaby co miałam na mysli.

  Proszę pani, państwo tworzą ludzie, w Polsce 80 % to katolicy.
  I to katolicy otrzymali za zadanie utworzenia swojego państwa na zasadach Dekalogu.
  To przyrzekł Mieszko, dawno…dawno temu.
  Dzięki czemu weszliśmy w krąg cywilizacji łacińskiej.
  I, jesli mi jakiś hierarcha mówi, że symbole czy uchwały prokatolickie są do bani, to znaczy, że zatracił pan sens swojego pasterzowania…

  Kościół ma za zadanie doprowadzić nas do Zbawienia, prawda?
  I to Kościół na obowiązki w wychowywaniu ( czyli doprowadzeniu nas do Zbawienia)całego narodu.
  Po to Kapłani nie powinni zajmować się szlachetnymi paczkami tylko udzielaniem Sakramentów i nauczaniem Dekalogu.

  Kapłani, nie wstydźcie się Jezusa!

  • Danka

   15 kwietnia 2017 at 18:11

   Jako rzecze nadkaplan Hania….

 17. Hania

  15 kwietnia 2017 at 18:12

  I jeszcze jedno pani Danka pisze:

  Jednak akurat co do uczczenia Objawien Fatimskich uwazam, ze ks.Prymas ma racje wg biblijnego przykazania,by „nie rzucac perel Kosciola przed wieprze”.

  Biblia mówi także:

  „Jezus mówił ludowi: Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, aby je postawić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw(…)”

  Wstydzi się pani Objawień Fatimskich,skoro uważa, że w Sejmie( chocby najgłupszym) nie powinno o nich się mówić?
  A dlaczego?

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 18:26

   Kanonizacje, dogmaty, reguły zakonne, nowelizacje do Kodeksu Prawa Kanonicznego, modlitwy, przepisy liturgiczne itd też Sejm powinien uchwalać?
   A czy jak kto wpadnie na pomysł np. „uchwały Sejmu w sprawie uznania za prawowierne objawień w Medjugorie”, to posły zaczną z powagą debatować nad wnioskiem?

   • Danka

    15 kwietnia 2017 at 18:50

    Lepiej nie da sie odpowiedziec Hani.Dzieki;) Ale co do Koranu, to tam jest chyba cos o niewiernych, ktorych trzeba…hm…

 18. Hania

  15 kwietnia 2017 at 18:16

  Jest Pani zakreconą istotką, pisze jak na haju. Więc zakończmy dyskusję.Pozdrawiam.

  • Danka

   15 kwietnia 2017 at 18:32

   Pan/i Hania.Dlaczego tak szybko konczyc dyskusje, skoro Hani tak swobodnie szlo karcenie Prymasa i kaplanow ? Hania poszla sladem weza kusiciela?
   . Jego pokusa obiecuje pierwszym rodzicom równość z Bogiem przez uzurpowanie sobie samostanowienia o dobru i złu moralnym. Tymczasem rzeczywistym następstwem pierwszego upadku jest degradacja obrazowo opisana w Rdz 3,7.10.16-19.

  • Danka

   15 kwietnia 2017 at 18:32

   Pan/i Hania.Dlaczego tak szybko konczyc dyskusje, skoro Hani tak swobodnie szlo karcenie Prymasa i kaplanow ? Hania poszla sladem weza kusiciela?
   . Jego pokusa obiecuje pierwszym rodzicom równość z Bogiem przez uzurpowanie sobie samostanowienia o dobru i złu moralnym. Tymczasem rzeczywistym następstwem pierwszego upadku jest degradacja obrazowo opisana w Rdz 3,7.10.16-19.

 19. Danka

  15 kwietnia 2017 at 18:57

  Jawa!Hania pomylila ambone z mownica sejmowa.

 20. Danka

  15 kwietnia 2017 at 20:30

  Jawa8 maja czcimy sw.Stanislawa biskupa. ON jest przykladem, jaka powinna byc rola instytucji koscielnych itp.wzgledem wladzy.Na pewno nie bezkrytyczne klakierstwo i wykonywanie polecen wladz oraz przymykanie oczu na sprawy haniebne.
  Zamieszcze fragment listu Jana Pawla II z okazji 750-lecia ogliszenia, ze biskup Stanislaw to swiety dla wiernych z calego swiata, rocxnica kanonizacji w XIII wieku.

 21. Danka

  15 kwietnia 2017 at 20:33

  Uczył ładu moralnego w rodzinie opartej na sakramentalnym małżeństwie. Uczył ładu moralnego w Państwie, przypominając nawet królowi, że w swym postępowaniu musi się liczyć z niezmiennym Prawem Boga samego. Bronił wolności, która jest podstawowym prawem każdego człowieka i którego bez przyczyny żadna władza nie może nikomu odbierać bez pogwałcenia porządku ustanowionego przez samego Boga. U początku naszych dziejów Bóg, Ojciec ludów i narodów, ukazał nam przez tego świętego Patrona, że ład moralny, poszanowanie Bożego Prawa oraz słusznych praw każdego człowieka, jest podstawowym warunkiem bytu i rozwoju każdego społeczeństwa.

 22. Danka

  15 kwietnia 2017 at 20:46

  Wesolego Alleluja, kaplani!;) Ks.Prymasie zdrowia i sil oraz natchnien Ducha Sw. w trudnej pracy Pasterza Kosciola w Polsce.
  A dla ks.Isakowicza-Zalewskiego, wielkiego kaplana,ktory jest wzorem odwgi w poszukiwaniu Prawdy takze Wesolych Swiat i blogoslawienstwa Zmartwychwstalego Pana na kazdy dzien zycia! Wszystkim -nadziei!

 23. Seff

  16 kwietnia 2017 at 16:13

  „Są w waszym Kościele hierarchowie, którzy dla uzyskania tytułów stali się poddanymi ideologii rządzących. Są tacy, którzy zupełnie nie rozumieją, że oddanie należnej czci Bogu na kolanach jest drogą do odnowy narodu – 12 września 2010” – Adam Człowiek, Anioł Stróż Polski, Orędzia dla Polski i Polaków (2009-2014)

 24. mario

  16 kwietnia 2017 at 16:32

  Brzydze sie temu hipokrycie w sutannie. Smiechu warte , nawet szkoda dyskutowac o tak prostackim czlowieku ktory nazywa sie prymasem. On o prymasie nawet pojecia bladego nie ma. Tego typa zdradzaja slowa, to nie pierwszy raz kiedy wystepuje w roli poplecznika. Nie uznaje tego patałachy.

 25. Hania

  16 kwietnia 2017 at 18:44

  @ Danka

  Pani Danka sama sobie odpowiedziała na pytanie: czym powinien zajmować się Kościół.
  Chyba, że nie bardzo Pani rozumie o czym pisze?
  Bo wpierw atakuje mnie nieprzytomnie kiedy zwracam uwagę na to, że nikt inny, a tylko Kościół( ustami bp Polaka) powinien wprowadzać ład społeczny oparty na Dekalogu.
  A więc bp Polak ma w tej sferze swoje konkretne obowiązki ( podobne do św Stanisława)
  By potem opisywać ( albo wklejać bezrefleksyjnie) peany na cześć św Stanisława.
  Proszę przemyśleć nauki, które głosił święty wobec króla
  – nakazywał mu przyjąć podstawy cywilizacyjne, które stały się kamieniem węgielnym naszego istnienia w kręgu cywilizacji łacińskiej ( nie uczył łaciny ani Koranu 🙂 )
  Podstaw wolności indywidualnej, nie rodowej. Moralności , zgodnej z Dekalogiem. Dualizmu prawnego ale opartym na moralnosci chrześcijańskiej.Bo nie może być tak, by ” w rodzie” obowiązywało inne prawo niż ” w grodzie”
  To jest schizofrenia, proszę pani Danki.
  Ja choroby Pani nie życzę… 🙂

  …a teraz proszę porównać czym pasjonuje się bo Polak
  „takie akty powinny być przyjmowane w Kościele, a nie w Sejmie, ponieważ Bóg nie domaga się żadnych deklaracji”.

  To czego domaga się Bóg, jak nie naszego Credo publicznego i prywatnego?

  Pozdrawiam i naprawdę, kończę.
  Pani nie chwyta problemu.

 26. Danka

  17 kwietnia 2017 at 00:45

  Pani Hania? I towarzystwo wspomagajace? Jak sielanka na lace. Znowu cos pania Hanie wzruszylo i tu sprowadzilo? Klakierzy, badzmy szczerzy,nie POwalaja na kolana, choc brygada oddana.Ten ton apodyktyczny, jakby nieco polityczny, znac rutyne i podmiane sensu moich cytatow tresci.Nic to, wazne,ze w pani Hani schematach wszystko sie zmiesci…Pouczac ks.Prymasa? To porusza! Moze to sama pani Hania z Ratusza?

 27. Danka

  17 kwietnia 2017 at 00:58

  Prymas postapil wlasnie jak biskup Stanislaw.Prymas zna granice, do jakich moze posunac sie sklad Sejmu, w duzej przewadze z nadania komunistycznych funkow.Wie, ze „swietosci nie szargac”, bo ” z obfitosci serca nowia usta ” i to, czego mozna tam posluchac z sacrum czesto nie ma nic wspolnego, wrecz przeciwnie! .A Objawienia Fatimskie to nie profanum.Zatem nie rzucil perel Kosciola przed wieprze, bo nie ich to dziedzina aktywnosci.Niech sami siebie depcza nogami swymi i sie rozszarpuja na strzepy.Od skarbow KK niech sie trzymaja z dala.

 28. tma

  17 kwietnia 2017 at 06:52

  Dlaczego Zmartwychwstały Chrystus nie objawił się Kajfaszowi? – Może w Królestwie Bożym status Kajfasza był tak niski, że nie wypadało. To tak, jakby król poszedł pogadać w Święta ze zwierzętami u gospodarza na dalekich przedmieściach stolicy.
  Do takiej tezy skłania mnie zachowanie Jezusa wobec Heroda – milczał, bo o czym było gadać z naćpanym paniczem? A przecież Herod ucieszył się na widok Jezusa i chętnie zobaczył by jakiś cud. A tu nic.
  Niejednemu pospolitemu pyszałkowi wydaje się, że Bóg, Stwórca świata, powinien osobiście pofatygować się do niego i dialogować.

  • Danka

   17 kwietnia 2017 at 12:43

   Pyszalkowie najchetniej udzielaliby pouczen Bogu samemu, bo Prymas to dla nich nie ten „szczebel”.
   ps.do m.przy okazji.Hania „skoro jedzie po Prymasie, to co ja sie bede frasowac, /ze jedzie i po mnie .Co wynika z kontekstu, rzecz jasna./Hania poucza.

 29. Hania

  17 kwietnia 2017 at 23:18

  Rzecze kto: ksiądz się wdawa w politykę. Wdawa się i wdawać się winien nie w rządy jej, ale w zatrzymanie, aby jej grzechy nie gubiły, a wykorzenione z niej były, a dusze ludzkie w niej nie ginęły. A bo nie słyszym, co Pan Bóg do Jeremjasza mówi: „o tom cię postanowił nad narodami i królestwy, abyś wykorzeniał, psował i gubił grzechy i złości, a budował i szczepił bojaźń Bożą i cnoty święte, i dobre uczynki, i pokutę, którą by się pomsta Boża od królestw oddalała i polityka nasza nie ginęła”.

  „Wzywania do pokuty obywatelów Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa”

  x Piotr Skarga

 30. Danka

  17 kwietnia 2017 at 23:43

  Hania.To Pani odwraca kota ogonem i za nim sie chowa. Co ma wspolnego napominanie wladzy z nieszaniem sie do polityki? Ks.Prymas napomnial, ze to oni chca wmieszac Kosciol do polityki, zaslaniajac sie kultem Objawien Maryjnych.Szpagaty to Pani specjalnosc, ja trzynam sie stale tej samej narracji.Prymas slusznie zdecydowal.

 31. m.

  18 kwietnia 2017 at 21:03

  Na yt można znaleźć wykłady prof. Ewy Kurek (jest w nich mowa m.in. o wyraźnym zaniżaniu przez Żydów poniesionych przez nich ofiar podczas II WŚ, w holokauście).

  Edit: Oczywiście, że nie „zaniżanie”, ale ZAWYŻANIE miało być!
  Paux pa… Mea culpa.
  PS. Takie wytyczne dostali od wyższych rangą…
  (z tego co pamiętam jest też ciekawa opowieść Pani E.K. nt. ‚szeptania’ grzechów przez dostojnika – ‚duchownego’ podczas mszy)

 32. Hania

  18 kwietnia 2017 at 21:45

  „Paux pa… Mea culpa”

  „Ach, ja pamiętam czasy, kiedy do Ojczyzny

  Pierwszy raz zawitała moda francuszczyzny!

  Gdy raptem paniczyki młode z cudzych krajów

  Wtargnęli do nas hordą gorszą od Nogajów!

  Żałośnie było widzieć wyżółkłych młokosów,

  Gadających przez nosy, a często bez nosów,

  Miała nad umysłami wielką moc ta tłuszcza;

  Bo Pan Bóg, kiedy karę na naród przepuszcza,

  Odbiera naprzód rozum od obywateli”

  Ech..proszę uniżenie o właściwe używanie łaciny i francuszczyzny 🙂

  • m.

   18 kwietnia 2017 at 22:08

   Hanię, poproszę wpierwej o odpowiedź na moje pytania z dn. 17 kwietnia 2017 z godz. 23:53; później można się „pastwić” 😉 nad moimi literówkami.

   • Danka

    18 kwietnia 2017 at 22:54

    Hania czuwa.

    • m.

     19 kwietnia 2017 at 00:04

     Ale jak na taką „sprawiedliwą i świętą” 😉 , to jednak stwierdza schizofrenie u innych, w święto (o zgrozo! 😉 ) złośliwie(?) daruje obrazki „osłów” (czy tam czego, nie wnikam) … żeby w końcu zamiast wykazać się inteligentną odpowiedzią – wytyka „francuski” błąd 😉 …
     Retoryczne zapytanie: KIM JEST Hania….?
     😀

 33. mieszko

  18 kwietnia 2017 at 23:07

  Mocno lewacki ten cały prymas.

  • Danka

   19 kwietnia 2017 at 01:44

   Mieszko 1-szy sie odezwal.Pilnuj swoich farbowanych lisow od CETA trucicieli itp.

 34. Hania

  18 kwietnia 2017 at 23:39

  „Hanię, poproszę wpierwej o odpowiedź na moje pytania z dn. 17 kwietnia 2017 z godz. 23:53; później można się „pastwić” 😉 nad moimi literówkami.”

  Odpowiadam:
  na moje oko to muł ( bez urazy)

  czuwam..czuwam tak jak pani
  walczy z Czerską 🙂

  Pozdrawiam miłe panie!

  • m.

   19 kwietnia 2017 at 00:11

   Haniu, jest Pani przy nas (tzn. przy Dance i przy mnie;), pamięta i czuwa. 😉 😉
   …Ale na konkrety Pani nadal nie odpowiada: czy ta sejmowa uchwała wpłynie pozytywnie na Pani życie? Jeśli tak, to W JAKI SPOSÓB? Co ten ‚akt’ zmieni w Pani życiu? Sprawi, że będzie Pani lepszą osobą (katoliczką?) ?
   Pani Haniu, proszę o odpowiedź.

  • Danka

   19 kwietnia 2017 at 01:48

   Wiedzialam, ze to mutant! Ten na foto od Hani.My walczymy z Oszczerska./To nowe, bardziej adekwatne okreslenie Czerskiej./

 35. JARO

  19 kwietnia 2017 at 05:39

  niestety, ale Abp Polak to prawdopodobnie mason na wysokim stanowisku w polskim KK, usadowiony dla Jego (KK) likwidacji lub dużego osłabienia; i trzeba dodać, że wywiązuje się dobrze z powierzonego zadania; właśnie w szczegółach jego działalności jest odpowiedź na powyższe;

  • Danka

   19 kwietnia 2017 at 09:35

   JARO.Bzdury bez pokrycia :”prawdopodobnie”, oszczerstwo.
   Realnie decyzje podejmuje Rada Episkopatu Polski.

 36. Hania

  19 kwietnia 2017 at 07:56

  ” czy ta sejmowa uchwała wpłynie pozytywnie na Pani życie?”

  Szanowna Pani odpowiadam
  – tak

  Dlatego, że niedawno obchodziłam 1050 rocznicę Chrztu mojego państwa.
  Nie zamierzam zrezygnować w imię dobrego samopoczucia innowierców wyrzekać się swoich korzeni
  Bo to nie są złe korzenie.
  Nie wiem czy zna Pani uczucie dumy z faktu bycia Polakiem.
  Niekoniecznie łączę ten fakt z dumą z naszych aktualnych zarządców.
  Ciał i dusz, że tak skrótowo to ujmę…

  Pani Sobecka zrobiła dobrą robotę w sprawie Uchwały dot Fatimy.
  Nie mylę różnych porządków, nie wiem jak pani poseł zagłosowała w/s zakazu aborcji?
  Dała się panu prezesowi złamać?
  Pani odpowie, ja nie wiem.

  • m.

   19 kwietnia 2017 at 16:38

   „tak
   Dlatego, że niedawno obchodziłam 1050 rocznicę Chrztu mojego państwa.
   Nie zamierzam zrezygnować w imię dobrego samopoczucia innowierców wyrzekać się swoich korzeni”

   Ok… 🙂
   Jak widac, każdy tu (na tym portalu) …i nie tylko tutaj ma swoje zdanie na tem. polityki, Kościoła etc. (czasem podobne, czasami skrajnie różne, nie mówiąc już o wyznawaniu sprzecznych lub z pozoru sprzecznych poglądów)
   I dlatego własnie, ja uważam, że dobrze by było, gdyby granice w kwestii wiary i (p)osłów;) były jasno i czytelnie postawione. Ale przekonywać Cię nie zamierzam, Ty również nie przekonasz mnie, że to okay, że sejm przyjął taką uchwałę (zresztą też nie zamierzam tego tematu drążyć, bo i po co).
   Pozdrawiam

 37. Danka

  19 kwietnia 2017 at 09:32

  Wprawdxie Hania odpowiada na pyt.m., ale Hsnia juz wskoczyla w temat o konflikcie Kukiza z Macierewiczem, z hajda na Radio Maryja i O.Dyr.Rydzyka. Poslanka Sobecka to jego prawa reka w Sejmie.Hania, i jak?

  • Soplica

   19 kwietnia 2017 at 10:46

   To ci Danka :))) Jak nie Newsweek’em to własna erudycją ale Jej musi być na wierzchu :))) Pani Haniu – szkoda czasu na przekonywanie „przekonanych” :)))

   • Danka

    19 kwietnia 2017 at 20:32

    Soplica nomen omen, wlasnie to jest znamienne, ze pisma wrogow Kosciola kat. Zajmuja sie opisem tej schizmatycznie podjetej uchwaly ku uciesze lewactwa z tych „Newsweekow”.Jakos pisma i portale prawicowe albo wstydliwie zamilczaja ten akt nieposluszenstwa wobec decyzji Glowy Kosciola katolickiego w Polsce albo marginalizuja go. I to wlasnie pokazuje komu na tym zalezalo, komu to smak akcje bigotek i tych, co to Bogu swieczke, a diablu ogarek na oltarzu, gdzie ogonem na msze dzwonia. Prymas mial racje, a Sobecka z Kaczynskim i zaplecze to „schizma”.

   • Danka

    19 kwietnia 2017 at 20:44

    Soplica, a moze ksiadz Robak? Czarna POlewka na obiadek nie POsmakowala? Takich swietych mezow to i aktualnie pod dostatkiem, alee nie kazdy za zupke morduje niedoszlego tescia Horeszke.;(

   • Danka

    19 kwietnia 2017 at 22:39

    Soplica zawital, by POprawic pointe dyskusji?
    Ad personam przyszarzowal ks.Robak? 🙂
    Dalszy jej ciag w temacie o konflikcie Kukiza z Macierewiczem, chyba w dziale :Z kraju.lub : Najnowsze.

 38. Seff

  19 kwietnia 2017 at 13:01

  „Módlcie się za waszych biskupów, którzy – niestety – nie rozpoznają znaków czasu, a zaangażowali się w poprawność polityczną”- 12 stycznia 2010. Adam Człowiek , Anioł Stróż Polski, Orędzia dla Polski i Polaków (2009-2014).

  • Danka

   19 kwietnia 2017 at 20:35

   Ze co? Ze kto? Aniol Stroz?

   • Soplica

    19 kwietnia 2017 at 23:32

    Danka- przestań p ajacowac. To forum nie jest Twoja własnością.

    • Danka

     20 kwietnia 2017 at 01:46

     A co to za argument w dtskusji? Chwytasz sie, Soplico, brzytwy? Co ma wlasnosc do wymiany opinii? Niezly z ks.Robaka od szat biskupich dyktator.”Przestac zartowac, bo ten parking nie jest wasza wlasnoscia!” Nie czytalam nigdy nic rownie hm..niemadrego na forum jakimkolwiek.Zleciakes tu na pomoc Hani, ktora wymiekla, lapiesz sie argumentow wylacznie ad personam, bo nie masz nic do powiedzenia

    • Danka

     20 kwietnia 2017 at 01:49

     Moze jestes ukrytym sponsorem?

 39. Soplica

  20 kwietnia 2017 at 09:34

  Szanowna Danko – aby być wiarygodnym trzeba pisać po polsku ( poprawnie) , z sensem, bez insynuacji i na temat. Jak już napisałem: proszę nie pajacować. Pozdrawiam.

 40. Danka

  20 kwietnia 2017 at 19:30

  W jednym zdaniu tyle ciosow na oslep ad personam. Tu Cie, ksieze Robaczku,sorry,Robaku vel Soplico boli:
  „Aby byc wiarygodnym trzeba pisac…….”:):)/ Poprawnie po polsku nie piszesz, bo zapomniales o przecinku przed „trzeba”, wiec ?/ A na temat, to moze w klimatach Lisowych naTemat byloby Ci bardziej do smaku?
  Wpadles na pomoc Hani,tej od szargania szat Prymasa ,w czym jej sekundujesz; Hani, ktora wymiekla i lapiesz sie juz czego POpadnie, zeby „miec to ostatnie slowo”, ktore tak Ci oscia, koscia w gardle stanelo,ze to nie Hania? Ja caly czas pisalam tu na temat slow ks. Prymasa. Twoje tematy wyraznie tu nie pasuja. Skieruj sie do pudelka, tam jest duzo ad personam , co cie tak meczy:
  http://www.pudelek.pl

 41. Danka

  21 kwietnia 2017 at 02:51

  Soplica vel Robak.Cala radosc i nagroda w tym, ze scisniete z tylu, daja imponujaca panorame z przodu.

 42. Soplica

  21 kwietnia 2017 at 10:04

  Zostawiam Państwa – @m oraz @Danka – w „miłosnym” uścisku ( A ja lubię Dankę) samym sobie :))) Dobrana parka: jedno myszkuje po Pomponikach i innych batonikach, podniecając się niezdrowo, drugie lubuje się w piwach i analizach psychologicznych. Na pewno Państwo nie będziecie się razem nudzić !

  • Danka

   21 kwietnia 2017 at 20:06

   Soplico vel ks.Robaku! Pudelek byl z mysla o Twych chorobliwych atakach ad personam.Tam masz wieksze pole do POpisu u zaspokojenia swych naturalnych sklonnosci.Nie napisales niczego ad meritum, przypiales sie do mnie, bo Hania POszla sobie.Ty tez.Szczesliwej drogi juz czas!

 43. Danka

  21 kwietnia 2017 at 19:37

  Soplico, rozluzniles chociaz te swoje zaplecze scisniete? Trudno odchodzic z podniesionym czolem i ze scisnietym zapleczem..Widzisz m.Soplica vel ks.Robak zarzucil nam podejrzane ciagotki.Glodnemu chleb na mysli? 😉 Przypuszczam, ze ze zwiesxona glowa, powoli wraca Soplica i mowi do swej Hani,caly zaplakany , co go boli.Haniu, choc jestem tak piekny i gladki, zgadnij, co mnie uwiera? Moje…..!”

 44. recek

  21 kwietnia 2017 at 22:00

  Zawyła Danka z wielką radością
  że dowaliła z okrutną złością
  pewnemu panu chyba Soplicy
  któż tych błazenad u Danki zliczy?
  Plecie banały, głupstwami pluje
  inna znów pani też jej wtóruje.
  I tak dzieweczki się nakręcają
  a inni ubaw tylko z nich mają:)))

 45. Soplica

  23 kwietnia 2017 at 22:31

  I w końcu Panie @m i @Danka – znalazły „swoje” miejsce gdzie w pocie czoła będą mogły się „produkować” ku chwale głupoty ! :)))

 46. Danka

  27 kwietnia 2017 at 05:14

  Soplica nawarzyl piwa i wypil je sam, a”los ukradkiem drwiac, sie smial”z zaloznego POPISU Soplicy vel ks.Robaka.Soplica spointowac chcial, by marzenie jego sie w loncu spelnilo i jego zdanie ostatnie bylo.Ale „los ukradkiem drwiac sie snial i …Danke przywolal.;)

 47. Alat pemadam kebakaran

  29 kwietnia 2017 at 19:01

  I got what you mean , appreciate it for posting.Woh I am delighted to find this website through google.

 48. Alat pemadam api

  30 kwietnia 2017 at 02:46

  you’re actually a excellent webmaster. The web site loading speed is amazing. It kind of feels that you’re doing any distinctive trick. In addition, The contents are masterwork. you have done a magnificent job in this topic!

 49. princess partys

  30 kwietnia 2017 at 13:41

  I have not checked in here for some time because I thought it was getting boring, but the last few posts are good quality so I guess I?¦ll add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend 🙂

 50. Alat pemadam kebakaran

  30 kwietnia 2017 at 20:51

  I was just seeking this info for a while. After 6 hours of continuous Googleing, finally I got it in your site. I wonder what is the lack of Google strategy that do not rank this kind of informative websites in top of the list. Normally the top sites are full of garbage.

 51. Others business for sale

  4 maja 2017 at 07:34

  I like this post, enjoyed this one appreciate it for posting.

 52. kawy œwiata

  7 maja 2017 at 03:00

  You got a very fantastic website, Gladiolus I noticed it through yahoo.

 53. m.

  7 maja 2017 at 03:31

  Kingdom of the BOTS! 😉

  Subscribe to this channel without unnecessary fusses… :/
  😉

 54. Maxima Youn

  8 maja 2017 at 00:37

  drukarki fiskalne warszawa

 55. how to find a work from home job

  14 maja 2017 at 10:07

  I¦ve read several good stuff here. Certainly value bookmarking for revisiting. I wonder how a lot effort you put to create one of these wonderful informative web site.

 56. Alat pemadam api

  14 maja 2017 at 22:36

  As I site possessor I believe the content material here is rattling magnificent , appreciate it for your hard work. You should keep it up forever! Good Luck.

 57. metlife home loans customer service

  15 maja 2017 at 22:30

  I like this blog its a master peace ! Glad I detected this on google .

 58. Texas home warranty

  18 maja 2017 at 15:21

  This is great stuff! I’ve been looking online for a minute today, yet I never found anything like this. Is it OK to share on Google+? Keep up the fantastic work!

 59. Very superb visual appeal on this website , I’d rate it 10 10.

 60. קמגרה לקנייה

  20 maja 2017 at 13:31

  But wanna comment on few general things, The website design is perfect, the articles is very great : D.

 61. progresive insurance quote

  20 maja 2017 at 21:07

  Some genuinely nice stuff on this site, I like it.

 62. My Video Channel

  26 maja 2017 at 21:03

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 63. dulles airport car service

  30 maja 2017 at 22:43

  Lovely site! I am loving it!! Will come back again. I am taking your feeds also

 64. avis wizzair

  31 maja 2017 at 04:48

  I am always browsing online for articles that can assist me. Thx!

 65. black magic specialist in pakistan

  1 czerwca 2017 at 20:42

  Hmm is anyone else encountering problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to figure out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any responses would be greatly appreciated.

 66. Gurgaon Escorts

  2 czerwca 2017 at 03:43

  Well I sincerely enjoyed reading it. This subject offered by you is very constructive for correct planning.

 67. specialist in delhi

  2 czerwca 2017 at 10:14

  I like this website so much, saved to fav.

 68. intercom upgrade NY

  3 czerwca 2017 at 05:48

  You got a very great website, Gladiola I observed it through yahoo.

 69. MacauBet

  6 czerwca 2017 at 12:48

  Hi, I think your site might be having browser compatibility issues. When I look at your website in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, fantastic blog!

 70. Domino99

  9 czerwca 2017 at 17:12

  I believe this site holds some very great info for everyone :D. „Anybody who watches three games of football in a row should be declared brain dead.” by Erma Bombeck.

 71. www.findcoolpeople.com

  10 czerwca 2017 at 06:52

  There is noticeably a bundle to learn about this. I assume you made sure good factors in options also.

 72. Daftar Bola88

  10 czerwca 2017 at 09:52

  Some times its a pain in the ass to read what people wrote but this site is real user genial! .

 73. Gorden Minimalis

  10 czerwca 2017 at 16:50

  Whats up this is somewhat of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding know-how so I wanted to get guidance from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!

 74. Fansedge

  11 czerwca 2017 at 12:44

  I every time spent my half an hour to read this weblog’s articles daily along with a cup of coffee.

 75. travel to south america

  11 czerwca 2017 at 14:14

  Very interesting information!Perfect just what I was looking for!

 76. boots shoes online shopping

  11 czerwca 2017 at 15:08

  {Don’t get me incorrect, we aren’t heading hungry, but issues are not fantastic at the second.

 77. black military boots

  12 czerwca 2017 at 13:06

  whoah this blog is wonderful i love reading your posts. Keep up the great work! You know, a lot of people are searching around for this information, you can help them greatly.

 78. geico home

  12 czerwca 2017 at 18:36

  I appreciate, cause I found just what I was looking for. You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

 79. Stefan

  13 czerwca 2017 at 19:31

  Muchas gracias por esta información, porque es justo lo que necesitaba saber sobre este tema tan sutil, que usualmente es difícil de encontrar en la web.

 80. artificial plants

  16 czerwca 2017 at 09:12

  Well I sincerely liked studying it. This article procured by you is very practical for accurate planning.

 81. цени билети

  18 czerwca 2017 at 04:19

  very nice post, i certainly love this website, keep on it

 82. acompanhantes de guarulhos

  18 czerwca 2017 at 16:10

  I see something genuinely special in this internet site.

 83. geico homeowners insurance

  19 czerwca 2017 at 03:00

  Way cool, some valid points! I appreciate you making this article available, the rest of the site is also high quality. Have a fun.

 84. her comment is here

  20 czerwca 2017 at 10:38

  I like this website because so much useful material on here : D.

 85. auf wirtschaft.com

  21 czerwca 2017 at 18:17

  Very interesting points you have mentioned, appreciate it for putting up.

 86. progressive insurance

  25 czerwca 2017 at 20:00

  There is evidently a bundle to identify about this. I assume you made some good points in features also.

 87. mobile phones

  26 czerwca 2017 at 03:47

  I conceive this web site holds some real good information for everyone. „The expert at anything was once a beginner.” by Hayes.

 88. 10 most visited countries in Asia

  27 czerwca 2017 at 20:20

  Hey, you used to write magnificent, but the last few posts have been kinda boring?K I miss your tremendous writings. Past few posts are just a bit out of track! come on!

 89. Yeah bookmaking this wasn’t a high risk conclusion great post! .

 90. where to stay

  28 czerwca 2017 at 13:32

  I just couldn’t leave your web site prior to suggesting that I extremely loved the usual info an individual supply on your guests? Is gonna be back steadily to investigate cross-check new posts.

 91. self catering accommodation in Tanzania

  28 czerwca 2017 at 18:25

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 92. Christia Hineman

  29 czerwca 2017 at 05:33

  newport beach

 93. hot girls sex

  3 lipca 2017 at 12:21

  Woah this blog is great i love studying your articles. Stay up the good paintings! You already know, a lot of persons are looking around for this information, you can help them greatly.

 94. There may be noticeably a bundle to know about this. I assume you made sure good points in options also.

 95. Jose Lapinski

  4 lipca 2017 at 18:44

  Its like you read my mind! You seem to grasp a lot about this, like you wrote the e-book in it or something. I think that you could do with some p.c. to power the message house a bit, however instead of that, this is great blog. A great read. I will definitely be back.

 96. Security

  6 lipca 2017 at 16:20

  Well I sincerely liked reading it. This subject procured by you is very effective for proper planning.

 97. InventHelp customer service

  7 lipca 2017 at 22:26

  There is evidently a lot to realize about this. I consider you made various good points in features also.

 98. private investigators

  8 lipca 2017 at 19:52

  This is a topic close to my heart cheers, where are your contact details though?

 99. wife cheating

  9 lipca 2017 at 06:51

  I do not even know how I ended up here, but I thought this post was good. I don’t know who you are but definitely you are going to a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

 100. private detective singapore

  9 lipca 2017 at 12:18

  Keep functioning ,splendid job!

 101. Abby Toher

  9 lipca 2017 at 20:03

  Its like you read my mind! You appear to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do with a few pics to drive the message home a bit, but instead of that, this is fantastic blog. A great read. I’ll certainly be back.

 102. secret investigator

  9 lipca 2017 at 22:23

  As I web-site possessor I believe the content material here is rattling magnificent , appreciate it for your efforts. You should keep it up forever! Good Luck.

 103. Would you be interested in exchanging links?

 104. Foreign Buyers

  12 lipca 2017 at 13:55

  Hey! I simply would like to give an enormous thumbs up for the great information you’ve right here on this post. I might be coming back to your weblog for more soon.

 105. Tabung pemadam kebakaran

  13 lipca 2017 at 02:23

  Great post, I believe blog owners should learn a lot from this weblog its real user genial.

 106. летище варна полети

  13 lipca 2017 at 02:27

  Would you be interested in exchanging links?

 107. visit

  14 lipca 2017 at 11:14

  hi!,I love your writing so much! percentage we communicate extra approximately your post on AOL? I require an expert on this house to solve my problem. May be that’s you! Looking ahead to peer you.

 108. cats

  17 lipca 2017 at 12:36

  I am continually invstigating online for articles that can help me. Thx!

 109. North America tourism

  18 lipca 2017 at 16:23

  Hi there! This post couldn’t be written any better! Reading through this post reminds me of my previous room mate! He always kept talking about this. I will forward this article to him. Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!

 110. I discovered your blog site on google and check a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I just additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more from you later on!…

 111. pr application

  19 lipca 2017 at 00:28

  Great post here!

 112. Fanduel promo code

  19 lipca 2017 at 16:57

  whoah this weblog is wonderful i really like reading your articles. Stay up the great work! You know, a lot of people are searching round for this info, you could aid them greatly.

 113. Nonton Bokep

  19 lipca 2017 at 18:13

  I like this website because so much utile material on here : D.

 114. apply for pr

  19 lipca 2017 at 21:28

  I like this post. Thanks.

 115. indian startup founder news

  20 lipca 2017 at 22:24

  Way cool, some valid points! I appreciate you making this article available, the rest of the site is also high quality. Have a fun.

 116. Irvin Kobie

  20 lipca 2017 at 22:35

  Aw, this was a really nice post. In idea I would like to put in writing like this additionally – taking time and actual effort to make a very good article… but what can I say… I procrastinate alot and by no means seem to get something done.

 117. beige hair fascinator

  21 lipca 2017 at 13:46

  Someone necessarily lend a hand to make critically articles I’d state. That is the very first time I frequented your website page and thus far? I amazed with the analysis you made to make this actual submit extraordinary. Wonderful activity!

 118. shopping for shoes online

  21 lipca 2017 at 14:47

  I am definitely not saying that you ought to sacrifice comfort for a better cost.|Not only have style designs, but also of high high quality for running. During this xmas season, you will see all sorts of lightning goods at its formal online store. As we know branded goods are costlier than generic products.|You can even refer to publications and fashion weblogs to know what kind of footwear are in fashion. So, what ever ft dimension you have, you can select appropriately. Not only have style styles, but also of high high quality for operating.|Don’t forget to appear for a coupon code prior to you place your order! There are a great deal of reasons why you ought to use keywords in your advertisements. Aspis Forte is generic version of Entrance Line Furthermore.|Zappos is notoriously recognized for getting one of the best customer service in the company. Inquire your self why they fit your ft so well. If it’s James Dean merchandise you are searching for, you are not heading to be dissatisfied.|The best place to get the least expensive and authentic Proactol is at its online shop. Are you a style freak males who is always looking for fashionable pair of shoes to wear in Dubai?|But prior to you purchase Phen375 medicines it is important to know more about the benefits of this item. If you are not certain which colour to select, you can always go with black. Then, I go online and find the best deal.|Of program, topless indicates not wearing a leading. Bowtrol is amongst the best selling colon cleanse product to purchase. You can purchase Christian Louboutin Pumps, boots, sandals at our on-line shop.|That’s right, you can shop on-line for shoes right in your living space. Not only have style styles, but also of high high quality for operating. But is this the only reason why you should be searching to shoes online store?|Remix Casuals is a renowned title in the area of casual emerica footwear. If you determine to shoes online store, then you would have tons of choices. What is it that tends to make Samuel Windsor footwear so special?|The option of paying utilizing PayPal is not available. It might arrive to your discover while attempting a shoe that both of your foot is larger than the other. How can you skip Christian Louboutin online store!|Most men wear D-width shoes while ladies put on B-width footwear. Vimax offers the title of the company the verify ought to be made payable to. The first factor you want to do is find a pair of shoes you like.|And yeah, he has more than 100,000 items of Bills memorabilia in his assortment.

 119. Karla Azimi

  21 lipca 2017 at 20:48

  Many thanks for your time,

 120. Geico auto insurance quote

  22 lipca 2017 at 21:18

  You could certainly see your enthusiasm within the paintings you write. The arena hopes for even more passionate writers such as you who aren’t afraid to mention how they believe. All the time follow your heart.

 121. Junk removal

  23 lipca 2017 at 01:18

  Heya my business is with the main time frame below. I stumbled upon that aboard we find It really practical & it helped me to available a lot. I really hope to provide a thing yet again plus assist others just like you aided us.

 122. Armani casa residences sunny isles

  23 lipca 2017 at 01:45

  obviously like your web-site but you need to check the spelling on several of your posts. Several of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to tell the truth nevertheless I will surely come back again.

 123. Cheap home insurance

  23 lipca 2017 at 06:10

  As soon as I discovered this website I went on reddit to share some of the love with them.

 124. apply pr

  23 lipca 2017 at 21:05

  Good posts!

 125. coffee grinder and brewer

  24 lipca 2017 at 14:38

  Do you have a spam problem on this website; I also am a blogger, and I was wondering your situation; we have developed some nice methods and we are looking to swap methods with others, be sure to shoot me an e-mail if interested.

 126. buy youtube likes

  24 lipca 2017 at 21:22

  I don’t ordinarily comment but I gotta admit thanks for the post on this perfect one : D.

 127. alat pemadam kebakaran

  25 lipca 2017 at 02:38

  Glad to be one of many visitants on this amazing site : D.

 128. My partner and I stumbled over here by a different web address and thought I may as well check things out. I like what I see so now i am following you. Look forward to finding out about your web page again.

 129. Youtube to mp3

  26 lipca 2017 at 02:19

  I was very pleased to find this web-site.I wanted to thanks for your time for this wonderful read!! I definitely enjoying every little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you blog post.

 130. geico insurance quote

  26 lipca 2017 at 06:30

  Woh I like your posts, bookmarked! .

 131. райънеър софия

  26 lipca 2017 at 08:07

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 132. swarovski mindjuse

  26 lipca 2017 at 11:27

  What’s Going down i’m new to this, I stumbled upon this I’ve discovered It positively useful and it has aided me out loads. I am hoping to give a contribution & aid other users like its helped me. Good job.

 133. Cialis

  26 lipca 2017 at 15:54

  You have remarked very interesting points! ps decent web site. „The length of a film should be directly related to the endurance of the human bladder.” by Alfred Hitchcock.

 134. amazon keyword research

  27 lipca 2017 at 11:48

  When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks!

 135. QiuQiu Online

  28 lipca 2017 at 19:07

  Hello I am so glad I found your web site, I really found you by mistake, while I was looking on Digg for something else, Anyways I am here now and would just like to say many thanks for a remarkable post and a all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to read it all at the minute but I have bookmarked it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the fantastic work.

 136. Poker Online Indonesia

  28 lipca 2017 at 23:26

  Hi, Neat post. There is an issue along with your website in web explorer, could check this?K IE still is the marketplace chief and a big element of people will omit your fantastic writing due to this problem.

 137. Judi Poker Online

  29 lipca 2017 at 04:08

  Fantastic beat ! I wish to apprentice even as you amend your website, how can i subscribe for a weblog website? The account helped me a applicable deal. I had been tiny bit familiar of this your broadcast offered vibrant transparent concept

 138. Bookshop eCommerce

  29 lipca 2017 at 17:41

  I have been exploring for a little for any high quality articles or blog posts on this sort of area . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this web site. Studying this information So i am satisfied to express that I’ve an incredibly good uncanny feeling I came upon just what I needed. I such a lot surely will make sure to don’t fail to remember this website and provides it a look regularly.

 139. kala jadu

  29 lipca 2017 at 23:09

  Just wanna state that this is very useful, Thanks for taking your time to write this.

 140. kala jadu

  31 lipca 2017 at 23:57

  Definitely believe that which you said. Your favorite justification appeared to be on the net the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get irked while people think about worries that they plainly don’t know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side effect , people can take a signal. Will probably be back to get more. Thanks

 141. learn kala jadu in urdu

  1 sierpnia 2017 at 04:26

  I have recently started a web site, the information you offer on this web site has helped me greatly. Thanks for all of your time & work.

 142. WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. …

 143. popcorn machine rental singapore

  1 sierpnia 2017 at 18:57

  Excellent blog here! Also your website loads up fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as fast as yours lol

 144. immobiliare

  1 sierpnia 2017 at 22:38

  A person essentially help to make seriously posts I would state. This is the first time I frequented your web page and thus far? I amazed with the research you made to create this particular publish amazing. Great job!

 145. Poker uang asli terpercaya

  2 sierpnia 2017 at 03:34

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. …

 146. قصور افراح

  2 sierpnia 2017 at 09:08

  Excellent beat ! I would like to apprentice while you amend your website, how can i subscribe for a blog site? The account aided me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered bright clear concept

 147. affordable auto insurance

  2 sierpnia 2017 at 22:02

  I truly appreciate this post. I have been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thanks again

 148. life insurance product types

  3 sierpnia 2017 at 04:15

  I don’t usually comment but I gotta admit thankyou for the post on this special one : D.

 149. learn kala jadu in hindi

  3 sierpnia 2017 at 22:28

  Hi! This is kind of off topic but I need some help from an established blog. Is it very hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty quick. I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where to start. Do you have any tips or suggestions? With thanks

 150. I have been examinating out some of your stories and it’s clever stuff. I will make sure to bookmark your site.

 151. click here

  4 sierpnia 2017 at 07:07

  An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 152. kala jadu mantra in hindi

  4 sierpnia 2017 at 11:30

  Wow! This could be one particular of the most beneficial blogs We’ve ever arrive across on this subject. Actually Excellent. I am also an expert in this topic therefore I can understand your hard work.

 153. Sexy Girls Exposed On Cams

  4 sierpnia 2017 at 15:49

  certainly like your web-site but you need to check the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling issues and I find it very bothersome to tell the truth nevertheless I will certainly come back again.

 154. electric percolator

  6 sierpnia 2017 at 15:39

  Thank you for sharing superb informations. Your web site is so cool. I’m impressed by the details that you have on this web site. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this web page, will come back for more articles. You, my friend, ROCK! I found just the info I already searched everywhere and just couldn’t come across. What an ideal site.

 155. UHC rates

  6 sierpnia 2017 at 21:46

  I have recently started a website, the information you provide on this website has helped me greatly. Thank you for all of your time & work.

 156. happy diwali image download

  7 sierpnia 2017 at 01:37

  What i do not understood is in truth how you are not actually a lot more neatly-appreciated than you may be right now. You are very intelligent. You understand therefore significantly in terms of this topic, produced me personally imagine it from so many numerous angles. Its like men and women don’t seem to be interested until it¦s something to do with Lady gaga! Your individual stuffs outstanding. Always care for it up!

 157. райънеър ryanair

  7 sierpnia 2017 at 23:03

  Honestly I am already impressed of this post, which you people try toaddress here I found the solution after alll continue reading this: https://evtini-poleti.yolasite.com

 158. dominoqq

  8 sierpnia 2017 at 04:12

  Hi, just required you to know I he added your site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I believe your internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across. It extremely helps make reading your blog significantly easier.

 159. Law

  8 sierpnia 2017 at 08:43

  Great post and straight to the point. I am not sure if this is in fact the best place to ask but do you guys have any ideea where to hire some professional writers? Thank you 🙂

 160. Legal

  8 sierpnia 2017 at 13:32

  obviously like your web-site but you need to check the spelling on several of your posts. Many of them are rife with spelling problems and I find it very bothersome to tell the reality nevertheless I will definitely come back again.

 161. Filmstream

  9 sierpnia 2017 at 03:46

  I love what you guys tend to be up too. This type of clever work and coverage! Keep up the very good works guys I’ve you guys to my personal blogroll.

 162. RAP Rap com

  9 sierpnia 2017 at 08:21

  It’s perfect time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I have read this post and if I could I wish to suggest you few interesting things or advice. Perhaps you could write next articles referring to this article. I want to read more things about it!

 163. ер бг

  9 sierpnia 2017 at 08:50

  The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I mean, I know it was my choice to read, but I actually thought youd have something interesting to say. All I hear is a bunch of whining about something that you could fix if you werent too busy looking for attention.

 164. online casino games

  9 sierpnia 2017 at 22:55

  But a smiling visitant here to share the love (:, btw great pattern.

 165. ghe luoi

  11 sierpnia 2017 at 14:56

  There is clearly a bundle to realize about this. I believe you made certain nice points in features also.

 166. Bandar Togel

  11 sierpnia 2017 at 19:01

  Thank you for some other great article. The place else could anybody get that kind of information in such a perfect way of writing? I’ve a presentation next week, and I’m at the search for such info.

 167. Togel Online

  11 sierpnia 2017 at 23:29

  As I web site possessor I believe the content matter here is rattling fantastic , appreciate it for your hard work. You should keep it up forever! Best of luck.

 168. Situs Togel

  12 sierpnia 2017 at 03:27

  Very interesting info !Perfect just what I was searching for! „The only gift is a portion of thyself.” by Ralph Waldo Emerson.

 169. Judi Online

  12 sierpnia 2017 at 07:30

  Precisely what I was searching for, appreciate it for posting.

 170. Railway job alerts

  12 sierpnia 2017 at 08:58

  An fascinating discussion is value comment. I think that it’s best to write extra on this topic, it might not be a taboo subject however generally people are not enough to talk on such topics. To the next. Cheers

 171. Judi Bola

  12 sierpnia 2017 at 12:05

  This is a very good tips especially to those new to blogosphere, brief and accurate information… Thanks for sharing this one. A must read article.

 172. Precious metals service

  12 sierpnia 2017 at 12:56

  I have not checked in here for some time as I thought it was getting boring, but the last several posts are great quality so I guess I will add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

 173. Agen Judi

  12 sierpnia 2017 at 16:09

  You have mentioned very interesting points! ps nice web site.

 174. Batswana business directory

  12 sierpnia 2017 at 16:53

  Thank you so much for providing individuals with an extremely brilliant possiblity to read critical reviews from this web site. It really is so amazing and packed with a lot of fun for me and my office mates to search your web site more than thrice in a week to find out the fresh things you have. And lastly, I am also usually fascinated considering the outstanding suggestions you give. Selected 3 points in this post are clearly the most impressive we’ve ever had.

 175. Agen Judi

  12 sierpnia 2017 at 20:11

  I have recently started a blog, the info you provide on this website has helped me tremendously. Thank you for all of your time & work. „Money is power, freedom, a cushion, the root of al evil, the sum of all blessings.” by Carl Sandburg.

 176. gmail

  12 sierpnia 2017 at 20:46

  hi!,I like your writing so much! share we communicate more about your article on AOL? I require an expert on this area to solve my problem. Maybe that’s you! Looking forward to see you.

 177. milf shows her pussy

  12 sierpnia 2017 at 21:36

  thanks for tbhe info

 178. Judi casino

  13 sierpnia 2017 at 00:12

  Some genuinely fantastic blog posts on this site, regards for contribution. „A liar should have a good memory.” by Quintilian.

 179. Lodges in Chobe national park

  13 sierpnia 2017 at 08:17

  Great write-up, I’m normal visitor of one’s site, maintain up the excellent operate, and It’s going to be a regular visitor for a long time.

 180. kala jadu

  13 sierpnia 2017 at 09:17

  I just could not depart your web site prior to suggesting that I extremely enjoyed the standard information a person provide for your visitors? Is gonna be back often to check up on new posts

 181. tour operator

  13 sierpnia 2017 at 12:09

  Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I’ll make sure to bookmark it and come back to read more of your useful info. Thanks for the post. I’ll certainly comeback.

 182. Poker Qiu Qiu Online

  13 sierpnia 2017 at 13:21

  Can I just say what a relief to find someone who actually knows what theyre talking about on the internet. You definitely know how to bring an issue to light and make it important. More people need to read this and understand this side of the story. I cant believe youre not more popular because you definitely have the gift.

 183. Botswana national park

  13 sierpnia 2017 at 16:03

  I got what you mean ,saved to favorites, very decent web site.

 184. Poker Online Terpercaya

  13 sierpnia 2017 at 17:25

  There are certainly numerous details like that to take into consideration. That may be a great level to bring up. I supply the ideas above as general inspiration but clearly there are questions just like the one you convey up the place a very powerful thing can be working in honest good faith. I don?t know if finest practices have emerged around issues like that, but I’m sure that your job is clearly identified as a fair game. Each girls and boys really feel the impact of just a moment’s pleasure, for the remainder of their lives.

 185. arrange safaris in Tanzania

  13 sierpnia 2017 at 19:58

  Hey! I know this is somewhat off topic but I was wondering if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having difficulty finding one? Thanks a lot!

 186. Domino Qiu Qiu Online

  13 sierpnia 2017 at 21:31

  Do you have a spam problem on this site; I also am a blogger, and I was curious about your situation; many of us have created some nice procedures and we are looking to swap strategies with other folks, please shoot me an email if interested.

 187. what to do in Tanzania on a budget

  13 sierpnia 2017 at 23:51

  Thanks for helping out, great info .

 188. sprawdź

  14 sierpnia 2017 at 01:57

  Rattling nice pattern and good subject material, absolutely nothing else we require : D.

 189. Fire Sales

  14 sierpnia 2017 at 08:24

  You could certainly see your skills in the work you write. The world hopes for even more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. Always follow your heart.

 190. fit milf

  14 sierpnia 2017 at 09:54

  rthanks for the info

 191. Lily

  14 sierpnia 2017 at 20:51

  korean celebrity fashion

 192. electricuted

  15 sierpnia 2017 at 11:33

  What’s Taking place i’m new to this, I stumbled upon this I’ve discovered It absolutely helpful and it has aided me out loads. I am hoping to give a contribution & assist different customers like its aided me. Great job.

 193. bargainbrute.com

  15 sierpnia 2017 at 15:37

  Magnificent site. Plenty of useful information here. I am sending it to several friends ans also sharing in delicious. And of course, thanks for your sweat!

 194. nigerian senator dancing

  15 sierpnia 2017 at 21:46

  Hi there! I just wanted to ask if you ever have any issues with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing months of hard work due to no data backup. Do you have any methods to protect against hackers?

 195. US Patent Attorney

  16 sierpnia 2017 at 02:01

  Thank you for the sensible critique. Me and my neighbor were just preparing to do a little research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more from this post. I’m very glad to see such fantastic information being shared freely out there.

 196. the nigerian newspapers read them online

  16 sierpnia 2017 at 10:02

  Hi there, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam responses? If so how do you reduce it, any plugin or anything you can suggest? I get so much lately it’s driving me insane so any help is very much appreciated.

 197. dani

  16 sierpnia 2017 at 12:50

  „I really like your writing style, good info, thanks for posting. “Let every man mind his own business.”

 198. phong thủy là gì

  16 sierpnia 2017 at 14:06

  Please let me know if you’re looking for a writer for your site. You have some really great posts and I believe I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d really like to write some material for your blog in exchange for a link back to mine. Please blast me an e-mail if interested. Regards!|

 199. Luxury penthouses in London

  16 sierpnia 2017 at 14:09

  Thank you a lot for sharing this with all of us you actually understand what you are talking approximately! Bookmarked. Kindly also discuss with my website =). We can have a hyperlink exchange agreement among us!

 200. jason spencer dallas texas

  17 sierpnia 2017 at 21:08

  I have been surfing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my opinion, if all website owners and bloggers made good content as you did, the web will be much more useful than ever before.

 201. mobile home insurance

  18 sierpnia 2017 at 01:11

  I like this blog very much, Its a very nice billet to read and get information.

 202. jual tabung pemadam api

  18 sierpnia 2017 at 01:42

  Thanks for sharing superb informations. Your web site is so cool. I am impressed by the details that you have on this blog. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this website page, will come back for more articles. You, my pal, ROCK! I found just the information I already searched everywhere and simply couldn’t come across. What a great site.

 203. independent hostel

  18 sierpnia 2017 at 04:52

  Very interesting topic, thankyou for putting up. „Welcome to President Bush, Mrs. Bush, and my fellow astronauts.” by Dan Quayle.

 204. jual tabung pemadam kebakaran

  18 sierpnia 2017 at 05:39

  I do enjoy the way you have framed this difficulty and it does indeed offer me personally a lot of fodder for thought. On the other hand, coming from what I have observed, I really trust as other opinions pack on that individuals keep on point and in no way start on a soap box of the news of the day. Yet, thank you for this fantastic point and even though I do not necessarily agree with this in totality, I respect your viewpoint.

 205. prometric exam

  18 sierpnia 2017 at 08:54

  Very efficiently written post. It will be beneficial to everyone who employess it, including myself. Keep doing what you are doing – looking forward to more posts.

 206. jual tabung pemadam kebakaran

  18 sierpnia 2017 at 09:41

  Really Appreciate this blog post, can you make it so I get an alert email when you write a fresh update?

 207. movers seattle

  18 sierpnia 2017 at 13:14

  you’re actually a just right webmaster. The site loading speed is incredible. It seems that you are doing any unique trick. In addition, The contents are masterwork. you have done a great activity on this topic!

 208. jual alat pemadam api

  18 sierpnia 2017 at 14:35

  Thanks, I’ve recently been searching for information about this subject for ages and yours is the greatest I’ve found out till now. However, what in regards to the bottom line? Are you certain about the source?

 209. jual alat pemadam api

  18 sierpnia 2017 at 18:31

  Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with some pics to drive the message home a little bit, but other than that, this is excellent blog. An excellent read. I’ll definitely be back.

 210. jual alat pemadam api

  18 sierpnia 2017 at 22:43

  Hey there I am so thrilled I found your weblog, I really found you by accident, while I was searching on Bing for something else, Anyways I am here now and would just like to say many thanks for a fantastic post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through it all at the minute but I have saved it and also added your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the superb job.

 211. iklan online

  19 sierpnia 2017 at 12:32

  Hello my friend! I wish to say that this article is awesome, great written and include approximately all vital infos. I?¦d like to look extra posts like this .

 212. online casino

  19 sierpnia 2017 at 13:45

  Oh my goodness! an incredible article dude. Thank you Nevertheless I’m experiencing concern with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anybody getting identical rss downside? Anyone who knows kindly respond. Thnkx

 213. marijuana for sale

  19 sierpnia 2017 at 17:35

  Thanks for all your efforts that you have put in this. very interesting information.

 214. Cars online small business

  19 sierpnia 2017 at 18:04

  I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was good. I do not know who you are but certainly you are going to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 215. sports gambling

  19 sierpnia 2017 at 18:24

  You completed a number of good points there. I did a search on the subject matter and found most persons will consent with your blog.

 216. http://bikingviking.dk

  19 sierpnia 2017 at 22:35

  Thank you for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do a little research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more clear from this post. I’m very glad to see such magnificent info being shared freely out there.

 217. line tv

  19 sierpnia 2017 at 23:08

  I’ll right away grasp your rss feed as I can not in finding your email subscription hyperlink or newsletter service. Do you’ve any? Please let me recognise so that I may subscribe. Thanks.

 218. free snap milfs

  19 sierpnia 2017 at 23:44

  free snap milfs

 219. casino gambling system

  20 sierpnia 2017 at 03:40

  This blog is definitely rather handy since I’m at the moment creating an internet floral website – although I am only starting out therefore it’s really fairly small, nothing like this site. Can link to a few of the posts here as they are quite. Thanks much. Zoey Olsen

 220. personal loans

  20 sierpnia 2017 at 03:45

  Real nice style and fantastic articles, nothing else we need : D.

 221. click here

  20 sierpnia 2017 at 08:14

  When I initially commented I clicked the „Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get three emails with the same comment. Is there any way you can remove people from that service? Thanks!

 222. Howdy very nice web site!! Guy .. Excellent .. Superb .. I will bookmark your website and take the feeds alsoKI am happy to seek out so many useful information right here within the post, we’d like develop extra techniques on this regard, thanks for sharing. . . . . .

 223. Okavango delta safari

  20 sierpnia 2017 at 18:26

  Keep working ,great job!

 224. Serengeti national park tours

  20 sierpnia 2017 at 23:20

  I went over this web site and I believe you have a lot of superb info, saved to bookmarks (:.

 225. Kenya mountain

  21 sierpnia 2017 at 04:13

  I am really enjoying the theme/design of your website. Do you ever run into any internet browser compatibility issues? A couple of my blog audience have complained about my website not operating correctly in Explorer but looks great in Safari. Do you have any recommendations to help fix this problem?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra