Z kraju

Balcerowicz – działania PiS ws. reparacji to jest nikczemność w oszukiwaniu ludzi

We wczorajszym programie „Fakty po Faktach” Leszek Balcerowicz odnosząc się do starań rządu PiS o uzyskanie reparacji od Niemiec. – Działania PiS ws. reparacji to jest nikczemność w oszukiwaniu ludzi – mówił.

– To, co się teraz dzieje, to jest szaleństwo. A także nikczemność w oszukiwaniu ludzi, że możemy osiągnąć jakieś wielkie korzyści. Ja byłbym za tym, gdyby to było realne, żeby Polska uzyskała jakieś miliardy Euro, ale to jest nierealne, to jest iluzja na pożytek partyjny. Polsce obecnie brakuje sojuszników. W ciągu niespełna dwóch lat mamy samych wrogów: Rosja, przynajmniej oficjalnie, jest wrogiem, Niemcy stają się wrogiem, z Ukrainą mamy coraz gorsze stosunki. (…) Jak można z wrogami, łącznie z tymi którzy są tworzeni przez PiS, wygrywać sprawy dot. polskich interesów? Z punktu widzenia Polaków to jest zbrodnia pozbawić kraj sojuszników. Wielu wybitnych prawników będących w poprzednich rządach (…) wiedziało, że sprawa reparacji jest na gruncie prawa międzynarodowego nie do rozstrzygnięcia. Nie należy ulegać takiemu parciu, żeby dyskutować o tym co się należy. Nam się wiele należy w jakimś subiektywnym sensie. Jakość dyskusji politycznej w kwestii Polski to nie jest żadna dyskusja. Dyskusja jest wtedy kiedy po jednej i po drugiej stronie mamy poważne argumenty- bzdurzył były wicepremier i wiceminister finansów.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

96 komentarzy

96 Komentarzy

 1. taro

  12 września 2017 at 18:30

  nikczemna kanalia wydobyla glos, tego fjuta powinni wystawic przed trybunal i szubienica.

 2. hansje

  12 września 2017 at 18:44

  Dlaczego ten „profesor” jeszcze NIE WISI ?..
  Dlaczego giną zawsze tylko porządni ludzie, a swołocz – dalej sobie bryluje na salonach, dalej kradnie i dalej się wymądrza przed kamerami i mikrofonami ?..
  Dalej judzi, mąci i szkodzi Polsce ?..
  NIE MA bata na złoczyńców ?..

  • niepisior

   12 września 2017 at 21:16

   Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta:
   Bo pisiorstwo (wtedy to się inaczej nazywało), chciało być bardzo jewropejsate, i wspólnie z komuchami zagłosowało za zniesieniem kary śmierci.
   Później, prezydent Lech Kaczyński (pisior jak się patrzy!) DOBROWOLNIE podpisał Traktat Lizboński, który do reszty pozbawił Polskę suwerenności i ustanowił NADRZĘDNOŚĆ prawa unijnego nad prawem polskim.
   A prawo unijne definitywnie zlikwidowało karę śmiercim nawet w czasie wojny.
   Głosowałeś za Anschlussem? Głosowałeś na PiS?
   To masz Grzegorzu Dyndało, czegoś chciał!

   • o

    13 września 2017 at 16:33

    Niepisior a pozostałe Rządy od 1990 R ? Żadne wystąpiły o należne Polsce odszkodowania do Niemiec za zbrodnie i zniszczone mienie przez nazistowskie hitlerowskie Niemcy one się nam należą .Ukraina Niemcy Rosja to nasi wrogowie a USA Francja WLK Brytania to nie są nasi przyjaciele.

  • Janek

   13 września 2017 at 02:00

   Weź Hansje wyluzuj z tym wieszaniem, bo naprawdę ci żyłka pęknie jak się tak będziesz emocjonować…

   • hansi

    13 września 2017 at 06:24

    No, nie ukrywam, że wieszałbym, aż drzew by brakło, hej 😀
    I mam nadzieję, że tego jeszcze doczekam.
    Pana Balcerowicza – zobaczyłbym z przyjemnością, jak na stryczku wybałusza gały i osrane buty mu spadają 🙂
    Oj, widziałbym ich, całymi rzędami, z głowami zapatrzonymi w stopy 🙂

    • Janek

     13 września 2017 at 18:59

     Niczego, zboku niezdrowo się podniecający mordowaniem, nie doczekasz. Zdechniech dławiąc się swoją nienawiścią i tyle.

     • Paweł

      13 września 2017 at 22:26

      Napisał zbok, który pluje jadem i nienawiścią.

   • Paweł

    13 września 2017 at 11:44

    Hansi ma rację. Dla wrogów i zdrajców jest tylko jedna kara. Kościółkowe chrzanienie ich nie ochroni.

 3. Janek 59

  12 września 2017 at 18:56

  Dla takiej swoloczy nie ma miejsca w Polsce

 4. Gocha

  12 września 2017 at 19:11

  Jeśli nawet nic nie uzyskamy od Niemców, to przynajmniej w świat poszła informacja, kto wywołał II wojnę Ś., kto zniszczył Polskę i doszczętnie Warszawę i w czyich obozach koncentracyjnych ginęli Polacy, Żydzi i inne narodowości. Młodzi Niemcy niech poznają prawdziwą historię swoich przodków.
  Balcerowicz zamknij paszczę bo ci naszczę, antypolska świnio.

  • Gocha

   12 września 2017 at 19:17

   Mazowiecki nie wystąpił do Helmuta o reparacje wojenne bo STASI była w posiadaniu teczki na Ministra Spraw Zagranicznych Geremka. a może i na towarzysza Balcerka.

   • Kwal

    12 września 2017 at 19:44

    A kanalia Skubiszewski był agentem Niemieckim…dlatego milczał i wszystko podpisywał co mu szwaby podsunęli.

   • Janek

    13 września 2017 at 02:04

    A te bajki to skąd „koleżanka” ma? Źródełko poprosimy, a nie własne fantazje.

    • Paweł

     13 września 2017 at 12:28

     Mazowiecki był żydowską kanalią i jest to fakt. Źródełko nam ty podaj. Otwarta, czy może jakaś pedalska?

     • Janek

      13 września 2017 at 19:05

      Jaki fakt? Skąd, debiu ciężki, to wziąłeś? W trakcie jednych ze swoich napadów to zobaczyłeś? Żródło dawaj, albo przestań się wreszcie tak idiotycznie kompromitować, bo nawet żal się śmiać

     • Paweł

      13 września 2017 at 22:34

      @Janek

      Oczywisty fakt, o którym każdy normalny słyszał i wie. Jedynie debil Janek tego nie wie i kompromituje się swoją głupotą. Na przyszłość powinieneś ładnie się pokajać i poprosić, bo Polakowi nie jesteś godzien wylizać podeszwy od butów.

      wolna-polska.pl/wiadomosci/icek-dikman-zszedl-kim-byl-jakie-byly-jego-poglady-2013-10

      Przyszły premier III RP w szczytowym okresie stalinizmu wzywał do brutalnej rozprawy z Żołnierzami Wyklętymi i emigracją niepodległościową

      polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=937

      32. Tadeusz MAZOWIECKI, Żyd, autor łajdackiego ataku prasowego na bpa Kaczmarka, współpracownik „Tygodnika Powszechnego”, poseł PRL, UW, poseł przewodniczący i premier UW, KO, twórca grubej kreski, zażarty przeciwnik lustracji.

  • Janek

   13 września 2017 at 02:02

   „Zamknij paszczę bo ci naszczę.”

   Dama.

   • mariolka

    13 września 2017 at 11:05

    Gocha „Zamknij paszczę bo ci naszczę.” 100/100. Ja się dołączę.

 5. Kwal

  12 września 2017 at 19:42

  W celu prawidłowego zobrazowania czytelnikom przekazu artykułu pan redaktor na początku napisać, że ta kanalia Balcerowicz nawała się kiedyś Aaron Bucholtz bo to wszystko wyjaśnia…

  • Janek

   13 września 2017 at 02:05

   Takie bajki wyjaśniają wszystko idiotom.

   • hansi

    13 września 2017 at 06:30

    No, TO akurat prawda. Pan „Balcerowicz” nazywa się naprawdę właśnie Aaron Buchholz, Panie zadaniowany, ale nieudolny „Janek” 😀

   • Paweł

    13 września 2017 at 11:50

    @Janek

    To nie bajka, to rzeczywistość idioto.

   • Paweł

    13 września 2017 at 11:52

    wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2016/03/a331-482×400.jpg

    Obrady w Magdalence w oparach menory. Przy stole między innymi Kalkstein i Szechter! Jakieś wątpliwości jeszcze?

 6. Soroka

  12 września 2017 at 19:59

  W praworządnym państwie ten … siedziałby w pierdlu, a całe jego posiadanie przejąłby skarb państwa!

 7. pidzio

  12 września 2017 at 21:22

  Dlaczego prezydent zniszczył reformę wymiaru sprawiedliwości postępując wbrew interesom narodu? Gdyby nastąpiły zmiany w tym resorcie to może by wreszcie przy innych obsadach sędziowskich PIS także i byłego partyjniaka, który tak brechta swoim koszernym czerwonym ozorem posadził w areszcie w pace. Czy my Polacy doczekamy wreszcie pozamykania tej czerwonej zarazy?

 8. Egzorcysta

  12 września 2017 at 22:21

  Aronie Bucholz, oddaj Polakom ich nawis inflacyjny, ktory wpedziles do kieszeni twoich zydowskich mocodawcow i obrabowales Polakow stalym kursem zlotowki.Po przekroczeniu granicy Polski powinies siedziec i byc dymany przez wspoltowarzyszy niedoli jak wydymales Polakow na dwa dochody noraodowe( dochody narodowe z dwuch lat).Masz szczescie ze kaczor Kalkstein,Tw alek kwasior stolzmann i szabesgoje Duda i Komoruski, jeszcze nie wyslaly listu gonczego za taka kanalia bo maja podobe poglady do Twoich, (kochaja Zydow ) ,i sie boja myslacych Polakow.Od lat sni mi sie , ze jestem na wojnie i ciagle spotykam tych gnoi, ktorych wojna zepchnela do jednego miejsca, i w kazdym snie spotykam tych gnoi ktorzy blagaja o pomoc.Tak jakbysmy byli w nastepnym zyciu.Ale jestem oprawca jak ssman i strzelam im prosto w czolko.Pozdrawiam bohaterow moich snow.

  • Janek

   13 września 2017 at 02:07

   Esesman erotoman-senny fantasta… Ależ z ciebie ewenement:)

   • Paweł

    13 września 2017 at 11:53

    Skąd kanalia wypełzła?

 9. stan

  12 września 2017 at 22:24

  Doktor Mengele Polskiej gospodarki.

 10. LSED

  13 września 2017 at 01:32

  To na tym portalu są osobnicy wierzący, że nierząd PiS załatwi od Niemiec reperacje wojenne – ten sam nierząd, który na każdym kroku płaszczy się i pełza przed Litwinami i Ukraińcami, którzy razem z Niemcami masowo mordowali Polaków podczas II wojny światowej?!

  • Tomek

   13 września 2017 at 02:14

   Najwyraźniej wielu w to szczerze wierzy…

   Temat reparacji jako narzędzie wywierania nacisku w innego rodzaju negocjacjach unijnych (np. osławieni „uchodźcy”) – OK, to może mieć sens, tak się robi. Reparacje jako temat na użytek wewnętrzny (zdobyć PR) – może i skuteczne dla PiS, ale szkodliwe i złe z perspektywy naszej racji stanu, jeśli tylko taki byłby powód. Jak jest rzeczywiście, to zobaczymy po pewnym czasie, natomiast podnieta, że realnie Niemcy zapłacą nam owe biliony / miliardy jest naprawdę słodka. Nic takiego się nie stanie z dwóch powodów:

   1) po prostu, średnio mamy prawną możliwość dochodzenia takiego roszczenia (mimo ognistych artykułów publicystów nawet tu piszących, lecz zapominających np., że ostatnie realnie wykonane reparacje wojenne nastąpiły po wojnie francusko-pruskiej w 1870 roku)

   2) po drugie – przecież ten rząd nigdy tej sprawy na poważnie, na ostrzu noża, nie postawi Niemcom

   • hansi

    13 września 2017 at 06:41

    Ad 2.
    Postawi. Bo to nie POLACY za tum stoją (których NIE MA po prostu), lecz ŻYDZI. A ci – dadzą radę 🙂
    Ad 2.
    PRAWNIE akurat – możliwość mamy 100%. Gdzieś widziałem konkretne zapisy. Niemcy mocno trzęsą portkami. Rzecz jest nawet łatwa do załatwienia.
    Teoretycznie. Bo PRAKTYCZNIE – decyduje większa PAŁA 🙂
    Którą mają oczywiście NIEMCY, a nie goowniana, zniszczona przez nich doszczętnie Polska.
    Czy to się zmieni – zależy od USraela, a nie od jakiegoś figuranta z PiS.

    Ale i tak – uważam, że masz rację, „Tomek”
    To tylko takie jasełka PRZETARGOWE.
    I to nie Prezia, a żydowni za nim stojącej..
    Stawką mogą być też i nasz Ziemie Zachodnie.. I Mazury..
    CO Niemcy wybiorą w przetargu o naszą skórę..
    Kontynuację planu „Mitteleuropa” i odszkodowanie ze 3 biliony Euro (które rzucą Rzeszę na kolana, jak 65 miliardów, które żydownia chce zrabować Polsce..), czy też zero „reparacji”, ale granica pozostanie na Odrze i Nysie ? To taki przykład tylko 🙂
    Ale fakt. Nie ma się czym podniecać, bo I TAK to NIE Prezio decyduje, lecz pejsaci Starsi i Mądrzejsi, których NIE MA w „wiadomościach” TV 🙂

  • Marian

   13 września 2017 at 05:17

   „Jeśli boisz się mówić prawdę, już jesteś niewolnikiem”.
   Pod zaborami wielu Polaków wierzyło w odzyskanie niepodległości, mimo, że mieliśmy przeciwko sobie sitwę trzech cesarzy, trzy regionalne mocarstwa: Prusy, Rosję i Austrię.
   I przyszedł czas, że to, co niemożliwe, stało się możliwe.
   Reparacje wojenne należą się Polsce od Niemiec jak psu buda.

 11. janosik

  13 września 2017 at 02:21

  powiesmy wreszcie tego zdrajce i sprzedawczyka

 12. obserwator

  13 września 2017 at 06:51

  Następny bolszewik moskiewski sie zdemaskował ,,Niemcy sami beda zadowoleni z tego ze wreszcie moga uregulować reperacje wojenne z Polska po tylu latach,czekali zeby Polska była znowu wolnym krajem z którym moga wreszcie zakończyć negocjacje w sprawie wysokości odszkodowania należnego Polsce za wyrządzone krzywdy i właśnie ta chwila nadeszła ,wiec nie rozumiem co ma do tego jakiś obywatel Izraela ???,musi chyba nielubić Polaków ,skoro tak złe nastawiony do wolnej i niepodległej Polski?

 13. cities skylines hack money

  13 września 2017 at 07:45

  Great, yahoo took me stright here. thanks btw for this. Cheers!

 14. kocheku

  13 września 2017 at 08:48

  a cóż pan aron bucholtz(prawdziwe nazwisko niejakiego balcerowicza)ma nam Polakom do powiedzenia, aj waj odszkodowania oczywiście aj waj tak, ale tylko żydom-potomkom chazarów, Polakom aj waj oczywiście nie

 15. cay-tec

  13 września 2017 at 11:19

  a to szczur zaj…ny to przez niego komuna uwlaszczyla sie na panstwowym to on stworzyl z polski ubekistan na wzorrepublik bananowych I zamordowal rodzacy sie autentycznie polski kapitalizm na pohybel temu scierwu

 16. Satyr

  13 września 2017 at 11:26

  Przecież pisuary tylko gadają o repatriacjach wojennych, i na tym się skonczy. nie sa w stanie przyprowadzic Walcową na przesłuchania, ona gra im na nosie. Nie mówiąc o tym ,że boją sie wprowadzić zarząd komisaryczny i ją usunąć. Błaszczak już ustąpił Upainie i Litwie w sprawie paszportów. pisuary to sa cienkie bolki, mocne w gebie i słabe w czynie, no, chyba że się jest bez plecow jak Mateusz Piskorski, takiego jak on to będą gnebić, ale takiego Kramka boją się tknąć, bo by wszyszły ich kontakty z nim.

 17. driver toolkit patch 8.5

  13 września 2017 at 12:58

  Hey, glad that i saw on this in google. Thanks!

 18. swer

  13 września 2017 at 20:05

  To komunistyczny aparatczyk, którego teorie komunistyczno-liberlane doprowadziły Polskę na skraj upadku gospodarczego. I taki nieudacznik doradza Ukrainie? Moje wyrazy współczucia.

 19. Friv @2

  14 września 2017 at 03:18

  Believe me when I say that this is simply the best article I have ever had the privilege to read on this topic. It has taken my mind into a whole new arena of thought.

 20. talking angela For MAC

  16 września 2017 at 15:28

  Ha, here from google, this is what i was looking for.

 21. cheap jordans

  20 września 2017 at 07:51

  Hey! I just would like to give an enormous thumbs up for the great information you will have right here on this post. I will likely be coming again to your blog for more soon.

 22. adidas tubular shadow

  21 września 2017 at 02:28

  Would you be fascinated about exchanging hyperlinks?

 23. dvdfab 8 qt gratuit

  22 września 2017 at 15:07

  Hey, bing lead me here, keep up good work.

 24. adidas nmd

  24 września 2017 at 12:38

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. ?

 25. hello neighbor beta 3 trainer download

  25 września 2017 at 16:12

  Hi, happy that i saw on this in bing. Thanks!

 26. adidas yeezy boost

  26 września 2017 at 05:11

  Youre so cool! I dont suppose Ive read something like this before. So nice to search out somebody with some original thoughts on this subject. realy thanks for starting this up. this website is one thing that’s needed on the web, somebody with a little bit originality. useful job for bringing something new to the web!

 27. adidas online shop

  27 września 2017 at 04:56

  Oh my goodness! an amazing article dude. Thanks Nonetheless I am experiencing situation with ur rss . Don抰 know why Unable to subscribe to it. Is there anybody getting similar rss downside? Anybody who is aware of kindly respond. Thnkx

 28. Seth Geater

  29 września 2017 at 19:18

  Me enjoying, will read more. Cheers!

 29. hermes belt

  29 września 2017 at 22:11

  There may be noticeably a bundle to learn about this. I assume you made sure good points in options also.

 30. adidas nmd

  29 września 2017 at 23:03

  Needed to compose you the bit of note in order to thank you very much yet again regarding the precious solutions you’ve documented on this site. This is wonderfully generous with people like you to present easily precisely what a lot of people might have sold for an e-book to end up making some profit for themselves, precisely seeing that you could possibly have done it in the event you desired. The guidelines as well worked like the great way to be certain that most people have the identical fervor like my own to see whole lot more in terms of this matter. Certainly there are lots of more enjoyable times in the future for many who go through your site.

 31. nike air max 2016

  5 października 2017 at 13:53

  An interesting dialogue is worth comment. I think that it’s best to write more on this subject, it may not be a taboo topic but usually individuals are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 32. adidas ultra boost

  5 października 2017 at 14:30

  I intended to draft you that little bit of word in order to give thanks again for these great pointers you have provided at this time. It was really particularly generous of people like you to deliver unreservedly precisely what most people would have supplied for an e-book to earn some money for themselves, most importantly considering that you could possibly have tried it if you ever desired. The pointers also acted as a great way to be certain that many people have the same dream like my own to grasp a good deal more when it comes to this matter. I am certain there are many more pleasurable situations ahead for many who read through your site.

 33. longchamp

  7 października 2017 at 15:50

  The next time I learn a blog, I hope that it doesnt disappoint me as much as this one. I imply, I do know it was my choice to read, but I actually thought youd have one thing fascinating to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you could fix in case you werent too busy in search of attention.

 34. foamposites

  8 października 2017 at 17:47

  Would you be all for exchanging links?

 35. ultra boost

  9 października 2017 at 15:15

  I needed to create you this little bit of observation just to thank you so much over again considering the pretty solutions you have provided in this article. It’s so unbelievably generous of you to make without restraint exactly what many of us could have advertised for an e-book to help with making some cash on their own, especially seeing that you could possibly have done it in case you wanted. The good tips as well served as the good way to recognize that other people have a similar fervor the same as my personal own to see a whole lot more with regard to this issue. I know there are some more fun occasions in the future for people who go through your blog.

 36. For mac os

  10 października 2017 at 22:49

  Cheers, here from bing, me enjoyng this, i will come back soon.

 37. adidas shoes

  11 października 2017 at 20:56

  Your place is valueble for me. Thanks!?

 38. adidas outlet

  12 października 2017 at 14:52

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. ?

 39. air jordan 12

  14 października 2017 at 02:45

  you’ve gotten an excellent weblog here! would you like to make some invite posts on my weblog?

 40. longchamp

  14 października 2017 at 20:55

  An fascinating dialogue is price comment. I think that you should write more on this subject, it won’t be a taboo subject but typically persons are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 41. yeezys

  16 października 2017 at 14:58

  Needed to create you the very little note in order to thank you yet again over the remarkable guidelines you’ve featured above. It is so generous with people like you to provide openly what exactly a few individuals could have offered as an e-book to get some bucks for themselves, especially seeing that you might well have done it in the event you considered necessary. These pointers also served as the good way to realize that many people have the identical desire similar to my very own to grasp very much more pertaining to this issue. I am sure there are numerous more enjoyable instances up front for people who take a look at your blog post.

 42. snapchat++ no computer

  17 października 2017 at 17:21

  google took me here. Cheers!

 43. yeezy sneakers

  20 października 2017 at 17:18

  you’ve an incredible blog here! would you like to make some invite posts on my weblog?

 44. nike huarache

  23 października 2017 at 12:36

  This really answered my downside, thank you!

 45. kyrie irving shoes

  24 października 2017 at 10:47

  Spot on with this write-up, I really assume this website needs much more consideration. I抣l most likely be again to read far more, thanks for that info.

 46. kobe 11

  25 października 2017 at 08:56

  This really answered my problem, thanks!

 47. harden shoes

  27 października 2017 at 05:16

  WONDERFUL Post.thanks for share..more wait .. ?

 48. fitflops

  31 października 2017 at 05:15

  Spot on with this write-up, I truly assume this website wants far more consideration. I抣l most likely be once more to read far more, thanks for that info.

 49. dash mobile hack online }

  1 listopada 2017 at 02:58

  I have interest in this, danke.

 50. Enjoyed examining this, very good stuff, thanks .

 51. adidas yeezy

  2 listopada 2017 at 08:27

  There is noticeably a bundle to find out about this. I assume you made sure good factors in options also.

 52. disney magic kingdoms cheats

  2 listopada 2017 at 15:39

  Deference to op , some superb selective information .

 53. block n load hack

  4 listopada 2017 at 00:53

  Very interesting points you have remarked, appreciate it for putting up.

 54. unable to find dbdata.dll fifa 17

  21 listopada 2017 at 06:28

  Hello, bing lead me here, keep up great work.

 55. Kanisha

  21 listopada 2017 at 19:34

  I really enjoy examining on this internet site , it has got great posts .

 56. download ios}

  25 listopada 2017 at 06:36

  Hi, here from google, me enjoyng this, i will come back again.

 57. Marvella

  9 grudnia 2017 at 21:39

  hi!,I like your writing very much! percentage we communicate more about your post on AOL? I require an expert on this area to solve my problem. Maybe that is you! Taking a look ahead to look you.

 58. رگ خواب

  13 grudnia 2017 at 18:58

  You are totally right and I totally trust you. If you wish, we can as well chat about free full movies, one thing which intrigues me. Your site is really remarkable, best wishes!

 59. Shana Burkleo

  14 grudnia 2017 at 20:39

  I’ll right away grab your rss as I can not find your e-mail subscription link or e-newsletter service. Do you have any? Please let me know so that I could subscribe. Thanks.

 60. Dentysta w londynie

  15 grudnia 2017 at 22:44

  I was speaking to a buddy of mine about this info and about dentures too. I feel you made a lot of great points in this case, we’re also looking forward to continue reading stuff from you.

 61. Marlo Delfin

  16 grudnia 2017 at 12:57

  It is truly a great and useful piece of info. I am satisfied that you just shared this helpful info with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing.|

 62. آینه بغل

  16 grudnia 2017 at 13:49

  I totally love your website and find a lot of the articles to be just what I’m in need of. Do you offer people to create material for you? I would not mind producing a story on online movie sites or maybe on most of the subjects you’re posting about on this site. Cool information site!

 63. deepawali images

  16 grudnia 2017 at 18:28

  I like the valuable information you provide in your articles. I will bookmark your weblog and check again here regularly. I’m quite sure I will learn a lot of new stuff right here! Good luck for the next!

 64. Leila Deamer

  16 grudnia 2017 at 22:46

  Ahaa, its nice discussion about this paragraph at this place at this web site, I have read all that, so now me also commenting here.|

 65. همه می دانند

  17 grudnia 2017 at 07:31

  Thank you for this amazing post! I truly liked learning about.I will ensure that I save this blog and will return very soon. I want to encourage you to definitely keep on with your good job, maybe talk about free movie as well, have a fine day!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra