Z kraju

Sukces środowisk kresowych i patriotycznych! Pod naciskiem społecznym Dawid Wildstein został odwołany ze stanowiska w TVP Info

Dawid Wildstein został odwołany ze stanowiska kierownika redakcji publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Nie sposób nie podejrzewać, iż jedną z przyczyn było promowanie przez Wildsteina banderyzmu oraz sekowanie działaczy kresowych i eliminacja z TVP Info pamięci o Rzezi Wołyńskiej.

Miejsce Dawida Wildsteina zajął znany historyk i prezes Fundacji „Łączka” Tadeusz Płużański, dotychczasowy szef działu „Opinie” w „Super Expressie”. Wildstein pozostanie w TVP, na razie jednak nie wiadomo, na jakim stanowisku.

Zadowolenia z decyzji władz TVP nie kryją przedstawiciele środowisk kresowych i patriotycznych, którzy domagali się dymisji Wildsteina po jego programie, w którym propagował banderyzm. Wystosowali w tej sprawie specjalny list do prezesa TVP Jacka Kurskiego, o którym pisaliśmy w artykule: http://prawy.pl/53200-srodowiska-kresowe-domagaja-sie-dymisji-dawida-wildsteina-z-powodu-promowania-przez-niego-neobanderyzmu/

 

 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

86 komentarzy

86 Komentarzy

 1. hansi

  13 lipca 2017 at 12:10

  A tak może by ŚLEDZTWO na temat powiązań Pana Wild-SCHWEINA z odpowiednim „źródełkiem” kasy w temacie ?.. Bo przecież trudno posądzać tego kolesława o IDIOTIĘ w tematach zbrodni wołyńskich i IDEOLOGICZNE działanie NA SZKODĘ POLSKI (szubienica się należy..), jako „pożyteczny idiota” ?..
  Ten bydlaczek przecież doskonale wie, co robi..
  I dlaczego POZOSTAŁ w TVP, dla której Reżym domaga się ABONAMENTU od Ludu ?…
  Jednocześnie NIE rezygnując z gnębienia Telewidzów REKLAMAMI ?..
  Cyba – ALBO finansowanie z budgetu, poprzez podatek, zwany „abonamentem”, ALBO reklamy ?..
  Zresztą – czego się tu zapluwać..
  Wiemy przecież, o co chodzi…

  • Rafał Karkosz

   13 lipca 2017 at 17:28

   hansi
   A propos „abonamentu”:
   Kurski jest kret(yn)em. Płacze, że nie może „realizować misji”, bo nie ma pieniędzy z abonamentu.
   Jakiej misji kretynie/krecie nie możesz realizować (brat prezesa TVP jest redaktorem gó..na wyborczego)?!!! Jacek Kurski podpisał umowę w imieniu TVP z telewizją, uwaga… chińską!!!
   Polityka jednego dziecka, czyli wymordowanie ok. 200 mln noworodków płaci żeńskiej, co zaowocowało taką samą liczbą mężczyzn bez szans na małżeństwo, przerabianie więźniów politycznych na organy, zniewolenie Tybetu, walka z chrześcijaństwem (więźniowie polityczni), koncesjonowanie religii, niewolnicza praca po 14-16 godz. dziennie, reglamentacja miejsca zamieszkania, koncesjonowanie przez partię sfery biznesowej!!! Nie to na pewno nie komunizm, to konfucjanizm!!! To szczyt naszych marzeń o wolnym świecie DURNA PAŁO KURSKA!!!! Czy KURSKA DURNA PAŁA nie wie, że propagowanie ustrojów totalitarnych, a komunizm nim jest, jest zabroniony w Polsce i można za to siedzieć w pasiakach dwa lata (art.256 KK)?
   To ja panu DURNA PAŁO KURSKI to przypomnę, kierując pismo do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa!!!
   Apeluję z tego miejsca do wszystkich.
   Nie płaćcie abonamentu!!! KURSKI nie ma prawa ściągać z nas haraczu na propagowanie chińskiej, zbrodniczej ideologii!!!
   A miałem głupotę omijać szerokim łukiem, bo to jak zabawa ze świnią. Co z tego, że się pobawię, jak i tak będę cały uje..ny w gównie i błocie., ale nie mogłem się powstrzymać PIER…ONA CHIŃSKA, KOMUNISTYCZNA, KURSKI TWOJA MAĆ, CZERWONA SZMATO!!!!!

   • Danka

    13 lipca 2017 at 23:58

    Skoro przybywa do Szydlo i Dudy szef parlamentu chinskiego….Racja, to komunistyczny kraj z roznymi zwyrodnieniami wlasciwymi tej zbrodniczej ideologii.Protestujmy p/ zalewaniu rynku badziewiem chinskim za grosiki, bo niszczy to juz ostatecznie polskie rzemioslo. Strasznie zal polskich rzemieslnikow, za malo o nich sie wspomina- to cale pokolenia mistrzow, ktorzy „pojda pod mlotek” pod zalewem chinszczyzny.To straszne.

 2. panMarek

  13 lipca 2017 at 12:16

  Wildstein pozostanie w TVP, na razie jednak nie wiadomo na jakim stanowisku, ale pozostaje, bo żyda nie wolno zwalniać nawet jak się do niczego nie nadaje. Coś się mu wykombinuje z czasem.
  Żyd to jest żyd i dlatego jest nietykany jakby któryś z goim jeszcze tego nie wiedział.

  • Kwal

   13 lipca 2017 at 12:20

   100/100…

 3. Hania

  13 lipca 2017 at 12:37

  Teraz czas na Marię Przełomiec.
  Wówczas można napisać, że Kurski to Polak 🙂

  • Kresowaik

   14 lipca 2017 at 16:01

   Dokładnie

 4. Emilia

  13 lipca 2017 at 13:14

  Wypowiedział się jak wróg Polski.Bardzo dobrze,że ten d.nie jest szefem tvp info. Proszę nie pokazywać jego gęby.

 5. Robert B.

  13 lipca 2017 at 14:46

  Polskie służby specjalne powinny się przyjrzeć jego kontaktom z żydowskim wywiadem. Jeżeli takowe wyjdą na jaw, to do więzienia (tak jak ten nieszczęsny Piskorski), a po odsiedzeniu kary pozbawić go polskiego obywatelstwa i wydalić do Izraela z wilczym biletem.

 6. Grze

  13 lipca 2017 at 15:32

  To znaczący sukces środowisk kresowych. Pamiętajmy jednak, że to my Polacy powinniśmy ewangelizować Ukraińców i podnieść ich na łaciński poziom cywilizacyjny. Wszystko jeszcze przed nami. Nie powinniśmy się dziwić, że ludożerca zabił i zjadł. W przypadku wołyńskiego ludobójstwa należało bronić swoich za wszelką cenę a nie karnie czekać na akcję „Burza”. Ciekawe jak dzisiaj struktury polityczne zareagowałyby na męczeństwo swoich obywateli, gdyby reakcja na nie była politycznie nieopłacalna? Każdy niech sam odpowie sobie na to pytanie.

  • Pawu(L)on

   19 lipca 2017 at 11:32

   Prawosławnych Greków też chcesz ewangelizować bo nie są na naszym „poziomie cywilizacyjnym”?

  • Paweł

   20 lipca 2017 at 00:24

   To mordowali głównie grekokatolicy a nie Prawosławni. Watykan/zachodni katolicy mają znacznie więcej na sumieniu.

 7. Wojciech

  13 lipca 2017 at 15:54

  Popis rządzi ,dadzą mu nowy stołek a ciemnota zapłaci abonament i poprze w wyborach.

 8. jacek

  13 lipca 2017 at 16:27

  Nareszcie jednego szkodnika i wroga Polski mniej w kadrach PIS,niestety jest ich więcej i powinni zostać też odsunięci przez PIS.Jak zwykle twierdzę,że więcej tych szkodników jest w platformie oszustów i złodziei.

 9. marju73

  13 lipca 2017 at 17:37

  Jedna jaskòłka wiosny nie czyni.

 10. Art

  13 lipca 2017 at 18:04

  Dziki Stein to dla Polaka odrażający typ.Nie sądzę jednak,aby Kurski był już na tyle silny,aby wyrzucić go całkowicie.Tata fartuszkowy,ba patriota równy Szewachowi, czuwa i nie da synalkowi,to nic,że głupszemu,ale za to bardziej nachalnemu zrobić krzywdy.Ja nie zapomnę jego podłego zachowania u Ronina,to był prawdziwy popis buty i pogardy dla Polaków.

 11. Ochroniarz

  13 lipca 2017 at 21:21

  „polski” establishment to głównie żydzi. Decyzyjne stanowiska zarówno władzy ustawodawczej jak i wykonawczej to judeosataniści. Trzon PISu to KOR na wskroś przesiąknięty żydokomuną (Macierewicz vel Singer, Kaczyńscy vel Kalkstein, Michnik vel Szechter itd. TV czy to TVP czy TVN czy Polsat, TV Republika, TV Trwam to ośrodki niszczenia polskości. Taki jeden w sumie niezakamuflowany żyd odsunięty chwilowo wiosny nie czyni.

  • panMarek

   13 lipca 2017 at 22:52

   Tak.
   Trzeba było tych wszystkich zbrodniarzy-komunistów powiesić w odpowiednim czasie a nie robić pośmiewisko.
   Niestety zabrakło żołnierzy NSZ którzy jako jedyni prawidłowo oceniali sytuacją polityczną Polski i Polaków. (AK kierowane przez piłsudczyków, lewicę i agentów Stalina (np. „niedźwiadek”) bredziło o „akcjach burza”, powstaniach).
   Niestety, ale winni temu stanowi rzeczy są właśnie dorośli Polacy w liczbie około 27 000 000, którzy jako przygłupiaści wyborcy, sprowadzają nam na nasze głowy to nieszczęście poprze ciągłe – co 4 lata – wybieranie tego szajsu, potomków ubeckich dynastii przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI.

 12. PoLaszka

  13 lipca 2017 at 22:30

  I tak możemy z każdym pojechać! Można? Można.

 13. Art

  14 lipca 2017 at 04:57

  To chyba inna cholera,chociaż podobna,może kuzyn.Ale ładnie brzmi:

  „Bridgegate” mastermind David Wildstein sentenced, avoids prison

 14. GB

  14 lipca 2017 at 09:06

  Jak mówi klasyk z RadiaMaryja, po czynach ich poznacie!
  Problem nie w Panu Wildstein lecz w Panu Kurskim bowiem to szef dobiera sobie współpracowników.

 15. Grzegorz

  14 lipca 2017 at 14:40

  Teraz czas na Kurskiego.

 16. Kamil

  15 lipca 2017 at 15:43

  Bardzo dobrze.Ten cymbał się nie nadawał.

 17. fifa 18 coins

  15 lipca 2017 at 16:26

  This text is invaluable. How can I find out more?

 18. zjs

  17 lipca 2017 at 13:57

  Cały GaPol z którego się wywodzi Wildstein to „Głos Hałyczyny”. Swego czasu publikowali cykl z Majdanu „Niebiańska sotnia”. Obłąkani ludzie pogrążeni w gedroyciowych fantasmagoriach. Gotowi są uznać racje ukraińskich rezunów, że Polacy zginęli „bo mieszkali na ich terytorium etnicznym” jak się kiedyś wyraził publicznie ukraiński zbir uchodzący za kombatanta UPA>

 19. m

  18 lipca 2017 at 16:02

  Krzesimir Dębski o Wołyniu: Najbardziej boli spirala kłamstwa
  https://pl.aleteia.org/2017/07/18/krzesimir-debski-o-wolyniu-najbardziej-boli-spirala-klamstwa/

 20. m

  18 lipca 2017 at 16:05

  „Trzeba było, to się ratowało”. Opowieść o Ukraińcach, którzy ocalili Polaków na Wołyniu
  https://pl.aleteia.org/2016/10/20/trzeba-bylo-to-sie-ratowalo-opowiesc-o-ukraincach-ktorzy-ocalili-polakow-na-wolyniu/

 21. jaro7

  18 lipca 2017 at 18:07

  czyżby cenzura na portalu? Wczoraj było bodajże 47 odpowiedzi ,dzisiaj już tylko 29 !!! A gdzie pozostałe? Niepoprawne?

 22. hair bundles

  22 lipca 2017 at 10:23

  It really is crucial to treat the hair bundles https://www.youtube.com/watch?v=koiFnDsfNPU prior to bringing for extended long lasting very good look.

 23. kevin

  1 sierpnia 2017 at 00:16

  voilà un petit test pour voir. En effet je veux absolument que mes liens s’indexent bordel. Ca fait trop là sinon mes amis.

 24. halina

  12 sierpnia 2017 at 11:53

  Wpiszcie hasło „o pochodzeniu żydów”. Jest co czytać.

 25. Silvia Odete Morani Massad

  5 września 2017 at 17:41

  Pretty great post. I just stumbled upon your blog and wished to mention that I have really enjoyed browsing your weblog posts.
  In any case I’ll be subscribing in your feed and I am hoping you write once more
  soon!

 26. federal loan application

  6 września 2017 at 21:42

  Appreciate the recommendation. Let me try it out.

 27. ipod mass media

  7 września 2017 at 20:36

  These are in fact enormous ideas in concerning blogging. You
  have touched some fastidious points here. Any way
  keep up wrinting.

 28. real estate agent

  8 września 2017 at 19:43

  you’re in point of fact a just right webmaster. The web site loading pace
  is incredible. It kind of feels that you’re doing any
  distinctive trick. Moreover, The contents are masterwork.

  you have done a wonderful task on this subject!

 29. I always used to read piece of writing in news papers but now
  as I am a user of internet therefore from now I am using net for posts,
  thanks to web.

 30. Maribel

  9 września 2017 at 15:44

  This design is wicked! You most certainly know how to keep
  a reader entertained. Between your wit and your videos, I was almost moved to
  start my own blog (well, almost…HaHa!) Great job.
  I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it.
  Too cool!

 31. Jed

  9 września 2017 at 16:49

  Keep on working, great job!

 32. Tandy

  11 września 2017 at 12:10

  Nice post. I was checking constantly this blog and I am impressed!
  Extremely useful information specifically the last part 🙂 I care for such information a lot.
  I was seeking this particular information for a long time.
  Thank you and best of luck.

 33. kimefineart.com

  11 września 2017 at 14:03

  Amazing! Its genuinely awesome paragraph, I have got much clear idea on the topic of from this paragraph.

 34. small business coach

  12 września 2017 at 12:51

  Excellent goods from you, man. I have understand your stuff previous to and you’re just too great.
  I really like what you’ve acquired here, really
  like what you are saying and the way in which you say it.

  You make it entertaining and you still care for to keep it
  smart. I cant wait to read much more from you. This
  is actually a tremendous site.

 35. orlando real estate

  12 września 2017 at 14:34

  It’s actually a cool and helpful piece of info.
  I’m satisfied that you just shared this helpful info with
  us. Please stay us informed like this. Thank you for sharing.

 36. presents nokia

  12 września 2017 at 15:05

  Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News.
  Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?

  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Appreciate it

 37. interest rate

  12 września 2017 at 17:51

  Great delivery. Solid arguments. Keep up the good work.

 38. residential real estate

  13 września 2017 at 00:49

  Ahaa, its pleasant conversation concerning this article here at this website, I
  have read all that, so now me also commenting at this place.

 39. start up capital

  13 września 2017 at 20:09

  Write more, thats all I have to say. Literally,
  it seems as though you relied on the video to make your
  point. You obviously know what youre talking about, why throw away
  your intelligence on just posting videos to your blog when you could be giving
  us something enlightening to read?

 40. nokia c3 pictures

  13 września 2017 at 20:46

  Fantastic post but I was wanting to know if you could write a litte more on this subject?
  I’d be very grateful if you could elaborate a little
  bit more. Many thanks!

 41. Wesley

  14 września 2017 at 14:06

  I am really impressed with your writing skills as
  well as with the layout on your blog. Is this a paid theme or
  did you modify it yourself? Anyway keep up the excellent quality writing,
  it’s rare to see a great blog like this one
  nowadays.

 42. air travel

  15 września 2017 at 14:56

  If some one wishes expert view concerning blogging then i propose him/her to go to see this web site,
  Keep up the fastidious job.

 43. beaufort golf

  15 września 2017 at 15:20

  Thank you for every other fantastic post. Where else may just anybody get that type
  of information in such a perfect manner of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I am at the search for such info.

 44. Shasta

  15 września 2017 at 20:35

  As the admin of this web site is working, no hesitation very shortly it
  will be famous, due to its feature contents.

 45. planning travel

  16 września 2017 at 02:07

  With havin so much content and articles do
  you ever run into any issues of plagorism or copyright
  violation? My website has a lot of exclusive content I’ve either created myself or outsourced but it seems a lot of it is popping it up all over the
  web without my agreement. Do you know any techniques to help reduce content from being stolen? I’d really appreciate
  it.

 46. tourism presents

  17 września 2017 at 01:32

  It is truly a great and helpful piece of info. I am satisfied that you
  just shared this helpful info with us. Please keep us up to date
  like this. Thanks for sharing.

 47. macau tourism keep

  17 września 2017 at 04:18

  It’s appropriate time to make a few plans for the longer term and it is time to be happy.
  I’ve learn this post and if I may just I wish
  to recommend you few fascinating things or suggestions. Maybe you can write next articles relating to this article.
  I want to learn more issues about it!

 48. good golf course

  17 września 2017 at 08:19

  Hi there to every one, because I am truly keen of
  reading this blog’s post to be updated regularly. It includes fastidious information.

 49. Ira

  17 września 2017 at 08:23

  I must thank you for the efforts you’ve put in writing this blog.
  I am hoping to see the same high-grade blog posts from you in the future as well.
  In fact, your creative writing abilities has encouraged me
  to get my own blog now 😉

 50. air travel

  17 września 2017 at 09:56

  Very good post! We will be linking to this great article on our site.
  Keep up the good writing.

 51. phuotstore.vn

  17 września 2017 at 11:08

  There is certainly a lot to find out about this issue.

  I really like all of the points you have made.

 52. travel deals

  17 września 2017 at 16:06

  Nice post. I used to be checking continuously this weblog and I’m impressed!
  Very helpful info particularly the final part 🙂 I deal
  with such information a lot. I was looking for this particular info for a very
  lengthy time. Thank you and best of luck.

 53. irish golf

  17 września 2017 at 16:36

  Hi to all, how is all, I think every one is getting more from
  this site, and your views are pleasant in favor of new users.

 54. Jere

  17 września 2017 at 18:06

  It’s in reality a nice and useful piece of info. I’m happy that you simply shared this useful information with us.
  Please stay us informed like this. Thanks for
  sharing.

 55. killarney golf

  17 września 2017 at 18:39

  Thankfulness to my father who shared with me on the topic of this web site,
  this webpage is genuinely amazing.

 56. beaufort golf course

  17 września 2017 at 20:17

  Hello! Do you know if they make any plugins
  to protect against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any tips?

 57. Edgardo

  17 września 2017 at 20:46

  It’s remarkable to pay a quick visit this web site and reading the views of all mates regarding this piece of writing, while I am also keen of
  getting know-how.

 58. macau tourism keep

  18 września 2017 at 10:11

  Outstanding quest there. What happened after? Good luck!

 59. http://www.beirut2020.com/activity/p/252185

  19 września 2017 at 06:56

  I every time spent my half an hour to read
  this web site’s posts daily along with a mug of coffee.

 60. ead.letras.ufg.br

  19 września 2017 at 18:45

  You can certainly see your enthusiasm within the work you write.
  The arena hopes for even more passionate writers such as you who are not afraid to say how they
  believe. All the time follow your heart.

 61. Fidelia

  19 września 2017 at 18:48

  This information is priceless. When can I find out more?

 62. irregular heart rhythms

  19 września 2017 at 21:53

  I could not refrain from commenting. Well written!

 63. Laverne

  20 września 2017 at 05:54

  Chestnut Hill is not a “metropolis.” It is a community within Philadelphia. It is accurately 1 of plenty of beautiful parts of a exceptionally major metropolis of distinctive neighborhoods.

 64. support.recs.bz

  20 września 2017 at 09:38

  My spouse and I stumbled over here by a different web address and thought I should check things out.
  I like what I see so now i am following you. Look forward to looking
  into your web page yet again.

 65. www.servicecenterteam.com

  20 września 2017 at 10:03

  Have you ever considered creating an ebook or guest authoring on other blogs?
  I have a blog based upon on the same ideas you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my viewers would value your work.
  If you are even remotely interested, feel free to send
  me an email.

 66. Damian

  20 września 2017 at 14:07

  Hi there! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site?

  I’m getting tired of WordPress because I’ve had issues with
  hackers and I’m looking at alternatives for another platform.

  I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform.

 67. Lelio Vieira Carneiro Junior

  20 września 2017 at 16:17

  you are actually a good webmaster. The web site loading speed
  is amazing. It seems that you’re doing any unique trick.
  Also, The contents are masterpiece. you’ve performed a great process in this subject!

 68. macau tourism presents

  20 września 2017 at 21:17

  I’m not sure where you are getting your info, but good topic.
  I needs to spend some time learning much more or understanding more.

  Thanks for fantastic info I was looking for this
  information for my mission.

 69. Bettie

  20 września 2017 at 21:35

  My spouse and I stumbled over here different web address and thought
  I may as well check things out. I like what I see so now i am following you.
  Look forward to checking out your web page again.

 70. somethinghub.com

  21 września 2017 at 00:42

  What’s up everyone, it’s my first go to see at this web site,
  and article is genuinely fruitful designed for
  me, keep up posting these articles.

 71. I constantly spent my half an hour to read this web site’s articles or reviews all the time along with a
  cup of coffee.

 72. Francisco

  21 września 2017 at 17:10

  Thanks for finally talking about >Sukces środowisk kresowych i patriotycznych!
  Pod naciskiem społecznym Dawid Wildstein został odwołany ze stanowiska
  w TVP Info – Prawy.pl <Liked it!

 73. developing heart disease

  22 września 2017 at 00:01

  I’m really impressed with your writing skills
  and also with the layout on your blog. Is this a paid theme
  or did you customize it yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it is rare to see a great blog like this one today.

 74. I’m really enjoying the design and layout of your site.

  It’s a very easy on the eyes which makes it much more
  pleasant for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme?

  Fantastic work!

 75. Shawnee

  22 września 2017 at 00:52

  Very nice post. I just stumbled upon your blog and wanted to say that I’ve really enjoyed browsing your blog posts.
  After all I’ll be subscribing to your rss feed and I hope you write again soon!

 76. travel guide

  22 września 2017 at 01:54

  For newest news you have to go to see world wide web and on web I
  found this web page as a most excellent site for most up-to-date updates.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra