Z kraju

Projekt ustawy o zakazie aborcji skierowany do Sejmu!

Fundacja Pro Prawo do Życia otrzymała pismo od Marszałka Sejmu potwierdzające, że obywatelski projekt ustawy, pod którym podpisało się 400 tysięcy obywateli został skierowany do pierwszego czytania w Sejmie. Oznacza to, że Sejm policzył złożone podpisy i uznał je za ważne. Przypominamy, że projekt ustawy zakłada ochronę każdego nienarodzonego dziecka przed zabiciem.

 

Obecna ustawa pozwala na zabijanie dzieci chorych, takich, które poczęły się w wyniku czynu zabronionego ich ojca, bądź też jako swoistą „terapię” dla chorej matki mimo że podpisana przez setki ginekologów i położników Dublińska Deklaracja o Zdrowym Macierzyństwie stwierdza jasno, że aborcja „nie jest z perspektywy medycznej konieczna by ocalić życie matki”.

 

Według ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli po stwierdzeniu ważności złożonych podpisów, projekt ustawy musi być przedłożony do pierwszego czytania w ciągu 3 miesięcy od złożenia podpisów, a więc do 3 października br. Nie otrzymaliśmy do tej pory dokładnej informacji, na którym z posiedzeń Sejmu będzie on rozpatrywany, jednak będzie to miało miejsce na jednym z trzech najbliższych posiedzeń (4-5.08.2015, 9-11.09.2015 bądź 24-25.09.2015 r.).

 

Aleksandra Musiał

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra