Rodzina

Parlament Europejski uznaje ochronę życia poczętego za przemoc wobec kobiet

Parlament Europejski przyjął dziś Sprawozdanie okresowe, w którym wzywa wszystkie kraje UE do ratyfikacji Konwencji Stambulskiej, a odmowę prawa do zabicia dziecka w łonie matki uznaje za formę przemocy wobec kobiet.

 

Z przyjętego Sprawozdania okresowego w sprawie wniosku dotyczącego decyzji Rady w sprawie przystąpienia Unii Europejskiej do Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej (dalej: Sprawozdanie) wynika, że środowiska lewicowe, które zdominowały Komisję Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych (LIBE) oraz Komisję Praw Kobiet i Równouprawnienia (FEMM) zamierzają narzucić państwom członkowskim akceptację radykalnych rozwiązań polityki genderowej.

 

W przyjętym Sprawozdaniu PE wzywa państwa członkowskie, które nie ratyfikowały Konwencji Stambulskiej, do przyspieszenia działań w tym zakresie. Jednocześnie wymaga od członków UE przeznaczenia odpowiednich zasobów finansowch na realizację genderowej polityki, które Konwencja uznaje za środki walki z przemocą wobec kobiet. Sprawozdanie zapowiada również systematyczne szkolenia i procedury pozwalające w pełni wdrożyć koncepcję gender based violence. W dokumencie zapowiedziano zwalczanie seksizmu i stereotypowych ról genderowych oraz forsowanie w mediach języka „neutralnego genderowo”, czyli wyrażającego założenia i aspiracje ideologii gender.

 

Działania PE nie mają podstaw w pierwotnym prawie UE i będą mogły stanowić naruszenie wyłącznych kompetencji państw członkowskich. Tym niemniej, Parlament zapowiadając swoje pełne, polityczne zaangażowanie w proces monitorowania wykonywania Konwencji, jednoznacznie zapowiada, że będzie stosował stały nacisk na podejmowanie działań w tym kierunku.

Jedną z najbardziej niepokojących deklaracji w Sprawozdaniu jest postulat uznania ochrony prawnej dziecka przed urodzeniem (zakaz aborcji) za formę przemocy wobec kobiet i dziewcząt. (por. art. 4). Zgodnie z przewidywaniami Konwencja Stambulska, tak jak podobna konwencja z Belém do Pará wiążąca szereg państw obu Ameryk, będzie używana jako narzędzie presji ukierunkowanej na legalizację i upowszechnienie praktyki pozbawiania życia dzieci w prenatalnym okresie ich rozwoju.

 

Przyjęte Sprawozdanie służyło będzie propagowaniu aborcji jako rzekomego prawa. Lewicowe środowiska prezentują zabójstwo prenatalne jako wyraz troski o zdrowie kobiet. Nie daje do tego podstaw żaden wiążący dokument międzynarodowy. Co więcej, takie podejście stoi w jaskrawej sprzeczności z wiedzą medyczną, co podkreślają specjaliści z zakresu ginekologii i położnictwa z całego świata podpisani pod tzw. Deklaracją Dublińską, która podkreśla, że zakaz aborcji nie ogranicza w żaden sposób dostępu kobiet do niezbędnej im opieki. – powiedziała dr Joanna Banasiuk, wiceprezes Ordo Iuris.

 

Nie sposób poddawać w wątpliwość konieczności obrony kobiet przed przemocą i zapobiegania jej, jednak forsowany przez Konwencję sposób pojmowania przemocy jako warunkowanej genderowo (gender based violence) budzi zasadnicze wątpliwości, co do skuteczności, jak i zakładanych metod walki z nią. Koncepcja przemocy genderowej (gender based violence) utrzymuje jakoby przemoc względem kobiet i przemoc domowa były warunkowane przez różnice między sposobem funkcjonowania w społeczeństwie kobiet i mężczyzn. Najwięcej takich stereotypów powstawać ma w życiu rodzinnym, tam bowiem wyraźnie ujawnia się naturalny podział ról będący wyrazem wzajemnej komplementarności kobiet i mężczyzn. Konwencja nakazuje zwalczać tak rozumiane stereotypy, jako rzekome źródła przemocy oraz promować niestereotypowe role płciowe (non-stereotyped gender roles).

 

Na kontrskuteczność Konwencji jako instrumentu służącego zwalczaniu przemocy wobec kobiet oraz przemocy domowej wskazuje bardzo wysoki poziom przemocy w krajach, które od ćwierćwiecza tę koncepcję wdrażają. Badania przeprowadzone według tej samej metodologii przez Agencję Praw Podstawowych UE we wszystkich krajach członkowskich wykazały niezbicie, że w społeczeństwach o bardziej tradycyjnej kulturze (w którym funkcjonuje więcej rzekomych stereotypów genderowych), jest znacznie mniej przemocy niż w krajach wdrażających feministyczną politykę genderową, takich, jak chociażby Szwecja.

 

Przyjęcie Sprawozdania pokazuje jednocześnie, że kraje które tak jak Polska ratyfikowały Konwencję, będą poddane silnym naciskom politycznym, mającym na celu skrupulatne wdrożenie ideologii gender pod hasłami walki z przemocą. Nacisk ten będzie stosował nie tylko komitet GREVIO działający pod auspicjami Rady Europy, ale również Parlament Europejski i w efekcie cała Unia. Jeżeli Polska nie wypowie Konwencji Stambulskiej, wówczas, w dłuższej perspektywie czasowej, nie będzie w stanie oprzeć się presji politycznej wywieranej przez Radę Europy i Unię Europejską.

 

Za przyjęciem Sprawozdania głosowało 489 posłów, przeciw było 114, wstrzymało się 69.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. frate

  13 września 2017 at 16:39

  co dalej??? Skretyniałe żydo-pedały zalegalizują pedofilię, bo będą to uznawać za przemoc wobec psów!? DO GAZU, żydowskie ścierwa!!! Odpierdol..cie się od naszych polskich dzieci!!! Uznamy to za przemoc wobec kotów, bo takie mamy widzimisie!!!

 2. Antoni

  13 września 2017 at 17:26

  Apokalipsa tuż, tuż …
  Nie wiem, dlaczego nasi kochani pasterze KK i obóz rządzący wraz z obu Izbami Parlamentu nie Intronizują Jezusa Chrystusa na Króla Polski?
  Czyżby zły tam mocno trzymał w garści tych Jegomości!
  Jak można być tak krótkowzrocznym i nie szanować słów Jezusa Chrystusa wszakże kara będzie sroga znając biblijną złość Pana Boga.
  Może Instytut Ordo Iuris przypomni się Jegomościom w temacie jedność z Panem Bogiem.

 3. Slawomir Tomasz Roch

  13 września 2017 at 19:47

  To koniec eurokolchozu, zwanego UE! Czuje sie przesladowany w UE! Nie chce takiej UE! Jesli to bedzie sie nasilac opowiadam sie za pokojowym polexitem! Mamy prawo zyc w wolnosci dzieci Bozych. Dzis jednak prosze Kosciol katolicki w Polsce, by zdecydowanie potepil jasno i klarownie, te demoniczne zapisy, uchwalone wlasnie przez PE. Zadam by papiez Franciszek jak najszybciej, a jesli to mozliwe to natychmiast potepil publicznie w specjalnym, waznym dokumencie demoniczna ideologia gender. Precz z przesladowaniem w UE! Precz z gender, precz z eutanazja, precz z aborcja, precz ze smiertelnym grzechem homoseksualizmu i cudzolostwa, precz z pigulka aborcyjna dzien po, precz z pornografia, precz z upowszechnianiem samogwaltu w szkolach, precz z gloryfikowaniem odrazajacych zbrodniarzy z OUN-UPA na Ukrainie, po prostu precz z szatanem i cywilizacja smierci! Z Panem Bogiem

 4. mj

  13 września 2017 at 22:40

  Widać jak dobrano materiał głosowania demokratycznego: tak działać aby z Europy nic nie zostało. Rachunek za Holocaust. Nie dołączajmy do tego towarzystwa. Nas to nie dotyczy.

 5. hansi

  14 września 2017 at 10:21

  To nie takie proste..
  NACZELNĄ „dyrektywą” (naszych Panów żydo-banksterskich..),
  jest DEPOPULACJA gatunku ludzkiego (GOJÓW..) na Ziemi.
  Przypominam, że przewidzieli dla nas (Gojów) liczbę około 600 miliONÓW dusz (gojowskich), bo ktoś przecież musi na nich pracować i brać od nich kredyty :).
  Dopiero W TM świetle stają się jasne poczynania promujące skrobanki, oraz „szczepienia” (Bill Gates). I całą gamę, równolegle realizowanych poczynań, mających na celu zdziesiątkowanie ludności, zarówno doraźnie, jak i długofalowo. W tym – islamizacja Europy (i innych krajów, gdzie się da), żeby zderzenie kultur wymordowała wszystkich równo, a żyd potem niedobitki dokończy :).
  To chyba jasne ?.. I co tu wierzgać w Polsce, która przeznaczona została dla żyda, na NOWĄ „Ziemię Obiecaną”, bo Izrael potrwa jeszcze do 2020 tylko (z powodu WODY !..). Polacy są, we własnej Ojczyźnie eksterminowani na maksa, na wszelkich polach. Następnym krokiem będzie OPODATKOWANIE „nieudacznych Polaków”, jak nas nazwał Lech Kaczyński PODWÓJNIE, bo przecież emigracja płaci podatki w każdorazowym kraju „gościnnym”, więc z jakiej racji ma płacić również i dodatkowo, za to samo, czyli za zapierdalanie na zmywaku w Anglii, żydowi w POLSCE ?
  Ale tam ma być i TO spowoduje UBYTEK dalszych dwóch milionów obywateli Polski, bo ludzie masowo będą rezygnować z obywatelstwa polskiego… Nikt tego nie zauważy (na pewno nie w TVP..), wobec napływu do Polski dalszych trzech milionów UKRAIŃCÓW, uciekających z własnej, rozpieprzonej im Ojczyzny, przez ichniego żyda, albo po prostu z chęci polepszenia sobie bytu, co doskonale rozumiem 🙁 …

  Wracając do bicia piany przez Ordo Iuris (mocno podejrzewaną przeze mnie o PRZEWROTNE działanie na SZKODĘ Polaków !.. Bo NIE WIDZI potwornej zbrodni „SZCZEPIEŃ” na polskich noworodkach !.. Czyli ZABIJANIA DZIECI JUŻ NARODZONYCH !..)
  Cytuję:
  „Jedną z najbardziej niepokojących deklaracji w Sprawozdaniu jest postulat uznania ochrony prawnej dziecka przed urodzeniem (zakaz aborcji) za formę przemocy wobec kobiet i dziewcząt.”
  Niestety, muszę przyznać rację swołoczy niemieckiej tutaj.
  Faszystowski cyrk, polegający na PENALIZACJI aborcji, uważam za właśnie – PRZEMOC WOBEC KOBIET…
  Likwidować należy PRZYCZYNY chęci usuwania ciąż przez DEMORALIZOWANE CAŁY CZAS przez żydownię, już od przedszkola, polskie Kobiety, a NIE KARAĆ je za KONSEKWENCJE postępującej, „nowoczesnej” i „europejskiej: DEMORALIZACJI Polaków !
  Przykro mi to pisać, ale niestety, staję tutaj, NIE tyle po stronie swołoczy, typu Janda, Nowicka, Środa, czy inne „profesory” Seneszyny, bo rzygać mi się chce na sam dźwięk ich nazwisk :), ile po stronie KOBIET, z których robi się szyderczo już zupełnie bydło, odmawiając im prawa do decydowania o sobie, w dodatku powołując się na wiarę katolicką (panie Stanisławie Michalkiewicz..)..
  Jest to monstrualne, żydowskie SZYDERSTWO z głupiego, katolickiego Goja polskiego 🙁 ..
  A mnie – towarzystwo ŁŻE-pomocowe „Ordo Iuris”, coraz mniej mi się podoba, bo wietrzę za nim SOROSA, tak samo, jak i za „fundacją” ślicznej Miriam Shaded…
  To tyle, jako odrobina przeciwwagi do nawiedzonych wrzasków „obrońców życia poczętego”..
  Może ktoś zainteresuje się, jak mówię, obroną życia już URODZONEGO ?..
  Zabijanego przez „polską” służbę „zdrowia” zaraz po urodzeniu ?…
  NIKT ?..
  A obronione potem, przed skrobankami, ZATRUTE Aluminium w „szczepionka” Downy, Autysty, porażenia mózgowe i przyszłe Alzheimery – napędzane są, rabowanym innym ludziom „500+”, żeby tych downów i kalek umysłowych było JAK NAJWIĘCEJ ?
  I W TYM kierunku pracuje, niezwykle propolski, patriotyczny i miłosierny, troszczący się o „przyszłość Polaków” (nie)rząd Pana Prezia, ścisle według wytycznych ŻYDOWNI, bezwzględnie i coraz gorliwiej realizującej w Polsce program DEPOPULACJI i wyniszczenia UMYSŁOWEGO niedobitków Polaków, żeby nie natrafiac potem na nawet ślad jakiegokolwiek OPORU ?..
  Czy „obrońcy życia poczętego”, z „Ordo Iuris” na czele NIE WIDZĄ tego ?..SAMI DEBILE to są ?..
  Czy też może „Ordo Iuris” jest tym, czym podejrzewam, że jest ? 🙂 ..
  Dlaczego nie bronicie ZDROWIA polskich dzieci ?..
  Żeby miały zdrowe ciała i zdrowe MÓZGI ? NIE zatrute Aluminium w „szczepionkach”, które coraz bezczelniej wmusza Polakom Radziwiłł i Posobkiewicz ? Oraz ich wasale w Województwach i w Miastach ?..
  PO CO Wam zmuszać kobiety do rodzenia, jeśli i tak będą z nich gówniane MATKI ?..
  Żeby WIĘCEJ w Polsce było DEBILI i amoralnego bydła ?..
  Czy NIKT tego nie widzi ?..
  Z zaślepionych krzykaczy na tym portalu tutaj ? 🙂 ..
  Proponuję włączyć to, co macie pomiędzy uszami (mam nadzieję, że jeszcze..) i zacząć trochę MYŚLEĆ..
  Dopóki to jeszcze jest jako tako legalne…
  Shalom ! 🙂

 6. hansje

  16 września 2017 at 11:38

  Szanowne „Ordo Iuris”.
  CZYM Wy sie zajmujecie ?
  Doktorzy i adwokaci od siedmiu boleści, NA USŁUGACH SOROSA ??..
  TUTAJ sobie popatrzcie, nawiedzone buce „prawnicze” !
  Robiące ludziom goowno z mózgu i odwracające uwagę Ludu od rzeczy ISTOTNYCH !..

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rodzice-musieli-porwac-ze-szpitala-wlasne-dziecko-chroniac-je-przed-polskim-panstwem-trwa

 7. PORNO KIL DÖNMESİ

  22 września 2017 at 22:59

  Kıl dönmesi yaptığını sanan bir cerrahın çalıştığı klinik

 8. varis tedavisi

  22 września 2017 at 23:01

  Vari,s tedavisi olacağım derken bacağınızdan olmayın sakın

 9. everest windows 7

  10 października 2017 at 07:56

  good posts,the good article haha!the free key :HFCAE12UCKS3230313731303132QYGMWEMMUCKSAIQYMJFCF,download free pc cleaner now ,speed up your pc 500%
  everest windows 7 http://www.airysoftware.com/info/everest-windows-7.htm

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra