Z kraju

Już dzisiaj! Ogólnopolskie Społeczne Obchody Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA!

Ogólnopolskie Społeczne Obchody Dnia Pamięci Ofiar LUDOBÓJSTWA OUN – UPA odbędą się w Warszawie w niedzielę 9 lipca na dwa dni przed – po raz pierwszy w tym roku obchodzonym po uchwale sejmowej z 22 lipca 2016 r. – Narodowym Dniem Pamięci Ofiar ludobójstwa w Małopolsce Wschodniej i na Wołyniu a przypadającym na dzień 11 lipca.

Obchody społeczne rozpoczną się 9 lipca w Warszawie na Pl. Piłsudskiego o godz. 12.00 Hymnem państwowym i uroczystą zmianą warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza a następnie okolicznościowymi przemówieniami oraz Apelem Poległych.

Po tych uroczystościach o godz. 13.00 na ulice Warszawy wyjdzie Marsz Kresowy, w którym przejdą przedstawiciele środowisk kresowych i patriotycznych z całego kraju. Marsz zakończy się pod Katedrą Polową Wojska Polskiego przy ul. Długiej gdzie o godz. 14.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ofiar a po niej o godz. 15.30 pod pomnikiem powstania warszawskiego na Pl. Krasińskich odbędzie się koncert kresowy.

O zorganizowanie tych Obchodów przez Patriotyczny Związek Organizacji Kresowych i Kombatanckich w Warszawie na początku lutego zaapelował pisarz kresowy – Stanisław Srokowski.
W odpowiedzi na Jego apel powstał Komitet Honorowy Obchodów z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim jako Przewodniczącym oraz dr Lucyną Kulińską, Stanisławem Srokowskim i Witoldem Listowskim jako Wiceprzewodniczącymi.

W Komitecie, którego aktualny skład podajemy poniżej znajdują się zaproszeni przedstawiciele: duchowieństwa, środowisk kresowych z całej Polski, środowisk naukowych, politycy i działacze społeczni broniący prawdy o ludobójstwie OUN – UPA dokonanym na obywatelach polskich. W skład Komitetu wchodząc m.in. Kierownik Główny ONR – Aleksander Krejckant oraz Koordynator Brygady Mazowieckiej ONR – Robert Bąkiewicz.

Źródło: ONR Brygada Mazowiecka

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. Danka

  9 lipca 2017 at 10:37

  Wspaniale i wiecej takich spolecznych komitetow, ktore w koncu zaloza partie o nazwie np.Opcja Polska.
  Ps. Dlaczego Powstanie Warszawskie to tutaj powstanie warszawskie?

 2. Charley

  10 sierpnia 2017 at 03:44

  As soon as I originally remaining a remark I search in the direction of comprise clicked upon the -Explain to me each time fresh feed-back are excess- checkbox and in opposition to previously upon each and every season a remark is excess I recieve 4 e-mail with the same exact remark.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra