Z kraju

Bezpodstawne oskarżenia kibiców Legii o napaść na izraelskich sportowców

Jak poinformowano na stronie Legii – Hapoel Petah Tikwa wycofał wcześniejsze oskarżenia, jakoby kibice Legii Warszawa mieli dopuścić się napaści pod Płońskiem na piłkarzy klubu z Izraela.

– Przedstawiciele klubu Hapoel Petah Tikwa w korespondencji z Legią Warszawa pisemnie potwierdzili, że swoje oskarżenia oparli jedynie na słowach kilku przypadkowych świadków i były to jedynie spekulacje nie poparte żadnymi dowodami. Po interwencji Legii Warszawa, Hapoel Petah Tikwa dokonał sprostowania wcześniejszej relacji — napisano w oświadczeniu zamieszczonym na oficjalnej stronie mistrzów Polski.

Już wcześniej Legia twierdziła, że – Po zapoznaniu się z faktami i po rozmowie z przedstawicielami MKS Ciechanów, nie widzi żadnych podstaw ani dowodów pozwalających twierdzić, że osoby biorące udział w zajściu były kibicami Legii Warszawa.

Do ataku doszło w środę na terenie hotelu spa and sport resort w miejscowości Kępa po meczu sparingowym rozegranym na pobliskim boisku między Hapoel Petah Tikwa a czwartoligowym MKS Ciechanów. W czwartek Centrum Szymona Wiesenthala zaapelowało do Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) o ukaranie Legii Warszawa za środową napaść pod Płońskiem. W liście do prezydenta UEFA, dyrektor ds. relacji międzynarodowych dr Shimon Samuels skrytykował atak, podkreślając, że incydent pod Płońskiem jest – wyraźnym naruszeniem dziesiątej z jedenastu wartości UEFA: szacunku.
A portal Israel National News, powołując się m.in. na relacje Hapoel Petah Tikwa pisał, że atak miał charakter antysemicki, a atakującymi byli zamaskowani fani klubu Legia Warszawa.

Komentarz Prawego – Ciekawe, czy teraz te wszystkie zakłamane me(n)dia w rodzaju „Gazety Wyborczej”, „Newsweeka” i TVN-u przeproszą i napiszą prawdę? Żartowałem.

 

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Proste jak drut

  7 sierpnia 2017 at 14:03

  Z tego morał taki aby nigdy nie grać z Żydami w nic. Bo zawsze można dostać nóż w plecy tak jak i w tym przypadku. Może nawet celowo to zaaranżowali wybierając przecież Ciechanów a nie jakieś siedzisko gminy żydowskiej.
  Trzymać się zawsze z daleka od czegoś co historycznie śmierdzi oszustwem czy prowokacją.

  • gosc

   7 sierpnia 2017 at 14:47

   To oni mają się trzymać z daleka, nie powinni być więcej wpuszczeni do Polski. Miał być „antysemityzm”, a tu znowu wylazł z żydów antypolonizm. Za fałszywe oskarżenia – klub, hotel, jak i państwo polskie, powinny wytoczyć im procesy o odszkodowanie.
   Dziwi też zaangażowanie polskiego MSZ w tę fałszywkę. O Polaków za granicą tak nie walczą jak o żydów…

 2. jacek

  7 sierpnia 2017 at 17:42

  Najgorsi antysemici to Żydzi.Jak okrutnie postępują z biednymi Palestyńczykami,którzy są bardziej semitami niż Żydzi.

 3. jok

  7 sierpnia 2017 at 17:44

  Mogę się mylić, ale doświadczenie uczy pewnych rzeczy.
  Wiadomo, że „atakującymi” nie byli kibice Legii. Nasuwają mi się pytania: czy w ogóle doszło do ataku, jeśli tak – to w jakich okolicznościach, kto kogo atakował, czy „atak” np. był lub nie był poprzedzony jakimiś incydentami, awanturami, zaognianiem sytuacji….

 4. ROMAN

  8 sierpnia 2017 at 06:40

  Nie wiem ale po co Zydzi ukrzyzowali Jezusa ja tam ich jakoś nie ufam zawsze maja pretensje kłamią i wiecznie to tylko oni ginęli w2,wojnie tak jakby to tylko oni byli na tym swiecie zadufany naród

 5. Kizzie

  10 sierpnia 2017 at 04:00

  Exceptionally great write-up. I surely enjoy this web-site. Proceed the superior exertion!

 6. omd

  13 sierpnia 2017 at 09:28

  na miejscu klubu i tych kibiców oskarzonych bezpodstawnie mimo monitoringu domagałabym sie duzych odszkodowan!!! Wiadomo -utrata czci, godnosci ,jakis uraz psychiczny …etc..etc…
  Po wypłacie odszkodowań judeiczycy zastanowiliby sie nastepnym razem nad pluciem i obrzucaniem błotem , nad wyzwiskami typu ,,antysemita”- chociaz w dzisiejszych czsach tak to spowszedniało ,ze nic nie znaczy.
  Może następnym razem…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra