Tego nie ma w podręcznikach do historii

0
0
0
/

Ewa Storożyńska, ceniona i nagradzana pisarka, historyk-detektyw zaprasza na swój wieczór autorski, podczas którego odkryje zarówno te nieznane, jak i przemilczane arkana dziejów Polski.
Ewa Storożyńska jest autorką m.in. takich książek jak: „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą”, „Matka Boża Zwycięska. Cuda Maryi w historii Polski i świata.”. Ta absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego poświęciła wiele publikacji Matce Bożej Łaskawej, ratującej miasta przed zarazą i najazdem wrogich wojsk, prowadzącej do zwycięstwa przeciwko islamskiej flocie pod Lepanto, dającej siłę zwycięzcom spod Wiednia.


Matka Boża przychodziła z pomocą Kanadyjczykom, broniła Warszawy przed barbarzyństwem komunizmu i armią bolszewików, ratowała Japończyków z atomowej zagłady oraz wyzwalała kraje spod jarzma komunizmu i morderczej dyktatury. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tych interwencji.

 

Ewa Storożyńska postanowiła nie dopuścić, aby owa łaska Maryi pozostała niezauważona i niedoceniona, co stało się zresztą jej życiowym powołaniem. Dlatego też wiele wysiłku poświęciła na prace badawcze w archiwach, rozmowy ze świadkami tragicznych zawieruch dziejowych, dzięki czemu udało jej się odkryć nieznane fakty, zaskakujące epizody oraz wiele nadzwyczajnych wydarzeń, które nigdy nie ujrzałyby światła dziennego, a które trudno jest wytłumaczyć inaczej niż jako cud.

 

Korzystając z nowych, nieznanych dotychczas źródeł, autorka krok po kroku podąża za Maryją w jej dziele wyzwalania świata. Temu będzie poświęcone również spotkanie „Rola Matki Bożej Łaskawej w dziejach Warszawy i historii Polski: Bitwa Warszawska 1920, Powstanie 1944 roku, Stan Wojenny 1981”.


Ta wyróżniana pisarka i badaczka (m.in. w Konkursie im. Jerzego Skowronka podczas Targów Książki Historycznej w 2011 roku), obdarzona niezwykłym talentem gawędziarskim, przeniesie uczestników spotkania do minionych epok, które wspólnie odkrywać będą na nowo.

 

Spotkanie autorskie pisarki Ewy Storożyńskiej odbędzie się 16 października 2015 o godz.18.00 w Dobrym Miejscu, ul. Dewajtis 3 w warszawskim Lasku Bielańskim, w sali św. Józefa.

 

Wstęp wolny.

 

Anna Wiejak

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Źródło: prawy.pl

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną