Z kraju

Balcerowicz – działania PiS ws. reparacji to jest nikczemność w oszukiwaniu ludzi

We wczorajszym programie „Fakty po Faktach” Leszek Balcerowicz odnosząc się do starań rządu PiS o uzyskanie reparacji od Niemiec. – Działania PiS ws. reparacji to jest nikczemność w oszukiwaniu ludzi – mówił.

– To, co się teraz dzieje, to jest szaleństwo. A także nikczemność w oszukiwaniu ludzi, że możemy osiągnąć jakieś wielkie korzyści. Ja byłbym za tym, gdyby to było realne, żeby Polska uzyskała jakieś miliardy Euro, ale to jest nierealne, to jest iluzja na pożytek partyjny. Polsce obecnie brakuje sojuszników. W ciągu niespełna dwóch lat mamy samych wrogów: Rosja, przynajmniej oficjalnie, jest wrogiem, Niemcy stają się wrogiem, z Ukrainą mamy coraz gorsze stosunki. (…) Jak można z wrogami, łącznie z tymi którzy są tworzeni przez PiS, wygrywać sprawy dot. polskich interesów? Z punktu widzenia Polaków to jest zbrodnia pozbawić kraj sojuszników. Wielu wybitnych prawników będących w poprzednich rządach (…) wiedziało, że sprawa reparacji jest na gruncie prawa międzynarodowego nie do rozstrzygnięcia. Nie należy ulegać takiemu parciu, żeby dyskutować o tym co się należy. Nam się wiele należy w jakimś subiektywnym sensie. Jakość dyskusji politycznej w kwestii Polski to nie jest żadna dyskusja. Dyskusja jest wtedy kiedy po jednej i po drugiej stronie mamy poważne argumenty- bzdurzył były wicepremier i wiceminister finansów.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

120 komentarzy

120 Komentarzy

  1. unable to find dbdata.dll fifa 17

    21 listopada 2017 at 06:28

    Hello, bing lead me here, keep up great work.

  2. Carl Paratore

    22 grudnia 2017 at 18:42

    Very energetic blog, I loved that bit. Will there be a part 2?|

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra