Z kraju

Balcerowicz – działania PiS ws. reparacji to jest nikczemność w oszukiwaniu ludzi

We wczorajszym programie „Fakty po Faktach” Leszek Balcerowicz odnosząc się do starań rządu PiS o uzyskanie reparacji od Niemiec. – Działania PiS ws. reparacji to jest nikczemność w oszukiwaniu ludzi – mówił.

– To, co się teraz dzieje, to jest szaleństwo. A także nikczemność w oszukiwaniu ludzi, że możemy osiągnąć jakieś wielkie korzyści. Ja byłbym za tym, gdyby to było realne, żeby Polska uzyskała jakieś miliardy Euro, ale to jest nierealne, to jest iluzja na pożytek partyjny. Polsce obecnie brakuje sojuszników. W ciągu niespełna dwóch lat mamy samych wrogów: Rosja, przynajmniej oficjalnie, jest wrogiem, Niemcy stają się wrogiem, z Ukrainą mamy coraz gorsze stosunki. (…) Jak można z wrogami, łącznie z tymi którzy są tworzeni przez PiS, wygrywać sprawy dot. polskich interesów? Z punktu widzenia Polaków to jest zbrodnia pozbawić kraj sojuszników. Wielu wybitnych prawników będących w poprzednich rządach (…) wiedziało, że sprawa reparacji jest na gruncie prawa międzynarodowego nie do rozstrzygnięcia. Nie należy ulegać takiemu parciu, żeby dyskutować o tym co się należy. Nam się wiele należy w jakimś subiektywnym sensie. Jakość dyskusji politycznej w kwestii Polski to nie jest żadna dyskusja. Dyskusja jest wtedy kiedy po jednej i po drugiej stronie mamy poważne argumenty- bzdurzył były wicepremier i wiceminister finansów.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

111 komentarzy

111 Komentarzy

 1. taro

  12 września 2017 at 18:30

  nikczemna kanalia wydobyla glos, tego fjuta powinni wystawic przed trybunal i szubienica.

 2. hansje

  12 września 2017 at 18:44

  Dlaczego ten „profesor” jeszcze NIE WISI ?..
  Dlaczego giną zawsze tylko porządni ludzie, a swołocz – dalej sobie bryluje na salonach, dalej kradnie i dalej się wymądrza przed kamerami i mikrofonami ?..
  Dalej judzi, mąci i szkodzi Polsce ?..
  NIE MA bata na złoczyńców ?..

  • niepisior

   12 września 2017 at 21:16

   Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta:
   Bo pisiorstwo (wtedy to się inaczej nazywało), chciało być bardzo jewropejsate, i wspólnie z komuchami zagłosowało za zniesieniem kary śmierci.
   Później, prezydent Lech Kaczyński (pisior jak się patrzy!) DOBROWOLNIE podpisał Traktat Lizboński, który do reszty pozbawił Polskę suwerenności i ustanowił NADRZĘDNOŚĆ prawa unijnego nad prawem polskim.
   A prawo unijne definitywnie zlikwidowało karę śmiercim nawet w czasie wojny.
   Głosowałeś za Anschlussem? Głosowałeś na PiS?
   To masz Grzegorzu Dyndało, czegoś chciał!

   • hansi

    13 września 2017 at 06:20

    No, JA akurat NIE głosowałem. Wcale. Bo JUŻ WTEDY uważałem, że nie ma alternatyw.. A oni i tak się SAMI zawsze „wybierają”, bo – oprócz braku Kary Śmierci, zadbali sobie również i o brak regulacji na temat ewentualnego MINIMUM frekwencji wyborczej, więc będą quorum mieli zawsze, nawet, jeśli „zagłosują” wyłącznie ich rodziny i kolesie 🙂
    Czuję się osobiście obrażony na elementarnej inteligencji, gdy ktoś robi ze mnie kretyna, nawołując do „pójścia do wyborów” i „oddania głosu” (wolę MÓJ GŁOS jednak ZACHOWAĆ..) i waląc mi po pysku PATRIOTYZMEM, jak na przykład wali po głupich, gojowskich pyskach PATRIOTYZMEM właśnie, Prezio i jego aktualna banda, co – NIE WIEM, czy jest lepsze od JAWNEJ ZDRADY i zaprzaństwa „opozycji” i całej tej „europejskiej” swołoczy ze zlasowanymi „tolerancyjnie”, skrobankowo i „genderowo” mózgami…
    Banda Prezia, tak naprawdę, niczym się nie różni (różni się „pieknknie”),
    a pochowany na Wawelu zdrajca – Lech Kaczyński, uważał, że „nie może NIE podpisać”. I podpisał. Aż mu się stalówka w piórze złamała (takie miał opory, z Nieba pewnie, jakiś Anioł mu tę stalówkę złamał pewnie..), ale nie pomogło i podpisał długopisem, pożyczonym od goryla, stojącego obok.
    A swoją drogą, to czekam z zapartym stolcem na WOJNĘ jakąkolwiek, bo „prawo” polskie (i unijne..) zakazuje stosowania Kary Śmierci również i PODCZAS WOJNY 🙂 😀 🙂 … Ciekawa, zaiste, to będzie „wojna” 🙂
    Żartuję. Nie sądzę, żeby stosował się do naszego (i unijnego) „prawa” Izrael i jego liczni agenci MOSSAD-u na terenie Polski 🙂 Zresztą, tak naprawdę, to ONI – mają to prawo w doopie (i wszelkie prawo w ogóle, co widać po cyrkach z Trybunałem i SN defaultowo, aż słuchać hadko, że swołocze, typu Rzepliński TEŻ jeszcze nie wiszą i zabierają głos 🙂
    Shalom ! 🙂

    • hansi

     13 września 2017 at 06:22

     Nie mówiąc już o BANDEROWNI, uzbrojonej już po zęby, na terenie Polski…

   • o

    13 września 2017 at 16:33

    Niepisior a pozostałe Rządy od 1990 R ? Żadne wystąpiły o należne Polsce odszkodowania do Niemiec za zbrodnie i zniszczone mienie przez nazistowskie hitlerowskie Niemcy one się nam należą .Ukraina Niemcy Rosja to nasi wrogowie a USA Francja WLK Brytania to nie są nasi przyjaciele.

  • Janek

   13 września 2017 at 02:00

   Weź Hansje wyluzuj z tym wieszaniem, bo naprawdę ci żyłka pęknie jak się tak będziesz emocjonować…

   • hansi

    13 września 2017 at 06:24

    No, nie ukrywam, że wieszałbym, aż drzew by brakło, hej 😀
    I mam nadzieję, że tego jeszcze doczekam.
    Pana Balcerowicza – zobaczyłbym z przyjemnością, jak na stryczku wybałusza gały i osrane buty mu spadają 🙂
    Oj, widziałbym ich, całymi rzędami, z głowami zapatrzonymi w stopy 🙂

    • Janek

     13 września 2017 at 18:59

     Niczego, zboku niezdrowo się podniecający mordowaniem, nie doczekasz. Zdechniech dławiąc się swoją nienawiścią i tyle.

     • Paweł

      13 września 2017 at 22:26

      Napisał zbok, który pluje jadem i nienawiścią.

   • Paweł

    13 września 2017 at 11:44

    Hansi ma rację. Dla wrogów i zdrajców jest tylko jedna kara. Kościółkowe chrzanienie ich nie ochroni.

 3. Janek 59

  12 września 2017 at 18:56

  Dla takiej swoloczy nie ma miejsca w Polsce

 4. BEZKARNY żyd Balcerowicz to jest nikczemna KANALIA, który zorganizował RABUNEK polskich obywateli !

  12 września 2017 at 19:09

  Ta bezkarna nikczemna KANALIA złodzej Balcerowicz(jakie jest jego prawdziwe nazwisko?) na zamówienie żydo-banksterów z USA i Europy Zachodniej zorganizowała RABUNEK wszystkich polskich obywateli w postaci „zmiany” wartości polskiej złotówki, gdy nto on razem z TW bolkiem i innymi rządzącymi złodzejami wprowadzili tzw. „Terapie szokową” czyli celową dewalucje polskiego pieniądza, tak aby „legalnie” OKRAŚĆ obywateli z finansowych oszczędności jakie oni wcześniej latami uciułali.
  Następnym „liberalnym planem” tych anty-polskich SKURWYSYNÓW złodziei żydowskich, którzy przejeli dla siebie tzw. „nszz solidarność” było przez nich przeprowadze nie następnej ZŁODZEJSKIEJ bezkarnej akcji czyli „transformacji systemowej” czyli UWŁACZENIE przez tych żydów na całym polskim państwowym majątku, którzy to oni sobie PRZYWŁASZCZYLI dla siebie za pomocą tzw. „prywatyzacji”.
  Tym ZŁODZEJSKIM procederem RABOWANIA polskich obywateli przewodził SUPER dalej bezkarny złodzej żydoski Janusz Lewandowski wtedy na stanowisku „ministera przekształceń własnościowych” który ZAWSZE z tym bandytą Tuskiem działali na jawną SZKODĘ polskich obywateli, a teraz oni już w Brukseli OTWARCIE spiskują przeciw istenieniu Panstwa Polskiego za co gdy się pokażą w III RP powinni być natychmiast aresztowani, osadzeni za ich setki aktów ZBRODNI zdrady polskich interesów , a następnie publicznie POWIESZENI !!!
  NIESTETY ale wykołowani naiwni Polacy Obywatele są jedynym z nielicznych narodów europejskich, którzy PROGRAMOWO nie karają tych co ich skrajnie ZDRADZILI.
  Dlatego Polacy OBYWATELE PONOSZĄ straszne konsekwencje finansowe tzn. są RABOWANI z dorobku swojej codziennej pracy przez ZAGRANICZNYCH złodzeji, którzy łapówkami przekupili lokalnych dalej bezkarnych ZDRAJCÓW jak Tuska, Kwaśniewskiego, Waldemara Pawlaka, Leszka Millera, Kopacz czy Komorowski oprócz zorganizowania przez nich całkowitego RABUNKU Polaków to też zorganizowali zamach stanu 10-IV-2010, zabili prezydenta III RP, wielokrotnie przed 2015 rokiem sfałszowali wybory prezydenckie, sfałszowali wybory samorządowe, parlamentarne … itp.
  Właśnie DALATEGO Polacy są tak zuchwale RABOWANI przez bezczelnych obcych ZAGRANICZNYCH i LOKALNYCH zalegalizowanych ZŁODZEJI panoszących się Kraju, a nawet WYGANIANI z ich własnego Kraju na zagraniczna banicję przez tych ZDRAJCÓW !!!
  Francuzi i Anglicy lub inne poważne Narody, kiedy zetkneli sie zagrożeniem utraty SUWERRENOŚCI czy też NIEPODLEGŁOŚCI zwiazanym z DRAMATEM ZDRADY na najwyższych szczeblach władzy w państwie, roztrzygneli kwestę ZDRADY jednoznacznie DLA DOBRA PAŃSTWA i Narodu – ZBRODNIA zdrady MUSI zostać bezwględnie rozliczona i UKARANA bez skrupułów !!!

  Jeśli ZDRAJCY na najwyższych szczeblach władzy państwowej w III RP i nie ZOSTANĄ odpowiednio ROZLICZENI jakich się na przykład dopuściła ta rozwydrzona ZŁODZEJKA HGW, a następnie UKARANI to taka DEGENERACJA grozi całkowitym UPADKEM instytucji państwowości, zmasakrowania interesów przeciętnych obywateli, którą właśnie ostro widzimy na przykładzie tej skorumpowanej do samego dna III RP chociażby na przykładzie ZUCHWAŁEGO złodzejstwa Amber Gold czy kradzieży majątkowych w Warszawie przez tzw. „urząd HGW”!
  NIE roztrzygnięcie zagadnienia WINY i KARY za oczywistą ZBRODNIE ZDRADY NARODU pod każdym względem na najwyższych szczeblach WŁADZY PAŃSTWOWEJ w momentach dla NARODU PRZEŁOMOWYCH i krytycznych, to takie utrzymywanie dalszej bezkarności tych ZDRAJCÓW ZAGRAŻAJĄ w ogóle ISTNIENIU takiemu naiwnemu wykołowanemu narodowi jakim są Polacy!!!

  • Janek

   13 września 2017 at 02:01

   Jakie jest twoje prawdziwe nazwisko, przygłupie, co prostych zdań po polsku nie umiesz sklecić? Kim jesteś? Żydem spod Hajfy, czy ruskim zdrajcą spod Moskwy?

   • hansi

    13 września 2017 at 06:27

    Czego się ciskasz ? Żyłka Ci pęknie, hej 😀
    Kim TY jesteś ? Może „Nowoczesny”, co ? 🙂
    Obawiam się, że tutaj nie powalczysz 🙂
    „Janek” 😀 ..
    A może „Tomek” ? 🙂

    • Janek

     13 września 2017 at 19:00

     jestem Polakiem patriotą, który nie lubi takich przygłupów jak wyżej i tu. Coś się nie podoba?

     • Paweł

      13 września 2017 at 22:26

      Jesteś idiotą a nie patriotą. Z Polską masz niewiele wspólnego.

   • Paweł

    13 września 2017 at 11:46

    @Janek

    Napisał prawdę więc wara od niego durniu. Wszystkie te żydowskie szumowiny, które przybrały polskie nazwiska muszą ponieść surowe konsekwencje. Kilka przykładów:

    Jarosław i Lech Kaczyńscy – Kalkstein
    Leszek Balcerowicz – Aaron Bucholtz
    Władysław Frasyniuk – Rotenschwanz

    • Janek

     13 września 2017 at 19:03

     Myszka Miki – Mauz Mikenstein
     Pies Pluto – Hau Plutenbaum
     Papa Smerf – Srul Smerfenbaum
     Sierotka Marysia – Halszka Koszeuken

     Pośmiejemy się głupku dalej, z twoich fantastycznych urojeń?

     • Paweł

      13 września 2017 at 22:29

      Pośmiać możemy się z twoich urojeń idioto, które wziąłeś wprost ze swojej głupiej głowy. Wszystko co powyżej opisałem to są fakty, ale głupki mają to do siebie, że nie akceptują rzeczywistości. Jedynie kaftan w tym chorym przypadku.

      http://www.gazetawarszawska.com/historia/1045-leszek-balcerowicz-aaron-bucholtz

      naszeblogi.pl/58895-antypolskie-srodowiska-zydowskie-nieczysta-gra

      Żeby zbliżyć się do czasów nam współczesnych warto wskazać, że Żydami z polskim obywatelstwem są lub byli m.in.: B. Geremek, T. Mazowiecki, L. Balcerowicz, J. Lewandowski, A. Kwaśniewski, J. Kuroń, J. Lityński, J.J. Lipski, A. Smolar, A. Michnik, W. Kuczyński, A. Olechowski, J. Hartmann, H. Lis, A. Hall, Szczepański i wielu, wielu jeszcze innych. To węgierski Żyd G. Soros narzucił Polsce złodziejski tzw. plan L. Balcerowicza a tak naprawdę plan G. Sorosa i J. Sachsa…

 5. Gocha

  12 września 2017 at 19:11

  Jeśli nawet nic nie uzyskamy od Niemców, to przynajmniej w świat poszła informacja, kto wywołał II wojnę Ś., kto zniszczył Polskę i doszczętnie Warszawę i w czyich obozach koncentracyjnych ginęli Polacy, Żydzi i inne narodowości. Młodzi Niemcy niech poznają prawdziwą historię swoich przodków.
  Balcerowicz zamknij paszczę bo ci naszczę, antypolska świnio.

  • Gocha

   12 września 2017 at 19:17

   Mazowiecki nie wystąpił do Helmuta o reparacje wojenne bo STASI była w posiadaniu teczki na Ministra Spraw Zagranicznych Geremka. a może i na towarzysza Balcerka.

   • Kwal

    12 września 2017 at 19:44

    A kanalia Skubiszewski był agentem Niemieckim…dlatego milczał i wszystko podpisywał co mu szwaby podsunęli.

   • Janek

    13 września 2017 at 02:04

    A te bajki to skąd „koleżanka” ma? Źródełko poprosimy, a nie własne fantazje.

    • Paweł

     13 września 2017 at 12:28

     Mazowiecki był żydowską kanalią i jest to fakt. Źródełko nam ty podaj. Otwarta, czy może jakaś pedalska?

     • Janek

      13 września 2017 at 19:05

      Jaki fakt? Skąd, debiu ciężki, to wziąłeś? W trakcie jednych ze swoich napadów to zobaczyłeś? Żródło dawaj, albo przestań się wreszcie tak idiotycznie kompromitować, bo nawet żal się śmiać

     • Paweł

      13 września 2017 at 22:34

      @Janek

      Oczywisty fakt, o którym każdy normalny słyszał i wie. Jedynie debil Janek tego nie wie i kompromituje się swoją głupotą. Na przyszłość powinieneś ładnie się pokajać i poprosić, bo Polakowi nie jesteś godzien wylizać podeszwy od butów.

      wolna-polska.pl/wiadomosci/icek-dikman-zszedl-kim-byl-jakie-byly-jego-poglady-2013-10

      Przyszły premier III RP w szczytowym okresie stalinizmu wzywał do brutalnej rozprawy z Żołnierzami Wyklętymi i emigracją niepodległościową

      polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=937

      32. Tadeusz MAZOWIECKI, Żyd, autor łajdackiego ataku prasowego na bpa Kaczmarka, współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, poseł PRL, UW, poseł przewodniczący i premier UW, KO, twórca grubej kreski, zażarty przeciwnik lustracji.

  • Janek

   13 września 2017 at 02:02

   „Zamknij paszczę bo ci naszczę.”

   Dama.

   • mariolka

    13 września 2017 at 11:05

    Gocha „Zamknij paszczę bo ci naszczę.” 100/100. Ja się dołączę.

  • Paweł

   13 września 2017 at 11:49

   Owe działania pisiorów to propaganda. Potocki od lat mówi o reparacjach i nie domaga się nędznych 900 miliardów, które nie wystarczą nawet na spłacenie długów, które mamy w niemieckich i żydowskich bankach. Polsce należy się 25 bilionów dolarów. Tyle domaga się od Niemiec hrabia Potocki. Złożył już wniosek w tej sprawie, ale nielegalna III erpe nie dostanie z tego ani złotówki. Zostanie powołana organizacja, która rozdysponuje te pieniądze wśród Polaków z krwi i kości. Kalkstein, Duda nie mają żadnego prawa domagać się czegokolwiek od Niemiec, bo nie jest zachowana ciągłość konstytucyjna.

 6. Kwal

  12 września 2017 at 19:42

  W celu prawidłowego zobrazowania czytelnikom przekazu artykułu pan redaktor na początku napisać, że ta kanalia Balcerowicz nawała się kiedyś Aaron Bucholtz bo to wszystko wyjaśnia…

  • Janek

   13 września 2017 at 02:05

   Takie bajki wyjaśniają wszystko idiotom.

   • hansi

    13 września 2017 at 06:30

    No, TO akurat prawda. Pan „Balcerowicz” nazywa się naprawdę właśnie Aaron Buchholz, Panie zadaniowany, ale nieudolny „Janek” 😀

   • Paweł

    13 września 2017 at 11:50

    @Janek

    To nie bajka, to rzeczywistość idioto.

   • Paweł

    13 września 2017 at 11:52

    wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/03/a331-482×400.jpg

    Obrady w Magdalence w oparach menory. Przy stole między innymi Kalkstein i Szechter! Jakieś wątpliwości jeszcze?

 7. Soroka

  12 września 2017 at 19:59

  W praworządnym państwie ten … siedziałby w pierdlu, a całe jego posiadanie przejąłby skarb państwa!

 8. Alina Patkowska

  12 września 2017 at 20:32

  Ten aferzysta juz swoje ‚reparacje’ wzial, to co go obchodzi reszta Skandal ze ktos taki wogole zabiera glos, ale widocznie mu placa wiec musi belkotac cos bez sensu.

 9. Marian

  12 września 2017 at 20:55

  Niemcy nie są naszym wrogiem. Są naszym dłużnikiem. Jaka może być przyjaźń ze złodziejem i bandytą?
  Potrzebne jest zadośćuczynienie za popełnione zło, zacny „ałtorytecie, tfu, moralny”.

 10. Adam

  12 września 2017 at 21:04

  To tylko świadczy i potwierdza do dzisiaj jakimi zasadami się kierował w rabowaniu polski na zlecenie zewnętrznych mocodawców Pętla Balcerowicza.

  http://www.gralakhen.republika.pl/prywatyzacja.html

  Nowo mianowany minister finansów, a jednocześnie wicepremier – Leszek Balcerowicz (funkcje te pełnił w latach 1989-1991, a następnie za rządów AWS/UW w okresie1987-2000), od razu wprowadził restrykcyjną politykę finansową służącą podbiciu ekonomicznemu Polski przez Zachód. Paradoksalnie, jego polityce sprzyjały odziedziczone po poprzednim systemie – centralny model zarządzania oraz powszechna własność państwowa. Ponadto do państwa nadal należały wszystkie banki, a NBP nadal nosił charakter nie banku centralnego, ale monobanku: udzielał kredytów, obsługiwał finansowo podmioty gospodarcze, dysponował rozbudowaną siatkę filii. Nadal więc polityka kredytowa i stopy procentowe zależały od decyzji Ministra Finansów.
  Na początku 1989 roku średnia stopa procentowa dla kredytów inwestycyjnych wahała się w granicach 4 -7 procent, a kredytów obrotowych 7-10 proc. Od początku 1990 r. Balcerowicz podniósł drastycznie wszystkie stopy procentowe, w tym stopy odsetek od zaległości podatkowych oraz odsetki cywilnoprawne, czyli tzw. ustawowe, stosowane w relacjach podmiot – obywatel……Tak więc wicepremierem i jednocześnie ministrem finansów został Leszek Balcerowicz – w gabinecie Tadeusza Mazowieckiego pogromca przedsiębiorstw państwowych. Urząd ten pełnił do czerwca 2001 r., kiedy to UW – ku rozpaczy Mariana Krzaklewskiego – opuściła koalicję. Był on faktycznym dyktatorem gospodarki. W procederze wyprzedaży majątku narodowego zaciekle pomagał mu minister skarbu państwa – Emil Wąsacz (AWS), zdymisjonowany dopiero 16.08.2000 r., na cztery miesiące zastąpiony przez Andrzeja Chronowskiego, a od 28.02.2001 r. funkcję tę objęła Aldona Kamela-Sowińska. Zapewniała ona publicznie, że do końca kadencji rządu nie pozostanie w Polsce ani jeden zakład państwowy. Wprawdzie zapowiedzi nie spełniła, ale starała się bardzo usilnie. W każdym razie rządy Buzka stanowią apogeum wyprzedaży (z reguły za bezcen) majątku narodowego, zaś rok 2000 jej szczyt.

 11. pidzio

  12 września 2017 at 21:22

  Dlaczego prezydent zniszczył reformę wymiaru sprawiedliwości postępując wbrew interesom narodu? Gdyby nastąpiły zmiany w tym resorcie to może by wreszcie przy innych obsadach sędziowskich PIS także i byłego partyjniaka, który tak brechta swoim koszernym czerwonym ozorem posadził w areszcie w pace. Czy my Polacy doczekamy wreszcie pozamykania tej czerwonej zarazy?

 12. Egzorcysta

  12 września 2017 at 22:21

  Aronie Bucholz, oddaj Polakom ich nawis inflacyjny, ktory wpedziles do kieszeni twoich zydowskich mocodawcow i obrabowales Polakow stalym kursem zlotowki.Po przekroczeniu granicy Polski powinies siedziec i byc dymany przez wspoltowarzyszy niedoli jak wydymales Polakow na dwa dochody noraodowe( dochody narodowe z dwuch lat).Masz szczescie ze kaczor Kalkstein,Tw alek kwasior stolzmann i szabesgoje Duda i Komoruski, jeszcze nie wyslaly listu gonczego za taka kanalia bo maja podobe poglady do Twoich, (kochaja Zydow ) ,i sie boja myslacych Polakow.Od lat sni mi sie , ze jestem na wojnie i ciagle spotykam tych gnoi, ktorych wojna zepchnela do jednego miejsca, i w kazdym snie spotykam tych gnoi ktorzy blagaja o pomoc.Tak jakbysmy byli w nastepnym zyciu.Ale jestem oprawca jak ssman i strzelam im prosto w czolko.Pozdrawiam bohaterow moich snow.

  • Janek

   13 września 2017 at 02:07

   Esesman erotoman-senny fantasta… Ależ z ciebie ewenement:)

   • Paweł

    13 września 2017 at 11:53

    Skąd kanalia wypełzła?

 13. stan

  12 września 2017 at 22:24

  Doktor Mengele Polskiej gospodarki.

 14. LSED

  13 września 2017 at 01:32

  To na tym portalu są osobnicy wierzący, że nierząd PiS załatwi od Niemiec reperacje wojenne – ten sam nierząd, który na każdym kroku płaszczy się i pełza przed Litwinami i Ukraińcami, którzy razem z Niemcami masowo mordowali Polaków podczas II wojny światowej?!

  • Tomek

   13 września 2017 at 02:14

   Najwyraźniej wielu w to szczerze wierzy…

   Temat reparacji jako narzędzie wywierania nacisku w innego rodzaju negocjacjach unijnych (np. osławieni „uchodźcy”) – OK, to może mieć sens, tak się robi. Reparacje jako temat na użytek wewnętrzny (zdobyć PR) – może i skuteczne dla PiS, ale szkodliwe i złe z perspektywy naszej racji stanu, jeśli tylko taki byłby powód. Jak jest rzeczywiście, to zobaczymy po pewnym czasie, natomiast podnieta, że realnie Niemcy zapłacą nam owe biliony / miliardy jest naprawdę słodka. Nic takiego się nie stanie z dwóch powodów:

   1) po prostu, średnio mamy prawną możliwość dochodzenia takiego roszczenia (mimo ognistych artykułów publicystów nawet tu piszących, lecz zapominających np., że ostatnie realnie wykonane reparacje wojenne nastąpiły po wojnie francusko-pruskiej w 1870 roku)

   2) po drugie – przecież ten rząd nigdy tej sprawy na poważnie, na ostrzu noża, nie postawi Niemcom

   • hansi

    13 września 2017 at 06:41

    Ad 2.
    Postawi. Bo to nie POLACY za tum stoją (których NIE MA po prostu), lecz ŻYDZI. A ci – dadzą radę 🙂
    Ad 2.
    PRAWNIE akurat – możliwość mamy 100%. Gdzieś widziałem konkretne zapisy. Niemcy mocno trzęsą portkami. Rzecz jest nawet łatwa do załatwienia.
    Teoretycznie. Bo PRAKTYCZNIE – decyduje większa PAŁA 🙂
    Którą mają oczywiście NIEMCY, a nie goowniana, zniszczona przez nich doszczętnie Polska.
    Czy to się zmieni – zależy od USraela, a nie od jakiegoś figuranta z PiS.

    Ale i tak – uważam, że masz rację, „Tomek”
    To tylko takie jasełka PRZETARGOWE.
    I to nie Prezia, a żydowni za nim stojącej..
    Stawką mogą być też i nasz Ziemie Zachodnie.. I Mazury..
    CO Niemcy wybiorą w przetargu o naszą skórę..
    Kontynuację planu „Mitteleuropa” i odszkodowanie ze 3 biliony Euro (które rzucą Rzeszę na kolana, jak 65 miliardów, które żydownia chce zrabować Polsce..), czy też zero „reparacji”, ale granica pozostanie na Odrze i Nysie ? To taki przykład tylko 🙂
    Ale fakt. Nie ma się czym podniecać, bo I TAK to NIE Prezio decyduje, lecz pejsaci Starsi i Mądrzejsi, których NIE MA w „wiadomościach” TV 🙂

  • Marian

   13 września 2017 at 05:17

   „Jeśli boisz się mówić prawdę, już jesteś niewolnikiem”.
   Pod zaborami wielu Polaków wierzyło w odzyskanie niepodległości, mimo, że mieliśmy przeciwko sobie sitwę trzech cesarzy, trzy regionalne mocarstwa: Prusy, Rosję i Austrię.
   I przyszedł czas, że to, co niemożliwe, stało się możliwe.
   Reparacje wojenne należą się Polsce od Niemiec jak psu buda.

 15. janosik

  13 września 2017 at 02:21

  powiesmy wreszcie tego zdrajce i sprzedawczyka

 16. obserwator

  13 września 2017 at 06:51

  Następny bolszewik moskiewski sie zdemaskował ,,Niemcy sami beda zadowoleni z tego ze wreszcie moga uregulować reperacje wojenne z Polska po tylu latach,czekali zeby Polska była znowu wolnym krajem z którym moga wreszcie zakończyć negocjacje w sprawie wysokości odszkodowania należnego Polsce za wyrządzone krzywdy i właśnie ta chwila nadeszła ,wiec nie rozumiem co ma do tego jakiś obywatel Izraela ???,musi chyba nielubić Polaków ,skoro tak złe nastawiony do wolnej i niepodległej Polski?

 17. cities skylines hack money

  13 września 2017 at 07:45

  Great, yahoo took me stright here. thanks btw for this. Cheers!

 18. kocheku

  13 września 2017 at 08:48

  a cóż pan aron bucholtz(prawdziwe nazwisko niejakiego balcerowicza)ma nam Polakom do powiedzenia, aj waj odszkodowania oczywiście aj waj tak, ale tylko żydom-potomkom chazarów, Polakom aj waj oczywiście nie

 19. cay-tec

  13 września 2017 at 11:19

  a to szczur zaj…ny to przez niego komuna uwlaszczyla sie na panstwowym to on stworzyl z polski ubekistan na wzorrepublik bananowych I zamordowal rodzacy sie autentycznie polski kapitalizm na pohybel temu scierwu

 20. Satyr

  13 września 2017 at 11:26

  Przecież pisuary tylko gadają o repatriacjach wojennych, i na tym się skonczy. nie sa w stanie przyprowadzic Walcową na przesłuchania, ona gra im na nosie. Nie mówiąc o tym ,że boją sie wprowadzić zarząd komisaryczny i ją usunąć. Błaszczak już ustąpił Upainie i Litwie w sprawie paszportów. pisuary to sa cienkie bolki, mocne w gebie i słabe w czynie, no, chyba że się jest bez plecow jak Mateusz Piskorski, takiego jak on to będą gnebić, ale takiego Kramka boją się tknąć, bo by wszyszły ich kontakty z nim.

 21. driver toolkit patch 8.5

  13 września 2017 at 12:58

  Hey, glad that i saw on this in google. Thanks!

 22. swer

  13 września 2017 at 20:05

  To komunistyczny aparatczyk, którego teorie komunistyczno-liberlane doprowadziły Polskę na skraj upadku gospodarczego. I taki nieudacznik doradza Ukrainie? Moje wyrazy współczucia.

 23. Friv @2

  14 września 2017 at 03:18

  Believe me when I say that this is simply the best article I have ever had the privilege to read on this topic. It has taken my mind into a whole new arena of thought.

 24. talking angela For MAC

  16 września 2017 at 15:28

  Ha, here from google, this is what i was looking for.

 25. adidas nmd

  19 września 2017 at 17:16

  I as well as my pals were taking note of the excellent key points from your web site and so quickly developed an awful suspicion I never thanked you for those strategies. The young men came glad to study them and already have in actuality been enjoying these things. Appreciation for turning out to be really kind and then for finding varieties of useful tips millions of individuals are really eager to discover. My sincere apologies for not expressing gratitude to you earlier.

 26. cheap jordans

  20 września 2017 at 07:51

  Hey! I just would like to give an enormous thumbs up for the great information you will have right here on this post. I will likely be coming again to your blog for more soon.

 27. adidas yeezy boost

  20 września 2017 at 11:02

  Thank you so much for giving everyone remarkably marvellous possiblity to read articles and blog posts from this blog. It really is so excellent and as well , packed with a good time for me and my office colleagues to search your website the equivalent of thrice every week to read through the latest guides you have. Not to mention, I’m always pleased with your stunning tips and hints served by you. Certain 2 facts in this article are honestly the most suitable I’ve had.

 28. adidas tubular shadow

  21 września 2017 at 02:28

  Would you be fascinated about exchanging hyperlinks?

 29. michael kors handbags

  21 września 2017 at 22:03

  There are definitely plenty of particulars like that to take into consideration. That could be a nice level to convey up. I supply the ideas above as general inspiration however clearly there are questions just like the one you bring up the place crucial factor might be working in honest good faith. I don?t know if greatest practices have emerged round things like that, however I’m sure that your job is clearly identified as a good game. Each boys and girls really feel the impression of just a second抯 pleasure, for the rest of their lives.

 30. yeezy shoes

  22 września 2017 at 00:54

  I’m writing to make you know of the impressive discovery my child gained going through your webblog. She figured out such a lot of issues, not to mention what it’s like to have an excellent helping nature to get many others without problems fully grasp a number of hard to do issues. You truly did more than people’s desires. Many thanks for delivering these great, safe, revealing and in addition unique thoughts on your topic to Mary.

 31. dvdfab 8 qt gratuit

  22 września 2017 at 15:07

  Hey, bing lead me here, keep up good work.

 32. nike air zoom

  22 września 2017 at 18:33

  I used to be more than happy to find this net-site.I wanted to thanks for your time for this excellent read!! I positively enjoying every little bit of it and I have you bookmarked to take a look at new stuff you weblog post.

 33. yeezy

  22 września 2017 at 21:26

  I am only commenting to make you understand what a fantastic discovery my girl found browsing the blog. She figured out plenty of details, most notably what it is like to possess a wonderful coaching spirit to have the mediocre ones with ease fully grasp several problematic subject areas. You truly surpassed readers’ desires. Thank you for delivering such priceless, dependable, revealing and as well as easy thoughts on the topic to Mary.

 34. adidas tubular

  23 września 2017 at 14:03

  I used to be very pleased to find this web-site.I wished to thanks on your time for this excellent read!! I positively enjoying each little bit of it and I’ve you bookmarked to check out new stuff you weblog post.

 35. yeezy boost

  23 września 2017 at 18:05

  I wish to convey my passion for your kindness supporting men and women that really want assistance with in this situation. Your personal commitment to passing the solution all around ended up being especially important and have constantly empowered some individuals like me to attain their objectives. Your own useful help and advice signifies much to me and still more to my colleagues. Many thanks; from everyone of us.

 36. Adidas NMD XR1 Zebra Crossing Black Red

  24 września 2017 at 02:55

  Thank you a lot for giving everyone remarkably spectacular opportunity to read critical reviews from this website. It is often very useful and full of a lot of fun for me and my office co-workers to search your blog no less than thrice in one week to study the latest issues you have got. Not to mention, we are usually fascinated considering the superb suggestions you serve. Some two ideas in this post are ultimately the best I’ve had.

 37. adidas nmd

  24 września 2017 at 12:38

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. ?

 38. nmd uk

  24 września 2017 at 16:19

  I wish to show some appreciation to this writer for rescuing me from this type of incident. As a result of searching through the the web and finding advice which were not productive, I was thinking my life was gone. Being alive devoid of the answers to the problems you’ve solved by means of your good guide is a crucial case, and the kind which could have adversely affected my entire career if I hadn’t come across your site. The skills and kindness in maneuvering all the things was excellent. I am not sure what I would’ve done if I hadn’t come upon such a solution like this. I am able to at this time look forward to my future. Thank you very much for the specialized and effective help. I will not think twice to recommend your web blog to any person who wants and needs tips on this problem.

 39. jordan shoes

  25 września 2017 at 08:35

  This site is known as a stroll-via for the entire information you wished about this and didn抰 know who to ask. Glimpse right here, and also you抣l positively discover it.

 40. hello neighbor beta 3 trainer download

  25 września 2017 at 16:12

  Hi, happy that i saw on this in bing. Thanks!

 41. adidas yeezy boost

  26 września 2017 at 05:11

  Youre so cool! I dont suppose Ive read something like this before. So nice to search out somebody with some original thoughts on this subject. realy thanks for starting this up. this website is one thing that’s needed on the web, somebody with a little bit originality. useful job for bringing something new to the web!

 42. adidas online shop

  27 września 2017 at 04:56

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thanks Nonetheless I am experiencing situation with ur rss . Don抰 know why Unable to subscribe to it. Is there anybody getting similar rss downside? Anybody who is aware of kindly respond. Thnkx

 43. yeezy boost 350

  27 września 2017 at 08:30

  My spouse and i felt absolutely delighted Peter managed to finish up his survey via the precious recommendations he obtained from your own web site. It is now and again perplexing to simply possibly be giving freely hints that many other folks might have been trying to sell. We really understand we have got the writer to thank because of that. All the illustrations you made, the simple website menu, the relationships you will assist to instill – it’s got most sensational, and it is letting our son and the family know that that concept is awesome, which is seriously important. Thank you for all the pieces!

 44. adidas ultra boost 3.0

  28 września 2017 at 05:16

  Aw, this was a really nice post. In thought I wish to put in writing like this moreover ?taking time and precise effort to make a very good article?however what can I say?I procrastinate alot and in no way seem to get one thing done.

 45. yeezy boost

  28 września 2017 at 07:23

  I and also my guys have already been following the great helpful hints from your web blog then all of the sudden developed a horrible suspicion I had not thanked the web site owner for those strategies. Those boys came absolutely glad to see all of them and now have absolutely been loving them. We appreciate you getting indeed considerate and also for going for this sort of essential guides most people are really wanting to know about. My personal sincere apologies for not expressing gratitude to you sooner.

 46. lebron shoes

  29 września 2017 at 01:23

  I used to be very happy to search out this internet-site.I wanted to thanks to your time for this glorious read!! I definitely enjoying every little little bit of it and I’ve you bookmarked to check out new stuff you blog post.

 47. adidas nmd

  29 września 2017 at 02:44

  Thank you for each of your hard work on this blog. My daughter really loves engaging in research and it’s simple to grasp why. Most of us know all regarding the compelling medium you provide invaluable guides by means of the website and in addition foster response from visitors on the point plus our favorite daughter is becoming educated a lot of things. Take pleasure in the rest of the year. Your carrying out a really good job.

 48. Seth Geater

  29 września 2017 at 19:18

  Me enjoying, will read more. Cheers!

 49. hermes belt

  29 września 2017 at 22:11

  There may be noticeably a bundle to learn about this. I assume you made sure good points in options also.

 50. adidas nmd

  29 września 2017 at 23:03

  Needed to compose you the bit of note in order to thank you very much yet again regarding the precious solutions you’ve documented on this site. This is wonderfully generous with people like you to present easily precisely what a lot of people might have sold for an e-book to end up making some profit for themselves, precisely seeing that you could possibly have done it in the event you desired. The guidelines as well worked like the great way to be certain that most people have the identical fervor like my own to see whole lot more in terms of this matter. Certainly there are lots of more enjoyable times in the future for many who go through your site.

 51. golden goose

  30 września 2017 at 18:30

  Aw, this was a very nice post. In thought I wish to put in writing like this moreover ?taking time and precise effort to make a very good article?but what can I say?I procrastinate alot and certainly not appear to get something done.

 52. adidas ultra boost uncaged

  1 października 2017 at 13:17

  When I originally commented I clicked the -Notify me when new feedback are added- checkbox and now every time a remark is added I get four emails with the identical comment. Is there any means you possibly can take away me from that service? Thanks!

 53. timberland boots

  2 października 2017 at 08:11

  You made some respectable points there. I regarded on the internet for the issue and found most individuals will go along with along with your website.

 54. yeezy boost

  2 października 2017 at 08:48

  I want to show thanks to the writer just for rescuing me from this crisis. Right after researching through the the web and getting methods which are not helpful, I thought my life was done. Being alive without the presence of strategies to the problems you have sorted out as a result of your main blog post is a crucial case, and the ones which might have in a wrong way damaged my entire career if I hadn’t noticed the blog. Your good talents and kindness in handling all the things was priceless. I don’t know what I would’ve done if I hadn’t encountered such a solution like this. I am able to at this point look ahead to my future. Thanks very much for your expert and sensible guide. I will not be reluctant to refer the website to anyone who needs to have direction on this area.

 55. adidas nmd

  3 października 2017 at 10:02

  An impressive share, I just given this onto a colleague who was doing somewhat evaluation on this. And he in fact bought me breakfast as a result of I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the deal with! But yeah Thnkx for spending the time to debate this, I really feel strongly about it and love reading extra on this topic. If attainable, as you become expertise, would you thoughts updating your weblog with extra particulars? It’s highly helpful for me. Massive thumb up for this weblog submit!

 56. adidas ultra boost uncaged

  3 października 2017 at 10:42

  My spouse and i ended up being now comfortable that Edward managed to finish up his reports from the precious recommendations he made from your web site. It’s not at all simplistic to just always be giving away information that other people have been selling. So we already know we’ve got the writer to appreciate for this. The illustrations you’ve made, the easy site menu, the friendships your site give support to engender – it is all exceptional, and it is assisting our son in addition to our family consider that the concept is awesome, and that’s incredibly serious. Thank you for everything!

 57. golden goose outlet

  4 października 2017 at 11:56

  There are actually plenty of details like that to take into consideration. That could be a nice level to carry up. I offer the ideas above as normal inspiration but clearly there are questions just like the one you carry up the place crucial thing shall be working in trustworthy good faith. I don?t know if greatest practices have emerged round things like that, however I am certain that your job is clearly identified as a good game. Each girls and boys really feel the impact of just a second抯 pleasure, for the remainder of their lives.

 58. nike air max 2016

  5 października 2017 at 13:53

  An interesting dialogue is worth comment. I think that it’s best to write more on this subject, it may not be a taboo topic but usually individuals are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 59. adidas ultra boost

  5 października 2017 at 14:30

  I intended to draft you that little bit of word in order to give thanks again for these great pointers you have provided at this time. It was really particularly generous of people like you to deliver unreservedly precisely what most people would have supplied for an e-book to earn some money for themselves, most importantly considering that you could possibly have tried it if you ever desired. The pointers also acted as a great way to be certain that many people have the same dream like my own to grasp a good deal more when it comes to this matter. I am certain there are many more pleasurable situations ahead for many who read through your site.

 60. lebron 14

  6 października 2017 at 14:52

  This site is mostly a walk-via for the entire data you wanted about this and didn抰 know who to ask. Glimpse right here, and also you抣l positively uncover it.

 61. longchamp

  7 października 2017 at 15:50

  The next time I learn a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I imply, I do know it was my choice to read, but I actually thought youd have one thing fascinating to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you could fix in case you werent too busy in search of attention.

 62. foamposites

  8 października 2017 at 17:47

  Would you be all for exchanging links?

 63. ultra boost

  9 października 2017 at 15:15

  I needed to create you this little bit of observation just to thank you so much over again considering the pretty solutions you have provided in this article. It’s so unbelievably generous of you to make without restraint exactly what many of us could have advertised for an e-book to help with making some cash on their own, especially seeing that you could possibly have done it in case you wanted. The good tips as well served as the good way to recognize that other people have a similar fervor the same as my personal own to see a whole lot more with regard to this issue. I know there are some more fun occasions in the future for people who go through your blog.

 64. yeezy boost

  10 października 2017 at 09:15

  I am just writing to make you know what a extraordinary encounter my friend’s child developed using your web site. She even learned a good number of details, which include what it’s like to possess a great giving style to get the rest really easily grasp a number of impossible subject matter. You undoubtedly did more than our own expectations. Many thanks for churning out those effective, safe, edifying and in addition unique tips about your topic to Julie.

 65. For mac os

  10 października 2017 at 22:49

  Cheers, here from bing, me enjoyng this, i will come back soon.

 66. cheap nfl jerseys

  11 października 2017 at 03:04

  This website is known as a walk-via for the entire information you wanted about this and didn抰 know who to ask. Glimpse here, and you抣l positively uncover it.

 67. adidas shoes

  11 października 2017 at 20:56

  Your place is valueble for me. Thanks!?

 68. adidas outlet

  12 października 2017 at 14:52

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. ?

 69. air jordan 12

  14 października 2017 at 02:45

  you’ve gotten an excellent weblog here! would you like to make some invite posts on my weblog?

 70. adidas yeezy

  14 października 2017 at 19:39

  My spouse and i felt very satisfied that Peter could finish off his investigations through the entire precious recommendations he got from your web pages. It’s not at all simplistic to just happen to be giving out helpful hints men and women may have been selling. And we all do know we’ve got the website owner to give thanks to for that. Most of the illustrations you made, the simple blog navigation, the friendships you will give support to create – it is most exceptional, and it is facilitating our son and us do think the matter is brilliant, which is highly indispensable. Thanks for all the pieces!

 71. longchamp

  14 października 2017 at 20:55

  An fascinating dialogue is price comment. I think that you should write more on this subject, it won’t be a taboo subject but typically persons are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 72. yeezy boost 350

  15 października 2017 at 15:53

  My husband and i ended up being absolutely ecstatic Edward could deal with his homework using the precious recommendations he got from your very own web pages. It’s not at all simplistic to just find yourself offering key points that most people may have been trying to sell. And now we keep in mind we need you to give thanks to because of that. The main illustrations you have made, the simple website navigation, the relationships you will assist to promote – it is all spectacular, and it is letting our son and us understand this article is satisfying, which is extraordinarily vital. Thank you for everything!

 73. yeezys

  16 października 2017 at 14:58

  Needed to create you the very little note in order to thank you yet again over the remarkable guidelines you’ve featured above. It is so generous with people like you to provide openly what exactly a few individuals could have offered as an e-book to get some bucks for themselves, especially seeing that you might well have done it in the event you considered necessary. These pointers also served as the good way to realize that many people have the identical desire similar to my very own to grasp very much more pertaining to this issue. I am sure there are numerous more enjoyable instances up front for people who take a look at your blog post.

 74. adidas nmd

  16 października 2017 at 22:15

  Nice post. I study something tougher on completely different blogs everyday. It’ll all the time be stimulating to read content from other writers and apply slightly one thing from their store. I抎 choose to use some with the content material on my blog whether you don抰 mind. Natually I抣l provide you with a hyperlink on your net blog. Thanks for sharing.

 75. snapchat++ no computer

  17 października 2017 at 17:21

  google took me here. Cheers!

 76. links of london

  18 października 2017 at 19:50

  I was more than happy to seek out this internet-site.I wished to thanks to your time for this glorious learn!! I definitely enjoying every little bit of it and I’ve you bookmarked to check out new stuff you weblog post.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra