Wiara

Prymas nie chciał uchwały o uczczeniu objawień fatimskich

Prymas Polski wie najlepiej jak wprowadzić wiernych w atmosferę Tridum Sacrum… W Radiowej Jedynce odnosząc się do przyjętej niedawno przez Sejm uchwały o uczczeniu 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie powiedział, że „takie akty powinny być przyjmowane w Kościele, a nie w Sejmie, ponieważ Bóg nie domaga się żadnych deklaracji”.

Abp Wojciech Polak konsekwentnie wyznaje ideę rozdziału Kościoła od państwa, ale czy taką ideę wyznaje Pan Bóg? Według wielu encyklik (zwłaszcza tych starszych…) wciąż aktualne są słowa św. Pawła z Listu do Koryntian „Trzeba bowiem, aby On królował”, wszędzie, w naszych sercach, Kościele, domach, pracy i państwie. To ostatnie uzurpowało sobie podczas Rewolucji Francuskiej prawo do detronizacji Króla Królów i Królowej Nieba i Ziemi, ale co począć dzisiaj, kiedy za ideą detronizacyjną stoją katolicy? Księże Prymasie, już sama Matka Boża w Fatimie wtrącała się do polityki. Czy nie mówiła o „błędach Rosji”? Czy nie miała na myśli komunizmu? Domagała się poświęcenia Rosji, a nie świata, jak czynili to nieskutecznie późniejsi papieże, czego nie zaakceptowała nawet posłuszna siostra Łucja, wizjonerka z Fatimy.

A skoro wspomniałem wcześniej o Rewolucji Francuskiej, to Jego Ekscelencja Prymas Polski mówiąc o tym, że „Bóg nie domaga się żadnych deklaracji” mógłby przypomnieć sobie jeden z wielu ważnych w historii Kościoła i świata momentów. Oto on, kiedy Pan Jezus zażądał od św. Marii Małgorzaty Alacoque, żeby król Francji, Ludwik XIV, wraz z rodziną i całym dworem poświęcił się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. To było żądanie deklaracji duchowej wyrażonej w akcie, który dzisiaj nazwalibyśmy politycznym. Król zaniechał… a 100 lat później wybuchła Rewolucja Francuska, która jego potomka, króla i jego królową potraktowała w sposób, który znamy z kart historii.

Ciekawe też jak prymas Polski ocenia śluby Jana Kazimierza z 1656 roku, kiedy to król obrał Maryję na Królową Polski w uroczystym akcie publicznym?

A więc Matka Boża z Fatimy nie powinna gościć na kartach uchwały sejmowej tylko pozostać w naszym życiu prywatnym? Zdaniem wielu papieży prawo, ustawy, uchwały, nie powinny być odseparowane od wiary objawionej przez Boga. Swoje (katolickie) zdanie na ten temat miał m.in. papież Pius IX:

„Ateizm w prawodawstwie, obojętność w sprawach religii i szkodliwe maksymy, które maszerują pod sztandarem liberalnego katolicyzmu są prawdziwymi przyczynami zniszczenia państwa; One rujnują Francję. Uwierzcie mi, zło, które wskazuję jest straszliwsze niż rewolucja, straszliwsze nawet niż komuna. Zawsze potępiałem liberalny katolicyzm i – jeśli to będzie konieczne – potępię go ponownie, nawet czterdzieści razy.”

Nawiasem mówiąc, Prymas Polski nie pierwszy raz zabiera głos w sprawach polityki. Na Forum Ekonomicznym w Krynicy pastwił się nad nacjonalizmem. – Aprobata dla tego typu myślenia jest nie tylko niewłaściwa, ale też heretycka – mówił, a co ciekawe prawdziwych heretyków w dobie ekumenizmu nie można już nazywać heretykami tylko braćmi odłączonymi… Stare anatemy pozostawiono tylko dla wybrańców. Co symptomatyczne, prymasowi w Krynicy wtórował dominikanin o. Maciej Zięba (przez lata jeden z nielicznych kapłanów wychwalanych przez polityków Platformy Obywatelskiej) głosząc, że nacjonalizm to „pogaństwo, bezbożność i herezja”. Ale to w sumie już trochę inna historia…

Robert Wyrostkiewicz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

288 komentarzy

288 Komentarzy

 1. Phil

  15 kwietnia 2017 at 09:25

  MENDA!

  • klioes vel pislamista

   15 kwietnia 2017 at 11:34

   „Nie sądźcie…”

   Myślę,że prymas chciał dać do zrozumienia PiSowi, że nie o deklaracje na pokaz chodzi, a o USTAWĘ antyaborcyjną…

  • Maria

   15 kwietnia 2017 at 12:47

   Powinniśmy stanowczo domagać się od PIS-u oraz polskiego Kościoła Katolickiego właściwego aktu Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Polska potrzebuje Bożej zmiany a nie dobrej zmiany!!! To jedyna doga oby Duch Święty zaczął swą mocą działać w polskim Narodzie.
   „Jeśli Pan miasta nie strzeże, daremnie czuwają straże” (Ps 127,1)
   Króluj nam Chryste!

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 17:17

   Phil, jak pięknie żeś napisał

 2. tma

  15 kwietnia 2017 at 10:20

  Jak widać problem tzw. misiewiczów dotyczy także Kościoła.
  Jak to ktoś ładnie ujął: dla młodego księdza najważniejszą sprawą jest szybko zostać biskupem – a potem to już ci mogą skoczyć.

 3. Soroka

  15 kwietnia 2017 at 10:33

  Religia jest to światopogląd według którego każdy wyznawca danego światopoglądu żyje.
  Jeżeli ktoś mówi że wyznaje chrześcijaństwo, a się go wstydzi, lub żyje wg światopoglądu materialistycznego, to jest człowiekiem doszczętnie zakłamanym.
  Pełna realizacja światopoglądu odbywa się właśnie w ustroju państwa.
  Jeżeli ktoś rozdziela państwo od Kościoła, to nie jest chrześcijaninem!!!

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 17:22

   czyli cesarzowi nie cesarskie, co za precyzja

 4. klioes vel pislamista

  15 kwietnia 2017 at 11:30

  Życzenia wielkanocne 2017 – sms

  Niech Baranek wielkanocny
  W naszych sercach będzie mocny!
  Niechaj Święto Zmartwychwstania
  Wytrwać w prawdzie naród skłania:
  Jest kobieta i mężczyzna.
  Z rodzin naród jest… Ojczyzna!
  Zachód kłamie i wschód kłamie;
  Widział pokój ktoś w islamie?
  Jak straż, która oniemiała,
  Tak się będzie Polski bała
  Swołocz wschodu i zachodu.
  Alleluja i do przodu!

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 17:32

   „Baranek wielkanocny” i „swołocz” w jednym stoją domu
   bez komentarza

 5. PrawNIK

  15 kwietnia 2017 at 11:47

  Ma absolutną rację. Jeszcze niech Sejm przyjmie uchwała że należy przestrzegać 10-ciu Przykazań Bożych, debilizm polityków nie zna granic. To tak jakby przyjmować uchwałą że woda jest mokra albo deszcz pada z góry na dół.

  • bardo

   15 kwietnia 2017 at 13:48

   Nie widzisz idiotyzmów, jakie wypisujesz? A krzyż ze ściany w Sejmie to według ciebie też powinni zdjąć? I medaliki schować? A kaplica w to co tam jeszcze robi? Dalej, zamknąć ją! No bo jak rozdział, to rozdział…
   Albo jesteś durniem, albo agentem wpływu.

   • JAWA

    15 kwietnia 2017 at 17:30

    A krzyż ze ściany w Sejmie to według którego paragrafu wisi?
    Kaplica w Sejmie to inna sprawa, bo nie na sali obrad. Medalik zaś jest czymś indywidualnym (tyle, że jak kto demonstracyjnie się obnosi niech pamięta „módl się w ukryciu” Mt 6,6 i „nie każdy , który Mi mówi: «Panie, Panie», wejdzie do królestwa niebieskiego” Mt 7, 21)

 6. qba

  15 kwietnia 2017 at 11:59

  Po owocach ich poznacie. Rządzący mają dawać świadectwo a nie puste deklaracje dla wzrostu słupków poparcia co tylko robi PiS. Prawdziwe świadectwo dali przy okazji ustawy antyaborcyjnej choć biskupi pokroju Pana Polaka nie byli tu wiele lepsi. Brakuje odwagi do niesienia Chrystusa Zmartwychwstałego!

 7. Danka

  15 kwietnia 2017 at 12:08

  O.Zieba bral udzial w spotkaniu Grupy Bilderberg i byl to dyzurny zakonnik w sbeckich stacjach.Jego problem z alkoholem, wylaczyl go z debaty publicznej nieco, bo sb nie sb, ale to bylo widac i slychac, choc nie bylo czuc.
  Jednak akurat co do uczczenia Objawien Fatimskich uwazam, ze ks.Prymas ma racje wg biblijnego przykazania,by „nie rzucac perel Kosciola przed wieprze”.

  • bardo

   15 kwietnia 2017 at 13:59

   Szczerego katolika powinien radować każdy objaw rozszerzania się świadectwa naszej wiary. Jeśli polski Sejm takie świadectwo daje, to skąd zamiast radości – irytacja u prymasa i u takich jak ty płytkich katolików? I skąd wzięłaś jakieś „biblijne przykazanie” (chyba chodziło o Ewangeliczne? naucz się to odróżniać) o rzucaniu „pereł Kościoła przed wieprze”? Niczego takiego św. Mateusz nie napisał. A Matka Boża mówi w swych przesłaniach do wszystkich ludzi i od wszystkich ludzi oczekuje reakcji. Tak do prostaczków, jak i sprawujących władzę. A Kościół nasz jest kościołem powszechnym. Nigdzie nie jest powiedziane, że uwielbienie dla Objawień Maryjnych wolno wyrażać tylko hierarchom.

   • Danka

    15 kwietnia 2017 at 14:27

    Groby PObielane!? Uwielbienie dla satanistow niech praktykuja, jak czynia to stale.A sami „Bigu swieczke, a diablu ogarek”, przy okazji „na oltarzu na msze ogonem dzwonia!” Oczywiscie, ze przykazanie Boga w Trojcy jedynego, a czy z Ewangelii czy z Biblii to dla Ciebie wazniejsze niz to madre przeslanie, by nie rzucac swych perel przed wieprze, bo podepcza je racicami swymi, a obrociwszy sie rozsarpia was”? Tak, to dotyczy skarbow Kosciola, czyli tradycji, doswidczen, objawien, duchowienstwa i ludu Bozego.Amen

   • Danka

    15 kwietnia 2017 at 14:58

    Bardo 13:59 Takich okraglostolowych obludnikow, ktorzy doprowadzili Narod 75%! do nedzy i exodusu z wlasnej Ojczyzny jak w stanie wojny- 2 miliony ludzi!!! To Chrystus nazywal „grobami pobielanymi”.Oni chca by swietsi niz sam Papiez i Prymas nagle! Oto Slowa Zbawiciela;
    IC

    Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa. Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości. (Mt 23, 27-28)

    • Tomek

     17 kwietnia 2017 at 18:28

     Obawiam się, Danko, że właśnie ty tego fragmentu nie zrozumiałaś. Groby pobielane to m.in. różnego rodzaju deklaracje, uchwały, intronizacje i inne pozorne akty „wiary”, na których wielu katolików tak bardzo się skupia, zamiast skupić się na swoim wnętrzu i na czynieniu dobra, zgodnie z naukami Chrystusa. To jest właśnie to, co robili faryzeusze. Jak bardzo prymas miał rację, świadczą choćby niektóre wpisy owych „faryzejskich” katolików, wyzywających go od bydlaka.

     • m.

      17 kwietnia 2017 at 21:05

      „Jak bardzo prymas miał rację, świadczą choćby niektóre wpisy owych „faryzejskich” katolików, wyzywających go od bydlaka.”
      Pełna zgoda. 🙂
      W naszym kraju nie każdy jest katolikiem. Mogły by powstawać nieporozumienia na tym tle: „jesteś niewierzący, więc musisz być/jesteś gorszy” (żeby nie napisać „gorszym sortem”… 😉 ). To nie jest takie jednoznaczne, czarne lub białe, że jeżeli ktoś jest ateistą, to od razu należy mu przykleic łatkę złego człowieka.
      (jeśli chodzi o obecnego papieża (nie-papieża(?) :/ ), pod sztandarem KK …jakieś heretyckie poglądy ludziom przedstawia (ws. „przybyszów”…); wywody godne człeka bez skrupułów, stojącego nad jakimś osuwiskiem,przepaścią, który wie, że zaraz zginie, ale w swej nienawiści jeszcze chce odpalić ładunek wybuchowy, pozostawiony na jakimś lotnisku…)
      Żadna religia chyba nie jest w stanie zastąpić zdrowego rozsądku. A odnosząc się do słów papieża Piusa IX. Dobre prawo, egzekwowanie go, wzajemny szacunek, to moim zdaniem przede wszystkim chroni obywateli przed upadkiem. Religia katolicka może być jedynie dodatkiem; też dlatego, że słowa i maksymy zawarte w Piśmie Świętym mogą być nieco inaczej rozumiane przez poszczególne osoby.
      I przecież kontakt z Bogiem, to tak naprawdę powinna być intymna sprawa człowieka, bez niepotrzebnego uzewnętrzniania się.
      https://zapodaj.net/41a348d6b4527.jpg.html

   • Danka

    15 kwietnia 2017 at 17:11

    Bardo .Bardzo ci pomyslodawcy pomyslowi, chyba dywersyjnie, poniewaz to nie dosc, ze obrazoburcze z ich strony, bo wielu swietobliwych mezow na Wiejskiej nie da sie zliczyc, to poza tym wciaganie autorytetu Kosciola w Polsce w kolejna awanture o krzyz i Maryje. Panstwo jest swieckie i na sali sejmowej sa nie tylko katolicy.Nie wolno na sile szargac swietosci i prowokowac zamieszki.

 8. Danka

  15 kwietnia 2017 at 12:21

  Mafia znowu blokuje wpisy i przerzuca strony? Juz znowu w akcji, czyli mam racje.A kysz!
  A tu, zeby bylo jasne, ze o.Zieba nie robil tajemnicy ze swojego nalogu.
  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/znany-duchowny-jestem-alkoholikiem/nefk3rg

 9. Danka

  15 kwietnia 2017 at 12:27

  Uczniowie posluszni Antychrysta masona od nowego porzadku swiata chca polozyc lape na Objawieniach Madonny,? Antychryst NWO rzucil rekawice Bogu samemu, choc ledwo zipie, ale szkodzi, jak i sludzy przekupni jego tak samo, a nawet bardziej.Maja swoja Madonne satanistke.Wystarczy.

 10. stan

  15 kwietnia 2017 at 12:31

  W skład Komitetu Honorowego obchodów 500 lat Reformacji wchodzą m.in.: bp Margot Käßmann – ambasadorka Ewangelickiego Kościoła Niemiec ds. 500-lecia Reformacji, abp Wojciech POLAK – prymas Polski, Jerzy Buzek – europoseł i premier RP w latach 1997-2001, Hanna Gronkiewicz-Waltz – Prezydent m. st. Warszawy, Krzysztof Penderecki – kompozytor i dyrygent, Jan Krenz – kompozytor i dyrygent, Jerzy Pilch – pisarz i publicysta.
  A WIĘC, ZA WYJĄTKIEM BISKUPKI, OBYWATELE POLSCY WIELCE ZASŁUŻENI DLA SPRAW POLSKICH.
  FATIMA BURZYŁABY TU WSZELKI PORZĄDEK.

  • bardo

   15 kwietnia 2017 at 14:04

   Ten Pilch, który pisywał w Obłudniku Powszechnym i do Playboy’a? Jakie są jego zasługi dla życia religijnego, poza tym,że jest protestantem i nawet w swojej sekcie, o ile wiem, mało praktykującym.

 11. Hania

  15 kwietnia 2017 at 12:32

  …tako rzecze osoba niewierząca…
  ( choćby tytularnie prymas)

  • Danka

   15 kwietnia 2017 at 12:52

   Prosze, Hania rozdaje tu sakry biskupie.A na oltarzu juz byla Hania i na msze dzwonila? Ogonem?;)
   Udzoal ks.Prymasa w tym Komitecie swietujacym czyny heretykow jest niestosowny i niezrozumialy, choc KK prowadzi dialog ekumeniczny.Ks.Prymas Polak w swoich homiliach potepia gender itp, wiec spokojnie, nie ma co wlaczac sie w ataki na KK.Chca Madonny? Maja swoja satanistke.
   A tu dla Autora i nie tylko jasna deklaracja, co dla tego pana prezesa oznacza opcja zdecydowanie patriotycxna, narodowa i jakie przedsiewzial postanowienia wespol w zespol i gdzie to zadeklarowal I co sie wkrotce stalo z realizacja marzen Polakow o wolnej i solidarnej, sorawiedliwej Polsce.Co i dlsczego.Trzeba mu w te deklaracje mocno wierzyc, bo to akurat musi realizowac.
   https://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie/

 12. marian

  15 kwietnia 2017 at 13:12

  Kim jest Pan R. Wyrostkiewicz, ze lepiej od Prymasa rozumie słowa Chrystusowe ” co cesarskie oddajcie Cesarzowi co boskie Bogu’?
  Nie rozumiem jak „Prawy” może pozwalać na legalizowanie takich opinii na własnych łamach.

  • Danka

   15 kwietnia 2017 at 13:52

   Takie dyskusje maja sens i warto poznac rozne opinie.Bog nas obdarowal prawdziwa wolnoscia.Nasza rola, by takie opinie dyskontowac, podajac mocne argumenty. Alleluja!

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 17:40

   „Kim jest Pan R. Wyrostkiewicz, ze lepiej od Prymasa” no właśnie.
   „Oto on, kiedy Pan Jezus zażądał” prywatne objawienia nie są treścią wiary

   • Soplica

    16 kwietnia 2017 at 21:49

    Fatima jako jedyne objawienie nie jest uznawane jako „prywatne” @JAWA. Fatima jako jedyne objawienie zostało włączone do Magisterium Kościoła przez Encykliki i oficjalne nauki papieskie. A kto pod przykryciem trzyma światło ten niechybnie zbłądzi i tyle. Prymas nie jest „wyrocznią” w tych sprawach bo nie obejmują one zwykłego nauczania Kościoła!

  • Tomasz

   2 maja 2017 at 05:00

   Nie rozumiem jak Prawy PL umieszcza takie komentarze ??/

 13. Danka

  15 kwietnia 2017 at 13:58

  Marian.Trzeba nam pokory i otwartych szeroko oczu, bo sa tacy, ktorzy” patrza, a nie widza”, niekoniecznie ze zlej woli, moze o czyms nie wiedzieli, moze sa przez kogos nastawieni odpowiednio itp.
  Wystawienie takiego tekstu na sam szczyt portalu, to takze zacheta do dyskusji.Rozpoczal ja ktos okrzykiem oburzenia „menda”.Czy to glos katolika,szczerego narodowca?

 14. Danka

  15 kwietnia 2017 at 14:11

  Tak,Prymas wie najlepiej, jak nas wprowadzic w Triduum Paschalne, Autorze …
  http://prymaspolski.pl/homilie/msza-sw-wieczerzy-panskiej-13-04-2017-katedra-gnieznienska/

 15. z-k

  15 kwietnia 2017 at 14:50

  Skąd Polskim Kościele taki wysyp hierarchów – żydoheretyków? Kto ich mianuje? Czerska? Mossad? Loża B’nai…? Kto….?

  • Danka

   15 kwietnia 2017 at 15:03

   A ty to z czyjego nadania szczujesz?

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 17:23

   właśnie

  • stary

   1 maja 2017 at 08:53

   Kto ich mianuje? – Danka 😉

 16. Zona

  15 kwietnia 2017 at 15:26

  Jak widać sekta popisowska chciałaby by Kościół w całości zwarł szeregi i szerzył ich propagandę jak redemptoryści czy pallotyni i kilka pseudo”katolickich” gazetek. Tymczasem, być może (w co wątpię), Prymas dostrzegł poważny dysonans pomiędzy paleniem chanukowych świeczek a dygnięciem za opłatkiem, pomiędzy wycieraniem sobie wręcz gęby Chrześcijaństwem a głosowaniem de facto za zabijaniem dzieci w łonach matek, czy ich przymusowym poddawaniem eksperymentom (szczepienia). Chociaż być może zwyczajnie z pewnym wyrachowaniem zrozumiał (a można być prawie pewnym że tak się stało) iż za obecny mariaż PiSu z Kościołem zapłaci boleśnie właśnie ten drugi… (wskazuje na to wypowiedz z Krynicy) I przygotowuje alternatywę. I nic dziwnego. Wszak ani „katolicy otwarci” ani „partyjni” Katolikami NIE są.

 17. Danka

  15 kwietnia 2017 at 17:25

  Zona, nie wyreczaj ks.Prymasa w swoich zono-objawieniach.Pasuje Ci to do Twoich antypisowskich teorii.Tu trzeba dystansu i zrozumienia, ze Kusy jest podstepny i kusi…I wiary, ze Bog prowadzi Kosciol i nie opuszcza jego kaplanow.

 18. JAWA

  15 kwietnia 2017 at 17:45

  „jak prymas Polski ocenia śluby Jana Kazimierza”
  Mt 5,33 zabrania ślubowania
  z czyjego upoważnienia Jan Kazimierz czynił te śluby?

  poza tym Jan Kazimierz był krzywoprzysięzcą, jednym z warunków jego obioru było że zrzeknie się tytułu króla Szwecji, on zaś samowolnie dopisał tam „za stosowną domowi naszemu rekompensatą” itd

 19. Hania

  15 kwietnia 2017 at 18:06

  @ Danka

  „Prosze, Hania rozdaje tu sakry biskupie.A na oltarzu juz byla Hania i na msze dzwonila? Ogonem?;)”

  Gdyby Danka szybciej myślała niż pisała zrozumiałaby co miałam na mysli.

  Proszę pani, państwo tworzą ludzie, w Polsce 80 % to katolicy.
  I to katolicy otrzymali za zadanie utworzenia swojego państwa na zasadach Dekalogu.
  To przyrzekł Mieszko, dawno…dawno temu.
  Dzięki czemu weszliśmy w krąg cywilizacji łacińskiej.
  I, jesli mi jakiś hierarcha mówi, że symbole czy uchwały prokatolickie są do bani, to znaczy, że zatracił pan sens swojego pasterzowania…

  Kościół ma za zadanie doprowadzić nas do Zbawienia, prawda?
  I to Kościół na obowiązki w wychowywaniu ( czyli doprowadzeniu nas do Zbawienia)całego narodu.
  Po to Kapłani nie powinni zajmować się szlachetnymi paczkami tylko udzielaniem Sakramentów i nauczaniem Dekalogu.

  Kapłani, nie wstydźcie się Jezusa!

 20. Hania

  15 kwietnia 2017 at 18:12

  I jeszcze jedno pani Danka pisze:

  Jednak akurat co do uczczenia Objawien Fatimskich uwazam, ze ks.Prymas ma racje wg biblijnego przykazania,by „nie rzucac perel Kosciola przed wieprze”.

  Biblia mówi także:

  „Jezus mówił ludowi: Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, aby je postawić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw(…)”

  Wstydzi się pani Objawień Fatimskich,skoro uważa, że w Sejmie( chocby najgłupszym) nie powinno o nich się mówić?
  A dlaczego?

  • JAWA

   15 kwietnia 2017 at 18:26

   Kanonizacje, dogmaty, reguły zakonne, nowelizacje do Kodeksu Prawa Kanonicznego, modlitwy, przepisy liturgiczne itd też Sejm powinien uchwalać?
   A czy jak kto wpadnie na pomysł np. „uchwały Sejmu w sprawie uznania za prawowierne objawień w Medjugorie”, to posły zaczną z powagą debatować nad wnioskiem?

   • Danka

    15 kwietnia 2017 at 18:50

    Lepiej nie da sie odpowiedziec Hani.Dzieki;) Ale co do Koranu, to tam jest chyba cos o niewiernych, ktorych trzeba…hm…

 21. Hania

  15 kwietnia 2017 at 18:16

  Jest Pani zakreconą istotką, pisze jak na haju. Więc zakończmy dyskusję.Pozdrawiam.

  • Danka

   15 kwietnia 2017 at 18:32

   Pan/i Hania.Dlaczego tak szybko konczyc dyskusje, skoro Hani tak swobodnie szlo karcenie Prymasa i kaplanow ? Hania poszla sladem weza kusiciela?
   . Jego pokusa obiecuje pierwszym rodzicom równość z Bogiem przez uzurpowanie sobie samostanowienia o dobru i złu moralnym. Tymczasem rzeczywistym następstwem pierwszego upadku jest degradacja obrazowo opisana w Rdz 3,7.10.16-19.

  • Danka

   15 kwietnia 2017 at 18:32

   Pan/i Hania.Dlaczego tak szybko konczyc dyskusje, skoro Hani tak swobodnie szlo karcenie Prymasa i kaplanow ? Hania poszla sladem weza kusiciela?
   . Jego pokusa obiecuje pierwszym rodzicom równość z Bogiem przez uzurpowanie sobie samostanowienia o dobru i złu moralnym. Tymczasem rzeczywistym następstwem pierwszego upadku jest degradacja obrazowo opisana w Rdz 3,7.10.16-19.

 22. Danka

  15 kwietnia 2017 at 18:57

  Jawa!Hania pomylila ambone z mownica sejmowa.

 23. Danka

  15 kwietnia 2017 at 19:03

  15 kwietnia 2017 at 18:45

  Your comment is awaiting moderation.

  Powyzej w moim wpisie od wyrazu : ” Jego pokusa…” zaczyna sie cytat z http://www.biblia.deon.pl Jak i dla Hani fragment o skuszeniu Ewy w raju.Tak dziala Szatan kusiciel przyobleczony w skore weza, co to jest madrzejszy wg niego od Boga samego. Cytat;”/…/On to rzekł do niewiasty: «Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?» 2 Niewiasta odpowiedziała wężowi: «Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, 3 tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli». 4 Wtedy rzekł wąż do niewiasty: «Na pewno nie umrzecie! 5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło»./…/

  Danka 15 kwietnia 2017

 24. Danka

  15 kwietnia 2017 at 20:30

  Jawa8 maja czcimy sw.Stanislawa biskupa. ON jest przykladem, jaka powinna byc rola instytucji koscielnych itp.wzgledem wladzy.Na pewno nie bezkrytyczne klakierstwo i wykonywanie polecen wladz oraz przymykanie oczu na sprawy haniebne.
  Zamieszcze fragment listu Jana Pawla II z okazji 750-lecia ogliszenia, ze biskup Stanislaw to swiety dla wiernych z calego swiata, rocxnica kanonizacji w XIII wieku.

 25. Danka

  15 kwietnia 2017 at 20:33

  Uczył ładu moralnego w rodzinie opartej na sakramentalnym małżeństwie. Uczył ładu moralnego w Państwie, przypominając nawet królowi, że w swym postępowaniu musi się liczyć z niezmiennym Prawem Boga samego. Bronił wolności, która jest podstawowym prawem każdego człowieka i którego bez przyczyny żadna władza nie może nikomu odbierać bez pogwałcenia porządku ustanowionego przez samego Boga. U początku naszych dziejów Bóg, Ojciec ludów i narodów, ukazał nam przez tego świętego Patrona, że ład moralny, poszanowanie Bożego Prawa oraz słusznych praw każdego człowieka, jest podstawowym warunkiem bytu i rozwoju każdego społeczeństwa.

 26. Danka

  15 kwietnia 2017 at 20:38

 27. Danka

  15 kwietnia 2017 at 20:46

  Wesolego Alleluja, kaplani!;) Ks.Prymasie zdrowia i sil oraz natchnien Ducha Sw. w trudnej pracy Pasterza Kosciola w Polsce.
  A dla ks.Isakowicza-Zalewskiego, wielkiego kaplana,ktory jest wzorem odwgi w poszukiwaniu Prawdy takze Wesolych Swiat i blogoslawienstwa Zmartwychwstalego Pana na kazdy dzien zycia! Wszystkim -nadziei!

 28. Seff

  16 kwietnia 2017 at 16:13

  „Są w waszym Kościele hierarchowie, którzy dla uzyskania tytułów stali się poddanymi ideologii rządzących. Są tacy, którzy zupełnie nie rozumieją, że oddanie należnej czci Bogu na kolanach jest drogą do odnowy narodu – 12 września 2010” – Adam Człowiek, Anioł Stróż Polski, Orędzia dla Polski i Polaków (2009-2014)

 29. mario

  16 kwietnia 2017 at 16:32

  Brzydze sie temu hipokrycie w sutannie. Smiechu warte , nawet szkoda dyskutowac o tak prostackim czlowieku ktory nazywa sie prymasem. On o prymasie nawet pojecia bladego nie ma. Tego typa zdradzaja slowa, to nie pierwszy raz kiedy wystepuje w roli poplecznika. Nie uznaje tego patałachy.

 30. Hania

  16 kwietnia 2017 at 18:44

  @ Danka

  Pani Danka sama sobie odpowiedziała na pytanie: czym powinien zajmować się Kościół.
  Chyba, że nie bardzo Pani rozumie o czym pisze?
  Bo wpierw atakuje mnie nieprzytomnie kiedy zwracam uwagę na to, że nikt inny, a tylko Kościół( ustami bp Polaka) powinien wprowadzać ład społeczny oparty na Dekalogu.
  A więc bp Polak ma w tej sferze swoje konkretne obowiązki ( podobne do św Stanisława)
  By potem opisywać ( albo wklejać bezrefleksyjnie) peany na cześć św Stanisława.
  Proszę przemyśleć nauki, które głosił święty wobec króla
  – nakazywał mu przyjąć podstawy cywilizacyjne, które stały się kamieniem węgielnym naszego istnienia w kręgu cywilizacji łacińskiej ( nie uczył łaciny ani Koranu 🙂 )
  Podstaw wolności indywidualnej, nie rodowej. Moralności , zgodnej z Dekalogiem. Dualizmu prawnego ale opartym na moralnosci chrześcijańskiej.Bo nie może być tak, by ” w rodzie” obowiązywało inne prawo niż ” w grodzie”
  To jest schizofrenia, proszę pani Danki.
  Ja choroby Pani nie życzę… 🙂

  …a teraz proszę porównać czym pasjonuje się bo Polak
  „takie akty powinny być przyjmowane w Kościele, a nie w Sejmie, ponieważ Bóg nie domaga się żadnych deklaracji”.

  To czego domaga się Bóg, jak nie naszego Credo publicznego i prywatnego?

  Pozdrawiam i naprawdę, kończę.
  Pani nie chwyta problemu.

 31. Danka

  17 kwietnia 2017 at 00:45

  Pani Hania? I towarzystwo wspomagajace? Jak sielanka na lace. Znowu cos pania Hanie wzruszylo i tu sprowadzilo? Klakierzy, badzmy szczerzy,nie POwalaja na kolana, choc brygada oddana.Ten ton apodyktyczny, jakby nieco polityczny, znac rutyne i podmiane sensu moich cytatow tresci.Nic to, wazne,ze w pani Hani schematach wszystko sie zmiesci…Pouczac ks.Prymasa? To porusza! Moze to sama pani Hania z Ratusza?

 32. Danka

  17 kwietnia 2017 at 00:58

  Prymas postapil wlasnie jak biskup Stanislaw.Prymas zna granice, do jakich moze posunac sie sklad Sejmu, w duzej przewadze z nadania komunistycznych funkow.Wie, ze „swietosci nie szargac”, bo ” z obfitosci serca nowia usta ” i to, czego mozna tam posluchac z sacrum czesto nie ma nic wspolnego, wrecz przeciwnie! .A Objawienia Fatimskie to nie profanum.Zatem nie rzucil perel Kosciola przed wieprze, bo nie ich to dziedzina aktywnosci.Niech sami siebie depcza nogami swymi i sie rozszarpuja na strzepy.Od skarbow KK niech sie trzymaja z dala.

 33. m.

  17 kwietnia 2017 at 01:03

  Mine comment at 22:14 is still awaiting moderation…

  Więc będą jego fragmenty… 😀

  „Abp Wojciech Polak konsekwentnie wyznaje ideę rozdziału Kościoła od państwa”.

  Wg mnie słuszny pogląd.
  (…)

  Dla Danki kogutek Wielkanocny 😉 https://zapodaj.net/c53d2e021eb6d.jpg.html

  • Danka

   17 kwietnia 2017 at 03:02

   Czesc m! Tak sie dzieje, kiedy w tekscie sa dwa linki.Wykasuj wiecej niz jeden i wklej tekst, powinno byc ok.
   Fajnie Cie Tu widziec! Widzisz jak przybyli medrcy swiata, madrzejsi i z rozkazami dla Glowy Kosciola w Polsce, ktory wyraznie nie chce ich lapek w KK.Moze wie, jak omotali w Rosji Cerkiew? W Polsce nie bylo lustracji duchownych i to nie tylko tych na sluzbie SB.Kto i dokad prowadzi owieczki? Czy na pewno wiadomo? Pozdrawiam.A Hania miedzy jazda ad personam / skoro jedzie po ks.Prymasie, to co ja sie bede frasowac!;(/,pikretnie tlumaczyc chce role biskupa meczennika Stanislawa.On postawil szlaban wladzy i nazwal rzeczy po imieniu.W imie Stworcy.

 34. tma

  17 kwietnia 2017 at 06:52

  Dlaczego Zmartwychwstały Chrystus nie objawił się Kajfaszowi? – Może w Królestwie Bożym status Kajfasza był tak niski, że nie wypadało. To tak, jakby król poszedł pogadać w Święta ze zwierzętami u gospodarza na dalekich przedmieściach stolicy.
  Do takiej tezy skłania mnie zachowanie Jezusa wobec Heroda – milczał, bo o czym było gadać z naćpanym paniczem? A przecież Herod ucieszył się na widok Jezusa i chętnie zobaczył by jakiś cud. A tu nic.
  Niejednemu pospolitemu pyszałkowi wydaje się, że Bóg, Stwórca świata, powinien osobiście pofatygować się do niego i dialogować.

  • Danka

   17 kwietnia 2017 at 12:43

   Pyszalkowie najchetniej udzielaliby pouczen Bogu samemu, bo Prymas to dla nich nie ten „szczebel”.
   ps.do m.przy okazji.Hania „skoro jedzie po Prymasie, to co ja sie bede frasowac, /ze jedzie i po mnie .Co wynika z kontekstu, rzecz jasna./Hania poucza.

 35. Danka

  17 kwietnia 2017 at 16:29

  Do m. I wszystkich.M.Dzieki za foto kogutka, to prywatny? Chodzi jeszcze? A tu znalazlam zyczenia dla Polakow od ks.Prymasa na Swieta.Szkoda, ze ten portal ich nie znalazl.
  https://youtu.be/8f-NMC2OPD8

  • m.

   17 kwietnia 2017 at 18:53

   Hej 🙂 Kogutek prywatny; lilipucie maleństwo, prawie pięcioletnie 😀 Nie dosyć, że chodzi, to jeszcze potrafi szybko podbiec …żeby podziobać. Od małego (2012r.) tak ma…:)
   (ma nawet imię – Duduś 😀 )
   Tak się zastanawiam – czemu jakiś poseł (a to chyba był pomysł połanki z PIS-u(?)) ma decydować za cały naród? Dlaczego ks. Prymas się myli wg co poniektórych…?
   Tak, jak wspomniałam – moim zdaniem należy rozgraniczyć Państwo i Kościół.
   Nie będę już kopiować tego postu (myśłałam, że Moderator nie zdecydował się go upowszechnić:P, bo jest zbyt kontrowersyjny); może tylko jeszcze jeden fragment:
   (btw: wolała bym -i piszę zupełnie szczerze- coś zgubić ze znanym mi ateistą, niż znaleźć z niejedną osobą, którą znam w realu, a która chodzi do kościoła i… uważa się za katolika. Smutne, ale prawdziwe; starczy spojrzeć na tych chełpiących się swoją „głęboką wiarą” polityków).
   https://zapodaj.net/46d1f2e95b63b.jpg.html

   • Danka

    17 kwietnia 2017 at 23:55

    Co to za przecudnej urody kwiaty? Tez z ogrodka? Wiosna w Polsce to musi byc raj….Politycy moga pozyskiwac duchownych obietnicami i konkretami / np.ulgami na sprowadzane auta, co chyba sie juz skonczylo, a wywolalo afery i zaszkodzilo KK.”Stella Maris” w Gdansku, czyli pralnia brudnych pieniedzy pod okiem biskupa Goclowskiego, gdzie aferalowie czerwono-rozowi przepierali gigantyczne z rabunku pieniadze…Nazwa koscielnego wydawnictwa”Gwiazda Morza”.
    A Hania ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza, ze jest Hania z Ratusza. To by bylo!;)

    • m.

     18 kwietnia 2017 at 00:24

     Krokusy 🙂 Kolorek jak widzisz „biskupi” 😀 lub zbliżony do b. szat… 🙂 Konkretnie to z rabatki.

 36. Hania

  17 kwietnia 2017 at 23:11

  @ danka

  Specjalnie dla pani.
  Wielkanocny konik.
  ( a co sobie żałować)?
  Są króliczki, koguciki, czekoladowe kurki) 🙂

  http://love-konieikoniki.blog.onet.pl/wp-content/blogs.dir/742501/files/blog_cb_4732161_7416609_tr_aa.jpg

  W sam raz, odpowiada na pani intelektualne szpagaty

  • m.

   17 kwietnia 2017 at 23:53

   Haniu, a czy ta sejmowa uchwała wpłynie pozytywnie na Twoje życie? Jeśli tak, to W JAKI SPOSÓB? Co ten ‚akt’ zmieni w Twoim życiu? Sprawi, że będziesz lepszą osobą (katoliczką?) ?
   (na tego ‚konika’ …czy co tam „zapodałaś”, nie klikam, bo raz: że nie dla mnie 😉 , dwa – poszłaś „na łatwiznę”, bo to chyba z jakiegoś bloga (onet))

   • Danka

    18 kwietnia 2017 at 00:14

    M.Kliknij.To chyba autoportret Hani.Humor dopisuje, wbrew wszystkiemu! Kon by sie usmial!;););)

    • m.

     18 kwietnia 2017 at 00:36

     A niech to! Kliknęłam… Niech mnie jakie różnokolorowe kauczukowe kuleczki biją 😉 😉 … toć to osioł jakiś. 😛
     (kurka… A mówili, ostrzegali: „m., nie zaglądaj osłowi w zęby!” … lol 😉 )
     😀

     • Danka

      18 kwietnia 2017 at 13:59

      „Nie zagladaj darowanemu koniowi w zeby”;) Na tym foto skojarzyl Ci sie z oslem? Mnie takze.Hania uznala go za konia.Dobrze, ze nie za wielblada.Tysz pikny.

     • Danka

      18 kwietnia 2017 at 14:11

      Do m.;):) Przyjrzalam sie raz jeszcze temu, co zawiera link od Hani To jakis mutant jest: ni kon, ni osiol, ni pies ni wydra, cos na ksztalt swidra.Leb ma duabelsko czarny, reszte brazowa…;) Z Hani sztambucha? Co za zbiory unikatowe!
      M.widze, ze „nadajemy na tych samych falach”, super, mozna sie poooosmiac.Tu nie ma poczty prywatnej na tym portalu, ale moze zaczniesz komentowac na salon24.pl i tam mozna pisac do siebie na poczte prywatna.Jest co komentowac, bo tu i tak wiekszosc wpisow da sie strawic, a tam to jest dopiero orka po kamieniach, ale rezonans jest spory.

     • m.

      18 kwietnia 2017 at 18:44

      ” widze, ze „nadajemy na tych samych falach” ”
      Jak nie, jak tak… 🙂 🙂
      Też zdarza się mi coś tam zrymować (tak skromnie…:)); można zresztą poczytać na innym forum. Forum co prawda tematyczne, dlatego ja, jako laik, mogłam jedynie uskuteczniać spam 😉 . Ale wczoraj już (naprawdę) ostatnie „podrygi” 😀 (wypaliłam się…:) Nawet piwo testowałam, choć do piwosza mi daleko.
      http://www.beer-o-pedia.lasypolskie.pl/doku.php?id=encyklopedia:piwa:grolsch
      😀
      PS. Danka, Ty byś tam była prawdziwą perełką, tak jak chociażby Redaktor DAKa, którego z tego miejsca pozdrawiam, bo to On wrzucił ‚sznurek’ z tem. o norkach… 😀 😀

  • m.

   18 kwietnia 2017 at 00:55

   Hania, zechciej spojrzeć na zdj. mistrza fotografii plenerowej… 😉 To są konie: https://zapodaj.net/d3d94a9311392.jpg.html
   (to tylko 2 Mpix -starym tel.kom.- żeby nie było ‚hejtu’;)… 😀 )

   • Danka

    18 kwietnia 2017 at 22:50

    Do m. Bylam na tym piwnym portalu, jaki tu zaprezentowalas, ale tam nie mozna sie nawet zarejestrowac, bo tylko dla autorow;( Zreszta nie za bardzo gustuje, wiec mala strata.Lubie karmelowe do plukania wlosow.I Guinessa oraz Zywca raz na kwartal lub rzadziej.Piwo jest ciezkie i ma dziwny wplyw na body;( Znalazlam tam link do tego, co warto polecic, bo to samo zdrowie.
    http://dzienniklesny.pl/kuchnia/koktajle/
    A o ktorym portalu piszesz, ze tam mialabym byc ta „perelka”? O tym dla piwoszy?

    • m.

     18 kwietnia 2017 at 23:17

     „A o ktorym portalu piszesz, ze tam mialabym byc ta „perelka”?”
     😀 O tym: http://www.lasypolskie.pl/index.php
     „O tym dla piwoszy?”
     Beer-o-pedia to tylko taki dodatek do forum… 🙂
     (na jej stronie w zakładce „Skąd przychodzimy…” jest właśnie odnośnik do F. :))

 37. Hania

  17 kwietnia 2017 at 23:18

  Rzecze kto: ksiądz się wdawa w politykę. Wdawa się i wdawać się winien nie w rządy jej, ale w zatrzymanie, aby jej grzechy nie gubiły, a wykorzenione z niej były, a dusze ludzkie w niej nie ginęły. A bo nie słyszym, co Pan Bóg do Jeremjasza mówi: „o tom cię postanowił nad narodami i królestwy, abyś wykorzeniał, psował i gubił grzechy i złości, a budował i szczepił bojaźń Bożą i cnoty święte, i dobre uczynki, i pokutę, którą by się pomsta Boża od królestw oddalała i polityka nasza nie ginęła”.

  „Wzywania do pokuty obywatelów Korony Polskiej i Wielkiego Księstwa”

  x Piotr Skarga

 38. Danka

  17 kwietnia 2017 at 23:43

  Hania.To Pani odwraca kota ogonem i za nim sie chowa. Co ma wspolnego napominanie wladzy z nieszaniem sie do polityki? Ks.Prymas napomnial, ze to oni chca wmieszac Kosciol do polityki, zaslaniajac sie kultem Objawien Maryjnych.Szpagaty to Pani specjalnosc, ja trzynam sie stale tej samej narracji.Prymas slusznie zdecydowal.

 39. Danka

  18 kwietnia 2017 at 00:03

  http://niewygodne.info.pl/a
  rtykul5/02052-Najwieksze-osiagniecie-Bronislawa-Komorowskiego.htm

  Dla Hani

 40. Danka

  18 kwietnia 2017 at 00:10

  Cos sie niedokladnie zapisalo, wiec
  inny link, ktory moze wtwola u pani Hani fale wspomnien:
  http://m.se.pl/wiadomosci/polska/orzel-z-czekolady-zobacz-odsloniecie-orla-z-okazji-swieta-flagi_320794.html

 41. Danka

  18 kwietnia 2017 at 00:30

  Do m. Koniecznie zajrzyj w te komentarze.Walcze dzielnie.
  http://prawy.pl/49278-pokutnicy-z-gazety-wyborczej/#comment-501062

  • m.

   18 kwietnia 2017 at 18:32

   Zajrzałam. Raczej nie ma większego sensu, żebym się tam „produkowała”. Red. Michalkiewicz popełnił felieton … i ok – Jego przemyślenia poparte wiedzą; „dorzucać się” do komentarzy nie będę, bo pewnie niczego nowego nie wniosę.
   …Wniósł natomiast jeden z Królów Polski 😉 … ale do tego byśmy mogli rozprawiać nad korzyściami;) i zniewoleniem;) , które zafundował narodowi, poprzez napływ handlarzy z Bliskiego Wschodu. Na pewno trzeba bardzo dobrze znać historię, żeby móc się z sensem wypowiadać, bo to jednak b.trudny i bolesny dla wielu Polaków temat.
   Na yt można znaleźć wykłady prof. Ewy Kurek (jest w nich mowa m.in. o wyraźnym zaniżaniu przez Żydów poniesionych przez nich ofiar podczas II WŚ, w holokauście).
   „Wyborcza” po to została stworzona, żeby manipulować; ale ile kaski z prenumerat (choćby na przełomie lat 90-tych) wpłynęło do Michnika i spółki – to ich…
   Dorzuciła bym też mordowanie inteligencji polskiej (muszę tu wspomnieć o Katyniu, bo inaczej się nie da…), no i zawładniecie mediów – nieważne czy przez wrogie siły Niemieckie, czy przez „innych”, nieprzychylnych,delikatnie powiedziawszy, wszystkiemu co polskie. Złożone i skomplikowane, bo też i nasi rodacy (choć nie patrioci!) pozwolili … i nadal pozwalają, na grabież Ojczyzny; przejawia(-ło) się to na różne sposoby – żeby cos uszczknąć dla siebie, są gotowi zaprzedać Naród (nie wiedzą jeno, że i sami siebie …i swoje dzieci zaprzedają….).

 42. m.

  18 kwietnia 2017 at 21:03

  Na yt można znaleźć wykłady prof. Ewy Kurek (jest w nich mowa m.in. o wyraźnym zaniżaniu przez Żydów poniesionych przez nich ofiar podczas II WŚ, w holokauście).

  Edit: Oczywiście, że nie „zaniżanie”, ale ZAWYŻANIE miało być!
  Paux pa… Mea culpa.
  PS. Takie wytyczne dostali od wyższych rangą…
  (z tego co pamiętam jest też ciekawa opowieść Pani E.K. nt. ‚szeptania’ grzechów przez dostojnika – ‚duchownego’ podczas mszy)

 43. Hania

  18 kwietnia 2017 at 21:45

  „Paux pa… Mea culpa”

  „Ach, ja pamiętam czasy, kiedy do Ojczyzny

  Pierwszy raz zawitała moda francuszczyzny!

  Gdy raptem paniczyki młode z cudzych krajów

  Wtargnęli do nas hordą gorszą od Nogajów!

  Żałośnie było widzieć wyżółkłych młokosów,

  Gadających przez nosy, a często bez nosów,

  Miała nad umysłami wielką moc ta tłuszcza;

  Bo Pan Bóg, kiedy karę na naród przepuszcza,

  Odbiera naprzód rozum od obywateli”

  Ech..proszę uniżenie o właściwe używanie łaciny i francuszczyzny 🙂

  • m.

   18 kwietnia 2017 at 22:08

   Hanię, poproszę wpierwej o odpowiedź na moje pytania z dn. 17 kwietnia 2017 z godz. 23:53; później można się „pastwić” 😉 nad moimi literówkami.

   • Danka

    18 kwietnia 2017 at 22:54

    Hania czuwa.

    • m.

     19 kwietnia 2017 at 00:04

     Ale jak na taką „sprawiedliwą i świętą” 😉 , to jednak stwierdza schizofrenie u innych, w święto (o zgrozo! 😉 ) złośliwie(?) daruje obrazki „osłów” (czy tam czego, nie wnikam) … żeby w końcu zamiast wykazać się inteligentną odpowiedzią – wytyka „francuski” błąd 😉 …
     Retoryczne zapytanie: KIM JEST Hania….?
     😀

 44. mieszko

  18 kwietnia 2017 at 23:07

  Mocno lewacki ten cały prymas.

  • Danka

   19 kwietnia 2017 at 01:44

   Mieszko 1-szy sie odezwal.Pilnuj swoich farbowanych lisow od CETA trucicieli itp.

 45. Hania

  18 kwietnia 2017 at 23:39

  „Hanię, poproszę wpierwej o odpowiedź na moje pytania z dn. 17 kwietnia 2017 z godz. 23:53; później można się „pastwić” 😉 nad moimi literówkami.”

  Odpowiadam:
  na moje oko to muł ( bez urazy)

  czuwam..czuwam tak jak pani
  walczy z Czerską 🙂

  Pozdrawiam miłe panie!

  • m.

   19 kwietnia 2017 at 00:11

   Haniu, jest Pani przy nas (tzn. przy Dance i przy mnie;), pamięta i czuwa. 😉 😉
   …Ale na konkrety Pani nadal nie odpowiada: czy ta sejmowa uchwała wpłynie pozytywnie na Pani życie? Jeśli tak, to W JAKI SPOSÓB? Co ten ‚akt’ zmieni w Pani życiu? Sprawi, że będzie Pani lepszą osobą (katoliczką?) ?
   Pani Haniu, proszę o odpowiedź.

   • Danka

    19 kwietnia 2017 at 01:56

    Heyka m. Jednak Kaczynski z poslanka Sobecka wbrew woli samego ks.Prymasa, Glowy Kosciola w Polsce, przepchneli te uchwale.Sobecka z Kaczynskim butnie sobie poczynaja, swietsi niz sam Prymas. Jakos drazni mnie nachalna poboznosc tej bigotki,tera otrxymalam dowod ewidentny, dlaczego jej nie trawie.Kompletny brak pokory, swawolna buta z Kaczyskim pod reke wystapila wbrew woli Glowy Kosciola katolickiego w Polsce, zeby nie szargac swietosci po tym zdziczalym przybytku.Sobecka wazniejsza.
    http://m.newsweek.pl/polska/polityka/uchwala-o-objawieniach-fatimskich-przeglosowana-pis-postawil-na-swoim,artykuly,408483,1.html

    • Danka

     19 kwietnia 2017 at 02:03

     I teraz juz po dyskusji z Hania z/ z okolo Czerskiej widac komu Sobecka z Kaczynskim sprawii najwieksza radoche ta uchwala.

    • Danka

     19 kwietnia 2017 at 02:11

     duchowych

     bigoteria: « np. jako przerost form zewnętrznej pobożności przy braku istotnych treści duchowych »

     dewocja, fałszywa pobożność,

     religianctwo, świętoszkostwo,

     świętoszkowatość,

     bigoteria:

     faryzeuszostwo,

     bigoteria:

     pobożnisiostwo,

    • m.

     19 kwietnia 2017 at 02:24

     Nie uważam żeby to było dobre… Łączenie na siłę instytucji Państwa z religią – z Kościołem.
     Nie ogarniam, w każdym razie…
     Jak widać Pani Hania nie potrafi odpowiedzieć co to dobrego przyniesie (Jej).
     (btw: no i kto tu „szpagaty” intelektualne odstawia…?)

  • Danka

   19 kwietnia 2017 at 01:48

   Wiedzialam, ze to mutant! Ten na foto od Hani.My walczymy z Oszczerska./To nowe, bardziej adekwatne okreslenie Czerskiej./

 46. JARO

  19 kwietnia 2017 at 05:39

  niestety, ale Abp Polak to prawdopodobnie mason na wysokim stanowisku w polskim KK, usadowiony dla Jego (KK) likwidacji lub dużego osłabienia; i trzeba dodać, że wywiązuje się dobrze z powierzonego zadania; właśnie w szczegółach jego działalności jest odpowiedź na powyższe;

  • Danka

   19 kwietnia 2017 at 09:35

   JARO.Bzdury bez pokrycia :”prawdopodobnie”, oszczerstwo.
   Realnie decyzje podejmuje Rada Episkopatu Polski.

 47. Hania

  19 kwietnia 2017 at 07:56

  ” czy ta sejmowa uchwała wpłynie pozytywnie na Pani życie?”

  Szanowna Pani odpowiadam
  – tak

  Dlatego, że niedawno obchodziłam 1050 rocznicę Chrztu mojego państwa.
  Nie zamierzam zrezygnować w imię dobrego samopoczucia innowierców wyrzekać się swoich korzeni
  Bo to nie są złe korzenie.
  Nie wiem czy zna Pani uczucie dumy z faktu bycia Polakiem.
  Niekoniecznie łączę ten fakt z dumą z naszych aktualnych zarządców.
  Ciał i dusz, że tak skrótowo to ujmę…

  Pani Sobecka zrobiła dobrą robotę w sprawie Uchwały dot Fatimy.
  Nie mylę różnych porządków, nie wiem jak pani poseł zagłosowała w/s zakazu aborcji?
  Dała się panu prezesowi złamać?
  Pani odpowie, ja nie wiem.

  • m.

   19 kwietnia 2017 at 16:38

   „tak
   Dlatego, że niedawno obchodziłam 1050 rocznicę Chrztu mojego państwa.
   Nie zamierzam zrezygnować w imię dobrego samopoczucia innowierców wyrzekać się swoich korzeni”

   Ok… 🙂
   Jak widac, każdy tu (na tym portalu) …i nie tylko tutaj ma swoje zdanie na tem. polityki, Kościoła etc. (czasem podobne, czasami skrajnie różne, nie mówiąc już o wyznawaniu sprzecznych lub z pozoru sprzecznych poglądów)
   I dlatego własnie, ja uważam, że dobrze by było, gdyby granice w kwestii wiary i (p)osłów;) były jasno i czytelnie postawione. Ale przekonywać Cię nie zamierzam, Ty również nie przekonasz mnie, że to okay, że sejm przyjął taką uchwałę (zresztą też nie zamierzam tego tematu drążyć, bo i po co).
   Pozdrawiam

 48. Danka

  19 kwietnia 2017 at 09:32

  Wprawdxie Hania odpowiada na pyt.m., ale Hsnia juz wskoczyla w temat o konflikcie Kukiza z Macierewiczem, z hajda na Radio Maryja i O.Dyr.Rydzyka. Poslanka Sobecka to jego prawa reka w Sejmie.Hania, i jak?

  • Soplica

   19 kwietnia 2017 at 10:46

   To ci Danka :))) Jak nie Newsweek’em to własna erudycją ale Jej musi być na wierzchu :))) Pani Haniu – szkoda czasu na przekonywanie „przekonanych” :)))

   • Danka

    19 kwietnia 2017 at 20:32

    Soplica nomen omen, wlasnie to jest znamienne, ze pisma wrogow Kosciola kat. Zajmuja sie opisem tej schizmatycznie podjetej uchwaly ku uciesze lewactwa z tych „Newsweekow”.Jakos pisma i portale prawicowe albo wstydliwie zamilczaja ten akt nieposluszenstwa wobec decyzji Glowy Kosciola katolickiego w Polsce albo marginalizuja go. I to wlasnie pokazuje komu na tym zalezalo, komu to smak akcje bigotek i tych, co to Bogu swieczke, a diablu ogarek na oltarzu, gdzie ogonem na msze dzwonia. Prymas mial racje, a Sobecka z Kaczynskim i zaplecze to „schizma”.

   • Danka

    19 kwietnia 2017 at 20:44

    Soplica, a moze ksiadz Robak? Czarna POlewka na obiadek nie POsmakowala? Takich swietych mezow to i aktualnie pod dostatkiem, alee nie kazdy za zupke morduje niedoszlego tescia Horeszke.;(

   • Danka

    19 kwietnia 2017 at 22:39

    Soplica zawital, by POprawic pointe dyskusji?
    Ad personam przyszarzowal ks.Robak? 🙂
    Dalszy jej ciag w temacie o konflikcie Kukiza z Macierewiczem, chyba w dziale :Z kraju.lub : Najnowsze.

 49. Seff

  19 kwietnia 2017 at 13:01

  „Módlcie się za waszych biskupów, którzy – niestety – nie rozpoznają znaków czasu, a zaangażowali się w poprawność polityczną”- 12 stycznia 2010. Adam Człowiek , Anioł Stróż Polski, Orędzia dla Polski i Polaków (2009-2014).

  • Danka

   19 kwietnia 2017 at 20:35

   Ze co? Ze kto? Aniol Stroz?

   • Soplica

    19 kwietnia 2017 at 23:32

    Danka- przestań p ajacowac. To forum nie jest Twoja własnością.

    • Danka

     20 kwietnia 2017 at 01:46

     A co to za argument w dtskusji? Chwytasz sie, Soplico, brzytwy? Co ma wlasnosc do wymiany opinii? Niezly z ks.Robaka od szat biskupich dyktator.”Przestac zartowac, bo ten parking nie jest wasza wlasnoscia!” Nie czytalam nigdy nic rownie hm..niemadrego na forum jakimkolwiek.Zleciakes tu na pomoc Hani, ktora wymiekla, lapiesz sie argumentow wylacznie ad personam, bo nie masz nic do powiedzenia

    • Danka

     20 kwietnia 2017 at 01:49

     Moze jestes ukrytym sponsorem?

 50. Soplica

  20 kwietnia 2017 at 09:34

  Szanowna Danko – aby być wiarygodnym trzeba pisać po polsku ( poprawnie) , z sensem, bez insynuacji i na temat. Jak już napisałem: proszę nie pajacować. Pozdrawiam.

 51. Danka

  20 kwietnia 2017 at 19:30

  W jednym zdaniu tyle ciosow na oslep ad personam. Tu Cie, ksieze Robaczku,sorry,Robaku vel Soplico boli:
  „Aby byc wiarygodnym trzeba pisac…….”:):)/ Poprawnie po polsku nie piszesz, bo zapomniales o przecinku przed „trzeba”, wiec ?/ A na temat, to moze w klimatach Lisowych naTemat byloby Ci bardziej do smaku?
  Wpadles na pomoc Hani,tej od szargania szat Prymasa ,w czym jej sekundujesz; Hani, ktora wymiekla i lapiesz sie juz czego POpadnie, zeby „miec to ostatnie slowo”, ktore tak Ci oscia, koscia w gardle stanelo,ze to nie Hania? Ja caly czas pisalam tu na temat slow ks. Prymasa. Twoje tematy wyraznie tu nie pasuja. Skieruj sie do pudelka, tam jest duzo ad personam , co cie tak meczy:
  http://www.pudelek.pl

 52. Danka

  20 kwietnia 2017 at 19:34

  Soplica vel ks.Robak
  Bedzie prosciej, „z sensem, bez insynuacji i na temat”.Przeciez tylko odzywasz sie ad personam, kiedy Hania zwatpila, wiec to Cie musi uradowac:

  http://www.pudelek.pl/artykul/108856/zywy_ken_powiekszyl_jadra_jestem_teraz_bogiem_seksu_zdjecia/

 53. m.

  20 kwietnia 2017 at 22:01

  Panie Soplica, proszę się mitygować i nie miotać w ortograficznym zacięciu. 😉
  Na rozluźnienie (mięśni …i atmosfery;)) polecam Marię… 😉 Black Marię:
  http://www.beer-o-pedia.lasypolskie.pl/doku.php?id=encyklopedia:piwa:to_ol_black_maria
  😀

  • Soplica

   20 kwietnia 2017 at 23:08

   m. – poziom pisowni świadczy o człowieku. Nie pije byle czego i dziękuję za link. Natomiast Pani Danka „urwała się” z łańcucha, pisze brednie, podsuwa linki które Ją „rajcują” i podnieca się swą niemożnością wyartykułowania czegoś z sensem. Droga Danko, nic mnie nie meczy, tylko żal mi pośladki ściska jak pewna Danka meczy jak baran bez sensu głupoty.

   • m.

    20 kwietnia 2017 at 23:53

    „Nie pije byle czego i dziękuję za link.”
    (czyli „Soplicę”…? 😉 😛 To taki żart tylko… 🙂 ) Proszę uprzejmie. To jedno z lepszych piw, o ile ktoś je lubi (no i lubi ciemne…:).

    „(…) żal mi pośladki ściska jak pewna Danka meczy jak baran bez sensu głupoty.”
    Ha! 😉 Więc jednak Panu żal! 😀 …Tego, że Danka, cytuję: „Jak nie Newsweek’em to własna erudycją ale Jej musi być na wierzchu” ? 😀 Bo przecież nie mogło by być Panu żal tego, że ktoś (w dodatku jak baran;)) „męczy bez sensu głupoty”… 🙂
    (w każdym bądź razie – ja tego nie pojmuję… 😀 )
    A ja lubię Dankę; dowiedziałam się o istnieniu tego p. 12-go … ale jakoś pozostaję na tej stronie. I dlatego, że ‚słabo się mi widzi’ komentowanie rzeczywistości (szczególnie jak patrzę na ‚falkę’ hejtu, która i tu ma miejsce) oraz pewnie dlatego, że …lubię fioletowy;) kol. 😀

   • m.

    21 kwietnia 2017 at 00:46

    „poziom pisowni świadczy o człowieku”
    (to jeszcze może do tego się odniosę… Bo chyba będzie trochę w temacie:)
    I tak …i nie. Jeden z elementów; ważny, ale moim zdaniem nie najważniejszy. O poziomie, tzn. tego czy czł. jest na poziomie;) 🙂 świadczy też to, co rozdrywa się pod jego „kopułką” …i nie chodzi mi o to, że jeśli jest władczy, to to o nim dobrze świadczy. Pisownia to raz:) ; dwa – to co mówi, kolejna sprawa to co robi (jak się zachowuje) – „bo jest ważne to co się robi”(!) ( 😀 ). I oczywiście (dla mnie przynajmniej) brak nienawiści w sobie: brak zazdrości, brak potrzeby złorzeczenia – mentalność, czystość duszy… (tak bym to ujęła, ale to moje subiektywne odczucie)
    …I wracając do Danki (bo to był przytyk do Jej pisowni…), to choć bez polskich znaków (co mi akurat nie przeszkadza), chociaż z literówkami, to i tak TE wypowiedzi są …jakieś. Mnie się podobają i je kupuję! 😀 (mogę się z czymś nie zgadzać, ale w calości akceptuję; nie rażą mnie).

   • Danka

    21 kwietnia 2017 at 02:35

    Fiu,fiu! Az tak dzialaja erotycznie moje zaciete dyskusje? Tylko obys nie zostal z tak scisnietymi na stale! Wtedy mialbys problem jak ten z linku z przyrodzeniem.

 54. Danka

  21 kwietnia 2017 at 02:51

  Soplica vel Robak.Cala radosc i nagroda w tym, ze scisniete z tylu, daja imponujaca panorame z przodu.

 55. Soplica

  21 kwietnia 2017 at 10:04

  Zostawiam Państwa – @m oraz @Danka – w „miłosnym” uścisku ( A ja lubię Dankę) samym sobie :))) Dobrana parka: jedno myszkuje po Pomponikach i innych batonikach, podniecając się niezdrowo, drugie lubuje się w piwach i analizach psychologicznych. Na pewno Państwo nie będziecie się razem nudzić !

  • Danka

   21 kwietnia 2017 at 20:06

   Soplico vel ks.Robaku! Pudelek byl z mysla o Twych chorobliwych atakach ad personam.Tam masz wieksze pole do POpisu u zaspokojenia swych naturalnych sklonnosci.Nie napisales niczego ad meritum, przypiales sie do mnie, bo Hania POszla sobie.Ty tez.Szczesliwej drogi juz czas!

 56. Danka

  21 kwietnia 2017 at 19:37

  Soplico, rozluzniles chociaz te swoje zaplecze scisniete? Trudno odchodzic z podniesionym czolem i ze scisnietym zapleczem..Widzisz m.Soplica vel ks.Robak zarzucil nam podejrzane ciagotki.Glodnemu chleb na mysli? 😉 Przypuszczam, ze ze zwiesxona glowa, powoli wraca Soplica i mowi do swej Hani,caly zaplakany , co go boli.Haniu, choc jestem tak piekny i gladki, zgadnij, co mnie uwiera? Moje…..!”

  • m.

   21 kwietnia 2017 at 20:10

   „Glodnemu chleb na mysli? 😉 ”
   Bywa… 🙂
   „Soplica vel ks.Robak zarzucil nam podejrzane ciagotki.”
   Tego bym sobie do serca nie brała. Panu Soplicy trza grzecznie podzienkować 😉 za „błogosławieństwo” 😉 . Tłumaczenie że się jest w tysiącu procentach hetero nie pomoże… 🙂 (Panu Soplicy w szczegóności; może się tym ‚jarać’, jeśli taka Jego wola… 😀 )

   Danka, z tym „salonem24.pl ” to o to chodziło: http://www.salon24.pl/register/ ?

   • Danka

    21 kwietnia 2017 at 22:24

    „Zaregister „sie tam i popiszemy sobie i sie posmiejemy na poczcie prywatnej.Tu nie ma za wielu lewakow.

    • Danka

     21 kwietnia 2017 at 23:03

     Cd.z ktorych mozna sie posmiac;)

 57. recek

  21 kwietnia 2017 at 22:00

  Zawyła Danka z wielką radością
  że dowaliła z okrutną złością
  pewnemu panu chyba Soplicy
  któż tych błazenad u Danki zliczy?
  Plecie banały, głupstwami pluje
  inna znów pani też jej wtóruje.
  I tak dzieweczki się nakręcają
  a inni ubaw tylko z nich mają:)))

  • m.

   21 kwietnia 2017 at 22:42

   recek nakręca się sam raz w miesiącu
   Jak stary zegar upadnie w końcu…
   Nos od Pinokia czasem pożycza
   I Danki „błędy” w kącie wylicza.
   Swą andropauzę ciężko przechodzi
   Dlatego kiepskie wierszyki płodzi.
   A Danka z e’m.-ką wciąż się kochają
   I Pana recka nie pozdrawiają… 😉

   • Danka

    21 kwietnia 2017 at 23:01

    M.To Tys poetessa lepsza ode mnie, kornie przyznaje! Super!;) Nie drwij z pana Recka poezji, bo pan Recek pisze swietnie.Rymy sie zgadzaja, dowcip przedni, ale puscil pare z buzi tym wstepem, inwokacja.”Danka zawyla”.Jak na psi nick pasujace skojarzenie z autopsji Recka.
    M.
    Zrob, jesli masz ochote, oczyemwiscie, w ten desen: Zaloz nowy adres e-mail lub podaj tam jakis nieuzywany, nie zaden do codziennego uzytku! To sie tycxy wszystkich rejestracji gdziekolwiek na necie zreszta.9 lat temu o tym nie wiedzialam, niestety, i mam tych typow stale juz….na karku, czyli w poczcie, bo wyweszyli, co im sie zywnie podobalo.Mialam tego dowody…..
    Mniejsza z mafia.
    Potem nadajesz sobie jakus nick i sie rejestrujesz.Nie zakladaj bloga, tu napisz jak tam sie nazwalas, bo bedziemy miec kontakt wtedy.Potem mozesz zlikwidowac swoj profil i zalozyc nowy, ale juz bedziemy wiedziec jak sie odnalezc ! Nie ma pospiechu, nie dxis, ae pamietaj o tym nowym adresie e-mail;)

    • m.

     21 kwietnia 2017 at 23:22

     Oki, być może jutro…(??) 🙂 Podam tutaj nick (lub link do profilu). Adresów e-mail zbyt wielu nie mam (hehe); tutaj piszę na SWOIM własnym (żaden lewy czy cuś…).
     (zobaczę czy się skuszę na założenie nowego maila… 😀 )
     Przyznam, że „wypluta” jestem i co do komentowania, to najwyżej jeden kom. – na odczepnego 😛
     (Pana recka, poproszę o nie gniewanie się. Ostatnio trochę limeryków zdarzyło się mi „popełnić”…:) Też na „ostro”; można zobaczyć po zarejestrowaniu się na F., o którym wspominałam. „Rymowiskiem” tem. nazwano – mój ‚forumowy Syn’;) …starszy wiekiem założył na potrzeby rymowania; wyszło spontanicznie:D – ale w tej chwli sobie nie przypomnę w jakim dziale…).

     • Danka

      27 kwietnia 2017 at 05:01

      M.Odwiedze Cie tam na tym Rymowisku;) Pozdrowka.

 58. Danka

  21 kwietnia 2017 at 22:15

  Recek, uczepil sie kiecek? Przybyl z misja nastepny gladiator.Czy wreszcie amator?!?! Moze to wcielenie kolejne Soplicy, raz ksiadz, raz?, kto tam to zliczy?
  Hania juz nie ma nic do dodania?
  Dla Hani , Soplicy vel ks.Robaka oraz poety O imieniu Recek, moze to noc wigilijna, ze na portalach Reckow chmara glos daje szczerze? W to juz nie uwierze! Recek i dla Ciebie piosenka, byscie szli, gd,ie los Was pchnie, a dokad? Kto chce to przypuszcza, to wie…
  https://youtu.be/fX_rpjz2o5w

 59. Soplica

  22 kwietnia 2017 at 13:07

  Danka, skutki zaprzestania terapii i brania leków są katastrofalne. Jak możesz mieć w takim stanie jasność w sprawie Prymasa Polski – abp Polaka? Ględzisz farmazony, pleciesz androny, przytaczasz bezsensowne linki które tylko pognębiają ciebie i pokazują stan twego umysłu.

  • Danka

   27 kwietnia 2017 at 04:43

   Soplica! Koncz wasc.Wstydu sobie oszczedz.Argumenty wyborne….,wypluwasz i nie zachlysniesz sie od tego belkotu? Tak Soplice drecza moje poezje do Hani, co to dla niej i jej idola Albina Siwaka z Biura Politycznego KC PZPR wyzwolenie „przyszlo z Lublina”….

 60. Ward Dehombre

  23 kwietnia 2017 at 09:24

  I have been exploring for a little bit for any high quality articles or weblog posts in this kind of area . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this website. Reading this info So i am satisfied to show that I’ve a very just right uncanny feeling I came upon just what I needed. I such a lot no doubt will make certain to do not overlook this site and provides it a look on a continuing basis.

  • Danka

   27 kwietnia 2017 at 04:46

   Great!

 61. Soplica

  23 kwietnia 2017 at 22:31

  I w końcu Panie @m i @Danka – znalazły „swoje” miejsce gdzie w pocie czoła będą mogły się „produkować” ku chwale głupoty ! :)))

 62. Danka

  27 kwietnia 2017 at 05:14

  Soplica nawarzyl piwa i wypil je sam, a”los ukradkiem drwiac, sie smial”z zaloznego POPISU Soplicy vel ks.Robaka.Soplica spointowac chcial, by marzenie jego sie w loncu spelnilo i jego zdanie ostatnie bylo.Ale „los ukradkiem drwiac sie snial i …Danke przywolal.;)

 63. w88.com

  28 kwietnia 2017 at 07:11

  Thanks for the marvelous posting! I actually enjoyed reading it, you happen to be a great author.I will always bookmark your blog and will come back sometime soon. I want to encourage that you continue your great writing, have a nice morning!

 64. cool things

  28 kwietnia 2017 at 16:06

  I loved as much as you’ll receive carried out right here. The sketch is attractive, your authored subject matter stylish. nonetheless, you command get got an shakiness over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same nearly a lot often inside case you shield this increase.

 65. Alat pemadam api

  29 kwietnia 2017 at 08:36

  Pretty nice post. I simply stumbled upon your weblog and wanted to mention that I have really enjoyed browsing your blog posts. After all I’ll be subscribing on your feed and I’m hoping you write again very soon!

 66. Alat pemadam kebakaran

  29 kwietnia 2017 at 19:01

  I got what you mean , appreciate it for posting.Woh I am delighted to find this website through google.

 67. m.

  29 kwietnia 2017 at 20:40

  w88.com, cool things, Alat pemadam api, Alat pemadam kebakaran … Thank You and GOODBYE!

  Danka, na (w…? 😉 ) „saloonie” jeszcze mnie nie ma (ale możliwe, że będę…). Pozdrawiam :*
  (tutaj -na ‚prawy’- zaglądam…:) )

  • Danka

   1 maja 2017 at 18:15

   Zagladaj na ten lesny portal,sprobuje 😉

   • m.

    2 maja 2017 at 22:37

    Jeśli się zdecydujesz na rejestrację, to z tego linku:

    http://www.lasypolskie.pl/index.php?ap=10121

    (p./forum jest bezpieczne, co mogę potwierdzić; nie ustawiaj może tylko e-maila jako ‚widocznego’, ponieważ (np.) pisząc do kogoś, kto ma również tak ustawiony, „z automatu” widzi Twój adres (mail). Były jakieś nieporozumienia na tym tle …i nawet Administracja zdecydowała się na usunięcie możliwosci składania życzeń uro. użytkownikom ze str. głównej – byli zaskoczeni (po odpisaniu na wiad. e-mail), że ktoś ma ich adres… ja mam tylko wiad. pw – to w zupełności wystarcza; no chyba, że ktoś potrzebuje przesyłać pliki, zdjęcia itp. ja, jeśli już muszę, to poprzez portal zewnętrzny, typu ‚zapodaj…’)

    🙂 🙂

    • danka

     3 maja 2017 at 20:52

     Przez telefonik nie zrobie tego, a jestem chora,Jutro bede miala dostep do kompa
     Szpicluja, wlasnie po raz drugi pisze, bo wscibscy zamkneli mmi strone.Pozdrawiam, mafia netowa czuwa nad nami;)

     • m.

      3 maja 2017 at 21:25

      Hejo 🙂 To jeśli to Ty (imię z małej litery…), to wracaj szybko do zdrowia! Ech… taki świat – podsłuchy i temu podobne:( …Ale trza „pod prąd” 😀 i zgodnie z własnym sumieniem. Wtedy jest OK… 🙂

 68. Alat pemadam api

  30 kwietnia 2017 at 02:46

  you’re actually a excellent webmaster. The web site loading speed is amazing. It kind of feels that you’re doing any distinctive trick. In addition, The contents are masterwork. you have done a magnificent job in this topic!

 69. Alat pemadam api

  30 kwietnia 2017 at 07:59

  Terrific work! This is the type of information that should be shared around the net. Shame on the search engines for not positioning this post higher! Come on over and visit my site . Thanks =)

 70. princess partys

  30 kwietnia 2017 at 13:41

  I have not checked in here for some time because I thought it was getting boring, but the last few posts are good quality so I guess I?¦ll add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend 🙂

 71. Alat pemadam kebakaran

  30 kwietnia 2017 at 20:51

  I was just seeking this info for a while. After 6 hours of continuous Googleing, finally I got it in your site. I wonder what is the lack of Google strategy that do not rank this kind of informative websites in top of the list. Normally the top sites are full of garbage.

 72. Alat pemadam api

  1 maja 2017 at 12:43

  I’ll immediately grasp your rss as I can not find your e-mail subscription link or e-newsletter service. Do you’ve any? Please permit me realize in order that I may subscribe. Thanks.

 73. Tabung Pemadam kebakaran

  1 maja 2017 at 19:12

  Excellent read, I just passed this onto a colleague who was doing a little research on that. And he actually bought me lunch as I found it for him smile Therefore let me rephrase that: Thank you for lunch! „Without friends no one would choose to live, though he had all other goods.” by Aristotle.

 74. transformation

  3 maja 2017 at 09:04

  Hi! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to take a look. I’m definitely loving the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my followers! Superb blog and wonderful design and style.

  • Danka

   3 maja 2017 at 20:38

   We are very happy! Thanks!

 75. Correct Bad Behavior in Children

  3 maja 2017 at 15:28

  I do consider all of the ideas you’ve presented to your post. They are really convincing and will certainly work. Still, the posts are too quick for novices. May just you please lengthen them a bit from next time? Thanks for the post.

 76. Musical Instruments Shop

  3 maja 2017 at 22:39

  I liked as much as you’ll receive carried out right here. The sketch is attractive, your authored material stylish. nevertheless, you command get got an nervousness over that you wish be handing over the following. sick definitely come further in the past again as exactly the similar nearly very often within case you defend this hike.

 77. Others business for sale

  4 maja 2017 at 07:34

  I like this post, enjoyed this one appreciate it for posting.

 78. versace jeans bags

  5 maja 2017 at 04:34

  Howdy! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to give it a look. I’m definitely enjoying the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my followers! Terrific blog and terrific design.

 79. end of lease cleaning melbourne

  5 maja 2017 at 16:00

  I like what you guys are up also. Such smart work and reporting! Keep up the superb works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll. I think it’ll improve the value of my site 🙂

 80. kawa kolumbia

  6 maja 2017 at 10:33

  Hi there! This post couldn’t be written any better! Reading through this post reminds me of my previous room mate! He always kept talking about this. I will forward this article to him. Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!

 81. karma mokra dla psów

  6 maja 2017 at 18:57

  I have recently started a website, the info you offer on this web site has helped me greatly. Thanks for all of your time & work.

 82. kawy œwiata

  7 maja 2017 at 03:00

  You got a very fantastic website, Gladiolus I noticed it through yahoo.

 83. m.

  7 maja 2017 at 03:31

  Kingdom of the BOTS! 😉

  Subscribe to this channel without unnecessary fusses… :/
  😉

 84. http://yanistyle.com

  7 maja 2017 at 10:43

  Thanks for another fantastic post. The place else may just anyone get that kind of information in such an ideal means of writing? I have a presentation subsequent week, and I am at the look for such info.

 85. italian leather designers

  7 maja 2017 at 17:50

  Great write-up, I?¦m normal visitor of one?¦s blog, maintain up the nice operate, and It is going to be a regular visitor for a lengthy time.

 86. Maxima Youn

  8 maja 2017 at 00:37

  drukarki fiskalne warszawa

 87. Philly diet doctor

  8 maja 2017 at 18:02

  This is outstanding. The details you offered actually help me on some challenging decisions that I have to be making.

 88. Chung Falkenstein

  8 maja 2017 at 21:03

  I will immediately seize your rss feed as I can not in finding your e-mail subscription link or newsletter service. Do you’ve any? Please allow me recognize so that I may subscribe. Thanks.

 89. home warranty

  8 maja 2017 at 22:05

  I heart this! I havenÕt ever seen a post as interesting as yours. It’s awesome. Is it OK to share on Google+? Keep up the really good work!

 90. Lachelle Simley

  8 maja 2017 at 23:18

  Fantastic beat ! I would like to apprentice at the same time as you amend your website, how could i subscribe for a weblog website? The account helped me a acceptable deal. I were tiny bit familiar of this your broadcast provided brilliant clear idea

 91. Marshall Thor

  9 maja 2017 at 01:02

  Your website is very informational. I really value it.

 92. mobsex

  9 maja 2017 at 06:18

  Undeniably consider that that you said. Your favorite justification appeared to be on the net the simplest factor to take into accout of. I say to you, I certainly get annoyed whilst other people consider issues that they plainly don’t know about. You controlled to hit the nail upon the top as smartly as outlined out the whole thing without having side-effects , other people could take a signal. Will probably be back to get more. Thank you

 93. yacht rental dubai

  11 maja 2017 at 01:26

  I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself or did you hire someone to do it for you? Plz reply as I’m looking to construct my own blog and would like to find out where u got this from. many thanks

 94. W 88

  11 maja 2017 at 09:02

  What’s Taking place i’m new to this, I stumbled upon this I have found It positively useful and it has aided me out loads. I’m hoping to give a contribution & help other users like its aided me. Great job.

 95. Digital Marketing training online

  11 maja 2017 at 16:51

  Thank you for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do some research about this. We got a grab a book from our local library but I think I learned more from this post. I am very glad to see such magnificent info being shared freely out there.

 96. flight simulator

  11 maja 2017 at 18:32

  One thing I want to say is the fact that before purchasing more computer system memory, look into the machine into which it could well be installed. Should the machine can be running Windows XP, for instance, the actual memory threshold is 3.25GB. Putting in more than this would purely constitute any waste. Be sure that one’s mother board can handle an upgrade quantity, as well. Good blog post.

 97. best flight simulator 2

  11 maja 2017 at 22:34

  Thanks for the suggestions you have provided here. Something else I would like to express is that laptop or computer memory specifications generally rise along with other breakthroughs in the technological know-how. For instance, any time new generations of processors are introduced to the market, there’s usually an equivalent increase in the scale calls for of all laptop or computer memory in addition to hard drive room. This is because the application operated by way of these cpus will inevitably boost in power to make use of the new engineering.

 98. mp3 gratis

  11 maja 2017 at 23:29

  I want examining and I believe this website got some truly utilitarian stuff on it! .

 99. tutoring jobs

  14 maja 2017 at 07:55

  I¦ve recently started a site, the info you offer on this site has helped me greatly. Thank you for all of your time & work.

 100. how to find a work from home job

  14 maja 2017 at 10:07

  I¦ve read several good stuff here. Certainly value bookmarking for revisiting. I wonder how a lot effort you put to create one of these wonderful informative web site.

 101. grind and brew coffee makers

  14 maja 2017 at 14:21

  Good day very cool blog!! Man .. Beautiful .. Superb .. I’ll bookmark your blog and take the feeds additionally…I’m happy to seek out a lot of useful information here in the put up, we’d like work out more strategies on this regard, thank you for sharing. . . . . .

 102. top hospital systems by revenue

  14 maja 2017 at 18:06

  Honestly I am still impressed from this post, where you folks try toaddress on this website figured out the solution at the end here we go Visit Website: http://www.yelo.qa/company/346235/Savant_Hospital_Management_Systems_Software#products

 103. Alat pemadam api

  14 maja 2017 at 22:36

  As I site possessor I believe the content material here is rattling magnificent , appreciate it for your hard work. You should keep it up forever! Good Luck.

 104. USAA car insurance

  15 maja 2017 at 05:03

  Great goods from you, man. I’ve understand your stuff previous to and you’re just too magnificent. I really like what you have acquired here, certainly like what you are stating and the way in which you say it. You make it entertaining and you still take care of to keep it wise. I cant wait to read much more from you. This is really a tremendous website.

 105. russian dating

  15 maja 2017 at 18:23

  If you happen to be still upon the fence: seize your favored earphones, thoughts down towards a Least difficult Acquire and question toward plug them into a Zune then an iPod and perspective which 1 appears superior to you, and which interface generates you smile additional. Then you are going to recognize which is straight for oneself.

 106. metlife home loans customer service

  15 maja 2017 at 22:30

  I like this blog its a master peace ! Glad I detected this on google .

 107. marrakesh camel ride

  16 maja 2017 at 04:33

  Please let me know if you’re looking for a author for your site. You have some really good posts and I believe I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely love to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine. Please blast me an email if interested. Many thanks!

 108. http://mobsex.mobi

  17 maja 2017 at 18:02

  These biblical words, sung as a benediction to the tune Heaton, still resonate with me after many years.To all, of whatever denomination – including none, may you have a happy and peaceful 2008.

 109. Texas home warranty

  18 maja 2017 at 15:21

  This is great stuff! I’ve been looking online for a minute today, yet I never found anything like this. Is it OK to share on Google+? Keep up the fantastic work!

 110. free test of IQ

  18 maja 2017 at 22:51

  I’d must test with you here. Which isn’t one thing I usually do! I take pleasure in reading a post that can make folks think. Also, thanks for allowing me to remark!

 111. molybdenum wire

  19 maja 2017 at 05:47

  I discovered your blog site on google and check a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I just additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more from you later on!…

 112. Very superb visual appeal on this website , I’d rate it 10 10.

 113. News updated at crazy blog

  19 maja 2017 at 22:53

  Youre so cool! I dont suppose Ive read anything like this before. So nice to seek out somebody with some original ideas on this subject. realy thank you for starting this up. this website is one thing that is wanted on the net, someone with slightly originality. helpful job for bringing something new to the internet!

 114. Everything is very open and very clear explanation of issues. was truly information. Your website is very useful. Thanks for sharing.

 115. קמגרה לקנייה

  20 maja 2017 at 13:31

  But wanna comment on few general things, The website design is perfect, the articles is very great : D.

 116. progresive insurance quote

  20 maja 2017 at 21:07

  Some genuinely nice stuff on this site, I like it.

 117. auto insurance

  20 maja 2017 at 23:03

  I am glad to be one of several visitors on this great web site (:, thanks for posting.

 118. اختبار الذكاء

  22 maja 2017 at 00:06

  Great post. I was checking continuously this blog and I’m impressed! Very useful info specifically the last part 🙂 I care for such info a lot. I was seeking this certain info for a very long time. Thank you and good luck.

 119. 农场经营销售

  24 maja 2017 at 05:07

  I was reading through some of your blog posts on this website and I think this web site is very instructive! Continue posting.

 120. borvestinkral

  26 maja 2017 at 00:08

  I have been absent for some time, but now I remember why I used to love this blog. Thank you, I will try and check back more frequently. How frequently you update your website?

 121. melbourneairporthotel.org

  26 maja 2017 at 00:57

  Most of whatever you claim is astonishingly accurate and it makes me wonder the reason why I hadn’t looked at this in this light before. Your article really did switch the light on for me personally as far as this particular subject goes. Nonetheless at this time there is actually 1 factor I am not too comfy with and while I make an effort to reconcile that with the main theme of the point, let me observe just what all the rest of the visitors have to point out.Nicely done.

 122. maserati rental washington dc

  26 maja 2017 at 06:48

  you are really a good webmaster. The site loading speed is incredible. It seems that you’re doing any unique trick. Moreover, The contents are masterpiece. you’ve done a wonderful job on this topic!

 123. this article

  26 maja 2017 at 12:34

  whoah this weblog is wonderful i love reading your articles. Stay up the good paintings! You understand, a lot of individuals are hunting round for this information, you could aid them greatly.

 124. My Video Channel

  26 maja 2017 at 21:03

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 125. Millicent Strissel

  27 maja 2017 at 07:32

  Needed to create you one very small remark to help say thanks again on your splendid knowledge you have shared in this article. It has been tremendously generous with people like you to offer extensively all a few individuals could possibly have offered as an e-book to earn some dough for themselves, principally given that you could possibly have tried it if you ever decided. These good tips as well served to be a fantastic way to know that other people have the same fervor really like mine to grasp a whole lot more with regards to this problem. I believe there are many more fun instances ahead for many who see your blog post.

 126. catchalldiscount.com

  28 maja 2017 at 23:23

  naturally like your web site but you need to check the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling issues and I find it very troublesome to tell the truth nevertheless I’ll certainly come back again.

 127. Hiya, I am really glad I have found this info. Nowadays bloggers publish only about gossips and internet and this is actually frustrating. A good web site with interesting content, that’s what I need. Thank you for keeping this site, I will be visiting it. Do you do newsletters? Can not find it.

 128. آموزش تری دی مکس

  30 maja 2017 at 12:39

  Hello There. I found your weblog the use of msn. That is a very well written article. I will be sure to bookmark it and return to learn extra of your helpful info. Thanks for the post. I will definitely comeback.

 129. dulles airport car service

  30 maja 2017 at 22:43

  Lovely site! I am loving it!! Will come back again. I am taking your feeds also

 130. avis wizzair

  31 maja 2017 at 04:48

  I am always browsing online for articles that can assist me. Thx!

 131. MBBS under SAARC Quota

  1 czerwca 2017 at 16:18

  Undeniably believe that which you stated. Your favorite justification appeared to be on the net the easiest thing to be aware of. I say to you, I certainly get irked while people think about worries that they just do not know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side-effects , people could take a signal. Will probably be back to get more. Thanks

 132. black magic specialist in pakistan

  1 czerwca 2017 at 20:42

  Hmm is anyone else encountering problems with the pictures on this blog loading? I’m trying to figure out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any responses would be greatly appreciated.

 133. Gurgaon Escorts

  2 czerwca 2017 at 03:43

  Well I sincerely enjoyed reading it. This subject offered by you is very constructive for correct planning.

 134. womens cheap shoes

  2 czerwca 2017 at 09:26

  You need to decide who your target marketplace will be and how you are going to give the goods to the customers.|Many of the on-line shopping Eire web sites that promote males’s garments have numerous clothes brands on provide. Buying women’s attire can range from women’s active put on to business suits to the personal lingerie.|When you buy your males’s clothes on-line, you conserve a lot on your cash. The vehicle went and the holidays curtailed but most worryingly, we’ve had to view what we invest on meals.|One of the most popular is the Target Credit score Card. When you purchase your males’s clothing on-line, you conserve a great deal on your money. You can choose various colors, specs according to your choice and preference.|I rapidly signed up to an online buying website and soon obtained some fabulous offers. Now, people do not prefer heading to the standard shops to buy the object. If they don’t, leave it and go buying someplace else.|Also, the referee gets Rs. 250 voucher at first. Purses that you can just aspiration about are on show for you and being offered at very affordable prices. But don’t use them without the suggestion of doctors.|Few LED mild for bicycle work from battery, few function from the energy of paddles. At that time, they try to have this cool attire. Also, the discounts on various brands are various.|Men’s Two Piece Fit is versatile and broad in range to put on on any occasion. Just envision, by just voicing your viewpoint, you will be get paid out no matter what your viewpoint is.|Difficult disks allow us to enrich our coffers of information everyday. You also require to decide whether or not to place your item on the listings. Just be careful to avoid double submitting to your page.|There is no secret, but rather, it’s just understanding what to do. Sure, only the best leading quality pearl jewellery! Constant Get in touch with or Mailchimp- Use both of these programs to build your mailing list.|Are you looking for a comfy nightgown or sexy women’s personal lingerie? Yellow color is easily noticeable via the mist and fog times. You think that it’s alright; you may have been simply fooled.|Well if that’s the case, right here is the best and the most efficient internet advertising technique for you. This will conserve you money if there happens to be a very good sale at 1 particular retailer.|Constant Contact or Mailchimp- Use either of these programs to build your mailing list. Verify whether the seller has a score as a seller and not just as buyer. There are some vitamin capsules and tablets as well.|The shop experienced everything required from children’s shop bought candy to mom’s prepared made dress. Now let us arrive to the stage that how it is possible. You will obtain your purchase within assigned time at your door.|The web browser now could interact with a company’s information base. With online paid out surveys, you will have enjoyable and at the same time, earn some additional cash. Individuals have gone crazy about Online fashion.|Sharing „what you know” on the web can get you serious Money Back! But after introduction of PPC, the strategists are now getting a new outlook of earning hits. PPC marketing is most beneficial for you for the beneath factors.|Ensure that your shopping web site is very consumer friendly for people shopping online. The subsequent significant evolution was to air condition the entire buying mall. I don’t keep in mind how I discovered this retail store.|We talked about my monetary fears and our conversation proved to be really advantageous. But don’t use them with out the suggestion of physicians. There are only two very easy ways you can see the genie tool.|So pls choose carefully thatw hat all off page action you need. It’s good apply to eliminate your cookies regularly. With the down economy, I hope Chadwicks survives and continues to promote their wonderful clothes.|It is difficult to confirm the authenticity of the vendor. If you find some bug in any website or in any product hop to the subsequent website immediately. There are different websites from where you can purchase these goods.|Snatching absent a geek’s difficult disk can direct to a murder. Are you looking for a comfortable nightgown or attractive women’s personal lingerie? You don’t want them to give or promote your info to other companies.|1 way hyperlink means that you do not give link back again to your web site b ut to some other web site. Jpearls is a one quit store for all your add-ons requirements. The easiest way to do so is to narrow down your choices.|It really is primarily worn by people for telling time. Usually, these tees will be cut closer to the body so that they give the wearer a slimmer look. You can make use of the split for online buying for purses.|You’d be very difficult-pressed to find better offers in genuine life shops. Only buy that thing which you believe may be helpful in close to future. Incentives might also vary from the sorts of survey you consider.|You can verify out numerous colors and even test new colors on him/her. An energetic and responsible netizen by no means strays off from the righteous path. An optical track pad is positioned just beneath the screen.|I adore sitting in an armchair and buying from the comfort of my personal home.

 135. specialist in delhi

  2 czerwca 2017 at 10:14

  I like this website so much, saved to fav.

 136. best caterer in ghaziabad

  2 czerwca 2017 at 16:51

  Thanks for the update, is there any way I can receive an alert email whenever there is a new post?

 137. best heart specialist in delhi

  2 czerwca 2017 at 23:35

  I like this post, enjoyed this one thank you for posting. „We seldom attribute common sense except to those who agree with us.” by La Rochefoucauld.

 138. intercom upgrade NY

  3 czerwca 2017 at 05:48

  You got a very great website, Gladiola I observed it through yahoo.

 139. speciality chemicals market Research

  5 czerwca 2017 at 07:23

  Really excellent visual appeal on this web site, I’d rate it 10 10.

 140. the site

  5 czerwca 2017 at 17:07

  The contemporary Zune browser is incredibly constructive, still not as positive as the iPod’s. It is effective nicely, nevertheless isn’t as instant as Safari, and contains a clunkier interface. If by yourself at times plan upon employing the net browser which is not an issue, yet if you happen to be designing in direction of go through the website alot versus your PMP then the iPod’s more substantial show and better browser may be necessary.

 141. Fifaqq

  6 czerwca 2017 at 02:25

  Sweet site, super style and design, very clean and utilise friendly.

 142. Domino Online

  6 czerwca 2017 at 06:13

  But wanna remark that you have a very nice internet site, I like the design and style it actually stands out.

 143. MacauBet

  6 czerwca 2017 at 12:48

  Hi, I think your site might be having browser compatibility issues. When I look at your website in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, fantastic blog!

 144. Domino 99

  6 czerwca 2017 at 19:53

  Magnificent items from you, man. I have take note your stuff previous to and you are just too fantastic. I really like what you’ve received right here, really like what you are stating and the best way by which you assert it. You’re making it entertaining and you continue to care for to stay it smart. I can’t wait to read much more from you. That is really a terrific site.

 145. Consultant Expert Indonesia

  7 czerwca 2017 at 02:16

  Have you ever considered publishing an ebook or guest authoring on other blogs? I have a blog based on the same ideas you discuss and would really like to have you share some stories/information. I know my audience would value your work. If you are even remotely interested, feel free to send me an e-mail.

 146. After study a few of the blog posts on your website now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Pls check out my web site as well and let me know what you think.

 147. food blogger singapore

  7 czerwca 2017 at 12:20

  Today, I went to the beach front with my kids. I found a sea shell and gave it to my 4 year old daughter and said „You can hear the ocean if you put this to your ear.” She put the shell to her ear and screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear. She never wants to go back! LoL I know this is totally off topic but I had to tell someone!

 148. silver shoes

  8 czerwca 2017 at 00:34

  The other side of the story was the functional software program improvement on the internet.|Yes, only the best top high quality pearl jewelry! All you have to do is surf a few online shopping websites and location an order for the item you want to have. There is continuity of work even without energy.|1 of the most well-liked is the Goal Credit score Card. They, really, make their pants for short women and numerous petite sizes I swear start at 5’4″. For instance, 1 for your Twitter and one for YouTube movies.|This consists of goods for both males and ladies with a quantity of sub sections for each. You can verify out numerous colors and even test new colours on him/her. Both of these kinds are provided by the Nationwide Goal Financial institution.|Food, Wonderful Meals: Many families get stung by the higher prices on food, consume and treats while on times out.

 149. When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks!

 150. a course in miracles

  8 czerwca 2017 at 13:09

  It’s hard to find knowledgeable people on this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 151. site tutorial

  8 czerwca 2017 at 20:37

  This is getting a little bit excess subjective, yet I considerably desire the Zune Market. The interface is colourful, is made up of even more flair, and some cool attributes including ‚Mixview’ that make it possible for you quickly perspective comparable albums, songs, or other customers similar to what you’re listening to. Clicking on a single of people will centre upon that product or service, and yet another mounted of „neighbors” will appear into opinion, allowing for your self to navigate close to researching by means of related artists, songs, or consumers. Chatting of buyers, the Zune „Social” is much too perfect exciting, making it possible for yourself discover other people with shared choices and getting to be mates with them. Yourself then can listen in the direction of a playlist made primarily based on an amalgamation of what all your friends are listening toward, which is way too interesting. These nervous with privateness will be relieved to understand on your own can avert the public versus watching your particular person listening behavior if yourself so make your mind up.

 152. any blog

  9 czerwca 2017 at 05:34

  Apple now consists of Rhapsody as an application, which is a exceptional begin, yet it is by now hampered as a result of the incapability in direction of retail outlet domestically upon your iPod, and consists of a dismal 64kbps bit rate. If this variations, then it will rather negate this advantage for the Zune, still the Ten new music per month will however be a massive in addition in just Zune Pass’ want.

 153. Agen BandarQ

  9 czerwca 2017 at 09:55

  As a Newbie, I am always searching online for articles that can aid me. Thank you

 154. Domino99

  9 czerwca 2017 at 17:12

  I believe this site holds some very great info for everyone :D. „Anybody who watches three games of football in a row should be declared brain dead.” by Erma Bombeck.

 155. Domino Online

  10 czerwca 2017 at 00:28

  Some really nice and useful info on this internet site, too I think the design and style holds superb features.

 156. www.findcoolpeople.com

  10 czerwca 2017 at 06:52

  There is noticeably a bundle to learn about this. I assume you made sure good factors in options also.

 157. Daftar Bola88

  10 czerwca 2017 at 09:52

  Some times its a pain in the ass to read what people wrote but this site is real user genial! .

 158. the url

  10 czerwca 2017 at 11:58

  Between me and my spouse we’ve owned extra MP3 avid gamers in excess of the decades than I can rely, which includes Sansas, iRivers, iPods (classic & touch), the Ibiza Rhapsody, etc. But, the past number of a long time I’ve solved down towards just one line of avid gamers. Why? Given that I was joyful in direction of find how well-designed and pleasurable in direction of hire the underappreciated (and commonly mocked) Zunes are.

 159. how to get started in travel photography

  10 czerwca 2017 at 14:02

  I am impressed with this site, really I am a fan.

 160. Gorden Minimalis

  10 czerwca 2017 at 16:50

  Whats up this is somewhat of off topic but I was wanting to know if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding know-how so I wanted to get guidance from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!

 161. eurotrip planner

  10 czerwca 2017 at 20:14

  I’m truly enjoying the design and layout of your blog. It’s a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme? Exceptional work!

 162. timelapse service in dubai

  10 czerwca 2017 at 23:55

  I love your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website yourself? Plz reply back as I’m looking to create my own blog and would like to know wheere u got this from. thanks

 163. indoor skydiving

  11 czerwca 2017 at 02:24

  I was recommended this blog by my cousin. I’m not sure whether this post is written by him as no one else know such detailed about my difficulty. You are amazing! Thanks!

 164. customessayus.com

  11 czerwca 2017 at 07:18

  My husband and i have been quite glad that Michael could deal with his research using the precious recommendations he made from your own web site. It’s not at all simplistic just to continually be releasing tricks many others might have been selling. We really remember we’ve got you to appreciate because of that. The type of explanations you’ve made, the easy web site menu, the relationships your site help promote – it’s got many remarkable, and it’s assisting our son in addition to the family imagine that the subject is thrilling, which is rather vital. Many thanks for the whole lot!

 165. middle east holidays

  11 czerwca 2017 at 08:16

  I really appreciate this post. I’ve been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thank you again!

 166. Fansedge

  11 czerwca 2017 at 12:44

  I every time spent my half an hour to read this weblog’s articles daily along with a cup of coffee.

 167. travel to south america

  11 czerwca 2017 at 14:14

  Very interesting information!Perfect just what I was looking for!

 168. boots shoes online shopping

  11 czerwca 2017 at 15:08

  {Don’t get me incorrect, we aren’t heading hungry, but issues are not fantastic at the second.

 169. rat exterminators near me

  12 czerwca 2017 at 00:35

  Hi there, You have done a great job. I will definitely digg it and in my opinion recommend to my friends. I’m confident they’ll be benefited from this website.

 170. Sky Mining

  12 czerwca 2017 at 06:52

  After study a few of the blog posts on your website now, and I truly like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark website list and will be checking back soon. Pls check out my web site as well and let me know what you think.

 171. black military boots

  12 czerwca 2017 at 13:06

  whoah this blog is wonderful i love reading your posts. Keep up the great work! You know, a lot of people are searching around for this information, you can help them greatly.

 172. geico home

  12 czerwca 2017 at 18:36

  I appreciate, cause I found just what I was looking for. You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a nice day. Bye

 173. There are certainly a lot of details like that to take into consideration. That is a great point to bring up. I offer the thoughts above as general inspiration but clearly there are questions like the one you bring up where the most important thing will be working in honest good faith. I don?t know if best practices have emerged around things like that, but I am sure that your job is clearly identified as a fair game. Both boys and girls feel the impact of just a moment’s pleasure, for the rest of their lives.

 174. online dress shoe stores

  13 czerwca 2017 at 15:16

  You require to determine who your target market will be and how you are heading to give the products to the clients.|Many of the online shopping Ireland web sites that promote men’s garments have multiple clothes brands on offer. Buying ladies’s apparel can range from ladies’s active wear to company fits to the intimate lingerie.|When you buy your men’s clothes online, you conserve a lot on your cash. The vehicle went and the holidays curtailed but most worryingly, we’ve experienced to watch what we invest on meals.|1 of the most well-liked is the Target Credit score Card. When you purchase your males’s clothes online, you conserve a great deal on your cash. You can choose various colours, specs according to your option and choice.|I rapidly signed up to an online shopping web site and quickly obtained some fabulous offers. Now, people do not prefer going to the standard shops to buy the item. If they don’t, leave it and go buying somewhere else.|Also, the referee gets Rs. 250 voucher initially. Handbags that you can just dream about are on display for you and being sold at very reasonable prices. But don’t use them with out the recommendation of doctors.|Couple of LED mild for bike work from battery, couple of work from the energy of paddles. At that time, they try to have this awesome apparel. Also, the discounts on various brands are various.|Males’s Two Piece Suit is flexible and wide in range to put on on any event. Just imagine, by just voicing your viewpoint, you will be get paid out no matter what your opinion is.|Hard disks permit us to enrich our coffers of data daily. You also require to decide whether or not or not to place your product on the listings. Just be cautious to avoid double posting to your web page.|There is no magic formula, but rather, it’s just knowing what to do. Sure, only the best leading quality pearl jewellery! Constant Contact or Mailchimp- Use both of these programs to build your mailing checklist.|Are you searching for a comfortable nightgown or attractive ladies’s intimate lingerie? Yellow colour is effortlessly noticeable via the mist and fog occasions. You think that it’s alright; you may have been merely fooled.|Nicely if that’s the case, right here is the best and the most efficient web marketing strategy for you. This will conserve you cash if there occurs to be a extremely great sale at one particular retailer.|Constant Contact or Mailchimp- Use either of these programs to develop your mailing list. Verify whether the vendor has a score as a seller and not just as buyer. There are some vitamin capsules and tablets as well.|The store had every thing needed from kids’s shop bought sweet to mother’s ready made dress. Now allow us arrive to the point that how it is possible. You will obtain your order inside assigned time at your doorway.|The web browser now could interact with a business’s data foundation. With on-line paid out surveys, you will have enjoyable and at the same time, earn some extra money. Individuals have gone insane about On-line style.|Sharing „what you know” on the internet can get you serious Money Back! But after introduction of PPC, the strategists are now having a new outlook of earning hits. PPC marketing is most beneficial for you for the beneath factors.|Ensure that your buying web site is very user pleasant for people shopping on-line. The subsequent major evolution was to air condition the whole shopping mall. I don’t keep in mind how I discovered this retail store.|We talked about my monetary fears and our conversation proved to be truly advantageous. But don’t use them with out the suggestion of doctors. There are only two very simple methods you can see the genie instrument.|So pls select cautiously thatw hat all off web page action you require. It’s good practice to remove your cookies frequently. With the down economic climate, I hope Chadwicks survives and carries on to promote their wonderful clothes.|It is tough to confirm the authenticity of the seller. If you discover some bug in any site or in any item hop to the next website immediately. There are different web sites from exactly where you can buy those products.|Snatching away a geek’s difficult disk can direct to a homicide. Are you searching for a comfy nightgown or sexy ladies’s intimate lingerie? You don’t want them to give or sell your information to other companies.|1 way link means that you do not give link back to your web site b ut to some other web site. Jpearls is a one stop shop for all your accessories specifications. The simplest way to do so is to slim down your options.|It truly is primarily worn by people for telling time. Generally, these tees will be cut closer to the physique so that they give the wearer a slimmer appearance. You can make use of the split for on-line buying for handbags.|You’d be extremely hard-pressed to find much better offers in genuine life stores. Only buy that factor which you think might be helpful in near future. Incentives might also differ from the kinds of study you consider.|You can check out many colours and even test new colors on him/her. An energetic and accountable netizen never strays off from the righteous route. An optical track pad is placed just below the screen.|I love sitting in an armchair and buying from the ease and comfort of my personal house.

 175. Stefan

  13 czerwca 2017 at 19:31

  Muchas gracias por esta información, porque es justo lo que necesitaba saber sobre este tema tan sutil, que usualmente es difícil de encontrar en la web.

 176. m88

  13 czerwca 2017 at 20:37

  Hello There. I found your blog using msn. This is a very well written article. I’ll make sure to bookmark it and come back to read more of your useful info. Thanks for the post. I will definitely comeback.

 177. Hello, you used to write fantastic, but the last few posts have been kinda boringK I miss your super writings. Past few posts are just a bit out of track! come on!

 178. Haarausfall Frauen

  14 czerwca 2017 at 08:35

  Wow that was strange. I just wrote an really long comment but after I clicked submit my comment didn’t show up. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyways, just wanted to say excellent blog!

 179. free download for windows xp

  14 czerwca 2017 at 14:32

  Thankyou for helping out, excellent information.

 180. Chiang Mai Rajabhat University

  15 czerwca 2017 at 20:22

  Merely wanna say that this is invaluable, Thanks for taking your time to write this.

 181. things to do in Mauritius

  15 czerwca 2017 at 20:48

  Your house is valueble for me. Thanks!…

 182. breast actives

  16 czerwca 2017 at 01:58

  I will right away grab your rss as I can not find your e-mail subscription hyperlink or e-newsletter service. Do you have any? Please permit me recognize in order that I could subscribe. Thanks.

 183. artificial plants

  16 czerwca 2017 at 09:12

  Well I sincerely liked studying it. This article procured by you is very practical for accurate planning.

 184. цени билети

  18 czerwca 2017 at 04:19

  very nice post, i certainly love this website, keep on it

 185. battery recycling companies bracknell

  18 czerwca 2017 at 12:11

  But wanna admit that this is very beneficial , Thanks for taking your time to write this.

 186. recycle lead acid batteries newbury

  18 czerwca 2017 at 12:12

  I do accept as true with all of the concepts you have presented to your post. They’re really convincing and can definitely work. Nonetheless, the posts are very quick for novices. May you please extend them a little from subsequent time? Thank you for the post.

 187. acompanhantes de guarulhos

  18 czerwca 2017 at 16:10

  I see something genuinely special in this internet site.

 188. post natal

  18 czerwca 2017 at 21:38

  I really appreciate this post. I¦ve been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thx again

 189. geico homeowners insurance

  19 czerwca 2017 at 03:00

  Way cool, some valid points! I appreciate you making this article available, the rest of the site is also high quality. Have a fun.

 190. Geico motorcycle insurance

  19 czerwca 2017 at 20:10

  Thanks for every other wonderful article. The place else may just anyone get that kind of information in such a perfect way of writing? I’ve a presentation next week, and I am on the look for such info.

 191. her comment is here

  20 czerwca 2017 at 10:38

  I like this website because so much useful material on here : D.

 192. fire starting

  20 czerwca 2017 at 16:15

  Thank you for some other great post. The place else may just anybody get that kind of information in such a perfect approach of writing? I have a presentation next week, and I’m at the search for such information.

 193. visit this site right here

  20 czerwca 2017 at 21:40

  I am forever thought about this, thankyou for posting.

 194. feed news

  21 czerwca 2017 at 09:22

  Keep up the great piece of work, I read few posts on this web site and I believe that your web blog is really interesting and has circles of wonderful info .

 195. When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Thanks!

 196. Avenere Cladding

  21 czerwca 2017 at 13:44

  I do agree with all the ideas you’ve presented in your post. They’re really convincing and will definitely work. Still, the posts are very short for starters. Could you please extend them a little from next time? Thanks for the post.

 197. auf wirtschaft.com

  21 czerwca 2017 at 18:17

  Very interesting points you have mentioned, appreciate it for putting up.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra