Z kraju

Działania Policji w Przemyślu podczas ukraińskich obchodów 70 rocznicy operacji „Wisła”

Poniżej prezentujemy list otwarty Prezes Stowarzyszenia Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich p. Stanisława Żółkiewicza, który jest skierowany do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji R.P. Mariusza Błaszczaka. I odnosi się do działań Policji w Przemyślu podczas ukraińskich obchodów 70 rocznicy operacji „Wisła” w dniach 28.04 – 01.05.2017 r.

List otwarty

Przemyśl, 01.05.2017r.

Stanisław Żółkiewicz

Prezes Stowarzyszenia Obrońców

Pamięci Orląt Przemyskich

ul. Ujejskiego 3

37-700 Przemyśl

Do

Pana Mariusza Błaszczaka

Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji R.P.

ul. Stefana Batorego 5

02-591 Warszawa

L I S T O T W A R T Y

Jako założyciel i wieloletni Prezes Stowarzyszenia Obrońców Pamięci Orląt Przemyskich jestem oburzony postawą Polskiej Policji w Przemyślu podczas ukraińskich obchodów 70 rocznicy operacji „Wisła” w dniach 28.04 – 01.05.2017r.

Policja polska (głównie po cywilnemu) zamiast pilnować, by ci potomkowie banderowców nie mogli wygłaszać publicznie pochwał dla OUN – UPA – postanowiła ścigać i szykanować polskich patriotów, którzy przypomnieli tym dzisiejszym wyznawcom Bandery o 200 tys. Polaków wymordowanych bestialsko przez OUN – UPA.

To nie dzisiejsi wyznawcy Bandery wygłaszający poglądy, iż szczycą się tym, że są potomkami OUN – UPA – organizacji nazistowskiej ściganej przez polskie prawo – byli ścigani przez Policję, lecz patrioci polscy pojedynczo usiłujący wykazać zbrodniczy charakter OUN – UPA. To właśnie oni stali się głównym celem nękania przez, pożal się Boże, „Polską Policję”?!

Doświadczyłem tego osobiście, gdy w dniu 30.04.2017r. spacerowałem z kolegą nabrzeżem Sanu, zostaliśmy zatrzymani przez dwóch mężczyzn po cywilnemu, którzy zażądali wylegitymowania. Jeden z nich machnął mi przed oczami czymś przypominającym tzw. „blachę policyjną”, drugi się nie wylegitymował, lecz gorliwie zabrał się do spisywania naszych danych. Mimo zwrócenia przeze mnie uwagi, by się przedstawił – tego nie uczynił. Zażądałem, by podali swoje nazwiska, ale ich nie usłyszałem.

Wprawdzie jeden z policjantów próbował tłumaczyć się tym, że oni tylko wykonują rozkazy, że do nich nie powinniśmy mieć pretensji. Jest to prawda, że oni byli tylko ślepymi wykonawcami. Tylko że powstaje pytanie. Komu służy Polska Policja? Kto wydaje rozkazy nękania Polskich Patriotów? Tak się składa, że ja wiele wycierpiałem za komuny, będąc wielokrotnie zatrzymywanym na 48 godzin przez SB, wywożony w nocy do innego miasta, zastraszany, pozbawiany pracy, itp. Co z tego, że podobno mamy „wolną Polskę”, gdy metody S Beckie nadal funkcjonują. Zamiast ochraniać patriotów polskich, a ścigać i zamykać postbanderowców, dzieje się jak raz odwrotnie! Co z tego, że jestem posiadaczem legitymacji działacza opozycji antykomunistycznej, jeżeli każdy niedouczony policjant może mnie terroryzować, chroniąc potomków bandytów spod znaku OUN – UPA. Mój znajomy, który trzymał transparent przypominający o 200 tysiącach zamordowanych Polaków przez OUN – UPA był pięciokrotnie legitymowany przez rzekomych policjantów i wypraszany z miejsca, w którym ta banderowska zgraja się gromadziła.

Jestem 82-letnim starszym człowiekiem. Jako dziecko 9 – 10 letnie przeżyłem napady i mordy UPA. Mam do dzisiaj w pamięci te zawzięte gęby „rizunów” i nigdy nie zaakceptuję głupoty niektórych Polaków nawołujących do „bratania się „ z tą azjatycką dziczą! Nigdy nie będę milczał, gdy będący „u władzy” Polacy pchają nas na widły tej banderowskiej zgrai. Mieszkałem do 1957r. w Związku Radzieckim, ale nigdy nie splamiłem się przynależnością, ani do organizacji młodzieżowej (Komsomoł) ani do KPZR czy PZPR. Byłem nękany i zastraszany przez rosyjskie GRU i polską SB. Nie złamano mnie. Zamiast jednak na starość cieszyć się z „Wolnej Polski”, jestem obiektem nękania przez Policję. Kiedy wreszcie doczekam tej prawdziwie Wolnej Polski? W Przemyślu głośno się mówi, że Policja i Straż Graniczna to w 50% Ukraińcy, którzy nienawidzą nas Polaków! Mam wiadomości, jak to wysoko postawieni oficerowie Policji próbują zastraszać niektórych działaczy samorządowych, gdy ci egzekwują polskie prawo likwidując nielegalne pomniki OUN – UPA.

Ukraińcy w Przemyślu wyciągają złodziejskie łapy po dziesiątki nieruchomości, które nigdy nie były ich własnością. Przykłady to: d. seminarium grekokatolickie, d. pałac biskupów grekokatolickich, kościół p.w. Serca Jezusowego, dom ludowy ukraiński i wiele innych.

List nasz z dnia 23.11.2015r. do Pana Ministra pozostał bez odpowiedzi. Mam nadzieję, że na ten list doczekam rzetelnej odpowiedzi.

Z poważaniem

Stanisław Żółkiewicz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

45 komentarzy

45 Komentarzy

 1. stan

  6 maja 2017 at 12:18

  Mateczka, peerelowska Milicja Obywatelska w bólach porodziła Policję. Jaka mać, taka nać. Tylko zmiana nazwiska, nic więcej.

 2. jaro7

  6 maja 2017 at 12:36

  Nic pan nie wskóra ,to jest świadoma polityka rządu.oni (Błaszczak) co innego mówia w TV i na wiecach ,konferencjach a po cichu robia odwrotnie.To nie sa polskie rządy tylko w najlepszym razie polskojęzyczne.Niestety dopóki ludzie będą głosować na PO i PiS to NIC dobrego z tego nie wyniknie.PiS to kwintesencja HIPOKRYZJI

  • Leszek1

   6 maja 2017 at 12:59

   Zgoda. Tylko powiedz jeszcze tym ludziom, na kogo maja glosowac.

  • wiesscar

   6 maja 2017 at 16:08

   K R Y P T O B A N D E R O W C Y.

 3. Tom

  6 maja 2017 at 12:44

  To skandal.Niestety jaro 7 ma rację.

 4. Ania

  6 maja 2017 at 13:00

  Prezydent Ukrainy Pan Kuczma publicznie wypowiedział się o wymordowaniu przez ukraińskich szowinistów 500 tys. polskich Obywateli.
  Myślę, że jako prezydent Ukrainy wiedział co wówczas mówił.

 5. MM

  6 maja 2017 at 14:07

  inż. Stanisław Żółkiewicz został odznaczony Krzyżem Wolności I Solidarności nadanym przez Prezydenta RP.
  https://www.youtube.com/watch?v=w6AkJKZ6fjc

  • Ania

   6 maja 2017 at 20:27

   Panie Stanisławie, jako polski patriota w walce o prawdę bandrowskiego ludobójstwa nie zobaczy Pan już swojego ukochanego Pinkuta z którego został Pan wypędzony. Z pewnością dostanie Pan od SBU odmowę wjazdu na Ukrainę. Taki jest już los wypędzonych! Jedynie co, to uratowane życie aby świadczyć prawdę o banderowskim ludobójstwie. I co ważne, napominać oślepionych.
   Z Panem Bogiem!

 6. Janek

  6 maja 2017 at 14:12

  Polscy komuniści byli mądrzejsi, i przeprowadzili akcję Wisła. Jedynym ich błąd było to, że nie w tym kierunku.
  Dzisiejsza „prawica”, która nazywa się polską, przy milczącej zgodzie rządzących rozwija antypolskich wyznawców OUN-UPA, ideologię która doprowadziła do ludobójstwa Polaków (i nie tylko), ukraiński szowinizm wrogi polskiej nacji.
  Brawo, dobra zmiana!

 7. Hania

  6 maja 2017 at 15:18

  Senator 3 RP żali się, że ” nie mogli” przeprowadzić Ustawy Wołyńskiej gdyż były naciski z różnych ambasad.

  …to niech durniom płacą ” różne ambasady”!

  Nie mogą przeprowadzić także Uchwały o Operacji Wisła gdyż w niej ” dziękowano wojsku polskiemu”

  ( polecam wypowiedź senatora Peczkisa od 4 minuty)

  https://www.youtube.com/watch?v=omr5C_9U2es

  • Ania

   6 maja 2017 at 20:13

   Krew przelana za ojczyznę jest jedna.
   Krwi przelanej za ojczyznę nie wolno w żaden sposób dzielić i nie wolno w żaden sposób dzielić tych, którzy za nią polegli – powiedział prezydent Andrzej Duda w sobotę podczas obchodów 72. rocznicy forsowania Odry przez 1. Armię Wojska Polskiego.
   @PDA
   Tak samo jedna jest krew przelana przez Wojsko Polskie i Milicję Obywatelską w walce z bandami UPA w obronie Polaków.
   Nie tylko należy dziękować Wojsku Polskiemu za przeprowadzenie Operacji Wisła, ale i pośmiertnie odznaczyć polskich bohaterów poległych w walce z bandami UPA bowiem to jest nas, tj. Polski, oczywisty obowiązek !!!!!!!!
   Należy się to poległym! Chwała polskim bohaterom!

   • wiesscar

    6 maja 2017 at 23:01

    Tak.

  • Henia

   7 maja 2017 at 00:15

   Cyt. „ …to niech durniom płacą ” różne ambasady”!”
   Pani Haniu, nie mogę się z Panią zgodzić, nie możemy sobie pozwolić jako kraj – Polska, na trzymanie szkodników w Sejmie i Senacie działających wbrew interesom Polski.
   Za pracę na rzecz obcego państwa powinien być paragraf.
   Raczej niech wybiorą drogę kariery ministra Nowaka, i wystąpią o drugi paszport, i pracują na swój ukraiński kraj na Ukrainie za hrywnie.

 8. solozzo

  6 maja 2017 at 15:21

  Ukraińcy być może cieszą się z faktu, że Polacy są upokarzani we własnym kraju przez policję, którzy sami finansują. Ale nie cieszcie się! Polska się budzi, już nie uda wam się zamieść pod dywan waszego ludobójstwa, waszych przestępczych, antypolskich działań, waszej nienawiści i banderowskiej buty! Przyjdzie dla was dzień sądu, tak jak przyszedł dla waszych przodków ludobójców!

 9. wiesscar

  6 maja 2017 at 16:10

  Zona Rachonia – Gojska-Hejke jest kryptobanderowka.

  • moherowy beret

   12 maja 2017 at 20:43

   Nie tylko kryptobanderówką,ale Żydówką również…..jak cała ich GP.

 10. Adam

  6 maja 2017 at 16:28

  Daremne żale próżny trud bezsilne złorzeczenia…. https://gloria.tv/article/PP1WT9Pqhrq11ak9MxgmN1pZi

 11. z-k

  6 maja 2017 at 18:39

  List pozostał bez odpowiedzi bo przecież rząd warszawski nie przyzna, że buduje Żydoland Wielki od Bydgoszcza po Odessę, w którym banderowcy będą pełnili policyjne funkcje w trzymaniu za twarz niepokornych Lachów. Potrafią to robić, co udowodnili ich dziadziusiowie w niemieckiej służbie

 12. nnnn

  6 maja 2017 at 19:43

  Ja pierdole co za hujnia mam wolność w swoim kraju i nie bede przed tymi ukrainskimi banderowcami klękać a poicyja sługusy i ten Błachy niech dalej liże dupe ukraińskiej swołoczy.

 13. Piotrek

  6 maja 2017 at 19:46

  Cyt.: „Jako dziecko 9 – 10 letnie przeżyłem napady i mordy UPA.
  Mam do dzisiaj w pamięci te zawzięte gęby „rizunów” i nigdy nie zaakceptuję głupoty niektórych Polaków nawołujących do „bratania się „ z tą azjatycką dziczą!
  Nigdy nie będę milczał, gdy będący „u władzy” Polacy pchają nas na widły tej banderowskiej zgrai.”
  (….)
  Szanowny Panie Stanisławie, już byli tacy „Polacy” co nas chcieli bratać z sowietami. Jak to się skończyło wszyscy wiemy bowiem to nieodlegle czasy. Ci właściwi patrioci Polacy życie oddawali, a nie poddawali się żadnemu „braterstwu”. Dziś historia osądziła ich jako zdrajców polskiego narodu. Pożyjom, uwidiom!

 14. gzk

  6 maja 2017 at 20:01

  UWAGA!!! Pierwsze słyszę o jakiejś akcji upańców. Dlaczego wcześniej nikt tego ogłosił, że coś takiego będzie miało miejsce? Przecież cała Polska Kibolska powinna się tam zjechać i przerwać ten pseudomatsz i gonić upańców za wschodnią granicę.

 15. Antares

  6 maja 2017 at 20:05

  PIS-dzielce to takie same skurwiele jak PO z tą różnicą że PO ciągła do Niemiec a PIS bardziej do jankesów poza tym niema większych różnic. Obie partie są mocno zażydzone.

  • wiesscar

   6 maja 2017 at 23:05

   Żydzi są różni. Pomimo swojej mentalności byli, są i będą też Żydzi którzy kochają Polskę i polskość.

   • mtmc2

    12 maja 2017 at 06:42

    jak np wiesscar.

 16. Antek

  6 maja 2017 at 20:48

  Ukraińscy szowiniści postępują z Lachami przewrotnie i potajemnie realizują swoją niezależną politykę – antypolską przy milczącej zgodzie polskich instytucji narodowych.
  Ich banderowskie motto to zmienione słowa polskiego hymnu, a to:
  „Jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi, jeszcze Polak Ukraińcowi buty czyścić musi”.
  To te szowinistyczne ruchy są popierane przez polskie władze jako bratnie. Stąd używają siły policyjnej do wywierania presji na osobach co wymknęły się spod rąk banderowskiego kata. Raz zostali sponiewieranie przez UPA, a drugi raz są na starość poniewierani przez polską policję.
  Co za ironia losu!

 17. Atywiści MNIEJSZOŚCI etniczne zamieszkali w Polsce rzadzą w III RP!

  6 maja 2017 at 21:34

  W wielu relacjach z poprzednich lat różnych uczestników Marszu Niepodległości tzn. tych polskich obywateli, którzy próbowali świętować 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości ci Polacy byli napadani, kontrolowani przez „polską” policję, a wielu przypadkach brutalnie pobici przez tzw. „polskich” policjantów, po których było ewidentnie widać z jaką nienawiścią odnosili się do polskich symboli narodowych z polską flagą włącznie.
  Z relacji wielu uczestników którzy szli lub jechali świętować 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości w wielu relacjach z tych zdarzeń na internecie powtarzał się systematycznie oczywisty FAKT, że ci tzw.”polscy policjanci” odnosili się z pogardą do polskich symboli narodowych – z użyciem przemocy je zabierali lub nawet niszczyli. Takie nastawienie do polskości miał i ma cały anty-polski gnag żydosko-ukrainsko-pruski PO w którym wszyscy aktywiści są polskimi obywatelami, ale NIE deklarują polskiej narodowości. Przecież Schetyna i cały „układ wrocłwski” to ŻYDZI z polskim obywatelstwem. Przecież prezydent Wrocławia R.Dudkiwicz to żyd, który udaje „polaka” a jest lojalny niemieckim i zydowskim interesom. Identycznie jest z ta mega złodzejką HGW z Warszawy.
  Dlaczego zadeklarowany UKRAINIEC T.Siemoniak był ministrem MON, który bezkarnie rozwalał polską armie ….itd. itp.
  IDENTYCZNIE jest neo-banderowskim syjonistycznym anty-polskim gangu PiS banderowca Kaczyńskiego, którzy okrążyli się UKRAINCAMI z polskim obywatelstwem. Neo-banderowiec Lech Kaczynski, który był prezydentem też okrążył się zadeklorowanymi UKRAIŃCAMI doradcami z polskim obywatelstwem jak np. Bogumiła Berdychowska z PiS i wielu, wielu innych UKRAŃCÓW zamieszkałych w Polsce.
  B.Komorowski za bliskiego doradcę sobie wzioł Zygmunta Władysława Berdychowskiego, który był w PO i który jest bratem UKRAINKI Bogumiły Berdychowskiej.
  Kuchciński, Błaszczak, Terlecki to UKRAINSKI „układ” z Przemyśla ! Oni wspierają ukrainców III RP i nie mają polskiej AFIRMACJI !!!
  UKRAIŃCY zamieszkali w Polsce są NAJLICZNIEJSZĄ grupą z pośród studentów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, jedynej uczelni w kraju, która kształci kadry oficerskie policji.
  W okolicach Szczytna, Elbląga, Giżycka, Olsztyna mieszka bardzo liczna mniejszość ukraińska, przesiedlona tam 1947 roku, z tradycjami banderowskimi UPA, która biologicznie nienawidzi Polaków i mści się na Polakach. Oczywiście w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie w kadrze dydaktycznej i administracji szkoły też jest wielu Ukraińców.
  Stało się to już tradycją, że to właśnie Ukraińcy są adeptami Szkoły Policji w Szczytnie ale także Szkół Policji w Słupsku i Katowicach.
  W okolicach Słupska(to ukraińcy wybrali prostaka homusia Biedronia na prezydenta Słupska!) na Pomorzu też jest bardzo liczna mniejszość ukraińska, która chętnie wstępuje do lokalnej szkoły policji, bo szczególnie upodobali sobie zawód policjanta w Polsce. Być może do podejmowania tego zawodu nakłania ich bardzo aktywny i agresywnie działąjący Związek Ukraińców w Polsce.
  Ci ukraińscy studenci z polskim obywatelstwem w szkołach policji w Polsce nawet posługują się w prywatnych rozmowach między sobą językiem ukraińskim.
  Faktycznie w obecnej „polskiej” POlicji rządzą Ukraińcy po czystce zrobionej w resorcie policji w 2012 roku przez anty-polski gang PO mafiozy kosmopolity Tuska przekupionego przez rząd niemiecki.
  Dzięki temu generalnie Ukraincy są bardzo wpływowi w III RP/PRL-bis. To ci teoretycznie „polscy POlicjanci” ale faktycznie Ukraińcy tak bardzo nienawidzą polskiej biało-czerwonej flagi i zwalczają zajadle świętowanie przez Polaków Święta Odzyskania Niepodległości Polski 11 listopada.
  Na internecie wstawcie do wyszukiwarki np. Googla hasło: „Ukraińcy w Polskiej policji” to uzyskacie bardzo dużo informacji na ten temat jak np jeden z wielu artykułów na ten temat:
  „Ukraińcy w Polskiej policji” link:
  https://marucha.wordpress.com/2014/11/14/ukraincy-w-polskiej-policji/
  Oprócz tego jest cała masa artykułów na temat jak ukraińcy zamieszkali w Polsce wykożystują BIERNOŚĆ Polaków i PRZEJELI w wszystkie resorty siłowe w III RP jak policję, ABW, BOR którzy faktycznie byli wyhodowani na ideologii ludobójców Bandery, Doncowa czy Szuchewicza udając „polaków” posiadając polskie obywatelstwo faktycznie zwalczają Polska Rację Stanu i z pełnym wyrachowaniem działają na SZKODE państwa Polskiego.
  Jak się zacznie „prześwietlać” osobowości wszystkich aktywistów anty-polskich gangów politycznych PO, PiS, PSL, Npetru, SLD to się okazuje że oni wszyscy są polskimi obywatelami, ale oni NIE są etnicznymi Polakomi, NIE maja polskiej AFIRMACJI, którym absolutnie nie zależy na polskim interesie dlatego też oni poniewierają Polakmi i nawet usiłują ZLIKWIDOWAĆ Polakom wspólny dom, który jeszcze się nazywa „Polska”.
  To oni też wyganiają i prześladuja najkrąbnieszych Polaków w Polsce i wyganiają ich z Polski na zagraniczna banicje.
  Absolutnie NIE wolno głosować w przyszłych wyborach na przedstawicieli anty-polskich mafiozów anty-polskich gangów PPO, PiS, PSL, Npetru, SLD. Na nich głosuje najbardziej wykołowany przez TV elektorat czyli „emeryci i renciści którzy nie maja zielonego pojęcia jak są zubarzani, rabowani i robieni w konia przez te anty-polskie gangi PO-PiS+PSL-+Npetru.
  Etniczni Polacy zamieszkali w Polsce stali się bardzo BAIERNI i dlatego są BICI, kopani i RABOWANI ekonomicznie z owoców swojej codziennej pracy oraz sprowadzeni do NIEbytu politycznego.
  Faktycznie to WIEKSZOŚĆ w Polsce czyli etniczni Polacy zamieszkali w III RP nie mają NIC do powiedzenia gdyż są BIERNI i ULEGLI !
  Etniczni Polacy zamieszkali w Polsce i za granicą są celowo konfliktowani i podzieleni na różne „lewice lub prawice” i nie są się w stanie skrzyknąć pod jednym sztandarem „Polska”. Dlatego WIEKSZOŚĆ etniczna, czyli etniczni Polacy zamieszkali w Polsce jest rządzana, przez aktywistów OBCYCH nardowosci, który jednoczy wspólna ideja „NIE NAWIŚĆ” do Polski i etnicznych Polaków przez co są wspierani z ZAGRANICY od 1945 roku do dzisiaj !

  Dalej czytaj na ten temat tutaj:

  • ot !

   6 maja 2017 at 22:19

   Kiedyś czytałem komentarz czytelnika o niku CzarnaMamba na Onecie lub wPolityce, który twierdził, że chodził ze Schetyną do szkoły. Opisywał też postępy Schetyny w nauce oraz jego „interesy” we Wrocławiu, ale to nie jest istotne.
   Mamba twierdził także, że Schetyna pochodzi z rodziny ukraińskiej wywiezionej podczas akcji Wisła chyba z Podkarpacia do Opola. W Opolu dopiero zmienił nazwisko z Szetyna na Schetyna.

  • gosc

   6 maja 2017 at 22:45

   Centralne prawosławne obchody święta patrona Policji w cerkwi Hagia Sophia w Białymstoku
   https://www.youtube.com/watch?v=UkCSnqfcGsY

 18. emgirant

  6 maja 2017 at 23:21

  Haniebna polityka wladz polskich wobec ukrainy!!!!!!!!!

 19. m.

  7 maja 2017 at 02:58

  „będący „u władzy” Polacy pchają nas na widły tej banderowskiej zgrai”

  Nie to żebym się skarżyła… Bo może znalazłam się w niewłaściwym miejscu;) o niewłaściwym czasie;) … ale dlaczego ja mam być narażona na niechciane kontakty* z ukraińskimi „dziećmi” (wiek ok. 20 lat) w mieście, w którym się urodziłam (Rzeszów). Tym bardziej, że to polskie miasto i nic złego tym „dzieciom” nie uczyniłam… (?)
  * fizyczne, choć do pobicia oczywiście było daleko, i werbalne, ale przyjemność wątpliwa…
  (rozumiem oczywiście – prawo karmy …itd.;) , ale mnie się stosunek polskich (hmm..) władz do niefajnych sąsiadów wcale nie podoba…)

  panie Błaszczu, panie Waszczu oraz panie Kaczorze – Proszę nie pompować pieniędzy w dzicz.

 20. Tomasz

  7 maja 2017 at 10:35

  Tomasz W Operacji „WISŁA” żadnemu Ukraińcowi nie stała się krzywda a tym bardziej zwyrodnialcom z UPA OUN którzy zostali osadzeni w komunistycznym obozie w Jaworznie umierali na choroby siedzieli razem z Polskimi Patriotami z W I N I AK .To nie była żadna zbrodnia komunistyczna po prostu Ukraińców przesiedlono na Pomorze Zachodnie dostali gospodarstwa po niemieckie czyli lepsze warunki domy kryte dachówką mieli chaty z gliny kryte słomą .Dzięki operacji „WISŁA” OUN UPA straciło możliwości aprowizacyjne,UKRAIŃCY KŁAMIĄ W ŻYWE OCZY.Pan TYMA jest potomkiem banderowca przewodniczący ZW U W P .

 21. Tomasz

  7 maja 2017 at 10:39

  Tomasz Obecna UKRAINA MA PRETENSJE TERYTORIALNE DO POLSKI CHCĄ M IN PRZEMYŚLA.ICH BANDEROWSKIE HASŁA NADAL AKTUALNE „LACHY ZA SAN””BĘDZIEMY RZEZAĆ LACHÓW”

 22. m.

  7 maja 2017 at 19:40

  Serce się ścisnęło jak przeczytałam apel Pana Stanisława… 🙁
  Polacy ratowali Żydów – dostają za to w d.pę.
  Wiedzą (POpaprańPiS-owcy & Spóła), że Ukraińcy gloryfikują zwyrodnialców – „Eeee… Nic to!”.
  Człowiek jest bezsilny na to „bydło” w ławach sejmowych.
  (szlag by to! (za przeproszeniem) Można tylko zapłakać…)
  Przecież oni (police_’bander’_man-i) mają broń… A statystyczny Polak jest bezbronny.
  Wczoraj trafiłam akurat na „złotoustego” Kowala w TV (już kolejny raz, a rzadko oglądam…). Pytam się: to jest ekspert od czego? (o)un jest od OUN…? (tak się tylko zapytowuję bez podtekstów)

 23. Casandra Hughes

  8 maja 2017 at 00:41

  mortgage calculator Marietta

 24. mobsex.mobi

  15 maja 2017 at 06:32

  I’m not that much of a online reader to be honest but your blogs really nice, keep it up!I’ll go ahead and bookmark your site to come back later on. Cheers

 25. Pingback: Акція «Вісла»: польські відгуки після річниці | Український погляд

 26. Philly diet doctor

  25 maja 2017 at 06:13

  Intriguing.

 27. cream and black fascinator

  25 maja 2017 at 07:50

  I and also my friends appeared to be examining the nice thoughts from your web page and all of a sudden got a horrible suspicion I had not thanked you for those tips. Most of the boys are already as a consequence excited to read through them and already have unquestionably been using these things. Appreciate your indeed being considerably accommodating as well as for deciding upon certain quality subject areas millions of individuals are really desperate to be aware of. My personal honest apologies for not saying thanks to you earlier.

 28. game poker online

  26 maja 2017 at 11:53

  Is it possible to give a Bb theme? This website is hard to learn Działania Policji w Przemyślu podczas ukraińskich obchodów 70 rocznicy operacji „Wisła” – Prawy.pl otherwise for the people folks browsing together with mobile phones. Otherwise, if you happen to are able to place the Feed sign up, that could be wonderful additionally. game poker online http://www.feraripoker.org/

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra