W dobie Internetu zapoznanie się z interesującymi nas koncepcjami nigdy nie było prostsze. Z łatwością podpatrzymy i zainspirujemy się wzorem podobających się nam mebli i nasza kreatywna dusza majsterkowicza podpowie nam, jak takie meble samodzielnie wykonać. Kreatywność tego typu jest tak bardzo pożądana ponieważ w ten sposób jesteśmy w stanie stworzyć jedyne w swoim rodzaju, oryginalne i niezwykle poszukiwane na rynku meble. Mówimy w tym przypadku o ekologicznych, stylowych i unikatowych meblach ogrodowych z palet. Drewniane palety to materiał bardzo łatwo dostępny, w rozsądnej cenie oraz co najważniejsze, wytrzymały. Przed rozpoczęciem pracy należy poddać drewno paletowe obróbce, czyli oczyścić, oszlifować i zabezpieczyć. Tym sposobem, właściwie wykonane meble z palet będą cieszyć nasze oko w ogrodzie przez wiele lat.

Kolejnym etapem jest nasz interesujący koncept aranżacyjny. Później przychodzi kolej na stworzenie projektu mebli z naszych marzeń. Gdy już jesteśmy gotowi i mamy w rękach plan zapięty na ostatni guzik i jesteśmy pewni swego, czas na kreatywność w pełnym wydaniu. Teraz przydadzą się także umiejętności techniczne oraz sprawne posługiwanie się różnego typu narzędziami stolarskimi. Drewno z palet może mieć różne konstrukcje i wymiary. Na nasze potrzeby już na wstępnym etapie tworzenia dobrać musimy drewno o odpowiednich wymiarach. W zależności od miejsca, jakim dysponujemy wykonać możemy różnego rodzaju stoły i stoliki, krzesła, ławki, a nawet spore siedziska. Tego typu designerskie meble hand-made są współcześnie prawdziwym hitem na rynku. Zgodnie z naszą koncepcją możemy pomalować je na dowolny kolor. W takich przypadkach świetnie sprawdza się biel, która nadaje paletowym meblom stylizacji vintage lub retro. 

Gdy nasza kreatywność sięga jeszcze dalej

Ostatecznie pomyśleć musimy o idealnie dobranych pod względem jakości, kształtu i koloru, miękkich materacach przymocowanych do mebli i zapewniających maksymalny komfort podczas wypoczynku. Jeśli pozwala nam na to nasza kreatywność, możemy tego typu materace również wykonać samodzielnie. Stoliki i stoły z drewnianych palet perfekcyjnie komponują się z hartowanym szkłem na blacie, które dodaje estetyki i zabezpiecza mebel. Zamontowanie kółek u podstawy mebli zapewni im pożądaną mobilność i dzięki temu łatwo odmienimy aranżację wypoczynkowej przestrzeni ogrodowej.

Gotowe dzieło koniecznie należy zwieńczyć atrakcyjnymi, dekoracyjnymi poduszkami, kocami i ciepłymi pledami, niezastąpionymi podczas relaksu w chłodniejsze wieczory. W tym przypadku również wysoce pożądana jest nasza kreatywność i podtrzymanie trendu do it yourself (DIY) w naszej aranżacji. Dzięki temu relaksacyjna, w pełni samodzielnie przez nas stworzona przestrzeń będzie idealnie zbieżna z naszymi oczekiwaniami i marzeniami. 

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany we współpracy z firmą http://czakos.pl/ - hurtownią i importerem artykułów dekoracyjnych.