Typy wkładów kominkowych


Do budowy wkładów kominkowych przeważnie wykorzystuje się żeliwo bądź stal grubości 4 - 6 mm (dlatego rozpoznanie na wkłady kominkowe żeliwne oraz stalowe). Ze względu na budowę wkłady kominkowe możemy także rozłożyć na wkłady kominkowe narożne (dedykowane do montażu w rogu wnętrza), dwustronne (ogień widoczny jest z dwóch stron, np. z dwóch rozmaitych wnętrz) i trójstronne (jego 3 boki stanowią szyby, co zapewnia szansę obserwowania ognia z trzech stron).


Jaki wkład kominkowy dobrać?


To zależy od owego, jakie są nasze wymagania. Czy pragniemy go stosować sporadycznie, dla zabawy, lub właściwie traktować jako skuteczne zarzewie ciepła. Gdy to pierwsze, możemy się kierować tylko wrażeniami estetycznymi, kiedy mamy bardziej konkretne wymagania, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry technologiczne oraz praktyczne urządzenia.

Doskonały wkład kominkowy winien być wytrzymały oraz odporny na wielogodzinne oddziaływanie wysokiej temperatury, natomiast również jej gwałtowne zmiany.


Jak dobrać wkład kominkowy ze względu na cenę?


Żeby odpowiedzieć sobie na pytanie jak dobrać wkład kominkowy, należy zwrócić uwagę na powyżej określone dane oraz parametry. Znajomość parametrów wkładu kominkowego oraz osobistych potrzeb to ważny składnik w wypadku gdy pragniemy dowiedzieć się jak dobrać wkład kominkowy. Udzielone porady pokazują jak dobrać najlepszy wkład kominkowy dopasowany do osobistych potrzeb.

Rozważając to kiedy wybrać wkład kominkowy należy mieć na wycieczce, że wszystkie odstępstwo z typu standardowego jakim istnieje zwykły wkład kominkowy z jedną szybą prostą z drzwiczkami otwieranymi na bok będzie dodatkowo kosztowało.


Wkłady żeliwne oraz stalowe


Wkłady kominkowe zrobione są przeważnie z żeliwa bądź stali o grubości 4-6 mm, więc także wyróżniamy wkłady kominkowe żeliwne oraz stalowe. Owego typu artykuły nadają się do pomieszczeń minimalistycznych, gdyż tradycyjna czarna obudowa i surowe kształty nadają im innowacyjnego stylu. Profesjonalny artykuł, z jakiego została zrobiona szyba powoduje, iż podczas ich odpowiedniej obsługi nie zostanie ona zanieczyszczona poprzez spaliny.


Wkłady kominkowe elektryczne


Kominki elektryczne są opcją dla tychże osób, jakim zależy tylko na rezultacie optycznym ognia natomiast nie na ocieplaniu. Kominek elektryczny działa na podstawie imitacji płomieni. Jeszcze nowsze techniki pozwolą na otrzymanie trójwymiarowego rezultatu płomieni palącego się ognia. Kominki elektryczne zapewniają nam również trochę dodatkowego ciepła. W ofercie kominków elektrycznych odnajdziemy zarówno standardowe kominki jak również multum innowacyjnych narzędzi.

Opieka merytoryczna: https://kominki.ratur.com.pl/