Z zagranicy

Żydzi znaleźli kolejnego chłopca do bicia… Martina Schulza

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz znalazł się w silnym ogniu krytyki po tym, jak na forum izraelskiego parlamentu zapytał, czy to prawda, że „Izraelczycy mieszkający na Zachodnim Brzegu Jordanu mogą zużywać 70 m3 wody dziennie, podczas gdy Palestyńczycy zaledwie 17?".

 

Taką opinię miał wygłosić pewien Palestyńczyk, na którego powołał się Schulz. Izraelska scena polityczna zawrzała: pojawiły się napomknienia o honorze, żądania złożenia przeprosin i „odwołania oszczerstw”.

Przewodniczący PE został tym samym odżegnany od czci i wiary za… dobre chęci. Chciał bowiem zweryfikować, czy zarzuty jakie usłyszał od Palestyńczyków dotyczące izraelskiego rządu, są prawdziwe. Zamiast odpowiedzi nastąpił tradycyjny w takich sytuacjach wrzask, oskarżenia o antysemityzm i wrogą propagandę, której – na dodatek wygłoszonej po niemiecku – Izraelczycy „tolerować nie zamierzają”.

 

– Martin Schulz musi przeprosić za łżenie w Knessecie – oświadczył w środę minister gospodarki Izraela Naftali Bennett. Za co ma przepraszać, tego Schulz zapewne nie wie, gdyż zadał jedynie pytanie. W całej sprawie najciekawsza jest jednak nie sama awantura, lecz towarzyszące jej tło, z którego naprawdę wiele wynika.

Po pierwsze, jak to możliwe, żeby dokładnie ten sam niemiecki polityk, który w 2008 r. w Pałacu na Hradczanach rugał razem z kolegami z UE prezydenta Czech Vaclava Klausa, w obliczu tak śmiesznych zarzutów stał ze spuszczoną głową i pozwalał na nią wylewać pomyje? Czym dla Niemiec jest Knesset? – można by zapytać, gdyż tak wielkie poddanie nie może wynikać jedynie z wyrzutów sumienia spowodowanych wywołaniem II wojny światowej.

Po drugie – Schulz przemawiał w Knessecie przede wszystkim jako przedstawiciel Parlamentu Europejskiego. Teoretycznie zatem na jakiekolwiek przeprosiny musiałby uzyskać zgodę eurodeputowanych. Ci ostatni zaś będą zapewne chcieli wtłoczyć do głów swoich wyborców, iż UE nie ma żadnych powiązań z Izraelem i jest zupełnie suwerenna w podejmowanych przez siebie decyzjach, stąd nie będą skłonni zadośćuczynić tym żądaniom. Nie bez powodu w końcu o projekcie Unii dla Śródziemnomorza jest obecnie tak cicho.

Izrael łakomym okiem patrzy na UE i były już pomysły włączenia go w struktury wspólnoty. W końcu skoro ślimak może być rybą, to równie dobrze Izrael może leżeć w Europie. Ale odłóżmy żarty na bok – we wspomnianej sprawie nie pomogły nawet zapewnienia, że Unia Europejska zawsze będzie stała po stronie Izraela. Zgodnie zatem z tak sformułowaną polityką żydowska obecność w Strefie Gazy stanowi swoisty papierek lakmusowy.

Karolina Maria Koter
fot. europarl.europa.eu

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

23 komentarze

23 Komentarzy

 1. Maria Davies

  3 listopada 2017 at 10:11

  I do not leave a response, but I browsed a few of the remarks here Chabot College.

 2. curatare aer conditionat

  3 listopada 2017 at 18:50

  Mai mult decat atat, in filtrele de la aparatele de aer conditionat se aduna o multime de bacterii si alergeni care pot produce numeroase probleme de sanatate, de la alergii si iritatii, pana la probleme respiratorii grave, mai ales in cazul copiilor mici. Asadar, curatarea acestor aparate atat de utile omului modern va ajuta si la prelungirea vietii lui, dar si la protejarea sanatatii tuturor celor din casa.

 3. Vania

  5 listopada 2017 at 03:04

  thx for the info

 4. merk obat sipilis

  7 listopada 2017 at 07:23

  Tһis artіcle pгesents clear ideɑ designeⅾ for the new peiple of blogging, that
  genuinely how to do blogging.

 5. Indo-Bookies

  9 listopada 2017 at 08:16

  Deference to author , some great selective information .

 6. Situs 9Bet

  10 listopada 2017 at 10:00

  We retain listening towards information converse with regards to getting cost-free on the internet give capabilities so I are actually looking for close to for that absolute best how does someone obtain one.

 7. Pingback: obat kutil nasi

 8. Jacob Demopoulos

  13 listopada 2017 at 12:52

  Kjo eshte ajo qe eshte nje vlere permbajtje! 🙂

 9. SEO Monza

  17 listopada 2017 at 10:43

  Dette er hvad der er et vaerdiindhold! 🙂

 10. Pingback: obat kutil kelamin perempuan

 11. Pingback: cara membuang kutil

 12. car wreckers

  29 listopada 2017 at 09:09

  Very good blog. Great.

 13. Very good blog post. Awesome.

 14. Pingback: Kondiloma Di Dubur

 15. Pingback: Obat Sipilis Herbal AMpuh Dari De Nature

 16. Pingback: Obat Kutil Kelamin Asli

 17. Pingback: obat kutil kelamin di apotik

 18. Pingback: obat gatal kutil kelamin

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra