Z zagranicy

Teatrzyk kanclerz Merkel

W poniedziałek „większość kwalifikowana” – konkretnie 18 państw Unii Europejskiej – zdecydowała o przedłużeniu dopuszczenia stosowania chwastobójczego glikofasu na dalsze pięć lat na terytorium Wspólnoty. Unia od dwóch lat  nie mogła w tej sprawie dojść do porozumienia, ponieważ  w tej kwestii była mocno podzielona. O większości kwalifikowanej mowy być nie mogło.  Wszystko za sprawą wyników badań Międzynarodowej Agencji Badań nad Rakiem, wchodzącej w skład WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) która w marcu 2015 roku podała, że  „związek ten jest prawdopodobnie rakotwórczy u ludzi”.

 

Choć UE zleciła dalsze badania i rok później  Europejska Agencja Chemikaliów (ECHA) poinformowała, że nie ma dowodów na związki glifosatu z rakiem (wcześniej podobną opinię wydał też Europejski Urząd Bezpieczeństwa Żywności – wątpliwości pozostały.

 

W przepychankach o przedłużenie zgody na glikofas Niemcy, które w głosowaniu 27 listopada poparły  przedłużenie na glikofas, przez cały czas wstrzymywały się od głosu, gdyż minister ds. środowiska z SPD Barbara Hendrics była przeciwna przedłużaniu licencji na stosowanie tego środka.

 

Sytuacja była dla UE niczym gorący kartofel, ponieważ 10 letnia prolongata dla glikofasu kończyła się w grudniu tego roku. Po nowych wyborach, gdy koalicja chadeków Merkel z SPD została  sposób naturalny rozwiązana, Niemcy raptem na forum UE wykorzystały stan zawieszenia, zmieniły zdanie i zagłosowały na „tak”.

 

Kanclerz Merkel niespodziewanie skarciła dzień po głosowaniu niemieckiego ministra rolnictwa Christiana Schmidta z CSU, za to ,że  wbrew ustaleniom opowiedział się za przedłużeniem pozwolenia na glikofas. Merkel stwierdziła ,iż oczekuje, że „taki incydent” się nie powtórzy, bo stanowisko zajęte w tej sprawie przez Schmidta „nie było zgodne z instrukcjami wypracowanymi przez rząd federalny”.

 

Czy Merkel rzeczywiście nie wiedziała, jakie będzie ostateczne stanowisko Niemiec w tej sprawie? Niemożliwe!

 

Jej oburzenie należy traktować wyłącznie w kategoriach politycznej zagrywki, bo po fiasku koalicji jamajskiej z liberałami, AfD i Zielonymi, na którą Merkel liczyła, jako partner do tworzenia koalicyjnego rządu , by uniknąć ponownych wyborów pozostali jej   tylko socjaldemokraci z SPD Martina Schulza. A ci po wydanej przez Niemcy zgodzie na glikofas zrobili głośną awanturę i orzekli, że to skandal.

 

Zgoda na przedłużenie licencji na glifosat, wyrażona wbrew stanowisku SPD, zaburzyła relacje między chadekami i socjaldemokratami przed podjęciem rozmów o koalicji, które rozpoczynają się dzisiaj. Wiceprzewodniczący SPD Ralf Stegner nazwał postępowanie ministra rolnictwa „nadużyciem zaufania”. Jednak sprawa ta nie będzie miała prawdopodobnie dla ministra żadnych osobistych konsekwencji. Nie przesądzi też o wyniku rozmów, bo obie strony nie chcą nowych wyborów.

 

Merkel dyplomatycznie „rżnie głupa”, udając  zdziwienie zgodą na glikofas i karcąc ministra, aby w sytuacji „zalecanek” do SPD, wyciszyć echa skandalu.  A przy okazji  warto przypomnieć za Wikipedią, że w toku 2016 zarząd koncernu Monsanto, który produkuje glikofas.zaakceptował ofertę przejęcia przez niemiecki koncern chemiczny Bayer za kwotę 66 mld USD. Niemcy stały się więc stroną w tym unijnym konflikcie i pewnie dlatego zmieniły podczas głosowania zdanie.

 

Teatrzyk jaki swoim oburzeniem odstawiła we wtorek kanclerz Mekel, znana z tego że jak harpia walczy o interesy niemieckiego biznesu, może tylko śmieszyć. Sprawdza się łacińska sentencja, że pieniądze nie śmierdzą.

 

Choć dzwon powinien już bić na trwogę. Naukowcy z Harvardu bowiem wykazali, (wyniki swojej pracy opisali na łamach „JAMA Internal Medicine”) że jedzenie dużych ilości owoców i warzywzanieczyszczonych pozostałościami pestycydów wiąże się z niższym prawdopodobieństwem zajścia w ciążę i urodzenia zdrowego dziecka przez kobiety leczące się z powodu zaburzeń płodności. Ale Mutti Merkel woli radzić sobie z problemem demograficznym przyjmując islamskich imigrantów. Już tak ma.

 

Alicja Dołowska    . 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. Egzorcysta

  30 listopada 2017 at 19:12

  Chazarom niemieckojezycznym czy polskojezycznym czy francuskojezycznym i innym ,pieniadze i wladza nigdy nie smierdza, co widac kiedy ktos pozna historie swiata.Co wskazuje na pewne powiazania na przstrzeni wielu wiekow.Tak wiec nie jest niczym dziwnym, ze od wiekow wbrew temu co ciagle nam wciskaja media ,wspieraja sie jak tylko potrafia.Jezeli ktokolwiek wierzy jeszcze, ze tak destrukcyjne i rakotworcze firmy chemiczne jak BASF, Ig Farben czy Monsanto czy setki innych trucicieli chemicznych sa w rekach normalnych ludzi to nie wie, ze zeby miec pomysl na takie produkcje trzba byc psychopata na poziomie dr.Mengele (tez Chazar), Powoli nalezy sadzic ze narod uwazajacy sie za nadludzi, ma jakies problemy umyslowe.Bo jak inaczej wyjasnic ,”madry czlowiek siebie nie truje”. Mamy zawsze podzial na dwie grupy ktore glosuja przciwnie.Takie glosowanie wynika z tego ze jedna grupa to niedoinformowani, skorumpowani, agentura, i uzyteczni idoici,a druga grupa to ludzie doinformowani, prawi, uczciwi ,nieskorumpowani itd.Tak to funkcjonuje.I jakis dziwny zbieg okolicznosc jest ,ze ci prawi i nieskorumpowani to prawdziwi Polacy, Niemcy, Francuzi i inni a ci niedoinformowani i skorupmpowani to zaprzedajni judasze chazarscy wmieszani w te narody.Juz po samym glosowaniu mozna poznac kto jest kto.I w ciemno ,po owocach bez zadnego dochodzenia do 5 tego pokolenia w tyl bardzo latwo ich rozpoznac.Jak mozna byc tak glupim zeby zaglosowac za zatrutym jedzeniem dla siebie ,swojej rodziny.Czy to debilstwo chazarskie nie ma nawet na tyle wyobrazni ,ze bedzie to jadlo? Oczywiscie nie ci w Izraealu bo tam nie ma ani chemtrajls ani glifosadu, ani aluminium w kosmetykach i w jedzeniau czy szczpien.Ale ci zyjacy w Europie chca jesc ten syf, a to mozna juz tylko wyjasnic w jeden sposob ,glupota.Mamy jedna i jedyna zasade, ktora wystarczy,zeby wiedziec jak myslec. Kazda chemia stworzona przez czlowieka, jest trucizna, a kaza trucizna jest rakotworcza.Wystarczy wiedziec czy to cos wystepuje w naturze i juz wiemy czy jest rakotworcze.Zadnych badan ,zaden normalny madry ,zdrowy na umysle czlowiek robic nie musi.Jak to wie ,wie wieszystko o raktotworczych substancjach.

 2. Stefan

  1 grudnia 2017 at 10:56

  Glikofas to jedno z masońskich narzędzi w rękach lewactwa i rządów NWO służące do depopulacji społeczeństw, a przy tej okazji do „humanitarnej” bowiem bez dramatu wojny depopulacji ludności w określonych rejonach świata a także, co nie jest bez znaczenia, drenaż (rabowanie przez pasożyty) państw ze środków przeznaczonych na fundusz zdrowia i nabijanie kasą farm farmaceutycznych skupionych rękach banksterów.
  To jest przyspieszone „odwoływanie” biednych tego świata na drogę wieczności!
  To jest zaplanowana i realizowana zbrodnia (zagłada) na gojach!
  Jednocześnie jest to dramat społeczeństw bowiem nieświadomi skutków glikofasu rolnicy poprzez „krótki” zysk zabijają siebie i własne rodziny. Nieświadomie wpisują się w niszczenie środowiska naturalnego występując przeciw Ewangelii. Problem ten powinien znaleźć omówienie listem pasterskim odczytanym w kościołach.
  Ojciec Niebieski nakazał nam strzec środowisko stworzone dla nas ludzi.

 3. Egzorcysta

  2 grudnia 2017 at 04:17

  Na stronie niemieckiego rzadu, jest podane , ze 14, 15 i 16 sierpnia br, niemiecki rzad dostal od przmyslu chemicznego prezenty dla partii, CDU/CSU otrzymalo 150 tys euro, FDP otrzymalo 75 tys euro, a SPD otrzymalo 70 tys euro. Tak wiec zaglosowali jak ich przmyslowycy chemizacji swiata poprosili.Sprzdajne swinie identycznie jak w kazdym kraju.SPD niby byla przciw, ale to tylko zeby nie dalo sie przyczepic. Tak jak dzis rzady beztrzelnie klamia narod, to nawet Gebels nie smial.Jak ich nie pogonimy to nas zatruja i ukatrupia.Tylko czekac jak policja ubrana na czarno zacznie nas szczepic, i karmic syfem GMO.

 4. Paweł

  2 grudnia 2017 at 10:54

  A może ci zieloni „przykryli” przedłużenie zgody w UE na glikofas Puszczą Białowieską, o którą TAKA awantura w Brukseli i sankcje finansowe dla Polski? Może chciano odwrócić kota ogonem i to nas pogonić a nie nienieckie Monsanto?

 5. tomek

  4 grudnia 2017 at 20:43

  Tu bardziej chodzi o BASF niz BAYER

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra