Felieton

Bezpieka zwycięża we Francji

Bezpieczniacy wszystkich krajów – łączcie się! Najwyraźniej awangarda proletariatu postanowiła nie zawracać sobie proletariatem głowy, tylko wziąć świętą sprawę demokracji w swoje sprawne łapy dusiciela i tak nią pokierować, żeby było dobrze. Ciekawe, że przewidział to jeszcze za głębokiej komuny Ludwik Jerzy Kern, pisząc, że „idąc przodem przed narodem odbiliśmy mimochodem i przewagi mamy z milę, bo się masy wloką w tyle”.

Nie ma zatem niczego dziwnego w zwycięstwie wyborczym partii „En Marche”, francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona, którą – podobnie zresztą, jak i jego samego – uważam za wydmuszkę francuskiej razwiedki, która musiała w tym celu porozumieć się z niemiecką Sicherheistdienst, żeby ramię przy ramieniu walczyć z „populizmem”, czyli w mię demokracji kierowanej walczyć z demokracją spontaniczną.

Demokracja kierowana, jak wiadomo, polega na tym, że obywatele, zwani dla większej parady „suwerenami” wprawdzie głosują, ale zawsze zgodnie ze wskazówkami Pani Wychowawczyni. Jasne zatem jest, że w demokracji kierowanej nie jest aż tak bardzo ważne – kto głosuje, ani nawet – jak zauważył Józef Stalin – kto liczy głosy – bo najważniejsza jest oczywiście Pani Wychowawczyni.

A któż lepiej nadaje się na Panią Wychowawczynię, jeśli nie bezpieczniacy? Już tam oni najlepiej wiedzą, kto czym dyszyt, a zwłaszcza – jak się charyzmatycznych przywódców wystruguje z banana, toteż ustawiają polityczną scenę tak, żeby było dobrze, to znaczy – żeby bezpieczniacy ze swoimi kolegami rzuconymi na odcinek banksterski, mogli sobie okupować każdy nieszczęśliwy kraj. Jak zauważył w nieśmiertelnym poemacie „Towarzysz Szmaciak” Janusz Szpotański – „w Urzędzie dają broń i władzę, a wkoło kraj, jak Zachód Dziki!” Oczywiście nie w każdym urzędzie, a tylko – w Urzędzie Bezpieczeństwa. Literatura wyprzedza życie, więc na grubo przez urodzeniem obecnego francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona, a nawet – grubo przed urodzeniem jego Czcigodnej Małżonki, Konstanty Ildefons Gałczyński w również nieśmiertelnym poemacie „Tatuś” zauważył, że „każdy kraj ma Gestapo”, które przejęło kompetencje Pani Wychowawczyni i gwoli zagwarantowania stabilności okupacji swoich krajów, proklamowało świętą wojnę z „populizmem”, czyli demokracją spontaniczną, która polega na tym, że obywatele głosują, jak chcą. Ale kto by tam pozwolił obywatelom głosować, jak chcą! W sztuce „Na pełnym morzu” Sławomir Mrożek zauważył, że „prawdziwa wolność” jest tam, gdzie nie ma zwyczajnej wolności.

Ale jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził, więc i demokracja kierowana nie jest rzeczą doskonałą. Cokolwiek by nie powiedzieć o ludziach, to jednak bywają oni spostrzegawczy. Nie jest to cecha specjalnie pożądana, na przykład przez Żydów, którzy coraz częściej stawiają znak równości między spostrzegawczością i antysemityzmem. Jeśli na przykład ktoś twierdzi, że Żydzi są nadreprezentowani w sektorze finansowym, albo w przemyśle rozrywkowym, to taka opinia uważana jest za antysemityzm. Nietrudno się domyślić, dlaczego tak jest.

Chodzi o to, by okupowana ludność domyśliła się prawdziwego stanu rzeczy możliwie jak najpóźniej, bo im dłużej myśli, że z tą demokracją, to wszystko naprawdę, tym dłuższy jest okres dobrego fartu dla okupantów, którzy nie muszą nawet uciekać się do terroru, żeby utrzymywać okupowaną ludność w uległości. Ale niekiedy zbytnia pewność siebie bezpieczniaków demaskuje, a na widok ostentacji, z jaką w słodkiej Francji wywiad wystrugał z banana pana Emmanuela Macrona wraz z jego połowicą i tą całą partią „En Marche!”, wielu ludziom musiała zapalić się w głowie czerwona lampka ostrzegawcza i postanowili nie brać udziału w tym widowisku.

We Francji prawie połowa obywateli nie wzięła udziału w głosowaniu, co stało się przyczyną uzyskania przez bezpieczniacką wydmuszkę bezwzględnej większości. Najwyraźniej również demokracja kierowana najlepsze swoje lata ma już za sobą, niczym Pierwsza Dama Republiki Francuskiej, „a potem Adam i cholera, a potem Juliusz i suchoty…”, zaś na końcu – śmierć. Toteż nie jest wykluczone, że ostatnie lata demokracji kierowanej będą wyglądały tak, że we wszystkich krajach Unii Europejskiej do głosowania będą szli już wyłącznie wyznaczeni przez bezpiekę kandydaci – ale niezależne media głównego nurtu, naszpikowane konfidentami, niczym wielkanocna baba rodzynkami, będą wychwalały demokrację, aż miło będzie słuchać, niczym bajki o kwiecie paproci.

Stanisław Michalkiewicz

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

18 komentarzy

18 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  19 czerwca 2017 at 11:09

  Uwaga na populistów!

  Na populistów uważajcie!
  Populus znaczy lud.
  Tych wrogów ludu rozpoznajcie,
  Co obiecują cud!

  Bo cudu trzeba bez dotacji,
  Ażeby pieniądz rósł…
  Ten wariat Korwin nie ma racji,
  Dotacja jest to mus!

  Na szczęście większość jeszcze wierzy,
  Że socjal jest ok.
  Uchodźców chcą euroliderzy
  I by miał dzieci gej.

  W dobrą Europa zmierza stronę
  I będzie – WIERZCIE! – git.
  Dotacje będą zapewnione,
  Polakiem będzie Żyd…

  Będzie dobrobyt i oświata,
  Leczenie darmo też.
  Dla wszystkich biednych będzie chata!
  No, ale biedni – gdzież?…

  Nie będzie biednych!!! Populiści
  Pokroju JKM
  Straszą Was nędzą, co się ziści,
  Cytując jednym tchem:

  „Kto nie chce pracy, ten niech nie je!” –
  Populistyczny sąd.
  Uchodźcy, lumpy, Żydzi, geje…
  To o nich dbać ma rząd!

  Powszechne wszystkich dotowanie
  Gwarantowane jest.
  Skąd kasa?… Głupie to pytanie!
  W Brukseli mamy gest.

  Na populistów uważajcie,
  Co obiecują Wam,
  Ciężko pracować!… Wybierajcie
  Nas, rozdajemy kram!

 2. Egzorcysta

  19 czerwca 2017 at 11:11

  O ile wiemy, ze wspanialych rozmyslan Pana Stanislawa, skad sie biora prezydenci i premierzy, o tyle jakas dziwna tajemnica okrywa, kto to sa ci wyborcy czyli agentura.Ja jako prawy czlowiek, mysle sobie ,ze to ta najbardziej lewacka, oslizla, i durna czesc spoleczenstwa bez godnosci, bez wlasnego rozumu i na dodatek nic nie umiejaca, co mogliby zaoferowac spoleczenstwu na wymiane , za jedzenie i dach nad glowa.Poprostu ta kloaka spoleczna nie ma co do zaoferowania, oprucz uslug donoszenia na prawych ludzi,a nawet jak przyjdzie czas, kiedy ubecja ich uzbroi, beda sie zachowywac, jak oprawcy bolszewicy ktorzy sobie w czasach ich najlepszego fartu w ZSRR, ubili wszystkich myslacych,a pozniej glodem przymierali bo sobie glowe odcieli ktora do dzis ma klopot odrosnac.Ta kloaka nawet nie rozumie jak bardzo sama sobie szkodzi, kiedy tylko oficer prowadzacy poleci im isc i oddac glos albo cokolwiek zrobic.Oczywiscie wybory sa tak przygotowane,zeby zawsze byly wygrane, bo bolkow ci w tym swiecie dostatek,a niektorzy to nawet z charyzma.Najwiecej strachu jednak maja organizatorzy wyborow ,kiedy ilosc kloaki w ktorej stoja po szyje, bedzie sie zmniejszac,a narod zacznie madrzec i stawac sie prawymi ludzmi.Wiec na strazy tego by do tego nie doszlo, zainstalowali telewizje i szkoly.A te potrafia tak oduraczyc, ze smrod to piekny zapach.Co dzieje sie na naszych oczach.Sam nie wiem co mogloby temu odduraczeniu narodu pomoc,wobec siebie zastosowalem nieobecnosc telewizji i gazet w moim domu.Obecnosc wielu klasykow ktorych miedzy innymi cytuje czasem Pan Stanislaw, i unikanie chemicznego jedzenia korporacyjnego ,ktore podobno najczesciej powoduje dyskfunkcje urzadzenia od myslenia.I kiedy czlowiek sie odtruje,zaczyna rozrozniac smrod od zapachu.

 3. Danka

  19 czerwca 2017 at 11:13

  Cos czulam, ze red.Michalkiewicz cos zaraz wrzuci na prawy.pl Jednak ostrze tego tekstu przerasta najsmielsze oczekiwania.Same jadro Prawdy. Z tym, ze jak zwykle, tekst sieje zakamuflowanie defetyzm: Juz wszystko postanowione, kieruja toba, wami, opor nic nie da, ruki po szwach, glowy kornie zginac, isc rzedzikiem, bo zescie niczem…..Czyzby?

 4. Soroka

  19 czerwca 2017 at 11:54

  To ciastko ( na Śląsku na odpustach sprzedają makrony, to takie ciastka z białego maku) tez chyba ma „żonę” służbową, tak jak Jasienica, albo stary Gebert.

 5. JARO

  19 czerwca 2017 at 12:33

  miód na oczy, a gdyby jeszcze nagranie audio-wideo, to i na uszy także; lepszego chyba lekarstwa nie ma na zatrucie polityczną poprawnością jak artykuły i nagrania pana Stanisława; wspaniała i skuteczna odtrutka; ale mam info-uwagę – młodzi ludzie nie znają twórczości pana Michalkiewicza – wiem, bo z wieloma rozmawiałem; niby nosy w internecie, ale wygląda, że łykają same g…o stamtąd, niestety; i stąd te ich bezmózgie działania pod wpływem propagandy lewactwa wszelkich odmian i kolorów; myślę, że trzeba z tym coś zrobić – może spawę konstytucji, którą napisał dla Polski i Polaków pan Stanisław Michalkiewicz jeszcze w 1992 czy 4-tym roku, a która jest aktualna do dzisiaj, wykorzystać? i jak traktować zamotę, jaką z tej okazji – potrzeby nowej konstytucji dla Polski i Polaków, prowadzi PAD? nie podoba mi się to; albo ktoś działa znowu nieudolnie, albo sprawa ma drugie, a może nawet trzecie dno?

  • Egzorcysta

   19 czerwca 2017 at 14:17

   Prezent! Wszystkie felietony Pana Michalkiewicza, sa na YT, nawet powielone przez dziesiatki kanalow. https://www.youtube.com/watch?v=glyitL-E9r8

   • JARO

    19 czerwca 2017 at 14:35

    co nie zmienia faktu, że młodzi, wykształceni z wszelkich miast w Polsce go nie znają; niestety;

    • wiesscar

     19 czerwca 2017 at 15:09

     rozpropaguj w necie to mlodziez sie zapozna z tworczoscia redaktora Michalkiewicza,

     • JARO

      20 czerwca 2017 at 06:00

      rozdaję karki z Jego stroną autorską i informuję o niej przy każdej okazji; a propagowanie w necie, ze względu na możliwości, niech czynią członkowie różnych ruchów wolnościowych porozrzucani po różnych (często zwalczających się niestety) partyjkach, ruchach i stowarzyszeniach – smutne ale prawdziwe; a poza tym też mnie wspomóż i rozpropaguj – sprawa chyba warta zachodu?

 6. Danka

  19 czerwca 2017 at 12:42

  Pan redaktor byl czlonkiem Unii Polityki Realnej Korwina-Mikke, tak jak i Rafal Ziemkiewicz? Poznaliscie sie podobno w czasie internowania.

 7. Janusz

  19 czerwca 2017 at 12:46

  Jedno warto wyjaśnić, gdyż termin „bezpieka” jest mylący, stwarzać może wrażenie, iż jest jakaś mityczna polska bezpieka w Polsce, w Niemczech – niemiecka, we Francji – francuska, w USA – usańska, podczas gdy na świecie istnieje jedna jedyna globalna bezpieka żydowska posiadająca ekspozytury oraz wasali w poszczególnych krajach. Dlatego są możliwe ataki terrorystyczne w biały dzień w Londynie, we Francji, Belgii, w Niemczech, itd. Wszystkie organizuje ta sama bezpieka żydowska nota bene w myśl zapisów programowych, które mamy czarno na białym.

 8. Danka

  19 czerwca 2017 at 13:30

  http://m.niezalezna.pl/54592-donald-tusk-w-tym-czasie-sypal-pieniedzmi-ujawnia-byly-czlonek-kld
  KLD powstal pol roku po wytyczeniu drog przez Kongres Liberalow w Gdansku w…grudniu 1988, kiedy trwaly tajne obrady z junta w Magdalence, a zalogi strajkujace w sierpniu 88 r, w tym Stocznia w Gdansku, czekaly na efekty rozmow o legalizacji NSZZ”Solidarnosc”, tej pierwszej…,co obiecal im Walesa i zmusil do zakonczenia strajkow.Przywodcaw
  w stoczni byl TW Jacek Merkel, wspolzalozyciel KLD, ktory bral udzial w tym kongresie,jednoczesnie uspokajajac zalogi, ze sa szamse na legalizacje „S”.Szczyt POdlosci i pogardy dla ludzi Solidarnosci.Min.Macierewicz usunac mial inf.o Merkelu TW w ostatniej chwili ze swojej listy agentury wsrod politykow.Wielka szkoda.Merkel zostal ministrem…JKM byl uczestnikiem Kongresu Liberalow w Gdansku w grudniu 1988r/ 1000 uczestnikow z aparatu i czyscicieli kominiow ze Spoldzieni „Swietik”oraz komunistycznych wykladowcow marksistowskiej ekonomii/…Polityka realna w czasie rzadow rezimu junty ? Bez zadnych represji, bo liczba komunistycznych kzglodmialychnialych

 9. Danka

  19 czerwca 2017 at 13:41

 10. jacek

  19 czerwca 2017 at 15:09

  Ci bezpieczniacy to Wielki Wschód i banksterzy,Rotschildowie.

 11. Danka

  19 czerwca 2017 at 17:11

  Czy rzad poda sie do dymisji w zwiazku z tym, co sie stalo w Gdansku? Adamowicz przejal wladze w kraju?/ link wyzej/.

 12. Tomek

  19 czerwca 2017 at 17:30

  Do bezpieki to akurat bliżej pani Le Pen. Finansowanie przez Putina, KGBistę, a wszak KGB to matka wszystkich bezpiek.

 13. sdfa

  19 czerwca 2017 at 22:24

  „Bezpieka zwycięża we Francji” – Pan Stanisław uprawia ten rodzaj satyry w którym mam upodobanie i już w samym tytule zgodnie z recepturą hitchcocka zaczyna od totalnego ośmieszenia a następnie poziom ośmieszania ciągle rośnie . Jak sam Pan Stanisław głosi a fakty medialne i rzeczywiste potwierdzają – w każdym kraju eurpejs-kim i nie tylko demokracja demokracją , ale ktoś rządzić musi . Ludzie wychowani w prl-u wiedzą że na wybory chodzić muszą a wyniki wyborów są drukowane razem z kartami do głosowania bo tego wymaga ekonomia wolnorynkowa (!). Ktoś nie zorientowany mógłby zapytać – no ale co w tym śmiesznego a odpowiedź jest trywialna mianowicie to że we francji zwycięża bezpieka .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra